Christelijk schippersonderwijs Wemeldinge aflopende zaak Uitverkoop Totale Door brand getroffen school in Terneuzen schoongemaakt ALLES MOET WEG axel keiier keukens een betrouwbare inruilwagen zult u bij ons wel slagen. JosWet b Voor Boete van 25 gulden voor geluidsoverlast pzc/ Streek v. QSs J LEERLINGENNORM WORDT NIET GEHAALD Alles gaat weg voor halve prijs Op 8 dec. begint LEERLINGEN VANDAAG WEER AAN DE SLAG onze kwaliteitskeukens DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 Wissel Zeeuws- Vlaanderen 16 TE TERNEUZEN, tel. 01150-13456 KLOOSTERZANDE, tel. 01148-1412 Showroom Terneuzen Ruime keuze uit VW's Audi's en andere merken met garantie WEMELDINGE Zoals het er nu naar uitziet kunnen schipperskinderen in Wemeldinge in de toekomst geen gebruik meer maken van speciaal op hen gericht christelijk lager onderwijs. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskinderen, die tot 1981 de Wemeldingse Schippersschool 45 jaar lang in stand heeft gehouden, heft zichzelf, nu de financiële zaken zijn afgewikkeld, op. Tevens dreigt de speciaal voor deze leerlingen-groep opgezette afdeling van de gewone christelijke lagere school De Hoeksteen, door een tekort aan leerlingen te verdwijnen. Deze afdeling is na de opheffing van de Schippersschool in het leven geroepen, om de overgebleven leerlingen aangepast onderwijs te bie'den. De hoofdonderwijzer van de afdeling schippersschool. Dit was tevens het tie dispensatie verlenen om de school schipperskinderen van De Hoeksteen, geboortejaar van koningin Beatrix, in stand tc houden. In 1981 volgde de J A Verduijn. verliest - als er niet zodat de naam van de school voor de officiële opheffing en de fusering met plotseling leerlingen bijkomen - in hand lag. het werd de Beatrixschool 1984 zijn baan. De afdeling gaat dan De schippersscholen waren te onder- teloor omdat de door de minister scheiden in twee types: de ligplaat- klassen en De Hoeksteen kreeg er een gestelde norm van 13 leerlingen het senschool en de zogeheten continu- afdeling schipperskinderen bij. volgend jaar niet gehaald kan worden, school De laatste benaming was op De twee leerkrachten stapten ook Verduijn weet voor de daling van het de Beatrixschool van toepassing, me- aantal leerlingen enkele oorzaken aan de doordat in Wemeldinge een inter- te geven ,,De binnenschepen worden naat voor schipperskinderen ge- steeds groter, terwijl het vrachtaan- bouwd werd, zodat de leerlingen con- bod hetzelfde blijft of zelfs iets daalt, tinu onderwijs konden krijgen Het dus dat betekent dat er schippers gjhg aanvankelijk erg goedmet de verdwijnen. Daarbij komt dat de ge- onderwijsinstelling, het record aantal zinnen kleiner worden en dat werkt leerlingen werd rond het begin van de natuurlijk ook'mee. De verlegging van jaren zeventig behaald: 104. het Kanaal door Zuid-Beveland heeft er eveneens mee te maken". Het ver n/cn^n enfin enigingsbestuurslid C. Meijaard, zegt dat het ook te maken heeft met het In 197Ü verhuisden de leerlingen en feit dat de laatste tijd zich steeds de onderwijzers naar een nieuw ge- meer schippersvrouwen aan de wal bouw, de naam veranderde van Bea- vestigen, en daarvoor Terneuzen kie- trixschool in Schippersschool. Daar- zen. waar ook een schippersschool is, na ging het echter langzaam bergaf- meldmge helemaal dreigt te verdwij- Wemeldinge kreeg in 1938 een eigen waarts. Uiteindelijk moest de inspec- nen Dat is overigens nog niet zeker. De Hoeksteen. De overgebleven leer lingen verspreidden zich over de en Verduijn werd afdelings hoofd. Het einde van de vereniging betekent echter niet het einde van het gebouw van de voormalige schip persschool. De Hoeksteen wordt in de toekomst uitgebreid met een kleuter afdeling en vanwege een lokalen- tekort blijft hel gebouw van de Schippersschool voorlopig nog in ge bruik als dependance. C J W Bras, de voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskinderen: ..Het is na tuurlijk bijzonder jammer dat deze speciale vorm van onderwijs in We- wam, aio liiygen bijkomen, kan alles nog ten goede keren. Maar ge zien de landelijke ontwikkelingen bin nen het onderwijs is het natuurlijk mets bijzonders. Datzelfde kun je ook zeggen van de opheffing van de ver eniging. die was al sinds '81 passief en het wachten was dan ook op het definitieve einde" Vergadering Overigens heeft de ledenvergadering van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskinderen ii Wemeldinge heeft woensdagavond nog geen besluit tot ontbinding van de vereniging kunnen nemen. Er was namelijk niet de statutair vereiste drievierde meerderheid van het aan tal leden aanwezig. Het bestuursvoorstel tol ontbinding zal nu woensdagavond 21 december opnieuw aan de orde komen, omdat dan een meerderheid van tweederde voorstemmers onder de dan aanwei ge leden de ontbinding van de vereni ging tot een feit kan maken. Tevoren had penningmeester J. Ha melink de financiële verslagen van de laatste vier jaar behandeld. Het batig saldo zal op de volgende verga dering overgeheveld worden naar een doel dat in de statuten is ver meld, maar waarover nu ook nog geen beslissing kon en mocht wor den. kostuums - kolberts - pantalons - jackets - overhemden - pulls - hoeden - petten - sjaals - lammycoats - lois-jeans enz. enz. Noordstr. 45-47 Tel. 01155-1773 Onze zaak is geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur 's maandags gesloten moet worden. Strik heeft inmiddels een souvenier uit de brand gehaald. Het gaat om een kist met materiaal voor de verkeersles De inhoud, au tootjes en verkeersbordjes. is gesmol ten .Van alle bijzondere gebeurtenis sen op school bewaar ik iets. Het is een lugubere herinnering, maar maakt wel duidelijk wat er gebeurd is", aldus Strik. Tweedaags toernooi voor Thoolse schutters SCHERPENISSE Voor de vijf ver enigingen in de schutterskring Tholen wordt een tweedaags toernooi gehou den. De organisatie is in handen van schietclub 'Prinses Juliana' uit Scher- penisse in het clublokaal aan de La- ban Deurloostraat Zaterdag 17 de cember begint de wedstrijd om 16.00 uur en op vrijdag 23 december om 18 30 uur. Daarna volgt de prijsuitrei king in café 'De Gouden Leeuw'. Jongeren Platform Reimerswaal houdt een bijeenkomst KRABBENDIJKE Het Jongeren Platform Reimerswaal verzorgt don derdag 8 december een bijeenkomst voor jongeren in Krabbendijke. Te zien is de film 'Weg met de boeken, de straat op'. Deze rolprent handelt over de Japanse jeugd, die zich verzet tegen de betutteling van de ouders. Na afloop van de film is er een discus sie. Aanvang 19.30 uur. Disco-avond in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK Jeugdver eniging 'Scarpenesse' uit Scherpenis- se verzorgt zaterdag 10 december een discoavond in rekreatiecentrum 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom Zangvereniging VZOS in Sint-Philipsland houdt kerstzangavond SINT-PHILIPSLAND Zangvereni ging VZOS houdt dinsdag 20 decem ber een kerstzangavond in Sint-Phi- lipsland. In dorpshuis 'De Wimpel' wordt om 19.30 uur begonnen met deze kerstuitvoering. Ledenvergadering EMM 19 december MIDDELBURG Vandaag (maan dag) over veertien dagen moet de Middelburgse handbalvereniging EMM uit de bestuurlijke problemen zijn. Dan namelijk (19 december) wordt in het clubhuis een ledenver gadering gehouden naar aanleiding van het collectieve 'ontslag' van het bestuur. Momenteel werken de bestuursleden alleen de lopende zaken af in afwach ting van een definitieve oplossing voor de moeilijkheden die er binnen de club zijn gerezen. Het gaat daarbij om een belangentegenstelling tussen de recreatieve leden en de topspor ters. Hoofdonderwijzer Th J. Strik bewaart de restanten van het materiaal voor de verkeersles als 'souvenier' aan de brand VVV Zierikzee houdt contactavond ZIERIKZEE - De Unie van Vrijwilli gers (UW) afdeling Zierikzee houdt vandaag (donderdag) een contact avond in het Ontmoetingscentrum in Zierikzee. De avond begint om 19.30 uur 'Vooruit' Waarde houdt uitvoeringen WAARDE - De muziekvereniging Vooruit in Waarde houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 december uitvoeringen in de sportzaal in Waarde De concerten, gevolgd door een toneelstuk 'Het Min nespel der Maagden', beginnen om 19.30 uur Clubkampioenschap De Zeebaars Scherpenisse SCHERPENISSE Hengelsportver- eniging 'De Zeebaars' in Scherpenis se besloot het seizoen met een bout- wedstrijd en een prijsuitreiking. Met 30 deelnemers was er een aardige toeloop voor de slotontmoeting en deze boutwedstrijd werd gewonnen door P. Hage. De tweede plaats was voor K. J. de Graaf en de derde prijs ging naar C. Zwagemaker. Tijdens een ontspanningsavond in het 'Holland Huis' reikte voorzitter A. J Hoogesteger de bekers uit van de klassementen over 1983. Kampioe nen senioren: C. Zwagemaker, junio ren. J. Vroegop, dames. T. Deurloo- MIDDELBURG - Mevrouw S. T. uit Vlissingen kreeg woensdag tijdens de zitting van de kantonrechter in Mid delburg een naar verhouding lage boete voor de geluidshinder die zij in februari van dit jaar in de wijk Paauwenburg veroorzaakte. Kanton rechter mr B. Verhoeven legde haar 25 gulden op en ging daarmee ver onder de eis van 70 gulden van de officier. Mr Verhoeven hield reke ning met de narigheid die zij toen al van haar fout had ondervonden. Zij had 's nachts de televisie en de video in haar woning dermate hard aan staan, dat de buren onmogelijk de slaap konden vatten. Zij waarschuw den de politie die haar rond drie uur maande het geluid zacht te zetten en een videoband in beslag nam. Even later was het echter weer mis. Om vier uur kwam de politie terug, maar werd na herhaald bellen en kloppen op het raam met binnen gelaten De agenten sloegen toen een ruit in. namen de neide toestellen in beslag en voerden mevrouw T in nachtjapon en duster mee naar het bureau, waar ze de nacht in de cel moest doorbrengen. Pas om twaalf uur 's middags kwam «e weer vrij en werd ze per politieauto thuis gebracht, zodat ze tenminste niet blootsvoets door de winterkou hoefde. Haar raadsman mr J. Verpalen vertel de dat de inbeslaggenomen televisie kapot was teruggekomen. Dat had haar al 240 gulden gekost gekost en de reparatie van de ruit nog eens 130 gulden. Dat vond mr Verhoeven reden om de boete sterk te matigen. Mevrouw J. L. T. uit Vlissingen werd voor het reizen per trein zonder kaar tje tot 40 gulden boete veroordeeld. Zij had 60 gulden als schikking kun nen voldoen. Mevrouw T. had dit niet betaald omdat ze meende dat de zaak met 20 gulden afgedaan had kunnen worden, en in zoverre nact ze gelyk dat ze eerst nog gelegenheid had gehad ae prijs van het kaartje Goes-Vlisssingen plus 15 gulden aan de NS te betalen. Toen dat niet gebeurd was ging justi tie zich met de zaak bemoeien en daar was ze heel wat duurder uit. Omdat ze naar de zitting was gekomen om het zich allemaal uit te laten leggen, vroeg officier mevrouw F M le Cocq d'Armandville-Begheyn niet het volle pond. Ook zonder treinkaartje reisde K. H.. die een zwervend bestaan leidt. Hij verklaarde dat hij meestal probeert een lift te krijgen, maar dat hem dit niet altijd lukt. Langs allerlei omwe gen had de dagvaarding voor de te rechtzitting hem toch bereikt. „Hoe bent u nu hier gekomen?", informeer de de kantonrechter, waarop H. liet weten dat hij op de fiets van Zandvliet kwam. In verband met H.'s moeilijke Inanciele omstandigheden verklaar de mr Verhoeven H. conform de eis schuldig zonder oplegging van straf. Bij beschikking der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg van 30 november 1983 is het faillissement van A M. DE POORTER. Hengstdijksestraat 2, Hengstdijk, gem. Hontenisse opgeheven wegens ge brek aan baten. Mr. E. N. J. H. de Rechter, curator, Grote Markt 7, 4561 EA Hulst. TERNEUZEN De kinderen van de lagere Sint-Willibrordschool in Terneuzen, die dinsdagochtend door brand werd getroffen, zijn vandaag, donderdag, weer aan de slag gegaan. Met acht man sterk is een plaatselijk schoonmaakbedrijf gisteren de hele dag bezig geweest met het schoonspuiten van meubilair, lokalen en trappenhallen. Tot laat in de avond was men nog bezig meubilair, in de lokalen van de moeder-mavo, van roet en vuil te ontdoen. Dames van een schoonmaakbedrijf aan het werk in de door brand getroffen Sint-Willibrordschool in Temen De mavo- en havo-afdelingen van Avondscholengemeenschap Zeeuwsch-Vlaanderen, die in de Sint- Willibrordschool waren gehuisvest, hebben inmiddels vervangende ruim te gevonden in lokalen van de lagere school 'De Terp' aan de Leeuwenlaan. Adjunct-directeur H. Veraart' ,,De heer Strik van de Willibrordschool is ons zeer ter wille geweest om een oplossing te bieden, maar we moeten noodgedwongen uitwijken. Het schoolbestuur van 'De Terp' is in principe akkoord. Vandaag hebben we nog een afrondend gesprek Kun nen we de lokalen huren, dan zijn we uit de brand" Veraart is van plan met zijn leerlingen zeker tot het eind van het schooljaar in 'De Terp' te blijven. ..Dan zien we verder" zegt hij. Hoofdonderwijzer Th. J. Strik van de Willibrordschool heeft nog geen indi catie van de omvang van de schade, maar volgens hem staat wel vast dat een deel van de school herbouwd BOUWCENTRUM TERNEUZEN voor een REDELIJKE PRIJS EEN GOEDE GARANTIE SERVICE NA LEVERING DUIDELIJKE PRIJSOPGAVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24