Reinigingsdienst Vlissingen blijft na actie stipt werken Afbraak technisch onderwijs strijdig met herstel economie' Bijstandsvrouwen gaven wethouders lege pakjes Iepen gesnoeid Gedeputeerde bezorgde verpleeghuisplan bij de staatssecretaris PZC/ provincie AMERLID VAN DER DOEF BIJ MTS VLISSINGEN PLISSINGEN - Het Zeeuwse tweede-kamerlid J. van der Doef (pvda) zal bij de behandeling van de begroting voor economische zaken de tegenstelling aan de orde stellen tussen de pogingen om de economie te herstellen en gezond te maken en de gelijktijdige afbraak van (iet technisch onderwijs. Hij zei dit maandagochtend tijdens zijn bezoek aan de MTS in vlissingen, waar hij een onderhoud had met Sinterklaas over de problemen van het middelbaar technisch onderwijs, alsgevolg van het overheidsbeleid van de afgelopen jaren. cenHet tweede-kamerlid zei ook de sug- irajgesüe van directeur M. A P Verhoe stten van de MTS te zullen overbren gen, die een pleidooi hield voor een Jiinistene voor industriebeleid, waar- onder ook het technisch onderwijs ■*fou moeten ressorteren, zoals nu al, k%et landbouwonderwijs is onderge bracht bij het ministerie voor land bouw Over de wenselijkheid of moge lijkheid tot het instellen van een jninisterie voor industriebeleid liet het kamerlid zich echter niet uit. De Vlissingse MTS had ook de kamer leden drs. M. Beinema (cda) en mr. A. j te Veldhuis (vvd) uitgenodigd om te komen praten met Sinterklaas over IJsclub Sint-Annaland houdt jaarvergadering itnglNT-ANNALAND De ijsclub Sint- Annaland houdt vrijdag 16 december de jaarvergadering in hotel 'Haven- Zicht' in Sint-Annaland. De aanvang ^aJs 20,00 uur. 3, Feestavond van FNV afdeling Hulst Q'BULST De bouw- en houtbond FNV afdeling-Hulst houdt zaterdag 10 'december haar jaarlijkse feestavond ^n hotel Van Oosterom in Hulst Na een welkom door de voorzitter volgt ™feoor alle leden een gezamelijke maal- ed&jd. De bijeenkomst wordt besloten iaamet een feest- en dansavond. Het tfekuzikale gedeelte is daarbij in han- aaijden van het orkest 'The Jumbo's'. Tijdens de dansavond wordt er een verloting gehouden en worden er en kele spelletjes bingo gespeeld. De ""feestavond begint om 20.00 uur. Vrouwen voor Vrede de problemen van het middelbaar technisch onderwijs. Die konden daaraan echter geen gevolg geven. Sinterklaas overhandigde het tweede kamerlid zes stukjes hout, die als een Hongaarse kubus ineen passen, maar Vereniging van flatbewoners in Terneuzen vierde 10-jarig bestaan TERNEUZEN Dc Vereniging Flat- bewoners aan de Fahrenheit laan vierde haar tienjarig bestaan in de Opstandingskerk te Terneuzen. Voor zitster mevrouw D. van der Bilt opende de feestelijke avond die was gevuld met voordracht, muziek en dans. Mevrouw Perdaan hield een humoris tische voordracht. De dames Jansen en Van der Bilt verzorgden het toneel stukje 'De Waarzegster'. Mevrouw Jansen en de heer Stoffels zongen liedjes, begeleid op elektronisch orgel door de heer Pattist. Hij was tevens schrijver van de liedjes. Onder leiding van mejuffrouw Blaak man speelden de aanwezige leden twee spelletjes bingo. Tussendoor danste men op muziek, gespeeld door de heer Pattist. De vereniging, die de kosten voor haar rekening nam, ziet terug op een geslaagde viering van het tienjarig bestaan. Inwoners die niet konden of wilden meedoen aan de feestavond, krijgen op korte termijn een attentie aangeboden. uiteenvallen zodra een van de onder delen wordt verwijderd. Hij vergeleek dat blokje hout met het onderwijs, dat volgens hem op dezelfde wijze uiteen zou vallen. Hij stelde bovendien dat een dergelijk stukje speelgoed in de toekomst wellicht het maximale werkstuk is dat leerlingen nog kun nen maken, omdat er niet meer hout of ander materiaal beschikbaar zal zijn als de bezuinigingsmaatregelen doorgaan. De directie wees Van der Doef op de verschillende bezuingingsmaatrege- len die al zijn genomen, zoals het inleveren van 13 procent van de weke lijkse lessen in de periode van 1971 tot en met 1983. terwijl het aantal leraar- lessen daalde met 25 procent en het aantal taakeenheden met 15 procent, en de klassen zijn vergroot met 25 procent. De toelatingsvoorwaarden werden verlaagd, maar de examenei sen gehandhaafd De vergoeding per leerling is nauwelijks toegenomen, terwijl de houtprijs ongeveer verdub belde Bovendien werd gewezen op de afslanking bij het schoonmaakperso neel en administratief personeel. Kamerlid Van der Doef W mi laar Woensdrecht IIDDELBURG - De afdeling Zeeland tn West-Brabant van 'Vrouwen voor yrede' hebben een oproep gedaan om tee te doen aan de vorming van een lenselijke keten rondom de vliegba- is Woensdracht. Dit moet gebeuren ip zondag 11 december. Op deze lanier willen de vrouwen hun af laten blijken tegen de voorgeno ten plaatsing van kruisraketten in oensdrecht. toor deze vreedzame actie wil men laai twaalfduizend mensen bij een krijgen. Het comité Vrouwen voor Vrede' wil 11 december om 13 uur ■kken vanaf industrieterrein De fooi in Hoogerheide. Toneel in dialect Groede en uin Nieuw vliet ?nGROEDE De toneelvereniging ■4>roede voerde zaterdag twee toneel- «ukken op in Groede. Plus minus konderdvijftig mensen woonden de roorstelling, die plaats vond in de IFulpenhoek. bij. Voor de pauze werd bet door Cor Schijve geschreven stuk Trine ei keure had' opgevoerd, waar In Ellen Morel en Adelein Vcrheye dt =tollen speelden van Trine en Pier var Plezant. INa de pauze werd 'An de marolleput op de planken gebracht. Dit stuk frerd geschreven door Ans Schilden en in het Zeeuws dialect bewerkt dooi Binus Willemsen. De hoofdrollen wer- ~~öen vertolkt door Levien Scheele. Magda Verheye en Anja Toussaint De wee stukken, die in het dialect 'orden gesproken, worden zaterdag 'taande opgevoerd in 'Stadsher- ?rg' te Nieuwvliet. De aanvang is om '.00 uur. 'Vlaanderen-show' Axel groot succes —AXEL De zevende 'Vlaanderen- show'. een kleindierententoonstel- ling die in manege 'Magrette' in Axel werd gehouden, is opnieuw een groot succes geworden. Na de gebruikelij ke keuringen reikte wethouder G. van Schaik na afloop de prijzen uit, In zijn toespraak prees hij de inzet van het bestuur en de leden van de orgeniserende vereniging. Winnaar bij de konijnen werd J. Ver sprille uit Oostburg met een 'klemzil- ver'. De tweede plaats was hier wegge legd voor R. Soethaert uit Westdorpe. De grootste inzending konijnen was van L. Taalman uit Westdorpe. Bij de ütote hoenders ging de eerste prijs naar J Walhout uit Hoek. gevolgd door A Heuvelsland uit Heikant Bij de dwerghoenders eindigde W. Wattel uit Oostkapelle op de eerste plaats. De tweede plaats was weggelegd voor L. J. Walhout uit Hoek. Kampioen bij de cavia's werd D. Kramer uit Seroos- kerke, Het jeugdlid Pascal de Caluwé uit Westdorpe pakte hier de eerste hoofdprijs. hi de categorie sierduiven paktevoor de zoveelste keer de combinatie Frans en Frank Serrarens uit Clinge de kam pioenstitel. Hun 'Mondians' kregen ruini voldoende punten voor die titel. R van der Sijpt uit Clinge zijn 'Mon- dena' eindigde op de tweede plaats. Daarnaast won de combinatie Serra rens uit Clinge de beker die door de gemeente Axel was beschikbaar ge steld voor de mooiste vormduif Het succes voor de gebroeders Serrarens werd helemaal compleet, toen wethou der Van Schaik bekendmaakte dat het tweetal opnieuw de wisselbeker had gewonnen. Dat was voor de twee- Ide maal zodat men de beker mag houden. MIDDELBURG Gedeputeerde voor volksgezondheid W. Don heeft maandag in Den Haag het verpleeghuisplan voor de gezond heidsregio Zeeland aan staatsse cretaris Van der Reijden vrn wel zijn, volksgezondheid en cultuur aangeboden. Deze moet het plan definitief vaststellen. Het Zeeuw se verpleeghuisplan is het eerste plan dat op grond van de wet ziekenhuisvoorzieningen is opge steld. Eind oktober hebben provin ciale staten van Zeeland het ont werpplan vastgesteld. Bij de aanbieding wees de gedepu teerde er op dat de provincie het plan als uitgangspunt heeft geno men voor de heroverwegingsopera tie. ook bij de prioriteitenstelling bouwinitiatieven zal de provincie zich baseren op het plan. Volgens Don kunnen de provincies pas echt op het terrein van de volksgezondheid gaan werken als er een systeem van regionale bud gettering wordt ingevoerd. Dan kan de provincie binnen het door het rijk toegewezen budget de vol ledige verantwoordelijkheid dra- euii vuui üe door haar opgestelde plannen. Naast de capaciteit en spreiding van verpleeghuizen komt in het plan uitvoerig de verpleeghuiszorg aan de orde. hoewel dit volgens de richtlijnen van het rijk niet vereist was. Het plan geeft enkele aanzet ten voor vernieuwingen op het ter- rem van de zorg. Ook wordt be schreven welke samenwerkingsre laties met andere (gezondheids voorzieningen moeten worden op gebouwd Voor deze zaken geeft het plan de hoofdlijnen. Er wordt op gerekend dat het 'veld' het, plan oppakt. De provincie zal hiervoor stimulerend optreden. Gedeputeer de Don denkt hierbij aan het geven van gerichte opdrachten aan de provinciale raad volksgezondheid Juist omdat er voor de daadwerke lijke uitvoering van het plan een belangrijke taak ligt voor (de werkers in) de verpleeghuizen - en andere voorzieningen - is het in nauw overleg met hen opgesteld. Ook heeft de provincie een in spraakprocedure over het plan ge houden; aan de inspraak hebben ruim 200 personen deelgenomen. Axelse commissie vergadert over vaststelling van rampenplan AXEL Vaststelling van het ram penplan is het voornaamste agenda punt in de vergadering van de Axelse commissie voor de strafverordenin gen. woensdag om 19.30 uur in het stadhuis. Dat plan is bedoeld om bij rampen slachtoffers snel en doeltref fend hulp te verlenen. Aan de opstelling van het rampen plan is in Axel geruime tijd gewerkt. Het is de bedoeling dat het plan minimaal één keer per jaar geheel of gedeeltelijk in een oefening wordt beproefd. Zonodig kunnen jaarlijks ook wijzigingen worden aangebracht, afgestemd op de werkelijkheid. Woensdagavond vergadert voorts om 20.00 uur de commissie financiën. De commissie moet een oordeel vellen over financiële medewerking aan de renovatie van 24 woningen in de kern Zuiddorpe. Die opknapbeurt (kosten, bijna negen toni is overigens by 22 woningen al voltooid, De bewoners van de overige twee woningen hebben geweigerd- Gevolg van de renovatie is dat de. huren met tachtig procent per maand worden verhoogd. B. en w willen voorts 23.000 gulden uittrekken voor het bouwrijp maken van de plannen Zuid-Oost Zuiddorpe. Eikenlaan Koewacht en het plan Noordpolder in Axel In het stadhuis vergaderen woensdag tenslotte de commissies openbare werken (19.30 uurl en sportzaken (19.00 uur). Commissie verkeer Zierikzee vergadert ZIERIKZEE De verkeerscommis- sie Zierikzee houdt dinsdag 13 de cember een vergadering in het stad huis. De commissie houdt zich bezig met een verzoek van een aantal be woners een parkeerverbod in de Schouwenbank in te stellen. Aandacht krijgt ook een rapport ov'er de verkeerssituatie in de Schelde- straat. Verder dient de verkeerscom- rnissie een advies uit te brengen over het al dan niet invoeren van betaald parkeren in de binnenstad, alsmede over de wenselijkheid een verkeerscir culatieplan op te laten stellen De vergadering begint om 19.30 uur Wethouder A. Hoefkens van Vlissingen toonl het lege pak, dat hij kreeg van Tanja Gorter, dte het hem aanbood namens het actiecomité Vrouwen in de Bijstand VLISSINGEN - MIDDELBURG - Hel actiecomité Vrouwen in de bijstand heeft maandagmiddag le ge pakjes overhandigd aan de Vlis singse wethouder voor sociale za ken A. Hoefkens (CDA) en diens Middelburgse collega M. Vinke (CDA). De dames verontschuldig den zich voor het magere geschenk met de opmerking, dat zij gezien de bezuinigingen op de uitkeringen niets meer te geven hebben. Beide wethouders lieten weten eigenlijk niets meer te hebben verwacht en wethouder Hoefkens tracteerde het actiecomité op zijn beurt op taai taai. De Vlissingse en Middelburgse wet houders werden om 14 UU uur opge kocht in het stadhuis, waar hen de lege. maar goed verpakte dozen werd overhandigd. Het actiecomité las daarbij een gedicht voor. dat wethouder Hoefkens zou opsturen naar Den Haag. De tekst luidt; ..Jammer meneer, maar we hebben niet meer, en tegen nog eens drie procent naar benee, daartegen zeg gen wij nee. Wethouders zijn toch geen lij pen. die kunnen toch wel begrijpen, dat 'leven' van een uitke ring, in 1983 al niet meer ging. Geef daarom ons verzet door aan Den Haag. want ons ligt het zwaar op de maag' De beide wethouders kregen boven dien een exemplaar van het boekje Geloot, het is armoe Wethouder Hoefkens tracteerde de vrouwen van het actiecomité op taai-taai bij de koffie ..Dat moet u maar beschouwen als een persoon lijk grapjeverklaarde hij. Inbreuk Wethouder Vinke van Middelburg beloofde een brief te zullen opstel len, waarin wordt benadrukt dat de korting op de uitkeringen een in breuk is op de levensomstandighe den van de bijstandsvrouwen. Deze brief wordt vrijdag (9 december) in concept behandeld in de commissie van advies en bijstand voor de sociale zaken en vervolgens doorge stuurd naar Den Haag De commis sievergadering in het stadhuis van Middelburg begint om 16.00 uur. Openbare verkoping KAPELLE - Notaris mr J. Gmelich Meijling verkocht in het openbaar in het dorpshuis te Schore het woonhuis met garage, staande aan de Boomwei- delaan 16 te Schore. groot 2 are 75 GCSlaagd centiare. Hoogste inschrijver was de heer J. A. Minnaard te 's-Gravenpol- der voor de som van ƒ78.712,-. Hij werd tevens koper .voor de som van 79.500,- De woning was vrij te aan vaarden. Bijeenkomst VOO in Oostburg OOSTBURG De afdeling Het land je van Cadzand van dc Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt woensdag 14 december een openbare bijeenkomst in de burger zaal van het Oostburgse gemeente huis. Als spreker is uitgenodigd Lex van der Jagt, algemeen voorzitter van de VOO. Van der Jagt zal ingaan op de onder wijsbegroting, het manifest over klei ne scholen, de schoolgeldkwestie en de fusie tussen de rijksscholenge meenschap Koningin Wilhelmina en de rooms-katholieke scholengemeen schap Sint Eloy in Oostburg Na de inleiding is er gelegenheid tot discus sie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur WEMELDINGE De heer Peter Die- lemann uit Wemeldinge is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het diploma 'Elektrotech nisch Ingenieur'. NIET GOED VERPAKT VUIL WORDT GEWEIGERD VLISSINGEN - De reinigingsdienst ambtenarensalarissen maandag van de gemeente Vlissingen heelt beëindigd. Dit betekent volgens chef haar stiptheidsactie uit protest tegen E. Aukes van de reinigingsdienst de korting van drie procent op de echter niet, dat opnieuw dezelfde soepelheid wordt gehanteerd bij het die langs de weg wordt gedeponeerd. olgen van de voorschriften ais in het verleden het geval is geweest en weer alle rommel wordt opgeruimd. huisvuil niet goed wordt verpakt blijft de reinigings dienst het ook in de toekomst weige ren. De steeds krappere personeels bezetting is een van de argumenten daarvoor. De stiptheidsactie van de reinigings dienst in Vlissingen heeft bijna drie weken geduurd en heeft volgens de heer Aukes tot weinig echte klachten geleid „Eigenlijk heeft niemand enige problemen ondervonden als gevolg van deze vakbondsactie wanneer het huisvuil maar goed werd aangeboden Er is maar een telefoontje geweest van iemand met klachten, maar de actie heeft ook duidelijk goed gewerkt. Nu wordt het vuil in een van de Vlissingse wijken keurig aangeboden, terwijl het tevoren altijd een puinhoop was. Een groot aantal mensen houdt zich voor treffelijk aan de regels," aldus de heer Aukes Hij noemt het overigens zeer frappant, dat maandagochtend veel mensen hun huisvuil telefonisch heb ben aangeboden, omdat zij hadden vernomen dat de stiptheidsactie was afgelopen Zij verbaasden zich erover dat los gestort huisvuil ook in de toekomst niet meer zou worden mee genomen. Het huisvuil moet verpakt zijn in een zak met het Komo-keur- merk en los afval moet goed zijn gebundeld. Niet goed verpakt huisvuil, zoals hier in de Vlissingse wijk Papegaaienburg. wordt ook in de toekomst geweigerd door de reinigingsdienst, die de stipt heidsactie tegen de korting op de salarissen maandag heeft beëindigd. CADZAND Zes werklozen uit Sluis en Zuidzande zijn maandagmorgen begonnen met het snoeien van ruim 180 iepenbomen aan de Ringdijk-zuid in Cadzand. Het karwei vindt plaats in het kader van het werklozenpro- ject Oostburg-Sluis en staat onder toezicht van een vertegenwoordiger van rijkswaterstaat. De werklozen gingen er maandag flink tegenaan Bijna 90 bomen zijr. inmiddels onder handen genomen Vandaag (dinsdag) wordt de ploeg met nog een werkloze uitgebreid zo dat alle bomen er in de loop van de dag weer allemaal gefatsoeneerd zul len uitzien. Twee werklozen die zich wél hadden aangemeld, zagen op het laatste mo ment toch maar af van het klusje. De bomen staan op een steenworp af stand van de woning van de Oost burgse wethouder A de Feijter. die ze zelf indertijd heeft laten planten Hij betaalt de reiskosten van de 'snoeiers'. Het werklozenproject Oostburg-Sluis heeft een heel programma opgesteld van landschapsverzorgende werk zaamheden. Als de bomen aan de Ringdijk-zuid klaar zijn worden aan de aangrenzende Platteweg de knot wilgen onder handen genomen Daar na wacht nog een verwilderde heg van ruim 150 meter om te worden lnge- snoeid. Vervolgens zullen de West-Zeeuws- Vlaamse werklozen aan de Golepol- dersedijk tegen de negentig nieuwe bomen aanplanten. Projectleider Huub de Vilder verwacht dat het clubje nog wel tot eind februari met de landschapsverzorgende werkzaam heden bezig zal zijn. 6 DECEMBER 1933

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11