35,- Als u altijd al een donsdekbed wilde hebben, moet u 'm nü kopen. 29- 1 kijkshop m PTT'er Van Zweden in Goes viert zijn 40-jarig jubileum ZÓ GOEDKOOP KAN 7 ALLEEN INDE KIJKSHOP 269l- 1750 mm Sint arriveert per boot in Oost-Souburg MAANDAG 28 NOVEMBER RECEPTIE DONDERDAG 24 NOVEMBER 1983 PZC/streek 20 jgför-Nüvooï 100% Katoen Perfekte kwaliteit Carre-systeem Energiebesparing Vrijdagmarkt Vlissingen, Recht oostbubg tegenover de Hema VERSE WIJTING 2 kilo 4,50 per kilo2,60 'DE BETERE GESCHENKEN' Vïctorinox, dè Zwitserse zakmessen SPECIAALZAAK Bij Vroom Dreesmann vindt u donsdekbedden waaronder het riant rusten is. En, ze zijn tijdelijk zó uitzonderlijk laag geprijsd, dat we gerust van nu-of- nooit voordeel kunnen spreken. Adviesprijs 120.- Alléén in de Kijkshop regelmatig heen en weer tussen Krab- bendijke (de hoofdpost) en Waarde. De jonge PTT-er liaa altijd al de noodzaak van diploma's ingezien. In zijn vrije uren volgde hij cursussen, zodat hij de achterstand van 'alleen maar lagere school' wat inhaalde. Later zou hem dat bij promoties van pas komen. Na de tweede wereldoor log moest Van Zweden in militaire dienst. Toen hij daar in het voorjaar van '49 uitkwam, en hij weer bij de PTT aanklopte, bleek er geen werk in de directe omgeving te zijn. Wel in Roosendaal, waar hij bleef tot 1951. In dat jaar kwam er een post vrij in Goes, waar Van Zweden met succes naar solliciteerde. Zijn rang werd besteller. In 1960 volgde zijn benoe ming tot hoofdbestcller. Vijftien jaar later kon hij zich hoofdemployë I noemen; een functie die hij tot op de dag van vandaag vervult. ,.In vergelijking met vroeger is er bij de PTT niets wezenlijk veranderd", meent Van Zweden, „de zaak is na tuurlijk nu wel in vergaande wijze geautomatiseerd, maar in principe doet de besteller nog hetzelfde werk. De jubilerende PTT'er C. M. M. van Zweden. OOST-SOUBURG - Sint Nicolaas ar- door een vertegenwoordiger van het riveert zaterdag 26 november per Vlissingse gemeentebestuur. Daarna boot in Oost-Souburg. De aankomst Saa' de Sint per paard en bijgestaan van de stoomboot is even voor 13.00 door zÜn zwiute pieten door de stra- uur aan de Loskade. ten van Souburg om daarna weer terug te keren in het 'Middenhof. De Vandaar stapt de Spaanse bisschop in Kanaalstraat zal gedurende de feeste- een taxi. die hem naar het wijkcen- lijke intocht tussen halfeen en half- trum 'Middenhof aan de Kanaal- twee voor al het rijdende verkeer zijn straat brengt. Om even na 13.00 uur afgesloten tussen het Koopmansvoet- wordt de Sint daar welkom geheten pad en de Haaksbergenstraat. GOES Een bezig baasje. Zo kun je de 57-jarige C. M. M. van Zweden uit Goes rustig noemen. Naast zijn werk bij de PTT in Goes, is hij actief in verschillende onderdelen van de vak bond; hij is een enthousiast kruisnet- visser en bloemenkweker en heeft bovendien nog een lapje akkerbouw grond in Waarde te onderhouden. Bij de PTT is Van Zweden zondag 27 november op de kop af veertig jaar. Om die reden is er de dag erna (maandag 28 november) een jubi leumreceptie in café-restaurant De Landbouw in Goes. De receptie loopt van 19.30 tot 21.30 uur. „Ik kom tijd tekort", zegt hij. Graag zou Van Zweden nog eens wat boeken lezen, maar dat komt er niet van. Ondanks zijn veelvoudige bezigheden blijkt hij een rustig man, die kalm de tijd neemt om zijn zinnen te formule ren. Dat daar veel vakbondsjargon tussen zit, is waarschijnlijk te danken fzijn achtergrond. Zich op de borst slaan doet hij bepaald niet. Van Zwe den vindt dat hij als ieder ander zijn werk doet, en daarmee basta. Aan de andere kant staat hij echter niet afke rig tegenover een eventuele vervroeg de pensionering. „Dan kan een jonge kracht de zaak overnemen", zegt hij. De PTT-er wil het wat rustiger aan gaan doen. Vandaar dat hij volgend jaar het vakbondswerk vaarwel zegt. Het verhaal van Van Zweden begint 94 augustus 1926 In Waarde. Als zoon van een landarbeider kwam hij na de lagere school ook in de landbouw terecht. Daar tussendoor, in moeilijke tijden, werkte hij nog twee winters 'in de mossels' in Yerseke. Dit beviel het toch niet bijster goed. „Als ik de kans krijg", dacht hij, „dan neem ik een vaste baan als politieman of postbo de". Dat laatste kwam uit. Van Zwe den werd gevraagd om als hulpbestel ler in Waarde te gaan assisteren. We schrijven november 1943. Vanwege de bezetting waren er geen fietsbanden dus werd het loopwerk. Aanvankelijk één uur per week, op zaterdagmiddag, voor 43 cent. In 1945 werd de besteller In de gemoedelijkheid van de klanten zie ik ook niet veel verschil, hoewel dit vaak wordt geïdealiseerd Het ligt hoofdzakelijk aan jezelf of je goede sociale contacten hebt." Hij herinnert zich nog die keer dat hij enkele jonge PTT-ers, op 1 april, door heel Goes stuurde op zoek naar een zogenaamde telextelefoon. Van Zweden vertelde de jongelui dat die in Goes.aangeko men was en of ze het apparaat maar even bij de telefooncentrale wilden ophalen. De grap liep wat uit de hand, want even later was half de PTT Van Goes met Breda aan het bellen waar die telextelefoon nu bleef. In de vakbond CFO (Christelijke Fe deratie van Overheidsperosoneel) ver vult Van Zweden verschillende taken. Hij is lid van de Districtsdienst Com missie en daarnaast werkt hij namens het PTT-personeel in een aantal werk groepen. Zo was hij actief in de reali sering van het Expeditie Knooppunt Roosendaal. Van Zweden zit in het CFO-hoofdbestuur-afdeling PTT en is lid van de Landelijke Groepsraad PTT. Als een soort van verbindingsman tussen de Groepsraad en het kader personeel, heeft hij zitting in de Dis tricts Kontaktgroep. Hij was com mandant van de PTT EHBO-groep en voorzitter van de kantinecommissie. Inke Otte exposeert textiel-objecten in Gevangentoren VLISSINGEN Inke Otte exposeert van vrijdag 25 november tot 6 januari textiel-objecten in de 'Gevangento ren' aan Boulevard de Ruyter in Vlis singen. De tentoonstelling wordt vrij dag 25 november geopend. De ope ningsperformance is om '21.00 uur door 'Adem'. De expositie is dagelijks geopend vanaf 17.00 uur, behalve op dinsdag. Swingavond in Piek Vlissingen VLISSINGEN Tijdens een swing- avond in het Vlissings ontspannings centrum De Piek treden zaterdag 3 december twee Vlissingse groepen op: Starlets en Drainpipes. Beide groepen spelen rock 'n roll. Na afloop van de swingavond is er een bal-na. De aanvang van de bijeen komst is omstreeks 21.00 uur. Zaal open; 20.00 uur. Jubileumuitvoering zangvereniging DOMBURG - De zangvereniging 'Vol harding leidt tot het Doel' uit Dom burg geeft morgen, vrijdag, een uit voering in verband met het negentig jarig bestaan van de vereniging. De uitvoering is in het Schuttershof en begint om 19.30 uur. RK zangkoor in Middelburg viert 35-jarig bestaan MIDDELBURG - Het Middelburgse roomskatholieke zangkoor Cantate Domino vierde afgelopen zondag het vijfendertigjarig betsaan. Het koor onder leiding van de heer C. D'hert zong tijdens de hoogmis in de kerk aan de Lombardstraat onder andere het Tantum Ergo van Victoria en het Domine salvum Fac. Verder werdende vaste gezangen uit de paus Johannesmis ten gehore ge bracht. De orgelbegeleiding werd verzorgd door mevrouw T. van de Hurk. Na afloop vond in besloten kring een gezellig samenzijn plaats in het Ka tholiek Militair Tehuis aan de Blin- denhoek. Pastoor J. Hendrikse hul digde daar zes leden en reikte aan elk van hen een gouden speldje, uit. De heer L. Castenmiller kreeg het klei nood voor onafgebroken lidmaat schap sinds de oprichting in 1948 Voor 25 jaar lidmaatschap werden gehuldigd de heren M Castenmiller, J. Kroeders, W. van Otterdijk, C. Paulussen en J. van Tongeren. Voorzitter ,B. Daalhuizen feliciteerde de jubilarissen en zorgde dat de echt genotes een bloemetje kregen. Hij bedankte koor, dirigent en organiste voor hun inzet. De bijeenkomst werd besloten met een broodmaaltijd, Sinterklaas komt aan in Arnemuiden ARNEMUIDËN - Sint-Nicolaas doel zaterdag 26 november zijn intocht ii Arnemuiden. Omstreeks half drie komt de goedheiligman per boot aan in de haven van het vissersstadjs Daar wordt hij ontvangen door ecu bestuurslid van de winkeliersvereni. ging DEK in Arnemuiden. Dat gebeurt om half drie. Vervolgens maakt de Sint een rondrit door he; dorp. De route is. Haven, Langstraat Markt, Zuidwal, Walstraat, Langs, traat en Westdijkstraat. Daar, op he; eindpunt van de tocht, wordt de uit slag van de kleurwedstrijd bekendge- maakt. Tijdens de rondrit verleent hei muziekgezelschap Arne's Genoegen muzikale medewerking. Bowlingtoernooi gewonnen door Henny Ossendrijver BIGGEKERKE Met inschrijvinj van 52 teams uit heel Nederland, werd het vierde Kaasboer Bowling Toer nooi gespeeld. Met 4 pins verschil gooide Henny Ossendrijver uit Rijs- wijk een game van 275 in dit toernooi Met 9 strikes op een rij, een spare een afmaker van 6 pins bereikte hij dit resultaat. Mede hierdoor is hij voordi tweede maal winnaar geworden. Voor het vierde jaar ging Rijswijk metdt eer strijken. Maai' voor Biggekerks waren er ook prijzen te verdelen; ft HCP-finale werd gewonnen door Wil Simons, en voor de tweede keer was het trio van 'De Kaasboer' zelf eerste Adverteren doet verkopen KUK in Waarde ziek. Van Zweden nam het over en fietste op anti-plof banden Collecte VEERE - De collecte ten bate van het Koninklijk Nationaal Fonds Sport Gehandicapten bracht in Veere 754,55 en in Gapinge 196,65 op Dit vulgewicht garandeert u behaaglijke warmte. Kijkt u de cijfers er maar op na: 1 -Persoons 700 gram, 2-Persoons 1000 gram. Een donsdekbed is pas een écht donsdekbed als er gegarandeerd 65% echte dons en 35% donsveertjes in zijn verwerkt. Dit dekbed voldoet aan die eis. Een goed dekbed regelt het klimaat heel nauwgezet Met zo'n komfortabel warm donsdekbed bespaart u de nodige energie: de verwarming kan de hele winter door gerust uitblijven op uw slaapkamer! De overtrek is voor het goed funk- tioneren van een dekbed netzo belangrijk als de vulling. Overtrekken moeten ventilerend en vocht- regulerend werken. En dus van de allerbeste kwaliteit zijn. De overtrek van dit donsdekbed is van 100% eerlijke katoen gemaakt. Het carré-systeem zorgt voor een gelijkmatige vulling, die niet verschuift. Dat komt doordat bij een carrébed rechthoekige vakken worden ingestikt en met de hand gevuld 2-Persoons, 200x200 cm. vulgewicht 1000 gram. aesz= i 1-Persoons, 135x200 cm. vulgewicht 700 gram. EEHMHDV «ElEGEflCHttH lüXRFNHUK) VROOMS DREESMANN Horloges bijvoorbeeld vindt u in een enorm assortiment. Quartz- en opwind- uurwerken, digitaal en analoog of zelfs ge- kombineerd! Sporthorloges en stopwatches. En allemaal razend goedkoop.Kijk maar naar deze twee kwaliteitshorloges van Junghans! Quartz gestuurd dameshorloge met mineraal glas, chroom kast en echt lederen band. Quartz gestuurd herenhorloge met datum, doublé kast en lederen band. HH U Per model. Hl Adviesprijs 179.- Alléén in de Kijkshop ^^7 De Kijkshop heeft ook 'n fantastisch assortiment huishoudelijke artikelen en apparaten. Allemaal van de beste kwaliteit en de beste merken Nergens anders vindt u zoveel keuken- en huishoud hulpen voor zulke lage prijzen Zoals deze keukenset van origineel Sheffieldstaal, door en roestvrij en voorzien van oersterke kunststof heften. Onverwoestbare kwaliteit met 10 jaar garantie- De set bestaat uit 12 messen waarbij een diepvriesmes plus nog 'n 2-delig trancheercouvert. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Elektrisch en mechanisch gereedschap is er bij de Kijkshop te kust en te keur Voor hobbyist en Van fijne horlogemakers schroeve- draaiertjes tot compres soren en lasapparaten. Boormachines en alle denk bare apparaten voor hout en metaalbewerking. En u betaalt er veel minder Deze 40-delige dopsleu- telset van verchroomd gereedschapstaai bijvoor beeld in overzichtelijke metalen doos. Adviesprijs I II Alléén in de Kijkshop De Kijkshop heeft ook een prachtige kollektie stijlklokken voor ongelooflijk lage prijzen. Zoals deze staande Junghans klok met welluidende gongslag op hele en halve uren. Fraai afgewerkte kast in noten finish. Nauwkeurig 8-daags uurwerk. Totale hoqgte 210 cm. U bestelt in de Kijkshop en krijgt deze klok veilig en gratis thuisbezorgd, zo mogelijk nog voor 5 december maar in ieder geval voor de Kerst. Adviesprijs 1100.- Alléén in de Kijkshop Nergens meer keus in zoveel spannende elektronische hand-en table top-spellen als bi| de Kijkshop! En... nergens lagere prijzen Speel maar mee op deze elektronische handspellen. tevens digitale klok met uren, minuten, sekonden, datum en alarm. Alléén in de Kijkshop groothandelsprijzen voor iedereen Amersfoort: Hellestraat 9/ Amsterdam: Bulkslolermeerpleln 158, Burg de Vlugllaan 145, Ferd. Bolstraat 89 93/ Arnhem: Roggestraal 17 Beek (L): Weihouder Sangerstraat 57 Breda:Markendaalseweg 64 Moerwijk 26/DenBosch'Zuiderparkweg 68. Helftheuvelpassage 268' Capellea.d.IJssel:Koperwiek 75/DenHaag:DeSavorinLohmanplein 20/ Drachten Moleneind 26/ Eindhoven: Woenselse Markt 19. Stralumsedljk 361 Emmen: Hoofdstraat 831 Enschede: Hengelosestraa! 24 Groningen: WeslerkacJe 17 Haarlem- Nicepassage Winkelcentrum Schalkwijk Heerlen: Geleenstraat 64 Helmond: Parkgebouw. Smalle Haven 3/ Hengelo: Deldenerstraat 2A Hilversum: Neuweg 29 Leeuwarden: Nieuwe Oosterstraal iB. Leidschendam: Winkelcentrum Leidschenhage Maastricht: Fr. Romanusweg 2 Middelburg Lange Viele42-50/Nijmegen: Bisschop Hamerstraat 16/Roermond: Kruisherenstraat3! Roosendaal: Nieuwe Markt 3 Rotterdam: Beyerlandselaan 72, Meent 22-34 Rijswijk In de Bogaard F1.3Tilburg: Schouwburgring 20-24 Utrecht: Hammerskióldhof 72, Roelantdreef 280 Venlo: Havenkade 20 Vlaardingen: Van Baerlestraat 145-1531 Weert: Roermondseweg 301 Zeist: Slotlaan 199

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20