Protest van Operatie '71 Kwartfinalisten bekend Korfbal hoeft zich niet te schamen voor spelverrumng' Sjuttul wint afgetekend Wissel Zeeiiws-Vlaantlereii nolmfet 'nw^bort m. ZWS-VL A AMS BASKETBAL Koploper in Huzavo verspeelt punt: 1-1 te ZAALVOETBAL TERNEUZEN Breskens '8 op een punt van de leideH Belangrijke l winst voor RVO-leiders Leider in Ax< ging twee kei in de fout Belangrijke zege voor gemeente DINSDAG 29 NOVEMBER 1983 TERNEUZEN Ad Schuurkens uit Uden is zondag in Terneuzen win naar geworden van het open squash toernooi dat door de Terneuzense vereniging Flying Dutchman werd gehouden. In de finale versloeg Schuurkens de Terneuzenaar Luc de Booij met 3-0. Twintig squashers uit de C-categorie kwamen gedurende twee dagen in de Jarino-hal in actie. Daarbij werden zaterdag poulewedstrijden gespeeld, waarna zondag werd overgegaan tot wedstrijden van de winnaars- en ver liezersronde. In vier poules werden telkens vier wedstrijden gespeeld Uiteindelijk plaatsten de Terneuzenaars Luc de Booij en Rino Pecoraro en Ad Schuur kens en Dick "an Beek i beiden uit Udem zich voor de halve finales. De clubgenoten moesten het daarin tegen elkaar opnemen Veteraan Pe coraro moest buigen voor de aanmer kelijk jongere De Booij. Weliswaar slaagde de Terneuzense Italiaan erin om de eerste game in winst om te zetten (9-5). maar De Booij zette ver volgens de wedstrijd naar zijn hand door met 9-6, 9-5 en 9-4 te winnen. In de andere halve finale versloeg mars Schuurkens zijn Udense clubgenoot Van Beek met 3-0 (9-4. 10-8 en 9-6). Beek, die zich in de eerste twee games steeds langs Pecoraro knokte (9-7 en 10-8). In de laatste game gaf de betere conditie van de jonge Udenaar de doorslag. Dat leverde uiteindelijk een 9-4 zege op, De Booij (momenteel Uitslagen van de verliezersronde: De finale bracht dus Luc de Booij tegenover Ad Schuurkens en al snel werd duidelijk dat de i'oud-Terneuze- naar Schuurkens toch iets meer zijn jeugdtrainer bij Flying Dutchman moest toestaan dat Schuurkens in een toch aantrekkelijk duel met 9-7. 9-2 en nogmaals 9-7 overtuigend won. Paul van de Eijnde-Ton Hamerlinck 2-3 (7-9. 9-2. 5-9. 9-5, 5-9): Sjef Mulders- Lucien van de Mark 3-0 (9-3. 9-2, 9-5» De strijd om de derde en vierde plaats leverde een overwinning op voor Van 2-9) Om de vijfde en zesde plaats: Ton Hamerlinck-Sjef Mulders 0-3 (7-9. 4-9, TERNEUZEN - Wie heeft er gewonnen? Dat is de vraag waarover de protestcommissie van het afdelingsbasketbal zich deze week moet buigen naar aanleiding van het protest dat Operatie '71 uit Oostburg aantekende tegen de uitslag van de wedstrijd Marathon 2 - Operatie '71 dames. Op het formulier tekende de dienstdoende arbiter na afloop 34-33 winst voor Marathon. In Oostburg is men er vast van overtuigd dat de punten daar terecht zullen komen. „Het was een chaotische toestand in die er na afloop ook niet uit kwam. En die uiteindelijk besloot dat de protest commissie maar moest bepalen wie nou de echte winnaar van het duel wordt. Bij Scheldesport-Valkemsse 2 was dat niet moeilijk. Al gauw werd duidelijk dat de gasten geen partij waren voor een Terneuzen formatie, die de score regelmatig opvoerde, iets wat de te genpartij nadrukkelijk verzuimde. Halfweg al 30-10, ook daarna een falende afwerking bij Valkenisse. Die konden een voorbeeld nemen aan Lilian Gillissen. De Terneuzense da- de boekhouding. Tijdens de wedstrijd wees de scheidsrechter daar al op, toen punten bij de andere ploeg bijge schreven werden Na afloop wilde de man echter zo spoedig mogelijk ver trekken en geen controle meer toepas sen. Maar op het scoringsblad zijn punten bijgeschreven bij Marathon met daarbij rugnummers van onze speelsters Die waren ook stellig over tuigd de partij gewonnen te hebben, kregen een koude douche toen ze na afloop met een verliespartij gecon fronteerd werden aldus Han Moer man van Operatie. Hij heeft dan ook me zorgde uit de fastbreaks voor protest aangetekend punten. Eindstand 52-24. In diezelfde tweede klas dames won Tegen oud eersteklasser Smokkel- Scheldesport van Valkenisse 2 (52-24), hoek had Voorwaarts het te liep Voorwaarts tegen de zoveelste moeilijk. Gestart met een zoneverde- verliespartij (tegen Smokkelhoek) op. diging bleek dat niet het effectieve De bezoeksters vertrokken met 56-40 wapen om de bezoeksters van scoren winst. af te houden. Resultaat 14-26 bij rust. Scheldesport-heren beleefde een Daarna pakte het man-to-man wel, negatief record. Het bezoekende kroop Voorwaarts naar zijn tegen- Vossenberg schoot enorme bressen in stander toe, maar moest in de slotfase de Terneuzense verdediging en accen- de leiders toch weer laten gaan De tueerde met 120-38 dat Scheldesport routine bij Smokkelhoek was uitein- enorm aan kwaliteit heeft ingeboet, delijk goed voor 56-40 winst. Operatie verloor in de slotfase van De Bucket (35-40), Jumping Crabs 3 had JTprprt geen problemen met Voorwaarts (67- 11 c 35) en Simple Dribble liet het Zeeuws- Het Terneuzense Scheldesport fun- Vlaamse basketbal met lege handen geerde als schiettent voor Vossen- door met 52-38 van BV Hulst 2 te berg. Niet in de eerste helft. Toen winnen. werd nog vrij aardig tegenstand ge- Marathon was in de eerste helft de boden, iets dat in de 16-38 ruststand betere ploeg en onderstreepte dat tot uitdrukking kwam. Zonder Fateh door Operatie naar een 14-21 achter- Mohammed bleek Scheldesport ech- stand te voeren. Daarna trok de Oost- ter moeite te hebben met het af- burgse ploeg echter het gat dicht, standsschot. Bovendien kostte het de ging over zijn tegenstander heen, ploeg steeds meer moeite om condi- maar zag dat niet op het formulier tot tioneel met de opponent mee te gaan. uitdrukking gebracht. Een waarschu- Eenmaal zover dat de Terneuzenaren wing aan het adres van de schrijvers op hun laatste adem trapten schoot haalde weinig uit Die bleven aan- Vossenberg fors door. Na 120-38 dus. modderen, wisten de score totaal 'on leesbaar' te maken voor een arbiter "Voorwaarts, zonder wissels vertrok- ken, had ook al moeite om het qua conditie op te nemen tegen een volle dig Jumping Crabs. Bovendien miste Voorwaarts zijn topschutter Peter Pauwels, en dat scheelde aardig wat punten. In de achtervolging holde de Axelse ploeg zonder resultaat achter zijn gastheer aan. Die ging tenslotte vrij moeiteloos naar 67-36 winst, De opening bij Simple Dribbel Hulst was voor de gasten die daar voordeel uithaalden. Maar een korte inzinking werd door de tegenstander uitstekend afgestraft. Hulst kwam daardoor tien punten achter. Die marge bleef, ook ondanks het uitproberen van man-to- man. Een beter Simple Dribble won verdiend, Hulst haalde vertrouwen uit de goede partij die met 38-52 afgeslo ten werd. HULST Tweedeklasser Van Putte en Raats leverde vorige week een prima prestatie in de zaalvoetbalcompetitie in Hulst door leider Cappendijk op 1-1 te houden. Opvallend was verder dat de staartploegen Witte Huis en Klaus Napoleon 2 tot winst kwamen. Met groot machtsvertoon pleegt Cappendijk iedere week weer de tegenstanders in de tweede klas opzij te zetten. Vorige week ech ter stak Van Putte en Raats daar een stokje voor, door het anders zo schotvaardige Cappendijk op een knap 1-1 gelijkspel te hou den. Ook goed voor de dag kwa men Klaus Napoleon 2 en 't Witte Huis, die allebei drie pun ten aan hun totaal toevoegden. Klaus Napoleon 2 deed dat ten koste van Meerpaal, dat de laat ste weken kennelijk een mindere periode doormaakt. Met 4-0 liet Klaus geen twijfel over de krachtsverhouding bestaan. Het Witte Huis overtrof zichzelf in het duel met Solmar Aloy, Ne gen keer vond de jonge Klooster- zandse formatie het net van Sol- mar en niet een keer had Solmar Aloy daar een antwoord op: 9-0. Ook Neckermann scoorde negen keer. Tegenstander GTI stelde daar slechts één treffer tegen over. waardoor Neckermann met 9-1 won en nu de derde plaats inneemt in de rangschikking Biesbroeck tenslotte maakte geen fout tegen Scheldelin en won met 3-0. De stand: Cappendijk 10-24; Biesbroeck 10-19: Van Putte en Raats 10-14Neckermann 9-14; Scheldelin 10-10. Meerpaal 10-9; Klaus Napoleon 2 10-9; Witte Huis 10-7. Solmar Aloy 9-5, GTI 10-5. De dames werkten de kwartfina le voor de beker af. Alle wedstrij den werden binnen de reglemen taire tijd beslist. AZWZ plaatste zich voor de halve finale door De Vliegere met 4-3 te verslaan. Van Jole Anthonis wipte Necker mann met 3-0. Reprodruk maak te ook nu weer een sterke indruk tegen De Smickel, dat met 6-0 werd verslagen en Stadsherberg plaatste zich ten koste van Na poleon Klaus, dat met 4-0 ver loor. Piet Geene rechtsals trainer van jonge talentjes. VOOR PIET GEENE MOET HET PLEZIER VOOROP STAAN TERNEUZEN - „Eigenlijk", laat hij zich ergens in het gesprek ontval len, „zou er slechter gekorfbald moeten kunnen worden. Voor som migen is het niveau van de zesde klas (de laagste klas In de korfbal sport) immers nog net iets te hoog gegrepen. Dat heeft dan weer indi rect invloed op het spelplezier en juist dat is in wezen waar het om draait". Piet Geene windt er geen doekjes om. Niet de prestatie, maar veeleer het plezier in korfballen dient voor op te staan. Om daar zoveel moge lijk mensen kennis mee te laten maken, is hij bereid de boer op te gaan. Ruim veertien jaar geleden keerüer Geene terug in Terneuzen, waar hij de draad bij KV Luctor weer oppak te. Niet alleen voor zichzelf overi gens, want naast zijn inbreng als speler in verschillende senioren teams. zocht hij zijn heil eveneens in het trainen en begeleiden van senio ren- en jeugdteams. „Laat ik voorop stellen dat ik erg veel sporten aantrekkelijk vind. Korfbal is echter een van de weinige sporten waarin je je niet hoeft te schamen voor een steeds verder gaande spelverruwing. Dat heeft na tuurlijk alles te maken met de aard van de sport Individueel uitblinken is er niet direct bij, want een goede prestatie wordt alleen maar neerge zet als elk teamlid een evenredige inbreng heeft. Daarnaast is het feit dat vrouwen meespelen toch een met weg te cijferen factor inzake een sportiever sportgebeuren. Niettemina staat de beoefening van korfballen op een te laag pitje in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar waar velen de honger naar de tj.al stillen door vooral te voetballen en te vol leyballen. blijft de inbreng vanuit de korfbalwereld beperkt tot die van een drietal verenigingen. West- Zeeuws-Vlamingen kunnen daarbij aan hun trekken komen bij het Breskense BKC en meer centraal gelegen bieden Zaamslag en het Terneuzense Luctor gelegenheid tot het korfballend bezig zijn. Geogra fisch gezien vormt het oosten even wel een braakliggend terrein. „His torisch verklaarbaar", aldus Geene Hij verduidelijkt: „Dat is toch een streek waar het grootste gedeelte van de bevolking katholiek was en nog is, maar vooral vroeger kon er natuurlijk geen sprake van zijn dat er door jongens en meisies samen gesport werd Dat ligt tegenwoordig gelukkig iets anders, maar nog steeds is de omgeving van Hulst een blinde vlek. Initiatief Om echter daadwerkelijk iets van de grond te krijgen, zal er aan de weg getimmerd moeten worden, realiseert de 39-jarige Geene zich. „Kijk, er zijn een heleboel mensen die erg veel willen en ontzettend veel denken, maar er komt niets van de grond. Daarom neem ik persoonlijk initiatief, want als je alleen maar passief toekijkt, is nie mand daarmee gediend. Jaren geleden startte hij daarom al met het organiseren van het zo langzamerhand traditionele en sterk bezette kersttoernooi van Luctor en het schoolkorfbaltoernooi. Ook nu stort hij zich weer op de jeugd, waarbij Axel binnen afzienbare tijd plaats van handeling is. Belangrijk ste aspect vormt ook daar het bele ven van korfbal. „Veel effectiever dan demonstratiewedstrijden en trainingen, want de mensen onder vinden het aan den lijve", vindt hij. „Beoordelingen in termen van goed of slecht zijn daarbij van neven schikkend belang. Ervaren de kinde ren het als een weinig aantrekkelijke sport, dan heb ik daar vrede mee. want uiteindelijk zullen ze toch zelf moeten beslissen. Vinden ze het, daarentegen leuk, dan bestaat de kans dat je een welkome vorm van vrijetijdsbesteding hebt aangebo den en juist in deze tijd is dat van wezenlijk belang". Het schoolkorfbaltoernooi in Axel brengt verschillende schoolteam te gen elkaar „Misschien is dat een verkeerde keus", beseft Piet Geene. „Onderwijzers hebben te weinig oog voor zijn uiteindelijke doel: het spel plezier. Ik weet dat op veel scholen steeds eenzelfde groep kinderen de kern vormt voor de verschillende schoolsporttoernooien. Dat gaat ten koste van de minder getalenteerden, en die kunnen dus noqit kennisma ken met de verschillende takken van sport. Om dat te voorkomen zou je voor een instuif-opzet moeten kiezen. We doen het voorlopig echter op deze manier". Als het aan Piet Geene ligt, niet alleen in Axel. „Als er scholen zijn buiten Axel en Terneuzen die graag een kersttoernooi willen, dan bel len ze maar. Ik ben bereid om dat te organiseren", besluit hij. lui j oe vaan D-i.s 2. Tweern (luis 2 8-1 t 7-9, Ou< Operatie - De Bucket werd een wed strijd met twee gezichten. De waar schuwing van Moerman om vooral Geldof goed in het oog te houden, hielp weinig. De topscorer van de bezoekers liep aanvankelijk langs ie dereen heen. Met als resultaat een tussenstand van 12-29. Toen Geldof een wat steviger bewaking kreeg, stokte de score bij de gasten, kwam Operatie zelfs op voorsprong bij 36-35. Vooral Han Moerman en Ruud van de Runstraat waren in die achtervolging ongrijpbaar. Op het punt de zege binnen te halen sloeg Geldof (30 pun ten) echter nog een keer toe. Het was besissend: De Bucket pakte er de 40-35 winst mee. OOSTBURG Het team kert Verzekeringen lijkt maar zeker de oude vorm \.vv, te krijgen in de eerste klas 121 zaalvoetbal Oostburg. Uit de Jq drie wedstrijden werden vier behaald. Afgelopen week dw Biervlietse ploeg het sterke '82 een gelijkspel af. De Bressiaanders kwamen niet op gelijke hoogte met Ui- voerder Honda van den Bos bleven op een tweede plaats samen met Vooruit, dat Café K pe met 5-0 versloeg. In de klasse was het niet spelende Bi Zagers de grote winnaar. De volgers. Sluis 2 en Du Cona w*1 lieten punten liggen, waardo positie van Bakkerij Zagers n: fP beter kwam. Uilslagen' Oude Raedlhuys 2 - Wie 4-2, Harry Bonte - Du Commerce 1 tenlust - Sluis 2 3-3, Hoeken Verzet - Breskens '82 4-4. Vooruit - Café Ko 5-0. Stand eerste klas Honda 7-11, 7-10. Breskens '82 7-10, Sluis 1 6-7. H 8-5, Sultan 5-5. Hotel de Zwaan 5-4,1 6-4, Casino 6-4. Bron 5-2. T Bakkerij Zagers 7-11, Sluis Commerce 7-9. Buitenlust 7-S thuvs 2 7-8. Harrv Bonte 7-8. C: Sikkels 7-6, Cebeco 8-5. De Ploeg 8-5 Tap 7-2 Programma woensdag: Zagers - Cok - Otde Raedlhuys 2. k HULST Het toptreffen in hel voetbal Hulst tussen W StofTi FC Bosland is zondag geëindij een 2-1 overwinning voor de T« zense ploeg. Daarmee zakt B« wat weg en is de rol van achten 'A weggelegd voor Disco Love, datl Stadsherberg ruim versloeg (5- de onderste regionen is Disco U I0l waarschijnlijk vcdroordeeld to; ji| constant in bezit nemen van de lantaarn. De ploeg uit Kloosten ra' was tegen Gentse Poort 2 kan iel 2-4. Stoffels - Bosland werd een duel twee gezichten. In de eerste)p kwam Bosland, gesteund doa ee wind, regelmatig voor het doel ej, zijn tegenstander. Die wist de sd 3n echter te beperken, vooral door! ste man Danny Landsman, di |r0' aanvallen van de Bosland-spi e veelvuldig afbrak. En als Lands ui, al eens uitgespeeld was, wist Bos op zich geen raad met de kansen. A! 5n Piet Mentzij gebruikte er een oi el( 0-1 ruststand vast te leggen. Nl eb pauze stormde Stoffels op het el) land-doel af. maar had toch j twintig minuten nodig voor de g sv maker van Ruus Lijzenaar. In es 31, duel gaven de ploegen elkaar da weinig toe. Toen iedereen vera Q was met het gelijke spel. was e echter plots Desiree Chapelier, dlinl, 2-1 winst voor Stoffels binnenha2er: Disco Love had minder moeite ar het wel erg verzwakte OZO/Stads en berg. Met de wind tegen wist al Bert Jansen te scoren, na rust v den Jansen, Paul de Kort. Pal Warrens en Goossen de stand op: 5-0. Disco Love 2 is voorlopig de zwa! ploeg in deze competitie, In de ee helft ging Gentse Poort 2 al naar 3-1 voorsprong toe, die marge blei het resterende gedeelte staan. Bro Borm (2) en Annee zorgden vooi overwinning, Netten en De Be scoorden tegen. IStand. VV Stoffels 10-18, Disco I 9-16, FC Bosland 11-14, Gentse Pi 9-9, OZO/Staasherberg 10-6, Gei Poort 2 9-4, Disco Love 2 10-1. OOSTBURG - De topper In de B- poule van het Oostburgse recreatie voetbal tussen Telepost en Gemeente is gewonnen door het team van de Gemeente. In een aantrekkelijke wedstrijd won deze ploeg met 5-2. Door deze zege is Slagerij Mijnders alleen op kop gekomen. Gemeente heeft een verliespunt en een wed strijd minder. Musson verpletterde Rabo 2 met 12-2 en bleef ook in de top vier. OLS Breskens hangt door een nipte over winning op Van Looy tussen de top en de subtop in. Onderaan voegde Chez Rene een puntje aan zijn totaal toe door een gelijkspel tegen LTS. Uitslagen LTS - Chez Rene 2-1, Gemeente - Telepost 5-2. Riemens - Mijnders 1-3; OLS Breskens - Van Looy 2-1: Kombuis - De Rode Leeuw 2-3. Musson - Rabo 2 12-2. stand B-poule" Mijnders 8-13, Musson 8-12. Gemeente 7-12, Telepost 8-11: OLS Bres kens 7-8, De Rode Leeuw 7-6, LTS 7-6. Van Looy 8-6 Chez Rene 7-5; Kombuis 7-4. Riemens 7-4: Rabo 2 8-3. Programma dinsdag Alheo - Aers, Oud Sluis - OBVFC 83 - Leliaert. F. de Vreeze - Veteranenvnjdag Aers - Rabo 1. TERNEUZEN In dc Terneuzense zaalvoetbalcompetitie bereikten de ze week ook de derde klassers RIO DTS en Sporting Van den Hemel dc kwartfinale van de bekerstrijd. RIO DTS werd in poule D voor de concur rentie onbereikbaar door met 2-0 te winnen van Terneuzen 2 en Sporting van den Hemel werd eerste in poule H door TAS 1 met 3-2 terug te wijzen. Eerder verzekerden PSVA en Ge meente 1 zich overigens al van een plaats bij de laatste acht. Vier poules wachten zodoende nog op hun ontknoping. In poule A is NSM uitgeschakeld na de 2-0 nederlaag tegen OAZ. maar zijn Voltreffers en OAZ nog kansrijk. Beslissend in deze groep wordt het duel tussen Voltref- Spannende partijen in Ladies-tennis HULST Koploper Abbeel heeft in de ladies-tenniscompetilie 'Den Dul- laert' met 6-2 van team Lockefeer gewonnen. Spannende partijen uit deze wedstrijd waren die tussen de koppels Lea van Gassen'Gerda He meiaar tegen Cynthia StewarLEm- meke Lockefeer (7-5) en die tussen Monique van Ratlingcn/Lea van Gas sen tegen Emmeke Lockefeer'Aart Prumme! (6-7). In de eerste partij stond Abbeel aan vankelijk met 5-1 voor. maar een fel terugkomend Lockefeer knokte zich nog tot 6-5 en verloor toen met 7-5. In de andere wedstrijd tussen de teams van Bral en Kint behaalde het Kint-tweetal Nicole de Bakker en Ria Kint de eerste twee punten voor hun team in dit seizoen. Zij wonnen met 7-6 van de dames Bral en Thoen De overige drie partijen waren voor Bral Stand na vier ronden: 1 Abbeel 30: 2 Adriaansens 28; 3 Vervaet 25; 4 Locke feer 18. 5'6 Bral en Thijssen 11; 7 Du Cheine 3; 8 Kint 2. fers en NSM. In poule B wordt Goal- getters 1, dat met 9-5 HKC versloeg, wellicht eerst en Eksakt heeft in poule C aan een gelijkspel tegen tweede klasser PZEM voldoende om Van der Poel voor te blijven. Van der Poel verloor overigens met 4-3 van Eksakt. In poule E tenslotte wordt Kravo - Belastingen beslissend. De uitslagen van de gespeelde beker wedstrijden: RIO DTS - Terneuzen 2 2-0. Van der Poel - Eksakt 3-4. HKC - Goalgetters 1 5-9. OAZ - NSM 2-0. TAS 1 - Sporting van den Hemel 2-3 en Van Strien - FSV 3-2. Tweede klas In de tweede klas werden nog twee inhaalwedstrijden gespeeld. Kravo greep tegen Gemeente 2 zijn kans om Voltreffers idankzij) een beter doelsal do op de ranglijst te passeren middels een 4-0 zege. En Philips 2 vijzelde tegen Scheidsrechters zijn doelsaldo op door met 6-2 te winnen. Het programma voor de derde klas vermeldde vier wedstrijden. Sporting van den Hemel - Tas 2 was daar een van. een topper min of meer. Sporting van den Hemel won dat duel met 3-1 Dow 4 boekte zijn eerste zege tegen Atoom Boys (3-2) en Excelsior bereik te de middenmoot door Goalgetters 2 met 2-1 voor te blijven. TAS 1 - Dow 2 eindigde m dubbele cijfers 12-1. De uitslagen tweede klas Scheidsrech ters - Philips 2 2-6. Kravo - Gpjnccnte 2 4-0. derde klas" TAS 1 - Dow 2 12-1. Goalgetters 2 - Excelsior 1-2. Sport van den Hemel - TAS 2 3-1 en Dow 4 - Atoom Boys 3-2. De standen in de diverse bekerpoules zijn nu als volgt; poule A: 1 OAZ 2-3 (7-5), 2 Voltreffers 1-1 5-5en 3 NSM 1-0 (0-2) poule B; 1 Goalget ters 1 1-2 (9-5). 2 HKC 2-2113-11en 3 Atoom Boys 1-0 (2-8). poule C: 1 Eksakt 1-2 i4-3j. 2 Bridge Lamswaarde LAMSWAARDE De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een najaarscompetitie de elfde wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Er werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1. Kint. 2. Van Waterschoot- De Schrijver; 3. Van Esbroeck-De Waal: 4 Pouwels; 5. Joossen-Van Damme. Van der Poel 2-2 (21-4en 3 PZEM 1-0 (0-18) poule D: 1 RIO DTS 2-4 (11-0). 2 Terneuzen 2 1-0 (0-2) en 3 Goalgetters 2 1-0 (0-9). poule E: 1 Kravo 1-2 (7-0), 2 Terneuzen 1 2-2 (5-9) en 3 Belastingen 1-0 (2-5i.poule P: 1 PSV 2-4 (13-2). 2 Dow 1 1-0 (1-2) en 3 Instuif 1-0 (1-111. poule G: 1 Gemeente 1 2-4 (20-3). 2 Van Strien 2-2 (4-13) er. 3 FSV 2-0 ;4-12pou I e H: 1 Sporting van den Hemel 2-4 (7-4). 2 ABN 2-2 (8-8 en 3 TAS 2 2-0 (6-9J De standen in de tweede en 3e klas zijn nu als volgt: 1 Kravo 7-13, 2 Voltreffers 7-13. 3 Belastingen 7-12. 4 Witte Boussen 7-10, 5 PZEM 7-8. 6 Gemeente 2 7-7. 7 Philips 2 7-7. 8 Van Strien 7-7,9 Ovet 7-5.10 Instuil7-2. U RWS 7-0. 12 Scheidsrechters 7-0. Derde klas: 1 RIO DTS 7-13,2 Sporting van den Hemel 8-13, 3 TAS 1 8-12. 4 PSV 8-12, 5 TAS 2 8-10. 6 Terneuzen 2 8-9, 7 Dow 2 8-9, 8 Excelsior 8-8, 9 Atoom Boys 8-7. 10 Dow 3 8-6, 11 Terneuzen 3 8-4. 12 Dow 4 8-3, 13 Goalgetters 2 8-3. 14 Stoffels 7-1 Het programma, woensdag 30 november Gemeente 1 NSM 110.00 uur.Eksakt - FSV <19 45 uum. Philips 1 Terneuzen 1 120 30 uuri. Goalgetters 1 - Van der Poel (2115 uuri. HKC - Dow 1122.00 uur) en ABN - OAZ •22 45 uuri Maandag 5 december Van Strien - Philips 2 (1S.30 uur.. Belastingen - Scheidsrechters '19 15 uun. Instuif - Voltreffers '20 00 uur,. RWS - PZEM '20.45 uun. Witte Boussen - Kravo <21.30 uuri en Ovet - Gemeente 2 (22 15 uun BRESKENS Twee Zeeuws-Vlaamse teams kwamen het afgelopen weekeinde in actie in de districts-badmin- toncompetitie. Het eerste team van Schepnet uit Sluis kreeg Wings 8 op bezoek. De 5-3 overwinning voor Schepnet kwam tot stand door winst in het herenenkel van J. van de Velde, het damesenkel van F. Hoste, de beide gemengd dubbels en het herendubbel. De SjuttuLHoekert Verzekeringen 1 kreeg de nummer twee in de eerste klas B op bezoek. Zierikzee 2. In een saaie wedstrijd won Sjuttul erg gemakkelijk met 8-0. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg lijkt het kampioenschap voor Sjuttul 1 een feit. De uitslagen: Schepnet 1 Wings 8 J van de Velde-C de Gruyter 15-1. 15-4. M. Ide-H Daalhuizen 15-3. 13-15, 13-15; C. Ide-M Reynders 7-11, 0-11; F Hoste-A de Bruyne 11-2, 11-0. IdeVan de Velde-Reynders De Gruyter 17-16, 15-10. Hoste'Ide-De Bruyne/ Daalhuizen 18-15. 15-5; Van de Velde'Ide-De Gruyter'Daalhuizen 15-7. 15-5. Ide Hoste-Reynders De Bruyne 15-12. 11-15. 9-15 Sjuttul 1-Zierikzee 2: Edo Pfaff-René Schimmelpenmnk 15-12. 15-8, Nobby Schelinski-Remco Vuyk 15-8.15-1: Sary Pieters-Sacha Vuyk U-7. 11-1 Ria deii Dunnen-Erica Vuyk 11-0,' 11-2. Pieters Schelinski-VuykSchlmmelpennink 15-11. 15-10, PfafCDen Dun- nen-Vuyk.Van de Sande 15-13, 18-17; Schehnskt Pfaff-Van de Sande Vuyk 15-7. 15-3. Pleters Den Dunnen-Vuyk/Vuyk 15-2, 15-5 AXEL Sinds afgelopen week he de tweede klasse van het Axt zaalvoetbal een nieuwe Groosman'Smulders. Na negen ken lang als lijstaanvoerder te ben gefungeerd, werd het Terneui se HCG onttroond door de Westt penaren. Zelf wonnen de mannen Henk Kint overtuigend met 4-0 Markt Boys/Dolf Schoot en Opel Kcrckhaert voor een verras; door HCG met 2-1 te verslaan. Boi dien zorgde het team van de Intei tionale Sneldienst voor de groot verrassing. Deze ploeg versloeg de-koploper Foto Dieleman/Schepj met maar liefst 3-1. Dat alles was voldoende om de spi ning in de kopgroep volledig terugl krijgen. Het verschil in punten tus nummer één en nummer acht in d( klasse bedraagt slechts vier. HCG. lang ongeslagen leider, moest één week tijd twee nederlagen inci seren. Het begon overigens erg hoi vol voor de Terneuzenaren, want amper één minuut stond het team op een 1-0 voorsprong. Toen het ovi wicht daarna niet kon worden uitj bouwd in doelpunten, rook 0[ Kerckhaert zijn kans Toen deze plo dan ook vlak voor rust op 1-1 kwa werd de wedstrijd weer open. De verdediging van HCG kreeg to ook ruimschoots de gelegenheid o te tonen wat men waard was. ma Opel Kerchaert scoorde tenslotte: 2 Foto DielemanSchepper. vorige wei nog de trotse winnaar tegen de 1 ders. ondervond hoe het een tege stander inspireert om tegen topteam te spelen. Het in de onders regionen vertoevende Internationa Sneldienst kwam goed gemotivee: aan de start en zag dat beloond m een 3-1 overwinning. Verdere uitslagen: Groosman/Smulderl I Markt Boys-4-0, Haak-Axel 3-1. Piet Bollet La Bourse 2-5 De stand in de tweede klasse" 1 Groosmaj Smulders 10-15; 2 H.C.G 9-14. 3 Foj DielemanSchepper 10-14, 4 Opel Kerel haart 9-13. 5 Doelder Groen 10-13; 6 l|| Feber 9-12. 7 Kote Radja 10-12; 8 La Bourt 9-11. 9 Inter Sneldienst 9-9, 10 Wapen vs Axel Kasbeke Comb. 9-8; 11 Broomcheml 9-5, 12 Axel 9-5. 13 Haak Keukens 9-4. Wilton 9-3:15 Markt Boys/Dolf Schoot 104

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32