Borsele stelt invoering van toeristenbelasting uit -[pzct- Geen presentiegeld voor bestuursleden Ambulancevervoer Eerste steen onthuld van verzorgingstehuis Duinoord WISSEL SCHOUWEN 'GELEENDE' VERORDENING BLEEK ONJUIST weekenddiensten kerkdiensten ZATERDAG 10 DECEMBER 1983 streek HEINKENSZAND De gemeente Borsele zal een jaar wachten met het invoeren van toeristenbelasting. Pas in 1985 wordt een dergelijke bijdrage van de recreanten in Borsele verlangd. Het gemeentebestuur gaat hiertoe over, omdat de verordening die de inning van de toeristenbelasting omschrijft niet helemaal juist bleek te zijn. De gemeente werd daar op gewezen door de provincie. In een gezamenlijke vergadering van vorm van het stijgend inwonertal. In 47,000,- meer zou krijgen in verband de commissies algemene-en economi de begroting voor 1984 was namelijk met een toename van 130 inwoners sche zaken en ruimtelijke ordening en nog niet verwerkt dat de gemeente Op die manier blijft er zelfs nog 20. milieu, vertelde burgemeester drs G C G van den Heuvel, dat Borsele uitgegaan was van een verordening van de gemeente Duiveland. Die Dui- velandse verordening bleek echter niet helemaal te kloppen, maar dat had niemand in Duiveland er bij gezegd, zo maakte Van den Heuvel duidelijk. FNV-werkgroep in Reimerswaal houdt voorlichtingsmiddag 000,- over, aldus Van den Heuvel. van de raad, waar het CDA niet zo gelukkig mee was. Het PPR-raadslid J. de Koster pleitte voor het vasthouden van een tarief van 40 cent per nacht in plaats van 20 cent, zoals Van den Heuvel wil. Een tarief van 20 cent per nacht zou scheve verhoudingen opleveren in de door de campinghouders te betalen belastingbedragen, stelde de Borselse burgemeester. Genoegen De verschillende woordvoerders van de Borselse raadsfracties begrepen wel dat ze genoegen moesten nemen met het invoeren van de belasting in 1985. De CDA'er G. de Lange beweer- Omdat de verordening nu helemaal KRUININGEN - De FNV-werkgroep de dat zÜn fractie had aangekondigd veranderd moet worden, lukt het niet WAO-AWW Reimerswaal verzorgt dat er problemen zouden komen, zo meer de belasting in 1984 in te voeren. dinsdag 13 december een voorheb- dat z'Jn fractie al in een eerder Dit overigens tot groot genoegen van tingsmiddag in Kruiningen. Belang- stadium tegen het belastingvoorstel de Borselse campinghouders die zich stellenden kunnen vanaf 14.00 uur stemde. De PvdA'er M. de Bart be- al voor grote problemen geplaatst terecht in 'Ons Dorpshuis'. Sprekers streed dat. Hij was het samen met zagen. Verschillenden van hen had- zijn: A. Oudshoorn van de FNV dis- burgemeester Van den Heuvel niet den hun klanten al tarieven voor het trict adviescommissie Zeeland, A, C eens met De Lange dat er niet genoeg volgend jaar opgegeven, die evenwel Janse van de GMD Zeeland, arbeids- voorbereiding aan het voorstel was door de belasting nog aanpassing bemiddelaar voor de gemeente Rei- besleed. De Bart voegde er aan toe behoefden. Dat gaat nu niet door. merswaal en J. Grobee. FNV-beleids- dat De Lange waarschijnlijk alleen medewerker voor sociale verzekering tegen het voorstel was, omdat het en volksgezondheid initiatief kwant uit een bepaald deel Van den Heuvel liet weten dat hij van de gelegenheid gebruik wil maken om het tarief van de toenstenbelasting aan te passen, omdat in de oude situatie de campings met veel zomer woningen erg duur uit zouden zijn Omdat Borsele de belasting in 1983 niet in kan voeren scheelt dat de gemeentekas ƒ27 000,-. De Borselse burgemeester het de commissies ech ter weten dat het college van burge meester en wethouders daar een op lossing voor heeft gevonden in de Mildere straf voor veroorzaken ongeval MIDDELBURG - Wegens het veroor zaken van een botsing bij de Zeeland- brug is de 25-jarige A. B. uit Goes vrijdag door de Middelburgse recht bank veroordeeld tot zes maanden rijontzegging en het betalen van een geldboete van 1000 gulden. Dat von nis viel aanzienlijk milder uit dan de eis. De officier vroeg namelijk twee weken geleden drie weken hechtenis (voorwaardelijk), negen maanden niet rijnden en een boete van 2500 gulden. Het ongeluk gebeurde juni/ verleden jaar op de provinciale weg'direct na de Zeelandbrug. Daar wilde B. afslaan om via een kortere route Zierikzee te bereiken. Afslaan was daar echter niet toegestaan. Zjjn auto kwam in bot sing met een tegemoetkomende waar van twee inzittenden gewond raakten. Beide auto's werden bij het ongeval geheel 'vernield. Kerstzangavond in Haamstede HAAMSTEDE In het ontmoetings centrum De Burght in Haamstede wordt vrijdag 23 december een kerst zangavond gehouden. Diligente is M Bliek. Ds. Bram Krol verzorgt een korte meditatie. Het programma be gint om 20.00 uur en eindigt om streeks 21.45 uur. Na afloop kan men uitpraten in het ontmoetingscentrum. Inbraken opgelost met aanhouding vier Vlissingers VLISSINGEN - De Vlissingse ge meentepolitie heeft vier Vlissingers aangehouden die hebben bekend de afgelopen weken bij in totaal 44 inbraken voor tienduizenden guldens aan goederen te hebben gestolen. Een deel van de buit is terug gevonden, maar het grootste deel is volgens de politie verhandeld. Daarnaast zijn drie personen aangehouden voor he ling van de gestolen goederen, voor namelijk sieraden en geluidsappara tuur. Een groot deel van de inbraken in woningen is gepleegd door F. F. (23) uit Vlissingen, in samenwerking met N. H. A. J. van Y il7i uit Vlissingen, maar ook met J. F M. D (27) uit Vlissingen of alleen. De laatste ver dachte had het vooral voorzien op geluidsapparatuur in auto's. Het afge lopen weekeinde heeft hij volgens de politie alleen al tien auto's opengebro ken. Aangehouden in verband met deze serie nu opgeloste inbraken is ook R. R. T. (20) uit Vlissingen. Hij was vrijdag echter nog in verzekering, omdat hij ook wordt verdacht van handel in verdovende middelen. Voor heling zijn aangehouden de vrouwen C. E. de B. (22) en T. de N. (24) en de man E W. (32) uit Vlissingen. Zij zijn na hun bekentenis heengezonden. 'Smash' '76 hield jaarvergadering ÊÏNT-ANNALAND - Tijdens de jaar vergadering van de tafeltennisclub Smash '76 zijn de Thoolse kampioen schappen vastgesteld en wel op zater dag 17 december voor de junioren en zaterdag 24 december voor de senio ren. Secretaris Martin van der Klooster deelde in zijn jaarverslag mee, dat een tafeltennisrobot aangeschaft kan wor den. Penningmeester P van Dijke bracht de financiële problemen naar voren. Aan een contributieverhoging in het komende verenigingsjaar kan men niet ontkomen. Kees Vroegop maakte de eindstanden van de afgelo pen NTTB-competit,ie bekend. Bij de bestuursverkiezing zijn A. Fase en M. van der Klooster herkozen, in de nog steeds bestaande vacature werd C. Smit gekozen Als lid van de kascon trolecommissie werd iun de plaats .van H. van der Steen, die niet herkies baar was, D. van Driel gekozen. GOES - Het algemeen bestuur van de Hulpor ganisatie Ambulance vervoer Midden- en Noord-Zeeland en de Centrale Post Ambulan cevervoer (CPA) heell vrijdagmiddag besloten géén presentiegelden uit te keren. Daarmc werd een eerder gene men beslissing, om wel presentiegelden te be' len, ingetrokken. Wel vertelde voorzitter J de Graag dat zal worden bekeken in hoeverre be stuursleden, die loon in moeten leveren voor in vergaderingen gestoken uren. tegemoet geko men kunnen worden. Dc vergadering was van mening dat die leden hun presentiegelden dienen te krijgen van de gemeenten, die ze verte genwoordigen. De aanwezigen konden zich vinden in een voor stel van voorzitter De Graag om een inventari satie te maken van de bestuursleden, die loon derven door het bijwo nen van de vergaderin gen. Daarna zullen de diverse gemeenten wor den aangeschreven Secretaris J. R. de Boer onderstreepte tijdens de bijeenkomst dat de be scherming bevolking voorlopig nog blijft be staan Hij verwachtte, vanwege nog een aantal te behandelen wetsont werpen. dat opheffing in 1984 nog geen doorgang vindt Voorts wees De Boer er op dat de provincie Zee land aan een versprei dingsplan werkt, dat uit moet wijzen of er wijzi gingen in de standplaat sen of het aantal auto's van de CPA dienen plaats te vinden In de eerste helft van het vol gendjaar zal het rapport hierover klaar zijn, meende De Boer. De se cretaris stelde verder dat zich rond de CPA momenteel geen heikele zaken voordoen. "We zijn de startproblemen te boven', zei hij. "We kunnen nu langzamer hand bekijken of breder kunnen werken dan als een soort veredelde taxi centrale". Het uitvoerig betoog van De Boer ontlokte overigens aan voorzit ter De Graag de uit spraak: "Het was een uitgebreid verhaal, maar we zijn er eigen lijk niets wijzer van ge worden". Hoog bezoek pension-tehuis in Kortgene KORTGENE Tot groot genoegen van de bewoners van het pension tehuis 'Noord-Beveland' te Kortgene. heeft Sint-Nicolaas met zijn gevolg een bezoek aan het huis gebracht. Hij werd welkom geheten door dc voorzit ter van de stichting C. A. P. Schip pers. De bewoners werden door de zwarte pieten getracteerd en ook wa ren er bij dit zeer geslaagd sintnico- laasbezoek presentjes voor een aantal dames die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt voor de bejaarde bewoners. Schouwse popgroep in "s-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - De Schouwse formatie B-4 treedt zaterdag 17 de cember op in de jongerensoos 'De Roos' in 's-Heerenhoek Deze uit Zie rikzee afkomstige groep bestaat uit: Nelleke Bom (zang, Addie Bakker i gitaar), Wim Bom tbasi en David Bakker (drum en saxi. De groep speelt een geheel eigen repertoire. De mu ziek kaals mediumwave omschreven worden, waaronder verschillende stij len van nieuwe muziek vallen. De band begint omstreeks 21.00 uur m de soosruimte in de jeugdhoeve te 's- Heerenhoek. Excelcior Yerseke geeft kerstconcert YERSEKE Op vrijdag 16 december geeft de gemengde zangvereniging 'Excelsior' te Yerseke een kerstcon cert in de hervormde kerk in Yerseke. De aanvang is 20.00 uur. De medewer kenden zijn: het Ensemble Zeeuwse Muziekschool, bestaande uit: Wilma Eekman eerste fluit, Heieen Verkiel tweede fluit, Ronald Pouwer hobo, Freddy Kallemein klarinet, Hanneke Koetsier viool. Ingeborg Karman viool. Martijn Verbrugh cello, Andre Korstanje contmon partijen. Solisti sche medewerking verleent de so praan Ria Kriekaard. Het geheel staat onder leiding van Richard van Soest. Ook is er samenzang met Tiny Manneke aan het orgel. SCH. DUIVELAND THOLEN ST.-PHILIPSLAND 10-11 dec. Alarmnummer Sch.-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tliolen en St.-Philips- land 0011 Artsen: Zierikzee: v.a, vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur W. Bontkes, Zierikzee. tel. 01110-2280, spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11 30 uur Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 u tot ma. 8.00 uur: J Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861, spreekuur voor spoed- gev. 11.30-12.00 u en 16.30-17.00 u. Bruinisse. Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 u tot ma. 7.30 u.: H. Speelman, Oosterland, tel. 01114- 1280. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A C. J Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: C. H M. de Groot, Nw. Vossemeer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): A. W. A. de Looze, Raadhuisstr. 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. Dierenartsen: Zierikzee: S Bergsma, tel. 01110-2180; v a. zat. 9.00 uur. Tholen: Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisdie ren weekendspreekuur Provinciale- weg 2. St.-Maartensdijk op zat. 8.30- 9.00 uur en Botermarkt 10 Tholen van 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten: Schouwen-Duiveland: A. Broere. Meekrabstr 7, Brouwershaven, tel. 01119-1588. Spreekuur voor spoedge= vallen zat. en zo. 17.00-17.30 u. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee' Dam 18, tel. 01110-2906 geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging;: Tholen en St.-Philipsland: zr. T. van Broekhoven, tel. 01660-3797 b.g.g. 01100-1444. Bruinisse en Duiveland: zr. C Bos. Kapelleweg 17. Loperskapelle. tel. 01117-1943. Schouwen: zr. A. v. d. Schelde. Spuis- lop 14, Brouwershaven, tel. 01119- 1682 Zierikzee: zr G H. du Croo, Klooster- weg 30. Haamstede, tel. 01115-1535. Filmvertoning in Haamstede HAAMSTEDE De interkerkelijke werkgroep 'Er is Hoop' vertoont don derdag 22 december de film 'Shiokaris Pass' in De Burght in Haamstede. De voorstelling begint om 20.00 uur. De werkgroep overweegt maandelijks een film te draaien. Commissie hande ambacht en diensl Goes vergadert GOES - De commissie hars bacht en diensten praat mag december over verkeersvoon* in de Goese binnenstad Tij bijeenkomst in het stadhuis! zullen onder meer aan de orde betaald parkeren en de aad een zuidwestelijke binnensj sluitingsweg. Daarnaast kom; stemmingsplan Goes-Noord b bijeenkomst begint om 20) Sinterklaasfeest ANBO Kortgene KORTGENE Onder grote k stelling vierde de afdeling 'K« van de ANBO sinterklaasfeesi dorpshuis 'De Pompweie' te» ne. De voorzitter van de afdt Smallegange. heette bij de a de burgemeester mevrou E l dijk-van Duijn en haar echt© de heer A. Welleman. als ge stuurder welkom, waarna ei gramma van spelletjes bin quiz. het voorlezen van a terklaasverhaal werd afgewei slot van de bijeenkomst werdi van een goed verzorgde ko waarna de burgmeester te kei het bijzonder op prijs gesteld ben dat ze op de feestmidd uitgenodigd, Met een dankwa het adres van de beheerder! dorpshuis en het personeel! goede verzorging werd komst besloten. Ing R J. van der Meulen onthulde de eerste steen van de laatste fase van hel verzorgingstehuis Duinoordin Burgh-Haamstede, terwijl burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdnet-Leenheer van Westerschomven toekeek. BEGIN LAATSTE FASE TEHUIS BURGH HAAMSTEDE BL'RGH-HAA.MSTEDE - De hoofd ingenieur-directeur voor de volks huisvesting in Zeeland, ing. R. .1. van der Meulen, heeft vrijdag de eerste steen van de laatste bouwfa se van verzorgingstehuis Duinoord in Burgh-Haamstede onthuld. Van der Meulen deed dat in gezelschap van burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer van Westcr- schouwen en een afvaardiging van het bouwbedrijf en het betrokken architectenbureau. Op de steen staan drie jaartallen die in de wor dingsgeschiedenis van Duinoord een belangrijke rol spelen: 1953, 1973 en 1983. Verwacht wordt dat het verzorgingstehuis in de zomer van volgend jaar zal worden opge leverd. Met deze laatste bouwfase is een bedrag van ongeveer 5.7 miljoen gulden gemoeid. Na de onthulling van de herden kingssteen toog het gezelschap naar hotel Haamstede, waar onder anderen Van der Meulen een toe spraak hield. Hij zei onder meer dat hij de uitnodiging voor de onthul ling met graagte aanvaard had. Van der Meulen vond dat. in verband met Duinoord, op de kop van Schouwen een stuk goed werk is verricht voor de huisvesting van ouderen. Hij bedankte het bestuur en medewerkers van de stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen, de gemeente, het architectenbureau Eykelenboom, Gerritse en Middel- hoek en de ingeschakelde aanne mersbedrijven. Voorts vertelde Van der Meulen dat er kostenbesparend gewerkt is. Ook was de hoofdinge nieur-directeur van mening dat de tijdelijke huisvesting van de bewo ners op een voortreffelijke manier is opgelost. Van der Meulen gaf zijn toehoorders een overzicht van de administratie ve voorbereiding die aan het project ten grondslag ligt en de bouwkundi ge ontwikkelingen sinds het begin van de eerste bouwfase in 1982. Concluderend stelde Van der Meu len dat de hele voorbereiding goed verlopen is en tijdbesparend werk te. „liet tehuis is nu ook bouwkundig aangepast voor gebruik door min- dervaliden. Er zijn nu tevens zeven wooneenheden speciaal beschik baar voor hun huisvesting. De leef ruimte in de eenpersoonseenheden is groter dan de normen aangege ven", aldus Van der Meulen. Verder sprak hij nog over het landelijk beleid inzake volkshuisvesting voor ouderen en de financiële as pecten daarvan. Buurtwerk goes-zuid houdt vergadering GOES - De stichting Buurtwerk Goes-zuid vergadert woensdag 21 de cember over de stand van zaken.rond de herstructurering van het sociaal- cultureel werk in Goes. Dat gebeurt tijdens een vergadering in buurthuis 'De Pit' in Goes. Verder buigt het bestuui zich over de begroting voor 1984 van de stichting. De vergadering begint om 20.00 uur Peuterspeelzaal in Sint-Annaland hield jaarvergadering SINT-ANNALAND De peuterspeel zaal 'Ollekebolleke' in Sint-Annaland hield onder leiding van mevrouw D van Breda de algemene jaarvergade ring. Als alles meezit kan met ingang van het nieuwe jaar gebruik worden gemaakt van de barak, die momen teel nog bij de Casembrootschool in gebruik is. Mevrouw D. van Breda, die met herkiesbaar was, werd vervangen door mevrouw Kortebout. De heer R. Ruijken, consulent van de Stichting Consument en Veiligheid, hield een lezing over de veiligheid in de privé- sfeer, vooral toegespitst op de veilig heid van kinderen tot 10 jaar. Sint-Juttemis treedt op in Goes GOES - De Zeeuwse fanfare Sint- Juttemis treedt zaterdag 17 december op m Goes. Dat gebeurt in café West poort in Goes. De organisatie is in handen van de stichting 'De Kame leon'. Sint-Juttemis heeft inmiddels een nationale en internationale be kendheid verworven. De muziek van de fanfare heeft een geheel eigen karakter. Verschillende stijlen wor den uitgevoerd door instrumenten als saxofonen, èen doedelzak, een trom bone, een accordeon en slagwerk. Het optreden begint om 21.00 uur. Videovertoningen in 't Beest Goes GOES - Jongerencentrum 't Beest biedt vanaf 15 december elke donder dag onderdak aan video-voorstellin- gen. Speel-, muziek- en tekenfilms zullen borden vertoond. Muziekvideo banden zijn 15 december te zien van PIL en Joe Jackson. Voor 22 decem- \ber staan tekenfilms op het program ma. Het programma vermeldt voor 29 december banden van onder meer Roxy Music en The Talking Heads. De bijeenkomsten beginnen steeds om 21.00 uur. Gevonden voorwerpen rijkspolitie Kapelle KAPELLE Bij de rijkspolitie m Kapelle zijn in de maand november de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: wieldop nieuwe Toyota, huissleutel met mapje, beige lederen werkhandschoen: da mesfiets Union frno. 43C564, motorhand schoen donkerbruin; 3 huissleutels aan elastiekje, 1 valhelm wit merk Viking; portemonnee inh 15,05. fietstas inh. re genkleding. herenfiets merk Burco. kl groen. T 31848.2 bromfietshandschoenen, 2 blauwesuède wanten, enterhaak 5m, goudkleurig armbandje Gemeenteraad Goes over aanleg fietspad GOES - De gemeenteraad van Goes vergadert donderdag 22 december over de aanleg van een fietspad langs de zuidzijde van de ringbaan-West, Dat gebeurt tijdens een vergadering in de raadzaal van het stadhuis in Goes. Verder buigt de raad zich over een voorstel van de woningbouwver eniging Sint-Willibrordus voor de re novatie van 66 woningen aan de Nae- reboutstraat in de Ganzestad. Het is bovendien de bedoeling dat het jaar programma specifiek welzijn 1984 wordt vastgesteld De vergadering be gint om 19.00 uur. 11 december 1983 Nederlands Hevormde Kerk. THO LEN: Oud-Vossemeer 10 (HDi, 18.30 ds. v. d. Heyden: Poortvliet 10, 18 ds. De Jong; Scherpenisse 9.30, 14.30 ds. v. Berg en Bravenboer; Sint-Anna land 10, 18 ds. Geuse; Stavenisse 10 (HD), 18 ds. Den Butter; Sint-Maar tensdijk 9.30 (HA), 14.30 ds. v. Loon; Rehoboth 10 ds. Van Galen, 19 ds. Boeerlijst; Sint-Philipsland 9.30,14.30 ds. Cijsouw; Tholen 930 (HA), 18.30 ds. Verheul; ïmmanuel 10 ds. Monshou- wer. Gereformeerde Kerk. SCHOUWEN- DUTVELAND: Brouwershaven 10 ds. Stutvoet, 18.30 ds. Kamermans; Brui nisse 10 ds. Ten Hove, 17 dhr. Verheul; Haamstede 10 ds. Nijhuis, 19 ds. Schneider: Nieuwerkerk, Oosterland 10 dhr. Smouter, 17 ds. Ten Hove) Scharendjjke 10 ds. Kamermans, 19 ds Stutvoet, Zienkzee 10. 18.30 ds. Blokland. THOLEN: Oud-Vossemeer 10, 15 ds. Vos: Poortvliet 10 dhr. Van Westen, 14.30 kand. Dakboudt; Tho len 10 prof. Bakker, 17 ds. Schouten. Gereformeerde Gemeente. SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 10 leesdienst, 18.30 ds. v. Gelder, Nieu- Bestuur pension-tehuis 'Noord-Be v eland' hield vergadering KORTGENE Tijdens de vergade ring van het algemeen bestuur van het pensiontehuis 'Noord-Beveland' te Kortgene, werd meegedeeld dat door de provincie toestemming is ver leend om de huur van de kamer met 2.5 te verhogen. Bij de bestuursver kiezing deelde de heer M. Breas mee zich niet meer als zodanig beschik baar te stellen. Hij vond het een bezwaar dat er niet genoeg contact was over de gang van zaken. Hem werd door voorzitter C. A. P Schip pers dank gebracht voor zijn inzet in de periode waarin hij bestuurslid was. De periodiek aftredende bestuursle den mevrouw E. Dingemanse-v. d. Berg, de heer S. J. de Regt, de heer J. Weber en de heer A. Welleman werden herkozen. Mevrouw Dlngemanse en de heer A. Welleman werden boven dien in het dagelijks bestuur herko zen. Verder werd besloten een geldle ning aan te gaan van 300.000,- met de bank van de Nederlandse gemeen ten te Den Haag, onder garantie van de gemeente, voor de verbouwing van het pensiontehuis. Tijdens de rond vraag werd uitvoerig stilgestaan bij het niet goed functioneren van de duur aangeschafte traplift. Er zal wor den nagegaan wat hieraan gedaan kan worden Geslaagd BERGEN OP ZOOM In Bergen op Zoom behaalden de volgende dames het diploma kraamverzorgster: M. Minderhoud: J. de Rijk; J. Smaardijk; J. van Wallenburg-de Bruijn en K. Wolf. Zij hebben hun opleiding ge volgd bij het Kraamcentrum Walche ren in Middelburg. werkerk 9.30 (HA), 15.30 ds. V Oosterland 10. 14.30, 18.3' THOLEN: Poortvliet 10 (HA (HD), ds. Tanis. 14.30 lea Scherpenisse 9.30,14,18.30 lee 1412 stud. Gunst; Sint-Ar 9.30, 14, 18 leesdienst; Sint-P land 9.30, 18 leesdienst; Tht 14.30, 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde SCHOUWEN-DUIVELAND: I se 10, 17 leesdienst; Oosterlaii 14, 18 leesdienst. THOLEN Maartensdijk 9.30, 14, 18 lera Sint-Philipsland 9.30. 14.30, !8( Stavenisse 9.30, 14, 18 leesdia Christelijk-Gereformeerde SCHOUWEN-DUIVELAND: stede 10. 17 ds. Compagner;K; ve 10. 18 ds. v. d. Sluijs, 7' 18 ds. De Graaf. THOLEN: 0; semeer 10.14.30.18.30 leesdienr len 10, 18.30 leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgta Brouwershaven 9.30, 18.30 ds.] Gereformeerde Gemeente in) land. SCHOUWEN-DUIVE Bruinisse 10, 17 leesdienst, Ni kerk 9.45, 15.30 leesdienst; Zï 11.45, 16.30 leesdienst. Oud-Vossemeer 10. 14.30, 18J dienst; Sint-Annaland 18.15 leesdienst; Sint-Maarte 9.30, 14, 18 leesdienst. Rooms-Katlioliekc Kerk. Haa: 11.30; Oud-Vossemeer zat. 19, Tholen zat. 17.30, zon. 10.31 zat. 19, zon. 9.30. Pinkstergemeente. SCHOi DUIVELAND; Zierikzee (Mee 10 samenkomst; woensdag 20; komst. Rock and roll-avoni 's-HEERENHOEK - De jeugd; Heer Henderikskinderen ven december rock and roll-avcs gebeurt in samenwerking me:: swing-around uit het dorp. Pas het liefst zwart-witte - kleding wenst, aldus de organisatie. best ge kleden zijn prijzen te baar. Iedereen van 12 tot ent jaar is welkom. De bijeenkom gehouden in de Maelstede in Hendrikskinderen. Aanvang: Biljarten SINT-ANNALAND In Hoop' in Sint-Annaland werd: biljartvereniging een partij t-, speeld. De uitslagen zijn J Burgers 10.9.00. W. Rijnbersi 10-5.33. H. Ridderhof-T va; vliet 8.88-10. W. Vrcegop-R. 4.00. G. Fase-G Rijnberg 19' Fase-W Vroegop 9.71-10. De standen 1. J. Burgers 5.4S" Rijnberg 5-47.30. 3. W. Fase 5-45J Ridderhof 5-44.99. 5. W. Vroegop? J. Keur 5-39.99. 7. T. van poortvlIK 8. G. Fase 4-34.66. 9. G. Rljnberet-i Fr Ketting 3-28.78. 11. R Kaaltó H. Dijkema 3-26.03. 13 W. Snot; Hoogste serie hoogste gemiddela rambolesZ: W. Rijnberg; kortste beurten: W. Vroegop. GEMEENTE KAPELLE (Z) Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat de heer S. F. H Jaffri. Geldeloozepad 6 te Gops pen vergunning heeft gevraagd voor de verbouw van het pand Noordelijke Achterweg 66 te Wemeldinge. de voormalige gereformeerde kerk. tot woonhuis, op het perceel kadastraal bekend Wemeldinge, sectie C nummer 3005. Aangezien deze verbouw in strijd is met het geldende bestemmingsplan Kom Wemeldinge kan de gevraagde bouwvergunning alleen wor den verleend met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, 50, lid 8 van de woningwet. In verband hiermede is een administratieve procedure voorgeschreven, hetgeen inhoudt dat met ingang van 12 december 1983 het bouwplan, benevens de daarop betrekking hebbende be scheiden gedurende een termijn van 14 dagen ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 da gen kan een ieder bij burgemeester en wethou ders zijn schriftelijke en gemotiveerde bezwaren indienen tegen dit bouwplan. Kapelle. 10 december 1983.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36