Geen onderzoek naar teerafval bodem Oostburg Raad Sas van Gent pra: over beroep rk scholen Rijksschool met mavo in Goes onverm Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/Streek OOSTBURG BLIJFT BIJ WEIGERING Van Eeghenhuis hield tweede mannenweekeinde 'The Bottlewil dartcompetitie in Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen MAANDAG 12 DECEMBER 1983 OOSTBURG Oostburg zal uit eigen beweging geen stappen ondernemen tegen de aanwezigheid van teer in de bodem van het PZEM-terreintje aan de Oude Haven. Dat zei dit weekeinde burgemeester C. T. Spijkerboer. Hij reageert daarmee op de constatering van biologisch tuinder Jan de Zwart dat op een diepte van 3,5 meter vlakbij het PZEM-terrein de veenlaag is doordrenkt met teerresten. De Zwart deed zijn ontdekking bij het graven van een 'bietendam', op ongeveer 100 meter afstand van zijn biologische tuinderij vlak die vlak naast het PZEM-terrein ligt. Oostburg weigert een vergaand bo- hel PZEM-terrein". zegt de Oostburg- uitspraak van de Kroonis in het me- demonderzoek te laten instellen om- se burgemeester. „We zien nu geen rungsverschil van provincie dat een eerste test geen verontrusten de resultaten had opgeleverd. Gede puteerde staten van Zeeland denken daar heel anders over. De provincie heeft Oostburg opgedragen 40 000 gulden uit te trekken voor een nader onderzoek, maai- Oostburg houdt voet bij stuk. „Teerverplaatsïng maakte bij mijn weten geen onderdeel uit van het onderzoek naar de vervuiling van Terneuzenaar na ruzie mishandeld aanleiding ons standpunt te herzien." meente. „Als de provincie straks ge- Oostburg zal eerst afwachten wat de lijk krijgt zullen de technici bij het opstellen van het nader onderzoek T nownnijo bepalen of de aanwezigheid van LilCni gc tt OnUC teerafval meegenomen moeten wor- bll autobotsing De Zwart heeft zijn ontdekking inmid- J dels ook al gemeld aan gedeputeerde AXEL Bij een aanrijding tussen staten. De vervuiling is volgens hem een personenauto en een vrachtauto afkomstig van twee gemetselde teer- op de splitsing Vaartweg-Zaamslag- seweg nabij de Magrette (gemeente Axel) is vrijdagavond omstreeks 18.00 uur de bestuurder van de perso nenauto R. K. uit Vlissingen licht wond geraakt. linkeroor en een flinke snee in zijn lip die moest worden gehecht was voor de 25jarige Terneuzenaar A. W. de K. putten die bij de oude gasfabriek Openbaar beraad D. en T in Oostburg OOSTBURG Het bestuur en de raadsfractie van Dorpsbelangen en Toerisme houden dinsdag 13 decem ber een openbare vergadering ip café TERNEUZEN Een kapotgeslagen Het oneeluk gebeurde toen de vracht- t ~n KaP°lSeslaSen aut0i bestuurd door E. Y. uit Heikant. op de splitsing achteruit reed en daar bij geen voorrang verleende aan be- hel resultaat van ran'ruzie'met" i'jn K u" "r* Die reed -De Wtndr in Oostburg. stadgenoot A. 1. J. H. in de nacht van mel„™lle, snelheAd "P de vrachtauto De bijeenkomst begint om acht uur - - de Terneuzen- .werd bij de aanry- Besproken wordt de agenda van de ding vernield, K. werd daarbij aan komende raadsvergadering van de beide benen gewond. Oostburgse gemeenteraad vrijdag op zaterdag se binnenstad. De 20-jarige H. en zijn metgezel O. A. Z. kregen in een friteszaak in de Nieuwstraat woorden met A. W. de K. H. had het slachtoffer uitgescholden Die verliet uiteindelijk boos het eet- zaaKje en liep naar zijn auto die vlakbij stond geparkeerd. Maar zijn twee opponenten volgden hem naar buiten. Terwijl De K. al in zijn auto zat. schopte H. hem door het open raampje in het gezicht. Ook Z. liet zich niet onbetuigd: hij diende De K. enkele rake klappen toe. H werd ter plaatse aangehouden door de politie van Terneuzen en overgebracht naar het bureau, waar hij de nacht moest doorbrengen De K diende een klacht in wegens mishandeling. Inbraak bij winkel in Terneuzen TERNEUZEN Met'enkele straatte gels door de ramen van de Hema in de Noordstraat van Terneuzen verschaf ten enkele inbrekers zich toegang tot het pand. Ze namen enkele horloges en damestruitjes mee. Bedrijfsleider E D. deed zaterdagmorgen aangifte. DER TIEN DEELNEMERS Inbreker op de vlucht gejaagd SAS VAN GENT - Een nog onbekende heeft zaterdagavond ingebroken in een woning aan de Oranjestraat in Sas van Gent. De dader kwam het pand binnen door de achterdeur met behulp van een valse sleutel. Hij werd echter in 'zijn werk' gestoord toen de bewoners van het huis thuis kwamen. De inbreker nam toen ij lings de benen zonder iets mee te A ARDEN BURG Afgelopen zater dag en zondag vond in het Aarden- burgse vormingscentrum Van Eeg henhuis het tweede Zeeuwse man nenweekeinde plaats. Een tevreden Marcel Wanrooy, een van de organi satoren, sprak na afloop van een geslaagde bijeenkomt. Er waren der tien deelnemers, afkomstig uit heel Zeeland. Het doel van het weekeind is. alge meen geformuleerd, de emancipatie van de man. Volgens Wanrooy geeft elke deelnemer persoonlijke-invulling aan het begrip emanicipatie. „Het kan variëren van het streven naar een minder hanig gedrag tot het leren hanteren van eventueel latente homo- sexuele gevoelens. Het proberen van de door de maatschappij opgelegde mannenrol te doorbreken staat in elk geval niet centraal". Door middel van gespreksgroepen en rollenspellen wordt de doelstelling na der uitgewerkt. De reactie van de buitenwereld verschillen volgens de deelnemers heel sterk. In sommige gevallen is er sprake van echte be langstelling. „Er bestaat nog An gro te onbekendheid. Soms wordt je bena derd zonder dat je bestempeld wordt als iemand van de rose beweging. Anderen doen het lacherig af. en duwen je meteen in de softy-hoek' aldus Wanrooy Een goed voorbeeld van de laatste benadering maakte hij eerder dit jaar mee. Wanrooy is als vormingswerker aan het Van Eeghenhuis verbonden. Een van de groepen, die onder zijn leiding een weekeinde naar Aarden burg zou komen, haakte bijna af om dat hij kort daarvoor als organisator van een mannenweekeinde in de pu bliciteit is geweest. Volgend jaar wor den drie mannenweekeinden georga niseerd: in maart, juni en november. Verder zal de enkele maanden gele den opgerichte mannenwerkgroep nog andere soorten activiteiten op touw zetten. hoorden „die zijn blijkbaar nooit leeggepompt", stelt hij vast. De Zwart wil zich niet mengen in het meningsverschil van de gemeente en de provincie. „Maar hieruit blijkt wel dat er wel degelijk bodemveront reiniging is. Die teerputten moeten worden leeggehaald. -En dat hoeft veel minder te kosten dan de 40.000 gulden die nodig zijn voor een nader onderzoek. Het teer verplaatst zich ondergronds, het heeft zich vastgezo gen in de veenlaag. Er kan nog van alles mee gebeuren." Openbare lagere school Oostburg wint schaaktoernooi Sluis SLUIS Het eerste team van de openbare lagere school te Oostburg is winnaar geworden van het schaak kampioenschap voor lagere scholen, zaterdag in gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje te Sluis. Aan het toer nooi namen vijf scholen met in totaal zestien teams deel. De winnaar van het schoolschaakkampioenschap mag deelnemen aan de Zeeuwse kam pioenschappen. Wethouder H. Lokerse van Sluis en de heer L de Vlieger, voorzitter van de Zeeuwse schaakbond, reikten de prij zen uit. Vier spelers wonnen alle zes partijen: Erik Dierickx uit Aarden burg. Johan Cocquit uit Sluis. Jomica Louws en Iwan de Visser, beiden uit Oostburg. De uitslag van het toer nooi" 1 eerste team openbare lagere school Oostburg: 2 eerste team rooms-katholieke lagere school Aar denburg: 3 eerste team openbare lage re school Sluis. 4 tweede team rooms- katholieke lagere school Aardenburg: 5 tweede team openbare lagere school Sluis. De organisatie van het toernooi was in handen van de schaakvereniging 'De Sluisse Toren' Schipper bluste brand in machinekamer TERNEUZEN Zaterdagmorgen brak een brandje uit aan boord van het binnenschip 'Reina', afgemeerd aan de Kanaalarm A in Terneuzen. Eigenaar J. C. van W. uit Nijmegen had het brandje in de machinekamer met de hulp van een buurman al geblust toen de gealarmeerde brand weer arriveerde. De brand is waarschijnlijk ontstaan bij de kachel. Die werd volledig ver nield, evenals de bedrading en het schakelpaneel. Volgens een woordvoerder van de groep Sas van Gent van de rijkspolitie zijn twee weken geleden m vier wonin gen in de oude kern van Sas van Gent gelijksoortige inbraken gepleegd. De politie acht het niet uitgesloten dat het hier om dezelfde dader) si gaat. Geparkeerde auto flink beschadigd AXEL De groep Axel en Hulst van de rijkspolitie is op zoek naar de identiteit van twee jongelui die in de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks half eén de personenauto van J. uit Axel met hun vuisten en hel men hebben bewerkt. De auto liep daarbij een groot aantal deuken en krassen op. Bestuurder J. reed op dat moment richting de Magrette. Toen hij nabij het gehucht De Steenhovens een brommer op de weg zag liggen kon hij die niet meer ontwijken. Plotseling doken twee jongelui op en begonnen de auto van J. met hun helmen te bewerken. J voelde zich duidelijk bedreigd door het tweetal die volgens een woordvoerder van de politie flink aangeschoten waren. J. wist in zijn auto te ontkomen en waarschuwde de politie. Die was spoedig ter plaatse, maar het tweetal was verdwenen. Ben wHulst: voor sociaal-cultureel werk minder geld HULST Het college van b en w van Hulst wil alle subsidies aan vereni gingen, clubs en instellingen in het sociaal-cultureel werk met vijf pro cent verlagen. De bezuinigingsopera tic is nodig omdat Hulst in grote financiële moeilijkheden zit. Om het deplorabele grondbedrijf nog enigszins op poten te kunnen houden heeft Hulst bijna acht miljoen gulden uit de reserves moeten halen. De gemeentekas is nu bijna leeg. Reden voor het college alle subsidies met vijf procent te verlagen. Dat levert vol gend jaar bijna 60.000 gulden op. die worden toegevoegd aan de 'post on voorzien'. Om de besnoeiingen te kunnen uit voeren zijn wijzigingen nodig van de subsidieverordeningen voor Culturele Zaken, het Jeugd- en Jongerenwerk en sport De voorstellen worden vandaag (maandag) besproken in de vergade ringen van de raadscommissies voor welzijn, en voor financiën, die om 19.00 uur beginnen. TERNEUZEN Dartclub 'The Bott le' van cafc 't Diekje aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen, wil op kor te termijn starten met een Zeeuws- Vlaamse dartcompetitic. Initiatief nemers zijn Henk Gillebaard en Chris Bartels. „We willen alle caP/is, of andere gelegenheden in Zeeuwsch- Vlaanderen. waar men darts speelt, animeren om Zeeuws-Vlaamse kam pioenschappen te organiseren", zegt Henk Gillebaard. Er zijn al verschillende 'piekclubs' in de regio. Henk en Chris gaan ze inventariseren en ze vervolgens be zoeken om het eens te worden over de officiële spelregels, die bij een compe titie nageleefd moeten worden, Gille baard: „Bij elk Engels dartbord vind je die spelregels, ik heb ze vertaald in het Nederlands. Je kunt pas met een competitie beginnen als iedereen die regels kent en toepast. Je voorkomt een er een hoop problemen mee" Henk heeft gemerkt dat veel dartlief hebbers de regels niet goed kennen. Hij wil overigens wel een beetje afwij ken van het officiële reglement Nor maal werpt men de darts op een afstand van 2.73 meter. „Overal in Terneuzen speelt men op 2 meter afstand. Dat is een vast gegeven. In een eventuele competitie willen we dat zo laten". Hoewel 'The Bottle' nogal officieel te werk gaat. is er geen contact geweest met de Nederlandse Dartbond „Daar is het nog te vroeg voor", vindt Chris Bartels. „We willen het regionaal op zetten. net als vroeger het cafévoet bal. Misschien dat we later nog wel met een sterk team het land ingaan". Ongeduldig Het is 'The Bottle' uitsluitend te doen om het originele Engelse 'darts'. De uit vijftien man bestaande club heeft niet voor niets zeven Engelse leden. „Men verwart darts nogal eens met 'vogelpicken' dat veel aan de kant van C'linge en in België wordt ge speeld. Bij dat spel gooit men met grote pieken op een klein bord", zegt Henk. De clubs die vogelpieken, wor den niet bij de Zeeuws-Vlaamse com petitie betrokken. Henk Gillebaard wil de zaak snel rond hebben De Engelse leden van de club worden met de dag ongeduldiger. Ze spelen al jaren tegen elkaar en dat maakt elke wedstrijduitslag voorspel baar. Ton Hall. een van de beste spelers van de club: „Je speelt beter en geconcentreerder tegen iemand die je niet kent.. Nu weet je wie wint en hoeveel kans je zelf maakt. Je wacht gewoon tot een ander z'n dag met heeft We staan te popelen om andere clubs uit te dagen". Hall begon al op z'n zestiende met darts in Engelse cafés. Darts is in Engeland ongeveer net zo populair als voetbal. Men speelt het professioneel. Het is een miljoenenbusiness. Brou werijen, banken en fabrieken pompen er geld in en de clubs trekken met hun pieken van pub naar pub 'The Bottle' (de Engelse leden drinken alleen maar flesjes) heeft vijftien le den, allemaal mannen. Mogen er geen vrouwen meedoen? „Dat mag wel", zegt Henk, „maar als er veel belang stelling is bij vrouwen, dan lijkt het me beter dat ze een eigen club oprich ten In Engeland is een duidelijkc- scheiding, daar heb je een 'ladies night' en een 'men's night"" De initiatiefnemers en de leden zien een Zeeuws-Vlaamse dartcompetitie helemaal zitten. Henk Gillebaard heeft het. officiële reglement uitgetikt en gaat het vermenigvuld vuldigen. „Hoe meer respons, hoe sneller we kunnen beginnen. Intussen gaan we hier gewoon met de club verder". Piekliefhebbers kunnen in elk geval al zaterdag 24 december in café 't Diekje terecht voor een middagje prijspie- ken. Het prijspieken wordt iets anders dan darts gespeeld, maar komt aardig in de richting. Belangstellenden kun nen zich 's zaterdags, voor de aanvang ban van de kamp, in 't Diekje melden en hun inleggeld betalen." N-, sAW<,. ijs»1 V DR A. SCHAPER RECTOR VAN GOESE LYCEUg! VERTREKT Dr A. Schaper, GOES Het is onvermijdelijk dat er in Goes een rijksscholengemeen schap komt, waarin ook in een mavo wordt voorzien. Het over heidsbeleid stuurt daarop aan en mede gezien een veranderde leer- lingenschaal is een dergelijke structuur voor de betrokken scho len, Het Goese Lyceum en de Bur gemeester Van Dusseldorpschool. eveneens wenselijk. Zo denkt dr A. Schaper (59), de rector van Het Goese Lyceum, erover. Na 32 jaar lang in het voortgezet onderwijs gewerkt te hebben, neemt Schaper binnenkort afscheid; per 1 januari 1981 maakt hij gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uit treding. Aanvankelijk toonde de rector zich geen voorstander van een openbare scholengemeenschap. In de tijd dat dit speelde (de jaren zestig) waren er nog geen problemen over het aantal leerlingen. Schaper: „Toen was ik er inderdaad niet zo voor, maai' dat lag meer aan de stemming binnen het personeelsbestand. Dat had te ma ken met de eventuele rechtspositio nele gevolgen van een samenvoe ging. Je moet natuurlijk niet fusfi rm als daar zo'n tegenwerking zit. Wat die rechtspositie aangaat, is het'hu nog een moeilijke zaak. Het dalend aantal leerlingen maakt ech ter dat een scholengemeenschap meer kansen heeft dan twee apart staande, op elkaar aansluitende scholen Maar het blijft een moeilijk karwei Schaper heeft echter wel meer moeilijke karweitjes gehad. Gebo ren in mei 1924 in Amsterdam, studeerde hij aan de Rijksuniversi teit in Utrecht sociale geografie en geschiedenis. Na zijn doctoraal was Schaper enkele jaren verbonden aan het Zuiderzeemuseum in Enk huizen. waar hij werkte als conser vator Later doceerde hij aardrijks kunde en geschiedenis aan de Rijks-HBS in Enkhuizen en aan het Gemeentelijk Lyceum in Emmen. Ook gaf hij een jaar les aan een college in Californie. In 1964 werd Schaper benoemd tot rector van het Openbaar Lyceum, zoals de school in Goes toen nog heette. Daarvoor (in 1962) promoveerde hij in Amster dam op het proefschrift De IJssel- meervissenj. Schaper heeft talrijke bestuurszetels bezet. Hij was be stuurslid van de Rijkslerarenvereni ging, de Algemene Lerarenvereni ging AVMO en ook maakte hij elf jaar lang deel uit van het zogenaam de Trio Rijksrectoren. In Zeeland bekleedde hij bij de Zeeuwse Volks universiteit de functie van voorzit ter en dat deed hij ook bij de Lionsclub Goes. Behalve zijn rec tor-schap gaf Schaper gedurende zes jaar les aan de Bestuursschool Zeeland en vanaf de oprichting gaf hij tien jaar les bij de Zeeuwse Avondscholengemeenschap. Veranderingen Het jaar dat Schaper in Goes aan gesteld werd, was tevens een jaar van heftige veranderingen in het bestaande stramien van het voort gezette onderwijs: de invoering van de Mammoetwet. Schaper: „Toen ik begon te doceren was het nog de oude regeling met de HBS en het Gymnasium. De toestand was veel simpeler dan tegenwoor dig. De leerlingen kwamen er om te leren, veel franje daar buiten ken de men niet. Iedere leraar was autonoom: hij gaf het vak op de manier zoals hij dat wilde. De docenten hadden, meer dan nu het geval is. een universitaire scholing. Ik heb de opbouw binnen het kader van de Mammoetwet meegemaakt, dat was een verbetering. Vóór de invoering waren de aansluitings mogelijkheden ronduit slecht en die verbeterde doorstroming vond ik een positief punt van de Mam moetwet". Een nadeel van dit sys teem is volgens Schaper de zoge naamde verschaling, een terug gang naar zes examenvakken bij de HAVO, zes bij de MAVO en zeven bij het VWO. „Dat vind ik doodzonde voor de kinderen met meer talenten", zegt hij, „de leerlingen die het aankun nen zouden net als vroeger, tien of meer vakken moeten kunnen vol gen. Het talent dat er is wordt niet voldoende gebruikt en dat vind ik het grootste bezwaar". Dat bezwaar ziet de rector in nog sterkere mate bij de nieuwe plannen voor het voortgezet onderwijs: de vorming van een middenschool of het v gezet basisonderwijs. Hoewe: zegt niet tegen een dergelijke k tuur te zijn, weet Schaper toci een. zijns inziens, betere mett „Alleen een middenschool enve niets, dat is geen oplossing de middenschool moeten u scholen gesticht worden, die moeilijk zijn. Scholen mei zwaar programma en een E selectie. Vergelijkbaar dus ir.e; vroegere gymnasium. Dat is elitair, in tegenstelling tot watt denken; maar ik geloof datje studiebeurzenbeleid daarop moeten richten en in het lage derwijs moeten die kinderen i uitgelicht worden. Het talent is eenmaal niet gelijkelijk verde* Een voorstel om de HAVO et VWO samen te voegen vindi rector goed. Hij is van memn? de HAVO als eindopleiding t een succes Is geweest en date om een degelijke vervolgopltó gewenst is. „Dat Lyceum, wan veel over gesproken wordt, m« mogelijkheden om veel vakkc volgen, maar dan op twee n lijkt mij niet gek. Een verben van de bestaande situatie. Dus alles omgooien, maar de zaai beste keren". Jonge kracht De komende veranderingen ba het voortgezet onderwijs zij mede de oorzaak van dat Sch zijn onderwijspet aan de wi hangt. Hij begon in Goes in eti van verschuivingen en momö is dat weer het geval. „Laai jonge kracht het nu maar oi men", oppert hij. Zelf denkt hij dat na zijn vervroegde uitlra de verveling zal toeslaan. Sch is reeds gevraagd voor enkek stuursfunctics, maar hij houd; een beetje af om wat meer tijd: zijn andere vrijetijdsbestedis zoals reizen, over te houden. Momenteel is nog niet bekeni Schaper als rector zal opvolge aanstellingsperiode is pas i nieuwjaar afgérond. Ter s heid van het afscheid van den is er vrijdag 16 december, van: tot 18.00 uur in het schoolgei een afscheidsreceptie. NA AFWIJZEN VERZOEK DOOR MINISTER Leden van 'The Bottle' popelen om de uitdaging aan te gaan... SAS VAN GENT Drie katholieke lagere scholen in Sas van Gent hoe ven niet op steun te rekenen van het Sasse college van burgemeester en wethouders, om het bedrag per leer ling voor 1982 aanmerkelijk te verho gen. De drie scholen, Sint-Petrus in de Zandstraat, Sint-Michaël in Sas van Gent en Sint-Joseph in Westdor- pe. hebben in april dit jaar een verzoek aan de minister gericht om het door de gemeenteraad vastgestel de bedrag per leerling van ƒ479,50, exclusief administratiekosten, te verhogen. Op de aanvragen van de verschillende scholen bij het ministerie kwamen voor Sint-Petrus en Sint-Michaël wel verhogingen uit de bus, terwijl het verzoek van Sint-Joseph niet gehono reerd werd Het Sasse college is het met de verhoging van het bedrag per leerling voor beide scholen (Sint-Pe trus kan volgens de minister ƒ831 .'82 krijgen, terwijl voor Sint-Michaël dat bedrag op ƒ514,72 is gesteld) niet eens. B en w willen dan ook beroep aante kenen tegen het besluit van de minis ter Zij vinden dat de kwaliteit van het onderwijs ook in beide scholen ge handhaafd wordt met het oorspronke lijke bedrag per leerling en dat bezui nigingen slechts zijn doorgevoerd in de randvoorzieningen. De school in de Zandstraat heeft zich bij de minister beroepen op bijzonde re omstandigheden waardoor het vastgestelde bedrag per leerling niet toereikend zou zijn. Het bestuur van die school voert aan dat het in een oud gebouw zit. waardoor de kosten Leger des Heils Terneuzen actief rond Kerstfeest 7 E KNEUZEN Het Leger des Heils in Terneuzen houdt zondag 18 decem ber een speciale 'candlelightdienst'. Dat gebeurt om 19 uur in het gebouw aan de Donze Visserstraat. Luitenante G M Gerretsen leidt za terdag 24 december om 22 00 uur een kerstnachtdienst Er wordt aan mee gewerkt door de gospelgroep Ma- soeah. Eerste Kerstdag - zondag de 25e - is er 's ochtends een kerslwij- dingsdienst, waarin drie jong-solda- ten worden ingezegend. Deze feestelij ke bijeenkomst begint om 10 uur. Om 17.00 uur houdt het Leger een familie- kerstfeest in de benedenzalen van de Terneuzense Goede Herderkerk. Al deze vieringen staan onder leiding van luitenante Gerretsen. Woensdag 21 december tenslotte is er het tradi tionele kerstfeest voor de bejaarden in de hal van de Terneuzense Philips- vestiging. Deze avond begint om 18 uur. Medewerking verlenen het duo Roel en Andreas en het muziekgezel schap Geduld Overwint uit IJzendij- ke. De bezoekers worden opgehaald en thuisgebracht van onderhoud, verlichtingen; ming aanzienlijk hoger zijn. 0: de geringe lokaalbezetting-c; in de Zandstraat valt in de c: 'kleine scholen' - ook et hogende invloed. De lagere Sint-Michaël doet een beroe: argument dat het oude ens bouw waarin de school is gt' een hoger bedrag van onderfc zich meebrengt. De g van Sas van Gent spreekt v. avond uit over het al dan beroep gaan in de vergaderd? 18.30 uur begint in het gemee Kerstviering De Zonnebloem Terneuzen TERNEUZEN - De Zonn houdt zaterdag 17 december c< tionele kerstviering voor gw' neuzen in de kantine van Ptó worden vele honderden ziekeal dicapten en ouderen verwacN De liturgie zal worden verzoï? de predikanten Hoogendoom Best en pater Van Doorn Dei Visser begeleidt aan het t voorts zingt er een kinderkt* mevrouw Kramer (GerefK kerk). Na de viering is er eend De bezoekers worden vervoe busjes en particuliere auto's dag begint om 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18