Overheid te star met eisen lozingen op Westerschelde STRUISVOGEL OP HET MENU Weg naar de top is nog wat schaft de pot met de kerstdagen? Bundeling verzet tegen sluiting ziekenhuis Hulst ZEEUWS-VLAAMSE WERKGEVERS 'WONINGNOOD IS HUISBAZENBROOD DONDERDAG 22 DECEMBER 1983 VuV; UPV&2-B22NI provincie 17 TERNEUZEN/DEN HAAG Het bedrijfsleven in Zeeuwsch-Vlaanderen verwijt het ministerie van verkeer en waterstaat en het provinciaal bestuur een 'zeer starre' en 'zuiver formalistische' opstelling bij de zuiveringseisen voor de Westerschelde. Zo eist rijkswater staat dat Dow Chemical in Terneuzen, dat de lozingen op deze zee-arm in dertien jaar teruggebracht van 700.000 naar 60.000 inwoner-equivalent, nóg eens met 90 procent zuivert. Het bedrijf komt daardoor voor een zeer hoge marginale saneringskosten te staan, die in feite overbodig zijn, gezien het zelfreinigend vermogen van de Westerschelde. Een bijkomende factor is het feit, dat België en Frankrijk zo'n 3 miljoen Lwoner-equivalenten lozen. De 0.8 miljoen van Nederland valt daarbij in het niet. Een verdergaande sanering zal - zo verwachten de werkgevers - dan ook geen aantoonbaar effect heb ben op de waterkwaliteit, ten delegatie van het Zeeuws-Vlaam se bedrijfsleven heeft dat onlangs ge zegd in een gesprek met de CDA- kamerleden Hennekam en Lansink. Volgens de vertegenwoordiging, die bestond uit Drs G Clemens van Dow Chemical, ir M Feyen van de Neder landse Stikstof Maatschappij, ing. D. van Leeuwen van CPC en secretaris drs A. A. D. Saman van de Krine van Drukke tijd voor Hulster gemengd koor HULST Het Hulster gemengd koor onder leiding van dirigent Jo Ivens gaat een drukke kerst tegemoet. In de kerstnacht, van zaterdag op zondag, is liet koor te zien en horen in de basiliek in Hulst. Vanaf half twaalf ringt liet koor verschillende kerstlie deren. In de nachtmis, die om 24.00 uur begint, wordt de mis in A van Lotti ten gehore gebracht. Die wordt afge wisseld met gregoriaanse gezongen en enkele kerstliederen in een bewerking van Jo Ivens. Het orgel wordt bespeelt door Tijn van Eyk. Maandag 26 de cember. tweede kerstdag, verzorgt het 3ulster Gemengd Koor het traditio ns! Kerstconcert in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Het koor wordt begeleid door .trie Karremans aan de vleugel. Solis tische medewerking wordt verleend sopraan Hanneke Kaasschieter. Op het programma staan werken van Praetonus, Handl. Schubert, Mozart. Haydn, Berlioz, Fauré, Cesar Franck enkele stukken die bewerkt zijn coor de heer Ivens. Het kerstconcert tl naat onder leiding van de heer Ivens begint om 11.00 uur. lordrecht krijgt christelijke sociale academie 'zuid-west' DORDRECHT (ANP) In september Kgint in Dordrecht de academie protestants-christelijke hoger ociaal pedagogisch onderwijs voor luid-West Nederland 'Het Deltacol- cge'. Verwacht wordt, dat deze nieu- sociale academie met honderd erstcjaars start. De opleiding kent richtingen: maatschappelijk inrichtingswerk en culturele academie komt op het plan van lolen voor. Daaruit blijkt, dat ze K komende studiejaar voor bekosti- pigin aanmerking komt. Verscheide- S schoolbesturen hebben onderdak »»r de nieuwe academie aangebo- 'J tol. Gesprekken hierover met de pro- i- Kants-christelijke pedagogische j Lidemie zijn in een vergevorderd adium. toilacten met deze opleiding en an- fej tee instituten voor hoger beroepson- srwijs worden uitgebreid, mede met st oog op schaalvergroting. Het on- fewijs aan de meuwe academie is in positief christelijke signatuur. Jv ft christelijk karakter zal in alle cetten van het academiegebeuren 1 t uitdrukking komen, aldus het be- f, uur. Werkgevers in de Kanaalzone, stelt met het 'zeer grote' zelfreinigend ver- rijkswaterstaat 'zeer strenge eisen' mogen van de zee-arm. aan de zuiverheid van het Scheldewa- ter zonder dat er sprake is van een fJflpp UnKtPll wetenschappelijke onderbouwing. Al /vl/Aic/t evenmin wordt rekening gehouden De Zeeuws-Vlaamse werkgevers vin- HULST Het verzet in Hulst tegen de sluiting van het St.-Liduinazie- kenhuis wordt gebundeld. Vrijdag is er een eerste gesprek tussen het zie kenhuisbestuur, de medische staf, de ondernemingsraad, de gemeentebe sturen van Hulst en Hontenisse, de stichting Gemeenschapswerk en an dere betrokkenen. Wat er precies gaat gebeuren kon woensdag nog niemand vertelfen. Het gesprek van vrijdag heeft een oriënterend karak ter. „We gaan eens kijken wat er te doen staat", zegt ziekenhuis directeur B. J. J. Lockefeer „Er is nog niks beslo ten". Directeur C van Leuven van de stich ting Gemeenschapswerk Hulst vindt het van belang dat de reacties van de verschillende belanghebbenden wor den gecoördineerd. Ieder van ons heeft wel eigen verantwoordelijkhe den maar daar moeten we lijn in aanbrengen", stelt hij vast-. De stichting maakte vier jaar geleden al een nota over de gevolgen van sluiting van het ziekenhuis voor de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeenschap. Die gegevens zullen nu worden aange past aan de huidige omstandigheden, „We gaan er deze week nog het nodige aan doen", belooft Van Leuven. Er zal ook een reactie worden opgesteld op het advies van het College van Zie kenhuisvoorzieningen. Die nota lag vorige week aan de basis van de overeenkomst tussen gedeputeerde staten en staatssecretaris Van der Reijden waarmee sluiting van het Hulster ziekenhuis moet volgen op het gereedkomen van het nieuwe cen trumziekenhuis in de Zeeuws-Vlaam se kanaalzone. „Er zitten nog gaten in het advies van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen". meent Van Leuven. Ook de economische en verpleegtechnische aspecten van sluiting zullen nader worden uitgewerkt. De Aardenburgse burgemeester W. L. A Lockefeer, broer van de ziekenhuis directeur, sprak dinsdagavond tijdens de raadsvergadering ook al zijn be zorgdheid uit over de gang van zaken. Hij vreest sluiting op termijn van het ziekenhuis in Oost burg „Dit doet denken aan roof bij nacht", zei hij over het besluit van gedepu teerde staten en de staatssecretaris, dat volledig buiten de ziekenhuisbe sturen om is genomen. „Het zal een tweetrapsraket worden. Eerst sluiting van Hulst. Oostburg heeft staks geen bondgenoot meer. Er is een gerichte politiek gevoerd om zo weinig moge lijk weerstand te ondervinden, en dat wordt gesteund door gedeputeerde staten". De Aardenburgse burgemeester han teerde precies dezelfde argumenten als zijn broer, dc ziekenhuisdirec teur, eind vorige week in de PZC. „Hulst is het voorportaal van Oost- burg in het sluitingsdrama dat ons boven het hoofd hangt. We ergste". den de waterkwaliteit op dit moment 'vrij goed'. Alleen bij Antwerpen wordt de grenswaarde van 3 mg/1, die is vastgelegd in het tractaat van Ne derland en België over het Kanaal van Gent naar Terneuzen, niet ge haald. „Deze onjuiste uitgangspositie van rijkswaterstaat leidt tot het op lossen van onnodig strenge lozingsei- sen waardoor bedrijven op hoge extra kosten worden gejaagd. Voor de wa terschappen geldt dat zij zeer hoge investeringen moeten verrichten in zuiveringstechnische werken, waar door de zuiversheffïng voor particulie ren. nu al de hoogste van Nederland, ook in de toekomst sterk moeten blijven stijgen", zo staat er in het - vertrouwelijke - verslag van het over leg met de kamerleden. Bovendien vinden de werkgevers dat rijkswaterstaat geen rekening houdt met het feit dat verschillende bedrij ven hun lozingen vrijwillig hebben teruggedrongen na het inwerking treden van de wet verontreiniging oppervlaktewateren. Volgens Henne kam kan de Tweede Kamer het pro bleem formeel pas aan de orde stellen bij de behandeling van het nieuwe Indicatief Meerjarenprogramma Wa ter (IMP). Het huidige stuk is geldig tot en met 1984. Wél beloofde hij langs informele weg contact op te zullen nemen met minister Smit- Kroes van verkeer en waterstaat. Ledenvergadering van Schuttevaer in Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de koninklijke schippers vereniging Schuttevaer houdt woensdag 28 december een ledenver gadering in hotel-restaurant De Huif kar aan de Markt in Middelburg, aanvang 15.00 uur. De leden zuilen een nieuwe voorzitter kiezen. De heer F. G. Sprenger. die 14 jaar de hamer in handen heeft en 18 jaar in het bestuur zit heeft namelijk te kennen gegeven zich 'wegens gevorderde leeftijd' niet meer herkies baar te stellen Als opvolger beveelt het bestuur de heer H. G A Jongepier aan. Naast de rondvraag vermeldt het pro gramma verder het verslag van de afgevaardigde naar de jaarvergade ring in Rotterdam terwijl er ook een afvaardiging voor de komende jaar vergadering in Maasbracht verkozen zal worden Geslaagd GOES Aan de vakschool voor MHNO en BBO 'De Vakschool' in Goes slaagde de volgende leerlingen voor het diploma vooropleiding voor hoger beroepsonderwijs' P. G. Bek uit Kapelle. A P Timmerman uil Kal- tendijke, W. M. M. Bontkes uit Zierik- zee, E. Dobbelaar uit Wissenkerke, M. J. van de Ketterij uit Arnemuiden, P. ,W. Vermare uit Krabbendijke en B. D. Vermeulen uit Zierikzee. IADVERTENTIEI hxntopt Sinds 1960 zijn ze een vertrouwd verschijnsel: wildgeplakte affiches over pola- riserende zaken als Navo, kernwapens, milieudefensie. Dolle Mina, abortus, kraken, monarchie, Vietnam, provo, stadsvernieuwing, potten- en flikker- beweging. Uit 15.000 Nederlandse actie-affiches werden de 500 meest representatieve gekozen en van commentaar voorzien door Henk Hofland. Zo ontstond 'Een Teken Aan De Wand', het Boek van de Maand december. Een magnifiek album van een mondiger wordende samenleving. Een kleur- en luisterrijk document (220 pagina's!over de vaderlandse geschiedenis van de laatste 20 jaar. Wie op zoek is naar een afwijkend decembercadeau. holt nu naar de boekwinkel. 'Een Teken Aan De Wand'. Tot 7 januari f 24.50. Daarna f 37,50. Zolang de voorraad strekt HANTAL DE BACKER BLIJ MET SUCCES IXT-JANSTEEN Ze telt slechts mee, maar gelukkig was ik gauw over \ereniging naar voren werd gebracht, zelfs, omdat het voor my myn eerste «tien lentes, maar ziet er met haar die schrik liëen", zegt Chantal, die het Dat werd langzaam maar zeker eento- grote concours was". n" ki„."1behaalde certificaat, met bijbehorend nig, maar Veronique Daelman had Op tienjarige leeftijd kreeg Chantal lint en zilveren medaille toont. Van de alle vertrouwen in haar pupil. Chantal haar eerste accordeon, hoewel ze daar internationale jury kreeg Chantal 92 de Backer zag uiteindelijk haar door- nooit om gevraagd had. Breeduit la- bij het LHNO in Hulst. In de punten voor het verplichte nummer zettingsvermogen bekroond. Clubge- chend zegt ze „Ik wist met eens dat Ifi Jjeving weet iedereen welk mu- 'Tout SimplemEnt'. Ruim voldoende note Fanny van Eetvelde pakte de zo'n ding een accordeon heette, laat 1 «Instrument Chantal bespeelt. De voor een tweede plaats en de zilveren wereldtitel met precies een puntje staan dat ik wist hoe je zo'n accor- luiken die daaruit voortkomen zijn medaille, die haar na afloop door de meer. „Natuurlijk had ik ook graag deon moest vasthouden. Ik had voor «de buurt non nooit een bron van voorzitter van de jury werd omgehan- wereldkampioene geworden, maar ik mijn verjaardag eigenlijk om een me- togc blonde paardestaart enkele ja il ouder uit: Chantal de Backer, te Sint-Jansteen en leerlin- [trnis geweest. „Met name in de gen. „Zo'n moment doet je wat. dat ben tevreden. Mrmaanden zet hier iedereen zijn vergeet je ook nooit meer. Je bent dan toerdeur open om van de muziek te gewoon enkele minuten sprakeloos", genieten", weet vader Eddy Klaargestoomd «ttn accordeon vraagt ontzettend Chantal de Backer werd in een perio- oefening en doorzettïngsvermo- He van amper twee maanden door haar clubieraar Albert Cleys van de tie weken geleden zette Chantal 'Waese Accordeonisten' uit het Belgi- teoon op haar werk tydens de sche Beveren en vooral door haar f «^kampioenschappen voor accor- misten in het Belgische Franstali- privé-lerares Veronique Daelman uit DNieuwekerken-Waes (B) voor dat we- Orp-le-Grand. Meer dan honderd reldkampioenschap klaargestoomd, "nemers uit alle landen van de M probeerden een ere plaats te 's dal veel te kort als ,e «htigen Onder hen de blonde "««lat de voorbereid,», voor «n ra de Backer uit Sint-Jansteen f"00" "n™"" n zes maanden bedraagt. Maar op aandringen van Veronique Daelman heb ik toch deel genomen". 'oordien nog nooit aan een natio- i internationaal of wereldkam- tnschap had deelgenomen. „Niet b die strijd om de wereldtitel, Avond-aan-avond klonk er niets an- bt vooral de ambiance er omheen ders dan 'Tout Slmplement' door de tot Je al zenuwachtig. Een zaal huiskamer op Plein de Mate 24 te 'meer dan zevenhonderd aanwezi- Sint-Jansteen. Vijf dagen in de week. ,7" 'had ik nog nooit meegemaakt, terwyl dat verplichte nummer ook 's Uzitje dan, moederziel alleen. In maandags op de privé-les en vrijdags 'begin had ik daar ook even moeite op de wekeiykse oefenavond van haai' Accordeoniste Chantal de Backer Meer dan tevreden lodica gevraagd, maar mijn vader zag in dat instrument helemaal geen toe komst. De accordeon was dan ook voor mij een grote verrassing". Kort daarna nam Chantal haar eerste les sen in Axel en hield het daar drie jaar vol. In die periode nani ze deel aan drie concoursen, een zesde plaats in Asse (Bi en een zesde en vierde plaats in Wilhelminadorp. Met die resultaten trad ze niet op dc voorgrond tot begin juni van dit jaar Veronique Daelman haar muzikale talenten kon aanhoren. Voor haar was Chantal gewoon een talent dat niet verloren mocht gaan. Haar wer den vervolgens de fijne kneepjes van het vak bijgebracht en de resultaten bleven niet achterwege. Ook na die tweede plaats wordt er elke avond intensief geoefend. Want Chantal de Backer is zich er van bewust dat de weg naar de top nog lang is. Met haar zilveren medaille is de veertienjarige uit Sint-Jansteen inmiddels al wel een veelgevraagde accordeoniste bij muzikale evenementen in Nederland en België. Directeur Wagemakers in zijn bedrijf met een medewerker Wat zegt u daar? U eet op Eerste Kerstdag gevulde kalkoen en op tweede Kerstdag tongrolletjes in witte wijnsaus? Laat die knapen van 'Pisa' het maar niet horen. Ze zouden zich gierend van de dikke pret op de knieën slaan. En als uit één mond brallen: Wat gewóón!" Wanneer u bij buur en vriend werkelijk enig ontzag wil inboezemen dient u zich eerder achteloos te laten ontvallen dat u op die eerste feestdag slruïsvogelfilel serveert en op de tweede dag verse Vara-Vara uit de Indische Oceaan op hel menu hebt staan. Want dat is alweer de nieuwste trend. En u wilt er toch graag bijhoren? Nou dan! Alle gekheid op een stokje met liefde bereid krijgt zelfs de meest eenvoudige creatie iets feesteiyks dus hoeven we ons niet persé in allerlei extremiteiten te begeven Ik wil alleen maar even aangeven, dat er voor personen met een even verwende smaak als dikke beurs schier onuitputtelijke mogelykhe- den zyn om het buikje rond te eten met Kerst. De eenvoudige particulier kan al dat exclusiefs met zelf op zijn vier- pits gasstel bereiden, Maar wanneer u aanschuift, in een beetje restau rant gaat er een wereld aan exquiss gerechten voor u open. Je kunt het zo zot niet opnoemen of het wordt tegenwoordig wel spartel- dan wel fladdervers aangevlogen vanuit de meest verre uithoeken van deze aardkloot. Zo is er in Breda een instituut gevestigd dat als smaak maker fungeert voor het Nederland se restaurantwezen. Het is de 'hore- ca-versmarkt' waar het puikje van wat er in de wereld aan appetijte lijks voorhanden is, bijeen wordt gebracht. Een uiterst smakelijke vertoning. Geen plaats om naar spruitjes te informeren want u loopt de kans er te worden buiten ge hoond. Al vroeg in de morgen staan ze daar in Breda-Noord voor de deur van die overdekte horecamarkt met een oppervlakte van maar liefst elfdui zend vierkante meter luilekkerland chef koks van gerenommeerde eet- gelegenheden, die op tijd voor de luncli met hun kersvers vergaarde ingrediënten terug willen zijn in hun keukens. Op woensdagmorgen dienen de eerste klanten zich zelfs al voor zes uur aan en zijn er omstreeks zeven uur m de morgen a al zo'n veertig klanten binnen Men weet het: in de loop van dinsdag avond komt de grote aanvoer ver- sgoed binnen uit eigen land, maar vooral ook uit het buitenland Kreeft uit Canada, zalm van de Ierse kust, Noorwegen ook, Lan- gouste uit Zuld-Afnka, rivierkreeft uit Turkljke, lamsvlees uit Zuid- Amerika. eendelever uit Israël. Om maar even een paar dwarsstraten te noemen. Vanaf Schiphol, Zaventem en Zes tienhoven komt het allemaal Vliegensvlug aangevlogen en met snelle wagens naar Breda gebracht Gekoeld en wel. Zo vlak voor de feestdagen is het er een gekkenhuis. Op het laatste moment wordt er nog druk ingekocht, Veel restau ranthouders hebben dan wel weken geleden aanlokkelijke advertenties geplaatst waarin het eten bulten de deur met de feestdagen wordt aan geprezen. maar er zijn er by bosjes, die pas in deze laatste dagen wor den bestookt met reserveringen, want er wordt zeer gewacht tot het laatste moment Dal betekent dat er nog op de valreep vlees, vis groenten en ander iekkers moet worden ingeslagen. Voor de Inter national Sales Promotion Company I S P C. zoals die horecaversmarkt officieel heet. betekent dat stevig gokken by het plaatsen van orders op de binnen- en buitenlandse markt. Een beetje te royaal geschat en er moet zaterdag een hoop de container in Dat is het lot van een versmarkt. Directeur YVim Wagemakers loopt net als die rond de hon derd medewerkers in deze dagen op z'n tandvlees van de drukte, maar zo te zien is hij nu wel helemaal in zijn element. Improvi seren, nog snel even een belangrij ke beslissing nemen: hel maakt het runnen van zo'n horecagroothan- del in deze tijd voor hem lot een extra boeiende en ook wel span nende bezigheid. Zijn de spullen uit Chili goed. komt Turkije wel op tijd binnen, het is een kwestie van gissen en afwach ten. Tijdens dit gesprek dat gevoerd wordt in de spitsuren van het hore- cainkoopgebeuren, klinkt regelma tig via de geluidsinstallatie in de Bredase hallen een stem die vertelt dat er telefoon is voor de heer Wagemakers. Met korte driftige pasjes snelt hy naar het dichtstbijzijnde toestel dat hem verbindt met verre buitenlan den. Geheel gerustgesteld keert hij van een van die vele telefoontjes terug. De zeven bakken coquille paté komen toch nog af uit Frank rijk. In menig restaurant zal met de feestdagen een goedkeurend ge mompel kunnen opklinken Dat voorgerecht was tenminste al uit de kunst. Een mooie reden om- het glas te heffen op de chefkok en zijn de "witte brigade' Omdat er veel keukenprinsen van naam hun schreden rich ten naar Breda wordt daar voort durend een beroep gedaan op de vindingrijkheid van de mensen van ISPC'. Regelmatig zwermen dan ook eigen specialisten uit om elders nieuwe smakelijke ontdek kingen te doen. Als er maar even iets helemaal nieuw in de oren klinkt gaat men er op af om nader onderzoek te plegen. Of men laat uit dat verre oord de leveranciers opdraven met monsters. Veel aandacht van de smaakma kers uit Breda gaat uit naar Parys, door de jaren heen het culinaire centrum van de wereld. Daar ko men veel lijnen samen. Daar presen teren veel landen hun producten Als we op deze plaats wat exclusie ve eetbaarheden noemen dan moe ten we vooral de veelkleurige vissen niet vergeten die recht uit de Indi sche Oceaan zijn opgehaald. Ergens uit de buurt van de Seychellen, een met een mild klimaat gezegende eilandengroep, die de laatste tijd stormenderhand wordt veroverd als exclusief vakantie-oord Kakatoa. Vara-Vara, Maconde, Job het is een handvol uit de gemiddeld tien tot twaalf vissoorten die wekelyks vers worden aangevoerd Van de Sey chellen komen ook de verse palm harten. gesneden uit de stammen van palmbomen Het komt ergens in de buurt van artisjokken, om even de smaak nader te bepalen. Hoogst buitenissig eten moet ook struisvogel zijn De kop zal wel niet worden aanbevolen, want die steken die dieren naar verluidt regelmatig in het zand. Maar struis vogel-filet moet zo ongeveer het einde zyn voor onze smaakpapillen. Een veredeld soort biefstuk, waar van de smaak ongeveer het midden houdt tussen ossehaas en reerug. Struisvogel-filet is daar in Breda de laatste dagen vlot van de hand gegaan: zo'n duizend kg meldt Wa gemakers Als de struisvogelpopu latie zorgelijk mindert dan weten we dus nu waar dat voor een deel aan iigt. Laat ze daar nou in Breda maar denken dat ze een nieuw gerecht hebben aangeboord Mooi mis. De struisvogel moet al de tafel van de oude Romeinen hebben opgesierd. Zo werden de diners van keizer Nero- en dat niet eens met Kerst maar op een gewone doordeweekse dag- regelmatig opgeluisterd met struisvogel. Het beest werd dan in zijn geheel en staandebeens opge diend. Volgens de overlevering het een andere Romeinse hoge heer op een feest slechts struisvogelkoppen serveren, waarvan hy slechts de hersenen tot zich nam. En als we Alexander Dumas mogen geloven is de vleugel van de struisvogel wel het lekkerste van dit gevogelte. Had u overigens graag iets met truffel genoten met Kerst. Maak dan de borst maar nat wanneer u daar in een restaurant naar vraagt. In negenennegentig van de honderd gevallen zal men u meedelen dat men een dergelijle versnapering he laas niet op de kaart heeft staan, maar bij de weinigen waar u mis schien op uw wenken wordt be diend kunt u rekenen op een uiterst pittige nota. want de inkoopkosten van witte truffels komen daar in Breda al op f 1300 per kg. Het is overigens niet bepaald een artikel dat over de toonbank vliegt. Wim Wagemakers meldt tenminste dat daar geen tien kg per jaar van wordt verkocht. „Maar we willen het wel kunnen aanbieden". Wat iets minder duur, niettemin zeer smakelijk, maar iets ge heel anders is, is wat ze in Frank rijk St. Pierre noemen. Zonnevis. Ofwel zeeduivel. De mededeelzame man van de visspecialiteiten van de vers-markt die laat weten dat zijn hele familie in dc visserij zit, kan vanuit die achtergrond mel den, dat ze zeeduivel in het verle den altijd meteen weer overboord kieperden. Vanwege die monster achtige kop. De vissers waren er gewoon een beetje bang van. Maar het geval wil nu dal juist die engerd bij de fijnproevers in dc gratie is gekomen. Het is een deli cieuze vis. die - en dat is voor de kcukenprinsen mooi meegenomen- zich prima laat verwerken lot fi lets. Heeft een opsomming eerder in deze bijdrage al duidelijk het gezegde inhoud gegeven dat wat je ver haalt lekker is. ook het eigen land wordt op de horeca-versmarki niet verge ten. Veel Nederlandse kwekers slo ven zich uit om groenten en fruit die we alleen maar kennen als buiten landse creaties op Hollandse bodem te laten volgroeien. Maar hier en daar wordt er alleen maar nageaapt en blijft de kwaliteit achter Maar er zijn ook positieve geluiden vanuit het binnenland. Op het gebied van kazen komt Nederland tegenwoor dig al tot een uitgebreid assorti ment Wal het in ons land niet goed blijkt te doen is het eten van organisch voedsel waar met name de Fransen zo tuk op zijn. Maar zo af en toe worden er toch onverwachte succes sen geboekt. Zo bleek volgens Wim Wagemakers de als paling smaken de buik van een haai zeer in trek te zyn in gerenommeerde restaurants Weer andere zaken verkochten on waarschijnlijk grote hoeveelheden gerechten, die waren bereid van de ballen van lama's. Maar de h.h. restaurateurs waren wel zo wijs ge weest om er op de kaart een andere naam aan te geven! Je hoort het al zeggen: ballen van Lama? Nee, laat maar! Jacques Cats

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27