Tholen wil deelnemen aan Bevelandse welzijnsproef WISSEL SCHOUWEN PZC/Streek REGIO-INDELING IS VOORWAARDE Bewoners Thoolse straat willen maatregelen tegen geluidsoverlast zachtéj contactléhzén^ 't andere kerstcadeau!^!^ DONDERDAG 22 DECEMBER 1983 18 SINT-MAARTENSDIJK Het Bevelandse proefproject specifiek welzijn krijgt binnenkort wellicht uitbreiding. De gemeente Tholen wil er aan mee gaan doen. Daarover is gesproken met het bestuurdersoverleg (de verzamelde welzijnswethouders van de gemeenten op Noord en Zuid-Beveland) dat aan het hoofd staat van het proefproject. Begin januari gaat J. Versluijs, de eerst verantwoordelijke binnen het dagelijks bestuur van de gemeente Tholen voor welzijn, praten met de rijksambtenaren die zich met de welzijnsplanning bezighouden. Een belangrijke voorwaarde voor de de regiovorming zoals gedepuleerde vreemd staat Tholen ook niet tegen- deelname van Tholen aan het welzijn- staten die voor ogen hebben staan", over de welzijnsproef op Noord- en sexperiment is de regio-indeling in vertelt Versluijs. „Daarop hebben we Zuid-Beveland. De gemeente doet Zeeland. Tholen wil samen met de het dagelijks bestuur van de provincie mee aan het Bevelandse overleg tus- Bevelanden een sub-regio vormen en in een brief om een bevestiging daar- niet ingedeeld worden in een sub- van gevraagd" regio Noordzeeland met Schouwen- De Thoolse welzijnswethouder heeft Duiveland en Sint-Philipsland „We een aantal redenen waarom hij ijvert hebben uit mondelinge mededelingen voor aansluiting bij de welzijnsproef. van gedeputeerde Maris begrepen dat De Zuidbevelandse gemeenten Borse- de deelname van Tholen aan het, le en Reimerswaal zijn wat inwonertal proefproject niet hoeft te stuiten op en de plattelandsstructuur betreft goed te vergelijken met Tholen Daar- om kan het zinvol zijn dat ambtena- Kerstzangdienst ren die aan de welzijnsplanning werken ervaringen uitwisselen, Overi- Brouwershaven gens heeft Tholen ook al een welzijns- RROirwFRSHAVEN Zaterda^ 24 Pkm. zij het dat dit een minder breed Brouwershaven een kerstzang- dienst gehouden met medewerking van het zangkoor 'Een Naam Zij Onze Hope' uit Nieuwerkei'k, onder leiding van Willy Bil-den Hollander, en de organist Rien Balkenende. De aan- vapg is op 19.00 uur. 'De Krabbe' in Burgh Bevelandse gemeenten. Helemaal Expositie foto-club in Sint-Annaland hield hengelwedstrijd SINT-ANNALAND Evenals voor gaande jaren organiseert fotoclub Sint-Annaland een expositie Van daag. donderdag om 19.00 uur wordt de opening verricht in dorpshuis 'De BURGH De hengelsportvereniging Wellevaete De Krabbe in Burgh hield de derde De expositie is open tot 21.30 uur De hengel wedstrijd. De vangst was ma- andere openingstijden zijn voor vrij- ger, er werden door de 33 hengelaars dag 19.00 tot 21 30 uur en 24 en 26 14 bovenmaatse vissen en 1 onder- december van 14.00 tot 18.00 uur. maatse vis gevangen. tt i i De uitslagen zijn 1 P de Rijke, 2 Ch. de HeilgelWedStXlJCl Graaf, 3 D v. d Bijl; 4 J Kruithof. 5. M v SINT-MAARTENSDIJK Hengel- d Velde. sportvereniging 'De Oosterschelde- Na drie wedstrijden is de tussenstand: vissers' hield met 45 deelnemers een Wethouder J Versluijs Kerstzang in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK In het re- creatiecentrum 'Haestinge' in Sint- iinuiit: WIBMWWWWPWWML Maartensdijk wordt zaterdag 24 de- 1. ch de Graaf 8 pnt.. 2 J Kruithof 13; 3. L. wedstrijd waarmee het seizoen werd cember een volkskerstzangavond ge- Steketee 17. Bi) de junioren is de tussen- afgesloten. In clubhuis 'Smerdiek' hr"' on pu">r p" pn '7"n p stand: l. Martin de Graat"4 pnt.; 2. Marco de werden slechts vier vissers een prijs Braai 5 pnt.; 3. Aijan v d. Zande 6 pnt. uitgereikt wegens de zeer slechte VicwpHcfriirl vangst, De uitslag: 1 L. Bos, 2 B. y iswcuau iju Bogers, 3 G. Morelli. 4 P. Poot. OUD-VOSSEMEER DeOud-Vosse- Morgen, vrijdag, houdt De Ooster- meerse hengelsportvereniging 't scheldevissers een oliebollenverkoop Scharretje viste de laatste wedstrijd 0p de Markt van 09.00 tot 15.00 uur. van 1983 in het water bij Sint Philips- De algemene ledenvergadering is 12 land waarvoor men een uitgebreide januari vanaf 20.00 uur in het club- prijzentafel had van kerstbout. huis Senioren; 1 Kees Plompen tevens alge- Leden gehuldigd van Tandje Bij SINT-MAARTENSDIJK Met een herinnering voor alle ge klasseerden werden de actieve leden van wieier- toerclub 'Tandje Bij' in het zonnetje gezet. In de twee voorgaande wegsei- zoenen ontvingen alleen de eerste tien aandenken, maar nu konden ook meen winnaar 1210 punten. 2 Izaak Lïnó- hout 1109, 3. Theo Menraadt 545; 4 Ronnie Lindhout 461 Junioren 1 Arjan Rijnberg 591 punten; 2. Arjan Kouwen 571. Pupillen. 1 Richard Voshol 407 Kerstprogranuna in Sint-Maartenshof SINT-MAARTENSDIJK De activi teitencommissie van bejaardentehuis' 'Sint-Maartenshof heeft een uitge- de nummers 11 tot en met 21 een breid programma voor rond de Kerst- prijsje in ontvangst dagen. Donderdag (vandaag) vanaf De volhouders Giel van der Est, alge- 15.00 uur verzorgd het interkerkelijk meen kampioen, en Henk Kwaak, jeugdkoor uit Poortvliet een optreden reserve kampioen, ontvingen beiden en morgen (vrijdag) is er om 10.00 urn- een bokaal Verder had bestuurslid C. een kerstgroet van leerlingen van de Veraart nog bekers, standaards en Benjaminschool. De nleuwjaarsrecep- medailles voor de overige fietsers, tie is maandag 2 januari vanaf 16.00 Deze ontspanningsavond werd gehou- uur. den m clubhuis- 'Smalstad'. AD VOCAA T INGESCHAKELD houden. Medew'erkenden zijn het Smalstadskoor onder Leiding van J.. Westdorp en muziekvereniging 'Eu terpe' onder leidng van A. van Kos. De aanvang is 19.30 uur. Oudvossemeerse bejaarden vierden kerst OUD-VOSSEMEER Zo n 55 Oud- Vossemeerse bejaarden hebben in het dorpshuis de Vossenkuil hun jaarlijk se kerstviering gehouden die ook nu weer werd georganiseerd door de da mes van de Zeeuwse Vrouwenraad ter plaatse. De presidente mevrouw Van Doo- droeg 2 kerstgedichten voor en las de hervormde predikant ds Th. H W. van der Heyden het kerstgedeelte. Pastoor Van de Brule droeg een decla matie voor over het kerstgebeuren terwijl mevrouw Van Dijke een kerst vertelling voorlas. Na de pauze was er een optreden van het. Ond-Vossemeer- se jeugdkoor onder leiding van onder wijzer Van der Kaa die zeven kerstlie deren ten gehore bracht Aan het slot. van het officiële gedeelte was er een uitgebreide kerstmaaltijd sen de colleges van burgemeester en wethouders en daar worden menig maal welzijnsnoten gekraakt Tholen richt zich bovendoen waar dat moge lijk is bij voorkeur liever op de Beve- landen dan op Schouwen-Duiveland of West-Brabant. Zo doet Tholen mee aan het regionaal, educatief centrum voor volwassenen dat de gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland en een aantal instellingen enkele jaren gele den hebben opgericht. Financieel aspect Bij de wens van Tholen om mee te doen aan de welzijnsproef komt ook een financieel aspect kijken. De Be velandse gemeenten krijgen alle wel- zijnssubsidies waarop ze eventueel aanspraak zouden kunnen maken in één zogenaamde doeluitkering van het rijk overgemaakt. Ze hoeven dus niet steeds voor afzonderlijke activi teiten een rijksbijdrage aan te vra gen. En daar ziet Versluijs aanmerke lijke voordelen in. „Nu blijft er in Den Haag geld liggen dat eigenlijk voor de gemeente Tholen is bestemd en wanneer er sprake is van zo'n doeluitkering is dat niet langer het geval", legt hij uit. „Zeker zo belang rijk is dat de gemeente zelf kan bepalen op welke manier het geld uit de doeluitkering wordt besteed. Op die manier kan extra geld worden uitgetrokken voor welzijnsvoorzie ningen waaraan grote waarde wordt toegekend". Versluijs is zich ervan bewust dat het welzij nsexperiment op de Bevelanden de afgelopen jaren niet altijd even rimpelloos is verlopen. Het heeft nog al eens moeite gekost om de verschil lende gem'"4 Ynten op één lijn te krij gen. de deelname aan de ruime in spraakmogelijkheden bleef ver bene den de aanvankelijkhooggestemde verwachtingen en de proef leverde, zeker in de eerste jaren, een nauwe lijks te overziene hoeveelheid papier op, „Er zijn binnen het proefproject inderdaad dingen geweest waarvan ik achteraf zeg. nou. ik ben helemaal niet jaloers dat ik daar niet bijgezeten heb", aldus Versluijs. „Maar als je daar doorheen kijkt, dan zijn de voor delen van deelname zonneklaar". Ondanks het besluit van het kabinet de kaderwet specifiek welzijn in te trekken, gaan de welzijnsexperimen- ten in ieder geval tot 1986 door Versluijs hoopt dat in de gemeente raad van Tholen m de loop van 1984 voorstellen kunnen worden behan deld over de aansluiting bij de Beve landse welzijnsproef. YERSEKE „We houden het gewoon thuis", zei mevrouw M. Minnaard-de Koeyer (84) uit Yerseke. Met 'het' bedoelde ze haar diamanten huwelijksfeest, een dag die het echtpaar woensdag vierde. De morgen was gereserveerd voor de buren, 's middags kwamen de familieleden en daar tussendoor kreeg het echt paar bezoek van de Reimerswaalse burgemeester H. Boer en zijn echtgenote. Ter ere van het 60-jarig huwelijksfeest overhandigde de burgemeester een bloemetje en een oorkonde met het gemeentewapen erop. Ook waren er gelukstelegram men van de commissaris van de koniging dr C. Boertien en van konging Beatrix J. Minnaard (8 voormalig oesterkweker en geboren in Yerseke Zijn vrouw. M. de Koeyer. is geboren in het Hollandse Slikkerveer Het echtpaar heeft geen kinderen. Kerstzanga vond SCHERPENISSE In de hervormde kerk van Scherpemsse wordt zater dag 24 december een kerstzangavond gehouden. Medewerkenden zijn het hervormd kerkkoor en het hervormd jeugdkoor. Beide staan onder leiding van J. Westdorp. De aanvang is 19.30 Succes voor de 'Vogelvrienden' OUD-VOSSEMEER - Bij de district- tentoonstelling in Bruinisse hebben enkele leden van de Oud-Vossemeerse vogelkwekersveremging 'De Vogel vrienden' goede resultatenw eten te behalen Bij de senioren werd J. Neele kampioen, terwijl hij ook bij de bas taarden de titel binnenhaalde Bij de grasparkieten werd Sjaak Mees kam pioen en kreeg hij een bondsmedaille. Bij de jeugd haalde Piet Potappel het kampioenschap binnen, terwijl hij ook een tweede prijs met een bonds medaille Kerstviering van NCVB in Kapelle KAPELLE De afdeling Kapelle- Biezehnge van de NCVB heeft on langs het jaarlijkse kerstfeest gehou den in Kapelle. Het thema luidde 'De komst van een kind in de wereld'. De liturgie werd door de leden van de afdeling verzorgd. Het Kapelse da meskoor onder leiding van C. M. En ter-de Bruyne verleende medewer king aan het gebeuren. Presidente L. Hohenstein-de Witte vertelde een kerstverhaal. De volgende bijeen komst van de afdeling is 26 januari. E. M. Boer-Hessel uit Middelburg vertelt dan iets over het begrip 'Solidariteit' Zondagsschool viert kerstfeest SINT-ANNALAND De hervormde zondagsschool in Sint-Annaland houdt maandag 26 december in de hervormde kerk de kerstviering. De aanvang is 15.00 Plattelandsvrouwen in Sint-Annaland vierden kerstfeest SINT-ANNALAND - De afdelir? Sint-Annaland van de Nederlands bond van plattelandsvrouwen hielc de kerstviering in het dorpshuls Te Wellevaete'. Er werd een kaarsen- lichtspel opgevoerd en een koortje, bestaande uit eigen leden, zong enke le liederen. Voorts werd er een kerst verhaal verteld Viswedstrijd SINT-PHILIPSLAND - De visclt 'De Makreel' noteerde negentien ceel nemers Voor de afsluitende wedstnjd De vangst was minimaal. In clubhia 'De Druiventros' werden de pnjze; uitgereikt van de voorbije periode Bj de senioren was er winst voor Tn-j Geuze en achter hem eindigden C den Braber en C van Moort. Jeugdwinnaar bij deze laatste vec- strijd werd Johan van Moort, die411 punten wist te vergaren. THOLEN De gemeen te Tholen moet er voor zorgen dat muziekgezel schappen en verenigin gen die gebruik maken van de oefenruimte van de harmonie Concordia aan de Kruittorenstraat te Tholen een mnziek- vergunning hebben. Dat eisen omwonenden van die oefenruimte via een advocaat in een brief aan het college van bur gemeester en wethou ders van Tholen. De be woners hebben al eer der geklaagd dat ze overlast hebben van het lawaai dat in de oefen ruimte wordt gemaakt en ook zijn er proble men rond geparkeerde auto's van gebruikers van de oefenruimte. In de brief van advocaat J. C. Sneep uit Bergen op Zoom, wordt opge merkt dat de geluid soverlast door de buurt bewoners elke avond wordt ondervonden en 's zaterdags vanaf 8 30 uur de gehele dag. Verder wordt opgemerkt dat de oefenruimte formeel, volgens de bewoners, maar gebruikt mag wor den tot 22.00 uur, maar dat het meermalen voor komt dat een muziekge zelschap, een vereniging of een andere groep mensen tot 01.00 's nachts in de ruimte aan wezig is. Sneep stelt verder dat de gemeente Tholen als eigenaresse aansprake lijk is voor de overlast. Hij verzoekt het college er voor te zorgen dat de muziekgezelschappen die gebruik maken van de ruimte voor 1 april een muziekvergunmng hebben. Ten aanzien van het iso latiemateriaal dat de ge meente beschikbaar heeft gesteld wordt op gemerkt dat het goed zou zijn om advies in te winnen bij een akoes tisch bureau over de beste resultaten die met dergelijk materiaal te behalen zijn. Een origineel cadeau, óók als blijk van waardering voor een goed rapport, waarbij drager of draagster er nog beter méé en uitziet! Zachte contactlenzen van Bausch Lomb, de perfecte lenzen met een zéér korte gewenningstijd. Vraag bij ons alle informatie. BAUSCH t in veler LOMB ff ogen ^££jen[ijfi|j^Bdebeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28