Heren EMM steviger aan de leiding na bikkelhard duel Verlies voor herenteam EMM-dames in laatste 10 minuten naar zege Hess wint reuzenslalom DELTA SPORT GAAT ALS LEIDER WINTERSTOP IN Thorenaar en Maandag zorget voor halve winst van MLTC PZC/sP°rtkrant NIPTE O VER WINNING (18-17) TEGEN WINGS IN DEN HAA G Nederland met vijf schakers in toernooi Proftour begint in Zundert Coach EMM 2 boos over blessure Wings-speler Herstel van Bloos-Schoorl injeugdbridgt MAANDAG 12 DECEMBER 1983 1! 'Door Peter de Jongei DEN HAAG Tevreden maakte het herenteam van EMM zondagmiddag in de sporthal aan de Gaslaan in Den Haag de balans op. Geen gewonden en toch twee punten tegen het gevaarlijke Wings. In een keiharde confrontatie incasseerde de Middelburgse tweededivisie- ploeg tijdens de eerste dertig minuten de meedogenloze charges van de tegenstander om na de verzekering van de scheidsrechter dat „alles waar we niet voor fluiten is toegestaan" de hardheidsgraad van de eigen defensie op te schroeven. Dat resulteerde in een 18-17 overwinning. „Mooi handbal is het niet", stelde de aan banden gelegde topschutter Ed Schuitema, „maar we hebben wèl die twee punten". Schuitema was een voorbeeld van een speler die door de forse aanpak van Wings niet aan spelen toekwam. Hij kreeg een persoonlijke bewaker, die hem naast weinig ruimte ook veel stompen, duwen en armklemmen gaf. ..Normaal gaat zo'n speler er na drie overtredingen voor twee minuten uit, maar nu mocht hij de hele wedstrijd mee blijven doen", aldus de lange schutter die daardoor slechts drie maal raak knalde Inproductief voor zijn doen en bovendien kreeg hij geen beloning voor zijn grote zelfbeheer sing. BEVERWIJK (ANP) John van der Wiel, Genna Sosonko, Gert Ligterink, Paul van der Sterren en Hans Ree zijn de vijf Nederlanders die in de grootmeestergroep van het 46e Hoog ovens-schaaktoernooi uitkomen. Het toernooi wordt gespeeld van vrijdag 13 tot en met zondag 29 januari in Wijk aan Zee. Viktor Kortsjnoi, momenteel in Lon den met Gari Kasparov in de slag om een plaats in de finale van het kandi datentoernooi, doet ook mee. alsmede twee vertegenwoordigers van de Sow- jet-Unie: Aleksander Beljavski en Vladmir Toemakov. De deelnemers zijn Grootmeester- groep (sterkte categorie 13): Andras Adorjan (Hom. Ulf Andersson <Zwe), Aleksander Beljavski (Sow). Robert Hubner iWDli. Viktor Kortsjnoi (Zwu, Gert Ligterink (Ned), Anthony Miles (GBri. Pedrag Nikolic (Joe), Hans Ree (Ned), Genna Sosonko (Ned). Paul van der Sterren (Ned). Eugenio Torre (Fill, Vladimir Toekmakov (Sow) en John van der Wiel (Ned) Opnieuw was de discipline, die de ploeg zich kan opleggen, van door slaggevende betekenis en steeds dui delijker wordt het dat wanneer EMM. zoals het er nu toch naar uit gaat zien, inderdaad promoveert naar de eerste divisie de volwassenheid van het team daarvan de belangrijk ste reden zal zijn. Ook trainer Cees de Ridder beseft dat terdege Hij hield zijn sterkste cirkelspeler Hans Schui tema op de bank, nadat die In de eerste helft een tijdstraf van twee minuten had gekregen ..Hans was keihard gepakt en antwoordde met de opmerking dat hij wel terug zou pak ken", aldus De Ridder. ..Dat kan natuurlijk niet, dus heb ik hem aan de kant gehouden. En Hans heeft daar begrip voor. want ook dat is eer positief punt bij ons op dit moment" Aangepast Het harde spel van Wings bracht EMM in de eerste helft wel in de problemen. Nadat de Hagenaars een 2-0 voorsprong hadden genomen, vocht de Zeeuwse equipe zich nog wel terug tot een knappe 7-4 voor sprong maar te braaf verdedigen had toch tot gevolg dat EMM bij rust tegen een 9-8 achterstand aankeek. „Toen ik aan de scheidsrechters had gevraagd wat er volgens hen wel en niet mocht en zij met het antwoord kwamen dat alles waar ze niet voor floten toegestaan was, hebben we ons VLISSINGEN Het damesteam van EMM heeft de handbalontmoeting tegen Verburch gisteren in Poeldijk in de laatste tien minuten naar zich toe getrokken. Pas in de twintigste minuut van de tweede helft van het duel in de 2e divisie kwam de Middel burgse ploeg op een 8-8 gelijkspel tegen de Zuidhollandsc handbal- sters, die tot dan toe voortdurend voor hadden gestaan. Vanaf het moment dat EMM de zaken rechttrok was het overigens wel ge daan met het goedspelende Verburch. Het team van trainer Leon Luyster- burg walste de tegenstander via mooie treffers van Jacqueline Jllle- battwee maal). Rina van Ginderen en Paula Kappetijn plat. De eindstand was 9-12. EMM was in de eerste helft niet briljant Tegenstander Verburch zat veel feller op de bal en won ook bijna alle uels van de Middelburgers. EMM vergat z'n eigen spel te spelen en ging dan ook rusten met een 5-4 achter stand. Gedurende de tweede helft van de wedstrijd bleek wel dat de Zuidhol landse dames conditioneel toch wat tekort kwamen. Het forse begin in de eerste helft brak ze duidelijk op. EMM. dat steeds beter in het spel kwam profiteerde hier van door vanaf de twintigste minuut de partij te dicteren. Bang voor verlies tegen Verburch is trainer Luysterburg nooit geweest, ook niet in de tweede helft: „Ik wist als we gewoon ons eigen spel zouden spelen, dat we zouden winnen en dat kwam uit". De Brabantse oefenmeester roemde vooral de grote werklust van de ploeg in de tweede helft. De doelpunten van EMM kwamen van: Jacqueline Jilleba (6). Margreet Luysterburg (2). Kristel van den Vel de. Rma van Ginderen, Irma de Vos en Paula Kappetijn (allen li. De stand in de 2c divisie C maar aangepast aan dat soepele op treden", stelde De Ridder. EMM bleek toen ook over een redelijke dosis hardheid te bezitten, waardoor het scoren voor de Hagenaars aan zienlijk moeizamer verliep. Alleen uit de hoeken („Zelfs als ik met twee voeten op de grond bleef staan, scho ten ze nog onder me door", klaagde doelman Jos Aertssen) werd dc bal nog regelmatig in de touwen gejaagd. Aan de andere kant bleek dat EMM met een uitgeschakelde Ed Schuite ma toch voldoende gevaar heeft. Ook uil de tweede lijn. waar Rob de Groot en Ron van Belzen (beiden zes tref fers) enorm goed op dreef waren. Van Belzen „Vorige week tegen UD zat alles tegen en nu gingen ze er wel in. Iets slechtere keepers en wat meer geluk, denk ik" Dat fortuin had EMM inderdaad toen bij een 10-10 gelijke stand (gescoord door Mark Sallet) Van Belzen en Sallet door van rich ting veranderde schoten hun ploeg op voorsprong brachten. Het leek een beslissing te zijn. hoewel Wings bij de 14-14 stand toch nog langszij fladder de Het was de laatste bevlieging, want via twee treffers van Ron van Belzen werd er weer een voorsprong opgebouwd en ditmaal defmtief. EMM had daarbij echter wel het geluk dat de soepele scheidsrechters tot enkele malen geen strafworp gaven, met name toen Fred van der Weel een Haagse cirkelloper in een stevige om arming nam en als een kleuter van de grond tilde „Maar", zei de aanvoer der. ,je neemt wat meer risico in de verdediging als blijkt dat de scheids rechters toch geen strafworpen geven. Wij hebben er bijvoorbeeld ook niet één mee gekregen" Van der Weel toonde zich na de zege in Den Haag. waardoor EMM nu drie punten voor sprong heeft op Wmgs, al aardig opti mistisch over de kansen op promotie naar.de eerste divisie. Temeer daar UD zondag opnieuw een punt ver speelde. waardoor EMM nu op de Utreqhters tweè punten voor heeft „Als we volgende week tegen Internos nog winnen moet het wel raar zijn als we het niet redden", besloot, de aan voerder. VAL D'ISERE Erika Hess won in Val d'Isere de reuzenslalom. VAL DISERE (SID/DPA) De Zwitserse wereldkampioene Erika Hess heeft zondag in Val d'Isere de reuzenslalom, meetellend voor de wereldbeker, gewonnen. Hess vol tooide de manches in 2 minuten en 24,11 seconden. De Frangaise Perri- ne Pelen werd tweede in 2.25,06 en derde Hanni Wenzel uit Liechten stein in 2.25,79. Winnares van de combinatie werd de Westduitse Irene Epple, die don derdag de afdaling won en zondag in de reuzenslalom zesde werd. Ep ple nam daardoor de leiding over in het klassement om de wereldbeker. De Westduitse heeft 80 punten, Hess 75. De uitslag van de reuzenslalom is 1 Erika Hess (Zwi) 2.24.11. 2 Perrine Pelen (Frai 2.25.06. 3 Hanni Wenzel (Lie) 2 25.79: 4 Tamara mcKinney (VSti 2 26.14. 5. Carola Merle (Frai 2.26.33, 6 Irene Epple AVD1) 2.26 99 De Oostenrijker Hans Enn won in Val d'Isere de eerste super-reuzesla lom van de strijd om de wereldbe ker. Enn legde het 1876 meter lange parkoers tijdens het entenum de eerste sneeuw af in 1 mmuuti 36.26 seconden. De omstandig den in de Franse wmtersportpla waren weinig ideaal. Het zicht r zeer moeilijk door hevige sneen buien. Enn had byna een halve secoa voorsprong op de Zwitser Pin: Zurbriggen, die als tweede eindigs De uitslag is: 1 Hans Enn (Oos) 1 36 Ji Pirmin Zurbriggen (Zwb 1.36 73; 3 Franko (Joel 1.37 02, 4 Frank Picci (Fra) 1.38.09, 5. Franz Heinzer (Zi 138.14. 6. Jacques Luthy (Zwi) 1.382 UD Wmgs Internos Animo Ancora Snelwiek Saturnus Rijnstreek Avanti 8-14 8-12 8-11 8-11 8- 8 Hermes EMM DWS EBHV Westlandia Verburch Actief R HVS Athene Ancora VLISSINGEN Delta Sport, koplo per in de 3e divisie van het landelijke zaalhandbal bij de heren, gaat vol gende week in elk geval als leider de winterstop in. De ploeg van Cor Mol won gisteren in Dongen met 14-15 van de thuisploeg. Aangezien EMM 2 Mountain Stars, Delta Sport's groot ste concurrent in de competitie, gis teren een pak slaag gaf gaat de Schouwse ploeg nu met een voor sprong van vier punten aan kop in de competitie. Bij de dames in de derde divisie moest de Vlissingse aanvoerder Olympus een puntje toestaan aan Were Di. In Tilburg speelde het team van Nico Geelhoed met 12-12 gelijk. Een prachtige partij handbal liet het Zienkzeese Delta Sport weer zien. Omdat Dongen de Zeeuwen goed par tij gaf was het handbalduel zeer de moeite waard De eerste helft was duidelijk voor Delta Sport dat met een 4-7 voor sprong ging rusten. De hel brak echter pas goed los in de tweede helft. Don gen zette een zeer fel offensief in en de Delta Sport-defensie kwam onder zware druk te staan. Aangemoedigd door het thuispubliek kwam het Bra bantse team uit Dongen zelfs op een 14-13 voorsprong, drie minuten voor tijd. De gebroeders Kees en Bert de Vos zorgden echter voor een staaltje handbal waar de uitstekende doel man van de Brabanders geen ant woord op had: 14-14. Een strafworp voor Dongen een halve minuut voor tijd leek alsnog de nekslag voor de Schouwse ploeg te worden, maar kee per Koos van Zwieten stopte deze prachtig en stelde aldus de twee pun ten veilig. EMM 2 speelde eveneens een erg sterke partij handbal. Het team ver sloeg het sterke Mountain Stars met 12-14. Ruststand van het duel in Raamsdonksveer was 7-6 voor de Stars. Het prima optreden van de ploeg van trainer Remier Vermaat werd mede veroorzaakt door goed keepwerk van Herman Jansen en Jur- gen Dingemanse fstopte een straf worp i. De inzet en werklust van EMM 2 was ook duide-lijk aanwezig. Walcheren kon dit weekeinde op nieuw niet tot een overwinning ko men De Vlissingse ploeg verloor gis teren thuis van Fortuna B met 16-14. Het team van Rita van den Velde had nochtans voorgestaan met 10-5. Na tien minuten in de tweede helft benut ten de Vlissingers echter nog nauwe lijks één kansje en zag door dit slechte afmaken Fortuna langszij komen. ploegen waren in de goede partij handbal echt eikaars gelijke. Daar zag het in het begin niet naar uit toen Olympus al snel op 0-5 voorsprong kwam. Were Di vocht echter fraai terug en na de rust (stand: 5-7 voor de Vlissingers) hielden beide teams el kaar goed in evenwicht. Het Goese GSC kon gisteren weer twee punten bij het totaal optellen. Het damesteam van Johnny Jansen won thuis met 14-11 van het hoog geklasseerde Volt uit Tilburg. Na een uitstekende eerste helft van GSC waarbij de Brabantse dames totaal niet aan de bak kwamen, zakte het Zeeuwse team in de tweede helft wat weg. Volt kwam zodoende nog vrij dichtbij maar kon de kloof die bij rust was geslagen! 10-4) niet meer over bruggen. Het damesteam van Walcheren boek te gisteren tegen Gilze ook een over winning. Het Vlissingse handbalteam deklasseerde de degradant uit de tweede divisie overduidelijk. Rust stand was G-2 Een gevarieerd spelend Walcheren had daama geen enkele moeite de voorsprong vast te houden Het Zeeuws-Vlaamse Hontemsse ver loor thuis fors van Groene Ster uit Zevenbergen De eindstand was 8-17. Tot halverwege de tweede helft (rust stand was 8-10) gingen beide ploegen redelijk gelijk op Daarna deed zich een botsing voor tussen twee speel sters waarbij zowel een speelster van Hontenisse (Ellen Langendijk) als één van Groene Ster uitgeschakeld wer den. Hontenisse, na dit incident dui delijk wat van slag af, liet gaten in de verdediging vallen en werd vanaf dat moment overklast. De verwondingen van de uitgevallen speelsters bleken niet ernstig. De stand in de 3e divisie H heren: Dames: Delta Sport 8 14 Olympus 8-13 Mountain Stars8-10 Groene Ster 8-12 Dongen 8-10 Volt 8-10 Fortuna B 8-10 Walcheren 8-10 EMM 2 8- 9 Avanti 8-10 Groene Ster 8- 7 WereDi 8- 8 Rapid 8- 7 Hontenisse 8- 5 Volt 2 8- 7 GSC 8- 5 Walcheren 8- 4 Gilze 8- 4 Boemerang 8- 4 Internos 8- 3 DEN HAAG (ANP) Dc I'roftour van Nederland zal in 1984 beginnen in het Westbrabantse Zundert. Voor dins dag 21 augustus, de eerste dag, zijn meteen twee ritten geprogrammeerd. De renners beginnen met een indivi- duclctijdrit over twintig kilometer in Zundert en rijden daarna een etappe van 190 kilometer van Breda terug naar Zundert. De opzet voor dc dagen daarna is vier etappcs-in-lijn en als afsluiting de gebruikelijke ploegentijdrit. De organisatoren menen dat de be richten over het van de kalender afvoeren van de nationale profronde op een misverstand zijn gebaseerd. Via de KNWU is de UCI, voor het kalender-congres van de afgelopen week, meegedeeld dat afgezien werd van het oorspronkelijke plan de natio nale ronde te laten beginnen met een proloog op maandag 20 augustus. Dat heeft vermoedelijk ergens voor kort sluiting gezorgd en geleid tot het msverstand waardoor ten onrechte de Ronde van Nederland, even. van de kalender van 1984 was verdwenen. TENNIS TEAM GOES 1 MOET AFHAKEN VLISSINGEN Het tennisteam van Goes 1 is zaterdag afgevallen als gegadigde voor de toppositie in poule A van het in Sportcentrum Schelde International betwiste clubtenniscir- cuit. Het niet meer meespelen van Hans Fclius en Dick Waasdorp vormt duidelijk een te zware aderlating voor het team dat in het duel met rode-lantaarndrager Breda I dan ook geconfronteerd werd met ccn fikse nederlaag. West-Brabant profiteerde slechts gedeeltelijk van het afhaken van de Gocsenaren door in de twee kamp met Middelburg de halve winst te laten liggen. In de wedstrijd Goes I - Breda I waren de kaarten na twee speelperiodes al geschud: en wel in het voordeel van de bezoekers. Ard Breure slaagde er in de operungspartij namelijk niet in Mario van Huygevoort af te stoppen en Jaap Moerland kwam net iets tekort tegen Albert Waber. Ook Annemarie Verrij- zer moest vervolgens het onderspit delven tegen Carmen Kaan. Hetzelfde gold voor Corina van de Borgt met Marinka Bartels aan de andere zijde van het net. De Goese heren herstel den zich weliswaar in het dubbelspel, maar veel invloed op de totaalscore had dat niet: 10-2. Joost Thorenaar en Remco Maandag bezorgden hun ploeg in de met span ning tegemoet geziene krachtmeting met West-Brabant een stevige rugge steun via zeges op Stefan Buckens en Arjen Schouten. De tegenpartij wen ste zich evenwel niet bij de feiten neer te leggen en werkte in de dames singles de achterstand weer weg. An- kie Roedelof toonde zich daarbij de Fransen domineren open klasse surfen GOSIER (AFP) De Franse deelne mers hebben bij de strijd om de wereldkampioenschappen plankzei- len in de open klasse, voor de kust van Guadeloupe, alle titels weggesleept. De zege van Gildas Guillerot bij de zwaargewichten stond vrijdag al vast door de diskwalificatie van de Neder lander Stephan van den Berg in de vierde race. Bij de lichtgewichten was Robert Nagy met nog één manche te zeilen al zeker van de eindzege. De eerste vier plaatsen by de dames waren voor Frangaises. van wie Ma- nuelle Graveline kampioene werd. Van den Berg haalde in de laatste manche zijn gram. Onder uitstekende omstandigheden (windkracht 4i bracht hij deze op zijn naam. Kam pioen Guillerot eindigde als vierde. DEN HAAG De harde wedstrijd EMM-Wings dreigi consequenties te hebben voor de begeleiding van EMM 2. De coach van het tweede, Reinier Vermaat uit Borssele. namelijk wil opheldering hebben over de oorzaak van dc ernstige blessure die zijn jongste broert broertje Freddy (speler van Wings) in dc ontmoeting met de Middelburgers opliep. Als blijkt dat er sprake is geweest van opzet moet de Middel burgse eluh z'n excuses aanbieden, anders vertrekt Reinier Vermaat nog deze week. Reinier Vermaat kreeg telefonisch de mededeling dat zijn broer Freddy opzettelijk door een speler was geblesseerd en vervolgens, toen hij huilend van de pijn op de grond lag, was uitgelachen. Hij liep een gekneusd sleutelbeen en beschadigde spieren op. „Zelf wist hij niet hoe het gebeurd was maar ze hebben hem verteld dat het opzet was", aldus Reinier Vermaat. Freddy Vermaat echter liep de blessure op bij een botsing met Edwin Davidse. die daar weinig aan kon doen. meerdere van Martine van Maai en Barbara du Fossé won van Si Biondina. De puntenverdeling! dubbels leverde uiteindelijk eindscore op In poule D liet Kloetinge I ra derde maal in successie een pee uitslag noteren, ditmaal met Hu; gen I als belager. De Zuidbeveli formatie haalde de eerste slag bs dank zij Chris Versteeg, Voermans geen kans gaf. Ward men, net iets sterker dan Bram; bekoorn. bracht de balans wet evenwicht. Een nieuwe uitlooppt door Liesbeth Voeten met Pauk kerbuyek als tegenstandster, daama weer teniet gedaan, nu Addie Voermans. die Rosemarê ten de winst afhandig maakt twee dubbelcombinaties besled daarna alsnog het pleit in het deel van de thuisclub. 8-4. De reserves van Roosendaal i eveneens in het goede spoor en. tegen Oostburg de achterstand ranglijstaanvoerder niet verde pen. Pim van Ginkel en Bert H gaven daarbij de richting aand; oppositie, gevormd door B Baarends en Marcel Zuidhof, zoi de persoonlijke duels als in com tie met lege handen achter tef Marjan van de Berge en Nathaiï Waterschoot beten weliswaar Oostburgse zijde eveneens gei van zich af, maar alleen in hete spel, zodat als totaaluitslag 8-4? wedstrijdformulier verscheen wedstrijden in poule F tenslotte: j teerden met in een wijziging'! bestaande krachtsverhoudinga vergroting van de voorsproni Breda 6 buiten beschouwing gé Deze Noordbrabantse équipe nu weer vernietigend uit naar: tr tinge 2 en is praktisch onberti geworden voor de achtervolgers singen 3 won met 8-4 van Roose Dames Olympus ging met een gelijkspel naar huis bij Were Di: 12-12. Een terechte uitslag, want beide dames- VLISSINGEN In dc heren basket- baihoofdklas verloor Volharding van het op een gedeelde tweede plaats staande Rush (89-68). In de dames hoofdklas kwamen beide Zeeuwse teams tot winst. BV Souburg won van PSV Almonte (67-60) en Dynamo haalde tegen SVH de volle winst binnen (63-44). In de heren le klas speelde Marathon een zwakke partij in de uitwedstrijd tegen Kruiskamp (88-58). De streekderby tussen BV Hulst en BV Souburg ging met door omdat de zaal bezet was. De dames van Mara thon (le klas) wonnen in Kerkdnel van Condor (32-46). De streekderby in de dames le klas tussen Dynamo II en Valkemsse werd in het voordeel van het Middelburgse team beslist (44-30). Rush - Volharding Met goed uitgespeelde aanvallen en via snelle fast-breaks kon Volharding in de eer ste helft tegen Rush uitlopen, mede geholpen door de sterke Goese 3-2 zoneverdediging waar het team uit Uden veel moeite mee had. Rust stand: 36-45 De tweede helft gaf een ander beeld. Rush zette een agressie ve press neer, die met veel fouten gepaard ging Deze werden echter vaak niet bestraft, hetgeen enige irri tatie bij de Goese spelers opriep. Volharding speelde hierdoor een rom melige tweede helft met veel balver lies, zodat Rush de achterstand kon inlopen en zelfs een voorsprong kon nemen Die werd naarmate de wed strijd vorderde steeds groter en Rush haalde zo een ruime zege binnen 89-68 eindstand. BV Souburg - PSV/Almonte Het duel tussen de dames van BV Souburg en PSV'Almonte werd een lange aangelegenheid. De scheids rechters deelden maar liefst 65 per soonlijke fouten uit, wat tot gevolg had dat er 103 vrije worpen genomen moesten worden. Beide coaches wer den dan ook door de grote foutenlast genoodzaakt veel te wisselen, hetgeen grote invloed had op de wedstrijd. BV Souburg startte zwak (6-14). maar via Karin Snoek <18 punten i brachten de Souburgse dames de stand bij de rust in evenwicht. Ruststand: 25-24. Na de pauze liep BV Souburg uit naar 45-32 (10e minuuti, maar de Eindhovense dames gaven zich met gewonnen en bij 55-51 was de strijd weer geheel open. In de slotfase hield Inge Umb- grove (15 punten) haar ploeg op voor sprong en haalde BV Souburg de winst binnen Eindstand 67-60. Dynamo - SVH Ook de dames van SVH kwamen niet door de sterke man-to-manverdediging van Dynamo heen. De Middelburgse dames, die door intercepties via de fast-break konden scoren en die een goede aan val speelden tegen de man-to-manver- dediging van het team uit Heusden. konden zo al snel uitlopen (14-7 in de tiende minuut). Via 23-12 werd een ruime voorsprong bij de rust geno men: 35-20 ruststand. Doordat de gladde vloer Dynamo belette een opti male man-tot-manverdedigmg neer te zetten, schakelde coach Hans van der Lmde in de zesde minuut van de tweede helft over op een zone. Dit had veel balverlies aan de kant van SVH tot gevolg, zodat Dynamo verder kon uitlopen (59-35i. In de slotfase kon SVH nog iets dichterbij komen door- Kruiskamp - Marathon Het onvolledige eerste herenteam van Ma rathon (vier basisspelers afwezig) ac teerde ver beneden het normale peil in de uitwedstrijd tegen Kruiskamp. De formatie uil Den Bosch nam dan ook al direct een voorsprong in de beginfase van de wedstrijd: 18-10. Daama konden de Vlissingers tot in de vijftiende minuut door goede af standsschoten van Rob van Hiele (14 punten) bijblijven. Maar in de slotfase van de eerste helft liep Kruiskamp uit naar een ruime voorsprong bij de rust 42-25. Na de pauze liepen de Bossche naren via de fast-break verder uit en wonnen tenslotte met 88-58. Topsco rer Gerrit Boerma (15 punten). Condor - Marathon Vanuit een hechte verdediging kon Marathon keer op keer op de fast-break spelen en via Marijke van Belzen en Ietje Boerma (beiden 12 punten) een ruime voorsprong nemen. Ruststand: 10-28. In de tweede helft verliepen de zaken wat minder voorspoedig voor het Vlis singse team. Aanvankelijk liep de fast-break via Cora Hardenberg (10 punten) en Jopie Platschorre (8 pun ten) als scorende eindpunten nog goed. maar rond de veertiende mi nuut kwamen de dames van Mara thon conditioneel iets te kort. Condor maakte hier dankbaar gebruik van en verkleinde de achterstand. De Vlis singse overwinning kwam echter niet meer in gevaar en Marathon won met 32-46. Dynamo II - Valkenisse De dames van Dynamo II hadden weinig moeite met de 2-1-2 zoneverdediging van Valkenisse, en via Yvonne Traas konden de Middelburgse dames een voorsprong nemen. Valkenisse dat te vens tegen een snel groeiende fouten last op keek moest Dynamo II dan ook bij rust laten voorgaan. Rust stand 21-13. In de tweede helft kregen de Middelburgse dames een inzin king. waarvan Valkenisse goed profi teerde. Door zuivere passes en goed schutterswerk konden de dames van Valkenisse naderen tot op drie pun ten: 31-28. Toen draaide het spel ech ter weer om en liep Dynamo II uit naar een 44-30 overwinning. I'll MIDDELBURG Zaterdag M Middelburg dc tweede zitting? den van de parencompetitie 1 'ii voor de jeugd. Dat de belangsti voor bridge bij deze groep s '0 blijkt uit het feit dat naast dert titiewedstrijd een aparte drift beginners kon worden g«e seerd. De titelhouders van bf zoen 1982-1983, Bloos-Schoon» stelden zich van een inzintó beginnen de huidige koplop»] ducht te bedreigen. Uitslag 1 Jan P Bloos-Edwin 89: 2. Aline de Koeyer-Ntcole F:Ü Arno d. Duin-Hans de Boer Mols-Dejan MarkoviC 63. 5 Manna le-Teresa Kalverboer 55. 6 Fieroz Alfred Rijk 51. 7 Ester Cappon Dijk 50. 8 Mark Verburg-Pau! punten Tussenstand 1 v Duin-de Boer Bloos-Schoonen 157 7: 3 De Koe 142; 4 Cappon-v Dijk 120. 5 Kalverboer 114; (1. Mols-Markovtf Mangroe-Rijk 106; 8 Verburg-de Beginnersdrive 1 t/m 5 1 AnlhoW man-Marcel Lammers. 2 Marjolein kom-Marjo Roosen, 3. Monique Rijnberg. 4 Annemarie v d Slu d. Zee, 5. Jasper v d Ouwerkerfr Kessel. De volgende zitting wordt ge 4 februari 1984. Op zaterdag 14 wordt een wedstrijd gespeeld jeugdkampioenschap van Z«

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12