bij Driehonderd banen weg afbouw van de Deltadienst ECONOMISCHE ZAKEN. Kamer wil meer actie minister tegen oestermonopolie Vervoex Cursus computerkunde in Goes VOOR 250 MAN ANDER EMPLOOI Cathy den Boer kweekt kampioens- vogeltjes ZEEUWS PLA TENBOEK MERCEDES-BENZ^». STER-OCCASIONS. «81 DONDERDAG 24 NOVEMBER 1983 PZC/provincie 17 ZIERIKZEE Door de opheffing van de Deltadienst van rijkswaterstaat verdwijnen in mensen zelf En het heeft ook te Zeeland ongeveer 300 arbeidsplaatsen. Voor circa 250 medewerkers van de dienst kan in de '"aken met het opleidingsniveau De hoger geschoolden zijn makkelijker provincie ander emplooi gevonden worden, onder meer bij de directie Zeeland van elders inzetbaar aldus ïr De Smet rijkswaterstaat en bij een Middelburgse dependance van de nieuw te vormen landelijke HlJ15 met name ook bezored over de dienst getijdewateren. De afbouw van de Deltadienst moet in de komende jaren geregeld met^een Tij°delijke°a^ieddsovereenS worden en is een logisch gevolg van het aflopen van de werkzaamheden in het kader van het komst Daar proberen we wei voor te Deltaplan. Rijkswaterstaat streeft er overigens naar voor medewerkers in vaste dienst beïefde^p^iuno^m gedwongen ontslagen te vermijden. Of dat ook kan gelden voor de ongeveer 100 medewerkers met een tijdelijk arbeidscontract, is niet zeker. Bij de Deltadienst zijn momenteel voor rijkswaterstaat i jo'n 670 arbeidsplaatsen bezet. Het den van bestaande in Zeeland (550) en een kleiner aantal in Den Haag (120). De belang rijkste vestigingen ln de provinciezijn: Burghsluis (waterbouwkundige werken west), Zierikzee (algemene ta ken, meet- en studieafdeling), Bergen Zoom (waterbouwkundige werken oost) en Middelburg (milieu en inrich ting). In beginsel zullen deze vestigin gen allemaal verdwijnen. Hooguit blij ven - onder verantwoordelijkheid van andere diensten/directies - enkele kleine dependances afdelingen over. De arbeidsplaatsen die Zeeland kwijt raakt zijn voor het overgrote deel van hoogwaardig niveau Een en ander blijkt uit mededelingen van ir F de Smet. voorzitter van de ssrkgroep afbouw Deltadienst. Hij erbre- van waterkwaliteit, waterkwantiteit activiteiten, en grondwater (met een scheiding in rekening moeten houden met ontslag, tenzij hun functie blijvend wordt of elders een andere functie is" De voorzitter van de werkgroep af bouw onderstreept dat nog veel vaag Dankzij dat gegeven is het mogelijk zout en zoet) vooral ook wat betreft is, omdat slechts de hoofdlijnen be de meeste medewerkers van de Del- de milieu-aspecten; een uitbreiding kend zijn, Daartoe rekent hij in elk tadienst een andere baan aan te bie- van het werk van de directie Noord- geval: den. Ir De Smet stelt dat het onder zee op het gebied van indeling, mi- 9 het COnstructief-techmsche deel meer gaat om een ruimere aanpak lieu en internationale aangelegenhe- van de waterbouwkundige kennis bij den. In het bijzonder ten aanzien van de afdeling waterbouwkundige Zeeland komt erbij het onderhoud en werken west wordt ondergebracht bij beheer van de nieuwe Deltawerken, de cjirectie sluizen en stuwen; dit met als uitschieter de stormvloedke- gebeurt in een kleine hoogwaardige ring in de Oosterschelde. Dit pakket kern van ongeveer 20 medewerkers wordt ondergebracht bij de directie bujten Zeeland; Zeeland van rijkswaterstaat. de taken van de afdeling water- Ir De Smet erkent dat de afbouw van b0Uwkundige werken oost worden de Deltadienst de nodige omscholing hoofdzakelijk als een regionale aange- en verhuizingen met zich brengen. Hij legenheid gezien en zullen worden heeft begrip voor de onrust die onder ondergebracht bij de directie Zee- de medewerkers van de dienst heerst. [and Universiteitsfonds Leiden houdt bijeenkomst in Middelburg MIDDELBURG Het Leids Univer siteitsfonds houdt morgen, vrijdag, .Niemand heeft zin. nu die voor de bij de diensten getijdewate- 21 plaatsen in Nederland en daar- feiten komt te staan, daar uitvoering ren en binnenwateren is ruimte voor beklemtoont dat de wijze van ophef- buiten bijeenkomsten voor afgestu- aan te geven. De consequenties voor pjaatselijke vestigingen. daarbij Lig van de dienst en het overhevelen deerden van de Leidsc universiteit, de mensen zijn vaak nogal groot", wordt gedacht aan een bezetting van van de medewerkers naar andere Dit ter gelegenheid van het feit, dat 43 betoogt hij. wijzend op verkoop koop enkele tientallen medewerkers; Mid- functies. nog niet in details vast staat, jaar geleden prof mr R. P. Cleveringa woningen, werkende vrouwen, en der- dejburg komt voor zo n decentrale Een aantal hoofdlijnen is getrokken, zijn protestrede hield tegen het ont- gelijke. De Smet voegt er meteen aan vestiging in aanmerking- maar volgens De Smet is pas in de slag van twee Joodse hoogleraren toe dat de afbouwoperatie met als een blj de directie Zeeland komen nieu wste helft van 1984 'een redelijke door de bezetter. Deze rede leidde tot verrassing komt. ,,De Deltawerken en we meettaken en arbeidsplaatsen in mate van duidelijkheid' te verwach- de arrestatie van prof Cleveringa en dus ook de Deltadienst zijn altijd een de sfeer van onderhoud en beheer, ten over de totale operatie. Enkele de sluiting van de Leidse universiteit, tijdelijke zaak geweest". De onrust met mogelijk vestigingspunten in Zie- 'werkgroepen zijn bezig met het op- In Middelburg is er een bijeenkomst heeft naar zijn mening ook te maken rikzee en Middelburg stellen van rapporten, die begin vol- in hotel Nieuwe Doelen Prof dr H. C met de onzekerheden over wat in de >jaasl het uitbrengen van rapporten gend jaar moeten verschijnen. Bin- van de Hulst spreekt over 'De Leidse toekomst precies gaat gebeuren. Hij en adviezen, zal de komende periode nenkort brengt de structuurgroep wa- Sterrenwacht tussen verleden en toe- vindt het moeilijk aan te geven wat de ook gebruikt worden voor breed terhuishouding advies uit over (perso- komst'. Prof dr J. M. S. Baljon houdt grootste probleemgroep is. „Het overleg. Diverse geledingen binnen /iele) invulling van de nieuwe diensten een lezing over'sexualiteit vanuit de kwetsbaarste zyn de mensen die zelf rijkswaterstaat worden daarbij be- getijdewateren iDGWi en binnenwa- Moslimse optiek'. De bijeenkomst be- geen initiatief ontplooien om zich te trokken. Wanneer in de loop van 1984 (eren (DBW). In deze twee diensten gint om 17.00 en zal duren tot 21.30 orienteren op iets anders Of men definitieve keuzes kunnen worden zullen opgaan: de directie waterhuis- uur. goed werk houdt, ligt mede aan de gCrnaakt, dan kan vanaf 1983 de meer ingrijpende afbouw van de Delta dienst beginnen, zij het stap voor houding en waterbeweging; het rijks instituut voor zuivering van afvalwa ter. de afdeling waterloopkunde-Del- tedienst, milieu en inrichting-Delta- idienst. Naast de Deltadienst is in deze der halve ook de positie van de advies dienst Vlissingen (directie waterhuis houding en waterbeweging), met on- |geveer 100 medewerkers, in het ge ding. De Smet vertelt dat in feite al enkele jaren voorbereidingen worden [getroffen voor de afbouw van de Del tadienst. ,,We proberen schokken te voorkomen", zegt hij. Zo zijn de afge lopen periode geen nieuwe medewer kers meer aangetrokken bij de Delta ldienst en elders in de waterbouwkun- sfeer bij rijkswaterstaat. Uit an dere directies zijn tijdelijk mensen bij de Deltadienst gedetacheerd (onge- De Smet wijst erop dat het luwproces geleidelijk zal verlopen ■tn zeker tot in de jaren negentig zal «lopen. Dat de sanering als zoda- een zaak van lange adem is. ziet niet als een groot bezwaar, voorop- steld dat er wel zo snel mogelijk idelijkheid komt over de te volgen Onderhoud Min of meer parallei aan de afbouw van de Deltadienst loopt de ontwik keling van nieuwe aandachtsvelden Reeks diefstallen in centrum Goes GOES Bij de firma C. P. S., een handel in sportartikelen aan de VVest- iavendijk te Goes, is voor ongeveer 10.000 gulden aan goederen ont- ïreemd. Het is nog niet precies be land wat er is ontvreemd omdat de recherche van de Goese politie niet beschikte over een lijst van gestolen goederen. Het is ook niet duidelijk aanneer de inbraak is gepleegd, maar een woordvoerder van de re- therche hield het op de nacht van ünsdag op woensdag. 'In diezelfde nacht werd ook ingebro ken in de snackbar van de stationsres tauratie te Goes. Na het forceren van de deur aan de westzijde, werden een I van 180 gulden aan wisselgeld en elf sloffen sigaretten meegenomen. Verder deed de Belg A. C. M. G. K. uit .Sorgerhout aangifte van de diefstal ftn zijn trailer en plezierboot. Die stonden op het parkeerterrein aan de Albert Joachimikade te Goes tegen- ever de jachthaven. De boot heeft de S2am Tapir en heeft een wit-gele pleur. Af Cathy den Boer met haar twee 'kampioenen'. OUWERKERK Cathy den Boer uit Ouwerkerk houdt zich nog maar een jaartje bezig met het kweken van zebravinkjes. Niette min is ze deze dagen opvallend in de prijzen gevallen. Twee van haar 'zwartmaskers' eigen kweek, een pop en een mannetje, behaalden elk met 89 punten een kampioen schap. De pop kreeg de titel bij de jeugdleden op de onderlinge ten toonstelling van de vereniging van vogelliefhebbers De Kolibrie in Oosterland. En het zebravinkje van het mannelijk geslacht werd als nationaal jeugdkampioen aan gewezen op de nationale tentoon stelling in Willemstad, waar Cathy ook nog een eerste en een derde prijs behaalde. De 14-jarige leerlinge van de huis houdschool in Zierikzee zegt blij verrast te zijn met haar prijzen. Haar voorliefde voor het kweken van vogels heeft ze overigens niet van vreemden, want ook vader en moeder Den Boer zijn echte 'lief hebbers'. Niet zo verwonderlijk dus dat Cathy als cadeau voor haar dertiende verjaardag jeugdlid van De Kolibrie mocht worden, waar van haar vader Iman secretaris is Gelet op de onlangs behaalde kam pioenschappen is Cathy van plan om haar zebravinkjes ook te pre senteren op de grote provinciale vogeltentoonstelling van het dis trict Zeeland van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers volgen de maand in Bruinisse. en in janua ri op de nationale tentoonstelling in Breda, waar zo'n 7000 vogels te zien zullen zijn. Om dc 'zwartmaskers' op die voor de liefhebbers zo belangrijke gele genheden in hun fraaiste staat te tonen zegt de nationaal jeugdkam pioene uit Ouwerkerk de vogeltjes grondig te wassen met babysham poo. Cathy zeept ze in met een scheerkwast. En de snaveltjes maak ik prachtig glimmend met baby-olie, vertelt ze opgetogen over haar pas behaalde prijzen- schat. stap. Rino Visser imjst commissaris Boertien iets aan in het Zeeuws Platenboek. Links op de foto bibliothecaris mr W. D de Bruine van de Provinciale Bibliotheek en Frans van den Dnest MIDDELBURG Commissaris menlijke uitgave van Pitman in van de koningin dr C. Boertien Goes en Fancy te Middelburg. D:- heeft woensdag het eerste officiële recteur J. van de Boom van Pitman exemplaar in ontvangst genomen gaf een overzicht van de totstand- van het Zeeuws Platenboek. Het koming van het boek Hij vertelde werd hem aangeboden door tekst- dat ter gelegenheid van de jaarwis- schrijver Frans van den Driest (34) sehng 1981 82 een folkloreposter uit- uit Serooskerke (Wi en tekenaar kwam. die erg bleek aan te slaan fer Rino Visser (28) uit Goes. Het boek was een geeft een dwarsdoorsnede van het proefden leven en werken van de Zeeuwen, van hun gebouwen, water, flora en fauna en hun folklore. Naast oude re zaken wordt ook aandacht be steed aan hedendaagse ontwikke- we poster en een kalender i Iingen. De tekeningen in het boek typisch Zeeuwse onderwerpen an- staan centraal; bij elke afbeelding dermaal een succes bleken, het idee druk nodig) bepaalde behoefte in het Zeeuwse en we hebben gedacht wat kunnen we meer doen met dit gegeven" aldus Van de Boom Hij maakte duidelijk dat, toen een nieu- is een toelichtende tekst opgeno men. Dr Boertien was ingenomen met het boek. Al bladerende stelde hij vast dat de makers een interes sant en afwisselend boek hebben samengesteld. „Boeiend", aldus de commissaris tijdens de aanbie- dingsbijeenkomsl in het Middel burgse Abdijcomplex. Het Zeeuws Platenboek is een geza- ontstond een boek te maken. Belangstelling De Pitmandirecteur wees erop dat een snelle produktie niet mogelijk was. Er moest veel opgezocht en bestudeerd worden. Ook was het maken van een onderwerpenkeus niet eenvoudig. Van de Boom zei dat lang niet alle Zeeuwse zaken in het boek aandacht krijgen. „Het boek is niet volledig. Maar alle Zeeuwse onderwerpen erin, zou nog jaren vergen", merkte hij op. De uitgever vond een vervolg dan ook voor de hand liggend, ook al omdat de belangstelling voor het platenboek op voorhand groot is. Begin volgend ja#r komt er al een herdruk, gelijktijdig met een En gelstalige uitgave. Directeur Van de Boom noemde het geen echt nostalgisch boek, omdat de samenstellers zich niet beperkt hebben tot de geschiedenis. „We hebben bewust het heden erbij be trokken Vandaar dat bijvoorbeeld ook de kerncentrale bij Borssele en havenoverslagactiviteiten te zien zijn", betoogde hy. Het Zeeuwse Platenboek is in drie delen ge splitst. over de zee. het land en de Zeeuw Elk deel is weer apart onder verdeeld in vele onderwerpen. MOTIE TEGEN BELEID BRAKS iVan onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer onderneemt opnieuw pogingen om het inmiddels befaamde 'oestermonopolie' van de Versekse, in Vervoex verenigde oes terkwekers te doorbreken, en acht het beleid dat minister Braks van landbouw en visserij op dit gebied voert té beperkt. CDA. PvdA en SGP Inbraak koffieshop in Middelburg MIDDELBURG - Onbekenden ben in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een koffie shop aan de Lammerensteeg in Mid delburg. Ze trapten de ruit van de voordeur in en kraakten een speelau tomaat. Die bleek echter geen geld te bevatten. Zonder iets te hebben mee genomen zijn de daders vertrokken. T K. uit Middelburg heeft aangifte gedaan. Drs. Van Haperen Middelburg wordt hoofdbestuurslid N atuurmonumenten MIDDELBURG Drs. A. M. M. van Haperen uit Middelburg is gekozen tot lid van het hoofdbestuur van de landelijke Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. De verkiezing vond plaats tijdens de najaarsvergadering van de Vereni gingsraad te Utrecht. De heer Van Haperen is als bioloog werkzaam bij het Bureau Natuur en Landschap van de Provinciale Planologische Dienst Zeeland. Hij maakt al geruime tijd deel uit van de districtscommissie Zeeland van Natuurmonumenten. vinden dat andere bedrijven dan die van 'Vervoex' de kans moeten krijgen om véél meer dan nu mogelijk is Zeeuwse oesters uit het Grevelingen- bekken op te vissen. Om die reden werd Braks woensdag geconfron teerd met een nieuwe motie, waarin hem gevraagd wordt andere oester kwekers dan die van Vervoex „vol doende mogelijkheden te bieden". Minister Braks omarmde de motie weliswaar en zag er een aanmoediging voor zijn beleid in. de werkelijkheid is anders Landbouw en visserij heeft altijd een uiterst terughoudend beleid gevoerd voor wat betreft de uitgifte van nieuwe percelen aan oesterkwe kers die destijds -met een gesloten Oosterschelde als 'wenkend' perspec tief- hun bedrijf stillegden Die oud kwekers -er zijn 105 gegadigden- wil len nieuwe kansen, nu de Oosterschel de half-open blijft en hun cultuur kan blijven bestaan Het departement echter wil eigenlijk niets nieuws doen zolang de Oosterscheldewerken niet zijn voltooid en er enig zicht is op de situatie die dan ontstaat. Inmiddels praat de Kamer al vele jaren lang over het te doorbreken monopolie van Vervoex. de enige kwe kers die zich met hebben laten uitko pen en op eigen risico zijn doorge gaan. ten Hij had inmiddels geprobeerd om via vragen minister Braks te bevesti gen in diens terughoudende rol. Braks antwoordde Te Veldhuis bij voorbeeld dat de Yerseke Bank -wel licht geschikt voor nieuwe percelen- grondig zal moeten worden schoonge maakt Er ligt een behoorlijke laag zand. De kosten daarvan, door Rijks waterstaat op 15 a 20 miljoen geschat komen voor rekening van het bedrijfs leven en dan gaat het met name om de mensen die zich al hebben laten uitkopen. Voor hen heeft Braks géén geld over. Te Veldhuis waarschuwde ook voor de uitgifte van percelen in de komen de tijd. Mocht na '86 blijken dat die percelen uiterst ongelukkig zijn geko zen, dan zou de overheid immers met schadeclaims kunnen worden gecon fronteerd, zei hfj. Het VVD-Kamerlid pleitte voor een terughoudend beleid, al was het alleen maar in verband met de oesterziekte Bonamia Ostrea: „Haastige spoed is zelden goed" Desondanks ligt er inmiddels een meuwe motie die ongetwijfeld zal wor den aangenomen Braks zegde giste ren toe dat hij nog dit jaar zal rappor teren hoe de vorderingen zijn oy de uitvoering van de begin dit jaar inge diende motie De minister antwoordde tot slot dat hij de komende jaren géén nieuwe mosselpercelen zal uitgeven, op inci dentele gevallen na. Hij wil wel dat de omvang van de totale mossel- kweek op peil wordt gehouden. In ieder geval staat vast dat er nieuwe percelen gevonden moeten worden voor die in het Volkerak en de Kram mer. die als gevolg van de Deltawer ken verdwijnen. Braks zei dat het nu nog onbekend is of het verlies aan oude percelen zal kunnen worden weggestreept tegen de uit te geven nieuwe. ADVERTENTIEi Motie Zestien cursisten van de .Zeeuwse dag- en avondscholcnge- ifflecnschap (ZI)ASG) in Goes leren .momenteel omgaan met de compu- [ttr- Ze volgen de cursus 'burger informatica', zoals deze cursus offi cieel heet. De Goese ZDASG-vesti- 5 er dit schooljaar bij wijze van [Proef mee begonnen. De kans bestaat Int in dc toekomst ook bij de andere ["stigingen van de scholengemeen- van volwassenenonderwijs ®'n cursus in het pakket wordt opge komen. Mevrouw I. H. Markusse-Tack, direc te van de ZDASG in Goes en samenstelster van de cursus, legt uit *aarom deze lessenreeks op touw is PKt „In de docentenvergadering rebben we vastgesteld dat het eigen- W bij de algemene ontwikkeling be kort om iets van de werking van «mputers te weten. Bij de cursisten 'Ifek dezelfde opvatting te bestaan. Na wat proefgedraaid te hebben aan het eind van het vorige schooljaar zijn we er in september echt mee begon nen." vertelt ze. De cursisten leren wat de mogelijkhe den van een computer zijn en hoe ze ermee om moeten gaan. Dat gebeurt aan de hand van theorie- en prak tijklessen. Eens in de veertien dagen krijgen ze anderhalf uur theorieles In de tussenliggende tijd oefenen ze - steeds twee cursisten samen - op de microcomputer waarover de school de beschikking heeft Het gaat er niet alleen om dat de leerlingen met de computer vraagstukken oplossen. Ze leren ook hoe ze met de programmeer taal basic' veranderingen in het com puterprogramma kunnen aanbren gen. De cursus computerkunde geldt als een bijvak. Er kan geen examen in worden gedaan. Mevrouw A van der Lelie uit Oostdijk over de reden waarom zij de cursus volgt: „Kinderen krijgen tegenwoor dig op öcnool ook volop met compu ters te maken Ik wil daar dan met mijn kinderen over kunnen praten." En mevrouw N Rooze uit Goes wijst erop dat een computer in de toekomst wellicht net zo'n vertrouwd verschijn sel wordt als inmiddels het elektroni sche rekenmachientje. „Op den duur heeft iedereen er misschien één in huis. Nou, dan wil ik er ook mee kunnen werken", aldus mevrouw Rooze. Uit een onderzoekje onder de deelnemers aan de cursus is gebleken dat betere mogelijkheden bij een solli citatie en het byhouden van de maat schappelijke ontwikkelingen de be langrijkste drijfveren zijn voor de cur sisten om zich te gaan verdiepen in het wezen van de computer. Gevolgen Het is ook de bedoeling dat in andere vakken ingegaan wordt op de compu ter. Wiskunde is zo'n vak en econo- mie-uoccnic Al. Maal zal de maat schappelijke gevolgen van de auto matisering aan de orde stellen. De cursus computerkunde is op touw gezet met gelden die beschikbaar wa ren voor emancipatie in het dag- en avondonderwijs voor volwassenen. Volgens het leerplan voor de cursus gaat er een sterk emancipatorisch effect van uit. De cursisten aldus dit plan. zullen het gevoel krijgen iets te hebben geleerd wat hun omgeving niet kan Hun zelfvertrouwen zal veel groter worden De hoop wordt uitge sproken dat daarmee ook meer de exacte en financieel-economische stu dierichtingen binnen hun gezichts veld komen. De laatste jaren worden meer compu tercursussen gegeven. Clubs van hob byisten en bedrijven houden zich er mee bezig. Het bijzondere van de cursus van de ZDASG in Goes is dat hij overdag wordt gegeven en volko men vrijblijvend is. Begin dit jaar kwamen de Kamerle den Eversdijk (cda). Konings (pvda) en Van Rossum (sgp) al met een motie die beoogde méér bedrijven een kans te bieden. De voorwaarden echter die op basis van die motie werden gefor muleerd maken het nieuwkomers ol spijtoptanten erg moeilijk om een eigen deel van de markt te veroveren. In de praktijk komt het er op neer dat de nieuwkomers van alle oesters -die door Vervoex worden opgevist en w aarvan een deel wordt gedistri bueerd onder andere bedrijven- slechts een gering deel ontvangen. Eversdijk was wat dat betreft enigs zins ontevreden over de vertaling die zijn motie kreeg Stelt deze doorbre king van het monopolie op de Greve- lingen iets voor. of is het alleen maar van psychologische betekenis vroeg hij zich af Konings en Van Rossum namen gelijkluidende standpunten Braks wil eigenlijk weinig doen. zeker niet in de komende drie a vier jaar Pas als bekend is hoe de Oosterschel de er na '86 uit zal zien en als de huidige oesterziekte bedwongen is zullen de aspirant-kwekers -meer dan honderd, zoals gezegd- iets horen van het departement Voorlopig zal er slechts experimenteel worden uitge zaaid in de Oosterschelde en zal er zeker geen uitbreiding van de com merciële kweek plaatsvinden. Braks' antwoorden waren voor Evers dijk. Konings en Van Rossum onvol doende. en een haastig geschreven motie werd in derde termijn inge diend om. zoals Eversdijk zei de kat de bel aan te binden. De signaalwer king is duidelijk Het departement moet een deel van zijn terughoudend heid laten varen VVD-woordvoerder Jan te Veldhuis weigerde, evenals begin dit jaar bij de eerste m( tie, z'n handtekening te zet- Wie economische zaken een hoofdrol laat spelen bij dc aanschaf van een occasion, komt tot de volgende conclusies: een volledige exploitatiekosten- vergelijking valt steevast uit in het voordeel van een Mercedes-Benz Ster-occasion bij alle kostprijscalculaties blijkt een Mercedes-Benz Ster-occasion zeer "voordelig" t.o.v. aanmerkelijk goedkopere wagens. Voor de prijs van een middenklasser rijdt u een topk lasser. Alleen bij de officiële Mercedes-Benz de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17