Axelse wethouder verwijt PZEM keihard beleid SCHIETINGEN Wissel Zeeuws-Viaanderen PZC/ Streek De zege van de middelmaat is voor mij een doorn in 't oog Terneuzen weerlegt bezwaren tegen bouw woningen aan Markt GEMEENTE HULST f WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 16 TOEZEGGING SOCIALE DIENST NIET GENOEG AXEL Dc Axelse wethouder van sociale zaken J. M. van Schaik vindt dat dc PZEM burgers te snel in de kou zet als er een betalingsachter stand is in de energiekosten. „De PZEM", zei de wethouder dinsdag in de begrotingsbehandeling in Axel, „voert wat betreft afsluitingen een keihard beleid. De energiemaat schappij moet eerst geld zien en gelooft tegenwoordig toezeggingen van de sociale dienst niet meer". Van Schaik bekritiseerde het beleid van de PZEM na de suggestie van PvdA-fractievoorzitter J Vink om in Axel een fonds te vormen om de bevolking in voorkomende gevallen snel financiële hulp te bieden als de energievoorziening wordt afgesloten De PvdA'er wilde daar alvast een bedrag van ruim 27.000 gulden voor reserveren. In zijn algemene beschouwingen wees Vink op het feit, dat de Volkskrediet bank in dergelijke urgente gevallen niet snel genoeg werkt „Want", stelde hij vast, „voor burgers die worden afgesloten van gas en electra is vaak onmiddellijke hulp nodig". Maar Van Schaik wees een fonds evenwel van de hand Hij zei dat snelle hulp ook via de algemene bij standswet mogelijk is. ..Bij wijze van spreken kan dat m vijf minuten wor den geregeld. Het is alleen jammer dat mensen vaak erg lang wachten om de gemeente om hulp te vragen, als er wordt gedreigd met afsluiting. Als problemen over betalingsachter standen snel worden gemeld, kan de sociale dienst er ook vroegtijdig op inspringen". De wethouder haalde in dat kader fel uit naar de PZEM, die probleemge vallen niet uit eigen beweging bij de gemeente meldt. Van Schaik vindt dat de energiemaatschappij dat wel zou moeten doen. Daarbij stelde hij ook vast. dat de PZEM niet eerder de aansluiting herstelt voor de schuld op de bank is bijgeschreven. „Het is ronduit een schandaal dat de sociale dienst niet meer wordt geloofd". Wethouder J. M. van Schaik Schieting te Heinkenszand In 'La Paloma' in Heinkenszand hield de handboogschuttersvereniging 'So- ranus 2' een schieting op de liggende wippen. Er waren 38 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel. Jos Rentmeester Willem Teil Ovezande. twee de hoofdvogel A Voet Soranus Heinkens zand. eerste zijvogel P Boonman tweede zijvogel: A Rentmeester Cz beiden Willem Teil: derde zij vogel J A Rijk ADLM Kwadendamtne. vierde zijvogel. P Boon man Willem Teil. eerste kal M Koens spes Nostra Ovezande. tweede kal, J.v.d Dries Eensgezindheid 's-Heerenhoek. derde kal: H Koens; vierde kal. M Koens beiden spes Nostra, meeste kleine vogels M Koole VIOS 's-Heerenhoek, zes stuks, uitslag tweede wip. eerste hoofdvogel: C Westdorp Eensgezindheid, tweede hoofd vogel: A Rentmeester Cz eerste zijvogel A Rent meester Cz. tweede zijvogel P Boonman, derde zijvogel- Jos Rentmeester allen Wil lem TeU Ovezande; vierde zijvogel G Voet soranus; eerste kal C. Stouthamer Edele Handboog Oudelande: tweede kal. A Rent meester Cz. Willem Teil Ovezande: derde kal J v.d. Dries eensgezindheid, vierde kal. C Westdorp eensgezinheid. meeste kleine vogels J de njke Edele Handboog, vijf stuks. Schieting te K wcidendamme KWADENDAMME - In 's Lands Wel varen' in Kwadendamme hield dc handboogvereniging 'A.D.L.M.' een schieting op de liggende wippen. Er waren 41 schutters. De heer W. L. Huige had een twintigtal prijzen be schikbaar gesteld. Uitslag eerste wip. eerste hoofdvogel C. v Weele. Juliana Oudelande; tweede hoofdvo gel G Voet. Soranus Heinkenszand. eerste zijvogel W Boudens. Willem TeU Ovezande. tweede zijvogel en derde R Beukema. St.-Andnes Wemeldinge, vierde zijvogel W Boudens. Willem TeU. eerste kal J de Koever. Diana Yerseke, tweede kal L de Jonge. A D.L.M Kwadendamme. derde kal H v Stee. Diana, vierde kal W de Jonge sr. ADLM, meeste kleine vogels a v. Loo. Doel naar Hoger Wolphaartsdijk acht stuks, uitslag tweede wip: beide hoofdvo gels en eerste zijvogel R Beukema. St Andries, tweede zij vogel H. de Jonge, Sora nus. derde zijvogel C Jeremiasse. Zorg- vlied, Ellewoutsdijk. vierde zijvogel. P Kronen, Victoria Kwadendamme, eerste kal G. Voet, Soranus, tweede kal C'. Jere miasse, Zorgvlied. derde kal J de Koeyer, Diana, vierde kal L den engelsman. Doel naar Hoger meeste kleine vogels F. Osse- waarde, Doel naar Hoger, zes stuks Kerstmiddag voor jeugd Goes-Oost GOES Woensdag 21 december houdt de wijk vereniging Goes-Oost. eenkerstmiddag voor de jeugd tot 12 jaar. Deze middag begint om 14 00 uur m het aktiviteitencentrum aan de Valckeslotlaan. Het ligt in de bedoe ling om daar een aantal kerstversie ringen te maken voor thuis in de huiskamer of voor de kerstboom. Bijeenkomst NCVB in Yerseke YERSEKE - De afdeling Yerseke van de NCVB hield haar maandelijkse bijeenkomst in de consistorie van de gereformeerde kerk in Yerseke. Presi dente mevrouw Laban-van de Berge verwelkomde de dames. De heer De Koeijer uit Yerseke liet tijdens deze bijeenkomst dia's zien van zijn reis naar Zuid-Engeland Bowling Middelburg MIDDELBURG De Bowling Bond Middelburg (BBM) hield de laatste speelavond waarop spelers zich kon den kwalificeren voor de selectie van de NBF. De stcdenontnioeting in Bre da. Uitslagen dinsdag- World of Tenpin-de Tamboer 3-1, de Kruitmolen-Auto Renton 4-0: 't Voetje-1 Spinnewiel 3-1; t Koper Galjoen-Pampa 3-1 Woensdag. Golden Ar- row-Kas B V 1-3; De Meulenaers-Haarstu- dio Roland 1-3, The Flying Pins-Eugen 4-0. De Blauwe w:nkel-'t Finse wmkeltje 1-3 De stand dinsdag 1 World of Tenpin. 2 't Voetje. 3 t Spinnewiel, woensdag 1 Finse winkeltje. 2 The Flying Pms; 3 Golden Aitow Twaalf bowlers zullen zondag 18 de cember voor de BBM meedoen aan de stedenontmoetmg in Breda. Afgelo pen zondag werd in de Kaasboer te Biggekerke de tweede speeldag van de nationale league 5e klasse A ge houden. Spinnewiel-HAK 3-0; Treffers-Finse Win keltje 2-1; World ofTenpln-Goes2 2-1; Goes 2-Spinnewiel 0-3, Finse winkeltje-Woiid ol Tenpin 1-2. HAK Treffers 0-3; Finse Winkcl- tje-Goes 2 0-3, Spinnewiel-Treffers 1-2. HAK-World of Tenpin 0-3 De stand. 1 De Trelfers'Biggekerke: 2 World of Tenpin Middelburg; 3 't Spinnewiel Mid delburg. In de nationale heren trio league heeft het team van De Kruitmolen nu de 5e plaats ingenomen dit dankzij over winningen op The Mountains <3-0l. Kangaroes (2-1) en Black White (3-0). YfC Middelburg serveert maaltijd MIDDELBURG - Youth for Christ Middelburg serveert vanavond vanaf zes uur een maaltijd in de koffiebar aan de Herengracht in Middelburg. ACTEUR-REGISSEUR TON LUTZ; Pensioen is voor mij een administratieve maatregel. Ik werk door r tot mijn 100ste. als ik het haal, of tot mijn 90ste of tot mijn 80ste of (oi één dag na het pensioen, het ligt er maar aan hoe het met de gezondheid en de beschikkingen van het noodlot gesteld is. Ik mag voor de sociale wetgeving na mijn 65ste geen vast jaarcontract meer hebben, dat is alles. Voor de rest ga ik gewoon door. koppig en wel, zoals ik mijn hele leven koppig en wel ben geweest. Als ik alle aanbiedingen zou aannemen, heb ik drie jaar werk". niet makkelijke stukkies om het te leren, nee, meteen Moliere en So- fokles, minder kon niet voor mij. Wat is regisseren? Dat kun je niet studeren, want dat waardoor 'het' gebeurt, kan je niet kopen, dat is een geheim". Bij zijn vertrek in 1962 bij het Rotterdams Toneel, dat hij zeven jaar had geleid, werd Ton Lutz verweten, dat hij te weinig modern toneel bracht Verontwaardigd wijst hij op de vijf stukken van Hugo Claus, die hij ontdekte als toneelschrijver. „Wat daar gebeurt, heet bij ons 'Rotterdamse toestanden'. Alles wordt daar op een onheuse, onbeta melijke manier, hup, weggeschof- feld, zoals nu weer met Anne Marie Prins Heb ik in Rotterdam geen modern toneel gedaan0 Ik geloof dat ze hardstlkke gek zijn. Ik heb nieuwe ensceneringen gemaakt van klassieke tragedies, waardoor ze modern toneel waren. Het gaat om de grote thematiek, of die nu van Sofokles is of van Pinter". „Modernistisch toneel, dat heb ik altijd geschuwd. Ik ben geen trend volger in die zin. Ik doe wat ik vmd dat ik doen moet en dat is al moeilijk genoeg. Daar kan je be hoorlijk de plank mee mis slaan, maar soms ook zodanig in de roos schieten, dat het uniek is. uniek in de zin van één mens. dus van mij En dan bedoel ik niet mijzelf te decoreren, nee, dat het uniek is en niet in een soepmèlee een ook wel aardig iets groter vetkraaltje dan de andere. Die nivellering en die soep zooi. alles onder het motto van met z'n allen samen prachtige gedach ten hebben, onzin. Je kunt met z'n allen samen in negen van de tien gevallen niet meer dan gemiddelde gedachten hebben. De zegepraal van de middelmaat is mij een doom in het oog. Toch vind ik dat je het allemaal samen moet doen. Daar voor is vooral liefde nodig en niet a tort et a travers met z'n allen sa men. onzin, dat getrappel. Theater maken, ook acteren, is in beginsel een autoritaire zaak. van de 'auto', van het zelf. het eigene En je bent pas goed als je dat in dienst weet te stellen van de totaliteit Maar je moet jezelf niet wegpoetsen, want dan ben je verloren m het theater". In het souterrain van de Amster damse stadsschouwburg legt Ton Lutz (64) zijn benen op een stoei. Hij is bezig aan zijn laatste seizoen als artistiek directeur van het Publiek- stheater. dat hij als regisseur en als acteur dient. Terwijl de tram op ooghoogte voorbij rinkelt, zegt hij: „Ik begrijp niet dat een artiest met VUT kan gaan, dat iemand die naar de geest bezig is. in brand staat en de hele dag moet creëren, op z'n 62ste kan zeggen zo. nu houd ik op met mijn creatieve denken en ga ik de bloemen begieten De meeste mensen denken op hun 65ste: nu heb ik eindelijk tijd voor mijn hob by. Maar myn hobby is mijn werk Nee. geen speeldriftige hysterie, maar ik vind dat als je de gegevens hebt gekregen van moeder natuur om te doen wat ik mijn leven lang heb gedaan, ie het recht niet hebt om daar op een dag mee op te houden". „Dat je die gave hebt om mensen te verbeelden, Want daar gaat het om, het creëren van levende men sen Er is mets interessanter dan met de levende mens bezig zijn Je denkt er de hele dag over na hoe mensen in elkaar zitten, waarom ze zo doen. waarom ze tot die gedrags lijn komen, tot die gevoelens Dat is een nooit eindigende bron van crea tiviteit. Denken over de samenle ving. opstand tegen de samenle ving, mensen laten zien hoe ze in die samenleving staan, zouden moeten staan, maar vooral ook niet moeten staan. En dat allemaal zonder datje gaat prediken en een moraal gaat voorhouden, De mens moet aan het theater kunnen afzien wie hij is. Op de kermis gaan de mensen naar een lachspiegel en. lachen omdat ze zul ke rare vertrokken gezichten heb ben. In het theater kunnen ze la chen om zichzelf, niet omdat ze zulke rare vertrokken gezichten hebben, maar zulke rare verkron- kelde zielen" Spelen Voetbal Zo'n twee jaar geleden kreeg Ton Lutz sterk de behoefte om weer te spelen en hel regisseren even te laten liggen. Het leverde hem dit jaar een Louis d'Or op voor zijn rol in 'Über allen Gipfoln ist Ruh' van Thomas Bernhard. Dit seizoen speelt hij onder meer in 'De naclit, de moeder van de dag' van Lars „Het is gelukkig niet zo'n zwart stuk als ik dacht. Ik kreeg bloemen van een meneer en mevrouw die mij schreven 'Dank u wel, er is nog een lichtpuntje in deze duisternis'. Het stuk heet niet voor mets 'De nacht, de moeder van de dag'. Als het ochtendlicht opkomt na de nacht, dan is er een lichtpunt en het is aan ons om de nacht dan stop te zetten en in het licht te geloven. Veel mensen laten de nacht van hun bestaan overdag voortduren...". „Op een dag zal ik zeker weer gaan regisseren."want ik ben een geboren schoolmeester. Er is m mij een sterk didactisch aspect aanwezig, dat ik aanwend als leraar en vroeger ge bruikte als regisseur van amateurs. Want dat is wezenlijk iets anders dan het regisseren van professio nals Er is een vóór en er is een over de Parnassus en je kunt hoog of laag springen, maar er zijn mensen die er vóór staan. Men heeft wel eens tegen mij gezegd" het enige verschil is toch dat u het voor geld doet en wij het voor ons plezier doen? Toen zei ik; Nee, hoor, ik geef mijn leven vóór de kunst en u redt uw leven dóór de kunst". „Het gaat altijd om de waarheid. Elk goed. waar theater dat vliegt mij naar de strot, uit welke hoek het ook komt. als die voorstelling de waarheid maar dient. Laat toch iedereen dat theater maken dat hij vindt dat hij moet maken, als het maar waar is. als het maar waarach tig is" Frans P J. Doeleman. „Ik ben van mening, dat zonder samenleving theater niet bestaat. Het theater weerspiegelt op z'n minst die samenleving, het is een noodzakelijke, vanzelfsprekende vrucht van de samenleving. Het 'Geef den volke brood en spelen' is niet zomaar bedacht. Een grote voetbalhappening is ook theater. Ik was goed bevriend met de vroe gere trainer van het Nederlands elftal, Elek Schwartz. Hij kwam ook in het theater en we hebben vaak gepraat over het vak van trainer en het vak van regisseur als begeleider van mensen. In de dagen van de echte Olympiade in Grie kenland was theater een onderdeel van het olympisch gebeuren, net als hardlopen en discuswerpen. Dan werden de premières van Euri pides en Sofokles gespeeld als we zenlijk onderdeel. Geest en li chaam, lichaam en geest". „Als de mensen het theater verla ten, hoop ik, dat er iets is gebeurd, dat er zich iets heeft voltrokken. Je moet de vinger op zere plekken leggen, taboes omver trappen. Je moet in het theater dingen doen die in de samenleving door de normen beperkt worden, die nonnen door breken. Normaal doen. dat wil zeg gen beantwoorden aan normen, aan gemiddeld gedrag en denken, waar door je je er geen van allen een buil aan kunt vallen, maar waarmee je het unieke denken van die ene persoon, die misschien in die gemid deldheid met terecht kan, de nek omdraait. Het is altijd dankzij die mensen die hun nek hebben uitge stoken boven de samenleving dat grote kunstwerken van eeuwig heidswaarde zijn ontstaan" Van nature „Ik denk (lal ik van nature een toneelspeler ben en ik denk dat ik van nature een regisseur ben. Het regisseren is niet de consequentie van het acteur zijn, dat zijn twee beroepen. Ik ben geboren onder het sterrenbeeld Tweeling en ik denk dat de componenten die dat ster renbeeld vertegenwoordigen om het hardst in mij vechten om af en toe de regisseur of af en toe de acteur aan het woord te laten. Ik heb in de loop van dertig jaar meer dan honderd stukken geregisseerd en ik heb ik weet niet hoeveel rollen gespeeld. Ik ben wat het regisseren betreft een volstrekte autodidact. Ik heb gekeken, ideeën ontwikkeld en ik ben op een dag domweg theater gaan maken. En Ton Lulz werd in 1919 in Delft geboren. In de oorlog ging hij naar de toneelschool, die hij niet zou afmaken, maar waar hij nu al wel dertig jaar leraar is Na dc oorlog rnaakle hij deel uil van verschillende gezelschap pen en had de leiding bij het Rotterdams Toneel. Nederlandse Comedie. Zuidelijk Toneel Globe Idal hij in 1967 oprichtte) en sinds 1975 van het Publieksthealer Aan het eind van het vong seizoen kreeg Ton Lutz zijn tweede Louis d'Or. De eerste werd hem in 1967 toegekend voor zijn rol in 'De architect en de keizer van Assyriè' van Arrabal bij 'Studio'. Voor zijn regie van 'Kleine Alice' van Albee ontving hij in 1966 de eerste Defresne-prijs. Na Zomer' van Bond is Ton Lutz dit seizoen nog te zien in 'De mensenhater' van Molière, in de regie van Karst Woudstra. Ook Ton's echtgenote Ann Hasekamp speelt hierin mee. Lutz- ..In 1957 speelde zij Cèlimène in dit stuk. dat ik toen regisseerde en waarin ikzelf de rol van Phihnte op mij nam. En. oh ironie. Karst Woudstra vraagt nu Ann Hasekamp voor Célimene en mij voor Phihnte. Na 25 jaar dezelfde rollen, is dat niet curieus?" Het Publiekstheater brengt morgen, donderdag, 'De nacht, de moeder van de dag' van Lars Noren in de schouwburg in MiddelburgMel. Elisabeth Andersen. Pierre Bokma, Hans Dagelet en Ton Lutz. RegieKarst Woudstra. De voorstelling begint om 20.00 uur. LAMSWAARDE In café Sport in Lamswaarde werd een schieting ge houden waaraan 33 schutters deelna men. Uitslag wip 1 hoge vogel mevr Hermans Ossenlsse eerste zifvogel P Boeter Bosch- kapelle. tweede zij vogel J Dobbelaar Bosehkapelle. grootste aantal kleine vogels (01 R Hermans Ossenisse Uitslag wip 2 hoge vogel B Visser Bosehkapelle. eerste zijvogel mevr Dobbelaar Bosehkapelle; tweede zijvogel P Boeter Bosehkapelle, grootste aantal kleine vogels R Verscho len Kloosterzande en M Hulshout Lams waarde KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht hield schuttersso- cièteit 'De Blauwe Hoek' een schie ting, waaraan 34 schutters deelna men. Uitslag hoge vogel F de Waal; eerste zij vogel J de Waal, beiden uit Koewacht, tweede zijvogel C. Pauwels Axel; grootste aantal kleine vogels (5) P v Gassen Hulst ZUIDDORPE In café De Herberg in Zuiddorpe werd een schieling gehou den, waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel M. Suij, Zuiddorpe; eerste zijvogel idem; tweede zijvogel en het grootste aantal kleine vogels (10) M. de Ridder, Zuiddorpe SINT-JANSTEEN De r.-k. bond van Ouderen afdeling Sint-Jansteen hield een schieting in het gemeen schapscentrum 'De Warande' in Sint- Jansteen waaraan 34 schutters deel namen. Uitslag hoge vogel eerste zijvogel en twee de zijvogel J van Kerkhoven Sint-Jan- steen. grootste aantal kleme vogels i4> P Poppe Sint-Jansteen. CLINGE In zaal de Troubadour in Cllnge werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 30 schutters deel namen. Uitslag, hoge vogel J Beulaert. Hulst, eerste zijvogel: A de Waal. Nieuw-Namen. tweede zijvogel: C v Roeijen, Nieuw-Na- men, grootste aantal kleine vogels (4); A. Roels, Graauw. ZUIDDORPE De sehutterssocië- teit Sint-Sebastiaan in Zuiddorpe hield een staande wipschieting voor kalkoenen waaraan 109 schutters deelnamen. Uitslag wip I eerste hoge vogel H de Kou. Elversele. tweede hoge vogel M Pias- schaert Zuiddorpe. eerste zij vogel M Ver schuren. Axel. tweede zijvogel- E. van Goe- them, Sint-Niklaas; derde zijvogel G Ver bist. Zwijndrecht: vierde zijvogel: R Her man. Elversele Uitslag wip 2 eerste hoge vogel J Vereee- ken. Kloosterzande. tweede hoge vogel: J Wibo. Kortnjk: tweede zijvogel A Puy- laerts, Zuiddorpe; derde zijvogel W Kok. Axel. vierde zijvogel: A. de Mcy, Zuiddorpe. Bowlingcompetitie in Sas van Gent SAS VAN GENT De bowlingcom- petitie m de Vlaanderen in Sas van Gent, die acht weken draait, heeft het team Azijnhalzen een flinke voor sprong op de achtervolgende teams opgebouwd. De stand is 1 Aztjnhalzen. 23 punten, 2 kapsalon Buyze. 19, 3 FouUiners. 18. 4 de Throwers. 17. en de SchepentreKkers. 17 Hel persoonlijk klassement ziel er als volgt uit dames A-klasse 1 E Neve. 2 E Ran- schaerl, 3.S. Lammens. Dames-B-klasse: 1 Y Saey.2M de Deckere. 3 S ,de Roo. Heren A-klasse 1 T Neve, 2 F Roeb. 3 U. Verslij pe Heren B-klasse. 1 O Saey. 2 R Wauters, 3 W. Smeenk. M. Nieuwdorp nieuwe directeur MTS/MEAO in Terneuzen TERNEUZEN M. Nieuwdorp wordt met ingang van 1 januari di recteur van de MTS/MEAO in Ter- neuzen. Hij volgt A. J. J. Pigmans op, die 22 december afscheid neemt. Ter gelegenheid daarvan is er van 15 tot 17 uur een receptie in de school. Nieuwdorp is momenteel plaatsver vangend directeur van de Terneuzen- se MTS'MEAO. Na de directiewisse ling ziet de 'top' er voorts als volgt uit O. F. C. Magel, plaatsvervangend di recteur/decaan en A. A. M. Rietra, adjunct-directeur/decaan, BOSCHKAPELLE itl café J. v. Schaick in Bosehkapelle werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 28 schutters deelnamen Uitslag: hoge vogel F Reunis. Sint-Jan steen, eerste zijvogel J. v Kerkhoven, Slnl-Jansteen; tweede zij vogel P v Gas sen, Kloosterzande. grootste aantal kleine vogels (5) J Schillemans, Hulst, vliegende vogel P. dHondt, Kloosterzande, en M. v Schaick. Bosehkapelle G HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deelnamen Uil-slag. hoge vogel H de Vos. Heikant eerste zijvogel E de Bakker. Sint-Jan- steen tweede zijvogel. J v Gassen. Pros- perpolder, grootste aantal kleme vogels i5 P v Gassen. Hulst, en mevrouw Verstiggel Hulst HOOFDPLAAT In café De Vriend schap in Hoofdplaat werd een schie ting gehouden waaraan 55 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel H. Engels, Bentille. eerste zijvogel B Moens, Eekloo; tweede zijvogel R. Stoffels. Sluiskil, grootste aan tal kleine vogels (5): W Taalman, Philippi ne. HEIKANT In café Th. de Block in Heikant werd een schieting gehouden waaraan 39 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel. R. Herwegh, Heikant, eerste zijvogel C. Verdurmen. Graauw tweede zijvogel mw De Letter. Koewacht- grootste aantal kleine vogels (5): B. de Jonge. Heikant KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een bejaar denschieting gehouden waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: P Sjurm, Sint-Jan steen: eerste zijvogel; P Stevens. Kapelle- brug, tweede zijvogel; A v. d. Branden. Sint-Jansteen. grootste aantal kleine vo gels (4). T de Caluwê, Koewacht. KOEWACHT De schuttersscieteit Thuisweg in Koewacht hield een schieting in café G. v. Rumste waar aan 40 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel P v. Gassen, Stekene. eerste zijvogel E. de Mol.m Stekene, twee de zij vogel: R. de Smet. Koewacht, grootste aantal kleine vogels (4) P. v. Gassen. Stekene WESTDORPE In zaal Concordia Westdorpe werd een bejaardenschi tidng gehouden waaraan 50 schutte deelnamen. Uitslag: hoge vogel G de Caluwe. Zuiddo pe, eerste zijvogel J de Block, Kocwach tweede zijvogel J Jesaurens, Koewaclt grootste aantal kleine vogels (4); H Hi mers, Westdorpe De volgende scltieting is vastgestel op donderdag 15 december. LAMSWAARDE In café De Spa in Lamswaarde werd een schietin gehouden waaraan 33 schutters deé namen. Uitslag hoge vogel. A Roels. Graarn eerste zijvogel. T Asselman. Kloosterzaj de. tweede zij vogel. J Maas, Hulst, groots aantal kleme vogels (5): G v Drlesscl* Lamswaarde GRAAUW De sportverenigiiï 'Sint-Aloy' uit Graauw hield een kaai ting in haar sportcentrum m Graaut df waaraan door 40 personen werd dee! genomen. De uitslag: 1 mevrouw Dumez uit Graau* 2 Th. de Vet uit Axel: 3 R. Verhaegen ui Vogelwaarde, 4 P. van de Velpen uit Osst nisse, 5 R. van Eerdenburg uit Graauw. De afdeling Graauw van de rooms katholieke bond van ouderen hielt een kaarting in het gemeenschaps centrum in Graauw waaraan door 2{| §f personen werd deelgenomen. De uitslag; 1 P Ivens. 2 A. Kouyzer. 3 W Sorber. 4 C. Mahu. 5 P. Bruggeman In zaal W Blommaert in Hulst were een kaarting gehouden waaraan doo: 28 personen werd deelgenomen. De uitslag' 1 C Harms uit Terneuzen, 2 Adnaansen uil Hulst, 3 J Weemaes uil Sint-Jansteen, 4 R. van de Branden ui', Glinge, 5 mevrouw Van Leemput uit Lams waarde De kaartclub 'De Stoere Spelers' uil Kloosterzande speelde in het kadei van een wintercompetitie een wed rl' strijd in zaal 'De Reizende Man' in Kloosterzande waaraan door 25 per sonen werd deelgenomen. De uitslag IA Kegels uit Kloosterzande. R. de Booy uit Kloosterzande, 3 A. Pauwels uit Kloosterzande. 4 Th Peters uit Kloos terzande, 5 E Provoost uit Kloosterzande. d MIDDELBURG De adviescommissie AROB-zakcn van de provincie heeft dinsdagochtend de bezwaren van de Terneuzenaar A. W. Stadhou ders tegen de bouw van twaalf woningen 'met winkel-kantoor- en horecaruimte' aan de Markt behandeld. Overigens liet de indiener van de bezwaren bij die mondelinge behandeling verstek gaan. Stadhou ders, secretaris van de nauwelijks nog functionerende wijkraad 'Binnenstad Terneuzen'. vocht in het recente verleden bij herhaling de stadsvernieuwingsplannen van de gemeente aan. Nü maakte hij bezwaar tegen de tegenwoordiger van de gemeente bouw van de twaalf woningen, plaatste daar tijdens de zitting de waarvoor gedeputeerde staten al nodige vraagtekens bij. „En als de een verklaring van geen bezwaar provincie tot dezelfde conclusie hadden ingediend, omdat hij 'leeg- komt. heeft dat tot gevolg dat het stand vreesde'. Een woordvoerder bezwaar niet ontvankelijk wordt van de gemeente hielp die vrees verklaard", aldus de gemeentelijk dinsdag in Middelburg tijdens de woordvoerder achteraf, zitting van de adviescommissie on- Stadhouders is driemaal in actie der voorzitterschap van gedepu- gekomen tegen de bouwactivitei teerde W. Don direct uit de wereld, ten op de Markt. In de eerste plaats De belangstelling voor het project - heeft hij bij de gemeente bezwaar dat wordt verwezenlijkt door Vol- gemaakt tegen het verlenen van ker-Stevin - is groot. Trouwens, ook een bouwvergunning, bij de provin- met de voorbereidingen van de cie tegen de verklaringen van geen bouw is al begonnen. Vele maan- bezwaar, maar bovendien is hij den geleden werd. in het kader naar de voorzitter van de afdeling daarvan, een aantal oude panden rechtspraak van de Raad van State aan de Markt en in de Zandstraat gestapt om zowel die vergunning gesloopt. Stadhouders tekende als die verklaring van geen bezwaar daartegen bezwaar aan: hij vond aan te vechten en te verzoeken om dat die panden opgeknapt hadden het stilleggen van de bouwactivi- moeten worden. teiten. Centraal tijdens de behandeling Maar inmiddels is doorgesijpeld van het beroepschrift van Stadhou- dat de Raad van State de verzoe- ders stond de vraag of de indiener ken van Stadhouders heeft afge- eigenlijk wel kon worden aange- wezen. Daarover wordt hij binnen- merkt als belanghebbende. De ver- kort schriftelijk geïnformeerd. Bouwplan voor de bouw van vijf woningen aan de Zusterstraat te Sint-Jansteen v.r.v. Makelaardij Van Putte en Raats Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Sint-Jansteen' met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, bouwvergunning te verle nen voor de bouw van vijf woningen aan de Zusterstraat te Sint-Jansteen, op de percelen kadastraal bekend Hulst, sectie L, no. 420 en 421 Deze percelen hebben de bestemming 'Woon- doeleinden'. 'vrijstaande woningen' en 'tuin'. Het ingediende bouwplan omvat echter, naast één vrijstaande woning, ook twee blokken van twee aaneengebouwde woningen. Het bouwplan ligt met ingang van 1 december 1983 gedurende veertien dagen op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie voor een ieder ter mzage Een ieder, die bezwaren heeft tegen het bouw plan. kan deze gedurende voornoemde termijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wethou ders. Hulst, 30 november 1983. WELZ1JNSCOMMISSIE Openbare vergadering van de welzijnscommissie op dinsdag 6 december 1983 om 19 30 uur, De vergadering wordt gehouden in het gemeente huis. Raadhuisplein 1 te Oostburg en is voor een ieder toegankelijk, De agenda en de vergaderstukken liggen vanaf heden ter inzage in het gemeentehuis. GEMEENTE OOSTBURG BEKENDMAKING In verband met werkzaamheden m zwembad 'De Veerhoek' te Oostburg zal dit zwembad op 1 en 2 december a.s. gesloten, zijn. Oostburg, 29 november 1983. Burgemeester en wethouders van Oost burg. mr. C. T. Spijkerboer, burgemeester C. Geerse, secretaris. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten cn kranten A 'gemeen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeenwsch - Vlaanderen Oostkant 2, Terneuzen In verband met de officiële opening van ons nieuwe kantoorgebouw is ons kantoor op vrijdag 2 decem ber 1983 vanaf 12.00 uur voor het publiek gesloten. De directie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26