Kruisvereniging wil in Vlissingen 24-uurshulp Nieuwe verdeelsleutel bijdragen aan wegschap Bouw plan De Vliedberg Biggekerke kan beginnen Schoolvoorstelling Terneuzen afgelast De zege van de middelmaat is mij een doorn in 't oog PZC/ Streek TOENAME WERKZAAMHEDEN DOOR THUISHULP /OENSDAG 30 NOVEMBER 1983 GISSINGEN - De Kruisvereniging Vlissingen-Souburg streeft ernaar in de komende vier aar 24-uurshulp tot stand te brengen. In de huidige situatie is het slechts in een beperkt lantal gevallen mogelijk buiten de openingstijden van de centra hulp te krijgen. De [ruisvereniging wil volgend jaar beginnen met avondhulp, hetgeen in de periode tot en met 987 uitgebouwd moet worden tot 24-uurshulp. Een en ander staat te lezen in het beleidsplan ran de vereniging dat onlangs door het bestuur werd vastgesteld. Het beleidsplan zal voor 1 anuari worden aangeboden aan het Vlissingse gemeentebestuur. et werk van de kruisvereniging is de king Het feit dat Vlissingen beperkte latste jaren door verschillende facto- mogelijkheden heeft voor opname >n toegenomen. Een daarvan is de van bejaarden in een tehuis heeft •rgrijzing van de Vlissingse bevol- eveneens consequenties voor de zorg verlening door de kruisvereniging Ook de uitleen van verplegingsartike pieegden kunnen echter niet volstaan met hulp in die periode. De kruisver eniging streeft dan ook naar 24-uurs hulp. maar het bestuur vraagt zich af hoe dat gefinancierd dient te worden. Het beleidsplan van de Kruisvereni- - - UOK ue uiueeil van vci^icguigoaiuiii. IICI uciciu3|iiai> lOWlineMlddelbUrSl6""6^ toe door een kortere gemid- ging Vlissingen-Souburg geeft aan delde verpleegduur in de ziekenhui- hoe men in de periode tot en met 1987 —ilDDELBURG De Bowling Bond zen De intensievere thuisverzorging wil komen tot uitdieping van de 'Middelburg (BBM) hield de laatste die daarvan het gevolg is. betekent zorgverlening. Het eerste jaar zal dat speelavond waarop spelers zich kon- dat meer en vaak ook meer specifieke op een aantal onderdelen beperkt len kwalificeren voor de selectie van apparatuur nodig is |de NBF. De stedenontmoeting in Bre- De kruisvereniging is in principe 24 la. uur per dag bereikbaar, maar in de lltslagen dinsdag World of Tenpin-de huidige situatie is het alleen voor mrnboer 3-1. de Kruitmolen-Auto Renton diegenen die al hulp krijgen mogelijk blijven tot de inventarisatie wensen die leven onder de bevolking. Concrete punten die de vereniging volgend jaar wil realiseren zijn de invoering van het 'bureau tO. Voetje-': Spinnewiel 3-1. 't Koper buiten de periode van 8 tot 18.00 uur stijl' voor kinderen tot 1 jaar - waar- Ualjoen-Pampa 3-1. Woensdag Golden Ar- m noodsituaties een beroep te doen ow-Kas B V 1-3; De Meulenaers-Haarst.ii- op de kruisvereniging. De thuisver- dio Roland 1-3: The Flying Pins-Eugen 4-0; De Blauwe winkel-'t Finse winkeltje 1-3. )e stand dinsdag: 1 World of Tenpin; 2 't bij meer aandacht wordt besteed aan de psychisch-motorische ontwikke- rwaalf bowlers zullen zondag 18 de- :ember voor de BBM meedoen aan de stedenontmoeting in Breda Afgelo- ien. zondag werd in de Kaasboer te llggekerke de tweede speeldag van de nationale league 5e klasse A ge- louden 5pmnewlel-HAK 3-0; Treffers-Finse Win- celtje 2-1. World of Tenpin-Goes 2 2-1: Goes 2-Spinnewiel 0-3, Finse winkeltje-World of Tenpin 1-2. HAK-Treffers 0-3; Finse Winkel- ye-Goes 2 0-3. Spinnewiel-Treffers 1-2, iAK-World of Tenpin 0-3 3e stand 1 De Treffers-Biggekerke. 2 World ofTenpin'Middelburg; 3 't Spinnewiel/Mid delburg H van Lambalge7i. Goede kansen voor West- Zeeuws-Vlaamse bedrijven BRESKENS ..Ik heb nog ge loof in de mogelijkheden van West-Zeeuwsch-Vlaandercn. Het economisch perspectief is positief. Zowel de agrarische als de visserijsector biedt een goede uitgangspositie voor dit gebied". Dit zei de secretaris van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel, H. van Lam- balgen. dinsdagavond tijdens de algemene ledenvergadering van de VVD West-Zeeuws- Vlaanderen. De secretaris stelde dat Zeeuwsch-Vlaanderen nu de zwakste regio van Zeeland vaak onderschat wordt. Hij re kende voor dat de Zeeuws- Vlaamse agrarische en industrië le sectoren relatief een giganti sche omzet verzorgen, die met de detailhandel meegerekend ruim acht miljard gulden bedraagt. Dit vormt volgens Van Lambal- gen een draagvlak, van waaruit een goed ondernemersklimaat kan ontstaan. Wat de toekomst betreft dacht hiervoor de landbouw vooral aan kleinschalige projecten met nieuwe produkten „De biotech niek zoals de produktie van ziek- teremmende stoffen, biedt veel mogelijkheden", aldus Van Lam- balgen. Ook in de vlasproduktie liggen volgens hem nog volop - ontplooiingsmogelijkheden, waarbij tevens aan de oprichting van vlasbewerkende bedrijven moet worden gedacht. De visse rij werd als tweede belangrijke sector voorgesteld. „De behoefte aan dierlijke eiwitten blijft enorm groot. Als de ontwikke lingslanden financieel sterker worden, en een grote afzet verze keren. dan zou een sterke toena me van het aantal viskweekbe- drijven niet onmogelijk zijn" Genoegen Met genoegen constateerde de secretaris dat de vraag om steeds grotere vissersschepen was afgenomen. „Ik heb mijn hart vastgehouden. De schepen dreigden zoveel diepgang te krijgen, dat de Breskense haven ongeschikt zou worden. De ken tering is een goeie ontwikke ling". Over het voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen van groot belang geachte kooptoerisme liet Van Lambalgen zich niet uit De ka mer van koophandel bereidt een rapport voor, dat binnen afzien bare tijd zal verschijnen. De se cretaris wilde daar niet op voor uitlopen. TERNEUZEN De schoolvoorstel ling van het bewegingstheater 'Cir kel', dinsdagmiddag in Terneuzen, moest een paar minuten voor aan vang worden afgelast. De oorzaak: hoofdrolspeler Frans Malschaerd van de theatergroep uit Sittard schoot het plotseling in zijn rug. Zoals gebruikelijk deed Malschaerd wat oefeningen om 'op temperatuur' te komen. Dat liep vlak voor het derde optreden dat 'Cirkel' in het Zuidland- theater in Terneuzen zou verzorgen, verkeerd af De acteur, voor wie een belangrijke rol was weggelegd in het stuk 'Kippevel' kon geen kant meer op Hij werd ijlings afgevoerd naar de kleedkamer, waar een plaatselijke huisarts 'spit' constateerde. Voor de organisatoren zat er toen mets anders op dan de stampvolle zaal. gevuld met ruim vierhonderd leerlingen van de lagere scholen, weg te sturen. Maandag en dinsdagochtend had 'Cir kel' twee succesvolle voorstellingen voor bijna duizend schoolkinderen verzorgd Michiel Otten. artistieke man van het Zuidlandtheater. „Met de theatergroep hebben de afspraak gemaakt dat ze in februari of maart terugkomen. De jongens en meisjes, die nu terug naar school moesten worden gestuurd, houden die voor stelling dus tegoed". Acteur Frans Malschaerd stond al meer dan een jaar met Kippevel" op het toneel In Terneuzen werd het hem iets teveel ling van het kind - en de invoering van avondhulp, vooruitlopend op het realiseren van hulp gedurende het hele etmaal. De huisvesting van de vereniging (drie ruimten in Vlissingen en één in Oost-Souburgi is niet optimaal en dient te worden aangepast Met name voor de gehoortesten voldoen de ge bouwen met In 1984 wil de kruisver eniging het gebouw aan de Lehènlaan in Vlissingen aanpassen en een begin maken met de voorbereiding voor nieuwbouw in Batenburg. Daar be trekt de vereniging momenteel twee woningen die onvoldoende ruimte bieden aan de activiteiten. De vereni ging verwacht, zo blijkt verder uit het beleidsplan, tot en met 1987 bezig te zijn met de voorbereiding tot nieuw bouw. In '85 moet volgens het beleids plan een begin worden gemaakt met de aanpassing van het wijkgebouw in Oost-Souburg De komende jaren wil de kruisvereni ging toe naar een verregaande samen werking met het maatschappelijk werk en de gezinszorg. Hierdoor wordt een betere afstemming van de zorg verlening mogelijk, doordat gebruik gemaakt kan worden van eikaars des kundigheden. Ook met ziekenhuizen en bejaardentehuizen en specialisti sche instellingen dient de samenwer king volgens het bestuur te worden verbeterd. Om hier als kruisvereni ging een optimale bijdrage aan te kunnen leveren staat het bestuur een nieuwe samenstelling van de zoge naamde 'home-teams' voor ogen. Hierbij zou het verzorgingsgebied in wijken worden verdeeld, hetgeen on der meer tot gevolg heeft dat de wijkverpleegkundige niet meer met twaalf huisartsen maar slechts met drie of vier te maken heeft. Een derge lijk samenwerkingsverband heeft tot doel, te komen tot betere verwijzingen' of gezamenlijke behandelingsplannen door wijkverpleegkundigen en huisar- tesen Tijdens de maandagavond gehouden algemene ledenvergadering van de kruisvereniging, die werd gehouden in Oost-Souburg, werd de heer A. Berent3Yn gekozen tot voorzitter. Hij volgt de de heer A. van der Griek op. De Vlissingse huisarts mevrouw F. van de Berg werd gekozen als lid van het algemeen bestuur. AROB PROCEDURE WERD GESTOPT BIGGEKERKE - De Walcherse Bouw Unie begint maandag 12 december met het bouwrijp maken van de eerste fase van het bestemmingsplan Dc Vliedberg in Biggekerke voor de bouw van elf woningwetwoningen. Dit is mogelijk geworden doordat de heer F. de Wolf uit Biggekerke het bezwaar dat hij had ingediend tegen de verstrekking van een verklaring van geen bezwaar door gedeputeerde staten heeft ingetrokken. Dit be zwaarschrift zou dinsdag in het ka der van een AROB-procedure worden behandeld door gs. Het bestemmingsplan, dat in decem ber 1981 door de gemeenteraad van Valkenisse werd vastgesteld, omvat drie fasen Gs verleenden alleen voor de eerste fase goedkeuring. Dit deel voorziet in de bouw .van in totaal twintig huizen, waarvan elf woning wetwoningen, in het gebied ten oos ten van de Schuitvlotstraat. De heer De Wolf ging achtereenvolgens in be roep bij de Kroon tegen het hele plan. maakte bezwaar tegen de verlening door gs van een verklaring van geen bezwaar en tekende beroep aan tegen de verlening van een bouwvergunning aan de Womngstichting Walcheren voor de betreffende woningen. Bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State vroeg hij tenslotte schorsing van die verlening. Het voornaamste argument van de heer De Wolf was dat hij door de bouw in het uitzicht vanuit zijn woning wordt belemmerd. Verder stelde hij dat door de bouw van nieuwe woningen een aantal be staande woningen in de dorpskern komt leeg te staan en zal worden gebruikt als tweede woning. Een ont wikkeling die volgens het college van b en w met te verwachten is. De heer De Wolf bestreed voorts het spoedei sende karakter van de bouw van de huizen. B en w stellen daar tegenover dat het in 1983 verleende contingent van elf huizen slechts in dat jaar geldig is en verder uitstel tot gevolg zou kunnen hebben dat de woningen niet gebouwd zouden kunnen worden. De voorzitter van de afdeling recht spraak bleek gevoelig voor deze argu menten en besloot tijdens de zitting op 10 november niet over te gaan tot de door de heer De Wolf gevraagde schorsing Deze beslissing was voor de heer De Wolf aanleiding af te zien van het vervolg van de AROB-procedure (Ad ministratieve rechtspraak overheids beschikkingen! zodat de eerste fase van het plan kan worden uitgevoerd. Overigens blijft het beroep bij de Kroon tegen de vaststelling van het bestemmingsplan gehandhaafd Het zal echter nog geruime tijd duren voor daarin een uitspraak wordt gedaan. De hele bezwaarschriftenprocedure heeft volgens een medewerker van de afdeling ruimtelijke ordening van de gemeente tot gevolg gehad dat onge veer een half jaar later dan was ge pland met de bouw kan worden be gonnen De elf woningwetwoningen worden gebouwd in opdracht van de Woning stichting Walcheren. De bouw, naar een ontwerp van architectenbureau Jobse uit Vlissingen, wordt uitge voerd door de W alcherse Bouw Unie. Fase I van bestemmingsplan De Vliedberg zal naar verwachting over vier tot vijf jaar zijn afgerond. Het terrein in Biggekerke waarop elf woningen moeten verrijzen: het plan Vliedberg. TONLUTZ Ton Lutz werd in 1919 in Delft geboren In de oorlog ging hij naar de toneelschool, die hij niet zou afmaken, maar waar hij nu al wel dertig jaar leraar is. Na de oorlog maakte hij deel uit van verschillende gezel schappen en had de leiding bij het Rotterdams Toneel. Neder landse Comedxe, Zuidelijk To neel Globe tdat hij in 1967 op richtte) en sinds 1975 van het Publiekstheater. Aan het eind van het vorig seizoen kreeg Ton Lutz zijn tweede Louis d'Or. De eerste werd hem in 1967 toegekend voor zijn rol in De architect en de keizer van Assyrië' van Ar- rabal bij Studio'. Voor zijn re gie van 'Kleine Alice' vanAlbee ontving hij in 1966 de eerste Defresne-prijs. Na 'Zomer' van Bond is Ton Lutz dit seizoen nog te zien in 'De mensenhater' van Molière, in de regie van Karst Woudstra. Ook Ton's echtgenote Ann Ha- sekamp speelt hierin mee. Het Publiekstheater brengt morgen, donderdag, 'De nacht, de moeder van de dag van Lars Noren in de schouwburg in Mid delburg. Met Elisabeth Ander sen, Pierre Bokma, Hans Dage- let en Ton Lutz. Regie: Karst Woudstra. De voorstelling be gint om 20 00 uur. Pensioen is voor mij een administratieve maatregel. Ik werk door tot mijn 100ste, als ik het haal, of tot mijn 90ste of tot mijn 80ste of (o't één dag na het pensioen, het ligt er maar aan hoe het met de gezondheid en de beschikkingen van het noodlot gesteld is. Ik mag voor de sociale wetgeving na mijn 65ste geen vast jaarcontract meer hebben, dat is alles. Voor de rest ga ik gewoon door, koppig en wel, zoals ik mijn hele leven koppig en wel ben geweest. Als ik alle aanbiedingen zou aannemen, heb ik drie jaar werk". In het souterrain van de Amster- „Als de mensen het theater verla- damsp stadsschouwburg legt Ton ten. hoop ik dat er iets is gebeurd. Lutz '641 zijn benen op een stoel. Hij dat er zich iets heeft voltrokken Je is bezig aan zijn laatste seizoen als moet de vinger op zere plekken artistiek directeur van het Publiek- leggen, taboes omver trappen. Je stheater. dat hij als regisseur en als moet in het theater dingen doen die acteur dient Terwijl de tram op in de samenleving door de normen ooghoogte voorbij rinkelt, zegt hij beperkt worden, die normen door- .Ik begrijp niet dat een artiest met breken Normaal doen. dat wil zeg- VUT kan gaan. dat iemand die naar gen beantwoorden aan normen, aan de geest bezig is. in brand staat en gemiddeld gedrag en denken, waar de hele dag moet creeren. op z'n door je je er geen van allen een buil 62ste kan zeggen zo. nu houd ik op aan kunt vallen, maar waarmee je met mijn creatieve denken en ga ik het unieke denken van die ene de bloemen begieten. De meeste persoon, die misschien m die gemid- mensen denken op hun 65ste nu deldheid niet terecht kan, de nek heb ik eindelijk tijd voor mijn hob- omdraait Het is altijd dankzij die by Maar mijn hobby is mijn werk mensen die hun nek hebben uitge- Nee. geen speeldriflige hysterie, stoken boven de samenleving dat maar ik vind dat als je de gegevens grote kunstwerken van eeuwig- hebt gekregen van moeder natuur heidswaarde zijn ontstaan", om te doen wat ik mijn leven lang \/nn heb gedaan, je het recht niet hebt y uri rlULUrc om daar op een dag mee op te „ik denk dal ik van nature een houden toneelspeler ben en ik denk dat ik „Dat je die gave hebt om mensen te Van nature een regisseur ben. Het verbeelden Want daar gaat het regisseren is niet de consequentie om. het creeren van levende men- Van het acteur zijn, dat zijn twee sen Er is niets interessanter dan beroepen. Ik ben geboren onder het met de levende mens bezig zijn Je sterrenbeeld Tweeling en ik denk denkt er de hele dag over na hoe dai de componenten die dat ster mensen in elkaar zitten waarom ze renbeeld vertegenwoordigen om zo doen, waarom ze tot die gedrags- het hardst in mij vechten om af en lijn komen, tot die gevoelens Dat is toe d,. regisseur of af en toe de een nooit eindigende bron van crea- acteur aan liet woord te laten. Ik tiviteit. Denken over de samenle- heb in de loop van dertig jaar meer ving. opstand tegen de samenle- dan honderd stukken geregisseerd ving, rnensen laten zien hoe ze in die en jk heb ik weet niet hoeveel samenleving staan, zouden moeten rollen gespeeld. Ik ben wat het staan, maar vooral ook niet moeten regisseren betreft een volstrekte staan En dat allemaal zonder dat je autodidact. Ik heb gekeken, ideeèn gaat prediken en een moraal gaat ontwikkeld en ik ben op een dag voorhouden De mens moet aan het domweg theater gaan maken. En theater kunnen afzien wie hij is Op met makkelijke stukkies om het te de kermis gaan de mensen naar een leren, nee. meteen Molière en So- lachspiegel en lachen omdat ze zul- fokles. minder kon niet voor mij. ke rare vertrokken gezichten heb- Wat is regisseren? Dat kun je niet ben. In het theater kunnen ze la- studeren, want dat waardoor 'het' chen om zichzelf, niet omdat ze gebeurt, kan je niet kopen, dat is zulke rare vertrokken gezichten een geheim", hebben maar zulke rare verkron- Bij zijn vertrek in 1962 bij het kelde zielen' Rotterdams Toneel, dat hij zeven „Ik ben van mening, dat zonder Jaar had geleid, werd Ton Lutz samenleving theater niet bestaat, verweten, dat hij te weinig modem Het theater weerspiegelt op z'n toneel bracht. Verontwaardigd minst die samenleving, het is een wijst hij op de vijf stukken van noodzakelijke, vanzelfsprekende Hugo Claus, die hij ontdekte als vrucht van de samenleving. Het toneelschrijver 'Geef den volke brood en spelen'is -Wat daar gebeurt, heet bij ons niet zomaar bedacht. Een grote Rotterdamse toestanden Alles voetbalhappening is ook theater, wordt daar op een onheuse, onbeta- Ik was goed bevriend met de vroe- melijke manier, hup. weggeschof- gere trainer van het Nederlands fcld. zoals nu weer met Anne Marie elftal. F.lek Schwartz. Hij kwam Prins Heb ik in Rotterdam geen ook in het theater en we hebben modern toneel gedaan? Tk geloof vaak gepraat over het vak van dat ze hardstikke gek zijn Ik heb trainer en het vak van regisseur als nieuwe ensceneringen gemaakt van begeleider van mensen. In de dagen klassieke tragedies, waardoor ze van dc echte Olympiade in Grie- modern toneel waren Het gaat om kcnland was theater een onderdeel de grote thematiek, of die nu van van het olympisch gebeuren, net Solokles is of van Pinter", als hardlopen en discuswerpen. „Modernistisch toneel, dat heb ik Dan werden de premieres van Euri- altijd geschuwd Ik ben geen trend- pides en Solokles gespeeld als we- volger in die zin. Ik doe wat ik vind zenlijk onderdeel. Geest en li- dat ik doen moet en dat is al chaam, lichaam en geest". moeilijk genoeg. Daar kan je be hoorlijk de plank mee mis slaan, maar soms ook zodanig in de roos schieten, dat het uniek is, uniek in de zin van één mens. dus van mij. En dan bedoel ik niet mijzelf te decoreren, nee. dat het uniek is en niet in een soepmèlee een ook wel aardig iets groter vetkraaltje dan de andere. Die nivellering en die soep zooi. alles onder het motto van met z'n allen samen prachtige gedach ten hebben, onzin Je kunt met z"n allen samen in negen van de tien gevallen met meer dan gemiddelde gedachten hebben De zegepraal van de middelmaat is mij een doom m het oog. Toch vind ik dat je het allemaal samen moet doen. Daar voor is vooral liefde nodig en niet a tort et a travers met z'n allen sa men. onzin, dat getrappel. Theater maken, ook acteren, is in beginsel een autoritaire zaak. van de auto', van het zelf. het eigene. En je bent pas goed als je dat in dienst weet te stellen van de totaliteit Maar je moet jezelf niet wegpoetsen, want dan ben je verloren in het theater Spelen Zo'n twee jaar geleden kreeg Ton Lutz sterk de behoefte om weer te spelen en het regisseren even te laten liggen. Het leverde hem dit jaar een Louis d'Or op voor zijn rol in 'Über allen Gipfeln ist Ruh' van Thomas Bernhard. Dit seizoen speelt hij onder meer in 'De nacht, de moeder van de dag' van Lars Norén. „Het is gelukkig niet zo'n zwart stuk als ik dacht. Ik kreeg bloemen van een meneer en mevrouw die mij schreven 'Dank u wel, er is nog een lichtpuntje in deze duisternis'. Het stuk heet niet voor mets 'De nacht, de moeder van de dag' Als het ochtendlicht opkomt na de nacht, dan is er een lichtpunt en het is aan ons om de nacht dan stop te zetten en in het licht te geloven Veel mensen laten de nacht van hun bestaan overdag voortduren..." ..Op een dag zal ik zeker weer gaan regisseren, want ik ben een geboren schoolmeester. Er is in mij een sterk didactisch aspect aanwezig, dat ik aanwend als leraar en vroeger ge bruikte als regisseur van amateurs Want dat is wezenlijk iets anders dan het regisseren van professio nals Er is een vóór en er is een over de Parnassus en jg kunt hoog of laag springen, maar er zijn mensen die er vóór staan. Men heeft wel eens tegen mij gezegd het emge verschil is toch dat u het voor geld doet en wij het voor ons plezier doen? Toen zei ik; Nee. hoor. ik geef mijn leven vóór de kunst en u redt uw leven dóór de kunst' „Het gaat altijd om de waarheid. Elk goed, waar theater dat vliegt mij naar de strot, uit welke hoek het ook komt. als die voorstelling de waarheid maar dient. Laat toch iedereen dat theater maken dat hij vindt dat hij moet maken, als het maar waar is. als het maar waarach tig is". Frans P J Doeleman. WERKGROEP MAAKTE DRIE MODELLEN MIDDELBURG - Een werkgroep on der voorzitterschap van mr J. Lants- heer heeft in opdracht van het Wegschap Walcheren drie modellen aangedragen waarin een verdeelsleu tel wordt gepresenteerd voor de bij dragen die de acht Walcherse ge meenten aan het Wegschap in 1984 moeten leveren. Zoals bekend be sloot het gemeentebestuur van Vlis singen uit de zogenaamde gemeen schappelijke regeling van het Wegschap te stappen. De gemeenteraad van Vlissingen was het met b en w eens dat de bijdrage van deze gemeente aan het Wegschap veel te hoog was en Vlissingen wilde daar een punt achter zetten Zolang echter het Vlissingse besluit niet is goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten. is het nog niet van kracht. Omdat het dagelijks bestuur van hel Wegschap Vlissingen graag binnen de gelederen wil houden, kreeg de werk groep opdracht om een nieuwe ver deelsleutel te bedenken. Van de drie modellen heeft het dagelijks bestuur van het Wegschap voorkeur voor dat model waarin een vijfjDrocents inwo nerfactor wordt meegerekend. Met andere woorden, iedere gemeente di aagt 95 procent bij voor dc opper vlakte in die gemeente en vijf procent berekend naar het aantal inwoners Dit betekent bijvoorbeeld voor de gemeente Vlissingen een verlaging met ruim zestigduizend gulden in de begroting voor 1984 was voor Vlissin gen uitgegaan van een bijdrage ter grootte van 366 663. In het nieuwe model wordt dat ƒ305.417.-. Ook de gemeente Middelburg komt er in het ontwerp van de werkgroep heel wat voordeliger vanaf dan in de begroting: de bijdrage zou eerst 339.021 moeten zijn, in de berekening van de werk groep wordt dat 262.328.-. Verschil De heer Lantsheer lichtte dit dinsdag desgevraagd toe „Het was weliswaar niet zo dat ook Middelburg al had besloten om uit de gemeenschappelij ke regeling te stappen, maar Middel burg was het wel in vergaande mate met Vlissingen eens Door deze nieu we berekening komen de twee groot ste gemeentes er stukken voordeliger uit te voorschijn Dat betekent na tuurlijk automatisch dat de overigen een hogere bijdrage zullen moeten leveren" Alleen Veere komt er iets 'goedkoper vanaf dan in de begroting, maar het verschil in het voordeel van deze gemeente bedraagt slecht 0,10 pro cent, oftewel een kleine drieduizend gulden. De twee gemeenten die het 'zwaarst in liun portemonnee worden getroffen' zijn Valkenisse, dat bijna I 62.000,- meer moet betalen en West- kapelle, dat zijn bijdrage ziet stijgen met ruim J' 32.000,-. Dit alles echter onder voorbehoud. De definitieve bijdragen worden pas van kracht als de deelnemende gemeen ten zich over het voorgestelde model hebben uitgesproken en dat gebeurt in de vergadering van het Wegschap die wordt gehouden op donderdag 15 december in het stadhuis van Middel burg. aanvang 14 30 uur In deze vergadering wordt de (al eerder gemelde) begroting 1984 be handeld en verder komt een voorstel aan de orde om een gedeelte van de Dorpsstraat in Gapingc te verkopen aan de gemeente Veere. De voorge stelde koopsom bedraagt één gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17