'Draagvlak oprichting van DGD is voldoende' WISSEL BEVELANDER Raad Goes in principe voor kabeltelevisie GOESE WETHOUDER DE GRAAG: Aankomst van Sint-Nicolaas in Kapelle Burgemeester metselde 'eerste steen nieuwe gymzaal Borssele weekenddiensten Snel begin bouw sportcomplex ïlótiaecric „ïMOmuc" 69, 69, DeVlijt 7M VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 GOES Onder de voorwaarde dat niemand op welke manier dan ook gedwongen wordt een aansluiting te nemen, heeft de gemeenteraad van Goes donderdagavond in beginsel besloten kabeltelevisie te laten aanleggen. Het is de bedoeling dat zo'n kabelnet wordt beheerd door een particuliere onderneming. Aan twee van die bedrijven zal gevraagd worden een offerte uit te brengen: de PTT-dochter Casema en de PZEM-dochter Zekatel. De werkgroep kabeltelevisie Goes verwacht dat deze aanbiedingen over twee maanden op tafel zullen liggen, zodat dan een definitieve beslissing kan worden genomen. Geen enkele raadsfractie bleek grote geestdrift op te kunnen brengen voor het verschijnsel kabeltelevisie. Maar met uitzondering van de SGP. die van oordeel was dat kabeltelevisie de geestelijke milieuverontreiniging bevordert, vond geen van de fractiewoordvoerders dat de gemeente er een stokje voor zou moeten steken. C. Linssen icda) zei het zo: ..Kabeltelevisie is een realiteit. We moeten niet op een eiland gaan zitten en zeggen daar willen we niets mee te maken hebben" Van de voorstemmers had A. van Oosten (pvdai nog de meeste bedenkingen. Hij liet weten meer nadelen dan voordelen in kabeltele visie te zien en pleitte voor een enquête onder de bevolking. De andere fracties vonden dat niet nodig. Zinvoller is het, zo meenden ze, om goede voorlichting te verstrekken over het kabelnet, de tarieven en de aansluitmgsvoorwaarden. Overigens is het de bedoeling dat zowel de stad Goes als de dorpen in de gemeente op de kabel worden aangesloten. definitief kunnen uitspreken over deelname in de DGD. Vanuit de raad kwamen de nodige kritische kanttekeningen. L. Mol-de Jager (vvd) pleitte voor een herbezin- GOES Het draagvlak voor oprichting van een districtsgezondheidsdienst Zeeland is voldoende. Nodig zijn tenminste 200.000 inwoners. Momenteel is een aantal van ruim 201.000 bereikt. Van de 30 Zeeuwse gemeenten hebben er acht 'nee' gezegd tegen meedoen in de DGD: Aardenburg, Axel, Borsele, Bruinisse, Hontenisse, Oostburg, Reimerswaal en Vlissingen. Zierikzee moet nog beslissen. De overige gemeenten willen in een DGD deelnemen, vooropgesteld dat het géén extra gemeentelijk geld kost. Eén en ander bleek donderdag uit mededelingen van de Goese wethouder J. de Graag (wvc), tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Overigens schaarde de gemeenteraad van Hulst zich donderdagavond in de rij van tegenstemmers. ning. D. van de Merwe (d'66 en pvda) wees erop dat de problemen over toetreding tot een DGD mee veroor zaakt zijn door een ontoereikende voorlichting en een rammelende fi nanciële presentatie. Hij noemde het jammer dat veel gemeenten de zaak alleen benaderen vanuit een financië le invalshoek en niet vanuit de inhou delijke kant. Van de Merwe zette de redenen voor een DGD breedvoerig op een rij (inzet rampenbestrijding, samenhangend beleid basisgezond heidszorg. preventie van ziekten, ge zondheidsvoorlichting en -opvoe ding). Het raadslid zei dat er veel over basisgezondheidszorg gepraat wordt, zonder dat er in de praktijk ook uitvoering aan wordt gegeven. Van de Merwe merkte op dat bij de gemeen ten die afhaakten sprake is van enge dorpspolitiek en een bekrompen re gionale opstelling. J. Laport (cda) stelde dat voor een goede DGD zoveel mogelijk gemeenten moeten mee doen. Hij had vraagtekens over de financiële haalbaarheid, evenals A van Oosten <ppr). De wethouder liet weten dat er met de gemeenten die van een DGD niets willen weten, andermaal gepraat zal worden „Overigens willen we ze er niet bijsleuren. Ze moeten zelf vinden dat ze erbij horen", aldus De Graag (nauw betrokken bij de voorbereidin gen voor een DGD). Hij maakte be kend dat er komende week definitief beslist zal worden of de districtsge zondheidsdienst een feit wordt. Er komt een bijeenkomst met de ge meenten die positief besloten. „Daar bepalen we of het zinnig is door te gaan, of dat afgehaakt moet worden", betoogde De Graag. Hij onderstreepte dat alle gemeenten zich nog een keer Folk-jazzconcert De Klomp Ovezande OVEZANDE Zaterdag 26 novem ber houdt jongerensoos de Klomp in Ovezande, een folk-jazz concert in het soosgebouw boven het Trefpunt te Ovezande. De uit Maastricht afkom stige groep 'Pasklaar' zal dan vanaf 21.00 uur optreden. 'Pasklaar' was in maart al eerder te gast in de Klomp. 'Pasklaar' is een folk-jazz groep, be staande uit 2 dames en drie heren, die zich heeft toegelegd op het spelen van herkenbare muziek uit de periode kort na de tweede wereldoorlog, en het begin van de jaren '60. Luchtige Amerikaanse songs die door onder anderen Bing Crosby, The Adrew Sis ters en Harry Belafonte grote bekend heid kregen in Europa. 'Pasklaar' bestaat uit. Patrick Smits (bass), Ryan van de Akker (zang, percussie), Hein Smits (gitaar, zang), Joslen Mennen (zang, saxofoon), en Stefan Stasse (zang, minifoon en per cussie). Het concert begint om 21.00 uur Kaarten zijn aan het soosgebouw verkrijgbaar. Laatste rit bij MAC de Bevelanden GOES De motor- en autoclub 'De Bevelanden' uit Goes hield de laatste rit van het seizoen. Het ging om een kaartleesrit en een puzzelrit met een lengte van 31,5 kilometer in de ge meente Borsele. In totaal deden 21 equipes mee. Na afloop vond in de kantine van de tennishal in Goes de prijsuitreiking plaats. Tevens werd het echtpaar Sinke uit Kloetinge als clubkampioen van dit seizoen gehul digd. De equipe Zegers uit Kapelle werd kampioen in de puzzelklasse. De uitslag van de ritten is als volgt. 1. C. J. M de Graal'. 2 R. Milhous. 3. C Karelse, 4. R. WiUemse, 5. P. J. Westveer. Puzzelnt. 1. W F Dekker. 2 C. Zegers, 3 M J. v d. Zande. 4 C. P v Jwaarden. 5. W. Joziasse. KAPELLE Sint Nicolaas arriveert morgenochtend, zaterdag, met een gedeelte van zijn knechten met de trein van 9.40 uur in Kapelle op uitnodiging van de ondernemersver eniging Het Groene Hart van Zuid- Bcveland. Voorafgegaan door het tamboers- en trompetterkorps Jonge Kracht gaat hij eerst naar het ge meentehuis waar hij officieel wordt ontvangen door burgemeester Huit- sing. Hierna volgt een rondrit door een gedeelte van de gemeente. Na een rustpauze vertrekt hij om 12.30 uur vanaf de Notenkraker, ditmaal voor afgegaan door het fanfarekorps Ons Genoegen, voor een verdere rondrit door de gemeente met als eindpunt het gemeentehuis. Op het parkeerter rein van het gemeentehuis 'vallen" rond twee uur zwarte Pieten uit de lucht om de Sint te assisteren bij de trekking van een actie van de onder nemersvereniging en bij een Sint Ni- colaas-receptie in de hal van het ge meentehuis. Ambtenaren met petitie naar de raad GOES Bestuursleden van de AbvaJKabo-afdeling Goes heb ben donderdag tijdens de raads vergadering een petitie aange boden. Daarin vragen de leden van de vakbond, werkzaam bij de gemeente Goes, aan het ge meentebestuur om ondersteu ning van hun protest tegen het korten op hun salarissen en de uitkeringen. Afdelingsvoorzitter A. van de Kreeke las de petitie en voor en overhandigde het stuk aan burgemeester W. Blan ken. Die bedankte ervoor en zei dat het voorstel behandeld zal worden in het college van burge meester en wethouders. gemeente-artsen gedaan kunnen wor den. De wethouder beweerde dat op richting van de dienst de gemeenten geen extra geld kost. Hij erkende dat de presentatie van de plannen beter had gekund Het niet doorgaan van een DGD beschouwde De Graag als een financiële misser van 7 gulden per inwoner. Op enkele indringende fi nanciële vragen van raadslid Laport moest de wethouder het antwoord schuldig blijven. Hij kreeg van de CDA-leider ook de opmerking mee dat 'de beantwoording van de wet houder op een enkel punt ook nog even rammelt'. Uiteindelijk besloot de raad eenstemmig akkoord te gaan met enkele wijzigingen in de ontwerp- gemeenschappelijke regeling voor de DGD. Burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel vc gymzaal in Borssele. i Borsele metselde de officiële eerste steen in de muur van de mei 1 Pleidooi Wethouder De Graag hield een vurig pleidooi voor de DGD Hij constateer de dat de taken ervan niet door MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN 26 en 27 november ALARMNUMMER 01100-14444 Artsen Goes: v a. vrijdag 19.00 uur tot zon dag 23.00 uur: F. van Peer, Oostsingel 132, tel. 15306. Spreekuur voor spoed gevallen: 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de praktijk van G. A C. Aarnoutse, D. P. van Driel en J. J. Harten wordt waar genomen door A. P. v. d. Vlugt. Veer- weg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vrijdag 17.30 uur tot ma. 8.30 uur: J.A Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkenszand. tel. 01106-3074. Hansweert, Kruiningen, Yerseke: v.a. vrijdag 19 00 uur tot zo. 22.00 uur: A. Plaisier. Krummgen, tel. 01130- 1566 Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur; boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Balh: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: J. W. Kuyl. Rilland-Bath, tel. 01135-1343; spreekuur voor spoed gevallen: 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur; boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Driewegen, Borssele. Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of. E. Th. Klapwijk, J. M. A. Kole. S. E J. Wöstemann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door A. Korstan- je. Langeweg 40. 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Kloetinge, Kapelle. Wemeldïnge: v.a. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van J. K. J. Eckhardt, M. B. Riemeyer en D. Vreesdijk waargen. door H. J. Entink, Kloetinge. tel. 01100-16857: spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: de praktijk van J A. van Arkel wordt waargenomen door B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338, spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.30 uur. De praktijk van J. A. Kersseboom wordt waarge nomen door W. J. Klein-Wassink. Co- lijnsplaal, ...J-3U4; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur Chirurgendienst Dr. J. A. Kopp, tel, 01100-14396. Tandartsdrensten Spreekuren zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur: P S. M. Frantzen. Kastanjetr. 307, Goes. tel. 01100- 16374. Apotheek Geopend voor spoedgevallen zat. 8 30- 17.30 uur en zon. 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Ziekenauto's: Centr. Post Ambulan ce Vervoer, tel. 01100-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande, Kruiningen: J C M. Huige. Rav. de Groene Jager 2a, Goes, tel. 01100-28866; visites zo mogelijk aanvragen voor 9 00 uur Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: de praktijk van dr M P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand. tel. 01106-1290. b.g.g. 01100-20656; visi tes zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg.: (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Molen laan 24, Yerseke. tel. 01131-2756. Walcheren: dierenartsenpraktijk Oostkapelle. tel. 01188-1443, spreek uur 13.00 en 19.00 uur, Oude Dom- burgseweg 33a, consult na telef. af spraak; visites aanvragen 8-9 uur. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: zr. H. Coppoolse. tel. 01100-13908 Borssele. Nieuwdorp. Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland. Oudelande, Kwadcndamme, Hocde- kenskerke. Ovezande. 's-H. Arends kerke, 's-H.H.Kinderen, 's-Graven polder en 's-H. Abtskerke: zr. F. van Dongen, 's-Heerenhoek, tel. 01105- 1769. Zuid-Beveland-Oost: zr. J Quaak- Sinke, Elenbaasstr 11. Kruiningen. tel. 01130-1828 Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: zr. M. G. Slabbekoorn-Boshuis. Fr Borsselestr. 12. 's-H Hendrikskinde ren. tel. 01100-16249 BORSSELE „Ik hoop dat de men sen in Borssele er een fijne gymzaal aan zullen hebben". Met die wens sloot burgemeester G. van den Heu vel van Borsele donderdag een voor hem niet-alledaagse bezigheid af: het metselen van de (officiële) eerste steen voor het nieuwe gymnastieklo kaal in het dorp Borssele. Hij ver richtte die activiteit met verve, ook al was het pas de tweede keer dat de burgemeester de troffel hanteerde. Hij bleek er aanleg voor te hebben. Drs. Van den Heuvel („ik vind het leuk om dit te doen; het komt niet zo vaak meer voor tegenwoordig") sprak de wens uit dat de bouw voort varend zal verlopen. Tijdens een korte bijeenkomst in Vij- verzicht ging de burgemeester nader in op de bouw en voorgeschiedenis Kerkdienst Kapelle KAPELLE In de hervormde kerk van Kapelle wordt zondagmorgen weer een dienst in de serie 'dienst, voor jong en oud' gehouden Voorganger is ds. Van der Heiden uit Koudekerke, die verder gaat met de serie over het gebed. Muzikale medewerking wordt verleend door het kinderkoor 'De Wil- leborghers' uit Steenbergen. De dienst begint om 10.00 uur Uitvoering van brassband in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT De brassband Wilhelmina te Colijnsplaat houdt haar jaarlijkse uitvoering vandaag, vrijdag, in het dorpshuis 'De Brug' te Colijnsplaat. Aanvang 19.30 uur. Het muziekprogramma, dat onder leiding staat'van C. Cevaal, ziet er als volgt Mpvronw IIP Potfpr uit: optreden van een groep jonge mCTiUUn l^C JL liltci muzikanten, optreden kwintet, optre den van de brassband. Het program ma dat de drumband zal uitvoeren staat onder leiding van J. Kouwer. Na afloop bal. GOES Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw sportcomplex in Goes. De gemeenteraad trok donderdagavond bijna 4,3 miljoen gulden uit voor twee geschakelde sporthallen in het recreatiegebied Hollandsche Hoeve. Een ter vervanging van de hal die in juni dit jaar is afgebrand en een om tegemoet te komen aan de grote behoefte aan meer overdelte sportac commodatie. Het complex moet in september volgend jaar ge bruiksklaar zijn. Over het voorstel vielen in de raad vrijwel uitsluitend lovende woorden te beluisteren Vooral de snelheid waarmee na de brand'was gewerkt, oogstte veel waardering Kritiek was er alleen van de SGP. Deze fractie vond dat het sportcomplex een te grote aanslag op de financiële midde len van de gemeente betekent, plaat ste vraagtekens bij de behoefte van het onderwijs aan zo'n accommodatie en liet zich ook bezorgd uit ovêr de aantasting van de zondagsrust. Een en ander was aanleiding om tegen te stemmen. Wemeldinge kreeg zilveren speld van Hartstichting WEMELDINGE - Mevrouw P. de Pot- ter-Vreeke uit Wemeldinge ontving donderdagavond de zilveren speld van verdienste van de Nederlandse Hartstichting. Zij kreeg die onder scheiding omdat zij al tien jaar de jaarlijkse collecte van de Hartstich ting in Wemeldinge organiseert. Be stuurder van de Hartstichting M. P. Brugman uit Etten-Leur bracht de onderscheiding mee naar het kerke lijk centrum in Wemeldinge, waar mevrouw De Potter de maandelijkse bijeenkomst van de NCVB bijwoon de. De NCVB-secretaresse speldde de on derscheiding op en overhandigde me vrouw De Potter tevens een plant als blijk van dank namens de Hartstich ting. De jubilaresse doet dit werk overigens al langer dan tien jaar. Zij begon twaalf jaar geleden al met de collectes. Plattelandsvrouwen in Kapelle bijeen KAPELLE De afdeling Kapelle van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen hield deze week haar maan delijkse bijeenkomst. De avond werd verzorgd door mevrouw Sorber. die de dames uitleg gaf over het maken van nylon bloemen. Hierna kregen de da mes gelegenheid om zelf een broche te maken van dit materiaal. Hij herinnerde eraan dat het oude. senn-permanente lokaal destijds door de voormalige gemeente Borssele is gebouwd en betaald met de legesgel- den die werden ontvangen voor de bouw van de kerncentrale van de Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij. Dat gebeurde overigens niet met instemming van het ministerie van onderwijs en daarom kreeg de nieuwe gemeente Borsele lange tijd niet de volledige vergoeding. Burge meester Van den Heuvel bedankte onderwijsinspecteur drs W. Bouw man voor haar geslaagde inspannin gen om dat alsnog voor elkaar te krijgen. Het gymlokaal met bijbehoren is ont worpen door het architectenbureau J. de Jonge uit 's-Gravenpolder Aanne mersbedrijf Van der Poel uit Oudelan de zorgt voor de bouw. De Borselse gemeente stelde begin dit jaar een krediet van 717.000 gulden beschik baar, nadat al in '82 was besloten de semi-permanente voorziening op te doeken en een nieuw lokaal te bou wen. Het lokaal komt bij de openbare lagere school en grenst aan het sport complex, zodat een meervoudig ge bruik mogelijk is. De voetbalclub kan bijvoorbeld de kleedaccommodatie benutten. Naast de twee scholen op het dorp, maken ook de volleybalclub en gymnastiekvereniging er in de toe komst gebruik van. Het gebouw vol doet helemaal aan de eisen die het ministerie van onderwijs hanteert (het is een zogenaamd A-lokaal. Intocht van de Sint in Wolphaartsdijk GOES Sint-Nicolaas zal zaterdag een bezoek brengen aan Wolphaarts dijk. De goedheiligman komt om 15.00 uur samen met zijn pieten aan in de landbouwhavcn op 't Veer, vlakbij restaurant De Boei. Nadat hij verwelkomd is maakt de sint met zijn gevolg een rit. door het dorp, waarna nog een rondgang zal plaatsvinden. In de optocht lopen behalve het organiserende CJV-Wol- phaartsdijk ook andere plaatselijke verenigingen mee. Na de rondgang gaat Sint-Nicolaas naar het Dorpshuis waar hij de kinde ren van vier tot elf jaar komt begroe ten. Bij heel slecht weer zal Sint- Nicolaas om 16.00 uur rechtstreeks naar het dorpshuis komen, De zaal meet 20 bij 10 meter een nuttige vloeroppervlakte van! vierkante meter. Er komen verd< kleedruimten, sanitair en een toe lenberging. Naast de aannemer ook de onderaannemers afkomst uit dc gemeente Borsele. De nieoi H voorziening moet in het voorjaarn 1984 klaar zijn. Ledenvergadering PvdA Borsele HEINKENSZAND Dc partij vi arbeid afdeling Borsele houdt d dag 29 november een jaarverg ring in ontmoetingscentrum Stenge' te Heinkenszand. Op de agenda van die bijeenko staan verschillende verslagen van der anderen de rooie vrouwen, propagandacommissie, de gewest ke afgevaardigden, het gewesti bestuurslid en de raadsfractie. Vei wordt er een bestuursverkiezing houden en komt het jaarverslag de orde. Uit dat verslag blijkt oi meer dat de Borselse afdeling van PvdA een flinke stijging van he dental heeft doorgemaakt. Vorig was er nog sprake van maar dit jaar steeg het van 82 naaf De vergadering begint om 19.30 u Drie inbraken in gemeente Goes GOES De recherche van de Got gemeentepolitie onderzoekt een braak in een woning aan de Lti hocklaan te Kloetinge, die dondib dagavond moet zijn gepleegd, dader(s) kwam(en) binnen door forceren van een niet goed afgeslol j' raam aan de achterzijde van de ning. Uit de slaapkamer werden i verse sieraden gestolen. De waai was donderdagavond nog onbekci j| Verder heeft de recherche een twet diefstal in de stationsrestauratie onderzoek. Net als in de nacht dinsdag op woensdag kwam men j de nacht van woensdag op dondert B binnen door het forceren van een d( aan de westzijde van de snackbar! jj de stationsrestauratie. Deze keer» j, den drie sloffen sigaretten gestole f Tevens is aangifte gedaan van vermoedelijke insluiping in een ning aan de Bankertstraat in Go Tussen '20.30 en 22.45 uur woensdi avond moet men binnen zijn gr j men. Uit de woning wordt alleen krukje vermist ter waarde v gulden. i Popconcerten na presentatie Zeeuwse popelpee GOES Vandaag (Vrijdag) wordt de Zeeuwse popelpee 'Goed Zeeuws, goed rond' gepre senteerd. Dat gebeurt tijdens een receptie voor genodigden in cafe de Blaauwe Steen te Goes. Na die receptie begint om 21.30 uur een gratis concert van ver schillende Zeeuwse bands. Achtereenvolgens treden op 'Charly'. 'Zipp' en een gelegen heidsband van een aantal Zeeuwse popmusici die blues en rock-and-roll spelen. Het optre den van 'Charley' moet gezien worden als een soort reünie en voor 'Zipp' gaat het om de pre sentatie van deze nog vrij nieu we formatie. "RINGBAAN WEST34.GOES. TELT 01100" 31331 Kleine huisdierenpraktijk eiland Tholen dierenartsen A. Rinses en W. Brons tel. 01666-2596 Spreekuren Botermarkt 10 Tholen: ma.-woe-vr.avond di.- do.middag zat.morgen 18.00-19.00 uur 13.30-14.00 uur 11.00-12.00 uur Provincialeweg 2, St.-Maartensdijk: ma.- woe.- vr.middag 13.30-14.00 uur di -do.avond 18.30-19.00 uur za.morgen 08.30-09 00 uur en volgens telefonische afspraak. Grote huisdierenspreekuur van ma. 08 00-09.00 uur. Boodschappen telef, van 08.00-09 00 u i zat I Bill Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 ...het restaurant waar u echt UIT bent. Geopend: Maandag gesloten. AKSENTEN IN ANGORA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32