^KOOK DEMONSTRATIE Het Bewijs Bodemprijs PKTTliC KBBSTD^®* '/zP&JS'/ZPft/JS A Ir. A. van der Most: VUT is eigenlijk achterhaald Een dag zonder krant is een kip zonder kop. Demonstratie-aanbiedingen: Bij aankoop van een WMF SNELKOOKPAN 50,- reductie! 8U mtUOCP l/RN BEN 811 RHHKOOPynH eb N -IRPON B p° ™awr/uott\ Een dag zonder krant is een waard zondor gasten. TAI WO 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 DECEMBER 1 mededelingten) Commissie ruimtelijke orde ning Openbare vergadering met spreekrecht op woensdag 21 december (vandaag) om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld vestiging bouwmarkten op industrieter rein Arnestein; uitvoering woonwagenplan (nieuw kamp industrieterrein Ramsburg), ontwerp-bestemmingsplan Toorenvliedt. ontwerp-bestemmingsplan Verpleeghuis Walcherseweg Secr. de heer M. C. Harinck (toestel 342). Wanneer u tijdens de genoemde vergade ring-ten) over één van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiese- cretanisiesse op het stadhuis, tel. 01180- 26251 Bij de commissiesecretamsiesse en het bu reau voorlichting van de gemeente liggen de volledige agenda's met bijbehorende stuk ken voor u om in te zien. Gewijzigde openingstijden gemeentelijke accommoda ties Op zaterdag 24 december sluiten de sport hallen en wijkcentra om 15.30 uur Het instructiebad en het overdekte bad zijn zaterdag tot 16.00 uur geopend. Ie kerstdag is het zwembad gesloten en 2e kerstdag geopend van 10.00 tot 13.30 uur Wijziging ophaalregeling huisvuil rond de kerst Dinsdag 27 december wordt het huisvuil in de Stromenwij k en Griffioen opgehaald Woensdag 28 december komen de auto's van de reinigingsdienst in de binnenstad en donderdag 29 december kan het afval worden aangeboden in Nieuw-Middelburg, Klein Industrieterrein, Klarenbeek, Sint- Laurens en Nieuw- en Sint Joosland Verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders hebben beslo ten de kruising Gortstraat/westelijke rijweg Plein 1940 - Korte Geere zuidelijke rijweg Plein 1940 aan te wijzen als voorrangskrui- sing en wel zodanig dat het verkeer over de Gortstraat westelijke rijweg Plein 1940 voor rang heeft. Tegen dit besluit kan iedere belanghebben de tot 21 januari 1984 beroep instellen bij de kroon Een beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau voorlichting. Stadhuis straat 2 Hinderwet De firma Schipper Kriekaard Staalbouw B V Kleverskerkseweg 69 heeft een vergun ning ingevolge de hinderwet aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een machineconstructiewerkplaats op het perceel Kleverskerkseweg 69 te Middel burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorwaarden. Vanaf heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrek king hebbende stukken en de ontwerp beschikking liggen eveneens vanaf heden tot 22 januari 1984 buiten de werkuren ter inzage op zaterdagen vanlO.OO tot 13.00 uur in de Openbare Bibliotheek. Molstraat 13 te Middelburg. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij b. en w worden ingediend vanaf heden tot 22 januari 1984 De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft inge diend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan tot 15 januari 1984 een openbare zitting worden gehouden. waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij levens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisselmg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Uitnodiging: voor deelname aan 'Open Tafel' Deze traditionele nieuwjaarsreceptie vindt plaats op maandag 2 januari 1984 in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang Markti. De bijeenkomst begint om 17.30 uur en eindigt om 19.30 uur Tijdens de 'Open Tafel' wordt door het gemeentebestuur een nieuwjaarsdrankje aangeboden. Verder kan men gezamenlijk een eenvoudige broodmaaltijd gebruiken. Hiervoor geldt een bijdrage van ƒ5.- per persoon. U kunt zich voor deelname vóór 29 december aanmelden bij hei gemeentelijk bureau Voorlichting. Stadhuisstraat 2, tel (011801-26251. toestel 224 of 349. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn verga dering van maandag 19 december 1983 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor het gedeelte van het industrieterrein Ramsburg, zoals dit gebied is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening S 248-3 d d 8 november 1983. Het besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter gemeentesecretarie, ka mer 15. voor een ieder ter inzage. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM Uit onze Sierbrochure: Prijsgunstige Prisma Quartz horloges voor hem en voor haar. f99- Juwelier DE JONG St. Pieterstraat 11 - Middelburg Tel. (011801-13344 VANDAAG, woensdag 21 december! MORGEN, donderdag 22 december (beide dagen van 13-21 uur) demonstreren wij in onze zaak in Vlissingen. WMF PAIMNENSET 5-dlg. Metropole normaal ^5",-NU 398,00 KOEKEPAN 24cm 89,-NU 44,901 28 cm 109,-NU 55,90 4 k OO ricr** ./too Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. Gemeente Mariekerke De burgemeester van Mariekerke maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergade ring van 13 december 1983 heeft besloten te verklaren dat. met ingang van 1 januari 1984 wordt voorbereid een wijziging van een gedeelte van het bestemmingsplan 'Buitengebied Marie kerke'. Bedoeld gedeelte is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het vermelde voor bereidingsbesluit met de bijbehorende tekening ligt met ingang van 1 januari 1984 ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Het besluit is genomen om de bouw van een aantal apparte menten op een perceel aan de Geschieresweg te Aagtekerke mogelijk te maken. Mariekerke, 21 december 1983. Vanaf heden zijn wij weer terug van vakantie. Met de kerstdagen hebben wij een SPECIAAL KERSTDINER 25,-. Reservering aanbevolen Chinees-Indisch restaurant Stationsstraat 20-22, Middelburg. Tel. 35507 WEEK-TIP 20 voordeel Verzilverde 49.95 (normaal: 63,-) DIRECTEUR KADASTER NEEMT AFSCHEID MIDDELBURG - Zijn ruime kamer in het gebouw van het Kadaster aan de Vrijlandstraat in Middel burg staat vol met kartonnen do zen. „Maar die zijn niet van mij, maar van mijn opvolger. Ik heb mijn spullen in koffers gestopt". Aan het woord is de directeur van het Kadaster en de Openbare Re gisters in Zeeland, ir A. H. van der Most (63). Ruim 41 jaar was hij werkzaam bij het kadaster in ver schillende plaatsen in Nederland en de laatste negen jaar als direc teur in Middelburg. Aanstaande donderdag wordt hem een afscheidsreceptie aangeboden en op 1 januar aanstaande gaat hij officieel met de 'Vut'. „Ik zie die komende periode beslist niet als een zwart gat. Je hoeft dan niks meer en je mag een heleboel, ten minste dat neem ik aan. Je bent veel vrijer en je kunt eens weg zonder te hoeven denken aan het aantal verlofdagen datje nog hebt", zegt hij. De heer Van der Most werd geboren in Bodegraven, volgde de HBS in Woerden en studeerde vervolgens aan de Technische Hogeschool in Delft. In 1942 behaalde hij het diplo ma van civiele landmeter. „In die tijd kon je nog niet als ingenieur afstuderen. Daar moest je eerst een scriptie voor schrijven. Dat deed ik en in 1958 had ik de ingenieursti tel". Van der Most hoefde niet in militai re dienst omdat hij uitstel kreeg vanwege zijn studie. Daarna was het niet meer nodig. Zijn loopbaan bij het kadaster begon op 1 mei 1942 in Assen. „Ik had me al tijdens mijn. studie aangemeld en ik had het geluk dat ik een standplaats kreeg aangewezen en dat was Assen. Hij begon in Drente als landmeter en werkte daar tot september 1946. Vervolgens werd Van der Most over geplaatst naar Walcheren, waar de dienst voor de herverkaveling was opgezet. „Dat, was een onderdeel van het kadaster en het kantoor stond aan de Loskade. Na de over stroming ontstonden er nieuwe grenzen en die moesten allemaal op papier worden gezet, nieuwe eigen domsverhoudingen werden in kaart gebracht en act.es werden na pas- sering bij de notaris, vastgelegd". Het 'grote werk' op Walcheren zat er op en Van der Most werd in 1959 overgeplaatst naar Groningen, waar hij met name bureauwerk deed. „Ik zat in de topleiding en mijn functie heette officieel organi satie-landmeter. Het was bijzonder leuk om de dienst nu eens van een andere kant te bekijken. Ik hield me tevens bezig met personeelsmuta- ties Maar de diverse bureaus waar uit het Kadaster bestond werden stukje bij beetje opgeheven en ik voelde de bodem onder mijn functie langzaam wegzakken. In 1963 ging Van der Most naar het centraal teken- en opleidingsbu reau van het kadaster in Den Haag. waar hij in 1965 de leiding kreeg over het 'algemeen assisterend bu reau voor de ruilverkavelingen'. Daarna, het was inmiddels 1969, begon de spreiding van de rijksdien sten en het Centraal bureau ver huisde naar Apeldoorn, dus Van der Most ook. Hij zegt: „De tekentafel moest de regio in". Het toeval wilde dat ook de directie van het kadaster verhuisde naar Apeldoorn en Van der Most zat dicht bij het vuur. Toen hem werd gevraagd de directie van het kan toor in Middelburg op zich te ne men, aarzelde hij niet lang en hij bekleedt deze functie sinds 1 okto ber 1974. Van der Most vindt het jammer dat 'het publiek' maar weinig afweet van de werkzaamheden van het kadaster. Hij zegt: Het is toch een dienst die dagelijks inspeelt op de gebeurtenissen in de maatschappij. Elke transactie die met onroerend goed te maken heeft komt bij ons terecht. De maatschappij draait voor een groot deel om het onroe rend goed. dat heel vaak dienst doet als onderpand bij transacties". Geschiedschrijving Enthousiast zegt hij: „Het kadaster herbergt ook een fantastische hoe veelheid geschiedschrijving, die te ruggaat tot aan de Napoleontische tijd. Dat is ook een van de taken van het kadaster, 'het vasthouden van de geschiedenis'. En het kadas ter is een enorm informatieli chaam. Iedereen kan hier in de openbare registers, zien wie welk huis heeft gekocht. Iedere koop komt bij ons in de papieren". „Of liever gezegd in de computer", vult hij zichzelf aan. „Ook bij o zet de automatisering met ras schreden voort. Het is erg veel werk om alles in de computer in te v ren. ik schat dat de helft van Zee land er nu in zit. Op het ogenblik hebben we het daar nog zeer druk mee, maar op de lange duur zal hel arbeidsplaatsen gaan kosten en dal is geen prettig vooruitzicht. Maar er valt met aan te ontkomen, de maat schappij heeft nu eenmaal zelf om automatisering gevraagd". VUT achterhaald Hij vervolgt: „Ook bij het kadaster, we zijn tenslotte ambtenaren, wor den we geconfronteerd met bezui nigingen en een personeelsstop. Ik ga nu wel met de vut, want daar doe ik in ieder geval niemand kwaad mee. Maar het principe van die vervroegde uittreding is ook achterhaald. De bedoeling is dat er meer arbeidsplaatsen worden ge schapen op die manier. Maar nu worden de functies intern opge vuld en de plaatsen die vrijkomen door natuurlijk verloop, worden ook niet meer zo snel ingenomen door 'mensen van buitenaf. Van der Most ziet zijn eigen toe komst rooskleurig tegemoet. „Ik heb nog zoveel karweitjes te doen en ik .ga veel bijlezen. Fotografie is een grote hobby van me en verder ben ik sinds 1 oktober secretaris van Delta Cultureel in Veere". Zoals gezegd. Van der Most neemt op donderdag 22 december af scheid. De receptie wordt gehouden in de Statenzaal in het Abdijcom- plex en begint om vier uur. Van der Most wordt op 1 januari opgevolgd door ir P. van der Molen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14