Oprichting contactgroep voor Kahlerpatiënten Pf AFRIKA-ACTIE Eigen afdeling COC-Zeeland hulp 'buurlanden In 1984 drie dijkverzwaringen op Walcheren ZIEKTE BIJ VELEN ONBEKEND Werklozen actief in natuurbeheer INTEGRA TIE HOMOSEKSUALITEIT SAMENLEVING DINSDAG 29 NOVEMBER 1983 PZC/provincie 13 MIDDELBURG - Het waterschap Walcheren houdt voor volgend jaar rekening met het begin van drie dijkversterkingen in het waterschapsge- bied. Het gaat om de verzwaring van de Westkapelse zeedijk, de verzwaring van de hoogwaterkering Oranjezon (zandtoevoer) en de verzwaring van de zeedijk, vanaf de Schorerpolder tot de Buitenhaven van Vlissingen. Dat blijkt uit het overzicht van nieuwe werken, waarvan melding wordt gemaakt in de begrotingsbrief die het dagelijks bestuur aan de algemene vergadering heeft verstuurd. Voor volgend jaar denkt men ook aan de bouw van de zuiveringsinstallatie - het begin ervan - en de uitbreiding van het gemaal te Ritthem en aan de bouw van een uitwateringssluis te Ritthem. Ook wil het dagelijks bestuur van het Walcherse waterschap bij de Joossesweg tussen Westkapelle en Zoutelande het strand verhogen en zeewaarts de dulnregel verbreden met behulp van zand uit de Noordzee. Voorts rekent men met uitbreiding en verbetering van paalrljen in de strandhoofden van het noorderstrand Noordwatering, tussen Zoutelande en Westkapelle, bij het waterwingebied Oranjezon en de Westwa tering. De post voor de bouw van de zuiveringsinstallatie ls van 12 miljoen verlaagd tot 5 miljoen, voor 1984. Men acht het totaalbedrag van 12 miljoen niet haalbaar Onder meer als gevolg van rentevoordeel is de post onvoorzien opgevoerd tot 715 mille, het dagelijks bestuur verwacht, dat het overschot van de rekening 1984 benut zal kunnen worden voor de bouw van de zuiveringsin stallatie. Zoals al eerder gemeld is voor 1984 een dijkgeschot van 96 gulden per ha. geraamd (een verlaging mei 2 gulden). YERSEKE Naar, schatting 2500 mensen lijden in Nederland aan de ziekte van Kahler. Jaarlijks komen er zo'n 300 patiënten bij. De Ziekte van Kahler, of Multipel Myeloom, is een vorm van kanker en komt vooral voor bij mensen boven de veertig jaar. Het is een vrij zeldzame kwaal (ongeveer 1 procent van de kankerpatiënten heeft het), die gepaard kan gaan met pijnaanvallen en spontane botbreuken. Hoeveel mensen in Zeeland hieraan lijden is onbekend; de artsen geven hierover geen uitsluitsel. Mevrouw C. Lindroos uit Yerseke ls onderkend, omdat het weinig voor- symptoon zijn", aldus mevrouw Lin- van plan daar verandering in aan te komt en moeilijk te herkennen is, droos. ÏU11U1UI nau vt.t brengen door een provinciale contact- „Het begint meestal met botpijnen en Zij is van mening dat het voor Kah- In andere delen van het land bestaan groep Kahlerpatiënten op poten te vaak in de rug. Later kan de pijn erger lerpatientcn aan de nodige begelei- ai Van dergelijke contactgroepen die zetten. Ze lijdt zelf aan de ziekte en wil worden en zich verplaatsen naar de ding ontbreekt. Er is een Contact- samen de CKP vormen. Het Koningin door middel van de contactgroep pa- ribben, de nek of het bekken Maar om groep Kahlerpatiënten (CKP), maar \y,ihelminafonds is hiervan de over- tiënten verenigen en zodoende, door de kans op genezing zo groot mogelijk regionaal staat er nog weinig op hoepelende organisatie. Er is inmid- onderlinge ervaringen uit te wisselen, te maken moet men er snel bij zijn. poten. Enige tijd geleden zette me- dejs 0Qj{ epn jandehjke vereniging het lot van de Kahlerpatiënten wat Voortdurende moeheid kan ook een vrouw Lindroos enkele advertenties -- - - draaglijker maken. in de kranten, waarin zij patiënten opriep zich te melden. Er kwamen ongeveer tien reacties binnen. „Ik weet zeker, dat er in Zeeland veel meer mensen rondlopen met deze ziekte", zegt ze. „Mensen, die vaak in het duister tasten en niet precies weten wat ze nou precies hebben. Een gesprek met een andere patiënt kan daarom erg opluchten; onderling contact kan veel steun geven". De Oostenrijker Otte Kahler was de eerste arts die in de vorige eeuw de ziekte beschreef. Het is een slopende kwaal, waarbij in het beenmerg ab normale plasmacellen ontstaan Deze woekerende cellen leiden tot ontkal king van de botten en kunnen botaf- wijkingen veroorzaken. Kahlerpatiën ten hebben dan ook een grote kans op botbreuken. Verder vermindert de weerstand tegen allerlei infecties van buitenaf, omdat de stoffen die door de kanker-plasmacellen worden gepro duceerd niet voorzien zijn van de zogenaamde anti-stoffen, die een af- weer-effect teweeg brengen. De abnor male plasmacellen verdringen op den duur de normale cellen. De patiënt krijgt dus steeds minder anti-stoffen, zodat een verhoogd risico ontstaat door infectieziekten, vooral door in fectie aan de lucht- en urinewegen. Dankzij nieuwe behandelingsmetho den, vooral gericht op het vertragen van de celgroei, zijn de vooruitzichten voor de patiënten wat betreft de le vensduur, nu beter dan enkele jaren geleden. Maar op dit moment bestaat nog weinig hoop op totale genezing. Hoewel de ziekte al vele jaren bekend is, en er bij de artsenopleidingen ruimschoots aandacht aan wordt be steed, wordt de kwaam vaak (te) laat Nieuwe collectes voor medische hulp kinderen Polen VLISSINGEN - De Stichting Zeeland helpt Polen is maandag begonnen met een nieuwe inzamelingsactie om voortzetting van, met name, medi sche hulp aan Poolse kinderen moge lijk te maken. De stichting heeft volgens voorzitter J. Lipowski uit Vlissingen elke drie maanden een bedrag van 15.000,- gulden nodig om de nazorg voor jeugdige Poolse kankerpatiënten te kunnen bekosti gen. Om dat geld bijeen te krijgen begonnen gisteren collectes in Dom burg en Oostkapélle. Verder worden de komende weken collectes gehou den in Vlissingen, Veere, Mariekerke, Westkapelle, Valkenisse en op Noord- Beveland. De stichting begon twee jaar geleden met de medische hulp aan jeugdige kankerpatiënten. „Nu daarmee stop pen is gewoon moord", aldus de heer Lipowski, „Voor de nazorg zijn specia le preparaten nodig en die zijn in Polen met te krijgen". De collectes in Domburg en Oostkapelle duren tot en met zaterdag 3 december. Van 5 tot en met 10 december wordt er gecollec teerd in Vlissingen. In Veere en Marie kerke gebeurt dat van 12 tot en met 17 december, in Westkapelle van 12 tot en met 19 december en in Valkenisse van 19 tot en met 23 december. Ook de inzameling van kleding en levensmiddelen gaat onverminderd door. Deze hulp zal van nu af aan meer gericht op bepaalde bevolkings groepen plaatsvinden, omdat door de vaak grote stijging van de prijzen met name bejaarden en werklozen in de problemen zijn geraakt. Behalve bij de heer Lipowski in Vlissingen kun nen goederen worden afgeleverd op de volgende adressen: Sturm, Noord houtstraat li in Serooskerke, Cal- jouw, Veerseweg 21 in Veere: Dachet, Spoorstraat 42 in Oost-Souburg. Holl. Palsterstraat 17 in Vrouwenpolder. Talamini. Korendijk 48 in Middelburg en bij mevrouw Maandag. Wijdau- straat 45 in Middelburg. De Stichting Zeeland helpt Polen vraagt daarnaast nog vrijwilligers die zich willen belas ten met de collecte. DistrictsraadCFO houdt vergadering GOES - De distnetsraad Zeeland van de Christelijke Federatie van Over heidspersoneel houdt vandaag, dins dag, een vergadering in de Prins van Oranje in Goes. Behalve het vergader schema voor 1984 komt de actuele situatie aan de orde. Onder meer gaat de vergadering op de toestand bij de douane. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. (ADVERTENTIE I EVEN EEN SPRINTJE,ENM'N LOTTO FORMULIER. IS 1A/EER OP TJJD INGELEVERD I Kahlerpatiënten, die 17 september in Utrecht is opgericht. Deze vereniging geeft een eigen blad uit 'Merg en Been'. En vergeet ook het Cijferspel niet. BURGH-HAAMSTEDE Een tiental vrijwilligers is maandag begon nen met werkzaamheden in het beschermd natuurmonument de Kop van Schouwen. Het project betreft onder meer het herstellen in de oorspronkelijke staat van de sinds jaren niet meer onderhouden elzenmeten en houtwallen en is onlangs goedgekeurd door de regionale toetsingscommissie werklozenprojecten. Staatsbosbeheer verleent een subsidie van 120.000 gulden. Het vrijwilligersproject natuurbe- werkverruimende maatregel. De heer Kop van Schouwen is voorbe- deelnemers worden opgeleid in het reid door het Zeeuws Coördinatie gebruik van gereedschap. Ook knj- Orgaan voor Natuur-, Landschaps- gen zij een 'groen' cursus, gericht en Milieubescherming (ZCOi. de op praktisch natuurbeheer, stichting Landschapsverzorging Voor de komende tijd wordt tevens Zeeland en Staatsbosbeheer. gedacht aan het uitvoeren van her- Het twee jaar durende project le- stelwerkzaamheden in oude na- vert de vrijwillige krachten, die luurgebieden in de duinen, zoals deelnemen met behoud van hun het houtvrij-maken van natte duin uitkering. na verloop van één jaar valleien. Dat zou in de zomermaan een getuigschrift op. Momenteel den kunnen gebeuren, een onge- wordt nog gekeken of er mogelijk- schikte tyd voor het 'restaureren heden zijn om in het kader van het van de elzenmeten en houtwallen, project bepaalde deelcertificaten te Deze hebben sedert 1950. toen de behalen, bijvoorbeeld voor het zevenjarige kap uitbleef min of werken met een motorzaag. Het meer een boskarakter gekregen. De project wordt in het veld geleid huidige oppervlakte elzenmeet door een geschoolde vrijwilliger, rond Burgh-Haamstede en Renesse die is aangesteld op basis van een beslaat zo'n 150 hectare. De vrijioilligers krijgen onder praktisch natuurbeheer. een 'groen'-cursus, itwÉk* die is gericht op Hinderwetvergunning noodzakelijk voor manégehouder Goes i Van ome Haagse redacteur DEN HAAG - Manegehouder J. Sinke uit Goes kan 't niet langer zonder een hinderwetvergunning doen. zoals in de afgelopen jaren. Om hem dal goed duidelijk te maken, hebben b en w van Goes hem gedreigd z'n manege aan de Kloetingseweg te sluiten. Zij zijn daartoe bevoegd: iede bedrijf zonder hinderwetvergunning draait in feite illegaal. Desondanks is het gemeentelijk sluitingsbevel door de Raad van State geschorst. Dat laatste hoeft overigens geen ver bazing te verwekken. Goes heeft 't sluitingsbevel de deur uit gedaan om wat druk op de ketel te houden. Dat is gelukt Sinke heeft, na aanvankelijke aarzelingen over de vraag of hij wel met de manege door zou gaan, een hinderwetvergunning aangevraagd Daardoor is voor Goes de reden tot sluiting weggevallen. En aangezien Sinke's manege geen onduldbare hin der voor de omgeving oplevert, mag hij in afwachting van de behandeling van zijn aanvrage gewoon blijven doordraaien. Om die reden is 't ge meentelijk sluitingsbevel geschorst. Commissie over subsidieverzoeken emancipatiewerk MIDDELBURG - De Provinciale Emauicipalic Commissie (PEC) ver gadert donderdag 1 december in het provinciehuis in Middelburg (aan vang 14 uur) en behandelt dan onder meer de subsidieverzoeken voor erna- nicipatiewerk in 1984. Achttien orga nisaties zjn uitgenodigd hun verzoe ken toe te lichten. De PEC houdt zich verder bezig met de concept-recatie op de basisnota volwasseneneducatie van de provin cie. Verder doen leden van de commis sie verslag over de voortgang met de 'nota uitgangspunten provinciaal emanicipatiebeleid. Van links naar rechts: Evert van de Vrie, Paulien Loeve en Kees Kouw. Voor de Goesenaren Evert van de Vrie en Paulien Loeve staat het vast: de agressie van de blanke minderheid in Zuid-Afrika en Namibië dupeert in hevige mate miljoenen zwarten in zuidelijk Afrika. Van de Vrie en Loeve sprekemuit ervaring. In april dit jaar keerden de beide ontwikkelingswerkerslerug uit het buurland van Zuid-Afrika,, Mozam bique. „De inwoners uit de buurlanden, ook wel frontlijnstaten ge noemd. hebben het soms zwaar te verduren", menen ze. Als reden daarvoor noemen ze de vrees van Zuid-Afrika voor een steeds grotere zelfstandigheid van de buurlanden (Mozambique, Angola en Zimbabwe). Door middel van economische en militaire druk wil Zuid-Afrika de apartheid waarborgen en de voorrechten van de blanke minderheid behouden, is de overtuiging van de Goesenaren. Loeve en Van de Vrie behoren tot hun economische vooruitgang te die Nederlanders die vastbesloten remmenstelt hij. „Zuid-Afrika land is. dat Mozambikanen nauwe lijks bereid zijn gezondheidsposten in het land - die de regering zoveel mogelijk wil verwezenlijken - te bemannen. De Mozambikaanse regering pro beert zich wel tegen invallen en plunderingen te beschermen. Aan gezien Mozambique slechts over een klein leger beschikt, worden dorpelingen bewapend om hun woonplaatsen te verdedigen. Mo zambique blijft zwak staan enkele tienduizenden militairen dienen zich tegenover Zuid-Afrika met 300000 manschappen, over een enorm uitgestrekt gebied (22 keer Nederland' te weren. Wereldwinkels in Nederland heb ben onlangs de handen ineengesla gen om een ander probleem te lijf te gaan, waar de frontlijnstaten mee te maken hebben: een enorme droog te Van de Vrie en Loeve hebben het dagelijks onder ogen gekregen Daar een belangrijk gebrek aan deinst het Zuidafrikaanse regime water, zijn gewassen noodzakelijk daar weten, dat ze er niet alleen voor weinig terug. Ten eerste houdt voor de voedselvoorziening, niet of het land grote gebieden van Angola nauwelijks te verbouwen. De pro- zljn daadwerkelijk de inwoners van de buurlanden te blijven helpen. Tijdens hun tweejarig verblijf m Mozambique, proberen ze de op bouw van het sinds 1975 onafhanke lijke Mozambique te ondersteunen tracht de landen zoveel mogelijk afhankelijk van het blanke minder- heidsbolwerk te maken" Hij vertelt dat de inwoners uit Mozambique tot voor kort een gesprek met ie mand uit het buurland Zimbabwe Nog steeds zijn ze overtuigd van de via Zuid-Afrika en Londen moesten noodzaak de frontlijnstaten hulp te laten verlopen. Welke agressieve bieden Volgens Evert zijn ze in stappen onderneemt Zuid-Afrika Mozambique in ieder geval op de zoal tegen de buurlanden? Volgens goede weg .Het is beslist geen de mensen van de Zeeuwse wereld- hopeloze zaak. waar ze voor staan", winkels in Goes en Middelburg Daar een belangrijk gebrek aan zegt hij „En wanneer die bezet Daarnaast zijn er voortduren de militaire invallen in Mozambi- voor staan, betekent dat een duide lijke ondersteuning van de te voe ren strijd" De jonge onafhankelijke staat Mo zambique schenkt veel aandacht aan gezondheidszorg en onderwijs Gebieden, waarin de ontwikkelings werkers zich thuisvoelen. Paulien hield zich bijvoorbeeld als verpleeg kundige bezig met het opleiden van Mozambikanen in een ziekenhuis in de hoofdstad Maputo. Ze maakte de mensen, veelal verpleegkundigen en zogenaamde 'blote voetendok ters' bekend met de bestrijding van de meest voorkomende ziekten in que en Lesotho het land Evert doceerde wiskunde Zuidafrikaanse militairen sabotage- op een middelbare school in de acties uit aan militaire installaties hoofdstad. Er is een enorm tekort in Zimbabwe. Ook een groot aantal an onderwijsgevenden, verduide- moordaanslagen valt onder de ver- lijkt. Van de Vrie Hij onderstreept antwoordelijkheid van het Zuidafri- dat de Portugese uittocht in 1975 kaanse regime Voorts ondermijnt (nadat het land onafhankelijk werd) Zuid-Afrika de frontlijnstaten eco- het vertrek van de meeste docenten nomisch door aanslagen te plegen veroorzaakte. Bovendien - vertelt op wegen, bruggen, spoorlijnen en Evert - is het aantal middelbare olie-installaties. vinciale overheid in Mozambique heeft een noodplan ontworpen om de voedselproduktie weer op gang te brenen. De wereldwinkels willen met de opbrengst van hun acties waterpompen en motorfietsen voor onderhoudsmonteurs bekostigen. Zo'n waterpomp, met reserve-on derdelen, kost 5.000 gulden, voor een motorfiets moet 2.500 gulden worden neergeteld. Kouw. Van de Vrie en Loeve menen dat kleinschalige hulpacties zeker hun vruchten afwerpen „Lokaal ge- Verder voeren zien betekent het veel voor de men sen", zegt Van de Vrie „Ze kunnen met water in hun eigen voedselvoor ziening voorzien Bovendien is Zuid-Afrika erg gevoelig voor de publieke opinie En het land merkt natuurlijk dat Nederland de buur landen helpt" De wereldwinkels begonnen hun actie zaterdag. Tot 1 december ver zorgt de wereldwinkel in Goes een foto-tentoonstelling in de hal van het lunchcafe in Goes. Voorts evenwel nog iets aan dit lijstje houdt de Derde Wereldwerkgroep dit aantal van 4.500 tot circa 35.000 toe te voegen. Mozambique heeft in Middelburg foto-tentoonstellin- scholieren (met name zwarten) na de onafhankelijkheid enorm toege nomen. In de loop der jaren groeide V; (van 1975 tot 1983) namelijk te kampen met plunde- gen in het Rijn-Schelde Instituut Blanken uit tal van landen izoals rende rondtrekkende hendes. die Cuba. Canada en Nederland werken m Mozambique samen met door Zuid-Afrika worden gesteund. Buiten de sleden is het zeer onvc zwarten Zuid-Afrika ziet dit als een lig toeven, vertellen z bedreiging, maakt Van de Vrie dui- aan de Dam en in het Actiehuis de Simpelhuisstraat. Bovendien is er bij het Rijn-Schelde Instituut op ember een informatieavond. i voortdurende spanning onder Tenslotte zijn er huis-aan-huis-col- René Groeneveld delijk ..Het land heeft er belang bij de mensen" aldus Evert. Het ge- lecties. de frontlijnstaten zoveel mogelijk in volg van de dreiging op het platte- GOES Er zijn vergevorderde plannen voor oprichting van een Zeeuwse afdeling van het COC, de Nederlandse vereniging tot integratie van homosexualiteit. Het vooroverleg tussen de regionale, zelfstandige, werkgroepen voor de Bevelanden, Schouwen-Duiveland, Walche ren en ZeeuwschVlaanderen, de groep Orpheus (voor gehuwde homofielen) en de afdeling Bergen op Zoom (waartoe Zeeland nu behoort), is afgesloten. In januari 1984 komt het hoofdbe- ke activiteiten, zoals voorlichting, pu- Voor het blad is een aparte redactie- stuur van het COC praten over de bliciteit, acties, en dergelijke, het on- groep gevormd. Het blad is er in praktische uitwerking van de plan- derhouden van contacten met het eerste aanleg op gericht allerlei me nen Als 'afdeling in oprichting' zal landelijke COC: het aanvragen van dedclingcn over met name het Zeeland dan volgend jaar proefdraai- provinciale en andere subsidies, een Zeeuwse homogebeuren door te ge en Wanneer het COC-congres de op- duidelijker beeldvorming naar buiten ven. Het ligt wel in het voornemen de richting van de nieuwe afdeling goed- toe. door gebruik te mogen maken inhoud uit te breiden met artikelen, keurt, is COC-Zeeland officieel vanaf van de naam COC i rechtspersoonlij k- verhalen. beschouwingen, enzo- 1985 een feit held-én koninklijk goedgekeurd) Het voorts. Gelet op de structuur van de Het is de bedoeling dat de werkgroe- initiatief voor de totstandkoming van nieuwe afdeling (in oprichting) pen zelfstandig blijven voortbestaan de afdeling is genomen door de werk- wordt 'Polderpoioit' voor de onder- Ze houden de vrijheid en verantwoor- groep Walcheren (niet aangesloten linge communicatie van veel belang dehjkheid voor het organiseren van bij. maar wel subsidie ontvangend geacht Mensen kunnen zich overi- eigen activiteiten Elke groep wijst van het COC). Jan Kamermans van gens onafhankelijk van het lidmaat een vertegenwoordiger voor het pro- deze groep ..Het COC is bekend schap van het COC abonneren op het vinciaal bestuur aan - daarmee is men afdelingsblad, zoals dat ook geldt druk doende dat derhalve uit vijf Homo werkgroep Walcheren zegt min- voor het deelnemer en sympathisant leden komt te bestaan De initiatief- der Dat bleek onder meer bij het aan zijn van de werkgroepen, nemers verwachten dat het draagvlak vragen van subsidie bij gemeenten en voor de nieuwe afdeling breed genoeg bij het opzetten van activiteiten Als ..We hopen dat door middel van sa- zal zijn Momenteel zijn er in Zeeland officiële COC-afdeling heb je een dui- menwerking van de vier werkgroepen, vijftig leden van het COC. Het aantal delijker rechtspersoonlijkheid. Je bepaalde activiteiten beter aan de actieve leden en sympathisanten van hebt leden die een bestuur kunnen orde gesteld kunnen worden", zegt de werkgroepen bedraagt meer dan kiezen. Het is minder vrijblijvend dan Jan Willem Ypeij van de werkgroep honderd. een werkgroep" Aanvankelijk richtte Bevelanden. Naast de praktische aan- De provinciale afdeling van de Ne- de vorming van een afdeling zich gelegenheden denkt hij daarbij ook derlandse vereniging tot integratie alleen op Walcheren Later werden aan het geven van reacties op gebeur- van homosexualiteit wordt in het contacten gelegd met andere homo- tenissen en het aan de kaak stellen bijzonder gezien als 'praktisch hulp- werkgroepen in Zeeland, omdat het van - vaak discriminerende misstan- middel'. beter werd geoordeeld de hele provin- den. Hij meent dat zulks beter geza- Daarbij gaat het onder meer om: het cle te omvatten dan slechts één regio, menlijk kan gebeuren, dan wanneer coördineren van activiteiten in Zee- Inmiddels is er al een afdelingsblad iedereen apart blijft zitten. Jan Wil- land; het organiseren van gezamenlij- uit gekomen: 'Polderpo(o)t' genaamd, lem Ypeij betoogt dat er in Zeeland een duidelijke behoefte is aan méér bekendheid „Dat heeft ook een soort sneeuwbaleffect. Er komen steeds meer mensen uit hun schulp, al houdt een meerderheid het nog geheim. Er wordt in Zeeland nog weinig over homofilie gepraat het is nog altyd een groot taboe Ook daar ligt een taak voor de afdeling", aldus Ypeij. Er is op korte termijn geen groot scheepse presentatie van de nieuwe afdeling (in oprichting i te verwachten De activiteiten van de werkgroepen draaien gewoon door Het nieuwe af delingsbestuur moet eerst organisato risch de zaak op poten zetten Het COC is van plan een ledenwerfcam pagne te houden Hoe dat precies gestalte krijgt, is nog niet bekend. 'Werving' blijkt in de praktijk het beste te werken via persoonlijke con tacten en het organiseren van activi teiten. In overleg met de landelijke werk groep introductie- en praatgroepen- werk Klaver, zal in januari 84 in Goes een trammgsweekemde worden ge houden over de opvang van nieuwe belangstellenden en hulpverlening. Er wordt ook gedacht aan een trainings- weekeinde over voorlichting. Bij het uitwerken van de plannen verwachten de initiatiefnemers geen tegenwerking. „Wc hebben toch een zekere plaats verworven, vooral in de wat grotere Zeeuwse steden", stel len Kamermans en Ypeij. „Er komen op de activiteiten tot nu toe ook geen opvallend negatieve reacties".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13