pn van den Berg: Sparta's jLuropacupgebeuren eenmalig Morgen maatregelen tegen spelers NAC Problemen rond Zeeuws tennisblad de wereld uit Kortsjnoi geeft remise uit handen PZC/sp°rt GESLAAGD LEERLING VOETBALSCHOOL Talbot overleden Van Lotje ISDAG 6 DECEMBER 1983 ~)TTERDAM-TBLISI (GPD) Van oudsher maakt Sparta van de nood een deugd. Niet ten Slechte dweept het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub met het huidige eerste elftal, «n of meer het paradepaardje van de jeugdopleiding, die eens op poten werd gezet als renwicht van het chronische financiële onvermogen spelers van buitenaf aan te trekken. De rijzige, hoogblonde Rotterdam mer wijt de grillige prestaticcurve van Sparta in competitieverband oor een deel aan de vermoeienissen „Nieuw Vreelust". het complex hun tegenwoordige status van basis- schijnbaar loom ligt te soezen in kracht. schaduw van het „Kasteel wer- Een van hen heet Ron van den Berg, i door de jaren heen heel wat profs maker van het doelpunt in Jena. dat spe klaargestoomd voor het grote hem en zijn ploeggenoten de toegang die de Europa-Cupbesognes met zich rk. Nog dagelijks bewijst de voet- verschafte tot de derde UEFA Cup- meebrengen. „Maar ook geestelijk is [school zijn bestaansrecht. Als do- ronde tegen Spartak Moskou. Amper het steeds moeilijk omschakelen. Te rvan de doorgaans krappe clubkas. 23 jaar is hij nog maai in weerwil van gen ploegen als Carl Zeiss Jena en Vin ruil voor forse vergoedingssom- zijn leeftijd gaat „Witlof" evenwel Spartak Moskou kom je nu eenmaal h zovele „leerlingen" naar elders door voor een van Sparta's schaarse gemotiveerder in het veld dan tegen jtrokken. Maar ook in sportieve zin routiniers. bijvoorbeeld PEC Zwolle, Volendam ^kt Sparta profijt van het oplei- Elf jaar „Spangen" hebben hem, zo zal of Helmond Sport. En juist tegen die ifgsinstituut, waarin jaarlijks een blijken, niet bedrijfsblind gemaakt, tegenstanders hebben wij onnodig wordt geïnvesteerd. Het nog aan Als zovele elftalmaten laaft ook hij punten vergokt". Europese front strijdende voetbal- zich gulzig aan de per UEFA-Cupron- je van Bert Jacobs is gegrond- de steeds „groter gegroeide" belang- zes spelers, die zich van stelling van aanhangers, successup- sbéen af aan lieten kneden tot porters en persvertegenwoordigers Als „echte Spartaan" is hij te zeer „Maar als ik het allemaal reëel bekijk, begaan met het lot van zijn club om te moet ik dat hele Europa-Cupgedoe hopen op een massale spelersuittocht, toch zien als een eenmalige gebeurte- die mogelijk in gang kan worden gezet nis. Althans voorlopig", meent Van door het Europa-Cupavontuur van den Berg aan de vooravond van het nu. Gevangen door de tv-camera's tweede UEFA-bekerduel met Spartak (Van den Berg „Ik heb mezelf nog Moskou. „Want ik zie ons dit seizoen nooit zo veel op het scherm gezien") hart Zelf zou „Berg", hij zegt het eerlijk, ook toehappen ingeval hij zich sportief („Ajax of Feyenoord") zou kunnen verbeteren. „Maar toch zou het zonde zijn, als deze vriendenclub uiteen zou vallen". Hoe koel. soms op het ijskouwe af, de „stijf linkse" Van den Berg in het veld ook kan overkomen, hij kan opmerke lijk lyrisch praten over de onderlinge band die „de ploeg tot een geheel maakt" Op zo'n moment is de Rotter damse gemeenteambtenaar niet meer de Van den Berg. die zich professio neel („Ik ben alleen nooit keeper en rechtsback geweest") laat opstellen als afwisselend verdediger, midden velder en spits. „We hebben veel voor elkaar over. dat vooral is onze kracht". Naam gekregen Pillen sjiek v. d. Houten $oopt verder uit VLISSINGEN Nick van den Houten voert nog altijd de rang lijst aan van de Zeeuwse topsco rers. Zaterdag voegde de spits van Kloetinge opnieuw twee doelpunten toe aan zijn totaal. Maar ook Gerard Schipper scoorde in de uitwedstrijd van Oostkapelle (1-0 tegen Hoek), [et verschil tussen Niek van den [outen en Gerard Schipper is jgelopen tot twee treffers, laardoor is het vrijwel zeker dat fan den Houten de winterstop zal gaan als de productiefste jutter in het Zeeuwse voetbal, irard Schipper moet na zater- de tweede plaats delen met in Riemens. die vier keer scoor- voor Serooskerke. Rien Vroe- >p van Smerdiek kwam met :gen doelpunten op de vierde laats. e Zeeuwse topscorers zijn: 1 lek van den Houten (Kloetin- 12; 2 Gerard Schipper (Oost- apelle) en Jan Riemens (Se- loskerke) 10; 4 Rien Vroegop imerdiek) 9; 5 Boudewijn van raenenbroeck (Clingei 8; 6 Pe- iZwart (Sluiskil); Jan de Rijke Middelburg); Egbert Audenaerd Ria); Piet Goedbloed (Veere); eovan Ast (Yerseke) 7; 11 Peter an Dorsselaer (Steen); Mark biest (Steen); Kees Davidse Meeuwen); Jacco Nieuwenhuy- e ('s-Heer Arendskerke); Wim loedegebuure ('s-Heer Arends- .kerke); Jan Huisman (Terneu- _TtoenAdrie Stoutjesdijk (Smer- piek); Sjaak Lankhaar (Meeu- U\ {wen); Gert Jan Bouterse (Veere); g Jan Blok (Wolfaartsdijk): Sjef •'"mberts (Vogelwaarde) 6. seede klas zondag: 1 Jan de ijke en Peter Zwart 7. 3 Theo Rijk (Internos) 6; 4 Frans :haap (Vlissingen); Gerrie Eij- mhout (Vlissingen; John ihuurbiers (Dosko) 5; 7 Bram mde Broecke (Breskens); Rob- de Muynck (Breskens); Rob- )ie Theunis (Boeimeer); Jan Irand (Virtus; Ed Gagliardi 10AD) 4. 'ecde klas zaterdag: 1 Gerard :hipper 10; 2 Ger Kerstens Good Luck) cn Francis Jansen lozenburgi 8; 4 Kees van de 'utle lOranje Wit) 7, 5 Jan de Block (Hoek); Jaap Klem [AZWi. Rob ter Schiphorst Pl\ SSCi 5; 8 Stoffel Schipper en Piet Gierree (Oostkapelle) 4. )erde klas zondag: 1 Boudewijn jjvan Craenenbroeck (Clinge) 8; 2 .Peter van Dorsselaer (Steen); .Mark Triest (Steen); Wim van Duyvenbode (Schutters), Jaap 'van Duyvenbode (Schutters); „Thijs de Jong (Zundert) 6; 7 Rrnie Stoutjesdijk (Zierikzeei; Jan Leen Boot (Zierikzeei; Gé Wolters (goes). Peter Verburg iGoesi Derde klas zaterdag: 1 Niek van den Houten (Kloetinge) 12; 2 Jan Riemens (Serooskerke) 10; 3 Leo van Ast (Yerseke) 7; 4 Kees de Graaf (Dinteloord) 6; 5 Peter de Waard (Kapelle), Arjen Wilting (Terneuzense Boys), Mark de Kunder (Terneuzen Boys) 5; 8 Jan van de Vlies (Tholense JBoys), Johnny Vette (Yerseke), li Peter Kok (Krabbendijke). Wim Luit (Dinteloord i 4. Vierde klas zondag: 1 Egbert Audenaerd (Ria)'7. 2 Jan Huis man (Terneuzem en Sjef Lam bert (Vogelwaardei 6; 4 Lucas van de Voorde (HVV), Eric van Vo p°ucke (IJzendijke), Fonny Ver straete (Axel) 5; 7 Huub Bun 3in (HW), Guino Buysrogge (Honte- ng russei 4 he V'erde klas zaterdag: 1 Rien Vroegop (Smerdiek) 9. 2 Piet Goedbloed (Veere) 7; 3 Kees Da vidse (Meeuwen), Jacco Nieu- wenhuyze 's-Heer Arendskerke), Adrie Stoutjesdijk (Smerdiek). Wim Goedegebuure 's-Heer Arendskerke). Gert Jan Boterse JVeere), Sjaak Lankhaar (Meeu- wen) en Jan Blok (Wolphaarts- tjj dijki 6; 10 Martin Quist (Mevo), Ad Nijland (Meeuwen). Chris Heeren iBWR) en Wim Vroegop igf! (Smerdiek) 5. 3 g Clubscore: 1 Zierikzee 29. 2 'ld Meeuwen 26. 3 Smerdiek 25, hii 'Roosendaal 25. 5 's-Heer Arends- rr'; kerke, Steen, Serooskerke, 23, 9 Oostkapelle 22, 10 Rozenburg en HW 20 geen plaats behalen, die Sparta op nieuw het recht zal geven op deelna- hebben de tot voor kort naamlozen ,naam" gekregen. De Spartanen wor- me aan het UEFA-Cuptoernooi, We den zo langzamerhand ook vaste hebben in de competitie al te veel klanten bij vertegenwoordigende elf- punten verspeeld. We zouden de tallen met gevolg dat zekere spelers KNVB-beker moeten pakken om vol- op het lijstje van menig voetbalscout gend jaar weer door Europa te kunnen voorkomen. „Het zou jammer zijn als trekken. En zo groot is die kans dit elftal uiteen zou vallen", verzucht natuurlijk niet". Van den Berg uit de grond Met Ronald Lengkeek. Robert Ver beek en Adrie Andnessen speelt 'ie het langst, zegt hij, „Met die gasten liep ik in de C'tjes ai te pillen" Later („Bij de B'tjes") voegde libero Leen van Oosten zich nog bij het gezel schap. „We spelen al zo lang samen, we kennen elkaar door en door Als dit span bij elkaar zou kunnen blijven, was Sparta over een paar jaar een topclub". Op zijn minst twijfelt Van den Berg eraan dat het zover ooit komt. „Wil je", erkent hij, „elk jaar in de Europa- Cup spelen, dan moet je toch ergens anders voetballen". Vandaag de dag geniet Van den Berg bij Sparta al van „die aparte sfeer"', die het UEFA- Cupvoetbal omgeeft. Hij heeft ervan geproefd, het smaakt naar meer. „In Tbilisi hebben we maar een kleine kans", gebiedt de realiteit Van den Berg te zeggen. Niettemin zal hij zich, daar in die zuidelijk gelegen Sowje- trepubliek' Georgië, bezield vast klampen aan Sparta's reputatie van verzamelaar van onverwachte uitsla gen. Van den Berg: „Het blijft voet bal. Er was toch ook niemand die had gedacht dat we Jena zouden uitscha kelen". 15 ALKMAAR (ANP) - Op 73-jarige leef tijd is maandagmorgen Frank Lesley Talbot in een ziekenhuis in Alkmaar overleden. De Brit was meer dan dertig jaar in Nederland werkzaam als trainer bij o.a. RCH, Be Quick, AZ '67, Heracles en Eindhoven. Zijn grootste bekendheid echter ver wierf hij als trainer van DWS Met die Amsterdamse club vierde hij in de MOSKOU Na een rechtstreekse vluclit van Schiphol, bekijken de Spartanen jaren zestig met spelers als Israel. Lengkeek, Van Gaal. v d. Berg en Van Noortwijk (vlnrt maandagmiddag met Jongbloed, Flinkevleugel en Geurt- bontmutsen op Russische souvenirs in een winkel op de internationale luchthaven van Moskou. Sparta arriveerde in de avonduren in Tiflis. successen in de Europese-beker- toernooien. ALS GEVOLG SLECHTE RESULTATEN BREDA (GPD) Het dagelijks be stuur van NAC heeft gi: teren nog geen beslissing genomen over de maatregelen die genomen zullen wor den naar aanleiding van de slechte resultaten en de lage toeschouwers aantallen. Besloten is dat de zaak morgen (woensdag) in de tweede be stuursvergadering een vervolg zal krijgen. Afgelopen weekeinde kregen de spelers van NAC na de nederlaag tegen Telstar (2-3) door het bestuur een boete van 100 gulden opgelegd wegens wanprestatie. Maar dat er op korte termijn bij NAC iets meer moet gebeuren is duidelijk Voorzitter Frans Bayings gisteren: „Daar zullen we woensdag met zijn allen uit moeten komen. Dat dat maandag niet is gelukt, kwam omdat we de al eerder geplande periodieke vergadering van het dagelijks bestuur hadden en we van mening waren dat er zaken op het spel stonden die meer mensen bij NAC aangingen dan die van het dagelijks bestuur alleen. Van daar dat we de te nemen beslissingen voor ons uit hebben geschoven naai' woensdag, eerder was het niet moge lijk alle betrokkenen bij elkaar te krijgen". En over de eventueel te nemen maat regelen: „Die zullen we na de vergade ring van woensdag bekendmaken, niet eerder. Wel kan ik zeggen dat we er niet aan denken een trainer buiten te schopppen. Ook zullen er waar schijnlijk geen andere koppen vallen, zoals dat heet. Dat is niet onze stijl. Daar schiet je ook weinig mee op. Er zijn nog legio maatregelen te beden ken tussen het niets doen en het ontslaan van mensen. Ook de positie van de manager staat wat mij betreft niet op het spel. Een eerste-divisie- club heeft net zo goed een manager nodig als een eredivisionist Het werk blijft hetzelfde. Vooral met een be stuur waarin mensen zitten die gezien hun maatschappelijke functie zich toch niet steeds voor bezigheden bij NAC kunnen vrijmaken" Eigen boezem Het bestuur van NAC kan overigens de band in eigen boezem steken, en zal dat welicht ook wel doen, mor gen. Bayings realiseert zich dat uit eindelijk het bestuur de eindverant woordelijkheid heeft. „Maar we kun nen onbezoldigde mensen als we zijn, geen boete gaan opleggen. Zelfs de trainer kan contractueel niet met een geldboete bestraft worden, al zullen we met Henk de Jonge wel rond de tafel gaan zitten om eens uitgebreid met elkaar te praten". Vandaar dat de spelers dus maar beboet werden, om het „kraaiende oproer"' onder de harde supporters kern van NAC al enigszins tot beda ren te krijgen Al zijn daar wel verder strekkende maatregelen voor nodig. Bayings: „Die boete aan de spelers is eigenlijk symbolisch Volgens het con tract kan zo'n boete maximaai hon derd gulden bedragen En dan nog moeten die boetes aan het eind van het seizoen worden gebruikt voor spe lersdoeleinden. zoals bijvoorbeeld voor een feestavond. Maar daar heb ik op dit ogenblik nog weinig trek In". LONDEN (ANP/RTR) De stand in de tweekamp in de halve finales van hel kandidatenschaaktoernooi te Londen tussen Viktor Kortsjnoi, die uitkomt voor Zwitserland, en Gari Kasparov uit de Sowjet-Unie is ge lijk: 3-3. Na 77 zetten zegevierde de twintigjarige Kasparov in de zesde partij, die zondag op de 41e zet was afgebroken in een remise-achtige stelling. Dc zevende partij staat voor woensdag op bel programma. Kortsjnoi maakte het zich in de zesde partij onnodig moeilijk. Zijn voorkeur voor ingewikkelde eindspelen kwam weer eens naar voren. Waar experts zondagavond, nadat de partij was afgebroken, voor Kortsjnoi ten hoog ste een puntdellng voorzagen, tracht te de 52-jange uitgeweken Sowjet- schaker er in de voortzetting meer uit te halen, daarmee zijn leidende posi tie in gevaar brengend Insiders waren overigens ook verrast door de neder laag van de voor Zwitserland uitko mende grootmeester. Volgens de meesten heeft hij een zekere remise laten lopen De deling van het punt had Kortsjnoi volgens analytici nog kunnen bewerk stelligen, wanneer hij op de 63e zet niet d4-d5 maar Td3-dl had gespeeld. Kasparov, pas twintig jaar, behaalde op de 68e zet een dame. waardoor een eindspel ontstond van toren tegen dame, hetgeen altijd door de dame wordt gewonnen. Kortsjnoi stribbelde nog even tegen, maar gaf zich na de 77e zet van Kasparov gewonnen. Stand afgebroken partij wit Korts;non. Kd2 Tal en a5, pionnen d3, d4 f4. g4, h4 zwart iKasparo\ i Ke6. Tb3. Ld6. pionnen a3. b4 b4 17 g7. De partij met Kortsjnoi achter de witte stukken had het volgende verloop 41 Ld6xf4' 59 d3-d4 Kg4-I5 42 Kd2-e2 Tb3-c3 60. Kf7-e7 Td6-d5 43 g4-g5 Lf4-Cl 61. Td2-d3 Kf5-f4 44 h4-h5 b4-b3 02 Ke7-e6 Td5-g5 45 Ta5xa3 Lclxa3 63 d4-d5 Tg5-g6i 46 Talxa3 b3-b2 64 Ke6-e7 g3-g2 47 Ta3-a6' Ke6-f5 65 Td3-dl Kf4-e5 48 Ta6-b6 Tc3-c2 66. d5-d6 Tg6-e6* 49 Ke2-e3 K(5xg5 67 Ke7-d7 Te6xd6 50 d4-d5 Kg5xh5 68. Tdlxd6 g2-gl (d) 51. Ke3 d4 g7 g5 69 Td6-e6' Ke5-f5 52. Tb6-b8 g5-g4 70 Te6 d6 Dgl-a7- 53 d5-d6 Tc2-c6 71 Kd7-d8 Kf5 e5 54 Kd4 e5 Tc6-c5" 72. Td6-g6 Da7-a5- 55 Ke5-f6 g4-g3 73 Kd8-d7 Da5-a4- 56 Tb8xb2 Tc5-d5 74 Kd7-e7 Da4-ivL 57 Kf6xf7 TdöxdG 75 Ke7-f8 Dh4-d8- 58. Tc2-d2 Ktl4-g4 76 Tg6-h6 Dd8-d7 kamp tussen Vassiliu Smislov uit de Sovjet-Unie en de Hongaarse groot meester Zoltan Ribli voor de halve finales van het kandidatentoernooi is maandag in Londen op de 42e zet afgebroken- De stand is 3,5/2.5 in het voordeel van Smislov De zevende partij had het volgende zettenver- loop: Opening: Semi Tarrasch. Smislov had g7-g6 1. d2-d4 Pg8-(6 22 Tc7-d7 Dd5-e4 2. Pgl-ra e7-e6 23 Dg4-g5 Lb7-c6 3. c2-c4 d7-d5 24 F2-f3 De4-£ö 4. Pbl-c3 c7-c5 25 Td7-a7 Lc6-a4 5. c4xd5 Pf6xd5 26 Tdl-el Tc8-c2 6.e2-e3 Pb8-c6 27 b2-b4 La4-b3 7. Lfl-d3 L(8-e7 28. b4xa5 B6xa5 8.0-0 0-0 29 Tel-e4 h7-h6 30 Dg5-e3 Tc2-b2 31 Te4-g4 G6-g5 32 h4xg5 h6-h5 33 Tg4-g3 h5-h4 34 Tg3-g4 h4-h3 35 g5-g6 h3-h2" 36 Kglxh2 Tfe8-h8" Kll2-g3 Tb2xg2' 17 Le4xd5 dd8xd5 33 Kg3xg2 Df5-c2* 18. TC1-C7 Lc8-b7 39. De3-f2 Th8-h2' 19. Ddl-g4 Ta8-d8 40. Kg2xh2 Dc2xf2t 20. Tfl-dl a7-a5 41 Kh2-h3 DI2-1U 21.h2-h4 Td8-c8 42 Tg4-g2 Afgebr Zwart (Rlbli), heeft de 42e zet onder couvert afgegeven De afgebroken stelling is: Wit: Kh3, Ta7.1'eö en pionnen op a3, d4,13 en gö. Zwart Ka7, Dfi. Lb3 en pionnen op aö, e6 9 a2-a3 10. e3xd4 11. Ld3 e4 12 Pf3-e; 13. Lc!-h6 14 Lh6xg7 Kg8xg7 15 Tal-cl b"-b6 16 Pc3xd5 Pe7xd5 77. Tg6-h6 Dd8-d7 1-5 Teleurstelling bij Avanti OOSTBURG In de landelijke bad- mintoncompctitie is dc 6-5 neder laag. die Avanti 1 leed in de uitwed strijd tegen Yonex 3 een grote teleur stelling. In de thuiswedstrijd in de eerste competitiehelft won Avanti 1 nog makkelijk met 11-0. Nu konden alleen Robin Hofland. Brigitte van de Water, Tanja Tienpond in hun enkelspel tot winst komen en het vijfde punt werd gescoord in het gemengd dubbel van Danny Mol met Brigitte van de Water. Hoe het kwam. kon eigenlijk niemand bij Avanti verklaren Het betekent dat de Avanti-ploeg slechts één punt aan het totaal toe kan voegen. Tweede klas: Terneuzen 1 Delft 1 Afgebroken De zevende partij in de schaaktwee- Oostkapelle tegen Terneuzense Boys OOSTKAPELLE Het eerste team van de voetbalvereniging Oostkapelle speelt vanavond (dinsdag.) een (licht- iwedstrijd tegen Terneuzense Boys. De partij begint om 19,30 uur. TEKNECZEN/VLIS.SINGEN Periodieken over tennis hebben dc afgelopen tijd de Zeeuwse tenniswereld beziggehouden. Sprak de districtsvergadering zich zaterdag uit tegen een verplicht abonnement op het Tennismagazine, eerder dit jaar was er opschudding in het bestuur toen de geboorte van een nieuw blad, 'Tennis in Zeeland' werd aangekondigd. Dat zou gebeuren met medewerking van het Zeeuwse bestuur, maar dat bleek daarvan niet op de hoogte. Heisa en verontwaardiging uil die hoek waren het gevolg. Plus de mededeling van initiatiefnemer Jólian Robesin uit Terneuzen dat het voor hem 'zo niet meer hoefde'. Inmiddels echter staat het tweede nummer op punt van de persen te rollen. Het eerste commerciële Zeeuw se sporttijdschrift is daarmee een feit. „De problemen met. de tennisbond zijn allemaal opgelost", legt Robesin. directeur van de Internationale Publi- citeitsdiensten (IPDi, uit. „Men had moeite met de naam die wij hadden gekozen: Tennis in Zeeland. Hun me dedelingenblad heet namelijk ook al zo en daarom vond men dat verwar rend. Om die reden is de naam veran derd m 'Tennissport in Zeeland' Voor ons was dat echt geen probleem". Ook de affiches die opriepen abonnee te worden werden verwijderd. Door een 'misverstand' stond daarop dat het blad verscheen met medewerking van de KNLTB. En daar was, zo liet districtsvoorzitter Chris Wondergem destijds weten, geen sprake van Ro besin hoefde daar zelfs niet eens op te rekenen. De boosheid bij het district is echter verdwenen Nadat Robesin had laten weten de verlangde naams wijziging te zullen aanbrengen, kon wat de bond betreft het eerste num mer verschijnen. ..Er is geen enkel bezwaar tegen als iemand een blad over tennis wil uitgeven. Dat kunnen wij toch niet tegenhouden", zegt Won dergem. die.er aan toevoegt dat 'Ten nissport in Zeeland' best alle gege vens zoals uitslagen en toernooikalen- ders van het district kan ontvangen. „Alleen de officiële mededelingen ge ven we natuurlijk niet. Daarvoor heb ben we een eigen bulletin". .Tennissport in Zeeland" heeft een oplage van 2200 exemplaren. „Er is een potentieel van 8000 gezinnen, maar met een gemiddelde van 5000 zouden wij al heel tevreden zijn", zegt Robesin. Het blad geeft informa tie over alle tennisevenementcn in de provincie. Ook over wedstrijden en toernooien die niet onder KNI.TB- vlag worden gespeeld. Dat gebeurt in de vorm van verslagen, interviews en achtergrondverhalen. „Wij zijn er zeer optimistisch over en er zijn nu al plannen om volgend jaar met een watersportblad te komen dat hele maal is gericht op Zeeland", aldus Robesin Zoals de uitslag laat zien kon de wedstrijd niet volledig worden uitge speeld Dat kwam doordat de Delftse ploeg een uur te laat in Terneuzen arriveerde. Nochtans was de ploeg zaterdagavond al in Antwerpen, en daar was men uit. geweest Overigens maakt het geen enkel verschil voor de einduitslag. Delft 1 is duidelijk win naar Alleen Gerda Riemens slaagde erin om haar partij te winnen. Derde klas: Wings 1 Flying Shuttle 2 4-4 Een gelijkspel voor de Koudekerkse ploeg. De vorige keer werd nog met 6-2 gewonnen. Dat, men nu niet de winst haalde, kwam mede doordat Laura Schaier een gescheurde borst spier had Adrie Hoff. Catharina Christiaansen wonnen allebei hun en kelspel Het dames dubbel van Catha rina Christiaansen met Laura Schaier leverde ook nog winst op. Evenals het gemengd dubbel weer van Catharina Christiaansen nu met Jeffrey Bakx Pijnacker 1 Marathon 1 3-5 Marathon 1 heeft zich een uitstekende uitgangspositie weten te verwerven voor de laatste competitiewedstrij den Peggy Vitahs, die weer driemaal goed was voor winst, stond mede aan de basis van de zege. Vitalis won haar enkelspel, het dames dubbel samen met Manon Lammers en het gemengd dubbel samen met Marcel Lammers. Verdere winst was er voor Manon Lammers in het dames enkel en het heren dubbel van Marcel Lammers met Mickey Titaley. Door deze zege en het gelijke spel van Wings 1 staat Marathon nu twee punten los. Met de wedstrijd van Marathon tegen Wings voor de boeg belooft dat een spannen de wedstrijd te worden Pluumpjc 1 Bavel 2 1-7 In de thuiswedstrijd kon de Goese ploeg enkel maar de eer redden. Daar voor hadden zij dan Carla de Cruiff nodig Zij slaagde erin om haar dames enkel partij ir een zege om te zetten Ajax' tweede aoeipunt legen Sparta, onze enige nog reste rende Europa-Cupdeelnemer, was het mooiste van de vier. Uitblinker Peter Boeve, kakel vers getrouwd i„blijkbaar een goeie massage", zei hij frivool tegen Theo Koomeni, leverde het voorbereidende werk, en Frank Rijkaard rondde een en ander perfect af met een doeltreffende kopbal. Zijn medespelers renden op Frankie af. omhelsden hem, gin gen om zijn nek hangen, kortom: een bevredigend gezicht voor mensen die legen apartheid zijn. zal ik maar zeggen, maar nadat dit eerste geknuffel een einde had genomen snelden dezelfde spelers naar links, naar het eer ste tussenstation Peter Boeve, die als tweede in het omhelzings- ntueel mocht delen. Een vertrouwd beeld, zult u zeg gen, waarom beschrijf je dal zo uitvoerig? Omdat ik intussen voor mijn geestesoog Clive Tho mas al heen en weer zag hollen tussen deze twee zich langzaam naar de middenstip verplaatsen de Laocoon-groepen, met drifti ge en ook dreigende gebaren doende de kluwen mensenvlees te ontwarren en naar de eigen speelhelfl te commanderen voor de hervatting van het spel. Clive Thomas, die naam komt mij bekend voor, zult u denken, en u hebt gelijk. Nederland heeft twee watersnoodrampwedstrij den gespeeld. De eerste in 1953, is beroemd, omdat ome buiten lands spelende voetbalprofs toen met 1—2 wónnen van het Franse elftal in een wedstrijd waarvan de entreegelden ten goede kwamen aan de slachtof- STOPPER fers van de watersnoodramp in Zeeland. En de tweede op 16 juni 1976 is berucht, omdat het Ne derlands elftal toen, in de stro mende regen, met 3—1 van Tsje- choslowakije verloor. Dat ge beurde in het stadion van Za greb, we waren tot de laatste vier voor het Europees landen- kampioenschap doorgedrongen, het veld ivas een moeras, en de scheidsrechter was Clive Tho mas uit Wales. Met nog 14 minu ten te spelen was de stand 1—1, en Nederland speelde met elf tegen tien man: de overwinning lag voor het grijpen Toen kreeg Johan Neeskens de rode kaart na een genadeloze overtreding. Johan Cruijff kreeg vervolgens geel icegens praten, eindstand 1—1. na 15 minuten verlenging nog steeds 1—1. overtreding te gen Cruijff. Thomas laat door spelen, Tsjechoslowakije scoort: 2—1, Van Hanegem weigert af te trappen en wordt ook uit het veld gestuurd, kortom: een en al misère Daar kent u Clive Thomas dus van. Laalst konden we hem be zig zien de juichende spelers van West Ham en Manchester Unied die lop verschillende tijdstip pen i om eikaars nek hingen uit elkaar te plukken. Spelers die na een doelpunt naar de tribune rennen maken zich schuldig aan onfatsoenlijk gedrag of brengen de wedstrijd in deskrediet, zei Thomas, die dreigde dat hij een speler die zich ondanks een eer ste waarschuwing voor een tweede keer op die manier mis draagt een boeking zal geven, om hem bij de derde keer het veld uit te sturen. Toe maar! Wie van plan is een hattrick te sco ren Peter Houtman!) is dus ge waarschuwd. Een beetje be smuikt reageren, anders zitje zo in de kleedkamer' Ik heb die Clive Thomas nooit gemogen, een pedant mannetje. Een doelpunt is in het profvoet bal zo zeldzaam, dat wie zo'n doelpunt niet celebreert een beetje van lotje getikt is. En de scheidsrechter die dat vreugde betoon wil „subduen" (zeg maar beteugelen) is helemaal van lotje getikt c.q. overgesnapt. Clive Thomas dus. Goede prestaties mrg meisjes van Volharding DORDRECHT De mcisgroep van hel Goese Volharding heeft uitste kend gepresteerd tijdens vereni gingswedstrijden moderne ritmische gymnastiek in Dordrecht. Alle deel nemende groepen bestonden uit ze ven meisjes, terWijl in drie catego rieën opgetreden werd, tot en met 11 jaar. van 12 en 13 jaar, alsmede van 14 jaar en ouder. In de eerste categorie won Stefanie Hoegee de wedstrijd met overmacht Clubgenote Manella Marree werd tweede en Edith van der Linden vijf de. In de tweede categorie ook een Volhardingoverwinning: die van An- kie Bokelaar en in de oudste groep won eveneens een meisje uit. Goes: Annelies de Vos. terwijl Barbra van Zwienen derde en Michelle Smolders vierde werd Van Breukelen naar PSV EINDHOVEN (ANP) PSV heeft zich voor ongeveer 700.000 gulden verze kerd van de diensten van doelverde- diger Hans van Breukelen. De Eind- hovense voetbalvereniging en Van Breukelen. die momenteel nog uit komt voor de Engelse club Notting ham Forest, bereikten maandag over eenstemming over een verbintenis van vier jaar. Het contract gaat het komende seizoen in (1 juli 1934).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15