J ZEELAND" Voorlopig geen acties ersoneel veerdiensten Onzekerheid Campina duurt voort L Aardenburg wil vredesklokjes toch in toren van de St. Baafs i ECHTEN VOOR VERLOREN ZAAK' I I ALLEMAAL SHOW I jtoit van tienduizenden guldens bij inbraak Potten en pannen voor padvinders ■r liefstal van ïreedschap Kapelle WANPRESTATIE GEMEENTE AANGEVOCHTEN NA JAAR NOG GEEN BESLISSING ONTSLAGEN PAGINA 13 DONDERDAG 1 DECEMBER 1983 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IEL BURG - Bij een inbraak in een woning aan ^e President Kennedy- een "zilveren horloge met zilveren kettingen van dezelfde edele metalen. 10 n Middelburg is dinsdag (waarschijnlijk tussen elf en twaalf uur) voor zilveren 10-guldenstiikken. twee zilveren servetringen, zilveren bestek, gouden Ig- tot vijftigduizend gulden aan sieraden en voorwerpen ontvreemd, woners van het pand kregen eerder dit jaar ook al ongewenst bezoek de buit was bij die gelegenheid geringer van omvang. keer werd toegang verschaft via een zolderraam waarna de gehele ig werd doorzocht De lijst met gestolen spullen omvat: een gouden en en zilveren manchetknopen, zilveren Zeeuwse knopen, geldkistje met 700 gulden, paspoorten, spaarbankboekjes en dertig eurocheques, bijouteriekistje met zilveren en gouden ketting, bloedkoralen gaatjesketting, gouden hanger met granaat, ring met granaat en andere sieraden Daarnaast werden enkele tassen meegenomen. Van de daders ontbreekt ieder spoor BSINGEN - Het personeel van de Provinciale Stoombootdiensten dat is aangesloten bij JVbva-Kabo ziet af van verdere acties tegen de korting van drie procent op de Jtenarensalarissen voor volgend jaar. De leden menen dat acties voor behoud van het iis in 1984 moeten worden beschouwd als een verloren zaak, gezien het standpunt van de +derheid van de Tweede Kamer en de uitspraak van de Middelburgse rechter, die de te staking verbood. Dit heeft het actiecomité van het PSD-personeel woensdagochtend Jevraagd meegedeeld, na ledenvergaderingen die maandag in Kruiningen en dinsdag in pingen zijn gehouden. "jten hun krachten te verzamelen .de PZC van woensdag, maar dat er van de rechter", aldus een woordvoer- -fleventuele acties in het voorjaar Idaarnaast honderden telefoontjes zijn der van het provinciehuis, zomer, wanneer moet worden igeweest van het bedrijfsleven, waarin 'rhandeld over de arbeidsvoor- jwerd gedreigd dat het provinciaal C fn den voor 1985 en 1986. ..Het heeft ;bestuur aansprakelijk zou worden ge- t/f§ zin nu acties te voeren, gezien de steld voor de schade als gevolg van de De veerdienst tussen Vlissingen en |raak van de rechter. Daarmee staking. ..Er lag ook een ultimatum Breskens is woensdagochtend nog B#,en wij alleen de mensen tegen van de Kamer van Koophandel voor enkele uren uitgevallen als gevolg in het harnas jagen", aldus de van een storing in het aandrijfmecha nisme van de brug in Vlissingen. Rijkswaterstaat heeft de motor ver vangen, waardoor de boot van 8.25 uur als eersté weer in de vaart kon worden gebracht. Een groot deel van het verkeer kon volgens directeur ing D. Oostinga naar Kruiningen worden geleid. Over de oorzaak van de stormg en de schade was woensdag nog niets be kend, Bij de PSD bestond overigens ffden van de Abva-Kabo hebben. ,één schriftelijke schadeclaim is inge- Zeeuwsch-Vlaanderen. Die zijn alle- jns woordvoerder J. Pruijssers, diend van 170 gulden, zoals gemeld in maal ingetrokken door de uitspraak niet de indruk dat het publiek dacht j- - met een actie van het personeel te maken te hebben. ,,Wij hebben in ieder geval geen telefoontjes ontvan gen van mensen die daaraan dach ten", aldus de heer Oostinga. roemde verder de verhalen van irovinciaal bestuur over ingedien- chadeclaims duidelijk overtrok- Bij navraag op het provinciehuis jl^melijk gebleken dat slechts één II Iws bedrijf schriftelijk heeft aan- indigd een eis tot schadevergoe- in te dienen bij de PSD, tot een ag van 170 gulden. Hond bijt man een vinger af nclusie de moeite om er over te pra- is de conclusie van de heer JSjsers. „Wanneer opening van za- jAwas gegeven voor het kort ge- h had de rechter zich misschien ZAAMSLAG De Axelaar D. de J heeft dinsdagavond laat zijn rechter- middenvinger verspeeld tijdens een hondengevecht De man liet in De Elleboog in Zaamslag de viervoeter van een bekende uit. Het dier werd lastig gevallen door een loslopende VLISSINGEN - Met Gewestelijk Scouting- welijke Handwerken het hond' waarvan de eigenaar niet is twee goedgemikte bijl- voorzitter N. J A, Wijten doel van haar club uit. achterhaald Toen De J de vechten- slagen onthulde me- sprak van een welkome Deze vereniging werd in den wdde scheiden beet de aanvaller vrouw J. B. Boertien- gift. De vereniging moet1838 opgericht op initia Velema in haar functie ook bezuinigen De sub- tief van de dames Scho- de sidie houdt geen gelijke rer. die iets wilden doen voor de armlastigen op hem in zijn hand Een Zaamslagse huisarts verleende eerste hulp. SAS VAN GENT Prachti ge kostuums, veel beweging en levensechte imitaties. Dat was de eerste play-back- show, die woensdagmiddag in De Roselaer te Sas van Gent werd gehouden. Het sociaal-cultureel werk had dertien inschrijvingen ont- vangen van leerlingen en groepen, die allemaal mee wilden strijden voor de hoogste eer. Het was uiteindelijk Riny Fokker, die met zijn Elvis Presley-crealie de beste beoordeling kreeg van de ju ry. Voor alle deelnemers waren er na afloop bloemen. Na de wedstrijd was er een toegift van de imitatie- groep Meat Loaf uit Westdorpe. Het waren de prijswinnaars van de play-back-show in Concordia De verdere uitslag is 2 ex aequo De Meidengroep: Angela Wage. Angeli- aue Heijens. Cindy de Kraker en de. en Barbara Streisand die ver- Stephanie Lenoir. Kinderen voor tolkt werd door Angehque de Brum Kinderen: Wunny Kluwen. Christel De derde plaats was weggelegd van de Rijt, Manon van de Berg. voor Petra de Roos en Susan Dijk- Cindy Roelandt en Kirtsen Schae- stra. •oorzitter Vereniging Loterijen en tred met het stijgend le- mop^léw;\naa'r"dat'wiIdt'hrt Vrouwelijke Hand,ver- dental van 1670 naar Walcheren Zrj maakten ken woensdagavond 2300 m de laatste tien wat zij het beste kon een indrukwekkende jaar Het is de bedoeling den fraaie handwerken set 'groot keukenmate- dat het materiaal zal die door middel van een ^provinciaal bestuur bevestigde D|,»c supertor- worden uitgeleend aan loterij voldoende op- ■fisdag dat er Inderdaad slechts m»»' I"""1"1 ad brachten om een aantal J zelfs een enorme vergiet dergelijke uitgaven nog mensen te helpen mgetje gewond aanrijding IEMUIDEN - De 6-jarige Corne- een koffiezetappa- niét kunnen veroorlo- raat waren een cadeau ven. Als voorbeeld van haar vereniging noemde hij de pas opge- aan Scouting Zeeland, richte groep in 's Gra- De gebeurtenis vond venpolder dan ook plaats in het Mevrouw A. van de Loo V1 c Jboi /Ihui Meulmeester uit Arnemuiden gewestelijk Scouting- legde Dit jaar handwerkten de dames ruim achtdui zend gulden bijeen, waarvan een deel is ge bruikt voor het ge- de Vereni- schenk van Scouting bureau te Vlissingen. ging Loterijen en Vrou- Zeeland. dinsdagavond met een gebro- bovenbeen in het Middelburgse ihuis worden opgenomen na een ival. i verwondingen liep hij op in de Drestraat in Arnemuiden. De jon- 13stak plotseling tussen geparkeerd nde auto's de weg over en me- ciw C. D. (41) uit Arnemuiden kon ~'.met haar personenauto niet meer jMjken ondanks het feit dat ze met yge snelheid naderde. Volgens een ^rdvoerder van de rijkspolitie is aan de lage snelheid te danken de verwondingen niet ernstiger kin. Het ongeval deed zich dins- mvond omstreeks half zes voor ?ELLE - In de nacht van dinsdag geholpen door de gewestelijke bestuursleden T. van Elsacker 1 links) en N.JA. woensdag is uit twee kranen in Wijten fmidden elle voor zo'n duizend gulden aan edschap gestolen. De kranen den geparkeerd op een stuk id aan het Jan Domusweegje en ien gebruikt bij de ruilverkave- .7 in Wemeldmge. Er werd voor ftveer 150 gulden schade aan de len aangericht. Mevrouw J. B. Boertien-Velema hanteert het bijltje, waarmee het koord moest worden doorgehakt, ter onthulling van het geschenk. Zij werd daarbij Aardenburg optrad, stelde in zijn aeholven door de aeioesteliike bestuursleden T van F.lsnrkpr ilinki) i>n n 1 a pleidooi vast dat de gemeente blijft ■oorbereidingen MIDDELBURG De gemeente Aardenburg blijft vasthouden aan de plannen om het 'niet aan de orde'. „Dat zou een veelbesproken vredescarillon op te hangen in de toren van de St. Baafskerk. Van teruggave revo,utionair«. ontwikkeling in de van het monument aan de inmiddels 88-jarige Fries Pieter de Boer is geen sprake meer. RaSmanVc'Goede meende echter Dat werd woensdag duidelijk voor de arrondissementsrechtbank in Middelburg, aangespan- dac er wel degelijk gronden zijn om de nen door de bejaarde Fries. Hij heeft ontbinding van de overeenkomst met Aardenburg en eènlTg ove'LSit"""'"dïSntmkke' teruggave van het carillon geëist. lingen en stelde vast dat Aardenburg na al die tijd nog niet weet wat er met bet klokkenspel in de St. Baafs op te ven. Daar heeft hij nooit misverstan- het carillon moet gebeuren, hangen. den over laten bestaan" „Ophanging in de toren van de St. Volgens hem is het niet de schuld van Volgens Van der Weel is het niet de Baafs druist in tegen de wensen van de gemeente dat het monument na schuld van dc gemeente dat het alle- De Boer Burgemeester Lockefeer vier jaar nog steeds niet is geinstal- maal zo lang heeft geduurd „De ge- heeft nooit de bereidheid getoond te leerd Hij wees daarbij met de be- meente heeft jarenlang consequent luisteren naar zijn wensen' schuldigende vinger naar de bejaarde geprobeerd het klokkenspel in de to- De Friese raadsman gaf als voorbeeld geestelijke vader' van het monument, ren van de St Baafs op te hangen. Dat van de warnge koers van het Aarden die woensdag overigens niet bij de heeft zeker lang geduurd, als gevolg burgse gemeentebestuur dat blijk- zitting aanwezig was. ..De Boer heeft van allerlei technische en financiële baar nu opnieuw besloten is het caril- jarenlang de indruk gewekt dat hij problemen. Het is een ingewikkelde Ion in de St Baafs op te hangen, wel kon instemmen met installatie zaak". Volgens hem valt Aardenburg terwijl het college enkele maanden' van het carillon in de St. Baafs dan ook geen 'wanprestatie' in de geleden nog aankondigde het klok- stelde hy vast. „Pas in maart 1982 schoenen te schuiven kenspel aan Pieter de Boer terug te sprak hij zich daar duidelijk tegen geven. „De gemeente is kennelijk uit". flu thin r!i li O voorbarig geweest", stelde hij vast. Raadsfnan De Goede ontkende dat. v/fftt/ffKft/tg „Eerst gekocht en toen pas gepraat „De Boer wilde het monument zo Ontbinding van de overdrachtsover- over de plaats en de financiering", installeren dat het zichtbaar zou blij- eenkomst is volgens Van dc Weel Uit de weigering van gedeputeerde staten een opnchtingsplan voor het Zijn raadsman, mr. J. de Goede, stel de in zijn pleidooi vast dat het carillon na ruim vier jaar nog geen bestem ming heeft gekregen Hij verwijt Aar denburg 'wanprestatie' De gemeente heeft volgens hem gehandeld 'in strijd met de goede trouw' door de wensen van de gever van het carillon in de wind te slaan. De Goede eiste woens dag dan ook ontbinding van de over eenkomst tussen Aardenburg en de stichting 'Ons Nationaal Monument opgericht door De Boer en inmiddels 'in liquidatie' na de overdracht van het klokkenspel in 1979. Mr. J. J. van der Weel, die namens pleidooi voortgaan met de carillon goed te keuren leidde De Goede af dat de gemeente niet in staat zal zijn het klokkenspel naar de wensen van De Boer op te richten. Dat was een bindende voorwaarde in het contract. Als de rechtbank besluit dat de over- tSlot zie pagina 14 kol. 7) Matten Over vechten ging het gesprek iezer dagen in die Middel burgse huiskamer. Vechten in lief proof en op zakformaat. Joris van elf leverde nogal wat bijdragen. Over hoe op het ichoolplein met enige regel maat allerlei types lagen te matten. "En op een gegeven moment, kwam hij met déze medede ling: ..Martin bij ons op school houdt helemaal niet van vech ten. Als iemand vervelend is. Haat hij hem in één keer hele maal in elkaar" De ouders van Joris fronsten nadenkend de wenkbrauwen Hy zag dat en sloot de discus- tie met: .logisch toch MIDDELBURG - Er bestaat nog al tijd onzekerheid over de vraag hoe veel banen er uiteindelijk over zullen blijven bij het Middelburgse distri butiecentrum van de zuivelcoópera- tie DMV/Campina waar 35 mensen werken. Een woordvoerder van de hoofdvestiging in Veghel deelde woensdag desgevraagd mee dat het nog maanden kan duren alvorens er een beslissing genomen wordt. Het personeel in de Zeeuwse hoofd stad verkeert al sinds december vo rig jaar in het ongewisse over wat er staat te gebeuren. De zuivelcoöperatie DMV-Campina heeft 21 bedrijven, verspreid over Zee land. Noord-Brabant en Limburg. Het distributiecentrum in Middelburg is overigens de enige Zeeuwse vestiging. December 1982 werd een groot scheeps reorganisatieplan aangekon digd, Dit ging ervan uit dat er 450 tot 500 arbeidsplaatsen zouden verdwij nen van het totale bestand van 3900. In Middelburg zouden er tien van de 35 arbeidsplaatsen moeten sneuvelen Woordvoerder de heer J. Thijssen leg de woensdag uit hoe het komt dat er een jaar na de presentatie nog steeds geen zicht is op de uitwerking van de plannen. Tussen directie en de Cen trale Ondernemingsraad (COR) is na melijk lange tijd gediscussieerd over de vraag of een extern bureau het bedrijf zou moeten doorlichten en daarna advies zou moeten geven over hoe er gereorganiseerd zou kunnen worden. De directie van DMV-Campi- na gaf echter de COR ter overweging dat overleg met de eigen deskundigen wellicht voldoende zou zyn. Pas twee weken geleden heeft de COR besloten het laatste inderdaad te doen Het wachten is nu op een advies van de COR Zodra dal bekend is gaan directie en vakbonden met elkaar praten. De uiteindelijke beslissing over de reorganisatie ligt in handen van de raad van commissarissen. Voor het zover is zal de jaarwisseling al gepasseerd zijn, zo taxeerde Thijs sen Hij wees er woensdag verder op dat de zaak ook vertraagd is door de gebeurtenissen rond de melkfabriek in Breda waar 80 mensen werken. Het reorganisatieplan ging ervan uit dat deze dicht zou gaan, maar on langs werd besloten de melkfabriek toch open te laten. Volgens Thijssen betekent dit dat het totale aantal in te leveren arbeids plaatsen verminderd is Niettemin blijven er. wanneer de plannen van de directie overeind blijven, nog vierhon derd weg te vallen arbeidsplaatsen over De heer Thijssen benadrukte gisteren dat gedwongen ontslag zoveel moge lijk vermeden zal worden. Maar zeker is dat er voor een deel van de werkne mers niets anders op zal zitten. Hij ging er van uit dat voor werknemers vanaf 57.5 jaar overbruggingsregelin gen worden geschapen. Het personeel vanaf die leeftijdsgrens zal bij voor rang via dergelijke overeenkomsten (ook vervroegde uittredingi af moeten vloeien Zo wordt bereikt dat zo weinig moge lijk gedwongen ontslagen vallen on der de werknemers die jonger zijn en van dergelijke regelingen niet kun nen profiteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13