r H Gloednieuw!!! Prachtig blank eiken delen kast 0 Nieuwdorp Middelburg Arnemuiden Boetiek Christian Boetiek Christian 10 WOENSDAG 21 DECEMBER 19$ Door een noodlottig ongeval werd uit ons mid den weggenomen mijn geliefde man en onze zorgzame vader JACOB DEN HAAN op de leeftijd van 50 jaar. W. den Haan-Schot Cees-jan Jan Dianne Jacco Bennie Texel, 18 december 1983, Thijsselaan 21, 1781 VD Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 23 december om 14.00 uur in de hervormde kerk te Den Burg waarna we hem ten ruste leggen op de algemene begraafplaats. De overledene ligt opgebaard in St.-Jan. Daar Wil en Bennie nog in het ziekenhuis liggen is er geen condoléancebezoek. Geen bloemen Heden is uit ons midden weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa CORNELIS DEKKER op de leeftijd van 64 jaar. Goes: P. M. Dekker-de Kok Goes: W. F Schipper-Dekker B. Schipper Robert Martin 20 december 1983, Bongerd 75, 4462 TC Goes. Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming •Goes", Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar donder dag 22 december van 18.30-19 00 uur. De uitvaartplechtigheid voorafgaande aan de crematie zal plaatshebben vrijdag 23 december om 11.00 uur in het crematorium te Midelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Vertrek vanaf Uitvaartcentrum 10.20 uur. Na afloop van de uitvaartplechtigheid is in de ontvangkamer van het crematorium gelegen heid tot condoleren. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. Enige en Algemene kennisgeving Tot onze droefheid overleed op 16 december 1983 onze vader en grootvader BARTHOLÓMEUS PAULUS CARRIÈRE Geboren 22 maart 1917, Gehuwd geweest met Helena Christina Kroon A. M, van den Wijngaart-Carrière P. I. M. van den Wijngaart Frederieke en Sjoerd En verdere familie Jacques Tatistrook 46, 2726 TR Zoetermeer De crematie heeft in besloten kring plaatsgevon den. Bedroefd maar dankbaar dat hij voor een verder lijden gespaard is gebleven delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in huize 'Der Boe- de' te Koudekerke is overleden, onze beste broer, zwager en oom PIETER BOSSELAAR op de leeftijd van 78 jaar. Vlissingen: L. Hosselaar L Bosselaar-Kroon Den Haag: C Bosselaar Oost-Souburg: J. Bosselaar Vlissingen: C. Bijleveld-Bosselaar Sluiskil: J. J. Kopmels Souburg: I. Bosselaar C. Bosselaar-Janse Vlissingen: A Geelhoed-Bosselaar neven en nichten Koudekerke, 19 december 1983. Correspondentieadres J. Bosselaar, Dijkstraat 28, 4388 CL Oost-Souburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhove- laan 1, hoek Roozenburglaan, Middelburg (Dau- wendaele). De crematie zal plaatsvinden vrijdag 23 decem ber a s. om 12.00 uur in het crematorium te Middelburg. Gelegenheid de familie te condoleren in de aula van het crematorium. Geen bezoek aan huis Geen bloemen - geen toespraken. Op maandag 19 december is na een moeizame strijd overleden onze zorgzame stiefvader en stiefopa P. BOSSELAAR in de leeftijd van 78 jaar. Rob, Floor de Ridder Jacky-Petra Leen, Marga de Ridder Marco-Annemiek Ko de Ridder Jan, Annemarie de Ridder Janneke Middelburg, december 1983. Heden overleed onze beste vriend KLAAS VAN BELZEN Familie Meulmeester- van Dalen Schuttershof 7 Arnemuiden. 17 de cember 1983. AFWEZIG A. W. BOERWINKEL 23 dec. tot 9 jan M. R. J. ENGELEN 2 jan. tot 9 jan. Waarneming: 2jan.tot9jan. A l/m K A. P. Bruynzeel L t/m Z: M. Reyerse Hedenmiddag 14.00 uur vers rundvlees Abattoir, Seisweg, Middel burg. M. Vader „De Here is mijn herder" Diepbedroefd, maar vooral dankbaar voor alle liefde en zorg waarmede zij ons omringde, geven wij U kennis van het geheel onverwachtse overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder KLAZINA SANDEE weduwe van Anthonie Imanse op de leeftijd van 82 jaar. Zij was een voorbeeld voor ons allen. Zuidlaren: W. Meerman-Imanse Middelburg: M. de Groene-Imanse J. de Groene Nieuwdorp: C. Imanse-Nieuwenhuyze Heinkenszand: M. Imanse J. Imanse-van Belzen Oudelande: D Imanse E. van Belzen Lewedorp: P. Quist-Imanse J. G. Quist Nieuwdorp. J Imanse D. Imanse-Butijn Klein- en achterkleinkinderen Nieuwdorp. 20 december 1983 Pr Beatrixstraat 2a Correspondentieadres: Hertenweg 32. 4455 TL Nieuwdorp. Onze moeder en oma is opgebaard in de rouwka mer van Huize ,De Kraayert', Deltastraat 2 te Lewedorp. Gelgenheid tot afscheïdnemen aldaar dagelijks van 14.00-14.30 en 19.00-19.30 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden vrijdag 23 december om 13.15 uur in de Gereformeerde kerk te Nieuwdorp, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaatshebben om 14.00 uur op de Bijzondere Begraafplaats te Nieuw dorp. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de consistorie van de Gerefor meerde kerk. Heden heeft de Hee- re tot Zich genomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante JOHANNA JOZIASSE echtgenote van Andries Wisse op de leeftijd van 78 jaar. Familie Joziasse Familie Wisse Middelburg, 19 de cember 1983. Noord singel 2. Heden overleed on verwachts onze lieve zuster, schoonzuster en tante K. IMANSE-SANDEE Uit aller naam: Fam. Sandee, Nieuwdorp. December 1983. Enige kennisgeving Na een liefdevolle verzorging in bejaardencen trum 'Ter Reede' is, na een kortstondige ziekte overleden onze geliefde FEMMETJE H. LEEFLANG-VERHOEFF weduwe van C. F. W. Lecflang in de ouderdom van 90 jaar. J. Dilg-Leeflang H. W. Dilg Namens neven en nichten: L F. Dert Vlissingen, 19 december 1983. Corr.adres De Meij van Streefkerklaan 11, 4384 KK Vlissingen. De teraardebestelling zal plaatsvinden donder dag 22 december a s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van 'Ter Reede' om 10.45 uur, In plaats van kaarten Heden overleed onze geliefde moeder, groot-, overgrootmoeder en tante in de ouderdom van 91 jaar. Westkapelle: A. de Pagter-Verhulst Adrie en Mientje Ricky Harry Annelies Westkapelle: P. Cijsouw L. Cijsouw-Huibregtse 4361 WP Westkapelle, 20 december 1983, Smidstraat 11. Correspondentieadres: A. de Pagter-Verhulst, Smidstraat 10, 4361 WP Westkapelle. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben vrijdag 23 december a s. te Westkapelle om 13.15 uur. Vertrek van huis om 13.00 uur Geen bezoek Geen bloemen BEGRAFENISONDERNEMING GOES' B.V. P. A. ROZEBOOM Gediplomeerd uitvaartleider Algehele dienstverlening Uitvaartcentrum en rouwkamer beschikbaar ZUIDVLIETSTRAAT 37, 4461 GW GOES TELEFOON 01100-16363 (DAG EN NACHT BEREIKBAAR) aiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiniji:' wil plaatsmaken voor haar nieuwe voorjaars- en zomermode 'B4 en geven daarom op onze wintercollectie kortingen I va, 20 ,0, 60 Damplein 30 Middelburg Dierenrechten Excellentie Havendirecteur In de PZC van zaterdag 3 december 1983 sprak Oreel, doelende op de uitvoering van het besmette werk tijdens de havenstaking in Antwer pen, in Vlissingen uitgevoerd. ,,Dus toen de staking uitbrak, hebben ze alle loslopende honden van de straat moeten pikken. En die waren er ge noeg natuurlijk - crisistijd." Als je zoiets uit durft te spreken moet je wel een asociale inborst hebben Burge meester Westerhout moet bij het le zen van dit artikel wel enorm veel spijt hebben van de lovende woorden aan het adres van Oreel, gesproken toen hij werd geridderd in de Orde van Oranje Nassau. Want als socialist moet zo'n uitspraak je toch pijn doen. als iemand zo over arbeiders praat; de minachting voor zijn personeel druipt eraf. Hij wil het liefst havenfaciliteiten van het havenschap voor niets (laat de gemeenschap de verliezen maar ophoesten), zo kan iedereen concurre ren. J. E. Pruijssers De Beaufortstraal 43 Vlissingen Woensdrecht (1) Wellicht een negatief journalist van het verslag van de demonstratie in Woensdrecht. zondag 11 december '83. Wat ik gezien heb waren allemaal hele lieve, aardige, vriendelijke, kal me en ik mag ook zeggen bedaagde mensen. Want er waren meer ouderen dan jongeren lijdzaam langs het lint om éen gedachte uit te drukken: 'Eerlijke bezorgdheid'. En zo was ik er ook, vader van zes kinderen, om hoop voor hun toekomst. A. A J. Vermin Lange Weegje 12 Kwadendamme Woensdrecht (2) Met grote ergernis lazen wij maandag 12 december jl. een verslag in de PZC over de demonstratie die gehouden werd in Woensdrecht ter herdenking van het NAVO dubbelbesluit. In de kop stond met grote letters te lezen: 'demonstranten dringen binnen op Woensdrecht'. Dat het binnendringen van een handjevol mensen op de basis (zeer tegen de afspraken van de orga nisatie in) zó benadrukt wordt, terwijl er duizenden op vreedzame wijze de monstreerden, kan bij vele lezers een negatieve houding ten opzichte van de vredesbeweging oproepen. Zelf wa ren wij bij deze demonstratie aanwe zig en waren erg gedesillusioneerd, dat wij deze kop in de krant aantrof fen. Tevens vinden wij het jammer, dat er niet een foto instond van de ruim vijfduizend demonstranten die bloembollen plaatsten en het hek met lint versierden en plaats van deze foto van actievoerders en personeel van de basis, die de kop boven het artikel nog eens extra benadrukt. Aan de kop van het geplaatste artikel is helaas niets meer te veranderen, maar wij hopen dat de volgende keer de meèr vreedza me kant van de actie naar voren gebracht wordt. Namens enkele demonstranten. Els Verhage Zacharias Jansenstraat 5a Middelburg Woensdrecht (3) In de PZC van maandag 12-12-'83 stonden in het voorpagina-/ artikel over de vredesactie in Woensdrecht (11-12) een aantal mededelingen die niet geheel of geheel niet in overeen stemming leken met de werkelijkheid. Zo wekt bijvoorbeeld de kop 'Demon stranten dringen binnen op Woens drecht' een m i. onjuiste indruk. In de eerste zin schrijft men dat de demon stratie uitgelopen zou zijn op een confrontatie tussen een honderdtal demonstranten en leden van het korps luchtmachtbewaking en de ko ninklijke marechaussee. Daar het hier slechts om een incident ging, waar volgens betrouwbare bron minder dan honderd mensen aan deelnamen, zou de eerste zin meer met objectieve berichtgeving te maken hebben ge had, wanneer hij als volgt luidde: ,,De geweldloze demonstratie bij de vlieg basis Woensdrecht kende gistermid dag een incident tussen enkele tien-- tallen demonstranten en Een stukje verder meldt de PZC dat er 3000 demonstranten geweest zouden zijn. Het ANP en de BBC Worldservi- ce (altijd zeer voorzichtig) berichtten dat het om een kleine 5000 mensen ging. Ook heeft men nauwelijks of geen fantasie nodig om uit het stuk te Tezen dat er geweld gebruikt zou zijn, hetgeen pertinent niet waar is: vre- desdemonstranten zijn meestal niet zo hypocriet om geweld tegen mensen te gebruiken. Concluderend vind ik het jammer dat dit in Telegraaf-stijl geschreven stuk deze voor mijn ge voel positieve demonstratie aan een relatief onbeduidend incident heeft opgehangen en ik neem stellig aan, dat de 111 het artikel zo beklaagde mevrouw Machielsen van Vrouwen voor Vrede dat verdriet ten volle met mfj deelt! wiek Hijmans Zuidsingel 90 Middelburg Stakingen Hierbij wil ik. ietwat te laat mis schien. reageren op de stakingen van de ambtenaren Ik zal waarschijnlijk heel wat mensen in het harnas jagen, maar doe dat met het idee in het achterhoofd dat wij als westerlingen dat al tientallen jaren doen ten aan zien van van de wereldbevolking Die 3,5 procent korting is natuurlijk iets verschrikkelijks, iets zeer on rechtvaardigs, iets wat niet zomaar gepikt mag en kan worden! Vooral niet als je weet dat de mensen waar tussen ik nu leef in de afgelopen maanden een devaluatie van 480 pro cent over hen heen hebben gekregen. En dat terwijl de salarissen nauwe lijks omhoog gegaan zijn Dit bete kent een 'korting' van 60 tot 80 pro cent! Zolang we in Nederland blijven zeuren over enkele tientjes, behoeven de mensen aan deze kant van de evenaar weinig hoop te hebben op een wezenlijke verandering in de huidige wereldorde. Tenslotte wil ik de dames en heren postbeambten bedanken dat alle Nederlanders in het buitenland voor dik vier weken van enig kontakl met familie en vrienden verstoken zijn gebleven1 jop Blom Centres pour en/ants handicapës B.P. 70 Kananga - Zaïre In 1978 werd in het Unesco-gebouw te Parijs de 'Universele verklaring van de rechten van het dier' afgekondigd. Ideëel, maar voor de dieren in de intensieve veehouderij een document zonder inhoud. Met een minimum aan welzijn en een minimale rechtsbede ling komen alleen al in Nederland jaarlijks meer dan vierhonderd mil joen landbouwhuisdieren via de die- renfabrieken bij de slachthuizen te recht. Ten faveure van onze nationale economie draait het tot bio-machine gedegradeerde dier genadeloos mee in het produktieproces. Toch valt er maatschappelijk een groeiend verzet te bespeuren tegen de wijze-waarop ons vlees wordt gefabriceerd. Uit de rede van de Europarlementariër Eisso Woltjer bij zijn benoeming tot Dieren beschermer van hel jaar blijkt, dat men ook politiek gezien kritiek heeft op de bio-ïndustrie. Mr Dick Boon gooit met zijn proefschrift 'Neder lands Dierenrecht' de knuppel in het hoenderhok en pleit voor een wetge ving waarbij de Nederlandse consu ment i.v.m. onze exportpositie, een 'welzij nsheffing' op diervriendelijk verkregen produkten zal moeten be talen. Een voortreffelijke suggestie waar iedere weldenkende consument mee zal kunnen instemmen, want het welzijn van dieren mag nooit worden opgeofferd om wille van economische motieven. W. A. de Bruin De Carpentierstraat 49 Den Haag B.O.S.-jubileum Met het verslag in uw blad van 2-12-83 betreffende de viering van het 25-jarig jubileum van de B.O.S. 'Borsselse Ouderen Sociëteit' kunnen ik en veel soosleden met mij niet erg gelukkig zijn. Volgens dat verslag zou mevrouw Dominicus-de Rijke 25 jaar bejaar denhelpster zijn geweest Niets is min der waar. Onder bejaardenhelpster versta ik een meestal jonge vrouw die tegen een redelijke vergoeding enige uren per dag bij bejaarden of hoogbe jaarden in het huishouden helpt. Me vrouw Dominicus heeft echter iets geheel anders gedaan. In 1958 heeft zij samen met haar man. wijlen de heer P. Dominicus hier in Borssele boven genoemde sociëteit opgericht. Onge veer 20 jaar hebben beiden hun beste krachten gegeven aan het welzijn van de Borsselse ouderen. Na het overlij den van haar man heeft mevrouw Dominicus dat werk voortgezet. En dat alles zoals meer personen die iets voor de sociëteit doen! Pro Deo! De bronzen legpenning van de gemeente Borssele is dan ook wel verdiend! Verder is het bericht dat een van de vele sprekers in snikken uitbarstte schromelijk overdreven. Zeker, de man was erg geëmotioneerd, maar ik dacht dat ieder sooslid dat wel in meer of mindere mate was. Vooral toen we er over na gingen denken hoeveel leden ons in die 25 jaar ont vallen zijn. Leden die bijna allemaal door soosleden naar hun laatste rust plaats zijn gedragen. Is het soms onbegrijpelijk dat men dan erg geë motioneerd wordt? Het enige goede in het verslag was de goedgeslaagde foto van burgemeester v d. Heuvel en mevrouw Dominicus tijdens het uit reiken van de legpenning. Jo Nieuwenhuijzen sooslid en voorzitter Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, afd. Bors sele Borszeestraat 4 Rorssele In de PZC van donderdag 8 decenfc zijn in het 'stripverhaal' Excelle woorden gebezigd, welke dem ont-erend en lasterlijk zijn, dat li- gedrongen voel hierop te reageren vraag 22 van de Heidelbergse Cj chismus (zondag 7) wordt gevraq Wat is dan een Christen nodig om geloven? En het antwoord is: Ai ïj ons in het Evangelie beloofd wm hetwelk ons de Artikelen van t algemeen en ongetwijfeld Christe geloof in een hoofdsom leren, in antwoord op vraag 23 wordt vem$ hoe die Artikelen luiden, En nu wós het 11e artikel, nader verklaardj vraag 57 (zondag 22) over de 0. ding des vleses, in bovengemeld ste verhaal dermate onterend en las* lijk weergegeven! Als men beds dat de Catechismus, gegrond op Ga Woord, over dit artikel o m. zegt.; het vlees (van de wedergeboren ma met haar Hoofd Christus, vere^ aan het heerlijk lichaam van Chris gelijkvormig zal worden. Is dan'j geen hierover in het stripverhaalsj afgedrukt, niet méér als erg? Schii* dezes heeft de redactie van dezekr verzocht haar verontschuldiging maken. En voor de toekomst a liever duizendmaal te bedenken, 3 zoiets 'klakkeloos' te plaatsen.) schrijver niet de enige is die er os denkt, als door hem gereageerd, Ui die dan niet achterblijven ook 1 reageren. Bedenk toch. dat het ju de kinderen zijn die 'die slripverhö lezen en hierdoor 'vergiftigd words W den Si Nachtegaaüam Ambtenaren Ze hebben gemeen genoeg de jeu uitkeringen afgepakt. Nu komen dus ten laste van de ouders. Danb je wel zeggen: „Jongelui je ziet na maar ik zou het na een paarke wel bekeken hebben, en zij ookj denk ik. Van dansen krijg je dorss dat kost geld en dat betaalde j maar die wordt gekort en die zk „Zoeken jullie maar een betaeï baan", maar die zijn er niet. Zo kom we er natuurlijk niet hè, Daan zullen behalve ambtenaren iedes die gekort wordt of gedwongen ontè gen. op wachtgeld komt of gecoift teerd wordt met de bijstand, 2. haar consequenties blijven trekt uit het idiote regeringsbeleid, j ambtenaren zijn nu bezig 1 eerste grote stakingsronde in eer schiedenis en ze zullen ieder voora bepalen wat bij de volgende confe tatie wel en wat niet kan. He'; overigens bij 3,5 procent niet blijs Het ligt in de bedoeling van ti regering om dit in 1984, '85 en '86! 14 procent op te voeren. Het is schofterig, om de mensen het bit» uit de mond te stelen en de klerenn het lijf te rukken, de kwaliteit vanb onderwijs te ondermijnen, etc etc.! met deze bezuinigingsopbrengsta aanschaf van wapens met miljarö te verhogen. Als dit nu zou results in tienduizenden nieuwe arba plaatsen, nee, we gaan er de buiï landse industrie mee spekken. Es gerealiseerde winst door geprtf ceerd materieel in Nederland dwijnt toch weer na de Bahamas T. Pc Pijnboomstraal Temen DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRM' U kunt dit prachtige meubelstuk bewonderen op Nieuwdorp!! Trouwens onze collectie blank wordt steeds beter!!! i_ type 601- Bar 96 CM Typo 602- 19 96 CM,ype 6°'" 'yPfAT rc*$t TyP6 K Zijn wij al bij u geweest?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 10