Standard in laatste minuut naar winst tegen Beveren: 2-1 Vlissingen in oefenwedstrijd bedwongen door Hoofdplaat Stuttgart houdt kleine voorsprong op Bayern LIVERPOOL GEVLOERD DOOR EEN HATTRICK VAN GIBSON EERSTE VERLIES VOOR DE KOPLOPER Juventus ingehaald oor Roma Diepterecord in bundesliga Aberdeen en Celtic delen de winst Inter looft beloning uit Bruse Boys tegen AZVV BRESKENS OOK NIET VERDER DAN 1-1 Coördinator-manager boven Kees Rijvers WAANDAG 12 DECEMBER 1983 zestiende speeldag in de Belgische competitie heeft Beveren sluiter rwdm de winst greep doe inleveren. Tegen de landskampioen Standard Luik ging de ^"angeSSTs^wmfwelK.' 2-1. 0e uitslagen zijn Waterschei - Beerschot 2-2. Luik - Llerse 0-0. normale doen. bracht vlak voor de Cercle deelt op de ranglijst de vierde Lokeren- Kortrijk 1-1, Mechelen - Gent 2-1. pauze het geloof in eigen kunnen bij plaats met stadgenoot Club Brugge, Antwerp - Beringen l i Waregem - Seraing de titelverdedigers terug. In de twee- dat in de uitwedstrijd tegen hekke- 1-3. Cercle Brugge - Anderlecht 2-1. stan- - - - -- dard - Beveren 2-1 RWDM - Club Brugge BRUSSEL BELGA) üp de zestiende speeldag in de Belgische competitie heeft Beveren sluiter rwdm de winst greep door zijn ongeslagen status moeten ranglijstaanvoerder onderuit: Standard, dat al weken zonder Hru- jesch en Meeuws opereert, leek in de lerste helft tegen de verwachte neder- aaete lopen. De Luikse ploeg speelde mgstig en had te veel respect voor de jeruchle counter-taktiek van Beve ren. De Waaslanders voldeden aan het t sc'enano, toen Stalmans in de eerste lelft raak schoot. International Daer- ien, een van de weinige Luikenaars in de helft dicteerde trainer Goethals pressie aan Standard-zijde. Eén mi nuut voor tijd kwam de beloning voor die speelwijze, toen Wintacq raak kopte: 2-1. De schade bleef voor Beveren aan de bescheiden kant, omdat de nummer twee op de ranglijst, Anderlecht. uit bij Cercle Brugge tegen zijn derde nederlaag van de eerste seizoenhelft aanliep. Topscorer Erwin Vanden- Zaalvoetbalteam tegen Brabant 1-2 De stand (na zestien wedstrijden) is 1 Beveren 26 punten. 2 Seraing 22. 3 Ander lecht 21. 4 Cercle. Club Brugge 19. 6 Ware gem, Waterschei, Standard. Mechelen 17.10 Llerse. Antwerp 15, 12 Lokeren. FC Luik. KRUIMNGEN Het Zeeuwse zaal voetbalteam speelt vanavond de Beerschot 14.15Kortrijk 13,16Beringen 10. jaarlijkse wedstrijd tegen de selectie 17 Gem RWDM 9. uit Brabant. Voor deze ontmoeting kan Max Kempees beschikken bergh zorgde na 51 minuten van elf zijn sterkste formatie. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Reimers- waal in Kruiningen en begint om 20.00 uur. Het Brabantse team komt in het veld IME (AFP'REUTER) Juventus ■ft in de uitwedstrijd tegen Udine- 'sede leiding in de Italiaanse voetbal- kJcompetitie behouden. Het miljoenen- ^teamuit Turijn speelde gelijk: 2-2. Na c de twaalfde competitiedag moet Ju- rentus echter AS Roma op gelijke jogte dulden. jDe landskampioen won in de hoofd- met 3-2 van Avellino. Het was iet de enige doelpuntrijke wedstrijd de Italiaanse voetbalzondag, die joorgaans wordt gekenmerkt door jen schaarste aan treffers. AC Milan jgevierde met 4-2 bij Ascoli. Genua, e ploeg van Jan Peters, en Napoli, ie van Ruud Krol, scoorden beidé ie keer. Juventus en AS Roma irden OP en punt gevolgd door Verona, mo en Sanipdurin uitslagen zón Ascoll - AC Milan 2-4; .TGenua - Catania 3-0; Inter - Fiorentina 2-1, Kapok-Lazio 3-0, -Plsa - Sampdoria 0-0; AS ,c Horna - Avellino 3-2, Torino - Verona 1-1, Tdlnese - Juventus 2-2. je stand aan de kop Is 1 Juventus 16 jg.131. 2 Roma 16 (22-12), 3 Verona 15 82-35). 4 Torino 15 (13-7), 5 Sampdoria 15 Bordeaux leidt in Frank rijk .JARIJS (AFPl Bordeaux gaat nog jltijd aan de leiding in de Franse oetbalcompetitie. De koploper won :t 5-2 in eigen stadion van Lille en eft vier punten voorsprong op Mo- aco. Ie uitslagen zijn: Metz - St Etienne 1-0. asbourg - Sochaux 0-0, Brest - Monaco Bordeaux - Lille 5-2, Rouen - Nimes 3-0, ïlouse - Bastla 4-0, Nantes - Nancy 2-1, •al - Auxerre 1-0, Lens - Paris SG 0-3, bulon - Rennes 0-1. i22 wedstrijden is de stand aan de kop: 1 prdeaux 34 punten, 2 Monaco 30, 3 Paris Gen Nantes 29, 5 Auxerre 28, 6 Toulouse meter voor de voorsprong van de Brusselse ploeg Barth stopte de straf schop. maar in tweede instantie kopte de Belgische international raak: 0-1. Anderlecht raakte vervolgens Grun i met Norbert Hofmann van Bayer met een aantal bekende spelers uit de DUSSELDORP <DPA) De toeschou- kwijt. hij werd uitgesloten, waarna zaalvoetbalwereld. Een van de beste wersaantallen in de bundesliga ver- het met overtuigende Cercle toch de jongeren is ongetwijfeld Hennie Timi- tonen al jaren een dalende tendens. sela, die tot de laatste zestien behoort Het diepterecord ligt sinds zaterdag winst greep via een schot van Jonsson en een slalom van Verheecke: 2-1. voor het nationale team. op 3,15 miljoen bezoekers in de eerste seizoenhelft (gemiddeld 20.725). Dat is het laagste aantal sedert 1972. Catastrofale gevolgen voor de clubs heeft het allemaal niet. De meeste clubs hebben de tendens tijdig her kend en in de begroting verwerkt. Zo heeft Bayern München bijvoorbeeld LONDEN (REUTER) In de Schotse bij Haerts ook al niet verder dan 0-0. eerste divisie eindigde de belangrijk- De uitslagen zijn; Celtic - Aberdeen 0-0: zijn begroting vastgesteld" op 28.000 ste wedstrijd van zaterdag tussen Dundee - Hibernian 0-3; Hearts - Dundee tóeschouwers per wedstrijd en vol- Olün united 0-0: Mpthejwdl - Ha„ee„ 0.3: St- Lerby ruimschoot aan die norm met 39,375. Ernstig is de Rnwv mPA, Celtic en Aberdeen in een gelijkspel. Beide topploegen kwamen in Glas gow niet tot scoren. Aberdeen be houdt daardoor de leidende positie met drie punten voorsprong op Celtic. Mirren - St.-Johnstone 1-2. De stand is na zestien wedstrijden: 1 Aber- Karl Heinz Rummenigge ui actie voor Bayern de blonde aanvaller gaat het duel a Verdingen. HERFSTKAMPIOEN IN DE BUNDESLIGA -v «oei- urn) VFB Stuttgart is in het 21e seizoen van de bundesliga men (0-4). Eintracht raakte niet alleen deen 16-26; 2 Celtic 16-23: 3 Dundee United situatie wei Dl.r OKOln ciat pei herfstkampioen geworden. Halverwege het seizoen 1983/1984 heeft de de twee punten kwijt maar ook speler l?,''SSH.fwSS Zmdduitse ploeg 25 ppnteo nil zeventien wedstrijden verzameld. Oe Fruck. d.e van het veld werd he- uickuiic puiiwii vuuiopiung up otiuL. St-Mirren 16-15 7 Raneeri ïfi 14-b ntinripp trekt en bii Hambureer SV dat hiina i"ucs pumi.ch 1,11 «vcuncu ijuco vcnoiucm. Dundee United dat de derde plaats .^'9 MotarweK!?10Vt"Kone 5 000 mensen hTelSfe wedsmlftekon heristtitel viel VFB Stuttgart zaterdag ine ondanks het feit dat het zelf niet sluurd bezet, profiteerde niet. United kwam ie-6 Spanje 1,4— Het tweede doelpunt van Coventry in de thuiswedstrijd tegen Liverpool. Terry Gibson (links) haalt uit voor een onhoudbaar schot. MILAAN (DPAi Internaziona- le uit Milaan heeft een beloning van ongeveer 90.000 gulden uit geloofd voor aanwijzingen die leiden tot de aanhouding van de Italiaanse voetbalsupporters, die afgelopen woensdag een Oostenrijkse aanhanger van Au stria Wien levensgevaarlijk ver wondde. Na het duel Inter - Austria (de Oostenrijkse club bereikte de volgende ronde) vielen Italiaan se fans Gernhard Wanninger aan. Zwaargewond, onder meer door messteken, moest de Oos tenrijker in een ziekenhuis wor den opgenomen. Wanninger. weer bij bewustzijn, kreeg vrij dagavond overigens de hele se lectie van Inter op ziekenbezoek. in actie kwam. Stuttgart had afgelopen woensdag reeds met 2-0 gewonnen in De uitslagen van zaterdag voor de Bundes- de uitwedstrijd tegen Hamburger SV. liga gespeelde wedstrijden zijn Kickers Offenbach - Waldhof 0-2, Fortuna D - VFL Bayern München en Borussia Mon- moest m Bielefeld een punt laten aan Bochum l-i; Armima B - Bomisia MG 2-2. chengladbach. die zaterdag nog op Arminia (2-21 Bayern München en Bayer U. - Bayern M. l-l. fc Kalserslautem gelijke hoogte hadden kunnen komen Borussia MG hebben respectievelijk - Eintracht f. l-o. Werder Bremen - Ein- met Stuttgart, verspeelden beiden één en twee punten achterstand op de u-acht B 4-0. BorossiaD - fc Nümberg3-3, een punt. Bayern München speelde in koploper. Bayer L - fc Kóln 2-1 Urdingen gelijk il-li en Borussia MG Onderaan de ranglijst dreigt het Na 17 wedstrijden is de stand. Stuttgart grootste gevaar voor 1 FC Numberg 25 pnt. 2 Bayern M 24: 3 Borussia MG 23. 4 en Eir.tracht Frankfurt, die beide op 9 Werder 22; 5 Hamburger SV 22: 6 Fortuna punten staan. De twee clubs leden een 21; Bayern 04 11. .0 Arminia B 16. 11 Waldhof nederlaag. Eintracht Frankfurt in ]2 kaisersiau:ern :5 13 vfl Bochum Kaïserslautem tegen de club van die 14 14 Elntracht B 13 15 Borussia D 12 16 naam 1-0) en Eintracnt Braunsch- Kickers O. 10. 17 Eintracht F. 9. 18 FC weig was kansloos bij Werder in Bre- NUrnberg 9 MIDDELBURG Het Zeeuwse voet bal krijgt een aardig inhaalprogram ma volgend weekeinde. De clubs krij gen vrijwel allemaal afgelaste wed strijden van vorige week voorgescho teld. Er is een enkele uitzondering, want Dinteloord-Kapelle kon niet worden ingelast, omdat Dinteloord al voor de beker speelt en WHS-Bruse Boys gaat niet door. omdat AZW al was inge last tegen Bruse Boys Het volgende nhaalprogramma is pas op 28/29 ja nuari. uitslagen in de Spaanse competitie llamanca - Barcelona 1-3, Zaragoza Madrid 2-2, Cadiz - Sevilla 0-1, Real ocledad San Sebastian - Osasuna Pam- lona 1-0, Valencia - Mallorca 2-2, Malaga - tletico Bilbao 0-0, Bells Sevilla - Murela 4, Real Madrid - Gijon 2-1, Espanol Barce- na - Valladolid 2-0 (stand-1 Real Madrid 21,2 Barcelona 19, Zaragoza 18. 4 Atletico Bilbao 18, 5 laiaga 17.6 Atletico Madrid 17. 7 Betls 17. Espanol 17. 9 Valencia 16. 10 Sevilla 15. LONDEN (REUTER) Het ouder- scoorde in de 19e. 45e en 84e minuut. County won liefst met 6-1 van Sunder- rein met 2-4 van Luton. Steve Walsh wets voetballende Coventry, in de Bij de rust leidde de thuisploeg met land Watford versloeg voor eigen pu- had met drie treffers een groot aan- zomer door een nauwelijks bekende 3-0, omdat Micky Platnauer al na 45 bliek Nottingham Forest met 3-2, deel m de overwinning van Luton, 1ortugal manager opgebouwd met spelers, die seconden doel had getroffen na een maar verloor in de tweede helft Geor- bij andere clubs overbodig waren, fout van doelman Bruce Grobbelaar ge Reilly. Reilly. die het tweede doel- Voor de thuisclub scoorde James twee keer tegen. te uitslagen van de dit weekeinde voor de rtugese voetbalcompetitie gespeelde dsinjclen zijn: nafiel - Varzim 1-1. Farense - Boavista Benfica - Salqueiros 3-0. Braga - Espin- 2-0. Agueda - Gulmaraes 3-0. Estonl - porting 0-0. Ria Ave - Portlmonense 2-1. Setubal 1-0. a I» elf wedstrijden is de stand aan de kop: 1 knfica 21 punten, 2 Porto 20,3 Sporting 16. heeft zaterdag een vrij uniek record Liverpool, ongeslagen sinds 1 oktober punt maakte, kreeg de rode kaart na De uitslagen van de zaterdag ln de Engelse gevestigd door met 4-0 te winnen van en met Kenny Dalglish na twee wed- grove overtreding tegen Chris ,e divisie gespeelde voetbalwedstrijden landskampioen Liverpool. Dc lijst- strijden weer in de punt van aanval. Fairclough. Johnston had voor de zijn. Birmingham - Norwich 0-1. Coventry- aanvoerder, op weg naar de vijftien- had ook na de pauze nauwelijks ver- de titel, heeft de laatste elf jaar nog weer. pauze Watford aan de leiding gehol pen. Birtles bracht de club van Hans niet kunnen winnen in Coventry. Bij Arsenal maakte slechte tijden mee en van Breukelen op gelijke hoogte. Liverpool 4-0. Everton - Aston Villa 7- Ipswich - Manchester United 0-2. Leicester - Wolverhampton 5-1. Notts County - Sun derland 6-1. Stoke - Luton 2-4, Tottenham - negen van die gelegenheden kwam verloor voor de vierde achtereenvol- Dankzij Reilly en Callaghan kon Wat- Southampton 0-0. Watford - Nottingham Liverpool zelfs niet tot scoren. Door gende keer. Nu met 3-1 van stadsge- ford toch met een voorsprong van 3-1 - - - - dit resultaat schoof Coventry op naar de vierde plaats op de ranglijst, ter- noot West Ham. Kay werd uit het veld gaan rusten. Na de hervatting ver- gestuurd samen met Swindlehurst kleinde Birtles de achterstand van de Griekenland wijl de voorsprong van Liverpool tot van West Ham. nadat het tweetal op kwartfinalist in het toernooi om de te uitslagen in het Griekse voetbal zijn Apolion - OR Crete 0-0, Doxa Drama Hp.piacos 1-0, Iraklis - Panionlos 0-0. 'nikos - Larissa 1-2, Kalamaria - Panse- cos 2-2, AEK - Panathinaikos 0-2. Egaleo Ars 0-1, Paok - Ioannina 0-0 De stand na 13 wedstrijden. 1 Panathinai- 23, 2 Iraklis 23, 3 Arls 19. 4 Paok 17, 5 Hympiacos 16. 6 Panionios 14, 7 Doxa tesraa 13.8 Larissa 13.9 AEK Apollon, Off teta 12 slechts een punt werd teruggebracht. West Ham bleef in Londen Arsenal namelijk met 3-1 de baas en Manches- de vuist was gegaan. Manchester Uni- UEFA-beker. ted liep eveneens drie punten in op Liverpool, dankzij de overwinning by Hekkesluiter Stoke City t ter United zegevierde met 2-0 bij Ipswich. Arthur Graham en Garth hampton kwamen er ook op de zeven- Ipswich. Crooks verzorgde de produktie. Het tiende speeldag niet aan te pas. Wol- was de eerste treffer van Crooks, sinds verhampton was kansloos in en tegen De held van Coventry was Terry Gib- hij door de Mancunians op uitleenba- Leicester: 5-1. Alan Smith schoot zijn son, die drie doelpunten voor zijn sis werd overgenomen van Totten- club binnen twintig minuten al naar rekening nam. De voormalige aanval- ham. een voorsprong van 3-0 Stoke, dat Ier van Tottenham en een van de in de onderste regionen roerden Wat- vrijdag manager Richie Barker de negen nieuwelingen bij Coventry, ford en Notts County zich. Notts laan uitstuurde, verloor op eigen ter- Londen - de stand in de Engelse eerste zeventien wedstrijden 1 Liver pool 17-34. 2 West Ham 17-33; 3 Manchester United 17-33: 4 Coventry 17-31. 5 Queens Park Rangers 17-29 6 Tottenham Hotspur 17-29. 7 Luton 17-29. 8 Norwich 18-29, 9 Southampton 17-28.10 Aston Villa 17-28, 11 Nottingham Forest 17-27. 12 West Brom- wich 17-23. 13 Ipswich 17-22 14 Everton 17-22. 15 Sunderland 17-22. 16 Arsenal 17-21. 17 Birmingham 17-18; 18 Notts Coun ty 17-17. 19 Watford 17-16; 20 Leicester 18-16. 21 Stoke 17-12, 22 Wolverhampton iUSSINGEN' De Zeeuwse velden waren in het afgelopen weekeinde lang "ft overal onbespeelbaar. De voetbalbond legde de competitie voor "naieurs een week stil. maar er werden nog heel wat oefenduels gespeeld. Zo *«amen zondag vrijwel alle tweedeklassers in het veld. Sluiskil was de ■nife ploeg die won (zij het zeer bescheiden met 1-0) en Vlissingen kwam in e uitwedstrijd legen Hoofdplaat niet verder dan een 1-1 score. Breskens laaide diezelfde uitslag zelfs op eigen veld tegen RCS. 1U1SK1L-IJZENDIJKE 1-0. Na rust tenuite Paul van der Hooft een van «weinige kansen voor de thuisclub Jespitspeler was in het strafschopge- rust niets tegenover zetten. Ronald Bun scoorde na een uitval via Jos Lambert, die een voorzet op maat -r->. mo iv,wowafleverde. In de laatste minuut voor Rjw aoor de keeper neergelegd en rust nam Vogelwaarde definitief af goot zelfs raak van elfmeter. By dat stand. Mark van Bunderen legde de doelpunt bleef het voor Sluiskil, eindstand (2-0) vast latvoor het eerst weer met Fons de CLINGE-TERNEUZEN' 2-1. Twee _wiwer speelde. De tweedeklasser aanvallend ingestelde ploegen maak- ane invallers en werd met dit ten er een attractieve partij van Clin- e'^ dikwijls op eigen veld ge toonde aan dat het iets meer in zijn mars heeft, maar was lang niet altijd de betere ploeg. De Invaller-doelman De Koeijer van Temeuzen veroor- -.-.u.i aan uc aiiunc rwawu. zaakte voor rust een strafschop, toen EVaa'^e was slagvaardiger 'n het Van Craenenbroeck dreigde door te B1"""^dat leidde voor de rust al tot breken. Alex Drumont schoot raak (1-0). Boudewijn van Craenenbroeck Ylrri nauiuyiic. maïs iicciu. maar was lang met aitya nvo u AARDE-STEEN 2-0. Het de betere ploeg. De invaller-doelman overwicht was voor Steen en de doel- unten vielen aan de andere kant. ee óffers en Steen kon daar na de zorgde zelf voor 2-0 en Tonme de Kort scoorde nog tegen (2-11 BRESKEN'S-RCS 1-1. De thuisclub miste een reeks van kansen en ver diende het dan ook niet om te winnen Breskens speelde overigens zonder Rob Gruben (licht geblesseerd) en Robbie de Muynck. Wil bert Verbeek zette RCS verrassend met 0-1 aan de leiding, Rudie Snouwaert zorgde voor 1-1 en dezelfde middenvelder miste vervolgens nog een strafschop. HOOFDPLAAT-VLISSINGEN l-l. Tweedeklasser Vlissingen kwam met één invaller aan de aftrap: Gerrie Eijkenhout was vervangen door Noes Lekatompessy. De Walcherse ploeg was technisch beter, maar het gevaar kwam dikwijls ook van Hoofdplaat. De 1-1 was voor de sterke thuisclub, die sinds de komst van Rini Dey als trainer zes keer op ry had gewonnen, ongetwijfeld verdiend. Taco van den Velde scoorde voor Vlissingen met, een afstandsschot. Werner Temmer man maakte de gelijkmaker, AZVV-SEROOSKERKE 1-0. AZVV speelde zaterdag tegen Serooskerke en won dat duel met 1-0. Gezien het aantal doelkansen die beide elftallen kregen was dat overigens een vrij schamele uitslag- 4-4 of 5-5 had het spelbeeld wellicht beter weergegeven Het zowel voor als na de rust gefijkop- gaand treffen werd naar later bleek in de twintigste nminuut van de eerste helft beslist. Jaap Klein scoor de toen het enige doelpunt VEERE ARNEMUIDEN 1-2. Voor rust was Arnemuiden de betere ploeg en toen scoorde Ad Poortvliet int een strafschop. Hy was overigens zelf door doelman Frank Uil onderuit gelopen. De wedstrijd ging in de helft geliik op Het werd 1-1 door Harrie Koster uit een strafschop, nadat Piet Goedbloed door Johnny Jasperse was neerge legd. Maar Paulus Poortvliet, benutte tenslotte nog een uitgespeelde kans om Arnemuiden de 2-1 winst te bezor gen. BEVELAN'DERS-WOLFAARTSDIJK 2-1. De één klas lager spelende thuis club was in feite een klasse sterker Bevelanders kwam voor de rust op een 2-0 voorsprong, maar er werden ook nog twee treffers afgekeurd Jan Leenderise zorgde voor 1-0 uit een voorzet van Kees Koole. Door Marius Leendertse werd het 2-0. Acht minu ten voor tijd kon Wolfaartsdijk pas iets terugdoen: Jaap de Blaaij schoot de 2-1 stand op het bord BORGVLIET-VOSMEER 0-2. Vos meer heeft in Bergen op Zoom tegen vierdeklasser Borgvliet met 0-2 ge wonnen In de eerste helft was Vos meer beter, maar slaagde er niet in om de score te openen. Na een kwartier in de tweede helft werd het 0-1, toen Rlen Vaders een voorzet van Frans Verhees ineens op de slof nam en scoorde. Een kwartier voor tijd werd het 0-2: toen Ad Verhees kópte op aangeven van Leo Polderman in de bovenhoek. ZEIST KNVB-voorzitter Jo van Marie is niet gelukkig met de manier waarop staatssecretaris drs. Joop van der Reijden, ontwikkelingen in de Nederlandse voetbal wil afdwingen. „De staatssecretaris gebruikt de subsidiekraan als drukmiddel. Anno 1984 past dat niet in de verhouding overheid-sport. De sport is te volwassen geworden", zei Van Marie in zijn openingswoord tot de najaarsvergadering zaterdag in Zeist. Behalve kritiek op het ministerie dieverlening uit het gezondma- van WVC toonde de bondsvoorzit- kingsproces. „Een dag nadat de ter ook bezorgdheid over de recen- breuk in het sectiebestuur publiek te ontwikkeling binnen de sectie was geworden, vroeg een kamerlid betaald voetbal en de snel dalende al op overheveling van voor voet- inleg bij toto-lotto. Van Marle zeg- bal bestemd geld naar een ander de tevens een andere organisatie potje van WVC. Het steeds dreigen van het technische bondsapparaat met het dichtdraaien van de subsi toe Gestreefd wordt naar het aan- diekraan is geen handelwijze die stellen van een coórdinator-mana- past bij staatssecretaris Van der ger die zowel de verantwoordelijk- Reijden. heid zal dragen voor het cursus- „Het is wel duidelijk dat de demo- werk als voor de training van de cratisering onvoldoende werkt, selecties maar het zou te ver gaan als ook de stichting nationale sportiotalisa- tor, die 5,6 miljoen jaarlijks bij draagt aan het betaald voetal, di- Dit laatste mag. volgens Van Mar- reetieven zou gaan geven voor de le, niet gezien worden als een democratisering, aanval op trainer Rijvers. „De coach betaald voetbal heeft zijn 7nlfefntT/lio werk naar behoren gedaan. Hij is SlUlllllg niet verantwoordelijk voor de si- De bondsvoorzitter stelde dat het tuatie dat het betaalde voetbal toto-lottogebeuren een particulier hem voor een specifieke taak heeft initiatief is Het SNS-bestuur be- aangetrokken, waardoor hij steeds slist in eerste Instantie over de meer op een eiland is komen te verdeling van de gelden, maar het zitten. Wij denken bij deze nieuwe probleem is dat WVC zijn goedkeu- opzet niet in de eerste, plaats in ring moet verlenen. Het betekent, poppetjes, maar aan een structuur dat de overheid de laatste stem waarbinnen het technische appa- heeft in de verdeling van de door de raat van de bond beter kan func- sport opgebrachte gelden „Wij tioneren en samenwerking en sa- hebben zelf toegestemd in die fi- menspel tussen de leden van de guur, zij het onder een andere si- technische staf zal kunnen verbe- tuatie. Zou het nu echter zo gek zijn Rijvers teren". De bondsvoorzitter stond in zijn openingswoord ook lang stil bii de problemen binnen de selectie be taald voetbal, die op de jaarverga dering van 21 november naar bui ten kwamen. In die vergadering traden de vertegenwoordigers van de werknemers Karei Jansen en Kees van den Berg uit het bestuur. „Tegenstellingen gaan boven het sectiebestuur uit De totale KNVB is in het geding. Een lijmpoging is geen structurele oplossing. De bar sten zullen blijven én opnieuw openspringen bij de eerste de beste keer dat weer druk wordt uitgeoe fend. De oorzaken van de proble men moet worden gezocht in de wijze waarop de democratisering gestalte heeft gekregen. Alle be langhebbende partijen moeten in vloed op de beleidsvorming kun nen uitoefenen. Sinds het democra tiseringsproces in 1974 door de toenmalige minister van erm Van Doorn, ingang werd gezet, zijn de verhoudingen steeds meer ver scherpt. Het is geen zaak van de laatste maanden" Geïrriteerd Van Marle is niet van plan zijn gewicht in de schaal te leggen om te proberen de problemen van de betaalde sectie op te lossen. „Van der Louw zelf zal zijn kinderen lot rust moeten brengen", stelde de voorzitter die met algemene stem men werd herkozen. Van Marle was duidelijk geïrriteerd door de druk die de buitenwereld zich ver oorlooft te verbinden aan de subsi als de sport zelfstandig zou beslis sen over de verdeling van zijn geld?" De stroom geld naar de sport in zijn totaliteit vermindert. Van Marle legde er de nadruk op dat de opbrengst van toto en lotto daalt. In het investeringsplan voor 1984 was een omzet van 240 miljoen geraamd. De daarvan voor de sport bestemde twintig procent (48 miljoen) zou met vier miljoen uit dc reserves worden aangevuld om het bedrag van 52 miljoen gulden uit voorgaande jaren te kunnen handhaven. In 1983 is de omzet opnieuw teruggelopen en voor '84 kan in de huidige situatie ook op niet meer gerekend worden dan 200 miljoen gulden. ..Dit heeft ne gatieve gevolgen op de toewijzing voor de sport, bovendien betekent de vermindering een extra strop van vier miljoen voor de clubs en voor 500.000 gulden voor dc afde lingen". De voorzitter noemde de zwarte lotto's een bedreiging, een korte termtjnwinst voor enkelen, maar een verlies voor velen op de lange duur. „De KNVB zal op zyn eigen winkel moeten passen", conclu deerde hij Na het lange openingswoord van de voorzitter werd de snelle weg door de overige agendapunten even on derbroken voor het aanbieden van het boekje 'Preventie van voetbal blessures'. De medische staf van de KNVB ziet het boekje als een mo gelijkheid het aantal van 275.000 blessures per jaar, die naar schat ting een schade van honderden miljoenen opleveren,-te beperken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11