Jan Raas: nationale titel de meeste overwinningen Zes nieuwe spelers in Olympische selectie Dynamotoppers niet naar eigen St. Nicolaascross Joop Kilian: ik ben zeker van de titel voor EMM PZC/sP°rt -{DRIE VAN DER POEL DE REGELMA TIGSTE lotorcross Axel Zeeuwse marathon niet meer op de kalender Kortsjnoi houdt het initiatief V TOPPERS VOORAF WHS zaterdag tegen Bruse Boys: zonder Nico Hage ^tlIJDAG 2 DECEMBER 19B3 19 KNVB praat met vakbonden DEN HAAG (GPD) Staatsse cretaris Joop van der Rcijden van WVC is niet van plan de '■"'subsidies aan het betaalde voet- ^bal te blokkeren tot het moment 5waarop blijkt dat de breuk in t\ iliet sectiebestuur van de KNVB ^definitief is. De bewindsman liet dit gisteren weten tijdens """de behandeling van de WVC- begroting in de tweede kamer in 'Piantwoord op een vraag van e"Joop Worrell Ipvda). "JVandaag vindt in Rotterdam 'Teen gesprek plaats tussen de TCNVB en de vakbonden WCS (spelers) en WON (trainers) over mogelijke terugkeer van karei en Cees van den Berg in het sectiebestuur. Beide werkne- Versafgevaardigden stelden jongstleden maandagavond hun beschikbaar. Van der wacht de uitkomst van lijmpoging af, voordat hij stappen zal onderne- Adrie van der Poel USSINGEN De Zeeuwse wielerprof Jan Raas heeft in het afgelopen seizoen in Nederland meeste overwinningen op zijn naam gebracht. Vorig jaar was hij overigens ook al de renner in de nationale profkoersen. Van de 75 wedstrijden in Nederland kwam In Raas dit jaar twaalf keer als winnaar over de streep. Niettemin was de voormalige pman van Raleigh niet de regelmatigste renner in het peloton. Dat was Theo Smit, die vijf oerwinningen haalde en zich daarnaast nog 36 keer klasseerde binnen de eerste tien. in Raas werd kampioen van Nederland op de weg en won daarmee tevens een van de llangrijkste wedstrijden. De ronde van Nederland ging naar Adri van Houwelingen en Hans -pgerijs schreef de Zes van Rijn en Gouwe op zijn naam. [ik van de Nederlandse wedstrijden koersen uitstekend gedaan. Zes keer Buiten de landsgrenzen haalden de Tden door een buitenlander gewon- werd er een eindzege behaald. Bert beroepsrenners in het afgelopen jaar ion De belangrijkste was ongetwij- Oosterbosch won de Ster van Besse- 27 overwinningen in eendagswed- °c de Amstel Goldrace: die leverde ges en de Ronde van Amerika. Leo strijden. De triomfen die het meest irfces op voor de Australiër Phil van Vliet vierde zijn triomf in de aanspraken waren: Adri van der Poel 'derson Vierdaagse van Duinkerken en Gerrie in de Grote Prijs Nederlandse profs hebben het vol- Knetemann werd in de Ronde van de Raas in de Ronde het jaaroverzicht in de étappe- Middellandse Zee eerste. Verder was Leo er de „open" ronde van Europa voor Hennie Kuiper in Parïjs-Roubaix; Jan van Houwelingen en Cees Priem Theo de Rooy in de Grote Prijs i Europa: Jan van Vlaanderen; Vliet in Gent-Wevelgem; won de Driedaagse van De Panne. De Nederlanders wonnen 25 étappes, waarvan acht door Bert Oosterbosch. Dortmund; Steven Rooks in Luik- Bastenaken-Luik en Johan van der het Kampioenschap van EL De Belgische internationale fttorcrossers Yvan van de Broeck, pk van Velthoven, André Mosant, ■jdy Sterkx en Jan Blanquart zijn jndag de grote trekpleisters tijdens motorcross, die gehouden wordt jhet Smitsschorrecircuit in Axel. 'ordt gereden in een zestal catego- cc, 125 cc, 250 cc, 500 cc, :kt en de zijspannen. Voor de (Belgische Lieihebbersbond) ko- ook een groot aantal Zeeuwen de start. Iüve deze wedstrijden wordt er ;en tentoonstelling gehouden van 's en motoren, die volgend jaar !de rit Parijs-Dakar deelnemen; oorbeeld een Range Rover, een cedes, een Opel en en Toyota. mman verliest 1ARTA Hoewel Jan Timman het internationale grootmees- loernooi in Djokjakarta zijn 14e .ij in 40 zetten verloor van de jerikaan Ronalds Henley, blijft hij 'iet klassement met 11 punten aan [leiding staan. ian heeft 11 punten. De enige jeslagen schaker, de Rus Arthur /tupov, volgt met 10 punten. Johan van der Velde was ondanks zijn Zurich, vroege uitschakeling in de Tour de Adrie van der Poel was met 431 regelmatigste in de étappekoersen. punten de regelmatigste Nederlandse ianpi Viktor is ook tijdens de vijf je partij voor de tweekamp Gari Kasparov niet in Ifnoeilijkheden geweest. Al na 21 /feiten zag de 20-jarige Sowje- Ês, die met wit speelde, in dat niets had weten te bereiken, sparov berustte toen maar in remise, waardoor zijn achter stand van één punt ontstaan een nederlaag in de begin- lartij gehandhaafd bleef: 2-3. isparov had na zondag drie igen de tijd gehad zich voor te ;reiden. omdat hij uitstel had ivraagd voor de partij, die ei- inlijk dinsdag gespeeld had loeten worden. Hij koos nu met. it voor de Catalaanse opstel- ig en gaf Kortsjnoi geen gele- inheid dame-Indisch te spelen. ials in de eerste en derde partij, let maakte niet veel uit. Kaspa- iv kon zo ook geen geschikt invalsplan vinden en na 21 itten besloot hij zich maar neer leggen bij deling van het punt lij heeft nog zeven partijen onf 5 proberen de vroeg opgelopen Ipchterstand teniet te doen. Iet zettenverloop wit: Gari Kaspa- "V (Sowi; zwart Viktor Kortsjnoi li1 d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6; 3 -g3 d7-d5. 4 Lfl-g2 d5xc4. 5 Pgl-13 '-C5; 6. 0-0 Pb8-d7. 7 Pbl-a3 Pd7-b0: Pa3xc4 Pb6xc4, 9. Ddl-a4 schaak d7. 10. Da4xc4 b7-b5; 11 Dc4-c2 !-c8. 12 d4xc5 Lf8xc5, 13 Dc2 b3 P13-e5 Dd8-b6, 15. Lcl-g5 -<38; 16. Dc3-f3 Lc5-e7, 17. Pe5xd7 18. Tal-cl Tc8-d8; 19. Df3-c6 Ib6-a5; 20. a2-a3 b5-b4; 21. Lg5-f4 "•d5, remise KI.OOSTERZANDK De Zeeuwse atleliekwereld moet het de komende jaren stellen zonder een 'eigen' mara thon. De afgelopen drie seizoenen werd in Middelburg jaarlijks de na tionale militaire titelstrijd op die afstand gehouden, een wedstrijd die ook open stond voor niet-militairen. De organisatoren van die marathon wilden de organisatie in handen spe len van een Zeeuwse club, maar gisteravond bleek daar tijdens de kalendervergadering van de KNAU afdeling Zeeland in Kloosterzande weinig belangstelling voor te be staan. Alleen AV '56 uit Goes zou in principe bereid zijn één keer in de twee jaar een marathon te organiseren, maar de overige clubs zeiden ronduit 'nee'. „Het verzadigingspunt is ook be reikt", verklaarde secretaris Koos Og- gel van de afdeling Zeeland. „De organisatie is gigantisch en het is begrijpelijk dat de clubs dat niet zien zitten. Bovendien is de marathon van Etten-Leur er dit jaar bijgekomen. Maar als je ziet wat er weer aan wegwedstrijden op de kalender staat, dan kunnen we toch tevreden zijn". Zeeland krijgt er het komend jaar twee wegwedstrijden bij. In Middel burg (Dauwendaele) wordt 29 juni een wedstrijd over 10 kilometer gehouden en in Haamstede staat voor 26 juli een wedstrijd over eveneens 10 kilometer op de kalender. Het totaal aantal wegwedstrijden komt daarmee op elf. Behalve de Zeeuwse marathon komen ook de Zeeuwse kampioenschappen steeple-chase in 1984 te vervallen De deelname was de afgelopen jaren al vrij gering t vijf a zes per categorie» en daarom besloten de Zeeuwse clubs deze titelstrijd het komend jaar te laten vervallen. De Zeeuwse kam pioenschappen individueel voor se nioren en A- en B-junioren worden 8 september in Vlissingen gehouden. En de meerkamp-titelstrijd in dezelf de categorieën wordt 25 en 26 augus tus eveneens in Vlissingen gehouden. Het avondprogramma van de Zeeuw se kampioenschappen.(200 meter, 800 meter en 10 kilometer) worden 6 juni in Goes gehouden. Uitbreiding De mogelijkheid bestaat dat de afde ling Zeeland wordt uitgebreid met één club. De atletiekvereniging Flakkee (ingedeeld bij het district Rotterdam) heeft daartoe een verzoek ingediend bij de KNAU. De Zeeuwse clubs zijn bereid dat voorstel te ondersteunen 'als de technische problemen daarbij opgelost kunnen worden'. Data van de voornaamste wegwed strijden luiden: 28 april 25 kilometer in Middelburg, 5 mei halve marathon in Terneuzen, 2 juni 10 Engelse mijl in Middelburg. 23 juni 20 kilometer in Vlissingen. 29 juni 10 kilometer in Middelburg. 3 juli Singelloop in Zic- rikzee. 15 juli 10 kilometer in Dom burg. 26 juli 10 kilometer in Haamste de. 4 augustus halve marathon in Goes, 18 augustus 15 kilometer in Wolphaartsdijk en 25 augustus 25 kilometer in Hulst. prof in het klassement met de buiten landse koersen. De jonge belofte uit Hoogerhelde gaat Jan Raas vooraf en Joop Zoetemelk neemt de derde plaats in. Raas zakte in dat klasse ment in vergelijking met vorig jaar van de eerste naar de tweede plaats. Van der Poel klom van de negende plaats naar de koppositie Jan Raas werd in totaal winnaar van zeventien wedstrijden. Dat waren: Wouw, Ronde van Midden Zeeland, Kloosterzande. Hengelo. Nederlands kampioenschap. Woerden. Venhui zen, Kortenhoef. Echt, Rijsbergen, Leiden, Hoevelaken. GP Ales, Kuur- ne-Brussel-Kuurne, Ronde van Vlaan deren. Arendonk en een etappe in de driedaagse van De Panne Het totale klassement (van de eerste dertig én de Zeeuwen) over het afge lopen seizoen ziet er als volgt uit: 1 Adrie van der Poel, Iloogerheide 431 punten; 2 Jan Raas, 's-Heerenhoek 377. 3 Joop Zoetemelk, Germigny l'Eveque 362. 4 Leo van Vliet, Oudenbosch 328, 5 Bert Oosterbosch, Oudenbosch 320, 6 Frits Pi- rard, Dorst 240, 7 Theo Smit, Zwanenburg 235, 8 Hennie Kuiper, Putte 220, 9 Henk Lubberding, Voorst 2190 10 Johan van de Velde, Rijsbergen 212: 11 Pons van Kat wijk, Oploo 191, 12 Steven Rooks. Hcerhu- gowaard 187. 13 Hans Langcrijs, Waddinx- veen 180, 14 Peter Winnen, Gendt 179 15 Jos Schipper, Kwadendamme 158; 16 Ger rie van Gerwen, Olland en Gerard Veld- scholten. Oldenzaal 156; 18 Wies van Don gen, Breda 154, 19 Jacques Hanegraaf, Schijf 150. 20 Adri van Houwelingen. Zalt- bommel 142, 21 Jan Jonkers, Oud Gastel 125. 22 Heddie Nleuwdorp, Wemeldinge 123, 23 Piet van Katwijk, Oploo en Johan Lammerts, Bergen op Zoom 119; 25 Gerrie Knetemann, Huijbergen en Jos Lanimer- tink. Wierden 111, 27 Theo de Rooy, Spau- beek 108; 28 Johnny Broers, Maartensdijk 107, 29 Mario van Vlimmeren. Hoeven 102; 30 Cees Priem, Wemeldinge 100, 49 Ad Polak, Heinkenszand 10, 52 Wim de Ruiter, Amemuiden 9 Wim van Helvoirt uit Zuld- dorpe klasseerde zich geen enkele maal binnen de eerste tien. De overwinningen: 1 17 Jan Raas, 14 Bert Oosterbosch, 10. Adri van der Poel; 8' Henk Lubberding, Leo van Vliet, Joop Zoete melk, 5. Hennie Kuiper, Theo Smit. Hans Langerljs, 3. Gerrie Knetemann, Frits Pi- rard, Steven Rooks, Theo de Rooy, Jos Schipper, Johan van der Velde, 2: Johnny Broers, Adri van Houweliongen, Jan van Houwelingen, Fons van Katwijk, Jos Lam- merlink, Cees Priem, Gerard Veldscholten. 1: Wies van Dongen, Gerrie van Gerwen, Aad van den Hoek, Jan Jonkers, Piet van Katwijk, Johan Lammerts, Jacques van Meer, Henk Mutsaars. Ad Wijnands VOORZITTER SCHA A TSBOND TREEDT AF AMERSFOORT (ANPI De voorzit- ter van dc Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB), jhr. mr. W. H. D. Quarles van l'fford, heeft het bondsbestuur donderdag meege deeld. dat hij zijn functie neerlegt. Quarles van Ufford, burgemeester van Amstelveen, trekt zich terug in ver band met zijn benoeming tot direc teur van het kabinet der koningin. De vice-voorzitter van de schaats bond, Jan Graas, heeft zich bereid verklaard als waarnemend voorzitter op te treden tot in de vacature is voorzien ZEIST (ANP) Bondscoach Ger Blok heeft in zijn voorlopige seleetie voor het kwalificatieduel Joegosla- vic-Nederland, voor het Olympisch voetbaltoernooi van 1984, zes nieu welingen gekozen. Van 't Schip, Rut ten, Bleuming, Lems, Eykelkamp en Van Gerwen werden tot nu toe nog niet eerder uitverkoren door Blok. De selectie van vijftien man komt volgende week dinsdag en woensdag bijeen op het KNVB-sportcentrum te Zeist voor een trainingskamp. Dins dag speelt Oranje een oefenwedstrijd tegen de amateurs van Blauw-Wit. Het duel begint om 17.00 uur. De interland tegen Joegoslavië wordt op zaterdag 17 december in Mostar gespeeld. Nederland heeft uit de eer ste twee duels, beide tegen het Roe meens Olympische elftal, slechts eén punt gehaald Joegoslavië leidt in de kwalificatiegroep van Nederland met vijf punten uit drie wedstrijden. Blok heeft voor het trainingskamp geen spelers van Sparta kunnen uit nodigen. De Rotterdammers hebben begin volgende week de uitwedstrijd uit de derde ronde van het UEFA- bekertoemooi tegen Spartak Moskou op het programma. De bondscoach zal voor de wedstrijd in Mostar slechts onder bijzondere omstandigheden één of meer Spartanen aan zijn selec tie toevoegen. In vergelijking met zijn selectie voor het tweede duel tegen Roemenie (Utrecht. 5 oktober» heeft Blok geen beroep kunnen doen op de A-intema- tionals Houtman. Broeken. Van Tig- gelen en Silooy Bondscoach Rijvers handhaaft het viertal in de selectie voor het Nederlandse elftal, dat op diezelfde 17e december het beslissen de EK-kwalificatieduel tegen Malta moet spelen. Blok heeft verder niet meer gekozen voor doelman Van Ede en middenvelder Bosman (Go Ahead Eaglesi, een van de weinige uitblin kers in Utrecht De vijftien geselecteerden voor het Olympisch voetbalelftal: doel: Storm (Ajax) en Van Gerwen (Fortuna S.l; veld: Koevermans. Maessen. Suvrijn (allen Fortuna S.). Rutten, Bleuming (beiden FC Twcntel, Kruys, De Wit Ibeiden FC Utrecht», Van 't Schip (Ajax). Haar (AZ'67). Hoekstra (Feye- noord). Keukens (FC Groningen». Lems (DS'79) en Eykelkamp (Go Ahead Eagles). HU IB DALEBOUT FA VORIET VOOR ZEGE MIDDELBURG De beste atleten van de Middelburgse atletiekvereni- kanshebbers voor een positie bij de ging Dynamo '70 verschijnen morgen (zaterdag) niet aan de start van de Sint Nicolaascross, georganisseerd door hun club. Het evenement, dat meetelt voor de Zeeuwse crosscompetitie, past niet in het schema dat John Vermeuie en Kim Reijnierse hebben opgesteld voor hun optreden op nationaal topniveau. Vermeuie maakt furore op de middenafslands- loopnummers. Reijnierse 4 marathon van Apeldoorn, De beide atleten hebben het er best Middelburgse wedstrijden, een beetje moeilijk mee. Kim Reij- zich evenmin nog gemeld bij wed- nierse „Ik vond het niet leuk voor strijdsecretaresse Ineke Guequierre inshrvingsbureau open. top De sterkste veteranen zijn Frans Krijnsen (AV). Kees West stra te (Marathon» en Ron Abuijs (Dynamo»' Trijnie Smeenge (Dyna mo» is de favoriete bij de dames, loopnummers. Reijnierse wil zich nog twee maanden voorbereiden op de 2e behoren tot de 440 reeds inge- j^jgHgn A"°ischreven deelnemers, het grootste heeft aantaldat zich ooit opgaf voor deze ■eldloop Om 11.30 uur star gaat het nshrvingsbureau open. om 12.30 Goesenaar Huib Dalebout iAV'56) uur start de eerste groep, om 14 25 heeft dat wel gedaan en daarom is uur lopen de dames en A-meisjes en hij tot nu toe de favoriet voor deze om 15 15 uur de heren. Het parkoers cross. Dalebout wordt vergezeld gaat over 8400 meter vanaf de kanti- door zijn sterke clubeenoten Leon ne op het Nadorstsportpark de bei- de organisatoren var. onze club. van de Velde en Jan de Bart. Mara- de sportparken rond Daarna zijn er Maar aan de andere Itant zt)n we £<>n Vlissingen vaardigt Johan de nog prestatielopen. 2 km voor de prestatiegerichte atleten en de club ™eeer Sam Polderman at als jeugd. 5 of 10 km voor de ouderen, vindt het best aardig, dat we natio- nale of internationale aanspreken de resultaten neerzetten" Reijnier se heeft een maand geleden beslo ten zich op de marathon te 'werpen' „Ik heb drie maanden voorberei ding gekozen voor de Apeldoornse midwintermarathon, die begin fe bruari wordt gehouden. De Waran deloop afgelopen weekeinde paste in de voorbereiding voor Apeldoorn, de Sint Nicolaascross echter niet. Ik kan wel vermoeid aan de start ver schijnen. maar dan komt er weinig van m'n marathonplannen terecht. clubkampioenschappen van SÏNT-ANNALAND Voor de Brabantse oefenmeester Nico de Frel was .er aan het begin van de voetbalcompetitie geen twijfel mogelijk. „Nico Delta Sport uit Zierikzee. volgende Hage is nog altijd een van de beste spitsen van Zeeland", sprak hij uit week, passen beter in het voorberei- ervaring. Maar toen hij dit jaar opnieuw als trainer van WHS van start dmgsschema. Dat is een wedstrijd ging wist De Frel al dat hij niet over deze aanvaller zou kunnen over 20 kilometer" Reijnierse voegt beschikken. Het is bekend van Nico Hage: hij weigert om tijdens het er nog aan toe „Meestal komen we seizoen meer dan één keer in de week te trainen en komt dan ook niet in naar de wedstrijden van onze club, aanmerking voor het eerste elftal, maar ditmaal gaat het beslist met" John Vermeuie heeft, nadat hij Nico de Frel verzekerde echter ook: eveneens vorige week aan de Wa- ..We kunnen natuurlijk altijd nog randeloop meedeed, moeten afzeg- een beroep op hem doen als WHS in gen voor de Sint Nicolaascross. om- moeilijkheden dreigt te komen". En dat hij volgende week deelneemt dat stadium lijkt de Thoolse club aan de Duindigtcross. inmiddels te hebben bereikt. WHS Twee andere sterke Dynamolopers, speelt zaterdag op eigen veld tegen Frank Kooman en Johan Antheu- Bruse Boys en deze twee clubs msse hebben zich evenmin voor- staan niet toevallig onderaan de ingeschreven, maar Kooman komt ranglijst in de tweede klas. Bruse vermoedelijk wel aan de start. Piet Boys is verzwakt, omdat er zich dit Vonck, vaak een geziene gast bij de jaar een paar geroutineerde spelers dat hij nog speelt dit jaar Maar als Kun Reijnierse: legt zich toe op de marathon. hebben teruggetrokken. Bij WHS is de oorzaak voor de slechte start vopral het wegvallen van Nico Hage en daardoor het gebrek aan een schutter. Het ziet er nog niet naar uit dat WHS vóór de winterstop een beroep op Nico Hage zal doen. „Ik ben het in elk geval niet van plan", verze kert De Frel „Het zou inderdaad een noodgreep kunnen zijn en Nico is dan ook wel bereid om in te springen. Maar ik denk niet dat dat de oplossing van het probleem is Ik vind dat we er met het huidige elftal uit moeten komen". Jan Englebert ging twee jaar gele den ook van dat standpunt uit. De toenmalige trainer van WHS kwam echter na een zeer zwakke uitwed strijd bij AZVV in conflict met het bestuur. Er werden toen duidelijke eisen gesteld aan Englebert: hij moest Nico Hage terughalen om te redden wat er nog te redden viel. Het zou niet denkbeeldig zijn dat het bestuur langzamerhand ook dit jaar op een rentree van Hage hoopt. „Daar is tegen mij nog met geen woord over gesproken", zei De Frel deze week evenwel. „Ik sluit niet uit ik er van uit was gegaan dat ik WHS daarmee kon redden, dan was het al gebeurd Dan is het misschien nu wel al te laat". Nico Hage is niet in een beste conditie, zo stelt De Frel ook. „Hij scoort wel regelmatig in het tweede elftal Ik heb hem bijvoorbeeld te gen Kloetinge aan het werk gezien en toen was ik zeker niet onder de indruk. Ik denk niet dat hij in deze vorm en met deze conditie tweede klas kan spelen". Het is dan ook de bedoeling van Nico de Frel om binnen het be staande elftal naar andere mogelijk heden te zoeken. „Tegen Bruse Boys is het zaterdag een wedstrijd die we moeten winnen, maar dat is bijna onmogelijk zoals we de laatste weken spelen. Ik heb nog altijd het volste vertrouwen in deze spelers, We zullen alleen het elftal een beetje door elkaar moeten gooien: vooral voor deze belangrijke wedstrijd". ZONDAG TOPTREFFEN TEGEN UD MIDDELBURG Hij is een soort manager bij EMM, vertelt hij niet zonder trots. De man die alles re gelt voor de spelers en die er voor zorgt dat het Middelburgse hand balteam onbezorgd naar de wed strijden toe kan leven. Joop Kilian: geboren in Utrecht en sinds vier jaar begeleider van de heren van EMM. „Ik ben natuurlijk geen ech te manager", moet hij bekennen. „Want dan zou ik zelf over een bepaald budget moeten beschik ken. Dat regelt het bestuur van EMM vanzelfsprekend, maar naar buiten uit noem ik mezelf toch altijd de manager". De beste Zeeuwse handbalploeg staat aan de vooravond van een drietal zeer belangrijke ontmoetin gen. Zondagmiddag speelt EMM thuis UD uit Utrecht, dat de eerste plaats op de rangschikking deelt met Wings. De week daarna treft EMM de andere leidersploeg en vervolgens is er de thuiswedstrijd tegen Internos, dat op de vierde plaats staat „Ik vaar er blind op dat we alle drie die wedstrijden winnen", verzekert Joop Kilian. „Vraag het maar aan de spelers van EMM. ik ben een ongekende optimist. Ik heb zelfs wel eens beweerd dat we met de kerstdagen al bijna zeker zijn van het kampioenschap. Dat is mijn manier om de jongens op te peppen voor deze wedstrijden" Joop Kilian gaat er ook werkelijk vanuit dat EMM de titel en de promotie haalt. „We hebben niet alleen de sterkste ploeg in deze divisie. Ik vind vooral ook dat EMM de meeste scholkracht in huis heeft. Dat is er nog niet altijd uitgekomen, maar sinds vorige week heb ik daar weer alle vertrou wen in. Stel je voor zeg: zonder F.ddy Schuitema draaide het team ook als een trein. Eddy is er zondag weer bij en normaal gesproken zijn we dan nog veel sterker". EMM waardeert dat optimisme van zijn begeleider ongetwijfeld. Toen Joop Kilian (geboren in Utrecht) vier jaar geleden naar Zeeland kwam, wist Cees de Ridder precies wie hij nodig had om zijn heren- ploeg te begeleiden „Ik was hier nog maar net en toen sprong Cees de Ridder al op mijn nek", vertelt Kilian. „Ik kende hem uit de hand balwereld. Jaren geleden was ik onder meer trainer geweest van Achilles uit Utrecht". Joop Kilian was zelf eigenlijk een voetbalman: „Ik heb bij een hele boel amateurclubs gevoetbald, zelfs tot in Duitsland toe. Maar door mijn dochter ben ik in de handbal ver zeild geraakt". Volgens Joop Kilian zal het team van EMM overigens zondag niet op volle sterkte aan kunnen treden. Eddy Schuitema maakt weliswaar zijn heroptreden, maar daartegen over staat dat Hans Schuitema (rugblessure) en Ronnie van Belzen (gescheurde spier in het dijbeen) onzeker zijn. EMM-UD wordt gespeeld in de sporthal aan de Nassaulaan en be gint om 14 30 uur Joop Kilian 1rechtsbespreekt de tactiek voor de komende wedstrijd met coach Cees de Ridder. Op de achtergrond traint de selectie UTRECHT (ANP) De schaatswedstrijden om de Dom- duidelijkheid is over het al of niet meedoen van dë trofee, die op zondag 11 december op de kunstijsbaan van kernploeg van trainer Henk Boer Utrecht zouden worden gehouden, gaan niet door. Vrijdag gaat het bestuur van de KNSB met Boer om de Harm van der Leegte, directeur van het schaatscentrum tafel zitten Woensdag hakte Van der Leegte de knoop 'De Vechtse banen' acht de voorbereidingstijd voor de evenwel al door en schrapte het evenement van de organisatie te krap geworden nu er nog steeds geen agenda

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19