Breuk in bestuur betaald voetbal was onvermijdelijk Ribli verspeelt kans op winst CAESAR EN BRESKENS GAAN WOENSDAG IN DE HERKANSING Mr Hans Lander nieuwe voorzitter vv Middelburg JANSEN EN VAN DEN BERG STAPPEN OP topscorers Goedbloed en Vroegop erg schotvaardig Stephan van den Berg is wereldtitel kwijt STAND IS NU2-2 ALS OPVOLGER JAN MONDEEL Mixture STOPPER Zeeuws team DINSDAG 29 NOVEMBER 1983 PZC/sport 17 ZEIST (ANP) De naam van een Nederlands bedrijf kan nog altijd op het shirt van het Nederlands elftal komen. Dat is de uitkomst van een gesprek dat maandagmiddag is gevoerd tussen het sectiebestuur betaald voetbal en Philips. Een uitweg uit de sponsor-impasse van de KNVB, die ook eerder naar voren werd gebracht doordat Sony niet op voorhand afwijzend zou staan als de Nederlandse concurrent buiten eigen land de naam op het shirt van het nationale elftal zou krijgen. De algemene vergadering betaald voetbal, begonnen na het overleg tussen bestuur en 'afgewezen' sponsor, kreeg deze belangrijke informatie tussen de regels door van sectiebestuurder Ton Harmsen. De voorzitter van Ajax wekte als enige van de leiders achter de tafel de indruk het risico te durven lopen zijn vingers te branden met directe opmerkingen. Ondanks de zekerheid van voortzetting van het gesprek met Philips, ook na deze vergadering, kwamen de onzekerheid van en dè tegenstellingen binnen het sectiebestuur, die leiden tot het aftreden van Jansen en Van den Berg, in de verwarde discussies keer op keer naar buiten. Het tweetal dat de werknemers vertegenwoordigde kwam bij herhaling in botsing met collega bestuursleden. Vice-voorzitter Jacques Hogewoning liet zich enkele keren betrappen op beweringen die moeilijk met de opmerkingen van Jansen en Van den Berg in overeenstemming waren te brengen. Van den Berg stelde dat hem stukken waren onthouden.waaruit was gebleken dat het verbreken van de overeenkomst met Sony volgens de KNVB-juristen geen consequenties zou hebben. Voorzittter Van der Louw had eerder gesteld dat er juist vanwege de juridische gevolgen geen open keuzemogelijkheid was geweest voor het sectiebestuur bij de overeenkomst met een sponsor. Een bewering van de voorzitter die werd ontkracht door zijn plaatsvervanger Hogewoning. Die namelijk merkte op dat de keuze is gemaakt op financiële gronden, Omdat de één een garantie voor meerjaren gaf dan de ander, omdat de één via mogelijke co-sponsors een groter bedrag zou kunnen binnenbren gen. ZEIST (ANP) Karei Jansen en Cees van den Berg, de werknemersvertegenwoordigers in het sectie betaald voetbal, zijn maandagavond tijdens de algemene vergadering in Zeist opgestapt. Hun beslissing was een uitvloeisel van de overtuiging, dat zij binnen dit bestuur niet kunnen functioneren. Karei Jansen, die namens het tweetal als woordvoerder voor de vergadering optrad zei: „Voor Cees van den Berg en voor mij is de maat vol. Als men denkt dat onze beslissing alleen wordt ingegeven om een meningsverschil over een stukje sponsoring en reclame dan is die overtuiging verkeerd. Wij zijn niet in de gelegenheid gesteld op een normale manier binnen dit kabinet te werken, heel anders dan bij het vorige". Jansen en Van den Berg hebben hun komen door te vragen de behande- de bestuursgedeelte nimmer een der mandaat teruggegeven aan de spelers ling van het agendapunt sponsoring gelijk vergaand besluit als het over- en trainers die zij binnen het sectiebe- uit te stellen. Dat verzoek werd niet eenkomen van een sponsorcontract, stuur vertegenwoordigden. Voor Cees gehonoreerd. had mogen nemen, van den Berg was de voornaamste In zijn openingswoord had Van de Qsimprj or%pj reden op te stappen de overtuiging Louw gezegd dat er geen andere mo- Dumcrwy/Cf dat hem in de afgelopen periode bij gelijkheid was dan met de gegadigde Harmsen tenslotte doorbrak de wijd- herhaling stukken zij'n onthouden die die zich het eerste had aangediend lopende discussies met een serie nodig waren om zijn mening over het (Sony) in zee te gaan. Vooral omdat er rechtstreekse opmerkingen: „Ik be- bestuursbeleid te kunnen vormen. geen enkele zekerheid was over het hoef u niets voor te schotelen of voor Direct na het aftreden van Jansen en bestaan van een andere kandidaat, te liegen. Ik ben van juli af bezig de Van den Berg merkte voorzitter An- Dat was ook de reden waarom op 4 chaos op te ruimen die is ontstaan dre van der Louw op dat hij hoopte oktober de prmcipe-overeenkomst door het in de arm nemen van twee dat er „sprake was van een persoonlij- werd gesloten. Hij vond het boven- bureaus. Ik heb beide aan de tafel ke beslissing van de beide bestuursle- dien beneden het niveau van de bond gekregen en de bereidheid tot samen- den, en dat de belangenverenigingen om met een aanbieding op zak later spel afgedwongen. De optie van Phi- van spelers en trainers toch in het met anderen te gaan onderhandelen lips bij de contractant van het be- bestuur betaald voetbal vertegen- om er mogelijk meer uit te slepen. taalde voetbal was -niet aan tijd woordigd willen blijven". Kernpunt in de discussie over het gebonden en tegenover die onzeker- „Ik heb hen als voorzitter alle infor- beleid was de beslissende vergadering heid stond een zeer concrete aanbie- matie gegeven waarnaar zij vroegen van het sectiebestuur op 6 november, ding van Sony. Een bod bovendien Ik wens de democratisering in het waarbij Jansen en Van den Berg afwe- dat op een aantal punten ruimer was. betaalde voetbal doorgang te doen zig waren geweest. De tegenstanders, vinden. Ik aanvaard hun aftreden als voornamelijk de spelersafgevaardig- een onafgemaakte discussie. Wij zul- den, vonden dat het toen vergaderen- len moeten komen tot solide verhou dingen in het bestuur betaald voetbal. Met erkenning van de onderlinge ver schillen van meningen en met de wil tot sluiten van compromissen". PSV-voorzitter Jacques Ruts had al in het begin van de avond gepoogd de •aak emotionele discussies te voor- Wanneer Philips niet had geslapen en niet pas in actie was gekomen toen er VLISSINGEN Zonder te spe len is het voetbalelftal van Zic- rikzee in het afgelopen weekein de aanvoerder gebleven van de topscorerslijst. De Schouwse ploeg leidt met 26 doelpunten en zag Roosendaal zondag dich ter bij komen. De Brabanders speelden wel (3-0 tegen Steen bergen) en brachten hun totaal op 25. Smerdiek haalde flink uit in de derde klas. De schotvaar- dige zaterdagclub scoorde vijf keer tegen Wolfaartsdijk. Voor de individuele topscorers- lijst deden zich door de vele afgelastingen bijna geen wijzi gingen voor. De Zeeuwse rang schikking woirdt nog steeds ge leid door Niek van den Houten Piet Goedbloed (Veere) en Rien Vroegop (Smerdiek) kwamen op de gedeelde derde plaats te recht. Vroegop was met drie tref fers de beste schutter van het weekeinde. De topscorers in Zeeland: 1 Niek van den Houten (Kloetin- ge) 10, 2 Gerard Schipper (Oost- kapelle) 9: 3 Boudwijn van Crae- nenbroeck (Clinge) 8; 4 Peter Zwart (Sluiskil), Jan de Rijke (Middelburg), Egbert Audenaerd (Ria), Piet Goedbloed (Veere) en Rien Vroegop (Smerdiek) 7; 9 Peter van Dorsselaer (Steen), Mark Triest (Steen), Jan Rie- mens (Serooskerke), Kees Da- vidse (Meeuwen), Jacco Nieu- wenhuyze en Wim Goedegebuu- re Cs Heer Arendskerke), Leo van Ast (Yerseke), Adrie Stoutjesdijk (Smerdiek). Sjaak Lankhaar (Meeuwen) en Jan Blok (Wolfaartsdijk) 6. Zaterdag derde klas: 1 Niek van den Houten 10; 2 Jan Riemens (Serooskerke) en Leo van Ast (Yerseke) 6; 4 Peter de Waard (Kapellei. Arjen Wilting (Terneuzense Boys) 5. 6 Jan van de Vlies iTholense (Tholense Boys:, Johnny Vette (Yerseke), Peter Kok (Krabbendjjke) en Mark de Kunder (Terneuzense Boys) 4. Zaterdag vierde klas: 1 Piet Goedbloed Veere) en Rien Vroegop iSmerdiek) 7; 3 Kees Davidse iMeeuwen), Jacco Nieuwenhuyze en Wim Goedege- buure Cs Heer Arendskerke). Adrie Stoutjesdijk (Smerdiek). Sjaak Lankhaar (Meeuwen) en Jan Blok (Wolfaartsdijk) 6, 9 Martin Quist (Mevo), Jaap Wisse ('s Heer Arendskerke). Gert Jan Bouterse (Veere). Ad Nijland (Meeuwen) en Chris Heeren (BWR). Clubscore: 1 Zierikzee 26,2 Roosendaal 25, 3 Meeuwen 24, 4 's Heer Arends kerke 23, 5 Smerdiek, Steen en Oostkapelle 22, 8 Rozenburg 19, 9 Serooskerke 18, 10 RKTVV, Good Luck, Schutters en HVV 17. zich een 'onvriendelijk' bedrijf aan meldde. had de situatie vermoedelijk heel anders gelegen". Bleef volgens de later aftredende be stuurder Jansen het verschil in aan bod. Philips bood voor het betaalde voetbal de garantie van een miljoen per jaar. Sony 500.000 gulden, met aanvulling van mogelijke co-spon- sors. Jansen wilde bovendien een Ne derlands bedrijf als sponsor van het nationale voetbal en dat was het enige punt waarop voorzitter Van der Louw hem volledig steunde Van der Louw richtte over de vergade ring een oproep aan de bestuurders om niet via de pers te discussieren. Hij meende dat dit het gezag van het bestuur aantastte. Hoezeer die veron derstelling juist was bleek kort daar na. De spelers vroegen schorsing van de vergadering en die werd vervolgens verleend op verzoek van Jansen en Van den Berg. Die twee bestuurders kwamen slechts terug om hun opstap pen aan te kondigen. Dc vergadering keurde daarop met 448 tegen 85 stemmen het bestuursbe leid met betrekking tot de sponso ring goed. Alle aanwezige spelersra den en trainers stemden tegen, de clubs steunden het bestuur, met uit zondering van PSV. Helmond Sport en Telstar, die zich of onthielden of blanco stemden. X Op het KNVB-sportcentrum in Zeist hield de KNVB de najaarsvergadering. Een van de onderwerpen ivas de sponsoritig van het voetbal door Sony. Op de foto links Cees v. d. Berg en rechts Karei Jansen, die het onderwerp weer ter tafel brachten. Deze twee bestuursleden traden tijdens de vergadering af. Op de achtergrond voorzitter Van der Louw. Zuid-Holland blijft lid badmintonbond ASSEN/ZOETERMEER (ANP) Voorzitter Riena de Beer heeft maandagavond een scheu ring in de Nederlandse Badmin ton Bond (NBB) voorkomen. Na een vurig pleidooi weerhield zij in Zoetermeer meer dan hon derd clubs met in totaal rond de 20.000 leden van het district Zuid-Holland een eigen federa tie op te richten. De verenigingen eisten daarna meer rechtspersoonlijkheid en gaven de voorzitter tot 1 juni 1984 de tijd aan dat verlangen tegemoet te komen. In Assen stapte op de vergade ring van het district noord één club (156 leden) uit de bond. De vereniging conformeerde zich niet aan de oproep van het. dis- tnctbestuur zich voorlopig soli dair maar kritisch op te stellen tegenover de NBB. BARBADOS (ANP) Stephan van den Berg is zijn tiende wereldtitel plankzeilen. die hij zondag behaalde in de Mistral-klasse, kwijt. De Noor Svem Rasmussen had na de laatste race een protest ingediend tegen de Nederlander De jury kende na een lange tijd te hebben overlegd dat protest toe en riep de Noor alsnog tot kampioen uit De eind stand is nu 1 Svem Rasmussen (Nooi 11.0 punten; 2 Stephan van den Berg (Ned) 11,7; 3 Boby Wilmott (Aus) 39,7. MIDDELBURG Mr Hans Lander is maandagavond Jan Mondeel opge volgd als voorzitter van de voetbal vereniging Middelburg. Mondeel trad tussentijds om gezondheidsrede nen af nadat hij enkele jaren als eerste man had gefungeerd, maar bleef in het bestuur als gewoon lid omdat er door het vertrek van Kees Pieters een vakature was ontstaan. Mondeel wordt vice-voorzitter. Hans Lander, die bij acclamatie werd be noemd, was eerder vijf jaar vice- voorzitter in het bestuur van Middel burg en was tot maandagavond ge woon lid. In een korte toespraak stelde Hans Lander er 'duidelijk zin in te hebben om zijn taak als voorzitter met plezier aan te pakken' en hij hoopte, dat hij geen zeurpieten op zijn weg zou vin den. ..Ik heb", maakte mr Lander duidelijk. ..een heel stuk verleden van Middelburg niet meegemaakt, maar ik tref nu een bloeiende vereniging aan. die alleen in prestatieniveau wat achterblijft". De nieuwe voorzitter zei een 'gezond evenwichtig beleid, ge richt op alle leden', voor te staan, waardoor de weg omhoog ongetwij feld kan worden ingeslagen. Erevoorzitter Sal Simonse dankte na mens de leden Jan Mondeel voor het vele werk, dat hij voor de club heeft gedaan als voorzitter. De oud-voorzit ter sprak tevens zijn vertrouwen uit in de nieuwe voorzitter. Andere aftre dende bestuursleden, mevrouw He- meldijk, penningmeester Bert Carol en Ton van Meijgaarden. werden her kozen Bij de afhandeling van de andere agendapunten stuitte Jan Dagevos bij de behandeling van het financieel verslag op een bedrag van f 590. dat Middelburg had moeten betalen aan een advocaat, die moest onderzoeken of de overschrijving van enkele spe lers naar Vlissingen (Taco van den Velde en Gerrie Eikenhout) wel recht matig was geschied Het stond van tevoren volgens Dagevos al vast, dat het niets zou uithalen. Volgens Dage vos had Middelburg ook zonder advo caat een afspraak met Vlissingen over spelersoverschrijvingen hebben kun nen maken. Volgens voorzitter Mondeel is zo ge handeld om een algehele uittocht te voorkomen. „Het heeft wel degelijk effect gehad, omdat Johan le Conté, die ook door Vlissingen benaderd was, bij ons gebleven is". Dagevos: „Waarom hebben we ook de over schrijving van Jan de Wilde naar Oostkapelle niet nagegaan? Daar wa ren ook geruchten over betaling". Mondeel: „Omdat Oostkapelle onze zaak niet is". Dagevos: „Maar Vlissin gen evenmin". LONDEN (ANP) De stand in de tweekamp tussen de Hongaar Zoltan Ribli en de Sowjetrus Vassili Smis- lov is nog in evenwicht. Door de remise in 45 zetten werd de stand 2-2. Er moeten nog minimaal acht duels worden gespeeld. Na ruim vijf uur spelen bood de Hongaar remise aan in een eindspel met twee paarden en vier pionnen voor "de met wit spelende Ribli en een paard, een loper en eveneens vier pionnen voor Smislov. Het interessantste deel van de partij was het middenspel, waarin Smislov een loper offerde. Na een uitgebreide ruilactie leek Ribli de beste kansen te krijgen Het voordeeltje bleek echter met voldoende voor meer dan remise Het zettenverloop. wit Ribli zwart Smis lov 1 d2-d4, d7-d5. 2 c2-c4, c7-c6; 3 Pbl-c3. Pg8-f6. 4 e2-e3. e7-e6. 5 Pgl-13. Pb8-d7. 6 Lfl-d3. d5xc4; 7 Ld3xc4. b7-bó. 8 Lc4-d3. a7-a0; 9 e3-e4, c6-c5; 10 d4-d5. Lc8-b7. 11 0-0. L(8-e7; 12 Lcl-f4. PfB-h5, 13 Lf4-e3. e6-e5 14 a2-a4, b5-b4; 15 Pc3-bl. 0-0, 16 Pbl-d2. Tf8-e8: 17 Tfl-el, Le7-f8. 18 g2-g3. g7-e6. 19 Tal-cl. Ph5-f6, 20 Pd2-b3, Lb7xd5. 21 e4xd5. e5-e4. 22 Le3xc5, Pd7xc5, 23 Pb3xc5. e4xd3; 24 TelxeS, P16xe8; 25 Pc5xd3. Dd8xd5: 26 Ddi-e2, Pe8-f6, 27 Pd3-f4, Ddö- b7; 28 Tc 1-C4, Ta8-e8; 29 De2-d3, a6-a5; 30 h2-h3. L18-g7; 31 Tc4-c5. Pf6-e4. 32 Tc5-c2. Pe4-I6. 33 Tc2-e2. Te8xe2. 34 Pf4xe2. Db7- d7; 35 Dd3-b3. Pf6-e4. 36 Db3-c2. Dd7-f5: 37 Pe2-d4, Df5-d5. 38 Dc2-c8 schaak. Lg7-f8, 39 Kgl-g2. Kg8-g7. 40 Dc8-c6. Dd5xc6; 41 Pd4xc6, Pe4-c5. 42 Pc6xa5. Pcaxa4. 43 b2-b3. Pa4-c3. 44 Pf3-e5. fT-fB. 45 Pd5-d3. Jan Englebert geslaagd voor oefenmeester 1 VLISSINGEN De Brabantse voet baltrainer Jan Englebert is geslaagd voor de cursus oefenmeester I. Twee weken terug deed hij het praktijkex amen voor deze cursus. Jan Engle bert is trainer van Bruse Boys uit Bruinisse. Voor Englebert is het behalen van deze licentie overigens nog geen reden om by Bruse Boys op te stappen. „Ik heb het nog steeds naar mijn zin bij deze club", vertelde hij. ..En ik zie ook nog perspectief in het elftal waarmee we nu onderaan staan". Het zit allemaal heel eenvou dig in elkaar Sparta is De nemarken en Ajax is Nederland. Denemarken heeft ruim 5 mil joen inwoners, Nederland heeft ruim 14 miljoen inwoners, die beiderlei inwoners hebben in de loop van de afgelopen eeuw (zo lang bestaat voetbal immers all aangetoond dat voetbal, die mixture van ploegsport en indi viduele sport, hen wel ligt, met het gevolg dat ze decennium na decennium goede tot voortreffe lijke voetballers afleveren. Ne derland natuurlijk meer dan De nemarken. omdat wij nu een maal meer Nederlanders hebben dan Denemarken Denen heeft, maar toch: heel wat! Helaas kan een bevolking van 5 miljoen mensen wel verhou- dmgsgeivijs veel uitstekende voertballers voortbrengen, maar niet achttien clubs die voldoende toeschouwers kunnen trekken om betaald voetbal mogelijk te maken Althans niet het soort betaalde voetbal dat het moge lijk maakt dat iemand zich tot zijn 35e jaar anderhalf uur tot drie uur per week utt de naad rent, om daarna de volgende 40 jaar geen poser meer te hoeven uitvoeren Dus wat gebeurt? Zo'n Deense crack vergeten woord, crack, we spreken tegen woordig liever van vedettet gaat in het kader van de doorstro ming naar Nederland. Soms is zo'n Deen een Zweed 'Ralf Eds- trom) of een Noor (Hjalvar Tho- reseni, maar het principe blijft hetzelfde. Bovendien is zo'n 'Deen' in de meeste gevallen ook metterdaad een Deen. Kristen- sen, Arnesen, Lerby, Olsen, Mol- by, Soerensen, Nygaard, you na me them, I'll buy themè Maar Nederland is in het Euro pese voetbal net zo'n tussensta- nico scheepmaker tion als Sparta in het Neder landse voetbal: zodra blijkt dat zo'n Deense speler aardig kan meekomen in het betaalde voet bal, wordt hij weggeplukt door de grijpgrage vingers van een land waar ze bijna drie keer zoveel voetbalsupporters heb ben als in Nederland Spanje Frank Arnesenof een land waar ze vier keer zoveel po tentiële toeschouwers hebben 'Engeland Jesper Olsen), oj een land waar ze ruim vier keer zoveel inwoners dus toeschou wers dus inkomsten hebben iWest-Duitsland Soren Lerbyi. Zo ging Kristensen van Sparta naar Feyenoord. zo gingen Jan van Beveren en Pim Doesburg van Sparta naar PSV en later Michel Valkei, zo gingen René van der Gijp, Tiktak. Van Tigge- len, enfin, ik hoef u niets te vertellen. Sparta is het Dene marken van de Nederlandse ere divisie. Het past ons niet in wrok om te zien, nu Olsen naar Man chester United verkocht dreigt te worden. Natuurlijk, Ajax- voorzitter Harmsen heeft ons bij de verkoop van Schrijvers, Ktefl, Lerby en Cruijff voorge spiegeld dal dank zij deze gigan tische aderlating Ajax nu de financiële middelen had om de bestaande ploeg driejaar bijeen le houden, zodat we dan in 1986 weer een Europa-Cupwinnaar binnen onze landsgrenzen zou den hebben, maar wat zien we? Dertien wedstrijden later moet de beste man alweer losgelaten wordenè Zo blijven we natuur lijk aan de gangè Ajax plukt nu de wrange vruch ten van de bloeiperiode van tien jaar geleden. Want in het buiten land herinneren ze zich die pe riode nog maar al te goed. en daarom is elke uitblinker in Ajax in de ogen van de Italiaan, de Engelsman en de Westduitser nog altijd een soort Keizer, Cruijff. Krol of Neeskens, ook als hij Kicfl of Olsen of Ler'oy heet. Ik was hoe zal ik dat zeggen verkikkerd op Olsen pIs voetbal ler, maar als u mij nu vraagt of ik het verschil tussen hem en Johnny vanft Schip dne miljoen gulden vind. dan moet ik toch zeggen: nee. Hooguit anderhalf miljoen. Een zoet winstje dus van anderhalf miljoen, of daar omtrent Dat mogen we Ajax niet misgunnen. LONDEN (TEUTER) De vierde partij voor de tweekamp tussen Vik tor Kortsjnoi en Garï Kasparov in de halve finales van het kandida tentoernooi is maandag in Londen in remise geèndigd. Kortsjnoi heeft de lei ding met 2,5 tegen 1,5 punten. Het duel was zondag avond afgebroken en de met zwart spelende Kas parov had na een half uur denken zijn 41e zet onder couvert afgege- In de loop van maandag bood Kortsjnoi echter remise aan. hetgeen zijn tegenstander accepteer de. De vijfde partij staat voor dinsdag op het pro gramma. GOES Dc Zeeuwse zaalvoetbalse lectie speelt vanavond (dinsdag) een oefenwedstrijd tegen een selectie uit Goes. De wedstrijd wordt gespeeld in 's Gravenpolder en begint om 20.45 Voor de selectie Goes zijn uitgeno digd Ron de Bakker. Armand Does burg. Leslie Doesburg. Imro de Meser. Hugo Barend. Ge Wolters. Aag van den Berg en JanKees de Jonge BRESKENS In de thuiswedstrijd tegen Caesar kopte Bram van de Broecke Brcskens in de slotfase naar de herkansing. Het bekerduel tegen de Limburgse hoofdklasser eindigde in 2-2 cn morgen (woensdag) mag Breskens in het Limburgse Beek op nieuw een poging wagen om de vol gende bekerronde te halen en moge lijkerwijze een (financieel) aantrek kelijke tegenstander uit het betaalde voetbal tegenover zich te krijgen. Tegen Ceasar speelt Breskens zonder Bram van de Broecke. een speler die in dc eerste wedstrijd indruk maakte op Caesar-trainer Harry van Wijlick. „Speelt hij niet? Dat is dan gunstig voor ons", aldus de Caesar-trainer, die Breskens duidelijk als een gelijk waardige tegenstander bechouwt. Voor Caesar betekende het toch wel een tegenvaller dat de Zeeuwse twee de klasser enkele weken geleden in Breskens een gelijkspel afdwong ..Zover hadden we het niet mogen laten komen' meent Harry van Wy- lick. Maar de Limburgse trainer ziet het toch ook als een verdienste van Breskens. ..dat er toch keihard voor geknokt heeft' Daarom zal Caesar op eigen veld vermoedelijk minder slor dig met de kansen omspringen dan enige tijd gelegen in Breskens „Die twee klassen verschil, daar moetje je niet op verkijken. Als Breskens volop mentaliteit toont, dan is dat verschil zo opgeheven." Bij Breskens zullen Rudie Snauwaert en Johan van Leeuwen het verlies van Bram van de Broecke op moeten vangen. Zij krijgen van trainer Piet de Winde de opdracht om Milco van der Hooit veelvuldig voorin te assisteren ,,We spelen de laatste wedstrijden te wisselvallig", realiseert Piet de Winde zich „In de laatste elf wedstrijden zijn we negen keer op achterstand geko men. We hebben dat ook wel een keer of vier, vijf opgehaald, maar ik hoop dat we achterin met van die lullige fouten blijven maken. We willen daar ook wat laten zien Nee. we spelen niet met één spits, we spelen met drie spitsen. Breskens is geen ploeg om achteruit te voetballen. Ik weet best dat het moeilijk wordt, maar we gaan het gewoon proberen. Ik ben er niet bang voor Het ziet er overigens naar uit dat beide ploegen compleet zijn. „Wat dat betreft geen problemen", zegt Harry van Wijlick. „Ons enige pro bleem is dat wc al tweeèneen halve week niet gespeeld hebben. Vorige week waren we vrij en afgelopen zondag werd onze wedstrijd afgelast. Misschien is hel wel moeilijk om dan de draad gelijk weer op te pakken en we willen toch zover mogelijk kome- nin de beker. Het is duidelijk dat deze wedstrijd een seizoen financieel kan laten slagen als je in de volgende ronde een goede tegenstander loot."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17