\cht maanden gevangenis ;eëist voor ontvoering met welke hypotheek xt. loopt u het minste risico Nieuw laboratorium voor melkonderzoek Twee jaar en drie maanden voor lossen van pistoolschot IPZC/ provincie Stormaanvaltegen sluiting Liduina IXELAAR VOOR RECHTBANK MIDDELBURG Koninklijke onderscheiding registeraccountant L. Boogert LI._j DE 20 JAAR RENTEVAST HYPOTHEEK VAN HET BOUWFONDS. A. Blok uit Waarde onderscheiden door Nederlandse muziekfederatie IHTERDAG_17 DECEMBER 1983 11 HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst heeft bijzonder fel gereageerd op de sluiting in 1987 van het Hulster Sint-Liduinaziekcn- huis. Hij is ook verbolgen over het feit dat de hele kwestie buiten het gemeentebestuur om is geregeld. „Het is haast niet voor te stellen dat besturen provincie en rijk dit zomaar kunnen doen", zei hij vrijdag avond. Burgemeester Molthoff zei uit de me dia te hebben begrepen i„want offi cieel weet ik van niets") dat het Hulster ziekenhuis in feite moet slui ten ten behoeve van de ziekenhuizen elders in Zeeland. „Ze tappen ons bloed af om het elders in te pompen. Ik krijg het gevoel dat we een genera- liteitsstad voor Zeeland geworden zijn". De burgemeester kondigde aan dat hij actie zal ondernemen. Hij is van plan staatssecretaris Van der Reijden persoonlijk te benaderen. „Ik zal dan de onvoorstelbare toestand, die door sluiting zal ontstaan, zeer zeker onder de aandacht brengen en benadruk ken. Het gaat hier om een aderlating van de eerste orde. We kunnen dit niet nemen, het is onaanvaardbaar Het betekent dat we nu wel een stormaan val zullen moeten doen", aldus Molt hoff. [IDDELBURG Tegen een nu in Amsterdam wonende 23-jarige jongeman is vrijdag voor rechtbank in Middelburg voor een geval van vrijheidsberoving acht maanden gevangenis- draf geëist. De rechtbank doet vrijdag 23 december uitspraak in deze zaak, waarvan de Kdracht zich op 21 augustus van dit jaar in Axel afspeelde. ian R. R. ontvoerde toen in sel) op een broer van zijn jonge bruid, iel de jonge vrouw, waarmee hij nog H. O.die de ontvoering wilde verhin- areen week getrouwd was. Binnen deren. Keek raakten zij al gebrouilleerd, In de visie van R. was alles heel 'jongeman nam dit niet en zou toen anders gegaan. De vrouw zou zich niet sis althans de visie van politie en hebben verzet, toen hij haar meetrok bruut tekeer was gegaan! rofficier van justitie - de vrouw in naar de auto. „Ik ontken dat ik haar Zes maanden gevangenisstraf, waar auto hebben gesleurd en haar tegen haar zin heb meegenomen", ben meegenomen naar een huis in aldus R. „en ik ben ook niet op O. jtterdam. waar hij haar gevangen ingereden". .Inde zin van de wet levert dat officier van justitie mr R. Beaumont ..arechtelijke vrijheidsberoving ^ad een ^eel andere visie. De officier isnerzou meer gebeurd zijn op het Sprak jn zijn requisitoir overeen 'bizar Humt dat R. zijn jonge vrouw min huwelijksdrama', waarbij binnen één Her 'van de straat plukte'. R. zou week huwelijk de vrouw al werd mis- 0 1 met zijn auto enkele keren zijn handeld. R had zijn vrouw zelfs voor hoofdzaak in scholen in Middelburg ■reden (en dat is dan weer poging .doodslag of een poging tot het strengen van zwaar lichamelijk let- straf één nacht op een balkon laten doorbrengen en het gevolg van alles was, dat zij al na een week naar haar ouders terugkeerde De officier vond daarom dat R als een egoïst en een an twee maanden voorwaardelijk, hoorde de 19-jarige R. R. uit Middel burg tegen zich eisen en dezelfde straf eiste officier van justitie mr J. van Marion bij verstek tegen de 22-jarige D. de B. uit Vlissingen. Beiden hadden een groot aantal in braken op hun naam gebracht, en Vlissingen, waar de buit bestond uit geluidsapparatuur, enig geld, vi deo-recorders, boormachines en een filmcamera. Van alle inbraken stond maar een klein deel in de tenlasteleg ging- Het ging om inbraken in 'Het Buut' in Vlissingen, de Driestromenschool in Middelburg, 'De Wellinge' in Middel burg en de Vlissingse Avondscholen gemeenschap, alles in september en oktober van het vorig jaar. Maar, zo moest officier van justitie mr J. van Marion in zijn requisitoir constateren, R. was ook betrapt bij een inbraak in de Pedagogische Academie in Middel burg. „In totaal was hij bij vijftien inbraken betrokken, maar De B. heeft met achttien inbraken de wedstrijd gewonnen. Het tenlastegelegde is maar een topje van de ijsberg ge weest". (ADVERTENTIE) Burgemeester mevrouw G. van Montfrans-Hartman speldt L. Boogert de versierselen op behorende bij de onderscheiding ridder in de orde van Oranje Nassau MIDDELBURG - Registeraccountant L. W. Boogert, die ruim 22 jaar werkzaam was bij het accountants kantoor Dijker en Doornbos in Middelburg, is vrijdag benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De bijbehorende versierselen werden hem op de revers gespeld door de burgemeester van Veere, mevrouw G. van Montfrans-Hartman. Dat Veere's eerste burger!es) deed dat, omdat de heer Boogert sinds vier jaar in 'haar' gemeente woont. De officiële handeling vond plaats in de Middelburgse Schouwburg, waar zo'n vijfhonderd mensen het echt paar Boogert de hand kwamen schudden. De heer Boogert ging namelijk met 'pensioen'. De burgemeester stak de loftrompet niet onder stoelen of banken en zei. ..U heeft uw vakkennis en uw talenten ingezet ten bate van het algemeen belang en van de mensen om u heen. Zoiets is voor onze maatschappij van groot belang en gelukkig neemt u vandaag geen afscheid van uw maatschappelijke functies". Zoals gemeld is de heer Boogert penningmeester van het ZCAD, algemeen bestuurslid en penningmeester van het Middelburgse Gasthuis en commissaris van de Verenigde Spaarbank. Verder is Boogert zeer actief in de Lionsclub Walcheren onder andere als mede-oprich ter. president en bestuurslid. Verklaring im SGP Thölen over stemgedrag SINT MAARTENSDIJK De SGP-fractievoorzitter T. Aar- in de Thoolse gemeente raad zal maandagmiddag een ttrkiaring afleggen over zijn 'gedrag tijdens de begrotings- vtrgadering. In die vergadering stemde hij met zijn fractie, in clusief wethouder L. J. Koop man, tegen een aantal voorstel len van het college van burge meester en wethouders. Hij iced dat omdat hij vond dat de VVD-fractie gemaakte afspra- niet na kwam. Burgemees- Ier E, Baerends toonde zich toen niet erg gelukkig met het ge drag van de SGP-fractie. Hij urgeleek de SGP'ers met 'klei- kinderen die hun zin niet konden krijgen'. T Aamoudse: „Het.is wel zo dat 6 mezelf iets liet gaan Dat is tooit verstandig, wie het ook Soa. Ik heb er behoefte aan dat recht te zetten, want we hebben tsaar als gemeenteraad nodig, fcar ja, iedereen kan het een her gebeuren". Aamoudse zou Èh dit weekeinde beraden over sin af te leggen verklaring in de gemeenteraadsvergadering. De VVD-fractie heeft donderdag- atond over deze kwestie verga derd. Aanvankelijk was er spra ke van een verzoeningsgesprek lussen vertegenwoordigers van de SGP- en VVD-fractie. Na tele- -'omsch overleg, donderdag avond, kon de VVD zich vinden in het afleggen van een verkla ring door Aamoudse. VVD-frac- ievoorzitter M van Damme ver- éde de verklaring van Aar- eidse maandag te willen af- Rchten: „Als we akkoord kun- ögaan met die verklaring, dan ad ik verder mijn mond", 'an Damme was vlak na de •rgrotmgsvergadering nogal os op Aamoudse Tijdens een öoek van het college van b en vaan Oud-Vossemeer. op 3 no- wmber, weigerde Van Damme tSGP'er een hand te geven ter «groeting. In de afgelopen we ien is die verhouding wat min- gespannen geworden, maai en Damme is niet van plan het •r hij te laten zitten. Hij heeft dan ook hét voornemen maan dagmiddag te reageren als de «klaring van Aarnoudse hem «t zint. ■f raadsvergadering wordt ge iden in hel gemeentehuis in 'HMaartensdijk en begint om 11.00 uur. BESTEMD VOOR BRABANT, LIMBURG EN ZEELAND 30 JAAR LOOPTIJD MET GRILLIGE RENTE. 20 JAAR LOOPTIJD MET ROTSVASTE RENTE. De veiligste weg is de 20 jaar RenteVast Hypotheek van het Bouwfonds. Die houdt u 20 jaar vrij van rentezorgen. Bovendien bent u er al na 20 jaar van af. Dat is 10 jaar eerder dan bij andere hypotheken. Per maand betaalt u weliswaar iets meer, maar aan het eind van de looptijd heeft u wel een stuk minder betaald. Vraag nadere infor matie en persoonlijk advies bij het Bouwfonds-infocentrum in uw buurt. Of stuurt u even de bon op. |"ljtuurt u mi| alle informatie over de 20 jaar RenteVast Hypotheek. Naam: I i U fill j Adres: I J i I i I I I I. I j.J .1. LI I'M I I I I Postcodes I I I Plaats.! 1 Ml'.' 1 .J LL_1Li I 1J Telefoon:i lJ_.Li.U_L i ij Ik heb wel/geen hypotheek. VELDHOVEN' (ANP) De coöperatieve vereniging voor melkonderzoek Zuid-Nederland heeft in het Brabantse Veldhoven een nieuw laboratorium in gebruik genomen. In dat laboratorium wordt alle melk onderzocht die op de ruim 12.U00 bedrijven in Brabant. Limburg en Zeeland wordt geprodu ceerd. Dat heeft directeur K. de Vries vrijdagmorgen op een persconferentie meegedeeld. Het onderzoek richt zich niet alleen zijn van een aan de koe toegediend op de kwaliteit in het algemeen, maar medicijn. 13 keer op de aanwezigheid ook op het vet- en eitwitgehalte per van microscopische weefseldelen die koe. Dat laatste is voor de melkvee- kunnen wijzen op een ontsteking van houder van groot belang, omdat de de uier en evenveel keer op de aanwe- melkprijs wordt vastgesteld afhanke- zigheid van verontreinigingen als lijk van de hoogte van dat gehalte, zand, mest en dergelijke. Daarnaast Verder wordt de melk van elke boer- worden nog enkele andere onderzoe- derij 24 keer per jaar onderzocht op kingen verricht. Bovendien wordt bij het aantal bacteriën, 26 keer per jaar elk monster nagegaan of er antibioti- op de aanwezigheid van groeirem- ca in de melk zitten mende stoffen die afkomstig kunnen Wanneer het laboratorium afwijkm- gen in de melk ontdekt, krijgt de veehouder minder uitbetaald. De hoogte van die korting is gekoppeld aan de mate van verontreiniging. Het onderzoek wordt centraal in het labo ratorium in Veldhoven verricht, ener zijds omdat dit economische voorde len heeft, anderzijds omdat het labo ratorium een objectieve positie in neemt tussen melkproducent en het melkverwerkende bedrijf, aldus direc teur De Vries. Verbeterd Iln gesloten envelop zonder postzegel naar nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Antwoordnummer 34, 3860 VE Hoevelaken Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Ik go liever even longs bij het Bouwfonds-infocentrum in Middelburg, Korte Delft 2, (0)1801 I MIDDELBURG De arrondissementsrecht bank in Middelburg heeft de 23-,jarige S. C. - voorheen verblijvend in Vlissingen - veroor deeld tot een gevange nisstraf van twee jaar en drie maanden. De jongeman loste 9 mei van dit jaar op de Zeil- markt in Vlissingen een pistoolschot op zijn plaatsgenoot R. G. Het schot miste op een haar. en een dame die met haar kinderwagen die middag over de Zeil- markt wandelde, werd bijna het slachtoffer. Bij de behandeling van de zaak, veertien dagen geleden, was tegen C. twee jaar en acht maan den gevangenisstraf geëist. De rechtbank deed vrij dag eveneens uitspraak in de zaak van de 28- jarige W. R. uit Terneu- zen. die bij een caféruzie in zijn woonplaats met een zakmes een andere man in het gezicht ver wondde R. had meer gedaan: diefstal van eu rocheques, geweld tegen een scheidsrechter op een voetbalveld en nog eens een keer een man met een mes in een been gestoken Er was twee jaar tegen R. geeist. de rechtbank veroordeelde hem tot achttien maan den gevangenisstraf De 31-jarige R H. uit Ter- neuzen. die bij deze za ken betrokken was ge weest, werd conform de eis tot vijf maanden ge vangenisstraf veroor deeld. Hij had een man, die aan het afrekenen was in een Terneuzens café, eenmaal buiten met geweld van zijn beurs beroofd Eveneens conform de eis werd de 31-jarige C. R. uit Hulst tot zeven maanden gevangenis straf veroordeeld. Deze man was vorig jaar no vember betrokken ge weest bij een spectacu laire diefstal in Axel. waarbij voor bijna ƒ63.000.- aan kleding werd buitgemaakt De man reed verder door toen de politie hem wilde aanhouden en voorts was hem op lichting van een Belgi sche leverancier - het betrof een tv-toestel - ten laste gelegd. Het aantal koeien is de laatste tien jaar in Zuid-Nederland toegenomen van 386.143 tot 503.371, terwijl het aantal melkveehouderijen ongeveer is gehalveerd. Volgens De Vries is de kwaliteit van de aangevoerde melk aanzienlijk verbeterd. Niet alleen vanwege verbeterde voedingstech nieken en een gericht fokbeleid. maar vooral ook vanwege de oveschake- ling op de boerderijen van de melk bus op de gekoelde melktank. In het nieuwe laboratorium werken 34 mensen Er staat voor ongeveer een miljoen gulden aan apparatuur opge steld. De komende jaren zal nog eens voor een zelfde bedrag worden geïn vesteerd. De in het laboratorium ge bruikte methode om de chemische samenstelling van de melk bepalen, vereist geen toevoeging van andere chemicaliën. Dankzij dit systeem kan van de 1,3 miljoen monsters jaarlijks ruim 100.000 liter melk worden afge voerd als veevoer. WAARDE „Hij is 74 jaar jong. in dc bloei van zijn leven, vriendelijk en zeer actief'. Zo omschreef voorzitter C. J. Schout van de Koninklijke Ne derlandse Muziekfederatie vrijdag avond de jubilerende A. Blok uit Waarde. Blok viel - voor hem geheel onverwachts - tijdens een bijeen komst in het dorpshuis in Waarde een legpenning en een certificaat ten deel van de federatie, die Schout hem overhandigde. De jubilaris heeft er inmiddels zestig jaar bij de muziek vereniging Vooruit Waarde opzitten. Blok ontving de penning en liet cerfi- ticaat tijdens de jaarlijkse uitvoering van de muziekvereniging voor zijn jarenlange inzet voor de amateuristi sche muziekbeoefening. Naast het zelf altijd meespelen op de bugel, en soms hanteren van de bekkens, verzamelt Blok al geruime tijd oud papier, waai- van de opbrengst bedoeld is voor 'Vooruit' Bovendien is de Waarde naar sinds 1967 penningmeester van het muziekgezelschap. Blok is overi gens ook op andere terreinen steeds actief geweest, zoals bij de plaatselij ke Rode Kruis-afdeling en in de be heerscommissie van het dorpshuis. Hij heeft een zoon en kleindochter, die eveneens van zich laten horen in de muziekvereniging. Voorzitter Schout noemde Blok 'een passend voorbeeld voor jeugdige mu ziekbeoefenaars'. Hij onderstreepte dat Blok de tweede muzikant in Ne derland is. die de legpenning in ont vangst nam. Tenslotte feliciteerde hij hem en de vereniging, waarna de fanfare alle beschikbare adem ge bruikte voor het 'Lang zal hij leven'. gevolgd dooi een dreunend Hiep. hiep. hoera' Ook voorzitter J Janse van 'Vooruit' huldigde de Waarde naar Hij benadrukte de rol van de jubilaris in de Waardse gemeenschap en sprak van 'Ons eigen Blokje Blok zelf. verrast en aangedaan, hoopte dat hij nog een poosje door kan gaan. „Dat houdt me jong", was zijn over tuiging. Na de overhandiging verzorgde de drumband van 'Vooruit' een optre den. Daarnaast voerde de toeneelver eniging Waarde 'Het minnespel der maagden' op Tenslotte besloten de aanwezigen, voldoende voor een vol dorpshuis, dc bijeenkomst met een dansje, muzi kaal begeleid door het Reimerswaal Trio. Voorzitter C. J Schout links van de Koninklijke Nederlandse Muzie ratie overhandigt de legpenning aan A. Blok Daders inbraak in Vlissingse school aangehouden VLISSINGEN - De Vlissingse ge meentepolitie heeft donderdag twee inwoners van <|ie stad aangehouden op verdenking van een inbraak in de openbare lagere school 'De Stellepit' in Vlissingen. De daders hadden het bij die inbraak, gepleegd in het week einde voor Sinterklaas, niet alleen gemunt op in de school aanwezige apparatuur, maar openden boven dien alle Sinlerklaassuprises die daar waren opgeslagen en vernielden of ontvreemdden de inhoud. De twee verdachten, T. M. 18) en T. A. M (20). maakten behalve de inhoud van de pakjes stereo-apparatuur buit Zij lieten een enorme ravage achtèr door stencihnkt op de grond te spui ten De schade bedroeg, inclusief de gestolen apparatuur ter waarde van 1500 gulden, in totaal 2500 gulden. De Vlissingse politie heeft het grootste deel van de gestolen goederen achter haald Beide verdachten zijn na ver hoor en hun bekentenis op vrije voe ten gesteld Welzijn sc om m issie Axel vergadert AXEL - De Welzijnscommissie in Axel vergadert dinsdag vanaf 20.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staan een advies over de intergemeen telijke samenwerking minderheden beleid en de derde weging in het kader van de prioriteitstelling sociaal-cultu reel werk. Geslaagd IJZENDIJKE - Aan de rijksuniversi teit in Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen psychologie de heer J. A. Scheele uit IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11