Idee dat je veel méér had kunnen doen verlaat je nooit Inwoners gratis op Hontenisse mogen camping De Vogel 'Programma rond de Stem Wissel Zeeuws-Vlaanderen 'ERZETSKRUIS VOORH. B. DRIEVER DIRECTIE: DOOR PRETTIGE SAMENWERKING' Kersttentoonstetting Vogelvrienden Axel iïERDAG 10 DECEMBER 1983 TATERD/ fBQVtë PZC/provincie 11 i;ÏXEL ..Het is frappant", zegt hij, „de Tweede Wereldoorlog, het verzet het is alweer zo clang geleden, maar onder sommige omstandigheden schijnt het me toe dat het nog geen drie '%eken geleden is gebeurd. Want die oorlog is realiteit, geen stoffige geschiedenis. En de Ljachte dat je eigenlijk veel meer had kunnen doen die blijft je altijd bij". ne Axelaar H. B. Driever heeft aan- Wereldoorlog aan de openbaarheid m0et blijven, overwint uiteindelijk jikelijk moeite zijn rol in het verzet prijs te geven. Maar de gedachte dat zijn aarzeling. Toch: nu prins Bem- het Wageningen van de Tweede de herinnering aan de oorlog intact hard hem op maandag 19 december in het provinciehuis in Arnhem het ver- 1 a r zetsherdenkingskruis uitreikt, zegt hij nadrukkelijk dat die onderscheiding bovenal de erkenning is voor de hele verzetsgroep waarvan hij deel uit maakte. „Want", stelt Driever onomwonden vast, „het verzet had niets te maken met heldendom. De illegaliteit in Wa geningen is. evenals in andere plaat sen, in feite aarzelend ontstaan. Je Veel belangstelling voor uitvoering Belgische kapel in Sas van Gent SAS VAN GENT Ruim duizend aanwezigen onder wie de Belgische ambassadeur in Den Haag, jhr R. Baeckelandt. en Zeeuwse gedepu teerde drs R. Barbé, hebben vrijdag avond het gala-concert van de Belgi sche militaire kapel De Gidsen bijge woond in de Vlaanderen in Sas van Gent. Het harmonie-orkest kreeg na afloop een ovatie. Dirigent majoor Yvon Du- cène van de Belgische kapel hield het enthousiaste publik voor: „Over een viertal jaren zullen wij hier zeker terugkomen". Ook burgemeester drs W. R. V Dusarduijn. evenals vele burgemeesters uit de omliggende plaatsen aanwezig, stak zijn bewonde ring voor de uitvoering niet onder stoelen of banken. „Er ontbrak werkelijk geen noot", zo merkte hij op De Gidsen lieten werken horen van onder andere Pierme. Paganini, Tschaikowski, Gershwin en Bender. Het optreden werd geopend met be werkingen van de nationale volkslie deren van Belgle en Nederland en besloten met de mars van het Eerste Gidsen Regiment, die stamt uit 1835. Voordat het concert begon kregen de muzikanten een druk bezochte recep tie aangeboden door de organiserende Sasse harmonie De Vereenigde Vrien den. Bets de la Ruelle presenteerde het geheel. wenste niet te leven onder een derge lijk barbaars systeem. De gedachte als het zo moet dan hoeft 't voor mij ook niet meer, kreeg de overhand. Een soort fatalisme eigenlijk, al is dat woord in verzetskringen niet bepaald populair". „Ook ik ben er onbewust ingerold vanuit het oogpunt: ik kan 't niet lated. Je wqs verontwaardigd, kwam bijeen met een stel vrienden. Pas naderhand ontstaat er dan uit enkele groepen die los van elkaar opereren cén organisatie. En je ging doen wat er op je weg kwam. Mensen helpen die in de knoei zaten, onderduikers vooral. En dat waren er honderden in het gebied rond Wageningen: joden, militairen, mensen die in Duitsland moesten gaan werken. Want je moet niet vergeten dat Wageningen in de oorlog een specifiek gebied was. De plaats lag in 1940 voor de Grebbeli- •ie, waardoor de hele bevolking moest worden geëvacueerd. In okto ber 1944 moest het gebied opnieuw worden ontruimd met de slag om Arnhem. Die eerste keer duurde de evacuatie slechts een week. de twee de keer echter waren de mensen negen maanden weg". „Ondanks alles was je je in het verzet terdege bewust van de risico's. Even als van de mogelijkheid van verraad in eigen gelederen. Dat is dan ook gebeurd; de man heeft het wel met zijn leven moeten bekopen". DE Hof van Eede, 19.30 uur: neelspel 'Het heeft in de Gazet staan'. - Het Beest, 20 uur: Optreden 1 eidengroep 'Deux Pieces' en new- eformatie 'Sing Sing Movement'. IETINGE N. h. Kerk. 20 uur: jelconcert door Jan Zwanepol. IDDELBl'RG Gasthuis, 10-12 en ^18.30 uur: Uitzending Rawa. 1ELWVL1ET Stadsherberg. 20 Toneel in dialect. STBURG St. Antomuszieken- is en verpleeghuis De Stelle, 9.30- 10 uur: Uitzending radio Delta. NESSE Dorpshuis, 20 uur: To- llspel 'Miranda', i. LLAN'D De Ark, 20 uur: Filmcir- lit met 'A state of things'. IUBURG Razzmatazz, 20.30 uur: luw.se volksliedjes door Engel linhoudt. iRNEUZEN Zuidlandtheater. r: 'Eindspel', toneelvoorstel- !g door Arca-theater. 1SS1NGEN Vestzaktheater. 30 uur: Blijspel 'Stuur me geen oemen' door De Zeeuwse Komedie. tthesda-St.-Josephziekenhuis, 10-12 17-18.30 uur: Uitzending Rawa. GELWAARDE Dorpscentrum, uur 'Blijspel 'De Wonderdokter' or ODI. 1ENDIJKE Jeugdgebouw. 20 Uitvoering muziekver. Geduld wint. ÜDZANDE De Zwaan. 10-22 uur: iltentoonstelling. ONDAG 'ES Lunchcafé, 12 uur: Koffie- incert door Dimitri van Toren, ït Beest, 15 uur: Filmcircuit met 'A ate of things'. ENGSTDIJK H. Catharinakerk, 30 uur- Concert door Zeeuwse orschool. 'LST Muziekschool. 12 uur: Con- t trio Bohuslav Martmu. GETIN'GE Geerteskerk, 16 uur: meert door brassband 'Excelsior' en malstads Mannenkoor'. IDDELBl'RG Midgard. 20.30 uur: mcircuit met 'A state of things'. KSINGEN Vestzaktheater, 30 uur 'Parfait Amour' door mime- later Termiek. IÏDZANDE Hotel De Zwaan, •17 uur: Vogeltentoonstelling. IMVOORSTELLINGEN ERGEN OI' ZOOM Roxy I. zat. 18.45 en 21,15. zon. 14. 16.15, 18.45 21.15 uur Never say never again, 12 w.v II. zat. 19 en 21.30 uur. zon. 14. 30. 19 en 21.30 uur: Jonge wilde aisjes. 18 jr nem'Actueel I. zat. 20. zon 14.17 en uur Sophie's choice, 16 jr. nem Actueel II. zat. 19 en 21.30. zon. 16.30.19 en 21.30 uur: Privates on rade. 12 jr. nem'Actueel III. zat. 19 en 21.30. 1,14. 16 30, 19 en 21.30 uur: High 8d to China, 12 jr. ?ES-Grand, zat. 19 en 21.30, zon en 21,30 uur: Never sav never am. 12 jr. 1LST De Koning .van Engeland 1 15, 19 en 21.30, zon. 13.45, 10.15. en 2115 uur: Never say never Ml al.; zat. 19 en 21.30 uur, zon. 16.15,18.45 en 21.15 uur: Breath 's. 16 jr.. zat 19 en 21.30, zon. 13.45, to en 18 45 uur: Angels with golden is-16 jrzat. 21.30, zon. 21.15 uur: 'ehunger16 jr zat. 19 en 23 30. zon. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: De m begeert, 18 jr RG Ledel. zat. 19 15, zon ®h20uur Streetfighters. 12 jr.. zat. •W' zon. 16.30 uur: Lieve meisjes, jtoa pnjsjes, 18 jr. REUZEN Luxor, zat 14. 19.15 zon. 13.45. 16, 18.45 en 21.15 •■Neversay never again, a.l.; zat. 14 1915. zon. 13.45 en 18.45 uur: De «a Karate koningin, 12 jr.; zat. 21.45, en 21,15 uur: Amanda by night, VLISINGEN Alhambra l. zal 19 en 21.30, zon 14. 19 en 21.30 uur Never say never again, a.l Alhambra II, zat. en zon. 19 uur- Hot bubblegum, a.l., zat. en zon. 21.30 uur: Psycho II, 16 jr.: zon. 14 uur: Popeye lachparade. a.l. TENTOONSTELLINGEN SINT-ANNA TER MUIDEN V m. gemeentehuis, za. en zo. 14-17 uur: werken diverse kunstenaars Weverij J. Blom, 10-17 uur: werken -h Bakx. AXEL Galerie Bellemans, za. 10-18 uur: tekeningen uit 'Zeeuws Platen boek': kindergalerij: tekeningen van Ren'é Nijhoff. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: werken David Kleijne (t'm 8/1). BRESKENS V.m, Witgele kruisge- bouw. za. 10-12 uur: fossielen, minera len en curiosa van Jan Goethals DOMBURG Biologisch Museum, 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en 'Bloemdijken in Zeeland' GOES Lunchcafé, 9-18 uur: werken Martine Raes (tot 1/1). Museum, zat. 10-12 en 13.30-17 uur werken George Hadeier itm 14 li HE1LLE Landbouwmuseum, za 10-12 en 13-17 uur, zo. 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST Galerie Van Geyt. za. 9-12 en 14-18 uur, zon. 14-17 uur: Feest der kleine formaatjes. KRUIS POLDERHAVEN Den Burtman', za. vanaf 12 uur, zon. vanaf 11 uur: werken Piet Boelens (t'm 30/1), MIDDELBURG - Galerie De Wijn stock, za. 11-12,30 en 14-17 uur: Mo zaïektekeningen van Astrid Bos en schilderijen op zijde en doosjes van Han van den Broeke (t'm 2312). St.-Janstraat 41, za. 14-17 uur: Touw- plastieken van Anneke Ruimschotel. Ambachtencentrum Demerary, za 9- 17 uur: diverse ambachten en exposi ties. Galerie Montparnasse. za. 14-18 uur: werken van Saint-Geniès. OOST-SOUBURG Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken van Trees Verwil- ligen. OOSTBURG Atelier Oudestad 66. za. 10-12 en 14-18 uur: werken Jan Verschoore. TERNEUZEN Tierelantijn, za, 14- 17 uur: Poppen van wopje v. cl. Kamp en Lies Bleeker (t/m 31/12). Ter Schorre, tekeningen en schilderij en van leerlingen Zeldenrustcollege (t'm 7.T). Museum, 9-12 en 13-17 uur: 25 tekenin gen van Nederlandse kunstenaars. VLISSINGEN Galerie 'De vrije neeringh', zat. 10.30-17 uur: oude kaar ten van Zeeland (t'm 14 1) Museum, zat. 13-17 uur: 'Wonen in Vlissingen'. Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Ineke Otte Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur expositie levende reptielen, amfibieën en ïnsekten. Galerie Maruis, zat. 13.30-17.30, zon. 14-17 uur. werken van Nicolaas Dings (t/m 18/12). YERSEKE 'Atelier Dam Twee', za. 10-18 uur: Expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars. IJZENDIJKE Museum, 14-17 uur 'Radio in oude en nieuwe stijl' (t'm 18/12). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-1-3444 look voor milieuklachiem Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251, van 10 00-24 00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. Orpheuswerkgroep huwelijk cn homofi lie, tel. 01184-72161 Prof. Gysels spreekt voor vogelwacht Axel HULST De vogelwacht Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 'De Steltkluut' houdt maandag 12 december voor zijn leden en verdere belangstellenden een bijeenkomst in het cultureel centrum 'De Halle' in Axel. Tijdens de bijeen komst'zal prof. dr H Gysels een lezing houden met als onderwerp 'In- sekten. veelsoortig en boeiend'. De lezing begint om 20.00 uur. Vogelbeurs Sluiskilse SLUISKIL Na de geslaagde streek- tentoonstelling houdt 'De Sluiskilse Vogelvrienden' vandaag, zaterdag, een vogelbeurs. Die vormt de afslui ting van het jubileumjaar van de vereniging. Het bestuur is uitgewe ken naar de zaterdag om alle kwe kers en liefhebbers in staat te stellen deze beurs te bezoeken. De beurs in café Dallmga wordt ge houden van tien uur tot half één. Van links naar rechts Derek Baily, Ernst Reijseger, Han Bennink. (Foto: Wim Riemensi JAZZMUSICI BEGELEIDEN DICHTERS IN HULST HULST De Werkgroep Nieuwe Muziek verzorgt vrijdag 16 decem ber een 'Programma rond de Stem' in het Houtenkwartier in Hulst met de dichters performers Tom Lanoye en Pamela Koevoets. Zij zullen worden begeleid t}oor een kwintet bestaande uit Greetje Bij- ma (vocalen), Ernst Reijseger (cel lo) en Han Bennink (slagwerk), en de gitarist Derek Baily (gitaar) en Steve Beresford (toetsen). Het concert is het derde en laatste in een cyclus, georganiseerd door de werkgroep, waarmee de belangstel ling van het publiek is afgetast. De eerste twee concerten trokken on verwacht veel belangstellenden. Tom Lanoye (25) neemt onder de jonge Gentse dichters een promi nente plaats in. Hij geeft avondvul lende voorstellingen in De Vooruit Hij werkt verder mee aan het satiri sche tijdschrift De Zwijger en is actief in het oudste literaire studen tengenootschap in het Nederlands taalgebied 't Zal Wel Gaan'. Pamela Koevoets is toneelspeelster en dichteres. Met eigen teksten ver zorgt zij avondvullende performan ces. Zij werd door Moniek Toebosch gevraagd voor een rol in de tv- uitzendingen van de VPRO 'Aan vallen van Uitersten' Het kwintet dat deze twee artiesten begeleidt is geformeerd rond een trio bestaande uit Greetje Bijma, Han Bennink en Ernst Reijseger Dit trio ontstond nadat er een einde was gekomen aan de muzikale sa menwerking tussen Greetje Bijma en de Groningse Noodband De En gelsen Derek Baily en Steve Beres ford. die in Nederland zijn in ver band met het prijsuitreikingscon- cert van Wol ter Wlerbos op 17 de cember in Amsterdam, completeren het trio tot een kwintet, waarvan de musici elkaar al jaren kennen en m verschillende verbanden al veel met elkaar hebben samengespeeld De in 1956 in Friesland geboren Greetje Bijma is als zangeres auto didact. Zij zingt geen teksten, maar improviseert met klanken, doet in strumenten en teksten na. Met haar unieke stembereik bezit Greetje Bijma de mogelijkheden om haar harmonische kwaliteiten en haar indrukwekkende improvisatori sche technieken vocale technieken te demonstreren. Ernst Reijseger is een jonge muzi kant die een dynamische en rijk geschakeerde speeltechniek bezit. Zijn cellospel is vooral ritmisch zeer levendig en kent overeenkomsten met de free-funk Han Bennink is multi-instrumenta- list; hij bespeelt onder meer drums, klarinet, viool, banjo en een groot aantal exotische instrumenten die muzikaal bruikbaar en binnen handbereik zijn Bennink maakt deel uit van de Instant Composers Pool en vormt een vast duo met Misha Mengelberg. De Britten Derek Baily en Steve Beresford behoren beiden tot de Company, een pool van musici (on der hen Anthony Braxton, Evant Parker, Steve Lacy en Misha Men gelberg) die jaarlijks in de Compa ny-Week samenspelen. Baily be hoort tot de oprichters. Hij heeft een trio met John Zorn en Georg Lewis en publiceerde een boek over improvisatie. De toetsenist Steve Beresford. die kort geleden in Zee land optrad in het kader van de sene 'Het derde pedaal', bespeelt een scala van instrumenten, van piano en elektronisch orgel, trom pet en gitaar tot allerlei klankvoort brengers. in hoofdzaak speelgoedin strumenten. Hij is afkomstig uit de rockgroep Roogalator. Door zijn op treden in onder meer de groepen van de Instant Composers Pool. Tristan Honsinger en Peter Cusack is hij geen onbekende in Nederland. Beresford is vooral geïnteresseerd in omgevingsgeluiden die hij als pianist graag in zijn spel opneemt. maar ook 's winters is hier veel te vinden. Men verzorgt onder andere de paarden en de ezels". Door het terrein vrij te geven derft De Vogel een zeker bedrag aan entreegel- HENGSTDIJK Inwoners van de gemeente Hontenisse hebben met ingang van volgend jaar gratis toegang tot het recreatiecentrum 'De Vogel' bij Hengstdijk. Het gratis abonnement geeft vrij toegang tot de camping, kinderboerderij, het zwembad, de zonneweiden, de speeltuin en de kreek. Tevens geeft het abonnement recht op deelname aan alle activiteiten welke voor de recreanten van camping De Vogel worden georganiseerd. De prettige samenwerking met het Hengstdijkenaars, die vanai de over- gemeentebestuur van Hontenisse is name van De Vogel door de familie van doorslaggevende betekenis ge- Van den Bosch, in 1977, vrij toegang weest bij de beslissing om de inwoners hebben gehad tot het terrein. Jacques van de omringende kerkdorpen vrij van den Bosch: „Niet alleen's zomers, toegang te geven tot het terrein. Jan van den Bosch, een van dc drie direc tieleden: „Wij hebben in het verleden nooit tevergeefs een beroep gedaan op de gemeente. Ze hebben ons altijd door dik en dun gesteund". Hij doelt hierbij op de uitbreidingsplannen van het recreatiecentrum, die door de Hontemsser raad zonder al teveel problemen werden goedgekeurd. Daarnaast is Van den Bosch zeer te spreken over het gedrag van de Snelheidscontrole CLINGE De Groep Hulst van de rijkspolitie hield donderdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur eeri snel heidscontrole in de Molenstraat in Hulst. Vijf automobilisten kregen een bekeuring wegens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid in de Molen straat is 50 kilometer per uur Wethouder opent vogelexpositie Sas van Gent SAS VAN GENT Vrijdagavond is de zestiende regionale vogeltentoon stelling in Sas van Gent door wet houder J. Platschorre geopend. In zaal Engelenroos aan de Noordwest- straat staan 435 vogels opgesteld die zijn ingezonden door 56 inschrijvers. „Ik voel mij hier thuis", zo begon Platschorre zijn toespraak. „Tenslot te hebben wij thuis vroeger ook al tijd vogels gekweekt, alleen kweek ten wij naar de kleur geel, nu is hel meer de kleur wit, merk ik". Op de tentoonstelling, die vandaag geopend is van 10.00 tot 22.00 uur, wordt geshowd in verschillende kana riesoorten. tropische vogels, zangvo gels en parkieten. De keurmeesters zijn dinsdag en woensdag in de weer geweest om de verschillende vogels te keuren. De uitslag wordt vanavond om 20.00 uur bekend gemaakt door districtsvoorzitter Jo van de Walle uit Hulst. Tijdens de openingsuren van de ten toonstelling worden er tevens loten verkocht Daarvan zijn er inmiddels bijna 2.500 de deur uit. Zondag is de vogeltenstoonstelling nog geopend van 10.00 tot 17.00 uur. den. Omdat, naar verwachting meer mensen het centrum zullen bezoeken zullen de bar-inkomsten stijgen, waar door het verlies gedeeltelijk wordt goedgemaakt, zo redeneren de ge broeders Jan, Jacques en Geert van den Bosch In het zomerseizoen komt een flink deel van de bezoekers uit de omge- -ving. Populair bij de dagjesmensen is met name het zwembad met zijn zonneweiden, de kinderboerderij, en dc kreek, waar gevist en gesurfd kan worden. De Vogel heeft grote plan nen. In 1984 wordt er een forellenvij ver aangelegd. Voorts zijn er plannen voor een klein overdekt zwembad en tennisbanen. Het surfcentrum wordt verder uitgebreid. Behalve gesurfd kan er in 1984 op de kreek ook worden gewaterfietst. Bij de gemeente Hontenisse zijn plan nen ingediend voor een verbhjfsac- commodatie voor gehandicapten De ze zal plaats bieden aan tien tot vijftien gehandicapten met begelei ders De gebroeders Van den Bosch hebben echter nog meer plannen. Op het moment is men in onderhandeling over de aankoop van een nieuw ter rein. elders in Zeeuwsch Vlaanderen. Jacques van den Bosch AXEL Dc Zeeuws-Vlaamse Vogel vrienden in Axel houden tijdens de kerstdagen de gebruikelijke tentoon stelling in het cultureel centrum De Halle. Er zullen ongeveer 250 vogels te bezichtigen zijn, waaronder kana ries. parkieten en tropenvogels. De vogelkersttentoonstélling is in Axel al vele jaren een begrip. Ook dit jaar heeft de commissie van De Vogel vrienden opnieuw veel aandacht aan de entourage besteed. „Het wordt aldus een woordvoerder van de ver eniging. „een ouderwetse expositie, zoals ouderen zich nog wel kunnen nummeren uit de tijd dat de tentoon stelling in de voormalige bioscoop Het Centrum werd gehouden Een warme en vriendelijke sfeer dus". De tentoonstellingscommissie zal ook de jeugd betrekken bij de kerstexposi- tie via een kleurwedstryd voor de eerste en tweede klas van de lagere scholen in Axel De openingstijden zijn zaterdag 24 decenmber van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, zondag 25 december (eerste Kerstdag) en maandag 26 december i tweede Kerstdag) eveneens van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. Pianolerares geeft met leerlingen concert in Oost brug OOSTBURG De Hoofdplaatse pia nolerares mevrouw R. Stelzer geeft vrijdag 16 december, samen met haar leerlingen, een concert in de burger zaal van het gemeentehuis van Oost- burg. Op het programma slaan piano stukken van onder meer Beethoven, Mozart, Schuhmann en Chopin. Het koor 'De Muziekliefhebbers', onder leiding van mevrouw Stelzer, ver tolkt liederen van onder anderen Schubert en Brahms. De tenor Alfonso Gayuela treedt als solist op. A de Smit verzorgt met zijn tuba voor de muzikale afwisseling De pianostukken worden gespeeld door diverse leerlingen, de Belgische con servatoriumstudent B Machiels en mevrouw Stelzer zelf. De pit Breslau afkomstige pianolera res kwam in 1968 naar Hoofdplaat In de jaren '30 en '40 had ze veel succes als concertpianiste. De nu 75-jarige pianiste heeft de afgelopen jaren naam gemaakt in de Zeeuwse muzie kwereld Momenteel leidt ze twee ko ren. speelt orgel in verschillende kerk diensten en geeft muziekles. Met haar koren doet ze elk jaar mee aan het Zeeuwse zangersmanifest in Middel burg. Het concert begint vrijdag om 20.00 uur Aardappcltermijnmarkt april laten 7670. bieden 7660. 50 mm opw slot 7660. mei: laten 7940, bieden 7800; slot 7830. Stemming april: goed prijshoudend, november; kalm, openstaande pos april plus 16 wordt 4173 Omzet april 152, hoog ste prijs 7710. laagste pn)s: 7550: laatste zaken 7 x 7660; mei te weten 8x7950, 2x7930. dag: april 152, mei: 10: week: april 926 Aardappcltermijnmarkt april laten 4580: bieden 4500. slot 35 50 mm opw 4500 mei slot 4300; openstaande pos apnl plus6wordt 448. mei ".0 Omzet april 8 te weten 3x4470 2x4480; 3x4500: dag apnl. 8. week april: 12; W. A. M. Berbers uit Sluiskil promoveert SLUISKIL W A. M. Berbers, een oud-inwoner van Sluiskil, promoveert woensdag 14 december tot doctor in de wiskunde en de natuurweten schappen aan de Katholieke Universi teit van Nijmegen, Zijn proefschrift is getiteld Bovine B-crystalin. structu ral aspects and affinity for lens transglutaminase' Als promotor treedt prof dr H. Bloemendal op. co-referent is dr W W. de Jong. Berbers zal zijn-proefschrift om 16.00 uur verdedigen. Belgische kunstenaar exposeert aquarellen in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN In de fotozaak Roland van Damme in de Hulstcrloo- straat in Nieuw-Namen exposeert van vrijdag 16 december tot en met 15 januari '84 de Belgische kunst schilder Leo van Oeteren uit Doel. Zijn werk bestaat voor het meren deel uit aquarellen. De tentoonstel ling is dagelijks te bezichtigen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. De Belgische kunstenaar is al veer tien jaar MS-patient. Zijn werken zijn zowel creatief als scheppend Begin dit jaar werd hij uitverkoren door de Lionsclub Antwerpen om twee aqua-' rellen tentoon te stellen in het Toren gebouw in Antwerpen. Zfjn twee werken werden gekozen uit meer dan driehonderd inzendingen. Bijeenkomst Hulster postzegelvereniging HULST De postzegelvereniging 'Het Land van Hulst' houdt zondag 11 december voor haar leden en verdere belangstellenden de laatste bijeen komst van dit jaar in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Zoals gebruikelijk zijn op deze bijeenkomst weer verschillende post zegel- en muntenhandelaren aanwe zig Om 10.00 uur wordt begonnen niet een gratis loterij. De nleuwtjesdienst Is vanaf 9.30 uur aanwezig. Daarna volgt de gebruikelijke kwartjesloterij. De hoofdprijs is een serie postzegels van voorde tweede wereldoorlog Ver der is er een veiling van kavels postze gels en munten. Die worden door de veilingmeesters J. de Potter en J de Meyere onder de hamer gebracht..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37