Raad van State verbiedt opslag slakken Westdorpe Nog steeds wrevel komst politiek in waterschap KOOKLES Zeeuwse veren: onderhandelen met schraalhans, keukenmeestt Visclub Westkapelle mogelijk naar wereldkampioenschappen 'Dames, dames, stilte' DEEL MOET WORDEN VER WIJDERD ZATERDAG 10 DECEMBER 1983 TERNEUZEN - De handelsonderneming Roberg, een volle dochter van het Delftse vuilverwerkingsbedrijf Zegwaard, mag van de Raad van State voorlopig geen (uit Zuid-Holland afkomstige) verbrandingsslakken meer storten op twee terreinen in de Dekkerspolders bij Westdorpe. Het bedrijf moet de slakken op het kleinste perceel, pal naast de vuilstortplaats van het zusterbedrijf CVI Terneuzen, verwijderen. De slakken op het noordelijk gelegen terrein van 15 hectare mogen blijven liggen. Dat heelt de voorzitter van de afde- Roberg begin november begon met de "zoals altijd voorbarig is". Hij erkent ling rechtspraak van de Raad van opslag van slakken i afkomstig van dat de slakken op het kleinste perceel State in Den Haag bepaald in de het Dordtse vuilverwerkingsbedrijfi. Van vier hectare moeten worden ver- schorsmgszaak die Roberg via de ad- bepaalden gs dat er daarmee sprake wijderd, maar stelt daarbij ook vast vocaat mr C Diepenhorst had aange- was van illegale opslag van afval en dat de opslag op het grote terrein spannen tegen het besluit van gede- zesommeerden het bedrijf de aanvoer puteerde staten van Zeeland Nadat te stoppen Daarbij werd ook gedreigd Middelburgs beroep op kamer: afzien van 3,5 pet korting Voorbarig met politie-ingrijpen. Met de uitspraak heeft de Raad van State het provinciebestuur groten deels in het gelijk gesteld De overwe gingen zullen echter pas over enkele weken bekend worden. MIDDELBURG - De raadscommissie sociale zaken in Middelburg heeft de interpretatie vrijdagmiddag besloten een beroep op de tweede kamer te doen om af te zien van de voorgestelde kortingen (met 3,5 procent) op de bijstandske ringen. Deze beslissing werd geno men op verzoek van het actiecomité vrouwen in de bijstand dat eerder deze week de heren A. Hoefkens en M. Vinke (wethouders sociale zaken van respectievelijk Vlissingen en Middel burg) had gewezen op de specifieke financiële problemen. De tweede kamer debatteert dinsdag 13 december over de voorgestelde maatregelen. Gezien dat tijdstip be sloot de commissie vrijdag eerst zelf een brief naar Den Haag te sturen. De gemeenteraad kan tijdens de verga dering van maandag 19 december deze (bijvoorbeeld door aanneming van een motie) dan alsnog ondersteu nen. Het Middelburgse schrijven is opge steld door directeur L. A. Vorthoren van de gemeentelijke sociale dienst (GSD). Deze verklaarde zelf geschrok ken te zijn van de positie waarin veel bijstandmoeders verkeren nadat hij onderzoek had gepleegd „We moeten de kamerleden deze problemen duide- Roberg's bedrijfsleider W. Tollenaar indt evenwel dat de provincie met an de uitsDraak Informatie en discussie over rampenplannen HULST De Werkgroep Kernener gie Zeeuwsch-Vlaanderen houdt maandag 12 december een informa tie- en discussie-avond over rampen plannen in het algemeen en het ram- penplan van de gemeente Hulst in Fietsexcursie t Duilinpje bijzonder in het gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst. roild Crt Oedt Inleiders zijn voorzitter van de werk- GROEDE De natuurbeschermings- groep kernenergie Toine Huijsmans. vereniging 'Het Duumpje' maakt zon- de arts en commandant van een Rode dag een fietsexcursie rond Groede. Er Kruiscolonne C. van de Mee. regio- wordt om 1'! uur begonnen op de naaj brandweercommandant A Ves- Markt en de tocht staat onder leiding seur en burgemeester P. J. G. Molthofï van Huib van Iwaarden. Onderweg van Hulst. Als voorzitter treedt direc- kijken de deelnemers naar vogels, als t^ur q van Leuven van de Stichting ganzen en eenden, al wordt hun pad Gemeenschapswerk op ongetwijfeld ook gekruist door 'rovers' De bijeenkomst begint om 20.00 uur. lggaal is. zodra de handelsonderne ming Roberg is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Tollenaar ..De Raad van State heen vastgesteld dat het in dit geval niet gaat om de opslag van afval, zoals de provincie beweert, maar zuiver om verbrandingsslakken, bestemd voor wegenbouw En dat is in deze affaire juist de hamvraag". Provincie-woord voerder ir G. Adema is kort in zijn reactie daarop; ..Wij vinden dat het gaat om een afvalprodukt uit een verbrandingsoven. Bij mijn weten heeft de voorzitter van de Raad van State zich daarover trouwens ook niet uitgelaten". Kolk Kreekraksluizen gestremd voor de scheepvaart KATS - Vanaf heden tot en met 23 maart zal op werkdagen, van maan dag 06.00 uur tot vrijdag 18.00 uur. regelmatig een der kolken van de Kreekraksluizen gedurende enkele uren voor de scheepvaart zijn ge stremd. Dit in verband met het aan brengen van oliebadsmeringen ten behoeve van dc bewegingswerken in de heftorens. Als eerste worden de torens op de Oostkolk afgewerkt en loopt de stremming dus synchroon met de stremming ter reparatie van de noor delijke hefdeur van deze kolk, zo meldt het hoofd van de scheepvaart dienst Oosterschelde van rijkswater staat. DISCUSSIE IN MIDDELBURG: lijk maken. Zij hebben een vorstelijk salaris en weten niet wat er in deze kwetsbare groep omgaat. Daarbij wordt gezegd dat het maar om vier, ol vijf tientjes gaat wanneer de bezuini gingsvoorstellen worden aanvaard. Voor de bijstandsvrouwen betekent het echter heel veel" aldus Vorthoren. Uit de door hem opgestelde briel blijkt dat deze in veel gevallen nauwe lijks genoeg geld overhouden voor het dagelijks brood. Volgens normen moet daarvoor minimaal zes gulden per persoon per dag beschikbaar zijn en dat wordt nauwelijks gehaald, zo zei de heer Vorthoren. Gebruik makend van het spreekrecht sprak Henriëtte Wondergem er na mens het actiecomité haar waarde ring over uit dat tot verzending van de brief werd besloten. Evenzo was ze blij met de beslissing van de Middelburgse gemeenteraad om mensen die van een minimuminko men rond moeten komen betaling van gemeentelijke lasten kwijt te schelden. Ook al verandert dat nog nietsn de afhankelijke positie van de bijstandsvrouwen. MIDDELBURG - „Het lage opkomst percentage bij de verkiezingen voor de waterschappen bewijst, dat het publiek deze verkiezingen afwijst. Als de Partij van de Arbeid zegt, dat het publiek dc waterschappen niet ziet zitten, is dat een verkeerde con clusie. De bevolking wijst slechts de door diezelfde Partij van de Arbeid bepleite algemene verkiezingen af. Hoofdingeland ir J. Mol uit Middel burg antwoordde in een betoog van deze strekking vrijdagochtend drs E. W. H. Broekhuis, die namens de PvdA als hoofdingeland zitting heeft in het algemeen bestuur van het Water schap Walcheren. De discussie speel de zich af tijdens de algemene verga dering die het watersehap hield in het Polderhuis in Middelburg. Broekhuis had kort daarvóór verwe zen naar uitlatingen van sommigen, die de onlangs gehouden verkiezingen 'ondemocratisch' hadden gevonden. Zoals gemeld was het percentage kie zers dat voor de waterschapsverkie zingen naar de stembus toog. slechts vijftien procent. Direct na zijn betoog vertrok de heer Mol wegens andere bezigheden uit de vergadering van het schap. Broekhuis kreeg daarom van dijkgraaf mr J A. Lantsheer geen gelegenheid op Mols aanval te reageren. De PvdA'er zegde evenwel toe schriftelijk op de zaak terug te komen. Mols betoog leverde hem een -onge bruikelijk- applaus op van het meren deel van de overige ingelanden. Ook de scheidende hoofdingeland J. Kwekkeboom Fzn uit Middelburg bracht de handen op elkaar toen hij in zijn afscheidstoespraak stelde 'dat het vroeger allemaal veel leuker was'. „Jammer dat de politiek zijn intrede in het waterschap heeft gedaan. Wij houden hier van gewoon ja' of 'nee' zeggen. We hóuden niet van het afste ken van hele verhalen, zoals in de politiek gebeurt. Al die mooie woor den hoeven van mij niet zo..." Tot enkele jaren geleden zochten de hoofdingelanden van het waterschap zelf kandidaten voor een bestuur spost. Op aandrang van de PvdA werden enkele jaren geleden algeme ne verkiezingen ingevoerd. „De PvdA denkt blijkbaar dat alleen algemeen gekozen organen democratisch zijn. Maar er zijn zoveel organen, die we democratisch noemen, maar die niet algemeen gekozen zijn. Kijk maar eens naar een woningbouwvereniging of een sportclub. Daar worden de leden uitgenodigd om tijdens een ver gadering het bestuur te kiezen. Slechts een deel vön de leden bezoekt de vergadering, maar dat is toch óók democratisch?", zei Mol na afloop van de vergadering in een toelichting. „Het systeem om iedereen over alles mee te laten praten werkt ïiiet. Bo vendien verwachten de mensen dat ook niet Dat zie je aan de water schapsverkiezingen". Clubjes KORPS WERD NEDERLANDS KAMPIOEN WESTKAPELLE VLISSINGEN Voor de eerste keer meedoen aan e'en nationaal kampioenschap en dan meteen met de hoogste eer gaan strijken, is ongetwijfeld de droom van iedere sporter. Het overkwam onlangs een vijf man sterk korps van de hengelsportver eniging Westkapelle bij de Neder landse kampioenschappen kus- thengelen voor korpsen Eén van de leden van de winnende ploeg, de heer S. Maas, behaalde een met een zilveren plak bekroonde tweede plaats in de individuele einduit slag. Hoewel het korps, bestaande uit de heren Maas, A Peene, M Peene. J A. de Witte en J. Wisse, de dag na het behalen van het kampioen schap al werd gehuldigd door vice- voorzitter J. B. A. Biondina van de Delta Federatie waarbij de vereni ging is aangesloten, doet HSV West kapelle dat nog eens over. Zaterdag 17 december worden de kampioe nen. tijdens het kampioenschap goed voor in total 1385 cm vis, gehuldigd tijdens een feestavond in restaurant 'De Fontein' in Westka pelle. Het Nederlands kampioenschap be tekent voor de Westkappelse ploeg de mogelijkheid tot deelname aan het wereldkampioenschap dat vol gend jaar in Frankrijk wordt gehou den De hengelsportvereniging Westka pelle werkt nauw samen met de zusterverenigingen uit Vlissingen en Middelburg en 'De Leeglopers' uit 's Heerenhoek. De verenigingen houden ied'er jaar een vierkamp, afwisselend georganiseerd door een van het viertal Daarnaast houdt men eikaars wedstrijdprogramma nauwlettend in de gaten, vooral daar waar het de verenigingen van Vlissingen en Middelburg betreft Deze twee vissen namelijk vanaf hetzelfde strand bij Dishoek, één van de makkelijkst toegankelijke stranden in de nabijheid van Vlis singen. aldus de heer J. H Ceelen van hsv Vlissingen. Gedurende de zomermaanden wijkt deze vereniging uit naar het binnen water in het Nollebos en het Kanaal door Walcheren. De drukte op de stranden is dan te groot om een behoorlijke wedstrijd te kunnen houden Om tijdens die wedstrijden in het binnenwater ook inderdaad wat re vangen, zet de verenging enkele malen per jaar vis uit. Dat gebeurt met name in het Nollebos. Zou men dat niet doen. dan zou daar al snel mets meer te vissen zijn. Per jaar wordt 150 kilo forel uitgezet in. wat onder de leden van de vereniging bekend staat als. de Bloemetjesplas. Daarmee wordt de waterloop grenzend aan het gebied Westduin bedoeld. De vereniging heeft voor de vangst van forel een limiet van twee exemplaren per dag per visser gesteld. Helaas, zo vertelt de heer Ceelen, houdt met iedereen zich daaraan en zijn er vissers die met dertig of meer forellen naar huis gaan. Het bestuur van hsv Vlissingen overweegt dan ook met het uitzetten van die vissoort te stoppen. „Controle op de hoeveel heid die men gevangen heeft is nauwelijks mogelijk", aldus de heer Ceelen, „Het probleem is alleen op te lossen door een mentaliteitsve randering van de betrokkenen". De hengelsportverenigingen van Westkapelle en Middelburg houden zaterdag 17 december de laatste wedstrijden van dit jaar. Een dag later is het de beurt aan de zuster verenigingen in 's Heerenhoek en Vlissingen. In Westkapelle en 's Heerenhoek wordt gevist vanaf de dijk en in Vlissingen vanaf het strand bij Dishoek, waar ook de Middelburgse vissers hun lijnen uitwerpen. Het korps van de hengelsportveremging Westkapelle dat onlangs het kampioenschap van Nederland behaalde. Van litiks naar rechts: A Peene S Maas l tweede in de individuele eindrangschikking). J A de Witte J. Wisse en M. Peene. De heer Broekhuis bracht daar even wel -eveneens na afloop van de bijeen komst- tegenin, dat 'de tijd, waarin kleine clubjes met elkaar uitmaken wie er in het bestuur komt. gelukkig achter de rug is. „En dat is maar goed ook, want dat systeem hoort thuis in de middeleeuwen". Het geeft volgens hem geen pas, dat de lijst van kandi daten in zo'n geval net zo groot is als het aantal vacatures. Bovendien vond de heer Broekhuis het 'erg onelegant' van de heer Mol, dat deze direct na zijn betoog de vergadering verliet. Op die manier was een discussie tussen beiden niet meer mogelijk. Broekhuis vond de handelswijze van de dijkgraaf om hem toestemming te weigeren om tijdens de vergadering op deze kwes tie in te gaan, 'in een democratie nogal zwak' Cora Peters. Lia Sterkman en Nappie Verkuyl (v.l.n.r.) lachen heel wat af. Alleen als we eten is het even stil. Maar voor de rest: kakel, kakel, kakel, haha, de héle tijd door. Gezellig! We lachen veel. Ja, als je maar kan lachen hè, dat is veel belangrijker dan geld". „Ik kom liever niet zo op de voorgrond, ik ben zó verlegen", had ze giechelend door de telefoon gezegd. Maar als het ijs gebroken is blijft daar weinig meer van over. Lia Sterkman uit Biervliet, een Surinaamse, en haar bijna-buurvrouw Nappie Verkuyl geven kookles. Ruim vijftien vrouwen uit Biervliet en omstreken zijn elke donderdagmiddag te vinden in de oude frituur van mevrouw Langstraat in de Biervlietse Noordstraat. Om beurten zwaaien Nappie en Lia er de pollepel. De ene week een Surinaams gerecht, dan weer een Indonesische schotel. Vorige week was het mihoen. Lia belangrijk toch? En veel leuker dan 'ik kan niet hard roepen hè' moest met een paar forse klappen van de deegroller op tafel de vrolijk kwetterende vrouwen tot bedaren brengen. „Het is zó leuk hè, ieder een doet mee. Eerst bespreken we het recept, dat we gaan klaarma ken. Nappie en ik hebben dan alles al klaargezet. Iedereen gaat aan de slag: de een maakt dit klaar, de ander snijdt uien, ol' de prei, en als alles dan klaar is dekken we de tafel en gaan we eten". Het enige rustige moment van de kookles „Jij moet het woord maar doen hoor Lia. ik zeg niks", zegt de kleine, beweeglijke Javaanse vrolijk afwe rend en dribbelt snel naar de keu ken voor de koffie. Maar vriendelijk babbelend, lachend en druk geba rend is ze is ze vervolgens biina steeds aan het woord. „Koken is een kunst", zegt ze met een wijds gebaar. „Dat heeft ze op de kampong geleerd", legt haai man uit. die minzaam een stoel iets achteraf in de woonkamer in beslag heeft genomen. Het huis ademt In- donesié: er hangen wandkleden, wa- zo maar iets op een bord te kwak ken". Eten is in Suriname en Indo nesië veel belangrijker dan fner", stelt Cora vast. De leidster van buurthuis 'De Péreplu', die met het idee van een exotische kookles voor Biervlietse vrouwen op Lia afstapte, is even binnen komen vallen met foto's van de vorige kookles. „Ze zijn er veel langer mcc bezig. De voorbereidingen van een maaltijd, dat zijn soms bijna cere- monieen, rituelen. Terwijl het hier in Nederland vaak allemaal zo snel en zo gemakkelijk mogelijk moet". „Op feesten wordt hier altijd veel gedronkenvult de Nederlandse man van Nappie aan. „Maar bij jangpoppen, beeldjes, en een vaag, een Indonesisch feest wordt vooral ondefinieerbaar prikkelende spece- gegeten" rijengeur. „Indonesische grechten meer tijd dan de Surinaamse", zegt Lia tegen de heftig ja-knikkende Nappie „Maar het is allemaal toch véél bewerkelijker dan de Holland se keuken. Lekker eten is toch belangrijk. De liefde van de man gaat door de maag. haha. Dat is De exotische schotels vallen bij de Biervlietse vrouwen goed in de kosten smaak. „De meesten proberen de recepten thuis na te maken. Ze eten hun vingers erbij op. Vorige week nog hadden we mihoen, er was veel over. Iedereen kreeg een portie mee naar huis. maar een vrouw hoefde niet. Die had alles al ingekocht om het thuis klaar te maken". Op de foto's van de vorige 'kool is het een ongelooflijke dm! „Voor veel vrouwen is het ook- middel om eens contacten rat: kaar te hebben", denkt Cora., meesten hebben een gezin en k nen niet zo gemakkelijk weg. willen meer en meer naar dit so instuifachtige activiteiten toe, niet teveel kosten en toch gezellig zijn". De Indisch-Sunnaamse kookte kosten vijf gulden per keer, hete; D inbegrepen. Lia: „Ze leren lekken n koken voor minder geld. Er zit: l veel verschillende groenten en so ten vlees in. Maar allemaal kit: it hoeveelheden". Volgende week wordt voorlopig laatste les gegeven. Het wordt i i feestmaaltje. „Pom", een naams feestgerecht en 'Sopie K: II koe'. Dat is rumcake. „Even ho ho, boem-stop! We m ten toch eens ophouden?", zegtl I „Straks, na de kerstvakanties, gl we weer verder". De meeste deelneemsters vini het maar niks dat de kookles) maandje wordt stilgelegd. Zei huegen zich elke week op de tt uurtjes kokerellen en kletsen en Nappie lijken er zelf nog meeste lol aan te beleven. „Kes nagaan, al die dames bij elki Jeminee! Zo gezellig", babbelttö pie vrolijk. Het kraampje op de Terneuze woensdagmarkt waar alle exotische etenswaren worden i kocht heeft sinds oktober, toer. kookles in Biervliet begon, all) wat 'cursisten' in zijn klantenk; mogen begroeten. En onder de gefronste wenkbi wen van de man des huizes is opmars van Surinaamse kippen? tei. zelfgemaakte loempia's, mil! j en 'Moksi Alesie' op de BiervlK eettafels onweerstaanbaar inga John Verbots Mevrouw Smit-Kroes is al gerui me tijd minister van verkeer en waterstaat. Zo lang zelfs, dat de namen Zeevalking, of Tuijnman, nog slechts vage herinneringen oproepen. Desondanks brengt zij pas volgende week dinsdag voor de eerste maal een officieel bezoek aan gedeputeer de staten van Zeeland die haar daar toe al vele maanden terug hadden uitgenodigd. Ook dat lange wachten heeft tot enige irritatie geleid, maar die valt ruimschoots weg tegen de irritatie die het beleid van de minis ter opwekt. Denk maar aan de veer diensten, de Westerschelde-oeverver- binding. de weg over de Oosterschei- dedam. De veerdiensten over de Westerschei- de en de vraag op welke manier de weg over de pijlerdam betaald moet worden (tol?) vormen de belangrijkste onderwerpen van het gesprek dat minister Smit dinsdag met GS zal hebben. De standpunten liggen ver uiteen, en de minister is niet van plan haar ideéen zomaar in te leveren Ze wil geen Sinterklaas zijn. zei mevrouw Smit deze week in Brabant, .en er ook niet voor worden aangezien. De kas is leeg. het is op het ogenblik in Den Haag schraalhans keukenmeester" Commissaris der koningin dr C. Boer- tien, optimist par nature' op dit ge bied, zal dinsdag zonder enige twijfel de minister wijzen op het uitstekende project dat de Westerschelde-oever- verbinding nog immer is. maar de erfenis van de VOW is op het ogenblik belangrijker. De erfenis, veerverbin- dingen over de Westerschelde die nau welijks optimaal zijn te noemen, die lange tijd veronachtzaamd zijn omdat de oeververbinding Zeeland als een vette worst werd voorgehouden, veer- verbindingen die verder in het slop dreigen te raken als mevrouw Smit haar plannen op dit gebied kan door zetten. De provincie en de minister overleg gen met grote tussenpozen, dat wel al zowat een jaar over de toekomst van de veerverbindingen. zonder el kaar al te veel te naderen. Sterker nog. de standpunten komen verder uiteen te liggen, mevrouw Smit-Kroes heeft daarbij bovendien, als hoedster van de financien die de veerdiensten nodig hebben, nogal wat touwtjes in handen. Duimschroeven Zij heeft de provincie in achtereen volgende gesprekken de duimschroe ven aangezet: in eerste instantie con fronteerde zij Zeeland met een maxi male bijdrage van het rijk in de exploitatietekorten van de veerdien sten. waar het rijk tot dat moment een blanco cheque afgaf. Later, hall oktober, verfijnde zij haar voorstel len door drie varianten op tafel te leggen, waarbij in twee gevallen de provincie de zeggenschap over de veerdiensten, en dus over de tarie ven. zou kwijtraken. De derde va riant lijkt vooralsnog de enige accep tabele: in deze opzet krijgt Zeeland zelfs méér zeggenschap dan nu, maar moet de provincie accepteren dat het rijk niet verder gaal dan een vaste, jaarlijkse bijdrage. Dat betekent dat bij toenemende exploitatietekorten de tarieven omhoog zullen moeten, want als het niet uit de lengte kan de rijksbijdrage dan zal het uit de breedte moeten komen. Nu is die maximum-bijdrage natuur lijk met zo'n gek idee. Het probleem zit hem alleen in de hoogte ervan. Mevrouw Smit wil met verder gaan dan 36 miljoen, een bedrag dat ruim voldoende is om de exploitatietekor ten van dit jaar. én wellicht ook die van de komende twee jaren te dekken. Desondanks is dat bedrag van 36 miljoen voor Zeeland zowat onaan vaardbaar. Er zit namelijk geen enke le ruimte in voor de aanschaf en exploitatie van een derde dubbeldek ker. Preciezer gezegd, die ruimte is er natuurlijk wel. maar bij een gelijkblij vende rijksbijdrage zouden de tarie ven over een jaar of twee met 45 procent moeten zijn verhoogd om de komst van de derde dubbeldekker voor de verbinding Vlissingen-Bres- kens mogelijk te maken. De provincie heeft uitgerekend dat het rijk jaarlijks 42 miljoen beschikbaar zou moeten stellen Nu vormen die 42 miljoen natuurlijk niet het laatste bod dat de provincie zal kunnen doen. In ieder voorstel is wisselgeld ingebracht, maar een en ander betekent wel dat de provincie zal moeten inleveren ten opzichte van de huidige situatie, die natuurlijk ook al niet optimaal is. Te denken valt bijvoorbeeld aan het verdwijnen van de reserve-bemanning die nu steeds beschikbaar wordt gehouden om aan plotselinge storingen het hoofd te kunnen bieden. Bovendien lij allerminst onwaarschijnlijk Zeeuwsch-Vlamingen hun mf. dure abonnementen fors ve gaan zien. Het is overigens de vraag of c dinsdag al wordt besloten. Hf eerder voor de hand te 1' provincie en minister kiezen n variant die met de mat rijksbijdrage waarbij het 1 zelf bespreekbaar zal kunne maar niet al te ver van 3f mogen afliggen. Daarna beg£ onderhandelingen, op ambtd veau in eerste instantie, past Daarvoor heeft men dan pak» paar maanden tijd. want alsóf dubbeldekker in de zomer var.! de vaart moet komen, dan: Zeeland en Den Haag het dit v) in ieder geval eens worden. E: haast is nooit weg: tenslotte! dubbeldekker er al halfverwe# hebben moeten zijn. En dan is er nog de tolweg o; pijlerdam, deel van de tourdli die minister en GS dinsdai Zeeland maken. Daar hoeven) te veel woorden aan te worde gemaakt, want dc logica out aan dit voorstel van de nu Helaas houdt zij er haar eigen op na, enkel en alleen gebass financiële uitgangspunten. probleem is, dat schraalhatf uitermate moeilijk laat dwin( het samenstellen van een vod en tegelijk eenvoudige maalll! Hansl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 10