Genoeg ruimte voor bouw woningen in Oostkapelle Rijksschool mavo in Goes onvermijdelijk' Bij TORRO Taco van den Velde blinkt uit Expositie van Meggie Dirks in Vlissingen WERKGROEP BESTEMMINGSPLAN KOM Grote opkomst Turkse culturele bijeenkomst MAANDAG EN DINSDAG! MAANDAG 12 DECEMBER 1983 OSTKAPELLE - In de kom van Oostkapelle kunnen de komende elf jaar honderd woningen worden gebouwd. Omdat er echter slechts 70 woningen behoefte bestaat, hoeft er voorlopig niet te worden gebouwd in de gebieden Halve Maan II en III. Wel is het wenselijk om in Halve Maan I niet 30, maar 50 woningen te projecteren. Dit is mogelijk door het accent in dit deelgebied op sociale woningbouw te leggen in plaats van op vrije-seetorbouw. Dit zijn enkele aanbevelingen van de wingshoogte. voor het beschermen Halve Maan I meer sociale woning- Werkgroep Kom Oostkapelle. Deze van de waardevolle boombeplanting, bouw (50 woningen) moet worden werkgroep, ingesteld door burgemees- voor het herinrichten van de Dorps ter en wethouders van Domburg, straat en Kerkring en voor het verbe- heeft een ontwerp-toellchting ge- leren van de dorpsentreés. maakt van het bestemmingsplan Volgens de werkgroep moet worden 'Kom Oostkapelle'. De ontwerp-toe- gestreefd naar de bouw van zeven lichting wordt vanavond (maandagi besproken tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en milieu in Domburg. De vergadering begint om half acht in het Domburgse gemeentehuis. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente, de Cen- woningen per jaar. Ze vindt dat i Brand zomerwoning in Zoutelande gepleegd. Bij een behoefte van zeven tig woningen in tien jaar hoeft voor lopig niet worden gebouwd in Halve Maan II en III. Wel zal een klein aantal (4) woningen moeten verrijzen langs de nog aan te leggen straat die is bedoeld voor de nieuw te bouwen huishoudschool in Halve Maan II. ponseerde ontwikkeling worden ge waarborgd'1 Het bezit en gebruik van recreatiewoningen itweede woningen) in de kom wijst de werkgroep af om redenen van leefbaarheid. Buiten de kom heeft de werkgroep er echter geen bezwaar tegen. Wel zal ook daar moeten worden geprobeerd te be werkstelligen, dat tweede woningen permanent worden bewoond. Nieuwe winkels staan de onderzoe kers alleen toe. als een gerichte studie heeft uitgewezen dat deze bijdragen aan een structurele verbetering van het winkelapparaat. Een uitzondering wordt gemaakt voor de Dorpsstraat en de Waterstraat. Nieuwe horecaves- tigingen mogen alleen in eerstge noemde straat. Verder houdt de werk groep een pleidooi voor het saneren van twee agrarische bedrijven en voor het handhaven van het karakter dat Oostkapelle heeft als familiebad- De werkgroep stemt in met de plan nen om bij Groenoord vrijstaande woningen(5) te bouwen. Met de al lang bestaande plannen om de gerefor- trale Dienst Gemeentewerken Wal- ZOUTELANDE - De Valkenisser meerde kerk aan de Dorpsstraat te ÜoLr!In InrH Hp TWr brandweer rukte zondagmiddag om- verbouwen tot kleine wooneenheden slreks 14'30 uur met negen man uit '24) en de plannen voor, kleine woon- tie Volkshuisvesting Zeeland, de Pro vooreen brandje in een zomerwoning eenheden aan de Domburgseweg (7) bïïea^Stó^°LandsechiSZUUetS het v»ka"'lePark aa" Duinwes en de Torenstraat (101 wordt zo een Zangvereniging gaf SfhSS,sLZdooradv eurs in Zoutela,,de. DU huisje is eigendom totaal van 100 woningen bereikt, ter- zich terzijde staan door adviseurs van j K mt zoutelande en werd wi,i rie behoefte 70 woningen be- rrvo?SoXlfeTwlnS e°n 2*3. JSS«S5 rlngsregeling kan echter een getem- als volksgezondheid en winaei- en - (am,|ie. Te„ tljde van de brand horeca voorzieningen. De werkgroep was in de woning aanwezig, had tot taak om een bestemmings plan voor de kom van Oostkapelle op De brandweer bluste het vuur met testellen. Op dit moment zijn nog vier twee stralen hogedruk. Door de hevi- jcejp AR 7 in kleine bestemmingsplannen voor de- ge rookontwikkeling in het pand VaUlllllllMie min ze kom van toepassing. Dit is ondoel- moest gebruik worden gemaakt van ft,.vpranrtprt matig en bovendien zijn enkele van persluchtmaskers Na een half uur 1 'UIIIUUI g icigaucn deze vier kleinere plannen verouderd. kon hel sein bra nd meester gegeven DOMBURG - De commissie algemene De werkgroep heeft eerst een inventa- worden en rond kwart over drie rukte en bestuurlijke zaken (ABZ) in Dom- risatie en analyse gemaakt van de de brandweer weer in. In de wonig burg vergadert donderdag 15 decem- historie en de ontwikkeling van het ontstond veel rookschade. De totale ber in het gemeentehuis in Domburg, dorp de ruimtelijke kenmerken, de schade zal rond de 15000 gulden lig- Op de agenda staan vooral benoemin- bevo'lkmg en woningbouw de winkel- gen. De oorzaak van de brand is nog gen en van afgevaardigden naar en horeca- openbare en bijzondere voor- niet duidelijk. Wel is bekend dat het het hier en daar aanpassen van statu- zieningèn. de bedrijven en de recrea- vuur 's ontstaan bij een gevelkachel, ten van een aantal gemeenschappelij- tie Alleen de aspecten 'verkeer' en De Nijmeegse familie kon in een ande- ke regelingen. De vergadering begint •geluid' zijn nog niet behandeld. Dit re zomerwoning terecht. 's middags om vier uur. komt doordat de discussie over de Strandwegproblematiek in Oostka pelle nog met is zijn de resultaten lingen in het afgelopen jaar verwerkt Wat betreft de historie pleit de werk groep voor het instandhouden van de 'historische elementen" oorspronke lijk stratenpatroon. kerk en Kerkring molen en het restant van de voormali ge slotgracht. Bij ruimtelijke kenmer ken wordt een lans gebroken voor het niet doen opvoeren van "de bebou- £d™eBs;GEHOUDEN IN MIDDELBURG Docenten bekeken gebruik video als lesmateriaal MIDDELBURG - Docenten van de Zeeuwse Dag- en Avondscho lengemeenschap uit Goes. Zie- rikzee, Middelburg en Vlissin- gen en begeleiders van het Open School-project in Goes hebben vrijdagavond een bijeenkomst bijgewoond over het gebruik van audiovisuele middelen in onderwijs en vorming aan vol wassenen. De bijeenkomst was georganiseerd door bet Zeeuws Steunpunt Volwasseneneduca tie in samenwerking met de ZDASG. De heer D. Schouten, deskundi ge op het gebied van video en werkzaam bij de volkshoge school in Eerbeek, hield een le zing waarin hij aangaf op welke wijze video-apparatuur kan wor den gebruikt als didactisch hulpmiddel en aan welke voor waarden moet worden voldaan om optimaal van dit medium te kunnen profiteren. Hij liet zien dat film- en televisiebeelden op eenvoudige wijze kunnen wor den gebruikt als lesmateriaal. Volgens de organisatoren heb- ,ben de aanwezigen de bijeen komst ervaren als een zinvolle aanzet voor een verdere kennis making met een medium dat meer en meer wordt ingezet in de volwasseneneducatie MIDDELBURG - Ruim 250 belangstellenden woonden vrijdagavond in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg cen bijeenkomst bij over de Turkse cultuur. De avond was bedoeld om mensen van ver schillende nationalitei ten kennis te laten ne men van Turkse cultu rele uitingen. Nederlan- ren bestaande muziek groep, cen demonstratie buitenlanders en van Turken in het bij- l Turkse volks- zonder in de Nederland- dans en een tentoonstel ling van Turkse bruiks voor werpen. Het hoogtepunt samenleving. Ook wordt in enkele liederen de situatie in Turkije be zongen Met instrumen- avond was een optreden ten als sas, dwarsfluit, de Turkse muziek- piano en gitaat werden theatergroep Leylim uit Amsterdam, Deze groep, die verschillende radio- en televisieoptre- zowel authentieke als moderne Turkse muziek ten gehore gebracht. De bijeenkomst was geor ganiseerd door het Zeeuws Steunpunt voor n beluister- poezieteksten op zelfge- Volwasseneneducatie ptreden van schreven muziek Veei en de Turkse Werkne- een uit in Middelburg teksten behandelen de mersvereniging. beide in wonende Turkse jonge- positie en de situatie Middelburg uitvoering in Aagtekerke AAGTEKERKE - De zangvereniging Nut en Genoegen in Aagtekerke hield haar jaarlijkse uitvoering in het ver enigingsgebouw Amicitia in Aagte kerke. Na een welkomstwoord van voorzitter Chr. Kodde, die al vooruit blikte naar het in mei '84 te vieren negentigjarig bestaan van het koor. werd het eerste deel van het pro gramma afgewerkt. Onder leiding van dirigent A. Wielemaker, die bij de liederen de nodige toelichting gaf. zong het koor onder meer Tiroler -, jagers- en religieuze liederen. Na de pauze werd het toneelstuk 'Wilde rozen' van Joh. van Eekelen opgevoerd De hoofdrollen werden vertolkt door mevrouw J. Blaas-Blaas en de heren Kr. Brouwer Jzn en L. Louws Andere personages werden uitgebeeld door de dames J Lievense- Blaas. M. Maranus-Wiliemse. M Sturm-Karman en de heren C. Kodde. P Lievense en J. Minderhoud De regie was in handen van mevrouw Westerbeke en de spelers werden ge grimeerd door de heer I. Lorier. Me vrouw M. Soetrik-Dekkeh uit Grijps- kerke nam de orgelbegeleiding voor haar rekening. Commissie culturele zaken Middelburg Marokkanen, dens op haar naam heeft Spanjaarden en Turken staan, bracht Turkse bekeken den een optreden IN STEDELIJK MUSEUM VLISSINGEN - Tijdens een bijeen komst met cen informeel karakter is zaterdagmiddag in het Stedelijk Mu seum aan het Bellamypark te Vlissin- Riekwel vrienden, bekenden en geïn teresseerden toe.H ij legde uit dat de programmerings-commissie met re gelmaat tentoonstellingen probeert te gen. de tentoonstelling geopend van brengen in een zo groot mogelijke de Brabantse kunstenares Meggie verscheidenheid. De tentoonstelling Dirks. Deze expositie loopt tot en met van Meggie Dirks was eerder te zien in 31 december van dit jaar. Meggie Venlo. Dirks geeft met deze tentoonstelling Meggie Dirks exposeert sinds 1970. MIDDELBURG - De bestuurscom missie voor culturele zaken in Middel burg komt donderdag 15 december in vergadering bijeen. De commissiele den buigen zich 's avonds vanaf half acht over de jaarstukken "80. de !es- duureenheden "83"84 en de begroting van de stichting Zeeuwse muziek school. Ook wordt besproken of een voor het onderwijs bedoelde tentoon stelling 'Kijken naar landschap" in Middelburg kan worden opgesteld CBTB Veere houdt ledenvergadering GAPINGE - De afdeling Veere van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond iCBTB) West-Nederland heeft een ledenvergadering georganiseerd, die dinsdag 13 december om half acht 's avonds begint in het verenigingsge bouw in Gapinge. Na een bestuursver kiezing houdt de algemeen secretaris van de bond, de heer G. W. Smalle- gange, een inleiding over 'verant woord produceren'. Vervolgens begint een discussie over dit onderwerp. GOES Het is onvermijdelijk dat er in Goes een rijksscholengemeen schap komt, waarin ook in een mavo wordt voorzien. Het over heidsbeleid stuurt daarop aan en mede gezien een veranderde leer- lingcnschaal is een dergelijke structuur voor de betrokken scho len, Het Goese Lyceum en de Bur gemeester Van Dusseldorpschool, eveneens wenselijk. Zo denkt dr A. Schaper (59), de rector van Het Gocsc Lyceum, erover. Na 32 jaar lang in het voortgezet onderwijs gewerkt te hebben, neemt Schaper binnenkort afscheid; per 1 januari 1984 maakt hij gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uit treding. Aanvankelijk toonde de rector zich geen voorstander van een openbare scholengemeenschap. In de tijd dat dit speelde (de jaren zestig) waren er nog geen problemen over het aantal leerlingen Schaper: „Toen was ik er inderdaad niet zo voor, maar dat lag meer aan de stemming binnen het personeelsbestand. Dat had te ma ken met de eventuele rechtspositio nele gevolgen van een samenvoe ging Je moet natuurlijk niet fuse ren als daar zo'n tegenwerking zit. Wat die rechtspositie aangaat, is het nu nóg een moeilijke zaak. Het dalend aantal leerlingen maakt ech ter dat een scholengemeenschap meer kansen heeft dan twee apart staande, op elkaar aansluitende scholen. Maar het blijft een moeilijk karwei". Schaper heeft echter wel meer moeilijke karweitjes gehad. Gebo ren in mei 1924 in Amsterdam, studeerde hij aan de Rijksuniversi teit in Utrecht sociale geografie en geschiedenis. Na zijn doctoraal was Schaper enkele jaren verbonden aan het Zuiderzeemuseum in Enk huizen. waar hij werkte als conser vator. Later doceerde hij aardrijks kunde en geschiedenis aan de Rijks-HBS in Enkhuizen en aan het Gemeentelijk Lyceum in Emmen. Ook gaf hij een jaar les aan een college in Califorme. In 1964 werd Schaper benoemd tot rector van het Openbaar Lyceum, zoals de school in Goes toen nog heette. Daarvoor tin 1962) promoveerde hij in Amster dam op het proefschrift De IJsseE meervisserij. Schaper heeft talnjke bestuurszetels bezet. Hij was be stuurslid van de Rijkslerarenvereni ging, de Algemene Lerarenvereni ging AVMO en ook maakte hij elf jaar lang deel uit van het zogenaam de Trio Rijksrectoren. In Zeeland bekleedde hij bij de Zeeuwse Volks universiteit de functie van voorzit ter en dat deed hij ook bij de Lionsclub Goes. Behalve zijn rec tor-schap gaf Schaper gedurende zes jaar les aan de Bestuursschool Zeeland en vanaf de oprichting gaf hij tien jaar les bij de Zeeuwse Avondscholengemeenschap. Veranderingen Het jaar clat Schaper in Goes aan gesteld werd, was tevens een jaar van heftige veranderingen in het bestaande stramien van het voort gezette onderwijs: de invoering van de Mammoetwet. Schaper: „Toen ik begon te doceren was het nog de oude regeling met de HBS en het Gymnasium. De toestand was veel simpeler dan tegenwoor dig. De leerlingen kwamen er om te leren, veel franje daar buiten ken de men niet. Iedere leraar was autonoom: hij gaf het vak op de manier zoals hij dat wilde. De docenten hadden, meer dan nu het geval is, een universitaire scholing. Ik heb dc- opbouw binnen het kader van de Mammoetwet meegemaakt, dat was cen verbetering. Vóór de invoering waren de aansluitings mogelijkheden ronduit slecht en die verbeterde doorstroming vond ik een positief punt van de Mam moetwet". Een nadeel van dit sys teem is volgens Schaper de zoge naamde verschaling, een terug gang naar zes examenvakken bij de HAVO. zes bij de MAVO en zeven bij het VWO. „Dat vind ik doodzonde voor de kinderen met meer talenten", zegt hij, „de leerlingen die het aankun nen zouden net als vroeger, tien of meer vakken moeten kunnen vol gen. Het talent dat er is wordt niet voldoende gebruikt en dat vind ik het grootste bezwaar". Dat bezwaar ziet de rector in nog sterkere mate bij de nieuwe plannen voor het voortgezet onderwijs: de vorming van een middenschool of hetv^ gezet basisonderwijs. Hoest zegt niet tegen een dergelijke sit tuur te zijn. weet Schaper toe s een. zijns inziens, betere mets „Alleen een middenschool er. ,r-»ek niets, dat is geen oplossing. K E de middenschool moeten sa e scholen gesticht worden, die moeilijk zijn. Scholen me: zwaar programma en een i selectie. Vergelijkbaar dus ros vroegere gymnasium. Dat is elitair, in tegenstelling tot watt denken, maar ik geloof datje studiebeurzenbeleid daarop moeten richten en in het lage derwijs moeten die kinderen uitgelicht worden. Het talentis jj( eenmaal niet gelijkelijk verde M Een voorstel om de HAVO ei VWO samen te voegen vind; rector goed. Hij is van memnj de HAVO als eindopleiding J een succes is geweest en date Dg om een degelijke vervolgoplei: - gewenst is. „Dat Lyceum, wan veel over gesproken wordt, me mogelijkheden om veel vakks volgen, maar dan op twee nive; lijkt mij niet gek. Een verbete ju van de bestaande situatie. Dui alles omgooien, maar de zaai beste keren" Jonge kracht De komende veranderingen bii bi het voortgezet onderwijs n" mede de oorzaak van dat Sri ra zijn onderwijspet aan de hangt. Hij begon in Goes in es van verschuivingen en momes II is dat weer het geval. „Laai vi jonge kracht het nu maar oh UI men", oppert hij. Zelf denkth; 131 dat na zijn vervroegde uitlre de verveling zal toeslaan. Sri J is reeds gevraagd voor enkdi stuursfuncties, maar hij houd) een beetje af om wat meer tijdi 01 zijn andere vrijetijdsbestedb zoals reizen, over te houden Momenteel is nog niet bekeri Schaper als rector zal opvolgs r,j aanstellingsperiode is pas J nieuwjaar afgerond. Ter ge.-' er heid van het afscheid van den lh is er vrijdag 16 december, van! tot 18.00 uur in het schoolget een afscheidsreceptie. indruk van liaar werk in de laatste anderhalf jaar Namens de Culturele Raad Vlissin- Haar werk werd aanvankelijk gere kend tot de 'textielkunst', maar de laatste jaren is zij de affiniteit met Spruitjes qo kogelhard, per kilo *7 O Gekruid gehakt half om, kilo gen, en dan in het bijzonder namens deze kunstrichting bewust de programmeringscommissie van de verliezen Zij toont in Vlissingen enor- sectie Beeldende Kunst, sprak Leon me doeken van. drie bij vier meter, maar ook objecten en schilderijen van een heel wat geringer formaat. In al haar werken zijn echter staarten te vinden, die zij omwikkeld en beschil derd voor haar doeken heeft gehan gen. die op een eigen manier een ongewone hoofdrol spelen in schilde rijen en objecten. Meggie Dirks heeft ook een aantal publikaties op haar naam staan. Zo gaf zij onder meer twee boeken uit onder de titels 'Textiel in Beeld' en 'Free Weaving'. De in Eindhoven geboren kunstena res genoot haar opleiding aan de academie voor industriële vormge ving te Eindhoven en aan de akade- mie voor kunst en vormgeving te 's Hertogenbosch, waar zij nu woont. Op het ogenblik is ook werk van haar te zien in onder meer de vergaderzaal van de Jaarbeurs te Utrecht. W ALCHERSE COMPETITIE ZAALVOETBAL Lezing over industriële archeologie MIDDELBURG - De werkgroep histo rie en archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen houdt morgen, dinsdag 13 december, een lezing over industriële archeologie. Het onderwerp wordt toegelicht door dr G. van den Abeele. adviseur-generaal van het Verbond van Belgische Ondernemingen. Hij spreekt mede aan de hand van dia's ovei het ontstaan en de bezigheden van industriële archeologie. Deze le zing begint 's avonds om half acht in het gebouw Abdij 11, en niet -zoals in Het Zeeuws Tijdschnjft stond ver meld- in de arrondissementsrecht bank MIDDELBURG/VLISSINGEN Hooizolder heeft de topper in de hoofdklas van de Walcherse zaal voet balcompetitie gewonnen van Audi Poppe. De Audi-ploeg moest de 2-0 voorsprong in het tweede gedeelte van dc wedstrijd, die door een talrijk publick werd bekeken, prijsgeven en dc winst met 4-2 aan Hooizolder laten. Sport Stijl Sinke zegevierde met 5-1 over Blauw Wit en komt daardoor weer op de tweede plaats van de ranglijst ten koste van Audi Poppe. dat nu de derde plaats bezet. Hooizol der heeft nu drie punten voorsprong op de nummer twee. De ploeg van Brammetje Dump is door de forse 8-2 zege op Roovers Sport enkele plaatsen op de ranglijst gestegen en ook Torna is door de 2-0 overwinning op AstoriaZOF een plaats op de ranglijst geklommen. In de overgangsklas leverde RPM een goede prestatie: het hield koploper PZEM op een gelijkspel: 3-3. Amgas blijft nog wel op de tweede plaats, maar raakte door de nederlaag tegen PVS verder achterop bij leider PZEM. Dauwendaele wisselde van plaats met WB Grent. De Dauwendaelse voetbal lers stuurden Grent met een 4-0 ne derlaag naar huis, en staan daardoor op een derde plaats. Hoofdklas Audi Poppe-Hooizolder 2-4: Taco van den Velde was de ster van de Hooizol der-formatie. Hij bracht zijn ploeg van een 2-0 achterstand, door twee treffers van Huib Meerman, weer langszij met schitterende doelpunten: 2-2. En ook in cle derue treiter van Hooizolder (van John Taliapary) had Van den Velde een groot aandeel. Er werd goed en enthousiast gespeeld door beide par tijen Jan Felius bepaalde de eind stand op 4-2 voor Hooizolder. Astoria/ZOF-Toma 0-2: De partijen waren aan elkaar gewaagd. Dat werd door de 0-0 ruststand geaccentueerd. Bij Astoria ontbreekt het echter aan doelpuntenmakers: er werden veel kansen gemist Bij Torna lukte het in de tweede helft beter en Daniël Roe- maratoe kon de goed keepende Ron Leroy toch tweemaal passeren. Dat was tevens de eindstand. Met fraaie reddingen kon Leroy zijn ploeg voor een grotere nederlaag behoeden. Blauw Wit-Sport Stijl Sinke 1-5: In een rustige eerste helft kwam Sport Stijl Sinke op voorsprong door een doelpunt van Hans Carol. Het tweede gedeelte was rommelig, vooral toen scheidsrechter Roose een doelpunt van Paul Stortelder afkeurde Inmiddels was Blauw Wit op gelijke hoogte gekomen door een treffer van Ad Priester: 1-1. Blauw Wit-keepter Daan de Wolf moest naar de straf bank. maar in die periode kon de tegenstander geen doelpunten ma ken. Toen'de Sport Stijl-ploeg een maal draaide, was er geen houden meer aan voor de blauwwitten. Twee treffers van Nico Koster, een doelpunt van Hans Carol en één van Hermie Wijs zorgden voor een verdiende 5-1 overwinning voor Sport Stijl Sinke. Brammetje Dump-Roovers Sport 8-2: Tot aan de rust kon Roovers Sport nog bijblijven. Door John Blok en Piet Dmgemanse werd zelfs een 2-0 voor sprong opgebouwd, John But bracht met twee imicia. waaiunuer een fraaie kopbal, de balans weer in even wicht. Even na rust bezorgde But met een afstandsschot zijn ploeg een voor sprong: 3-2. Toen kwam Brammetje Dump pas goed los. Door doelpunten van Jules Vogel. Dingeman Meul- meester <2x>, John But (zijn vierde treffen en Wim Dekker werd een 8-2 eindstand bereikt. Overgangsklas PZEM-RPM 3-3: RPM gaat steeds beter draaien Het team kon in het begin van de competitie niet goed op dreef komen, maar in de laatste vijf wedstrijden werd niet meer verloren. Deze betere vorm werd ook door koploper PZEM ondervonden RPM kwam het eerst tot scoren door een doelpunt van Peter Groenewegen: 0-1. Wim de Waal bracht de koploper weer wel langszij, maar weer nam RPM de leiding, nu door Mark Hemelsoet. Wim de Waal maakte-vervolgens zijn tweede treffer en bracht de ruststand op 2-2. Ook m het tweede gedeelte ging de strijd gelijk op. Ad Melisant schoot, RPM naar 3-2 en die stand zou tot de laatste seconde op het score bord blijven. Chris Welleman kon PZEM nog juist een gelijkspel bezor gen, maar de treffer viel eigenlijk al na het eindsignaal van de scheidsrech ter. zo dachten velen. Het doelpunt werd echter toegekend. Amgas-PVS 0-4: Amgas is wat op zijn retour. De nederlaag tegen Grent is het team kennelijk nog niet te boven, want ook nu ging er geen enkele kracht vanuit. De ruststand was 1-0 in het voordeel van PVS door een doel punt van Teun van der Hon: fi Geluk. Ronnie van Osselaan Meerman bouwden de Pü E sprong verder uit tot 4-0 en cd 2 het bij. Dauwendaele-WB Grent 4-fl.P daele was de betere ploeg©* ook in doelpunten uitdrukte b treffer van Willie Tan ge zore een 1-0 ruststand. Dezelfö f maakte er al vrij vroeg in he: gedeelte 2-0 van. Anton Jans zijn ploeg naai- 3-0 en V>- Keuning bracht met een i- schot de eindstand op 4-01 wendaele. dat inmiddels iso? men naar de derde plaas ranglijst De stand in de hoofdklas is s der 10-18, Sport Stijl 5 Audi Poppe 10-14; FC Hertel!' Torna 11-10: Roovers SpoS |f Brammetje Dump 10-7, 8.."- 10-7; Maartense Tapijt 105 ZOF 10-5. De stand in de overgang&g-i PZEM 11-19; Amgas 10-15;F.»! wendaele 12-14; WB Greni Schinkel Ass. 10-9: VAW P 10-8; PVS 10-7; Veldzicht mg"; 10-3. Het wedstrijdprogramma is dag 14 december; sporthal burg. Vlissingen, hoofdklas U' FC Hertel-Blauw Wit, 20:40ffl Jj Stijl Sinke-Brammetje Dunf gangsklas: 21.30 uur: VAW-VF uOr: PVS-Veldzicht, Vrijdag b ceniber: sporthal Nassaulaar- M burg. hoofdklas. 20.00 uur:5- Tapijt-Audi Poppe: 20.50 tl- 'ii zolder-Astoria'ZO F. Overgï 21.40 uur; Amgas-Schinke! I tién; 22.20 uur: Dauwendad* lt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6