Rijvers diep geschokt panj aarden schitteren wonder van Sevilla BONDSCOACH KEEK ZELF NIET NAAR DE WEDSTRIJD PZC/sport 23 MUNOZ: 'DITIS GERECHTIGHEID' Vosmeer wint oefenpartij Duitse lotto e eindstand oegoslaven DEN HAAG (GPDl Onbereikbaar voor de Nederlandse pers en ver weg van radio en tv werd bondscoach Kees Rijvers gisteravond door de voorlichter betaald voetbal, Wim Jesse, op de hoogte gesteld van de Spaanse monsterzege op Malta. De reactie van Rijvers, die zaterdag avond nog van mening was dat Nederland zich voor 98 procent had geplaatst voor de EK, liet volgens Jesse niets aan duidelijkheid te wensen over. Rijvers, die bij buren had zitten kaarten, gaf tegenover de KNVB-voorlichter toe dat hij geschokt was door het resultaat. „Bij de ruststand van 3—1 dacht ik der dat er op de 12—1-overwinning dat alles voor ons in orde was Op die ruststand zou Spanje het nooit meer halen. Na de rust is het kenne lijk hard gegaan Negen minuten voor tijd was het doel al bereikt. Ik denk, dat als de Spanjaarden een paar doelpunten meer hadden moe ten maken, ze dat ook was gelukt. Deze klap komt hard aan Niet spelen op het Europees kampioen schap is geen goede ontwikkeling naar het wereldkampioenschap toe. Onze jonge spelers hadden in Frankrijk veel ervaring kunne op doen. Die mogelijkheid gaat jam mer genoeg aan osn voorbijzo liet Rijvers aan Jesse weten Guy Thijs Dne weken geleden al. tijdens de WK-loting in het Zwitserse Zurich, had de Belgische bondscoach Guy Thijs zijn Nederlandse collega Kees Rijvers en KNVB-secretaris Jan Huybrechts voorspeld dal de Span jaarden precies genoeg doelpunten tegen Malta zouden produceren om zich voor de eindronde van het Europees kampioenschap in Frank rijk te plaatsen „Dat was dus nog voor de wed strijd Nederland-Malta in Rotter dam", zo stelde Guy Thijs gister avond vast. „De uitslag in Sevilla verwondert mij dan ook niet. Om dat de Spanjaarden na de Neder landse 5O-overwinning zichzelf lang niet uitgeschakeld achtten, wisten zij wat er van hun verwacht werd: elf doelpunten meer scoren. Tegen zo'n armetierige tegenstan der als Malta was het zeker haal baar". De Belgische bondscoach vond ver- de Spanjaarden niets valt af te dingen. „Hoe uitzonderlijk hoog het uiteindelijke resultaat ook is uitge vallen, men kan toch alleen maar zeggen dat die uitslag is bereikt met zeer goed voetbal en zeker niet via omkoperij. De Spanjaarden speel den meer gedisciplineerd dan Ne derland enkele dagen geleden, raak ten nooit in paniek, ook niet na dat tegendoelpunt, maar bleven doelge richt jagen op de benodigde doel punten. Spanje hanteerde tegen een ploeg als Malta de enig juiste speel wijze, door veelvuldig de flanken in te schakelen." Niet Nederland, maar Spanje dus als mogelijke tegenstander van de Belgen tijdens het EK in Frankrijk. „Ik vind het spijtig voor Rijvers dat hij niet nu al een succesje heeft kunnen behalen met zijn jonge ploeg. Maar of Belgiè nu tegen Nederland of Spanje moet spelen in Frankrijk maakt me allemaal niet zoveel uit. Ik ga daar niet over filosoferen, al geloof ik wel dat een gedisciplineerd Spanje voor elke andere EK-deelnemer een lastige tegenstander zal zijn". Ontnuchtering De enige buitenlander in de selec tie van Kees Rijvers, doelman Hans van Breukelen, bracht de avond door bij de reserves van Nottingham. „Alsof ik een klap in m'n gezicht kreeg, toen ik hoorde dat het 121 geworden was. Ik dacht eerst nog dat er een beslis singswedstrijd zou komen, ik wist niet dat bij een gelijk doelsaldo de goals vóór telden. Wat een ont nuchtering". Een reactie die overeenkwam met die van zijn ploeggenoten. „Het is ongelooflijk", mopperde spits Peter Houtman, die halverwege de partij berekend had dat de Zuideuropea nen iedere vijf minuten een doel punt moesten maken. ..Toen er bin nen vijf minuten drie goals vielen, zag ik het somber in. Echt. we hebben nooit geloofd dat het nog mis kon gaan". „Het is extra triest, omdat we van zo ver teruggekomen zijn", vond Hans van Breukelen in Notting ham. „Ik heb van de wedstrijd van Oranje tegen Malta in Rotterdam niets gezien. Ik heb begrepen dat ze meer mogelijkheden gehad hebben. Of we daar verloren hebben, ach, ik weet het niet. Ik zie hetrollertje nog voor me van Dick Schoenaker in IJsland, dat net naast het doel ging. En had dat een doelpunt geworden, dan was dit duel helemaal niet meer van belang geweest. Maar ik besef dat in acht kwalificatiewedstrijden tientallen van die momenten ge weest zijn". Het optimisme van de Oranje-spe lers en technisch leider Kees Rij vers vooraf werd niet gedeeld door Willem van Hanegem. „Ik heb het voorzien, ik heb het aangekon digd". vertelde de oud-internatio nal. „Maar dat betekent niet. dat ik niet vreselijk teleurgesteld ben. Het is triest voor het Nederlands voetbal, deelname aan de EK was voor deze jonge ploeg broodnodig". Willem van Hanegem is ervan over tuigd dat Oranje het zaterdagavond in Rotterdam heeft laten liggen „Je zag het bij de eerste goal van Span je. De manier waarop de bal uit het net gehaald werd. onaangenaam om te zien. maar het zegt alles over de instelling. Die agressiviteit heb ik zaterdagavond gemist", zei de „voetbalprofessor". die extra treur de omdat hij de Zuideuropeanen geen aanwinst vindt bij de laatste acht in de eindronde 22 DECEMBER 1983 Noorse handbaiploeg tijdens het wereldkampioenschap in Argentinië <19781 ook al bekleed Zon der pardon toerd Karei Jansen, die deze post aanvankelijk in het sectie- bestuur was toebedeeld, aan de kant geschoven. En dus was gisteravond niet Karei Jansen, maar wel Jacques Hogewonmg in Sevilla present. Hoge- woning had niet eens hemel en aarde hoeven te bewegen om iedereen er van te overtuigen dat zijn aanwezig heid bij het duel Spanje-Malta nood zakelijk was. Daar lag immers ook een belang voor 'zijn' Nederlands elf tal. En in dat laatste halve uur van de L.i.U.UJUM wedstrijd kreeg de heer Hogewonmg er vermoedelijk spijt van als haren op zijn hoofd dat hij Karei Jansen had verdrongen In ieder geval hebben onze twee va' derlandse officials met eigen ogen kunnen aanschouwen, dat Spanje tenslotte nog volkomen terecht als groepswinnaar uit de bus kwam Want tegen het zeer beperkte Malta speelde Spanje zeker twee klassen beter dan Nederland, vier dagen eer der in Rotterdam. Het grenzenloze optimisme van bondscoach Kees Rij vers („We zijn nu voor 98 procent zeker om in de eindronde te komen", zei hij na de 5-0-zege van oranje in Rotterdamwerd volledig afgestraft. In de vreugde van deze overwinning in de Feyenoordkuip had de Neder landse bondscoach de realiteit volko men uit het oog verloren. Daarente gen hadden deskundigen als Willem van Hanegem enJohan Cruijffhet wel bij het recht eind. Zij waren dinsdag avond in een vraaggesprek met Har ry Vermegen van de Vara uiterst pessimistisch over de Nederlandse kansen in Sevilla. Maar dat pessimis me bleek tenslotte wis en waarachtig realisme ie zijn Helaas. Cruijff en Van Hanegem hebben geen dimplo- matjes en mogen zich van de KNVB dan ook nooit met de technische za ken rond het Nederlands elftal be moeien. Met deze trieste ontknoping voor het Nederlandse voetbal is eens te meer bewezen, dat Kees Rijvers niet de ideale trainer voor het oranjeteam is Aan voetbalkennis en -inzicht ont breekt het deze trainer niet en bij clubteams zie FC Twente en zie PSVi kan hij zo'n sfeer scheppen dat er wel resultaten komen. Maar een werkelij ke prestatietrainer voor een landen team is hij beslist niet Al ver voor de wedstrijd Nederland-Malta werd ge roepen dat veel doelpunten tegen een verdedigende ploeg alleen maar ge scoord konden worden via spel over de vleugels (de Spanjaarden bewezen dat gisteravond glashelder). Maar Rijvers hield halstarrig vast. aan zijn selectie, waarin eigenlijk geen felle vleugelspitsen te vinden zijn. De bondscoach weigerde echter anderen op te nemep in zijn selectie voor die cruciale wedstrijd tegen Malta in Rot terdam Johnny Rep bijvoorbeeld. Rep. die bij PEC Zwolle weer naar een topvorm groeide, die een fantastische interna tionale routine heeft, die als weinigen met agressie kan doorgaan tot de achterste lijn. kwam in het boekje van Rijvers niet meer voor Rep noemde Rijvers ooit „een zeikertje' en sinds dien kan de Zwolse spits hel nel vergeten. Een prestatielramer als Ri- nus Michels of Ernst Happel zou laco niek alle persoonlijke belangen opzij hebben gezet en zou voor 'Rotterdam nog meer routine en aanvalsdnfl in het elftal hebben gepompt De echte deskundigen 'Cruijff en Van Hane gem bijvoorbeeldi wisten zaterdag avond al dat die vijf doelpunten te weinig waren. De twaalf schitterende Spaanse doel punten in Sevilla hebben nu ongetwij feld de positie van Kees Rijvers ver sneld aangetast Al lang is het in de pen om boven Rijvers een coordina tor-manager te plaatsen. Die ingreep is nu binnen afzienbare tijd te ver wachten. Mosterd na de maaltijd? Niet helemaal! Want de kiualificatie- wedstrijden voor het wereldkam pioenschap van 1986 zullen met lang op zich laten wachten. JOOP VAN DEN BERG OUD-VOSSEMEER Vosmeer heeft gisteravond een oefenwedstrijd te gen Goes met 3-2 gewonnen. Daar zag het in de eerste helft niet naar uit. want een beter spelend Goes had door twee goals van Gé Wolters een 0-2 voorsprong genomen Binnen vijf minuten na rust had Vosmeer de zaken weer rechtgetrokken door goals van Rien Vaders en Leo Polderman. Tien minuten voor het einde kopte Rien Vaders een hoekschop van Hans Polderman in. Zaalvoetbalteam naar 6-5 winst VLISSINGEN De Zeeuwse zaal voetbalselectie heeft gisteravond in Rotterdam een oefenduel met G-5 gewonnen. De tegenstander was een selectieteam uit Rotterdam. Zeeland nam twee keer een ruime voorsprong (4-1 en 6-3) en stelde de winsl in de slotminuten veilig. Via Taco van den Velde en Julius Sohilait was de stand na de eerste periode 2-1 in het voordeel van de Zeeuwen. Die score stond ook na de tweede periode nog op het bord. Daar na scoorden nog: Barend Vader, John Tahapary, Peter Picavet en Taco van den Velde. en er verder zal worden gewerkt met uitsluitend jonge talentvolle voet ballers. Het zou immers niet van realiteit getuigen als nu zou worden gesteld dat het Nederlands elftal volledig ge renoveerd moet worden. Ook Rijvers kan moeilijk alleen op basis van de doelpuntenregen in Sevilla aan de ként worden geschoven. Rijvers heeft eerder fouten gemaakt, zoals in de uitwedstrijd tegen IJsland toen hij verraste met een te radicaal doorge voerde verjonging en eerder in het jaar heeft hij in Sevilla een ploeg het veld ingestuurd tegen Spanje, die vrijwel uitsluitend uit verdedigers be stond. Rijvers aansprakelijk stellen voor het feit dat Spanje bijna zijn record uit 1933 (13—0 tegen Bulgarije) heeft geë venaard, zou even vreemd zijn als wat woensdagavond in Sevilla gebeurde. „We gaan maar een nieuw programma opstellen en proberen om het WK te halen", zo keek Huybregts toch maar alvast vooruit. Spanje - Malta 12-1 (3-1). 16 Santillana 1-0, 24 Degiorgio 1-1, 26 en 29 Santillana 2-1 en 3-1, 48 en 56 Rincon 4-1 en 5-1. 61 en 63 Maceda 6-1 en 7-1. 64 Rincon 8-1. 76 San tillana 9-1, 78 Rincon 10-1, 80 Sarabia 11-1, 84 Senor 12-1. (GPD) Spanje heeft Malta, zichzelf en vooral Nederland overtroffen, zonder dat protesten zullen worden ingediend bij de Europese voetbalunie wegens vermeende De Spanjaarden realiseerden het „mirakel van Sevilla", waar zij met 12—1 van Malta, met veel directer en agressiever spel dan Nederland afgelopen zaterdag in heeft laten zien. dat in zeven voorgaande Dat Spanje nog tot zo'n monsterscore het goed te bespelen veld. niet naar els slechts twaalf maal had ge- in staat was, liet zich aanvankelijk wens uit joord, kon daardoor nu nationaal niet aanzien. Niet alleen bleef Senor Spanje haalde echter na rust onver- esivieren met een uitbundigheid dat al snel in gebreke, maar bovendien wacht alsnog de oogst binnen van de vrij gezapige bijeenkomst in de leek de stand van 31 in de rust arbeid. Ook al omdat Malta zich met Bip royaal overtrof. „Dit is gerech- (verkregen door drie doelpunten van gele kaarten voor Degiorgio. Tortell. jtieid", juichte bondscoach Munoz Santillana en een verrassende tegen- Fabri en Emmanuel Farrugia ilater afloop met de ongeveer 29.000 zet van Emanuel) veel te bescheiden kwamen doelman Bonello en opmeuw eschouwers in het Estadio Benito om Nederland te verontrusten. Op Degiorgio nog bij: na de rust weinig jlamarun. Terwijl journalisten hem dat moment had bondscoach Rijvers meer kon permitteren. De hardheid raden liet Munoz zich m de pers- nog gelijk, toen hij zaterdag opmerk- en de voorzichtigheid verdwenen uit imer ook gelukwensen door Felipe te dat „Malta weliswaar zwak is, het spel van Malta, wat ertoe leidde unzalez, de socialistische president maar niet zó zwak dat Spanje meer dat Spanje dankzij doelpunten van sa Spanje die telefonisch liet weten dan vier.of vijf doelpunten zou ma- Rincon (viermaal) en Maceda (twee- t „dit succes erg belangrijk is voor ken". Het optimisme van Rijvers maal) in de 63e minuut voor het eerst {Spaanse volk. We hebben het als werd evenwel weerlegd. Niet alleen „op schema" lag (iedere twaalf minu- rójaarden erg moeilijk gehad na door Malta, dat in de tweede helft ten een goali en dat Sarabia en Senor i twee ongelukken op het vliegveld overmoedig raakte, maar vooral door tenslotte alle prognoses waarmaak- üMadrid. maar dit is voor iedereen Spanje, dat met sportieve middelen ten. igeweldige morele steun", aldus niet versaagde en met goed voetbal EZnn/IhvP inzalez. alsnog de kwalificatie voor „Frank- y c inoz had zelf ook geen moeite om in rijk" wist af te dwingen. Voor Munoz, die Nederland uitzwaai- t opperste staat van verrukking de („Goodbye Holland") betekent het ierlatieven te bedenken: „Dit is de Spanje en niet Nederland heeft zich dat hij in Frankrijk zal proberen om ltste overwinning in de geschiede- geplaatst, ondanks alle vraagtekens het prestige van Spanje dat tijdens van Spanje. Niet in cijfers maar die achter het „wonder van Sevilla" het WK in eigen land zo'n knauw jn waarde, Ik had nooit gedacht kunnen worden geplaatst, Spanje be- heeft geregen, weer op te vijzelen, wij tot elf goals zouden komen, greep veel beter dan Nederland waar Voor Rijvers resl er na de uitschake- l wij het toch hebben gehaald het zwakke Malta het kwetsbaarst ling niets anders dan vooruit te blik- Et omdat wij speelden zoals we was. namelijk op de vleugels in de ken naar de WK in '86. Na lange tijd Iden Zonder nerveusiteit en steeds verdediging. Mede op advies van Vi- een zig-zag-beleid te hebben gevoerd UT doorgaan. Op deze manier heb- cente Miera. de hulptrainer die zater- en te hebben gegoocheld met dan D we die wedstrijd in Aken waar daB ir> Rotterdam was. en na het weer jonge en dan weer oudere spe- Berland zogenaamd op neutraal bekijken van de videobeelden van het Iers, leek hij juist op tijd met een rein met 6—0 van Malta hreft ge- duel Nederland-Malta werd van meet mixture van jeugd en routine de fanen. recht gezet". af aan gekozen voor vier aanvallers en geschikte formatie te hebben gevon- lïjjl rond het stadion duizenden snel spel via de vleugels om zodoende den. De explosie van Spanje in Sevil- iten hun zinnen raakten en het de kopspecialisten Santillana en Sa- la heeft de hoop van Rijvers om in* inje naai- Parijs en Holland ligt er rabia in de punt van de voorhoede te Frankrijk verder te bouwen met zijn bléven zingen voelden de twee bedienen. Afgezien van de drie doel- ploeg verder de bodem ingeslagen, itegenwoordigers van de KNVB er punten van Santillana pakte die tac- Ongetwijfeld zou dat er toe leiden de Andalusische hoofdstad niets tiek aanvankelijk ondanks de vele dat veteranen als Schrijvers en Van or om het Spaanse feest te beder- regen in de voorafgaande dagen op de Kerkhof nu zelf worden afgevoerd i Zowel Jacques Hogewoning, vi- - foorzitter van de sectie betaald tbal. als secretaris Jar. Huybregts !e ach zonder morren bij de gang 1 zaken neer. raagtekens zouden we moeten doen? Malta j|kelt niet minder verdedigd dan bij maar het heeft zijn best gedaan zelfs nog een doelpunt gemaakt, irom zouden we dan naar de UEFA ppen?", zo vroeg Hogewoning zich en al was Huybregts dan niet aald content over de Turkse eidsrechter Erkan Goeksel („De eede helft was hij een home-referee leeft hij zich door de hele situatie n imponeren". „Hij wilde zelf de e trappen van Spanje nemen"), wilde ook hij de arbiter niet de uld geven van de voor „onmoge- gehouden overwinning van de injaarden. alles neemt niet weg dat er de !ige vraagtekens kunnen worden laatst bij de ontwikkelingen in filla, waar Spanje slechts twee kaarten kreeg en Malta maar st zes, waaronder één rode voor liorgio wegens tijdrekken. Boven- n zochten de Maltezen, anders dan Rotterdam, na dc rust de aanval hetgeen hen zwaar opbrak en rendien verloor de sterk begonnen beidsrechter inderdaad in het eede bedrijf bij vlagen de partij- beid uit het oog. stond echter de wilskracht pje, dat zich niet liet ontmoe- en door een gemiste strafschop iSenor in de tweede minuut, maar via dezelfde speler in de 84e suut aan het vereiste aantal van Blf doelpunten kwam. wil Diana Niemantsverdriet Jan Monster rekent niet op terugkeer ZEVENHUIZEN (GPD) Jan Mon ster geeft de moed op. Meteen na afloop van het duel tegen Feycnoord liet de linkerspits van FC Utrecht nog weten dat hij aan een nieuwe rentree ging werken. Maar een et maal later blijkt dat optimisme vol ledig de bodem ingeboord. Het is gedaan met de voetballerij. Ik ben bij dokter Strikwerda geweest en hij heeft me weinig of geen hoop gegeven. Er zijn zes buisjes bloed uit mijn kniegewricht gehaald; waar schijnlijk is er iets helemaal mis met de kruisbanden. Vrijdagmorgen moet ik terugkomen, maar ik leg me bij het onvermijdelijke neer: ik zal met meer kunnen voetballen". De 24-jarige Utrecht-aanvaller heeft niet meer de mentale kracht om deze nieuwe tegenslag te verwerken. „Ik heb anderhalf jaar aan deze come back gewerkt, die precies een kwar tier heeft geduurd. Mijn knie was weer honderd procent in orde. Dat was me nog eens door de dokter bevestigd En nu wéér zo'n stomme blessure. Ik wil de zaak niet nog een keer forceren, ik wil over tien jaar nog fatsoenlijk kun nen lopen". HAMBURG (DPA) In de Westduit- se lotto 'Spiel 77' is het volgende winnende getal getrokken: 5 0 2 6 8 9 8. Het resultaat van de trekking in de Westduitse midweeklotto was: 4-15- 19-28-33-36-37. Res. getal 30. 8 6 1 1 13 24- 8 8 6 1 1 13 22- 6 8 4 1 3 9 20-10 8 1 1 6 3 3-13 8 1 0 7 2 5-37 Rht landen die zich voor de eindronde kettoemooi om het Europees kamioen- )P hebben geplaatst, zijn Frankrijk s'Jand). West-Duitsland, Belgiè, Dene- ften, Roemenie, Portugal, Joegoslavië Spanie Met deze aanval scoorde het Spaanse elftal net niet' Rincon springt hoog op om in te koppen, maar de voorzet wordt door Bonello gestopt. PUT (AFP/Reuter) Joegoslavië zich woensdagmiddag in Split plaatst voor dc eindronde van het ttnooi om het Europees voetbal- npioenschap. De Joegoslaven ver- t *?cn in Split in de laatste wed- fis lijd voor groep vier van de voor- d.i den Bulgarije met 3-2. 'de rust was de stand 1-1. Voor WO toeschouwers werd in Split een ktnjd gespeeld, die tot de laatste ■j Jiut zinderde van de spanning. De karen, die met een overwinning - - eer dan twee doelpunten ver- Szeker zouden zijn van een plaats k eindronde, namen in de 28e i1]t de le'd|ng door Iskrenov. Drie ïiten later was de stand echter g s gelijk door de in Frankrijk spe- J 2e Joegoslaaf Sucis. Bij die stand 'Wales, de derde kanshebber in a j *9 vier. weer de grote kandidaat. tl fa minuten na de hervatting van \j» vetistrijd. die werd geleid door de siaard Lamo-Castillo. bracht Su- togoslavië aan de leiding: 2-1. De loslavische vreugde was echter Ker korte duur want in de 61e out passeerde Dimitrov de voor- fciijke Joegoslavische doelman Si- voor de tweede keer. Joegosla- u vocht in het resterende half uur ,i beten voor zijn kans en in de J,!!, ïte minuut bracht Radanovic de Soslaven de wat gelukkige winst, "ndstand in groep vier is: loslavië 6 3 2 1 8 12-11 6231 7 7-6 Bflje 6 2 1 3 5 7-8 fegen 6 1 2 3 4 7-8 Het afgrijselijkste snoepreisje, dal ooit is gemaakt, staat vermoede lijk sinds gisteravond op naam van de heren Jacques Hogewoning en Jan Huijbregts, respectievelijk vice-voor- zitter en secretaris van de sectie be taald voetbal. Redelijk welgemoed was dit tweetal begin deze week afge reisd naar Sevilla om daar mei onver holen genoegen de definitieve uitscha keling van Spanje voor het Europees voetbalkampioenschap mee te ma ken. Goed, de heren waren er wel op voorbereid, dat de vurige Spanjaar den tegen het nietige Malta er ook wel een stuk of vijf, zes. misschien wel zeven zouden inschoppen. Maar elf. kom nou. En toen het onmogelijke zowaar mogelijk bleek te zijn en Malta er ook één intrapte <1-1.i. voelde het duo Hogeivoning-Huibregts zich op de eretribune daar in Sevilla letterlijk en figuurlijk op fluweel zitten. Maar binnen anderhalf uur verander de dit aanvankelijk zo plezierige snoepreisje van de twee voormannen van de sectie betaald voetbal in een helse belevenis. Het zou ons niet ver bazen als de beide Nederlanders tij dens die laatste tien minuten van de wedstrijd het liefst rood van schaamte onder hun comfortabele kuipjes waren gekropen. Want op dat moment beleefde de rond hen zittende Spaanse officials en dat zijn er heel wat onverholen genoegen aan de aanwezigheid van die twee verlegen ogende Hollanders Die Hogewoning en Huijbregts moeten tenslotte met hun figuur geen raad hebben geweten, toen de tomeloze Spanjaarden de ene na de andere voltreffer lanceerden. En de Spaanse officials maar gniffe len. Want meer nog dan in Nederland is er in Spanje geen mooier vermaak dan leedvermaak. Een schuchtere Jan Huijbregts liet gisteravond laat in het radiopro gramma 'Langs de Lijn' dan ook weten: ..We reizen donderdagmorgen zo vroeg mogelijk af naar Neder land". Nee. m de drukte had hij goddank nog geen Spaanse officials gesproken i ..Want het is hier nu een gekkenhuis"i. De heer Huijbregts („We stoppen de draaiboeken voor hel Europees kampioenschap maar weer in de kast' i wilde kennelijk de schaamte zo snel mogelijk ontvluch ten. Een treurig slot van een zo plezie rig begonnen reisje wachtte hem nog wel als een kwelling Ten aanzien van mr Jacques Hogeivo- ning kan zelfs enigszins platvloers worden opgemerkt dikke bult, eigen schuld Deze niet in alle kringen be minde voetbalbestuurder heeft een opmerkelijk talent om zich op de voorgrond te dringen. Na zijn terug keer in het bestuur betaald voetbal slaagde hij er dankzij veel gekonkel achter de schermen in om weer 'bege leider van hel Nederlands elftal' te worden. Die functie had hij immers VLISSINGEN De Vlissingse hand balster Diana Niemantsverdriet zal begin januari beslissen of ze volgend jaar voor de Noorse vereniging Sver- renborg gaat spelen. Tijdens het B- wereldkampioenschap in Polen, waaraan de Zeeuwse speelster van Quintus met het nationaal team deel nam, werd ze daarvoor benaderd. „Ik zou het dolgraag willen, vooral om dat het een hele goede aanbieding is. Maar het praktische bezwaar is dat mijn man tijdelijk zijn baan op zou moeten zeggen", vertelt ze. „De gesprekken die ik met de verte genwoordigers van de Noorse ploeg heb gevoerd waren zeer positief- Ik ben dan ook hartstikke enthousiast thuisgekomen- Maar natuurlijk be greep ik ook wel dat er een groot probleem was", aldus Diana Nie mantsverdriet. Echtgenoot Leo. werk zaam bij de gemeentepolitie in Mid delburg, wilde echter ook wel voor een half jaar naar Noorwegen maar de mogelijkheid dat hij gedurende die periode onbetaald verlof kan opne men is uiterst gering. „Daarom is de kans dat het met doorgaat nu al weer tachtig procent". Tijdens een vakantie in Gran Canaria wil zij met haar man nog eens rustig bepraten of er andere mogelijkheden zijn, „want", betoogt ze. „het zou een bekroning zijn voor al die jaren hand bal". Spasski en Timman brachten een bekende variatie van het Nimzo-In- disch op het bord, waarin beide spe lers grote risico's namen om tot een koningsaanval te komen. Spasski, die met wat speelde, gebruikte nogal wat bedenktijd, maar kon toch zijn aanval niet op volle kracht krijgen. Timman waagde het dan ook met zijn dame een weerloze pion op a4 op te ruimen. Hij kreeg goed tegenspel tegen de toch niet zo solide staande witte ko ning. In die fase van de strijd dacht Tim man drie kwartier na over de conse quenties van zijn uitval. Spasski nam echter geen risico en koos voor een eeuwig schaak-variant, waarna op de 31e zet tot remise werd besloten De stand is na vier partijen gelijk: 2-2. In de laatste twee partijen zal het onge twijfeld stevig toegaan. De overwin ning in de tweekamp levert immers 18.000 gulden op. De verliezer krijgt 12.000 gulden. HILVERSUM (ANP) De vierde par tij uit de schaaktweekamp tussen Jan Timman (Ned.) en Boris Spasski (Sow.) is woensdag in Hilversum na 31 zetten in remise geëindigd. Met nog twee partijen te spelen is de stand nog steeds in evenwicht: 2-2. De Spanjaard Victor vindt twee verdedigers en de doelman van Malta op zijn weg in een poging om te scoren. Het was een van de vele Spaanse aanvallen. Timman en Spasski nog in evenwicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23