Verzekering weigert uitkering ia brand Dam Horeca Service Ontmoetingsruimte voor minderheden in Rilland Een avondje onder Vivaldisten Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/ Streek 'Nieuwe groei geen oplossing wereldprobleem 9| ONDERDAG 24 NOVEMBER 1983 N VERBAND MET VERDENKING DIRECTEUR 21 1DDELBURG - Het door uitblijven van verzekeringsgelden in liquiditeitsmoeilijkheden ■rkerende bedrijf Dam Horeca Service (DHS) in Middelburg heeft woensdag van de >chtbank uitstel van betaling gekregen. Dat gebeurde nadat een ex-werknemer van het edrijf het faillissement van DHS had aangevraagd. ^gens mr E. Tak, de raadsman van gehouden en tweeneenhalve dag vast- dergelijke voor Van de V positieve ^horeca-artikelen handelende on- gehouden op verdenking van brand- inhoud, weigert ze tot betaling over te meming. zijn de financiële proble- stichting met het doel de verzeke- gaan De brand, die ook voor enkele Si vooral te wijten aan de gevolgen nngspenningen op te strijken. De tonnen schade veroorzaakte aan be etle brand die het bednjf 25 februa- Middelburgse politie is er volgens mr lendende bedrijfspanden, richtte in dit jaar trof Gevolg daarvan was Tak echter niet in geslaagd de ver- totaal een schade van 1.5 miljoen c net bedrijfspand van DHS geheel meende poging tot oplichting van de gulden aan Overigens komt deze as werd gelegd. Later werd de verzekeringsmaatschappij hard te schadepost met geheel ten laste van iememing in een ander pand op maken en het Van de V vervolgens het bedrijf. Het pand waarin het was r. industrieterrein Amestein voort- gaan. gehuisvest, werd gehuurd van het t De raadsman zei woensdag verder het pensioenfonds van AKZO. Wel werd verzekeringsmaatschappij vu te betreuren dat het onderzoek van de Dam getroffen door het geheel verlo- i heeft tot nu toe geweigerd uit te gemeentepolitie zoveel maanden in ren gaan van de voorraden die vier- volgens raadsman Tak is dit beslag heeft genomen. Het acht honderdduizend gulden waard waren veen belangrijk deel te wijten aan maanden na de brand aanhouden van Bovendien liep de inventaris (waaron- handelwijze van de Middelburgse 4e directeur bestempelde hij als der kantoorruimte) 150.000 gulden l„e 'idioot' Verbolgen was de heer Tak schade op. oorzaak van de brand is nooit verder ook het feit dat de recherche iterhaald. Directeur J. van de V zich voor de aanhouding gebaseerd zou hebben op verklaringen van een anonieme getuige die in werkelijkheid niet bestond. Het laatste omdat deze 'aangever' een valse naam had opge- directeur op een parkeerterrein in Vlissingen dieselolie had overgetankt. Volgens de Middelburgse recherche is het niet verwonderlijk dat. gezien al deze zaken, tot aanhouding werd be sloten De recherchewoord voerder was het oneens met de taxatie van raadsman Tak dat de conclusie uit het onderzoek zonder meer gunstig is voor directeur Van de V ..Er is niet gebleken dat hij het wel heeft gedaan en evenmin dat hij het niet heeft gedaanvatte de woordvoerder de inhoud samen Het is nu aan de officier om te beslissen of op grond van het politie onderzoek al dan niet tot nadere gerechtelijke stappen wordt overgegaan rrd drie weken geleden echter a geven. adgaiig maken door het dorp. aansluiting daarop zal de Sint naf het bordes van het voormalig «enKhuis het woord richten tot ^conclusie in het verbaal niet an- ',e dent luiden dan dat de directeur Loongeschil Het faillisement is onlangs aange vraagd door een ex-werknemer die al geruime tijd met Dam procedeert over een loongeschil. Mr Tak sprak De Verzekeringsmaatschappij heeft woensdag de verwachting uit dat het laten weten pas tot eventuele ultke- bedrijr uit de problemen is zodra de ring van de schade over te zullen gaan verzekeringsmaatschappij over de als de officier van justitie het proces- brug komt. Evenzo kan na uitbeta- verbaal over het onderzoek naar de Hng een nieuwe vaste locatie voor brand heeft vrijgegeven. Volgens mr het bedrijf worden betrokken. Tak is dit door de politie een week De rechtbank heeft woensdag mr H. - geleden opgestuurd naar de recht- van Pijkeren aangewezen als bewind- Daarnazal het gezelschap een bank Tot op heden heeft de officier voerder Deze was echter gisteren itocht Sint 1 Biervliet IERVLIET Zaterdag 26 novem- de Sint, vergezeld van zijn den Biervliet weer bezoeken. On- j begeleiding van drumbanden en 'Hüarmonie wordt Sinterklaas om ■ptOuur vanaf het voetbalveld inge- uld ■Hi'. J. Ventevogel spreekt voor CDA Hontenisse KLOOSTERZANDE Gedeputeer- de J Ventevogel spreekt maandag 28 november over de werkgelegenheid ln Oost Zeeuws-Vlaanderen. het perso neelsbeleid van de lagere overheden en bezuinigingen in de gemeente voor het CDA Hontenisse. Deze algemene ledenvergadering is om 19 uur in café 't Karrewiel in Vogelwaarde. De openbare bijeen- koi. begint om 20.30 uur. Hengelclub De Vogel Kloosterzande huldigt kampioenen KLOOSTERZANDE De zeehengel- vereniging 'De Vogel' uit Klooster zande houdt zaterdag 26 november zijn jaarlijkse feestavond in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Tijdens de bijeenkomst worden de clubkampioenen 1984 gehuldigd De ereprijzen worden die avond uitge reikt door wethouder H Bruggeman van de gemeente Hontenisse. De feestavond wordt beslotgen met een dans- en feestavond Het orkest van Johnny Warnier neemt daarbij het muzikale gedeelte voor zijn rekening De feestavond begint om 18.30 uur Eindstanden, heren l K van Kerckhoven Kloosterzande. 2 M. van Duysse Clinge. 3 J Boeding Kloosterzande. 4 M van Bellen Kloosterzande. 5 B Thuy Sint-Gilles Dames 1 mevrouw Van Duyse Clinge. 2 mevrouw Mannaert Terhole. 3 mevrouw' Maayen Kloosterzande Jeugd 1 Wendy van Duyse Clinge. 2 Mario de Smet Kloosterzande. Intocht sint Vogelwaarde VOGELWAARDE - Zaterdag 3 de cember maakt Sint-Nicolaas zijn in- toch^in Vogelwaarde Na een rondrit door de straten van Vogelwaarde in een Spaanse Piel, zal de sint om streeks 13 00 uur een bezoek brengen aan de kleuters van kleuterschool Ons Kleuterpaleis te Boschkappelle. Daarna gaat de sint naar de kleuter school 'de Slarthoek'. Omstreeks 15.30 uur wordt het sint-mcolaasfeest voortgezet in het Dorpscentrum voor de leerlingen van de le, 2e en 3e klas van de lagere school en de allerklein sten die nog niet schoolgaand zijn. De leerlingen van de 4e. 5e en 6e klas krijgen hun traetatie vrijdag 2 decem ber aeentehuis heeft de Sint tijd om de lieren tot vier jaar te ontvangen. a: de kinderen van de kleuterscho- ien van de lagere scholen tot en ■5 de vierde klas wordt in de hal van Komme' een feestmiddag gehou- amet als gast de goochelaar Marce- o Deze middag begint om 15.30 uur duurt tot 17.00 uur. »r de leerlingen van klas vijf en zes rdt in café 'Het Oude Raethuis' een igo-middag gehouden. olitiehondvereniging leftinge houdt ibkampioenschap De politiehondveremging Inge in Clinge houdt zondag het ikampioenschap. ter afsluiting u het jaar, waarin twee leden deel- tmen aan het Nederlands kampioen- iiap in 's-Hertogenbosch. Bij het iubkampioenschap zal Peter de Bak- iruit Hulst met zijn Mechelse herder inge zijn clubtitel verdedigen. Zijn I laste concurrenten zijn Gerrit iaauwendradt met zijn bouvier Ma- Ad Boone met zijn Mechelse ïder, Eric Nagelkerke met enve- sns een Mechelse herder en Camiel ui. ook met een Mechelse herder, 's irgens om negen uur beginnen de J r.gen op het terrein aan de Bis- boppendreef. waarna het stelwerk 's Iddags om 14.00 uur zal geschieden. pakwerkers zijn C. Denkers uit sschenhoofd en S. van der Meer uit oendrecht. De keurmeesters zijn K mOirschot uit Wouw. M. Sweres uit m (da en J. Cappen uit Borssele buiten de provincie en kon zich zo doende nog niet in de zaak verdiepen. Niet uitgesloten Dam geheel „Sluit gaat. Zolang de verzekering echter niet de beschik- _g. echter geweigerd het stuk af te staan. Darover toonde mr Tak zich woens dag teleurgesteld Volgens hem kan cherche zijn verwijten van de hand. king heeft over het stuk met een 6 volgens een woordvoerder zijn de lange duur van het onderzoek en het late tijdstip van aanhouding van de directeur te wijten aan het feit dat de uitslag van laboratoriumonderzoek naar oorzaken van de brand pas vorige maand binnenkwam. Conclu sie van die kant was dat brandstich ting niet uigesloten moest worden. De recherche kreeg verder de beschik king over een aantal gegevens die de verdenking tegen de directeur deden groeien, Onder meer rezen vraagte kens rond een kapotte dieselleiding van een bestelauto van de firma. Conclusie van deskundigen was dat deze leiding bewust moest zijn door gezaagd. Een en ander kwam aan het licht toen de auto een dag na de brand bij een Middelburgs pompstation arri veerde om te tanken Ook was er sprake van een anonieme tip dat de Derde lokaal voor Canisiusschool in Zuiddorpe geopend ZUIDDORPE Een mok met de afbeelding van de school zal de leerlingen van de lagere katho lieke Canisiusschool in Zuid dorpe altijd blijven herinneren aan de ingebruikname van het derde leslokaal. Pastoor Ver- vaet uit Axel wijdde dat lokaal woensdagmorgen in. Bij de viering van de uitbreiding van de school werden de kinde ren in het brandpunt van de belangstelling geplaatst. 'Want', stelde schoolhoofd E. van Dam me vast. 'De school is immers voor kinderen en van kinderen' De leerlingen werden gistermor gen onthaald op limonade en koek. kregen als herinnering een mok en keken samen met de kleuters van Zuiddorpe naar een film. De Canisiusschool in de Boek weitstraat telt nu drie leslokalen en een gemeenschapsruimte. Er werken drie vaste leerkrachten en een romedial teacher Videorecorder en banden gestolen uit school Terneuzen TERNEUZEN Bij een inbraak in de Scheldeschool voor kinderen met' leerstoornissen aan de Jacob Cats- straat in Terneuzen zijn dinsdagnacht een videorecorder en 40 cassetteban den verdwenen In het schoolgebouw werden vrijwel alle kasten overhoop gehaald De daderisi kwam(en) bin nen via het verbreken van een ruit HULST KLOOSTERZANDE LAMS- WAARDE KOEWACHT De kaart club 'De Stoere Spelers' uit Klooster zande hield een clubkaarting in zaal 'De Reizende Man' in Kloosterzande waaraan 25 personen deelnamen. De uitslag 1 Th Vercauteren. 2 J Ver- schuercn. 3 J. Lucasse. 4 E. Provoost. 5 C de Kruif In zaal 'De Oude Molen' in Koewacht werd een gaaibollmg gehouden, waaran 41 boi lers deelnamen De uitslag hoge vogel M Audenaerde. Koewacht, eerste zijvogel A. Fermont, Koe wacht. tweede zljvogel E de Vlieger. Koe wacht Grootste aantal vogels, vier stuks. R van de Bilt. Koewacht. Aan een gaaibolling m zaal 'De Sport' in Lamswaarde namen 23 personen deel. De uitslag hoge vogel W de Rudder. Lamswaarde, eerste zij vogel W de Rudder. Lamswaarde. tweede zljvogel R. de Cock. Lamswaarde Grootste aantal vogels, tien stuks R. de Cock, Lamswaarde De Hulster sjoelclub 'Wij Blijven Ac tief speelde een wedstrijd in zaal Ron de Vilder in Hulst. De uitslag 1 mevrouw Van der Heyden, Hulst, 2 mevrouw Leenknecht. Hulst, 3 mevrouw Kayser, Hulst. In het kader van een wintercompeti tie speelde de Hulster kaartclub 'Har- tpn Aas' ppn wedstrijd in zaal R de Vilder ln Hulst, waaraan 29 kaarters deelnamen. De uitslag 1 mevrouw De Burger. Hulst, 2 mevrouw Peeters-Morcus. Hulst. 3 me vrouw Gijsel. Hulst 4 mevrouw De Koek. Hulst 5 Fr. Zegers. Hulst. In zaal De Bruyn in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 38 perso nen deelnamen. De uitslag 1 mevrouw Van Kerckhoven. Hulst. 2 F Plessens. Clinge. 3 G de Schep- per. Axel. 4 A Hermans. Hulst. 5 mevrouw Van der Ha. Hulst Aan een kaarting in zaal 'De Kroon' in Hulst namen 21 personen deel. De uitslag 1 P Leeraert. Hulst. 2 G Hageman. Kapellebrug, 3 F Schauwaert. Hulst. 4 mevrouw Kayser. Hulst. 5 A van de Velde Hulst KLOOSTERZANDE De FNV-afde- ling Groenendijk hield een kaarting in het gemeenschapscentrum in Groe nendijk te Kloosterzande waaraan 46 personen deelnamen. De uitslag 1 L Neve. 2 Th van Pamelen, 3 L. van Goethem. 4 J Andriessen. 5 Th Jonkheym. li mevrouw Vervaet, 7 mevrouw Pauwels, 8 C Courtin. 9 Fr van Waes, 10 A. van Kampen De volgende kaarting voor de leden is op 23 december GRAAUW De sportvereniging 'Sint-Aloy' uit Graauw hield pier- en gaaibolwedstrijden in haar sportcen trum in Graauw waaraan door 26 personen werd deelgenomen. 1 De uitslagen gaaibollen hoge vogel A. Dumez uit Hulst, linker zijvogel C Dumea uit Graauw, rechter zljvogel R. Dumez uit Graauw. Grootste aantal vogels, zeven stuks mevrouw Buys-Thijs uit Graauw Pieren heren 1 t Asselman uit Graauw, 2 E Rietjes uit Hiekant. 3 G Reyns uit Graauw 4 J Buys uit Graauw. 5 Th. Dumez uit Hulst Dames 1 mevrouw Rietjes-de Kessel uit Hiekant. 2 mevrouw Reyns-Sloot uit Graauw 3 mevrouw M Poppe. 4 me vrouw Van Geertruy-Leeraert uit Graauw Het sirijkersensemble van 'The oademy- of-St -Martin-in-the-Fields met Handels twaalfde Concerto Grosso opus 6, Corel li's eerste Concerto Grosso opus 6. Ric- ciotti's Concerto in f nummer 4 en Vival di's .Vier Jaargetijden' Soliste lona Brown 'DE STOELE- De dichter J C van Schagen heeft ooit eens vijftig menselij ke vreugden genoteerd Het kost. na bezoek aan .De Stoelemat' woensdagavond, geen moeite er daaraan in zijn voetspoor één toe te voegen „Het beluisteren van The Academy of St Martin-in-the- Fields in muziek uit de barok - is dat geen oorstrelende vreugde?" Dat is het. dat was het in ieder geval gisteravond te Bergen op Zoom De periode, waarin de faam van The Academy werd gevestigd, loopt synchroon met de tijd. waarin op het westelijk halfrond de fono graaf binnen ieders bereik kwam, De naam van het ensemble is via die vinding gevestigd, maar te Ber gen op Zoom maakten de strijkers (opnieuwi duidelijk, dat er geen studio-omstandigheden met bijbe horende trucages nodig zijn om te kunnen horen hoe terecht die inter nationale vermaardheid is en dat ook een 'live'-optreden in de akoes tisch aanzienlijk minder dankbare entourage van een tot cultuurcen trum omgebouwde sporthal er toe reikend voor is. Het was er. in Handel. Corelli, de onbeduidender Ricciotti en Vivaldi allemaal: de - bijna - naadloze precisie in het musiceren, het gave samenspel, de verfijnde frasering, de stuwing van de 'diepe sectie de verende ntmiek. die het 'handels merk van The Academy schijnt te zijn En er was lona Brown, con certmeester en begenadigd soliste, die virtuoos en welsprekend Vival di's Jaargetijden speelde met een - door 750 bezoekers - geestdriftig beloond accent op de programma tische trekjes van de muziek. De manier, waarop The Academy - na bijna 25 jaar optreden - de barok aanpakt mag. in keuze van het instrumentarium, terzijde staan van de hang naar authenticiteit, zc is - stelde deze fan vast - allerminst verouderd en een wezenlijk alterna tief. Een oorstrelende vreugde dus, dit optreden Jawel Er dient mijnerzijds nochtans melding te worden gemaakt van een zeer be stemd gevoel van onbehagen, op de terugweg van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Dat geldt - het zal na het voorafgaande duidelijk zijn - niet de geboden uitvoeringscul- tuur. Het heeft betrekking op de programmakeuze, die van een op merkelijke eenzijdigheid was De strijkers van The Academy verken den woensdagavond niet meer dan een kamertje van de muziekge schiedenis .Allemaal uit de tijd van Bach", vatte de bezoekster naast me. wie ik een blik in het programmablad gunde, treffend sa men. Zeker, allemaal uit de tijd van Bach, en aanzienlijk minder sub stantieel. Een avond voor - wat Vestdijk in een van zijn muziekes- say's ooit omschreef met - ..Vival disten". muziek, geschikt voor „vakantie van de persoonlijkheid en al haar lasten" ..Gastvrouwen", noteerde Vestdijk over wat hij zag als onderwaardering van Bach en overwaardering van Vivaldi etcete ra. ..gastvrouiven dioingen ons Vi valdi tot ons te nemen, en aange zien Vivaldi voor zijn tijd in het geheel geen gering componist was, laten wij door onze gastvrouwen onze muzikale existentie allerbe minnelijkst ondergraven" Zoiets gebeurde woensdagavond. The Academy heeft - om bij de strijkers te blijven - niet alleen Handel. Corelli en Vivaldi op de plaat gezet, maar - bij wijze van spreken - uit voorraad leverbaar zijn ook Dvorak (strijkersserenadei. Walton isona te I. Prokofieff (Visions fugitives). Wellicht stonden contracten in de weg en praktische bezwaren, maar wedden dat juist dit ensemble met Vivaldi's Jaargetijden en Schón- bergs .Verklarte Nacht' ook 700 man had getrokken? The Academy sloot woensdag het avontuur bui ten Men nam genoegen met de vreugde der herkenning, waar - in een tijd met een hang naar-behou dendheid - de vreugde der verrij king gewenst was. X Kees Cijsouw 1ST Bibliotgheek, 19 30 uur Jig door de heer M P. de Bruin. l'DEKERKE Der Boede. 10-11 uitzending Radio-Der Boede DDELBURG Gasthuis. 20-21.30 uitzending Rawa RNEUZEN Julianaziekenhuis, 15-22.15 uur: uitzending Radio- Uana. JSSINGEN Museum, 20 uur mg door de heer R. den Broeder tr '1000 jaar Vlissingse architec- tr' liesda-St.-Josephziekenhuis. 20- 30 uur uitzending Rawa 1RIKZEE Concertzaal, 20 uur: reden van het Internationaal Folk- istlsch Danstheater met 'Het eeu- ntueel'. LMVOORSTELLINGEN RGEN OP ZOOM Cinem'Actu- D uur: Highroad to China. 12 jr. 'Actueel n, 20 uur Monty Py- n's meaning of life. 12 jr. lera'Actueel III. 20 uur: De illusio- I 12 jr. IES Grand, 20 uur: Return of the LST De Koning van Engeland. De illusomst, 12 jr.; 20 uur. ipes, al., 20 uur: Bruce en zijn tolin experts. 16 jr., 20 uur: Verbo- tienerspelletjes. 18 jr. RNEUZEN Luxor. 20 uur: De cgeboden, a.l20 uur Psycho (II). ülandtheater. 20 uur: Megalexand- ISSIN'GEN Alhambra I, 20 uur [hroad to China ibra II. 20 uur Sophie's choice. NTOONSTELLINGEN RGEN OP ZOOM Stichting Et Iwa. 13.30-17 uur: wandkleden en fiek van Marijke Raaijmakers (t'm tl'INISSE Hal gemeentehuis. 9- 14-17 uur: 'Stille getuigen uit een Ed verleden' (tm 31/12) IMBURG Biologisch Museum. II uur. 'De natuur in Zeeland" en oemdijken in Zeeland'. IBS Museum. 10-12 en 13.30-17 r. 'Zeeuws platenboek' aquarellen Rlno Visser (t/m 3/12). nchcafé, 9-18 uur: werken van Nelly Nleuwenhuijzen (t/m 30/11) E1LLE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: oude landbouwwerktui- 3T Bibliotheek: 'Oude en nieu stadsbeelden van Hulst' (t/m 14 Zeeuws Kunstenaarscentrum. 10- 17 30 uur: schilderijen van Marian Aerssens en keramiek van Gustavo Pérez (tm 8 12i Galerie De Wijnstock, 14-17 uur mo- zalektekeningen van Astrid Bos en schilderijen op zijde en doosjes van Han van den Broeke (t/m 23/12). St -Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tteken van Anneke Ruimschotel. Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Galerie Montpamasse, 14-18 uur: werken van Saint-Geniès. Antiquité's B. Witte, 10-18 uur' pop pen van Greet Holland (t/m 25/11) OOST-SOUBURG Bibliotheek 13.30-17.30 uur: werken van Trees Ver- willigen (t/m 30/11). OOSTBURG Ateüer Oudestad 66. 10-12 en 14-18 uur: werken Jan Ver- schoore TERNEUZEN Galerie Arty Party, 10-18 uur werken Monique Posthu mus (t/m 30-11) Museum, 9-12 en 13-17 uur: foto- en dia-expositie 'Kijken naar landschap' (t'm 3/12). Hal stadhuis. 8 30-12 en 13-16.30 uur. 'Gewoon een mens' (tm 30/11) 'Tierlantijn 14-18 uur: poppen van Wopje van de Kamp en Lies Bleeken (t/m 31 12) VLISSINGEN Galerie 'De vrije neengh'. 13.30-17.30 uur oude kaarten van Zeeland (Lm 14 li Museum. 10-12.30 en 13 30-17 uur 'Wo nen m Vlissingen' Galerie Bellamy 19 werken van Remco van der Gugten itm 2 12) Reptielenzoo 'Iguana'. 14-17 30 uur; expositie levende reptielen, amfibieën en insekten Galerie Marquis, 13.30-17 30 werken van Nicolaas Dings (tm 18'12) YERSEKE 'Atelier Dam Twee', 10-18 uur expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur 'Radio in oude en nieuwe stijl' (t/m 18/12). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. te! 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24,00 uur. Slichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur o van Reimerswaal een ontmoetingsruimte Van deze noodlokalen van de gereformeerde gemeenteschool willen b e voor etnische minderheden maken in Rilland B EN W IN VOORSTEL AAN RAAD: KRUISINGEN Het dagelijks be stuur van Reimerswaal wil een ont moetingsruimte voor etnische min derheden in de gemeente neerzetten in Rilland. Burgemeester en wethou ders zijn van plan de noodlokalen van de gereformeerde gemeente school in Yerseke, die in december beschikbaar komen, over te plaatsen naar een strook nabij de Werfkampcn in Rilland. Daarin kunnen Turken en Marokkanen uit Reimerswaal verga deringen en sociaal-culturele activi teiten houden. Verder zou het onder komen als opvangcentrum voor de jongeren kunnen dienen. Deze 'twee de generatie-jongeren' blijken weinig contacten te hebben en dreigen geïso leerd te raken, aldus het college. Bovendien - meent het dagelijks be stuur - krijgen de buitenlandse jonge ren de kans zich beter te ontplooien en zullen minder conflictsituaties ont staan tussen de jongeren en hun ou ders of de Nederlandse samenleving Voorts acht het college het te stichten ontmoetingscentrum van belang om de vrouwen van buitenlandse werkne mers uit hun isolement te halen. De Turkse en Marokkaanse cultuurpa tronen bieden vrouwen weinig kans om een openbaar gebouw te bezoe ken. waar nog andere activiteiten aan de gang zijn. Tenslotte kunnen in het centrum - zo stelt het college - voor lichtingsbijeenkomsten plaatsvinden, over bijvoorbeeld gezondheidszorg en diensten. Vertegenwoordigers van de minderhe den hebben zich inmiddels bereid verklaard zelf het nodige aan de vesti ging van het centrum te doen. Ze kunnen helpen met verplaatsings werkzaamheden, aanleg van verhar ding. schilderwerk en dergelijke. Bur gemeester en wethouders - overigens heeft wethouder H Cornelisse zich niet achter de plannen van het college geschaard - willen het beheer het liefst ln handen geven van de commissie etnische minderheden In dit advies orgaan zijn de verscheidene minder heden goed vertegenwoordigd. Alles kan apart worden geregeld zonder dat er weer een schakel bijkomt De ge meente kan - betoogt het dagelijks bestuur - sturend optreden De totale kosten voor het ontmoe tingscentrum belopen ongeveer 82.000 gulden. Daarvan neemt het rijk 66.000 gulden voor zijn rekening. Voor de gemeente blijft dus een bedrag over van 16 000 gulden. Het is de bedoeling dat de gebruikers de jaar lijkse lasten, voorlopig geraamd op 2.600 gulden, zelf opbrengen. Overi gens levert het rijk jaarlijks een struc turele bijdrage van 10.000 gulden. Reimerswaal telt circa 300 buitenlan ders. Behalve Turken en Marokka nen. woont er een aantal bootvluchte lingen De meeste buitenlanders wo nen in de kernen Rilland en Krabben- dijke. Het voorstel van b en w wordt dinsdag 29 november besproken tij dens een gemeenteraadsvergadering in Kruiningen Aanvang: 19.30 uur Tentoonstelling van handwerk Westdorpe WESTDORPE In het bejaarden centrum 't Verlaet in Westdorpe wordt zaterdag een tentoonstelling gehouden van handwerken die door de bewoners zijn vervaardigd. De voorzitter van het bestuur van het bejaardenhuis. R Slock. opent de expositie om 13.30 uur De tentoon stelling is te bezichtigen tot 19 00 uur- De handwerken zijn ook te koop. Voorts is er een bazaar met onder meer rad van avontuur, dobbelen en sjoelen. Cursus ziekenverzorging thuis' -ui Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN De kruisvereni ging Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen start dinsdag 17 januari met een cursus 'ziekenverzorging thuis' in Sint-Jan steen. De lessen zijn bedoeld om de 'zelfzorg' in de gezondheidssector te bevorderen en worden op zes dinsdag ochtenden van 9.30 tot 11 30 uur gege ven door de wijkverpleegkundige. Als geheugensteuntje is er een cursus boek beschikbaar Maximaal 12 men sen kunnen de lessen bijwonen Ze 'moeten zich opgeven voor 1 januari. GOES „Nieuwe economische groei volgens de traditionele lijnen zal geen oplossing bieden voor de ernsti ge maatschappelijke problemen waarmee we worden geconfronteerd. Immers deze groei zal gaan ten koste van de echte armen in de Derde Wereld, waarvan er 800 millioen on der het bestaansminimum leven. We zullen doorgaan met de natuurver- nietiging en hel verstoren van het ecologisch evenwicht. De werkloos heid zal verder stijgen en de kwali teit van de arbeid zal afnemen Daar om is hel nu noodzakelijk te oefenen met een economie van het genoeg. Er zal een maatschappelijke discussie gevoerd moeten worden over de vraag welke groei we wel en welke we niet willen hebben. Hierin zullen de kerken moeten voorgaan". Tot deze conclusie kwam prof drH M. de Lange van de RUksuiste van de serie DISK-lezingen Deze worden door de Dienst in de Industriële Sa menleving vanwege de kerken deze winter georganiseerd, om het anders denken over de economie, de arbeid en het inkomen te stimuleren Dinsdag 13 december zal prof dr R. van Kessel van de Utrechtse Theolo gische Hogeschool pen lezing houden over 'Anders denken over arbeid'. De bijeenkomsten worden gehouden in de Gereformeerde Westerkerk in Goes. Aanvang 19.30 uur. De Schelde Hoofdplaat hield een viswedstrijd HOOFDPLAAT De Hoofdplaatse hengelsportvereniging 'De Schelde' hield de traditionele Sint-Nicolaas- wedstrqd. De 21 deelnemers vingen gezamenlijk 6250 gram vis. De uitslag is. 1 M Verherbrugge 2037 punten. 2 G. Pielaèt 1535 punten. 3 B de Poorter 894 punten, 4 W Momhoul 513 punten; 5 N. Scherbeyn 483 punten VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Totaalaanvoer 7778 stuks, waaronder 2707 runderen. 715 graskalve ren, 46 vette kalveren. 2206 nuchtere kalve ren, 1263 schapen, 56 gelten, 785 slachtvar- kens. Er waren 1703 slachtrunderen. Prijzen in gulden per stuk: melk- en kalf- koeien 2025-3125. gulste koeien 1425-195é. kalfvaarzen roodbont 1775-3025 en zwart bont 1675-2675. klamvaarzen 1450-19(0. gulste vaarzen 1450-1850. pinken 650-1400, graskalveren 500-1100 nuchtere fok- en mestkalveren roodbont 210-550 en zwart bont 200-435, weideschapen 100-180. lam meren 100-175 vette schapen 170-230, vette lammeren 180-260. Holsteiners 100-175 Prijzen in gulden per kg geslacht gewicht stieren le kwal s8.30-9.30 en 2e kwal. 7.35- 8.30. vaarzen le kwal 7.55-8.75 en 2e kwal 680-7 ,55. koeien le kwal 7.45-8.65. 2e kwal 6.25-7.45 en 3e kwal 5.80-6.25. dlkbilien extra kwal boven notering 9.20-11.95. Prijzen m gulden per kg levend gewicht vette kalveren le kwal 6.95-7.10. 2e kwal. 6.80-6.95 en 3e kwal.s8.00-6.80. slachizeugen le kwal. 2.60-2.75, 2e kwal. 2,45-2.80 en 3e kwal 2,00-2.45 Overzicht i aanvoer, handel en prijzen melk- en kalfkoelen kleiner - flauw - lager: gulste koeien gelijk - traag lager, graskal veren gelijk - normaal - gelijk, vette kalve ren gelijk - normaal - hoger, nuchtere kalveren gelijk - vraag - lager, schapen en ammeren groter - willig - hoger, slachtvee lelijk - traag - lager, slachtzeugen gelijk - ïormaal gelijk Aardappeltermijnmarkl Rotterdam. Da tum. 23 nov '83 Bintje laten april 79.50. mei bieden april 79.30; mei 50 ram jopw slot april' 79.50; mei 85 00: stemming april flauw, mei: kalm; openstaande posi ties april min 29 wordt 4229. mei: 63; omzet: april 119 t.w. 2 x 80 70, 4 x 81.00; 3 x 81.50; 31 x 81.00: 1 x 80.70: 38 x 80.50; 4 x 80.00, 2 x 79.80; 1 x 79 70; 1 x 79.90; 7 x 80.00, 19 X 79.70; 6 x 79 50 Aardappeitermijnmarkt Rotterdam. Da tum 23 nov '83 Bintje laten april 44 50. mei bieden apr!! 44 10. mei 3550 mm opw slot april 44 50. mei 48 00, stem ming april kalm. mei kalm, openstaande posities april: plus 7 wordt 409. mei: 10. omzet april 7 x 44.50 Wintercompetitie bridgen Terneuzen TERNEUZEN - De bridgeclub 'Emergo' in Terneuzen speelde in het kader van een wintercompetitie de negende wedstrijd in hotel-restaurant "De Milliano' in Temeuzen In de A-lljn werd gespeeld met een howell tien met tien paren De uitslag 1 de heer en mevrouw Nysten. 2 mevrouw Sandnm- mevTouw Van de Dries, 3 de heer en mevrouw Van Dijk In de B-Iljn werd gespeeld volgens het Schevemngs-systeem met veertien paren De uitslag 1 mevrouw De Heus-mevrouw Hoogeboom. 2 de heer en mevrouw Entho ven. 3 mevrouw Verloop-mevrouw Vreug- denhll. De bridgeclub 'Luctor' uit Temeuzen speelde in het kader van een winter competitie de negende wedstrijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell acht met acht paren De uitslag 1 mevrouw Touw-mevrouw Van de Zande, 2 de heer Meeuwse-de heer Rlsseeuw; 3 de heef Sand- rlni-de heer Visser. In de B-lyn werd gespeeld met een howell zes met zes paren De uitslag: 1 de heer Vreeswijk-de heer Olieslager. 2 mevrouw Sandrini-mevrouw Van de Dries, 3 me vrouw De Jong de heer Klnt In de C-iijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren De uitslag: 1 de heer en me'.touw Speelman; 2 de heer De Jong de heer Dourleyn. 3 mevrouw De Jong-me- vrouw Maltens

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37