.eden AZ: bezuinig door amenwerking ziekenhuizen Zeeuws protest tegen verlagen uitkeringen Binnenvaarttanker op Veerse Meer na dertig uur weer vlot Loodsensociëteit viert het eeuwfeest met gedenkboek Plaatsen zomerhuisjesterrein De Zandput toch weer te huur PZC/ Streek VERZEKERDEN AL GENOEG GEPAKT' ZONDAG 12 DECEMBER 1983 OOSENDAAL Ziekenhuizen in dezelfde regio moeten nauwer gaan samenwerken op ledisch vlak. Dat kan leiden tot grote besparingen in de gezondheidszorg. Bij de oortgaande bezuinigingen dienen de ziekenfondspatiënten in ieder geval te worden ontzien. ledenraad van het Algemeen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen lZ)nam zaterdagmorgen in Roosendaal eenstemmig dat standpunt in tijdens de algemene ergadering. )e bezuinigingen mogen niet verder maandelijks op dertig gulden komt. druist in tegen de sohdariteitsgedach- orden afgewenteld op de verzeker- ..Niet alleen het bestuur van de leden- te die ten grondslag ligt aan de zie- »n". werd vastgesteld door de leden. raad. maar ook de directie van AZ is kenfondsverzekenng" moeten het geld halen waar het daar op tegen", stelde hij vast. „Het Op grond daarvan nam de ledenraad bij de ziekenhuizen en de specia- 0!c de Zeeuws-Vlaamse ziekenhui- moeten nauwer samenwerken, elden de leden vast. Vooral bij de inkoop van peperdure, gespeciali- erde onderzoeksapparatuur dient erop te worden gelet. Nauwere sa- enwerking kan ervoor zorgen dat tiet alle ziekenhuizen in een regio ter dezelfde dure apparatuur hoeven i beschikken. Dat brengt een betere itwisseling van medische onder- eksgegevens met zich mee. ledenraad ruim 45 verzekerden belangstellenden uit de regio West- jrabant en Zeeuwsch-Vlaanderen roeg nog meer ideeen aan voor bezui- igingen. Een Bredase apotheker sig- aleerde een 'overdaad' aan voorge geven geneesmiddelen. Hij had in ênjaar tijd maar liefst 67 kilo te veel oorgeschreven medicijnen terugge- regën van patiënten. Dat levert vol- ens hem een schadepost van onge- eer 130.000 gulden Hij pleitte voor en beperking. In plaats van grote oeveelheden medicijnen ineens aan en patiënt te geven zou er telkens oor maar enkele weken gebruik ver- trekt, moeten worden. ledenraad sprak zich zaterdag fel ut tegen het plan van staatssecreta- Van der Reljden om verplicht 'tifozekerden de eerste twee dagen ekenhuisopname zelf te laten beta- a Volgens voorzitter B. van Gils van ï'-d AZ-ledenraad moet daarvoor weer if (en verzekering worden afgesloten die BOZE BRIEVEN AAN 'DEN HAAG' Ziekenhuis De Bevelanden. 30-16.30 uur: Uitzending Nomen ÏDDELBURG Gasthuis. 20-21.30 r: Uitzending Rawa. LISSINGEN Bethesda-St.-Jo- 1 ^ziekenhuis, 20-21.30 uur: Uitzen- !g Rawa. Piek, 21 uur: Filmcircuit met 'A ite of things'. FILMVOORSTELLINGEN üf RGEN OP ZOOM - Roxy I, 14, 45 en 21.15 uur: Never say never ain, a.l. ixy II, 20 uur: Jonge wilde meisjes, jr. nem'Actueel I, 20 uur: Sophie's itiifoice, 16 jr. lijipem'Actueel II, 20 uur: Privates on ide, 12 jr. ;m'Actueel III, 20.30 uur: Filmliga :et|et Die dritte Generation. Grand, 20 uur Never say again, a.l. m HST De Koning van Engeland, en 20 uur: Never say never again, 14 30 uur De gravin begeert. 18 jr.; uur: Breathless, 16 jr.; 20 uur: thfcgels with golden guns, 16 jr.; 20 uur: be hunger. 16 jr. jdfOSTBURG Ledel, 20 uur: Lieve jes, kleine prijsjes, 18 jr. KNEUZEN Luxor, 20 uur: Never vnever again, a.l.; 20 uur: Amanda night, 18 jr. LISSINGEN' Alhambra I, 20 uur: say never again, a.l. is lhambra II, 20 uur: Psycho II. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN «|XEL Galerie Bellemans. 10-18 x Tekeningen uit 'Zeeuws Platen- ïek'; kindergalerij, tekeningen van ené Nijhoff. RUIMSSE Hal gemeentehuis, •12 en 14-17 uur: 'Stille getuigen uit inkoud verleden' (tin 31/12). 0MBURG Biologisch Museum, 117 uur: 'De natuur in Zeeland' en loemdijken in Zeeland'. EILLE Landbouwmuseum, 10-12 J13-17 uur: Oude landbouwwcrktui- en. ÜNKENSZAND - De Stenge, 10- iü 2 en 14-17 uur: Installatie 'The enclo se' van Martin McNamara. D 1ULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 1-18 uur: Feest der kleine formaatjes. st Ibliotheek: 'Oude en nieuwe stads- 'p «Men van Hulst' (tm 14/12) IDDELBURG Zeeuws Museum, M7 uur: 'Krabbels en kapitale teke- y tongen <t/m 6/1). mbachtencentrurn Demerary, 9-17 Diverse ambachten en exposi- s BRNEUZEN - Tierelantijn, 14-18 Ir. Poppen van Wopje v. d. Kamp en JKBleeker (tm 31/12). - K Schorre: Tekeningen en schilde- MIDDELBURG - Zowel FIOM Zee land als de commissie baanloosheid van de hervormde kerk in Zeeland hebben geprotesteerd tegen de gevol gen die de uitkeringsgerechtigden ondervinden van het beleid van de huidige regering. Beide instellingen hebben -onafhankelijk van elkaar- hun grieven laten blijken in brieven aan de ministers van sociale en eco nomische zaken en aan de tweede kamer. FIOM Zeeland constateert, dat de financiële situatie waarin vooral vrou welijke alleenstaande ouders en hun kinderen verkeren, steeds slechter wordt. „Wij merken als hulpverle ningsorganisatie, dat de mensen die van een minimale uitkering moeten leven, onder steeds grotere spannin gen komen te staan. Juist deze men sen worden nu nog eens extra gedu peerd door kortingen op hun uitkerin gen", schrijft FIOM. Het gevolg hier van is. dat de schulden van deze groep steeds groter worden, dat woonlasten als huur en energie niet meer kunnen worden betaald en dat reparaties of vervangingen niet meer kunnen wor den gedaan. FIOM wijst op het isolement, waarin de alleenstaande ouders terechtko men. omdat ze telefoon, sport, ont spanning, cursus en studie niet meer kunnen bekostigen. „Als hulpverle ners zien we uitingen van depressivi teit. moedeloosheid, machteloosheid, sociaal ballingschap, vereenzaming, uitzichtloosheid, schuldgevoelens ten opzichte van de kinderen, het gevoel tweederangsburgers te zijn. en een grotere afhankelijkheid van uitke ringsinstanties". FIOM vraagt de re gering daarom af te zien van het verlagen van de uitkeringen. „De ge volgen van de crisis mogen niet wor den afgewenteld op de categorie een oudergezinnen", vindt FIOM Zeeland. Ook de commissie baanloosheid van de provinciale hervormde jeugdraad en de provinciale diakonalc commis sie in Zeeland noemt het regeringsbe leid 'verbijsterend'. „Baanlozen ken nen veel stille armoe. Daarom is het verbijsterend dat de regering de las ten van de bezuinigingen voor zo'n groot deel eenzijdig oplegt aan de zwakke groepen binnen onze samen leving. De moeilijkheden, uitzicht loosheid en de spanningen waarmee velen moeten leven worden hierdoor nog groter. Het is des te meer onbe grijpelijk, omdat de samenleving best bereid is om uit solidariteit iets in te leveren om de uitkeringen op peil te houden. Helaas heeft de rege ring de positieve solidaire instelling van de vakbeweging niet geaccep teerd. Hierdoor wordt weer de zwak ste groep getroffen", schrijft de com missie baanloosheid. „De gevolgen van de crisis mogen niet worden afgewenteld op de groepen die toch al op de rand van het bestaans minimum leven, en die zich boven dien nauwelijks daartegen kunnen verweren". De commissie vreest ver der. dat het op deze manier uithollen van het stelsel van sociale zekerheid zal leiden tot grote spanning en pola risatie tussen de verschillende bevol kingsgroepen. met alle gevolgen van dien. dit jaar ook al een motie aan tegen plannen voor de invoering van 'kin- derpremie' en een leeftijdentoeslag voor vrijwillig verzekerden. De 'kin derpremie' zou vooral de gezinnen treffen. Van Gils: „Onderzoek heeft uitgewezen dat juist deze gezinnen weinig kosten maken". Zaterdag stelde hij tevreden vast dat het ministerie waarschijnlijk zal af zien van deze plannen. „Dat is goed nieuws voor ons", merkte hij op. De vergadering van de ledenraad stond vrijwel geheel in het teken van de bezuinigingen. De 'eigen bijdrage' voor ziekenfondspatiënten kwam ter sprake, evenals de dreigende heffin gen voor de verplicht verzekerden en de budgettering in de gezondheids zorg AZ-directeur C. H Wellhunergaf een uiteenzetting van de actuele pro blemen. waarna voorzitter Van Gils van de ledenraad de discussie leidde. Credo van de aanwezigen: „De verze kerden zijn al genoeg gepakt". De ledenraad zal haar standpunten ken baar maken aan het bestuur van het ziekenfonds. Euroband vierde 15-jarig bestaan MIDDELBL'RG De Euroband in Middelburg heeft zaterdagavond in het Zuiderbaken het 15-jarig bestaan gevierd met een showfestival voor de mini- en majoretten van de band. Miss-majorette werd Sylvia Botting met 44,25 punten. Monica Veenstra werd met 37,15 punten tweede. Miss-minirette werd met ruime voor sprong op nummer twee Mariska Haase; zij behaalde 48,05 punten. Se- miela Kanhasing eindigde als tweede. Diana Zwemer en Monique van Weerthuizen werden eerste bij de duo's. De heer en mevrouw Fase werden tijdens deze avond door de ouders van de leden extra in het zonnetje gezet voor de wijze waarop zij reeds twaalf- en-een-half jaar de band leiden. Zij ontvingen een hennneringsbord en bloemen. Werkgroep Spuistraat binnenstad Vlissingen houdt vergadering VLISSINGEN - De werkgroep Spui straatvan het wijkcomite Binnenstad Vlissingen houdt woensdag 14 decem ber een vergadering in Het Mezennest in Vlissingen. De vergadering begint om 2f).00 uur. 'JESSICABIJHANSWEERT VOORDEEL LOS KORTGENE/HAN'SWEERT - Zeeuw se bergingsbedrijven hebben zich het afgelopen weekeinde bezig gehouden met twee gestrande schepen. De vrij dagmorgen op het Veerse Meer vast gelopen binnenvaarttanker 'Thea' kon zaterdagmiddag, na zo'n dertig uur, worden vlotgetrokken. De 'Jessi ca', die sinds zondag 27 november op de Westhavendam van Hansweert zit, is vrijdagavond 60 graden ge draaid. maar zit nog vast met het achterschip. Zaterdagmiddag zijn de bergers van de sleep- en bergingsbedrijven L. Pol derman in Hansweert en Van den Akker in Vlissingen er in geslaagd de Belgische binnenvaarttanker 'Thea' <998 ton) vlot te trekken en naar dieper water te slepen. Het schip, met 925 ton Solvenol-3 onderweg van Mid delburg naar Rotterdam, liep vrijdag morgen omstreeks half acht aan de grond op het Veerse Meer ter hoogte van de Paardekreek. in de omgeving van Kortgene. De sleepboot 'Tijger- haai' van Polderman voer uit vanuit Wemeldinge en kwam tot de ontdek king dat de binnenvaarttanker 70 cm omhoog was gevaren, zodat assisten tie werd ingeroepen van de sleepbo ten 'Bravo' en 'Breezand' en het ber gingsvaartuig 'Walrus' van Van den Akker. Vrijdag is nog geprobeerd het zand en de klei waar de tanker op rustte zoveel mogelijk weg te draaien, doch men slaagde er niet in het schip vlot te krijgen. Zaterdagmorgen wer den onder leiding van Leen Polder man verschillende pogingen onderno men, waarbij, naast de reeds genoem de sieepboten. ook de 'Evertsen' be trokken was, zodat het totale motor vermogen van de hulpverlenende schepen 3310 pk bedroeg. Zaterdag middag om kwart voor drie kwam er eindelijk beweging in de 'Thea' en enkele ogenblikken later raakte het schip vlot. Zonder schade kon de binnenvaarttanker de reis naar Rot terdam voortzetten. Het bergingsbedrijf Polderman slaagde er vrijdagavond in de onder Zwitserse vlag varende tanker 'Jessi ca' (1105 ton) van de Westhavendam van Hansweert le trekken, waar het 80 meter lange schip in de zware storm van zondag 27 november op terecht was gekomen. Men heeft nu ook kunnen constateren dat de tan ker daarbij lek is geraakt. Ter hoogte van de machinekamer is lekkage ontstaan, waardoor er water in de machinekamer kon stromen. Vrijdagavond bij hoogwater slaagde de sleepboot 'Alpha' van Polderman er in het voorschip vrij van de dam te trekken en de tanker ongeveer 60 graden rond te trekken. Hei achter schip bleef, doordat het water niet hoog genoeg kwam. tegen de voet van de dam zitten. De volgende keer wan neer extra hoog water wordt ver wacht, zal getracht worden het schip vlot te trekken en bij de scheepswerf af te meren. Experts zullen daar on derzoeken of de tanker nog gerepa reerd zal worden. Voorlopig blijft de 'Jessica' nog op de slikken van Hans weert liggen. len van leerlingen Zeldenrustcollege Er kwamen heel wat sleepboten aan te pas om de binnenvaarttanker 'Thea' weer vlot te krijgen. to 7/1), „Ito stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: .efrn J- Nieuwenkamp. JJSSINGEN Gevangentoren. ®af 17 uur: Werken Ineke Otte. §J™enzo° 'Iguana'. 14-17.30 uur: *pos!tie levende reptielen, amfi- »een en msekten. 2?ftN?IJKE Museum- 10"12 en 30-17uur: 'Radio in oude en nieuwe tol (tm 18/12). HULPCENTRA lOfl-iaid ^''rïdsn-Zccland Goes, tel. '"«'ook voor milieuklachten), r lSM an,leren Alarmnummer y f 'brandweer en ambulance). hulpdienst Zeeland, tel hr k„i i-' dag en nacht bereikbaar oortP„d,enst beland voor mensen in 01180-30251, van 10.00-24.00 uur- ««nis van 20.00-24 00 uur. li 51,, 'i" v™ m'n W W t-j V5 da6 en nacht bereikbaar 8 SÜ Hartstichting, tel. 070-614614. r "«eiken op kantoordagen van 9-17 uur Een opengewerkte tekening van het voormalige magazijn aan de Nieuwstraat dat is omgetoverd tot een expositieruimte. IN LOOP VAN '84 TAL VAN ACTIVITEITEN VLISSINGEN - De Vereniging Ne derlandse Loodsen Sociëteit begint in april 1984 met de activiteiten in het kader van het honderdjarig jubileum van de vereniging. In die maand verschijnt het gedenkboek 'Een eeuw loodsen op en om de Schelde' en gaat in het voormalige magazijn aan de Nieuwstraat in Vlissingen een tentoonstelling van start die tot de herfstvakantie zal voortduren. De officiële presenta tie van het boek en de officiële opening van de expositie vinden plaats op 27 juni. de dag dat het op de kop af honderd jaar geleden is dat de statuten van de vereniging werden goedgekeurd. Het jubi leumprogramma omvat tevens en kele onderdelen die specifiek zijn gericht op het 12,5-jarig bestaan van het Scheldeloodscnkoor en het 25-jarig bestaan van de loodsen sportvereniging LVV. De Vereniging Nederlandse Lood sen Sociëteit heeft zich ten doel gesteld in het komende jaar aan de hand van de jubileumactiviteiten te laten zien wat het werk van de loodsen inhoudt en wat voor positie de vereniging daarbij inneemt. Om dat te bewerkstelligen werd een jubileumcommissie benoemd, die ruim drie jaar geleden aan de slag ging met de voorbereidingen. Eén van de resultaten van dat werk is de uitgave van het gedenkboek. Aanvankelijk was het de bedoeling dat alleen de vereniging in het boek zou worden belicht, maar de samen stellers kregen zo'n grote hoeveel heid materiaal toegestuurd, dat be sloten werd een boek uit te geven waarin alle facetten van het loods- werk worden belicht. Het boek wordt in eigen beheer uitgegeven door de vereniging en zal dan ook met worden verkocht via de boek handels. maar uitsluitend verkrijg baar zijn via de sociëteit. Hel boek omvat drie hoofdafdelingen, de vooroorlogse periode met ruime aandacht voor de concurrentie strijd met de Belgische loodsen - de oorlogsjaren en de naoorlogse perio de. Met name in dat laatste deel wordt ruime aandacht besteed aan de ontwikkelingen rond de vereni ging. De officiële presentatie van het boek vindt plaats tijdens het feest programma op 27 juni. Dat begint met een ochtendprogramma vooi de genodigden, waarin het gedenk boek ten doop wordt gehouden. Na de lunch aan boord van een in de Koopmanshaven afgemeerde salon boot volgt de presentatie van een speciaal voor het jubileum samen gestelde langspeelplaat van het Scheldeloodsenkoor en de officiële opening van de expositie in de magazijnen aan de Nieuwstraat. Dit gebouw is door de loodsen ge schikt gemaakt voor de tentoon stelling. De expositie zal een beeld geven van de ontwikkeling van de hulpmiddelen die de zeescheep vaart nodig heeft bij het vinden van de vaargeulen naar en van de laad- en losplaatsen Zo zal er onder meer aandacht worden besteed aan'de cartografie van het zuidelijk deel van de Noordzee, de bebakening van de vaargeulen in de loop der jaren en de ontwikkeling van de betonnings- en loodsvaartuigen. Voor deze expositie beschikt de vereniging over een groot aantal - speciaal voor deze gelegenheid ge bouwde - modellen van schepen die bij het loodswezen in gebruik zijn of waren. Als de toestemming van het gemeentebestuur wordt verkregen, dan zal het publiek door middel van een ankerexpositie op Bellamypark en Nieuwstraat gewezen worden op de tentoonstelling in het voormali ge magazijn. Het officiële gedeelte van het pro gramma op 27 juni wordt afgesloten met een kranslegging bij het stand beeld van Frans Naereboutkrans- legging bij het standbeeld van Frans Naerebout kranslegging bij het standbeeld van Frans Naere bout op het Bellamypark. Hierna volgt een openbare receptie in de sociëteit aan Boulevard De Ruyter. 's Avonds is er vanaf 19 30 uur een herdenkingsplechtigheid ter ere van Frans Naerebout in de St Ja- cobskerk in Vlissingen. Aan deze plechtigheid werkt zangeres Thére- se Steimetz mee. een rechtstreekse afstammelinge van Frans Naere bout Verder treden op: het Zeeuws Orkest, het Dameskoor Westkapel- le. het Scheldeloodsenkoor. leerlin gen van de Vlissingse Frans Naere- boutschool en de Goese scouting groep met dezelfde haam. Het avondprogramma is voor ieder vrij toegankelijk De jubilerende vereniging Eén van de hoogtepunten van de jubileum viering wordt ongetwijfeld de uikt- voering van een beloodsing anno 1884. De juiste datum van dat ge beuren staat nog niet vast, maar de jubileumcommissie streeft ernaar dit rond 10 augustus te laten plaatsvinden. Een en ander is on der meer afhankelijk van het feit ol op dat moment een groot zeilschip ter beschikking is. De commissie hoopt op de komst van meerdere grote zeilschepen en verwacht daarnaast nog een flink aantal drie- en viermasters en kleinere zeilschepen, zodat de rede van Vlis singen een aanzien krijgt dat over eenkomt met dat van 100 jaar gele den. Op woensdag 22 augustus is er op de rede van Vlissingen een vlootpre- sentatie van schepen die op eniger lei wijze bij het werk van het loods wezen betrokken zijn. De loodsensportvereniging houdt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een badrmntontoernooi op 4 februari in sporthal Baskenburg. een volleybaltoernooi op 22 septem ber in sporthal Oost-Souburg en een voetbaltoernooi op 8 septem ber. Deze laatste sport komt op 18 mei ook al aan de orde. Op die datum houdt de LVV het Interna tionaal Loodsen Toernooi. De orga nisatie hiervan is speciaal met het oog op het jubileum voor 1984 toe gewezen aan de vereniging. Het Scheldeloodsenkoor brengt een jubileumalbum uit. Op zaterdag 27 is er in de Schouwburg in Middel burg een 'Shantyfestival', dat om 20.00 uur begint. De generale repeti tie. aanvang 14.30 uur, is eveneens voor het publiek toegankelijk. De jubileumviering wordt afgelso- ten op zaterdag 24 november met een galabal in hotel Britannia, waarbij alle zalen in gebruik zuilen worden genomen. De toegangsprijs die voor dit bal wordt geheven, komt ten goede aan de Missions to Seamen in Vlissingen-Oost Vlissingen krijgt ook een blijvende herinnering aan het jubileum. De Vereniging Nederlandse Loodsen Sociëteit heeft de gemeente Vlissin gen een hardstenen peiltafel aange boden. die een plaatsje zal krijgen op de boulevard De datum van overdracht is nog niet bekend. BENW VALKENISSE ZIEN AF VAN FRF PA CHT Van het tankschip 'Jessica' zit nu alleen nog het achterschip op de Westhavendam van Hansweert KOUDEKERKE - De gemeenteraad van Valkenisse vergadert donderdag (15 december) over de gemeentebe groting voor 1984 en het gemeentelijk programma specifiek welzijn 1984. Daarnaast komt het voorstel aan de orde om de verhuur van de plaatsen op het zomerhuisjesterrein De Zand put te Zoutelande opnieuw te verlen gen met een periode van negen jaar. De vergadering in het gemeentehuis te Koudekerke begint om 19.30 uur. Het college van b en w van Valkenisse heeft aanvankelijk de bedoeling ge had de plaatsen op het zomerhuisjes terrein De Zandput niet meer te ver huren. maar uit te geven in erfpacht Uit een nader onderzoek naar de financiële gevolgen is echter gebleken dat per perceel 432 gulden moet wor den betaald eaan kadastraal recht, een minimumbedrag van 200 gulden aan notariskosten en bovendien zes procent overdrachtsbelasting, die ook afhaneklijk is van de waarde van de de grond met opstal en die vaneert van 1450 tot maximaal 5.830 gulden. Het college vindt het daarom niet meer verantwoord over te gaan tot uitgifte in erfpacht Gezien het batig saldo in de exploitatie ziet het college ook geen noodzaak de huur voor de komende drie jaren te verhogen. De gemeenteraad van Valkenisse be handelt ook het voorstel van burge meester en wethouders om enkele pachtovereenkomsten te wijzigen, waardoor een uitbreiding kan worden gerealiseerd van het gemeentelijk parkeerterrein langs de Westkapelse- weg te Zoutelande. Die grond wordt verpacht aan de heer H Koppejan te Zoutelande, die bereid is tot ruil met een perceel aan de Baaiweg te Zoute lande, dat momenteel nog wordt ver pacht aan de heer J. Geschiere te Meliskerke. Die wil daarvan afstand doen. tegen een schadevergoeding van 9.608 gulden. Preventie Het college van b en w van Valkenis se stelt de gemeenteraad ook voor geld ter beschikking te stellen voor voorzieningen aan de elektrische in stallatie in enkele scholen, in 'het kader van de brandpreventie. In dat verband is 2400 gulden nodig voor de openbare kleuterschool De Wip, 4400 gulden voor de openbare lagere school De Sprong en bovendien 1200 gulden voor het gebouw De Uitwijk. Tijdens deze vergadering houden de raadsfracties algemene beschouwin gen over de ontwerp-begroting voor 1984. Het antwoord van burgemeester en wethouders en de uiteindelijke vaststelling vinden plaats in de verga dering van donderdag 22 december. Deze vergadering, in het gemeente huis te Koudekerke. begint ook om 19.30 uur. Uit brandkastin Vlissingen zo'n ƒ.10.000 gestolen VLISSINGEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een doe-het-zclf-zaak aan de Gildeweg te Vlissingen. Er wordt een bedrag van rond de tienduizend gulden vermist. De daders kwamen de zaak binnen door aan de achterkant van het pand een deur te forceren. Daarna braken ze met behulp van een slijptol de brandkast open en namen ongeveer tienduizend gulden mee. Zaterdag werd een inbraak gepleegd in een woning aan het Groenewoud, De buit: een scanner ter waarde van vijftienhonderd gulden De daders hadden zich toegang tot de woning verschaft nadat zij een ruit aan de achterzijde hadden vernield. Drukbezochte show en muziekavond MTV MIDDELBURG De tamboers, trompetters en majoretten van ce Middelburgse Turnvereniging iMTVi '69 hebben zaterdagavond in de Con cert- en Gehoorzaal een muziek- en showavond gegeven voor een goed gevulde zaal Ook de afdeling jazz- gymnastiek verleende medewerking. De verschillende groepen traden beurtelings op en vooral de miniret- ten stalen de show met hun optreden. De A-majoretten lieten de concours show 'Fame' zien en de B-majoretten gaven een parade op marsmuziek. Het muziekkorps verzorgde een interna tionaal programma met muziek uit China. Ierland en Schotland. De 'Brightstars' lieten onder meer een instructieshow zien. Het geheel werd besloten met een finale waaraan alle deelnemers meewerkten Iedere me dewerkende ontving een roos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7