bemoederen verhit tijdens liscussie werkgelegenheid Jacq. Slock onderscheiden met Schepentrekkerstrui |Y FINANCIËLE DISCUSSIE OOSTBURG Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/ streek W oningb ouwvereniging Terneuzen gaat ruim 30 woningen opknappen Leider in eerste klas boekt ruime zege: 5-1 fERDAG 26 NOVEMBER 1983 jSTBURG De gemoederen raakten vrijdagmiddag danig verhit tijdens de behandeling niet de pretentie hebben iets bij te o een voorstel tot stimulering van de werkgelegenheid door de financiële commissie van draf>en aan de stimulering van de a i -j- i 4 j e i i i- werkgelegenheid. Het leek hem zin gemeente Oostburg. Aanleiding daartoe was de afwijzende houding van de vertegenwoor- niger dat de gemeente haar aandacht jer van Dorpsbelangen en Toerisme, de heer D. Buysse ten aanzien van het instellen van zou r'chten op één sector. Hij noemde n gemeentelijk werkgelegenheidsfonds. Buysse liet geen spaan heel van het plan, dat hii als voorbee,d dc reereatie nmerkte als "een stoot onder de gordel van het bedrijfsleven". Sahrt D en T-vertegenwoordiger. die zei Hoewel de meeste commissieleden verslaglegging van het financiële rei- ting was van het reeds bestaande spreken op persoonlijke titel, ont- bedenkingen hadden tegen het werk- len en zeilen van de betreffende onder- beleid Hij herinnerde in dit verband ?te zich als een hartstochtelijk aan- gelegenheidsplan, dat onder andere neming Thomaes voegde eraan toe aan de gemeentelijke garanties voor oudt dat overheidssteun aan be ven zinloos is en men de economi- 13 Film- en dansavond 'Hulster Zeskamp' HULST De stichting 'Hulster Zes kamp' houdt zaterdag 26 november de traditionele film- en dansavond in het zalencentrum 'Tiffany' in Hulst. Gouden bruiloften in Lamswaarde en Kloosterzande LAMSWAARDE KLOOSTERZANDE Het echtpaar Ludovicus Boone (75 De bijeenkomst begint met de verto- An„c|a de Backer ,74 ;aari uit ging van een mm door cmeaat Emrel vlïderi* Saman uit Hulst van de laatst gehou- huweIiiksfccst h"! fenaZe^lfe„G^dewrrkein HrtïïJSêihtpal 'mochttijdens Sers, een drak; te°chte zaaI 'De (sters) aan de zeskamp, maar ook y. r.„mswaarrte welkom. Na afloop volgt een dans avond De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De Schans wint basketbaltoernooi jongeren Terneuzen •ger van de Friedman-doctrine, die voorziet in de instelling van een werk- dat men fer niets voor voelt om zich visserij-ondernemers. Het steunen - v-- gelegenheidsfonds ter grootte van met de bedrijfsvoering te bemoeien van bedrijven die bij de banken met 100 000 gulden, ging men. met uitzon- „Dat is onze zaak niet", aldus de aan de bak komen, nep vraagtekens krachten vrij spel moet geven, dering van de heer Buysse. uiteinde- wethouder sterken moeten sterker worden", lijk toch akkoord met het collegevoor- :d Buysse. die eraan toevoegde dat stel. Deregulering, het vereenvoudi- ClCVCLKPil en op die manier de uitkeringen gen van wetten en regels, ziet het pbracht kunnen worden. college als één van de middelen om de college was met zijn voorstel tot werkgelegenheid te verbeteren. Daar- lellen van een werkgelegenheids- naast denkt het Oostburgse college volgens hem op het verkeerde aan voorwaardenscheppende maatre- Het D en Traadslid beschuldigde gelen en de instelling van het fonds ter stimulering van de werkgelegen- ;Oostburgse bestuurscollege in de- een 'soft-communistische' op bij CDA-vertegenwoordiger G. van Schaick. De heer A. Rosendaal (WDi wees op het gevaar van concurrentie- vervalsing. Hij zag echter ook positie- Naar 7..)n n,en.n5 is minimaal Iwee ve kante„ aan het pian jaar nodig 0111 na te gaan of het plan Geen moeite had de commissie met al dan niet werkt. VVD-vertegen- ket voorstel om 138 woningen in het woordiger P. Legrand vond dat er buitengebied aan te sluiten op de nogal wat bezwaren kleefden aan hel gemeentelijke riolering. Ook de ener- plan. Het steunen van beginnende gienota van de gemeente kon de goed heid. Voorgesteld wordt om jaarlijks ondernemers hield gevaar in voor het keuring der commissieleden wegdra- 100.000 gulden uit te trekken voor dit iA-vertegenwoordiger H. de Vries fonds. (.keerde fel op Buysse's uitlatingen, Wethouder J. Thomaes meent dat een hij omschreef als 'theoretisch ge- dergelijk fonds geen overbodige luxe Buysse liet hier naar zijn me- is in een tijd dat werkloosheid tot g een 'ultra rechts geluid horen, onrustbarende hoogte is gestegen. Janmaat-achtig aandeed'. „Als we niets doen bestaat het gevaar [Friedman-doctrine, die in Buysse dat West Zeeuwsch-Vlaanderen vurig aanhanger vond, was er de leegloopt". zaak van dat miljoenen Amerika- Met de gelden uit het fonds wil het in armoede leven", aldus De college volgens Thomaes serieuze on es. Ook de commissievoorzitter, dernemers steunen die niet rondko- Ihouder H. Thomaes, had weinig men met de banken. „We kunnen hen grip voor Buysse's opstelling. „Ma- met het geld het laatste duwtje bestaande bedrijfsleven, meende hij. gen PvdA-vertegenwoordiger De Het college moest met het voorstel vries zou graag zien dat de nota werd aangevuld met vergelijkingsmate- B en w Sluis willen subsidies voor verenigingen niet verlagen mee verenigen. De energienota komt in december aan de orde in de raad. naast de nodige felicitaties ook vele cadeaus en bloemstukken in ont vangst nemen. De feestelijke dag be gon met een eucharistieviering in de parochiekerk van de H Cornelis te Lamswaarde, die werd voorgegaan door pastoor Knipscheer. Het dames zangkoor uit Lamswaarde nam daar bij het muzikale gedeelte voor zijn rekening. Onder de gelukwensen ook een gelukstelegram van het college TERNEUZEN Twee teams van de van burgemeester en wethouders van Schans uit Terneuzen zijn vrijdag de gemeente Hontenisse winnaar geworden van het basket- Een gelukwenstelegram was er ook baltoernooi voor scholieren uit het voor het echtpaar Alphons Arens (79 speciaal onderwijs in de regio jaar) en Mane Daalman (78 jaar) in de Zeeuwsch-Vlaanderen. Ingedeeld in Leliestraat in Kloosterzande Ook zij twee poules kwamen vanaf kwart vierden vrijdag hun gouden huwe- voor tien acht jongens- en meisjes- lijksfeest Ook hier had een buurtco- teams in sporthal 't Zwaantje in mité de woning van de jubilarissen Terneuzen in actie, waarbij in de feeswtelijk versierd Het echtpaar poule een volledige competitie werd Arends mocht naast de nodige felici- afgewerkt. taties veel bloemen en cadeaus in Uiteindelijk toonden m poule A de ontvangst nemen waaronder een at- Schans-jongens zich na wedstrijden tentie van de afdeling Kloosterzande van twee keer tien minuten te sterk van de bond van ouderen voor de concurrentie. In poule B gin- dlt n J K A gen de meisjes van de Schans met de KA UllUCrdlDOnQ Hl hoogste eer strijken T K» I H De volledige uitslag van poule A luidt: 1 de 1 6rilOlG VIGTCIG Schans, 2 de Sprong 2. 3 VSO de Brug. 4 de Sprong 1 Poule B 1 de Schans. 2 Jacob 25-lHrif» DeStaail "rue 4 de o TERHOLE De afdeling Terhole Catsschool, 3 Kemafdellng De Brug. Sprong. De organisatie was in handen v; de Sprong uit Terneuzen. SLUIS B. en w-, van Sluis willen de subsidies aan plaatselijke verenigin- lale vrijheid betekent maximale goede richting geven dat zij nodig £cn iide voor velen". 2 Dwethouder betoogde de hebben om te starten". Als tegenpres tatie verlangt het college een gedegen instellingen volgend jaar GEMEENTELENING GEVRAAGD handhaven op het peil van '83. Het lijkt het college 'absoluut onmoge lijk' om de aangekondigde korting van 20 procent op de rijksbijdragere geling door te.berekenen omdat de verenigingen dan gemiddeld 14 pro cent aan subsidie zouden moeten 'inleveren'. De gemeenteraad zal het plan woens- TERNEUZEN De Wo- trouwens af van de dag bespreken als onderdeel van het ningbouw vereniging bouw van enkele tiental- 21,30, zon. 16.15 en 21.15 uur: Het jaarprogramma '84 voor het sociaal- 'Terneuzen' gaal ruim len rijtjeswoningen in sex-internaat. 16 jr.. zat. 21.30. zon. cultureel werk. dertig woningen in de het plan 'Oude Vaart- 18.45 en 21.15 uur: De illusionist. 12 jr.; Een meerderheid van b. en w onder- Quido Gezellestraat. Noord' B. en w hebben, zat. 21.30. zon. 13.45. 18 45 en 21.15 steunt het voorstel om toe te treden Bellamystraat en Con- in overleg met een vier- uur Stripes, a.l tot de distnetsgezondheidsdienst. De siencestraal opknap- tal plaatselijke project- nen voor de bouw van 12 OOSTBURG Ledel. zat. 19.15. zon minderheid vindt dat aan die gemeen- pen. Daarmee is een be- ontwikkelaars, besloten woningwetwoningen in 14 en 20 uur: Heli's Angels USA. 12 jr.; schappelijke regeling teveel onzeker- drag van ruim 320.000 de lappen grond op- de Puntstraat in Zaam- zat. 21.30 zon. 16.30 uur: Spel der heden kleven om de raad tot een gu|den gemoeid. Het nieuw te verkavelen. Er slag 'jawoord' te bewegen. verbeteringsplan be- worden in de toekomst Donderdagavond ver- begin helst in hoofdzaak het m plaats van rijtjeswo- gadert niet alleen de ernieu- ningen vrijstaande wo- raadscommissie voor fi- EL De Halle, 19.30 uur: Showre- door Drumfanfare Hosanna. ESKENS Het Casino. 21-2 uur: reden 'De Havenzangers'. L'INISSE Dorpshuis. 10-21 uur: reltentoonstelling. "S De Westpoort. 21 uur: optre- zanger-gitarist Alain Oudart 1EER-ARENDSKERKE Heer bekoring. 18 jr mdshuis, 20 uur: toneelspel'Zilve- TERNEUZEN Luxor, zat. 14 en Het clubtienerwerk in Sluis i jes en augurken'. 19.30. zon. 13.45 en 19 uur De tien dit jaar gestart dank zij bemoeiingen gedeeltelijk LST Houtenkwartier, 20.30 uur: geboden, a.l zat. 14. zon. 13.45 uur: van de Streek Jeugd Centrale kan wen 0f repareren van ningen en woningen van treden Afrikaanse groep. 'Ivan Dark chrystal, 12 jr.. zat 19.30 en wat het college betreft een startsubsi- ramen, deuren, kozij- het type twee-onder- missie idy'. 21 45, zon" 16.. 19 en 21.15 uur: Psycho die van maximaal 952.50 tegemoet- nen_ schoorstenen, dak- één-kap gebouwd Dullaert, 10-22 uur: 'Natuur in II. 12 jr. zien liatuur'. VLISSINGEN Alhambra I. zat, en Overigens komen de activiteiten in de 1BBENDIJKE Cultureel Cen- zon. 19 uur: Evil dead. a.l. zat. 21.30 en sociaal-culturele sfeer goed van de 1,14-22 uur: Vogeltentoonstelling, zon. 14 en 21.30 uur: High road to grond Naast de clubs voor 4- tot ÏDELBURG Schouwburg. 20 China, a.l.; Alhambra II, zat. en zon. 12-jangen is er een begin gemaakt 'Arsenicum en oude kant', blij- 19 en 21.30 uur: Sophie's choice, zon. rnet clubtienerwerk voor jongens en door het Middelburgs theater. 14 uur: Martijn en de magiër, a.l. meisjes van 12 tot en met 16 Deze Hoeksteen, 20 uur: Concert door TENTOONSTELLINGEN groep kan eens in de veertien dagen Middelburgs Kamerkoor. BERGEN OP ZOOM Stichting Et- terecht voor een jeugdsoos in gemeen- sthuis. 10-12 en 17-18.30 uur: Uit- cetera, 13.30-17 uur: Wandkleden en schapscentrum 't Zoute Vestje. Het ding Rawa ISTBURG St.-Antoniuszieken- s en verpleeghuis De Stelle, 9.30- 10 uur. Uitzending radio Delta. EZANDE De Klomp, 21 uur: lk-jazzconcert door 'Pasklaar'. ÜT-ANNALAND De Wellevaete. Vogeltentoonstelling. grafiek van Marijke Raaijmakers (t/m programma biedt disco- en filmavon- Ook de com- openbare Om werken en die voor on- doorvoeren, hemelwa- de verkoop van de grond derwijs komen donder- tcrafvoer en de balkons, aanlokkelijk te maken dagavond bijeen. wordt de grondprijs niet Woensdagavond verga- B. en w van Terneuzen verhoogd: die blijft dert de raadscommissie stellen de raadscommis- 127,15 voor welzijnszaken sie voor financiën voor mee te werken aan de De Stichting Bijzondere van die vergadering opknapbeurt Die mede- Woningbouw wil in 'Ou- staat onder meer werking wordt verleend de Vaart' 24 woningen vaststelling van in de vorm van een geld- bouwen en de Woning- programma sociaal-cul- 4/12). BRESKENS v.m. Witgelekruisge- bouw, za. 10-12 uur: Fossielen, mine ralen en curiosa van Jan Goethals. DOMBURG Biologisch Museum, 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en 'Bloemdijken in Zeeland' den, speurtochten en dergelijke. De raadsvergadering is woensdag avond om 19.30 in 't Zoute Vestje lening. De commissie vergadert er donderdag om half acht over. De bouwvereniging ziet de rooms-katholieke bond ouderen vierde haar 25-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in het dorpshuis in Terhole. Daarbij waren alle leden van de jubilerende afdeling aanwezig, alsmede verte genwoordigers van verschillende af delingen van ouderen uit de naaste omgeving. De feestelijke dag begon met een eucharistieviering waarin pater Van Acker voorging. Een bejaardenkoor zorgde voor de muzikale omlijsting. Daarna volgde een gezamenlijke kof fietafel. In zijn openingswoord zei voorzitter Frans de Silva van de afde ling Terhole verheugd te zijn dat de leden in zo groten getale waren opge komen. Secretaris A. van Delft liet vervolgens de voorbije 25 jaar de revue passeren. Een hoogtepunt tij dens de bijeenkomst was de uitrei king van de zilveren speld aan de 93-jarige Vieneke. Hij kreeg die voor zijn 25-jarig lidmaatschap Voorzitter De Silva noemde hem in zijn toe spraak 'de man van het eerste uur'. Na het officiële gedeelte volgde een optre den van Jacques Herb Koffieconcert Hulst HULST De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst geeft zondag 27 no vember weer een koffieconcert in het cultureel centrum 'Den Dullaert' in Hulst. Deze keer in samenwerking met de fanfare 'Euphonia' uit Goes milieutak Op de agenda onder leiding van dirigent Peter de JJ Rooy. De fanfare behaalde onlangs een eerste prijs in de ere-afdeling voor fanfare-gezelschappen tijdens een KNF-bondsconcours te Middel burg. Verder werd een eerste prijs behaald tijdens een nationaal mars kant 1' B en w. willen daaraan alle medewer king verlenen. De Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouw vereniging heeft plan bouwvereniging 'Ter- tureel werk '84. De com- neuzen' gaat er 27 neer- misievergadering be- zetten in het stadsver- gint woensdagavond concours in Barneveld. nieuwingsplan 'West- om half acht. KNEUZEN Zuidlandtheater, GOES Museum, za, 10-12 en 13.30- 30 uur: Concert door het Zeeuws 17 uur. 'Zeeuws platenboek' aquarel- lest. len van Rino Visser. ISSINGEN Vestzaktheater, Lunchcafe. za. 9-18 uur werken van 30 uur: 'Stuur me geen bloemen'. Nelly van Nieuwenhuijzen (Urn 3011). or de Zeeuwse Komedie. HEILLE Landbouwmuseum, za. tel Piccard, 21 uur: Dixielandcon- 10-12 en 13-17 uur, za. 13-17 uur: Oude t door 'The Marktown Syncopa- landbouwwerktuigen. HULST Galerie Van Geyt. za. 9-12 Piek, 20 uur: Concert 'Black en 14-18 uur. zo. 14-17 uur: 'Feest der ieep' en 'New Season Soft Tones', kleine formaatjes' thesda-St. Josephziekenhuis, 10-12 MIDDELBURG Zeeuws Kunste- 17-18.30 uur: uitzending Rawa naarscentrum, za 10-13 uur: schilde- ZONDAG rijen van Marian Aerssens en kera- GGEKERKE Disco Cheesy. 14 miek van Gustavo Pérez itm 3 12* r. Body buildingshow. Galerie De Wijnstock, za. 11-12.30 en 't Beest,-15 uur: Film 'Bru- 14-17 uur: mozaiektekeningen van les transit'. Astrid Bos en schilderijen op zijde en ILST Den Dullaert, 11 uur: con- doosjes van Han van den Broeke tm it door de Koninklijke Stedelijke 23 12) rmonie en Fanfare 'Euphonia'. St -Janstraat 41, za. 14-17 uur. Touw- DDELBURG Midgard. 20.30 uur plastieken van Anneke Ruimschotel uxelles transit'. Ambachtencentrum Demerary, za. 9- NEUZEN Zuidlandtheater, 20 17 uur: Diverse ambachten en exposi- SAS VAN GENT De tiende Sche- Daarom hebben wij een cadeau mee- Na de toespraak volgde nog een re- pentrekkerstrui is vrijdagmiddag in gebracht een kleine stofzuiger om ceptie. waarbij Jacq. Slock gelukge- de burgerzaal van het stadhuis in Sas alle problemen waarmee de gemeente wenst werd door de tientallen aanwe- 'Koppen dicht', blijspel. INKOMSTEN SINTERKLAAS ZA TERDAG NEMUIDEN Haven, 14.30 uur ERVLIET Voetbalveld, 14 uur JOES Bierkade, 13 uur ÜNKENSZAND 30 uur. ties. Galerie Montparnasse, za. 14-18 uur; werken van Saint-Genies. OOST-SOUBURG Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken van Trees Verwil- ligen it/m 30/11). Dorpsstraat, OOSTBURG Atelier Oudestad 66. za. 10-12 en 14-18 uur: werken Jan DOFDPLAAT Dorpsplein, 14 uur. Verschoore. \PELLE Station, 9.40 uur. TERNEUZEN Galerie Arty Party, 1MPERLAND Landbouwhaven, zat. 10-17 uur: werken Monique Pos- .30 uur. thumus (t/m 30/11). ORTGENE Haven, 14.30 uur. Museum, za. 9-12 en 13-17 uur: foto- en g UD-VOSSEMEER Onder de Mo- dia-expositie 'Kijken naar landschap' 1,13.30 uur (t'm 3/12) NT-JANSTEEN Manege, 14 uur. 'Tierelantijn', za 14-17 uur: Poppen Parkeerterrein Sint-Anna- van Wopje v d. Kamp en Lies Bleeker. raat, 14.15 uur. VLISSINGEN Galerie 'De vrije •SOUBURG Zaal Middenhof. 13 neeringh', zat. 10.30-17 uur; oude kaar ten van Zeeland it/m 1411 I0LEN Steiger a.d. Kade, 14 uur. Museum, zat 13-17 uur: 'Wonen in DUTELANDE Langendam, 13 Vlissingen' Galerie 'Bellamy 19": werken van ZONDAG Remco van der Gugten (tm 2 12). RAAUW Oude Kaai, 14.30 uur. Reptielenzoo 'Iguana 14-17.30 uur: EIKANT Gemeenschapscentrum expositie levende reptielen, amfibieën Heike. 15.30 uur. en insekten FILMVOORSTELLINGEN Galerie Marquis, zat. 13 30-17.30 en j RGEN OP ZOOM Roxy I, zat. zon. 14-17 uur werken van Nicolaas 45 en 21.15. zon 14, 16 1-5. 18 45 en Dings H m 18 12) 15 uur: Plankgas. 12 jr Roxy II. YERSEKE 'Atelier Dam Twee', za 19 en 21.30. zon. 14. 16.30. 19 en 10-18 uur: expositie over schaal- er .30 uur: Zes Zweedse meisjes op schelpdieren en werken diverse kun 18 jr. stenaars. nem'Actueel I. zat. 19 en 21.30. zon. IJZENDIJKE Museum. 14-17 uur 16.30,19 en 21.30 uur: High road tot 'Radio in oude en nieuwe stijl' it/ir una 12 jr.; Cinem'Actueel II. zat. 19 1812). 21.30. zon. 14,16.30.19 en 21.30 uur: Gent uitgereikt aan Jacq. Slock. Hij ontving die trui voor zijn ver dienste als bestuurslid in verschil lende bibliotheekorganisaties, de culturele commissie, het verbroede- ringscomite. de folkloreweek, het jongercncarnaval en de Grutmoole. Joke de Corunck-Berkhout van het organiserende en jubilerende (10 jaar oude) Sas Promotion overhandigde Slock de trui, nadat ze eerst de bijbe horende oorkonde had voorgelezen De overhandiging vond plaats in de burgerzaal om tevens het jubileum van Sas Promotion te vieren. Van burgemeester drs W. R. V. Dusar- duijn ontvingen de bestuursleden van de stichting een speelgoedtrompet. om de "loftrompet te kunnen blazen over hun eigen werk'. Van de voorma lige geletruidragers, verenigd in de 'Orde van de Gele Schepentrekkers' kregen de leden van Sas Promotion een grote scheepstrekker van specu laas. Theo Mattheeuws. voorzitter van Sas Promotion, bleef in zijn dankwoord even stilstaan bij de tien jaar activi teiten die de stichting had volbracht. „Ons devies is altijd geweest ideeen aandragen, de voorbereidmgswerk- zaamheden verrichten en het later als het goed loopt overdragen aan onaf hankelijke verenigingen of partijen Mattheeuws ging ook in op de toe spraak die burgemeester Dusarduijn even daarvoor had gehouden. „We stonden als Sas Promotion en ge meente wel eens tegenover elkaar, maar dat is altijd rechtgestreken. kampt weg te zuigen". Joke de Comnck-Berkhout assisteert Jacq. Slock met het aantrekken va Schepentrekkerstrui Het koffieconcert wordt geopend door de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst, uitkomend in de afdeling uitmuntend, onder leiding van de heer Joh. de Witte. De drumband staat onder leiding van de heer A. Lampo Na de pauze treedt de fanfare uit Goes voor het voetlicht. Op hun programma staan werken van Harri son, Handel. Boekei en J Offenbach. Daarnaast zal ook een cornet-trio een uitvoering geven. Het concert begint om 11.00 uur. Vereniging Protestants Christelijk Onderwijs Zaamslag vergaderde ZAAMSLAG De Vereniging voor Protestants-Chnstelijk Basisonder wijs in Zaamslag hield de eerste alge mene ledenvergadering. De. vereni ging is voortgekomen uit een fusie tussen de vereniging voor gerefor meerd lager schoolonderwijs, de ver eniging voor CVO en de Stichting Christelijke Kleuterschool, die per 1 januari dit jaar tot stand kwam. De nieuwe vereniging omvat in totaal dne lagere en twee kleuterscholen. Tijdens de vergadering moest een bestuur worden gekozen bestaande uit vijftien personen. Als gevolg daar van werd afscheid genomen van de dames J C Jansen-Dieleman, E. J. van Keulen-Mesu en de heren S. van Hoeve, J. W. Cusee, J. A. Muller, P. G. de Pooter. F Verpoorte en A J D. Westerbeke. De nieuwe bestuursleden die werden gekozen zijn: mevrouw E. R. L. Galama-Rommerts en de heren J. Jansen en M W. Scheele. Het bestuur werd door de ledenverga dering gemachtigd een speelterrein, grenzend aan de school Reuzenhoek, aan te kopen Ten aanzien van toe komstige nieuwbouw deelde waarne mend voorzitter J. C Wilhelm mee dat de afdeling planologie van de gemeen te Terneuzen bezig is in het bestem mingsplan Torenberg een geschikte plaats voor deze nieuwbouw te zoe ken Na de pauze kregen de ouders voor lichting over diverse hulpverlenende instanties voor scholen betreffende lichamelijke afwijkingen dan wel leer- en gedragsmoeiijkheden bij de leerlin gen Tenslotte werden dia's vertoond. rnty Python's meaning of life. 12 jr.: nem'Actueel in, zat. 19 en 21.30 zon. .30. 19 en 21.30 uur: De illusio- t, 12 jr. OES Grand, zat. 19 en 21.30. zon. 19 en 21.30 uur: Return of the Jedi, ULST De Koning van Engeland, en 23 30, zon. 14.30, 16.15 en 1.45 uur; Verboden tienerspelletjes. IJr.; zat. 19, zon. 13.45, 16.15 en 18.45 r Bruce en zijn Shaolin-experts, 16 zat. 19 en 21.30, zon. 13.45, 16.15 en •15 uur: Flashdance, a.l.; zat. 19 en HULPCENTRA Noord- on .Midden-Zeeland Goes, lel 01100-14444 (ook voor mllieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.0Q-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar, Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614, Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. Orpheuswerkgroep huwelijk en homofi lie. tel. 01184-72161 ZAALVOETBAL SAS VAN GENT SAS VAN GENT Gaat Corn Boys in de eerste klas van het Sasse zaal voetbal fier bovenaan, onderaan ko men de teams steeds dichterbij el kaar. Corn Boys had deze week geen moeite met Rijnvaart en door doel punten van Henk v. Oosten (3 maal), Arno van de Bergen en George van de Bergen (eenmaal) nam Corn Boys ruim afstand eer Bert Kroesbergen voor Rijnvaart kan tegen scoren. Henk Jansen maakte de Corn Boys produktic compleet 5-1. Deho MM blijft goed u door Mo lenkreek met 4-2 te Kloppen RRS wist maar net van rode lantaarndra ger Rac. White 2 te winnen (3-2). Philippine had grote moeite met Fa- bricom 2 en moest met een 4-4 gelijk spel genoegen nemen. Gravin behaal de weer een puntje ten koste van Reseda. En IZV kwam na tweemaal een achterstand tegen CPC, goed te rug en behaalde een verdiend gelijk spel. 2-2: In de tweede klas blijft het spannend Daar komen nog zes teams zich be moeien met de bovenste plaatsen. Philippine 2 blijft goed bij door een 4-2 overwinning op Ona .SU. Corn Boys 4 scoorde er lustig op los, en het het zwakke CPC 2 met 7-1 cijfers achter. Ook Rooien Oedt haalde tegen CSM uit en won met 7-2 Rac. White 3 won maar net van Deho/.MM 2 met 3-2 Corn Boys 2 klopte Philippine 3 met Standen eersic klas 1 Com Boys 9-15: 2 Deho .MM 9-13. 3 Philippine 9-11 4 Rijn vaart 9-10. 5 Molenkreek 9-9.6 Reseda 9-9. 7 IZV 9-9. 8 RRS 9-9. 9. Fabrlcom 2 9-8. 10 CPC 9-7.11. Gravin 9-6.12. Rac. White 1 9-2 Standen tweede klas 1 Philippine 2 10-16; 2 Molenkreek 2 9-15: 3 Rooien Oedt 10-15; 4. Corn Boys 2 9-13; 5 Corn Boys 4 10-13. 6. Rac White 3 10-12. 7 Deho/.MM 10-10: 8. Rijnvaart 2 9-9' 9 CSM 10-8, 10 Ona.SU 10-8; 11 Philippine 3 10-8, 12. Com Boys 3 9-5; 13. Rac White 4 9-4: 14 CPC 2 9-1 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Da tum 25-11-'83 Bintje laten april. 43.50. november mei bieden april 43 00. november mei 35'50 mm opw slot april 43.00; novqgiber. mei; 48 00. stem ming april kalm. november mei kalm, openstaande posities april, plus 13 is ge worden 421. november mei' 10; omzet april: 13 t.w 10 x 43.50; 3 x 43 00; week omzet april: 56; november. mei 0 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum 25-11-'83 Bintje laten april. 77.90; november' mei. 82.00, bieden april. 77 20; november mei 80.00; 50 mm opw slot april 77 30. november. mei 82.00; stemming april flauw, november mei kalm, openstaande posities april min 48 is geworden 4207, november mei 63; omzet april 196, hoogste prijs 79.00: laagste 77 10. laatste zaken 20 x 77 30. week omzet april' 707 november mei: 0. Intocht Sinterklaas NIEUW-NAMEN Sinterklaas en zijn zwarte pieten brengen zondag 27 november een bezoek aan Nieuw-Na- men. Zijn intocht wordt muzikaal opgeluis terd door de muziekvereniging met drumband 'De Scheldezonen uit Nieuw-Namen De rondgang door het dorp eindigt bij het gemeenschaps centrum 'De Kauter waarna hij aan alle kinderen een traktatie zal over handigen. Dat gebeurt omstreeks 14.3(ruur Avond over vrouw en arbeid Oostburg OOSTBURG De Vrouwenraad West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt maandag 28 november een thema avond over 'vrouw - arbeid - werkloos heid' in het gemeentehuis van Oost burg. Spreker is mdustriepastor J. Scheffers uit Middelburg. Hij zal het ondermeer hebben over veranderin gen in het begrip 'arbeid' en de gevol gen van werkloosheid voor direct- betrokkenen en hun gezin. De avond begint om 19 30 uur Streek-expositie De Vogelvrienden' SLUISKIL Onder enorme belang stelling is vrijdagavond de streekten- toonstelling van de Sluiskilse Vogel vrienden geopend. Een groot aantal liefhebbers uit de streek en ruim honderd kinderen van de lagere scho len uit Sluiskil, via een tekenwed strijd actief bij deze vogelshow be trokken, waren getuige van deze ma nifestatie van de Sluiskilse vereni ging- Voorzitter Hans van de Linde schet ste m zijn welkomstwoord het ont staan en de groei van de club, en betrok Lucien Pijcke en Michel Cou sin in de jubileumviering ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan Daarna liet hij de negen prijswinnaars van de tekenwedstrijd door de dichtgeplakte toegangsdeuren van de tentoonstel lingszaal stormen. Vandaag i van 10 tot 22 uur) en zondag (van 10 tot 17 uur) kunnen de kwekers en publiek de inzending van meer dan 700 vogels bewonderen Welzijnscommissie Aardenburgvergadert AARDENBURG De welzijnscomv missie van Aardenburg houdt zich donderdsag 1 december ondermeer bezig met de subsidies aan de maat schappelijke dienstverlening in '84. Gedeputeerde staten willen graag weten waar ze volgend jaar aan toe zijn met instellingen als Jeugd onder dak. het Gehandicaptenadviesbu reau en de Telefonische Hulpdienst Zeeland. De Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten lie ten al geruime tijd geleden onderzoe ken in hoever er in deze sector sprake is van overlappingen' taken van - bijvoorbeeld - het algemeen maat schappelijk werk. Met die studie. 'Van d'Ee tot Hontenisse'. is sindsdien ech ter niets gebeurd Er zou nog een. nader onderzoek nodig zijn. Het wie- lercomité 'Smokkelronde verzoekt om een garanliesubsidie voor de smokkelronde '84 De commissievergadering begint om 20uur Diocesane Pastorale Raad sprak over jongerenpastoraat HOEVEN Het jongerenpastoraat in het bisdom Breda zal geleidelijk aan moeten worden ingebouwd in de bestaande pastorale regio's. Volgens de leden van de Diocesane Pastorale Raad, die vrijdag op Bovendonk in Hoeven hun najaarsvergadering hiel den over het thema jongerenpasto raat, moet dit evenwel gebeuren, terwijl de aandacht voor het jonge renpastoraat op alle niveau's wordt voortgezet. De noodzaak van regionalisering wordt vooral gezien in de huidige dekenale opzet van het jongerenpas toraat, waar sprake is van veel te grote gebieden en het daardoor logi sche tekort aan nabijheid van jonge renpastores met de jeugd. Naast na bijheid ziet men in regionalisering ook de mogelijkheid om de jongerenpas tor deel te laten uitmaken van de groep regiopastores. Gewaarschuwd werd wel voor een van boven af opleg gen van de nieuwe opzet zonder reke ning te houden met allerlei plaatselij ke verschillen die mogelijk een ande re invulling vereisen De leden van de DPR waren vrij eensgezind van mening, dat ervarin gen van jongeren zelf vertrekpunt moeten zijn van jongerenpastoraat. Doel ervan is dan. dat jongeren tot eigen keuzes komen in identiteit, in geloven en maatschappelijk hande len Een meerderheid vindt, dat daar bij een theologische onderbouwing nodig is Met name de relatie tussen de ervaring van jongeren en de christelijke boodschap dient volgens hen in het jongerenpastoraat te wor den uitgewerkt Aandacht werd ook gevraagd voor het missionaire aspect van jongerenpas toraat. in die zin dat zeker ook gemikt wordt op jongeren die tussen de wal en het schip zijn terecht gekomen. Jongerenpastoraat kan dan ook bui ten de kerk gebeuren, op allerlei plaatsen waar jongeren samenkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 45