ep ouderwets op dreef tegen lucky Feyenoord Sparta geen last van Russisch avontuur Groningen herwon te laat zelfvertrouwen TENNISBOND ZIET AF VAN VERPLICHT BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT W LA A TSTE MINUUT GELIJK: 2-2 Nederland kandidaat EK-voetbal Wullems en Jongbloed tekenen bij '--St- MAANDAG 12 DECEMBER 1983 PAGINA 9 |lST (ANP) Hans Kraay jr. heeft zaterdag van het sectièbestuur betaald ttbal van de KNVB toch toestemming gekregen naar het buitenland te Vrekken. De speler van NAC, die in hoger beroep door de tuchlcommissie jf vijftien wedstrijden werd geschorst wegens zijn handelwijze jegens een (eidsrechter. zou contacten hebben met Brighton. I de Engelse zusterorganisatie van de KNVB geen bezwaar maakt tegen de overgang van Kraay, zal ook de KNVB hem mets in de weg leggen. Het sectiebestuur zonder Van den Berg, Jansen en De Vries, die in het buitenland is boog zich na afloop van de bondsvergadering over de kwestie, omdat Kraay had gedreigd maandag naar de rechter te stappen als men hem niet liet gaan. In principe blijft de schorsing, die aanvankelijk 23 wedstrijden was. wel gehandhaafd, zodat Kraay er rekening mee moet houden, dat hij, als hij terugkeert in het Nederlandse voetbal, het restant moet uitzitten. ffOLLE (GPD) Het toeval wilde dat uitgerekend André Stafleu Feyenoord zaterdagavond j PEC Zwolle behoedde voor de tweede nederlaag in deze competitie (2-2). Uit een door feggelaar afgeslagen vrije schop van Cruijff nam de besnorde verdediger de bal in de borlaatste minuut pardoes op zijn linkervoet en via de binnenkant van de paal sloeg het van afgevuurde wanhoopsschot als een granaat in. opgeluchte Thijs Libregts, „wordt het 3-1 in plaats van 2-2. En dat hadden we dan aan onszelf te wijten gehad, doordat we veel te laat in de wedstrijd kwamen". De koude rillingen liepen het onbevangen countervoetbal van de thuisclub. Want door schade en schande wijs geworden opereerde Brom dit keer met twee spitsen (Rep en Van Room It die verlossende gelijkmaker ont- door Feyenoord halverwege de twee- ipte Stafleu aan de snerpende kri- de helft ineens weer uitzicht kreeg op {diehem anders zonder twijfel ten de halve winst, verschafte de ex il zou zijn gevallen. Nu verliet de international zichzelf een uitgekien- inoorder als een opgeschoten de mogelijkheid om het vonnis over jongen de kleedkamer en meldde de koploper van de eredivisie te de Feyenoorder-trainer ver na afloop de wachtende journalisten opge- voltrekken maar gaf hij er de voor- nog over het lijf toen hij herinnerd geen tijd te hebben voor handte- keur aan Alex Booy te laten scoren, werd aan het eerste speldeel, waarin igen en interviews. Op slag was Tot wanhoop van de vurig meeleven- de toch door de wol geverfde Feye- doelpuntenmaker vergeten hoe de Zwolse aanhang knalde de mid- noorders totaal geen raad wisten met ny Rep hem in het anderhalf uur denvelder echter huizenhoog over. /oor bijkans alle hoeken van het „Als wij die kans hadden benut", had laten zien. treurde Cor Brom naderhand, „had Feyenoord het wel kunnen vergeten". 9wmhpid Ehj als hij is met de verrassend hoge r klassering van de thuisclub ontliep de -r 1(jnt keer op keer verslikte Stafleu opmerkelijk monter gestemde trainer en niet, zoals de vorige keer met zaterdagavond in de slimheid Van PEC Zwolle echter de discussie of toen Feyenoord al ver voor rust orde «1® Rep. die mede daardoor ook kon Rep de verantwoordelijkheid uit de op zaken stelde. Met Van de Korput "ipoeien tot de onbetwiste uitblin- weg was gegaan „Ach", zo hield Brom en Stafleu voorop had Feyenoord er In dit levendige duel. Eens le meer ach Qp de vlakte, „als Rep die kans totaal geen kaas van gegeten hoe de 'irstreepte de uitgekookte Noord- mist. roept iedereen dat hij de bal sterk gegroepeerd spelende thuisclub ider ook waartoe hij nog altijd in beter terug had kunnen leggen op bestreden moest worden en liep zij it is wanneer hij optimaal gemoti- Booy". Feyenoord kroop daardoor blind in de val. Vertwijfeld keken de •d is. De per ongeluk in de provin- echter wel door het oog van de naald. Feyenoorders ook naar de dug-out na belande Francofiel had geen kind Toch was het gelijke spel dat de de tempoversnelling van Rep, die in •Stafleu, maar moet zich ook de Rotterdammers nu op valreep binnen de zesde minuut alleen Wijnstekers n uit het hoofd hebben getrokken sleepten in overeenstemming met de op zijn weg vond. Er was ook in geen Feyenoord de totale afstraffing verhoudingen in het veld. velden of wegen een Feyenoorder te eP bekennen toen verdediger Gerard daaraan was Rep mede debet. Ulincroti van Moorst het karwei simpel af- na de doeltreffende MxUUflgen rondde, can Peter Houtman, waar- „Maar voor hetzelfde geld", sprak een „Het probleem bij ons", omschreef Libregts naderhand de naïeve en on gedisciplineerde speelwijze, „dat de ploeg in zijn ijver om aan te vallen volledig op hol slaat en de tent achter open zet. We hadden daardoor ook voor de rust wel een duidelijk vel- doverwicht, maar dat was natuurlijk optisch bedrog. Het initiatief was toen duidelijk bij PEC. Van onze aanvallen ging geen enkele dreiging uit doordat de eindpass ontbrak en we daardoor erg veel balverlies leden". Kritiek En die kritiek gold dan vooral Van de Korput en Jeliazkov, die in het rechts georiënteerde Feyenoord de ene foute voorzet pa de andere verzonden. Op merkelijk was opnieuw de geringe inbreng van Cruijff. die weliswaar als enige het spel probeerde te verplaat sen naar de linkerkant, maar die in dit Feyenoord te weinig begrip ontmoet om een hoofdrol voor zich op te kunnen eisen Die was ook zaterdagavond wegge legd voor Ruud Gullit. die zich zowel in positieve als negatieve zin onder scheidde. Negatief, omdat hij een kwartier voor de rust bij een misver stand met doelman Hiele de bal in eigen doel schoot, positief omdat Gullit zich in het tw eede speldeel het vuur uit de sloffen liep en (samen met Wijnstekers) Feyenoord op sleep touw nam. Toch dankte Feyenoord het aan een aarzeling van Schrijvers, die de (twaalfde) hoekschop van Vermeulen waaruit Houtman zou scoren ver keerd beoordeelde, dat de ploeg als nog op jacht kon gaan naar de gelijk maker. In de slotminuut maakte Schrijvers zijn fout echter weer goed en ontnam hij Houtman de kans op de winnende treffer. En daarmee is Feye noord. dat drie dagen na Nederland- Malta op bezoek gaat bij FC Utrecht, nog één punt van de herfsttitel verwij derd WlAM! 'Houtman tm) kopt langs Kamstra (l) van PEC in de richting van het PEC-doel. Rechts Van Kooten i ZEIST (ANP) De KNVB zal zich bij de Europese voetbalunie kandidaat stellen voor de organisatie van de eindronde van het Europees voetbal kampioenschap 1988 "Onze kansen op toewijzing", zei bondsvoorzitter Jo van Marle. „zullen stijgen als het Nederlands elftal zich volgende week voor Frankrijk zal kunnen plaatsen' De beslissing over de plaats van de eindronde van 1988 zal vallen tijdens de UEFA-vergaderingen van juli in Frankrijk. Van Marle meent dat de keuze van de Europese voetbalunie voornamelijk zal gaan tussen Neder land en West-Duitsland DEVENTER (ANP) Trainer Henk Wullems en doelman Jan Jongbloed hebben hun contract met de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles met nog een jaar verlengd. Wullems teken de vervroegd voor een jaar bij De nu 43-jarige Jongbloed zal in principe ook nog een jaar meedraaien, hoewel dat afhankelijk is van een medische keuring aan het begin van het seizoen 1984/85. STERDAM (ANP) Opluchting JlÉl Sparta'kaniP. omdat de ploeg ÏZTi G° Ahead Eagles bewees geen Jbh eevo'Sen lc hebben onver- Men van het Europa Cuptoernooi M teleurstelling van de uitschake lden Spartak Moskou alweer te *en was. Sterker nog, de Devente- [®n kwamen er met de nederlaag nog genadig vanaf. *ha toonde nu wel aan in alle linies te kunnen voetballen en 'n de tweede helft ruim afstand n <je povere bezoekers Oefenmees- 31 Rio uWullems weet de gemak- gage houding van Go Ahead voor in an de gelukzalige wetenschap van |0 W* eerste competitiehelft, ™annde ploeg ver boven degradatie- eau bleef, Niettemin had hij geen zwoord over voor die instelling, "leek wel of wij in de Sovjet-Unie fen geweest. In de tweede helft is er geen fatsoenlijke aanval uitgeko men." Hoewel de namen in het elftal van Sparta altijd dezelfde zijn, had trai ner Bert Jacobs toch weer een nieu wigheid bedacht. Stevens speelde als linksachter en De Wolf mocht voor het eerst zijn vertrouwde voorstop- perplaats bemannen. Hij vervulde die opdracht met zo'n gretigheid dat de Deventer spits Mike Small na een uur moedeloos het veld moest rui men. De Rotterdammers begonnen welis waar overrompelend, maar na het vlotte eerste doelpunt van Holverda, zakte het tempo. Omdat de tegen stander op Spangen geheel anoniem bleef - slechts Small kreeg één reële mogelijkheid op te vallen - leek het duel al vroeg een saaie toekomst beschoren. Enkele minuten voor de pauze ontstond pas weer enige dei ning, toen scheidsrechter Manuel een handsbal van Oude Wesselink in het strafschopgebied niet opmerkte en die waarnemingsfout, ondanks het advies van zijn grensrechter een straf schop te geven, weigerde te herstel len Sparta kwam echter geladen uit de kleedkamer terug. Die dadendrang bleef niet zonder gevolgen. Holverda (2x) en Blind bekroonden de uitge speelde mogelijkheden, ontstaan na voortreffelijke aanvallen. Sparta-trainer Bert Jacobs begroette de zege met gepaste trots. „Ik zag echt tegen deze confrontatie op. Go Ahead speelde de laatste tijd goed en je weet nooit of de hoofden van mijn spelers al zo gauw weer naar de competitie staan. Wat dat aangaat moet ik iedereen een compliment ma ken. We gaan de winterstop nu heel anders in." ■-y-~'- ,-y- - - '.v.- ~- Invaller Ton de Kniijk kopt Utrecht naar 2-0. In het midden Leo van Veen en rechts V/alter Waalderbos van FC Groningen UTRECHT (GPD) Wie weet er beter dan Han Berger hoe je de defensie van FC Utrecht moet overrompelen. Acht jaar heeft hij gesleuteld aan de laatste lijn, waarin optimaal werd gepresteerd toen libero Joop Wildbret de toon aangaf. Vóór die periode en erna is FC Utrechts afweer te vergelijken met een flipperkast. Berger weet dat, stemde de tactiek van FC Groningen er op af, zijn spelers volgden zijn adviezen op, maar aangezien ze geen enkele vorm van zelfvertrouwen uitstraalden, hield FC Utrecht de winst na een 3-0-voorsprong met 3-2 in eigen huis. ruimtedekking. Met Du Chatmier dus in het centrum. Die Groningse vlieger ging dus mooi niet op", aldus de stralende Brit Ook middenvelder Gert Kruys kon een glimlach niet onderdrukken. Hij speelt normaliter een centrale rol op het middenveld en had zich een week lang verheugd op de confrontatie met zijn vakantie vriendje Erwin Koeman. „Hoor ik vlak voor de wedstrijd dat Jan Wouters op Erwin speelt en ik op Theo Keukens. Dat vond ik waar deloos, al moet ik toegeven dat ik daardoor aanvallender kon spelen. Achteraf geef ik toe dat het best goed ging, al was ik meer tevreden geweest als ik vlak voor tijd een doelpunt maakte". En toch stapten de Groningers een beetje wijzer uit stadion Galgen waard. FC Utrecht kwam te simpel op 3-0 en de enige manier om een complete afgang tegen te gaan. is nsico nemen Walter Waaiderbos schoof op naar voren en Rob McDo nald zocht zijn vertrouwde plaats in de top van de aanval op. De gasthe ren waren op slag de kluts kwijt, en als scheidsrechter Jan Keizer niet vier. maar vijf minuten langer laat doorspelen, had Groningen de hal ve buit opgestreken. Hekel Han Berger kent voorstopper Ton du Chatmier van haver tot gort, Hij bracht hem in de jjèugh van Velox de eerste beginselen bij, lijfde hem in bij de jeugd van FC Utrecht en gaf hem een vaste plaats, Du Chati- nier heeft er een gloeiende hekel aan als de centrumspits naar de flanken uitwijkt. McDonald moest van Berger het centrum vrij laten om Ei-win Koeman en Fandi Ah mad in het midden te laten opdui ken. Barry Hughes zei later „Hoe wel ik geen touw kon vastknopen aan de tierelantijnentacliek van Berger, heb ik vastgehouden aan Storm In de eindfase liep Groningen storm. Een rare gewaarwording, omdat de Groningers de eterste 45 minuten hadden gebruikt om doel man Harry Schellekens via terug speelballen op temperatuur te hou den Gebrek aan zelfvertrouwen", oordeelde Berger. „Niemand toonde initiatief Geen wonder dat FC Utrecht dan via Ben Rietveld en Koos van Tamelen op 2-0 kan ko men, en toen Ronald Steenge ook nog eens in eigen doel Lrapte, hin gen de koppies nog dieper. Op zo'n moment ga je va banque spelen. En dan blijkt dat we Utrecht op eigen helft vast kunnen zetten. Zo wil ik Groningen graag zien spelen Het is goed dat de winterstop er is. In Alicante gaan we de eerste week van januan werken aan herstel van het zelfvertrouwen" Dat is hard nodig, want de wijze waarop de Groningers 45 minuten met zich lieten sollen, was voor de Utrechtse jeugd aanleiding de ja ren op handen gedragen Han Ber ger eens flink de oren te wassen. Ben Rietveld strafte het anti-voet- bal als eerste af en toen Groningen tijdens de thee had afgesproken de bal met wat meer lef naar de overkant van het veld te dirigeren, stuurde Koos van Tamelen. via een simpele passeertechniek, Theo Keukens het bos in. waarna de veelvuldig door Berger gepasseer de vleugel verdediger lot zijn stom me verbazing ook nog een voorzet van Ronald Steenge in eigen doel zag afgerond. Geholpen door de zo langzamer hand bekende verflauwing aan Utrecht-zijde, greep Groningen naar het uit nood geboren wapen van de aanval Het resultaat ver baasd vriend en vijand, uitmon dend in een tweevoudige les. Hug hes: „Ik zal die zelfingenomenheid bij een voorsprong uit mijn spelers moeten rammen, anders gaat het fout". Berger „Het laatste halfuur heeft de spelers de overtuiging ge geven dat dit de enig juiste 3velwijze is. Agressief, overtuigd van eigen kwaliteit. Dat Rob McDo nald er ook nog twee inschiet, is een extra stimulans. Een nederlaag dus met perspectief'. Jan Joï-ybloed AMSTERDAM (ANP) De ruim een half miljoen leden van de tennisbond zullen niet opgezadeld worden mei een verplicht bondsblad van een com mercieel gerichte uitgever. De eerste stap tot terugne ming van dat plan van het bondsbestuur. dat de KNLTB jaarlijks 300.000 gulden zou opleveren, werd al gezet door het 'bondsblad tennismagazine' af te voeren van de agenda van de najaarsvergadering van zaterdag te Amsterdam, De tweede stao was overleg van het bondsbestuur voor de jaarvergaderilng over onder andere dit punt. Voor zitter Koen Hehenkamp, die voor twee jaar herkozen werd. zei de vergadering dat het bestuur de afwijzende stemming bij de leden had verstaan „De weerstand is massief. Wij zullen een ander voorstel in de voorjaars vergadering van maart 1984 brengen Het tennismaga zine kunnen wij de leden niet als verplichtinlg door de keel persen" In de voorjaarsvergadering zal een voor stel verwacht kunnen worden waar binnen zowel de verplichting tot afname door de leden als de vergoe ding daar', oor van tien gulden, zal zijn verdwenen. De voorzitter stelde opnieuw vast dat zuinigheid noodzakelijk is. gezien de vermindering van de in komsten door een verwachte daling van het ledenbe stand, die zich al in de juniorencategorie heeft ingezet. De begroting voor 1984 is echter nog sluitend Het bestuur wil bij tijdrovende bespreking van de tenslotte met algemene stemmen aanvaarde begroting niet het bedrag noemen, dat Tom Okker zal ontvangen voor elf weken coaching en training van de nationale herentop Voorzitter Hehenkamp wilde ook niet ingaan op geuite bezwaren tegen Okker als coach wegens diens betrokkenheid bij het Zuidafnkaanse tennis „Wanneer Okker op eigen gezag naar Zuid-Afrika wil gaan. dan moet dat zo blijven. Voor die houding willen wij de verantwoordelijkheid dragen. Bovendien is Okker niet in onze dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9