Hoek, AZVY en Steen leiden in damesvoetbal ri. 7 Eerste puntenverlies voor leider van zaalvoetbalcompetitie Axel Trainer George de Backer van Koewacht verwacht hevige strijd na de winterstop Ko van Doorn blijft leiden Zaalvoetbal Terneuzen Leider van zaalvoetbal Hulst neemt ruime afstand Breskens '82 naar tweede plaats Zavio SSSi VIJF PLOEGEN STRIJDEN OM EERSTE PLAA TS DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 PZC/ streek AXEL Al in de voorlaatste wed strijd van het zaalvoetbaltoernooi. door Bakkerij Risseeuw uit 'Zaanislag in de sporthal 't Sportuus Axel werd georganiseerd en waar- jjn door zogenaamde gemengde Itams werd deelgenomen, viel de bfslissing over de uiteindelijke klas sering. De ploeg van Van Hoorn uit Hoek zorgde voor een daverende ver rassing door het op dat moment op de tweede plaats staande Prijsslag een 3-2 nederlaag toe te brengen. De organiserende vereniging kon toen al feest gaan vieren; de laatste ontmoe ting tegen De Griete was toen louter een formaliteit. Ook nu weer tijdens de tweede uitga ve van dit toernooi bleek dat het spelen met gemengde teams (tijdens elke wedstrijd diende er per ploeg minimaal één dame in het veld te staan) best aantrekkelijk kan zijn. Na afloop van dit toernooi gingen er dan ook al stemmen op om een zogenaam de recreatieve competitie op touw te gaan zetten, waaraan enkel door ge mengde teams mag worden deelgeno men Opvallend overigens wel dat dit initiatief van Bakkerij Risseeuw zo veel heeft losgemaakt, dat er al een groot aantal van dergelijke toernooi en georganiseerd wordt de komende •noon/Jpn Deze tweede uitgave van het Bakkerij Risseeuwzaalvoetbaltoernooi werd met name op het sportieve vlak een succes. Tijdens de wedstrijden vielen er geen wanklanken te noteren, waar door het voor de scheidsrechters ui termate moeilijk was om de sportivi- teitsprijs toe te wijzen Het was ten slotte het team van De Griete dat hiervoor in aanmerking kwam. On danks dat de organiserende vereni ging alle wedstrijden winnend wist te besluiten, moest de Zaamslagse for matie wel iedere wedstrijd alles ge ven. Juist op de beslissende momen ten werd er toen door hen gescoord, meestal vlak voor het einde van de wedstrijd, waardoor de tegenstanders geen tijd meer hadden om nog wat terug te doen De eerste drie ontmoe tingen werden telkens slechts met één doelpunt verschil gewonnen. Pas toen bekend werd dat de beslissing al gevallen was. speelde Bakkerij Ris seeuw de tegenstander (De Grietei naar een ruime 3-0 nederlaag. Na afloop van het toernooi werden in de kantine van 't Sportuus de prijzen uitgereikt door de toevallig aanwezig zijnde Sint-Nicolaas De eindstand 1 Bakkerij Risseeuw. Zaam- slag: 2 Prijsslag Tenieuzen. 3 Van Hoorn. Hoek. 4 De Vuursche Axel. 5 De Griete. BRESKENS MET 9-0 VERSLAGEN BRESKENS Drie ploegen staan er gelijk aan de leiding van de Zeeuws-Vlaamse damesvoetbalcompetitie, namelijk Hoek, AZVV en Steen. Het tot voor dit weekend leidende AZVV kreeg zaterdag een lesje van Hoek dat met 5-2 dit belangrijke treffen won. Steen bleef gemakkelijk volgen door een 9-0 overwinning in Breskens. Hoek - AZVV - Een erg gemotiveerd Hoek heeft er in de topper tegen AZVV geen twijfel over laten bestaan ne de beste papieren had. De thuis- Hub speelde een goeie wedstrijd en tad bovendien het voordeel dat Willy Haak zeer vroeg in de wedstrijd haar doeg op 1-0 bracht. Conny van de 'Ijver maakte er 2-0 van. maar even !aier profiteerde de gevaarlijke AZW- spits Marlie van Ham van een foutje B de Hoekdefensie. wat zij knap af- grafte: 2-1. Kort voor rust omzeilde Inksback Lineke van Puyvelde de bultenspelval en bracht de ruststand op 3-1. Onder de goed leidende scheidsrech ter Lucien Rammeloo kwam AZVV na de hervatting goed terug in de wed strijd, doordat Marlie van Ham haar ploeg op 3-2 bracht. Hoek verhoogde na deze tweede tegentreffer de druk. Goed combinerend werd AZVV terug gedrongen en dit resulteerde in een vierde en een vijfde treffer, gescoord door Conny van de Vijver en Joan Hofland. De eindstand werd dan ook dikverdiend 5-2. Breskens - Steen Het was een erg eenzijdige vertoning op sportpark Baersande in Breskens. De gasten waren duidelijk de betere ploeg en drukten dit dan ook uit in hel produ ceren van doelpunten. Diana Broec- kaert en Vivian van Bunder namen met zijn tweeen alle negen doelpun ten voor hun rekening. Voor rust was het al vijf nul. waarvan het derde doelpunt uit een strafschop, nadat de Breskenskeepster Thea Kint omver had gelopen. Na rust bepaalde Steen de eindstand op 0-9. Diana Broec- kaert nam vijf doelpunten voor haar rekening en Vivian van Bunder vier. Philippine - Terneuzen De eerste overwinning voor Terneuzen. Al in de eerste helft was Terneuzen het beste elftal. Jacqueline Leums bracht de gasten al snel op 1-0. Even later werd een schot door Anita van Dixhoorn met de handen door een Philippine- verdedigster gestopt. Jacqueline Leu- nis scoorde met de toegekende straf schop het tweede doelpunt, wat te vens de ruststand was. Na de rust kreeg Philippine ook enkele kansen, maar dit leverde geen resultaat op. Terneuzen wist Deborah Harding een derde keer te scoren en dat betekende een verdiende 3-0 overwinning. Uilslagen Hoek - AZW 5-2; Breskens - Steen 0-9. Philippine - Terneuzen 0-3 Stand: Hoek 8-14 AZW 9-14; Steen 10-14; Hoofdplaat8-13. Spui 8-9. RIA 8-8, Biervliet 9-8. Terneuzen 6-2; Philippine 10-2, Bres kens 8-0 ZAAMSLAG Ko van Doorn heeft belangrijke slag geslagen in de strijd om de clubtitel van de kaart- vcreniging DVV uit Zaamslag. De voorlaatste ronde kwam hij zonder kleerscheuren door, terwijl zijn naas te concurrenten enkele punten lieten liggen. Met nog één ronde voor de boeg heeft hij nu veertien punten voorsprong op zijn broer Jaap van Doorn. Overigens werd deze ronde, die gespeeld werd in clublokaal Het Wapen van Zeeland, na loting gewon nen door Henk Schoonakker. slag van deze ronde l H Schoonak- ker5-60, 2 Jac. van Doorn 5-60, 3 B. van de Bos en H. van de Voorde 4-48, 5 W Leenm- en P. van Doorn 3-54; 7 M. de Vos H8; 8 J. van Doorn 3-46, 9 mevrouw Gelderland 2-50, 10 R. Mtchlelsen 2-43 De stand ln de strijd om het clubkampioen- Khap 1 Jac. van Doorn 497 .2 J. van Doorn TERNEUZEN In de Terneuzense zaal voetbalcompetitie werden de 83,3 C. van Doorn 480.4 W Leenhouts454, voorbije weck slechts acht wedstrijden gespeeld, zes in de tweede klas en M. de Vos 451. twee in de derde klas. De eerste klassers kwamen in het geheel niet in actie. Uitslagen bridge TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde de tiende wedstrijd van de wintercompetitie in hotel 'De Post' in Terneuzen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag is 1 de heren Meeuwse-Ris- seeuw. 2 de heren Sandnm-Visser. 3 me vrouw Bruyns-de heer Biesbroeck. 4 de dames Van de Dnes-Sandrini, 5 de dames R Touw-Van der Zande. In de C-h)n werd gespeeld met een howell twaalf met elf paren De uitslag is 1 de heren-De Jong-Dourleyn. 2 de dames Bakker-Van Poelje. 3 mevrouw Botter- de heer Arnoldi, 4 de heren De Regt-Verschelling. 5 de dames De Jong- Wlllemsteyn De bridgeclub 'Emergo' uit Temeuzen speelde de tiende wedstrijd van de winter- compeutie in hotel-restaurant De Milliano' ln Terneuzen In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren De uitslag is 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Van Dyk. 2 de dames Van de Dries- Sandrini. 3 de heren Sandnni-Visser, echt paar De Haan. 5 de heren Scheele-IJse- baert In de B-lljn werd gespeeld met een howeel veertien met een rusttafel De uitslag is: 1 de heren Kramer-IJsebaert. 2 mevrouw Van der Peyl-de heer Verdam. 3 de dames Pel-Schiltman. 4 de dames Ver- loop-Vreugdenhil, 5 de heren De Kock-Van de Casteel. 9 De wedstrijd tussen Zeeuwsch-Vlaanderen II en de Turnvereniging. AXEL Ondanks het feit dat de organisatoren van het zaalvoetballoernooi van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen op het laatste moment nog in het programma moesten gaan schuiven - twee teams van de Wielervereniging Middelkamp moesten ver stek laten gaan wegens de staking van het personeel bij de Zeeuwse veren - kan deze derde uitgave weer als volledig geslaagd worden beschouwd. Doordat pas in de laatste wedstrijd de beslissing moest vallen, was er sprake van een erg spannend verloop. In deze wedstrijd moest het team van Walhout de Visser met minstens vier doelpunten verschil winnen. Tegen stander Noordstraatpromenade. zelf geen kanshebber meer voor de eerste plaats, deed zijn sportieve plicht maar kon niet voorkomen dat de mannen uit Heikant de wedstrijd afsloten met een 9-2 overwinning. Hier door werden zij winnaar met op de tweede plaats de Zeeuwsch-Vlaamse Trimvereniging met evenveel winstpunten maar een iets slechter doelgemiddelde. Ook in hun onderling treffen was er van krachtsver schil weinig sprake, deze sloten zij af op 4-4 Wethouder H, de Mul van Axel sprak dan ook tijdens de prijsuitrei king van een toernooi dat in de eindsprint was beslist. Het derde team van de organiserende vereniging kwam één punt te kort om zich in de strijd om de hoofdprijs te mengen, door dit resultaat behaalde zij wel een fraaie derde plaats. Vierde werd de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen II, zij behaalden evenveel pun ten als de Noordstraatpromenade, maar hun doelsaldo was beduidend beter. Het eerste team van Zeeuwsch- Vlaanderen sloot de rij. De leiding van dit bijzonder sportief verloop lag in handen van de scheidsrechters Johny de Rijck en Paul de Zeeuw. HULST Door een ruime 3-0-over- winning op runner-up Hollandse Zaadhandel en het puntenverlies van Spitters'Bleijke (2-2 tegen Vervaet) is de positie van leider Klaus Napoleon in de zaalvoetbalcompetitie in Hulst opnieuw rooskleuriger geworden. Eenzelfde ontwikkeling valt waar te nemen bij de dames, waar Reprodruk in een rechtstreeks duel naaste bela ger Stadsherberg met 6-2 versloeg. Klaus Napoleon Het in het duel met het tot vorige week slechts twee ver- liespunten meer tellende Hollandse Zaadhandel geen twijfel over de ware krachtsverhouding bestaan Behept met een surplus aan technische vaar digheden domineerde Klaus geduren de de hele wedstrijd en werd Holland se Zaadhandel naar een overtuigende 3-0-nederlaag gespeeld. Doordat Spitters tegen Vervaedt niet verder kwam dan een 2-2-gelijkspel is de kloof met de naaste concurrentie nu vergroot tot drie punten (Spitters) en vier punten (Hollandse Zaadhan del). Eerder in de week kwam Hollandse Zaadhandel tegen The Movies met 3-2 met de hakken over de sloot Disco Love smaakte weer eens het zoet der overwinning door een 5-3- winst tegen Bar Sjalet en Goossens voegde twee punten aan het totaal toe door met 7-3 te zegevieren over De Reizende Man. Tempeliers en BLZ Bilderbeek hiel den elkaar op 2-2 De stand in de eerste klas Klaus Napoleon 10-19. Spitters Bleljko 10-16. Hollandse Zaadhandel 10-15; Vervaet 9-12. Goossens 10-11 BLZ Bilderbeek 10-7. Bar Sjalet 9-6 Tempeliers 10-6. Disco Love 10-4. The M ovies 9-4 Bij de dames vergrootte Reprodruk de voorsprong op Stadsherberg door m een rechtstreeks duel Stadsherberg met 6-2 te verslaan. Met verrassend goed voetbal kwam die dikverdiende zege tot stand. AZWZ kwam met 3-2 langs Napoleon Klaus en Bosland Mode moest aan Disco Love een 2-1- overwinning toestaan. Neckermann verliet de onderste plaats in de rang schikking door een ruime 3-0-zege op Van Jole Anthoms. De Vliegere won volgens verwachting van De Smickel met 2-0 De stand hij de damps Reprodruk 6-15 AZWZ 5-10; Stadsherberg 6-10. De Vliegere 6-9; Napoleon Klaus 6-5. Bosland Mode 6-5. Neckermann 6-5. De Smickel 5-4. Disco Love 6-4, Van Jole Anthonis 6-3. Nu de helft van de competitie er voor de meesteherenteams op zit, is de stand ln het topscorersklassement als volgt 1 P de Sutter (Cappendijk), 17 doelpunten. 2 C. van de Veeken (Klaus Napoleon), 16, 3 L. van Dorselaer (Cappendijk), 10; 4 J. Sturm (Spitters'Bleyko). 10; 5 P de Kort (Disco Love), 9. Bij de dames is de stand 1 M van Ham (Reprodruk), 12 doelpunten; 2 D. Broec- kaertiDe Vliegerei. 11, 3 P Steijaert (Stads herberg). 8; 4 L. Kort (AZWZi. 6. 5 M. van de Broeck (Neckermann). 6 OOSTBURG Leider Honda van Bosse verstevigde in de eerste van de Zavio zijn positie door in «n rechtstreekse confrontatie met bet op de tweede plaats staande Vooruit met de zege naar huis te pan. Breskens '82 profiteerde van de aisslap van Vooruit, door zelf Bron leverslaan en zo op te klimmen naar fe tweede plaats. Onderaan won Hoekert Verzekerin- ttn zijn eerste wedstrijd en deed op ie manier de laatste plaats over aan 3:on. ln de tweede klasse bleef leider Bak ten) Zagers gewoon winnen. De Ploeg «s het slachtoffer Adviesbureau Cok en Cebeco kwamen een punten- tólng overeen. !.';ti!agen: Honda-Vooruit 3-1Breskens '82- ï-ö.14-0; Cebeco-Cok 2-2. De Ploeg-Zagers ♦3. Hoekcrt-Casino 4-3 stand eerste klas Honda van den Bosse Hl, Breskens '82 6-9. Vooruit 6-8. Sluis 1 U.Ko Paepe 7-5 Sultan 5-5: De Zwaan 5-4. fcuno G-4. Hoekert 5-3. Bron 5-2 SaixI tweede klas Zagere 7-11. Du Com- atrce G-9, Sluis 2 7-9. Buitenlust 6-8. Cok '"•Oude Raedthuys 2 6-6, Harry Bonte 6-6, Sikkels 7-6, Cebeco 8-5. De Ploeg 8-5. Wiebs |Hp6-2. Programma woensdag: Hoekert-Bres- kens '82. maandag. Casino-Sultan; 1-De Zwaan. In de tweede klas' was vooral opval lend de monsterscore die Kravo be reikte tegen het willoze Instuif; 19-0. Maar ook Voltreffers, de huidige kop loper, trof regelmatig doel in het tref fen met Van Strien, zij het dat de 'dubbele cijfers' niet gehaald werden 9-0. Opmerkelijk was ook de gemak kelijke overwinning (6-1die Belastin gen - het enige team dat zich voorals nog kan meten met Voltreffers en Kravo - tegen sub-topper PZEM be haalde En Witte Boussen bleek na twee nederlagen op rij weer eens goed Volleybal SLUIS In de recreatieve volleybal competitie West-Zeeuwsch-Vlaande- ren wonnen de teams van Even Kij ken. Kikkers en Nivoc ieder hun wed strijd tegen respectievelijk Amro. VCG 1 en Verdegem met 3-0. Kaaispu- ters moest hard knokken tegen VCG 2 om dan uiteindelijk met 2-1 te zege vieren. Ledenvergadering badmintonclub TERNEUZEN De badmintonver eniging Terneuzen houdt woensdag de jaarlijkse algemene ledenvergade ring in café-restaurant 'De Vijverhof. Belangrijkste agendapunt vorm de Nederlandse Badminton Bond, die zoais bekend in financiële moeilijkhe den verkeert. De leden van de BC Temeuzen zullen zich moeten bera den over de te ondernemen stappen. De vergadering begint om 20.00 uur. de RWS en dagzelfde RWS verloor ook van Philips 2 (4-11. In de derde klas werd koploper RIO DTS reglementair met twee punten beloond omdat tegenstander Stoffels verstek liet gaan. PSV, een andere kandidaat voor de eerste plaats, liep gemakkelijk langs Dow 3 (9-1) en de 'derby' tussen Temeuzen 2 en Terneu zen 3 eindigde in een 2-1 zege voor Terneuzen 2. De uitslagen Tweede klas Ovet - Witte Boussen 2-5. RWS - Gemeente 2 0-4. Instuif - Kavo 0-19. Van Stnen - Voltreffers 0-9. Belastingen - PZEM 6-1 en Philips 2 - RWS 4-1. Derde klas RIO DTS - Stoffels 5-0 iregl i. PSV - Dow 3 9-1 en Temeuzen 2 - Temeuzen 3 2-1 De standen Tweede klas 1 Voltreffers 7-13. 2 Belastin gen 7-12. 3 Kravo 6-11; 4 Witte Boussen 7-10. 5 PZEM 7-8; 6 Gemeente 2 6-7. 7 Van Strien 7-7. 8 Philips 2 6-5. 9 Ovet 7-5. 10 Instuif 7-2. 11 Scheidsrechters 6-0. 12 RWS 7-0. Derde klas 1 Rio DTS 8-15. 2 PSV 8-12 3 Sporting van den Hemel 7-11,4 Tas 1 7-10. 5 Tas 2 7-10,6 Dow 2 7-9. 7 Temeuzen 2 8-9. 8 Atoom Boys 7-7. 9 Excelsior 7-6; 10 Dow 3 8-6, 11 Terneuzen 3 8-4.12 Goalgetters 2 7-3. 13 Stoffels 8-1, 14 Dow 4 7-1 Het programma, maandag 21 november RIO DTS - Temeuzen 2 (18 30 uuri. Van der Poel - Eksakt <19.15 uur). HKC - Goalget ters (20.00 uuri. OAZ - NSM (20 45 uuri. Tas 2 - Sporting van dne Hemel (21.30 uur) en Van St.ripn - FSV 122 15 uur» Woensdag 23 november: Tas 1 - Dow 2 (19.00 uur) Goalgetters 2 - Excelsior (19 45 uuri, Sporting van den Hemel - Tas 2 (20.30 uur); Dow 4 - Atoom Boys (21 15 uur) en Scheidsrechters - Philips 2 (22.00 uur). AXEL In de tweede klas van de Axelse zaalvoetbalcompetitie leed leider HCG het eerste puntenverlies van het seizoen. Het was het Terneuzense Foto Dieleman Schepper die hen een 3-2 nederlaag bezorgden en daarmee op gelijke hoogte aan de kop van de ranglijst kwamen. Wel hadden zij éen wedstrijd meer nodig dan HCG. Door de nederlaag van HCG is de spanning volledig terug in deze klasse want ook Groosman Smulders. Doelder Groen en Opel Kerkckhacrl profiteerden dankbaar van de misstap van de leiders en kwamen zich uitdrukkelijk aanmelden voor de strijd om de bovenste plaats. In de vierpuntenwedstrijd tussen Boys Dolf Schoot maar net met de Door een 6-1 overwinning op Haak HCG en Foto Dieleman Schepper wis- hakken over de sloot. 2-1. Een uitslag Keukens heeft La Bouras zich in de ten de leiders zich een lichte veld- die zeker geflatteerd mag worden ge- subtop van het klassement geplaatst meerderheid op te bouwen. Toch was' noemd. een gelijkspel had de verhou- Dat deed ook nieuwkomer Kota Rad- het de tegenstander die via Cees Witte ding beter weer gegeven ja. dat met 3-2 wist te winnen van het op 1-0 kwam Pas twee minuten na Groosman. Smulders won verdiend Koewachtse Wilton De Wapen van rust wist Ko Oostdijk hier verande- van Broomchemie. 3-1 Na een gewen- AxelKasbeke Combinatie en de In- ring in te brengen 1-i. Het was echter ningsperiode beginnen de Westdorpe- temationale Sneldienst sloten hun weer Cees Witte die, nu via een straf- naren steeds beter te draaien en zich wedstrijd tegen elkaar met een gelijk- schop. de stand op 2-1 bracht Acht uitdrukkelijk met de strijd om de spel af, 1-1 Een uitslag die de verhou- minuten voor tijd was het Fred de hoofdprijzen te bemoeien dmg in het veld goed weergaf. In de Rooy die het uiteindelijk gelukte de Een team dat op papier ten opzichte eerste klas werden voor de competitie uitstekend keepende George van Dijk van het vorig seizoen verzwakt leek deze week slechts drie wedstrijden kansloos te laten. 2-2 Toen ieder zich was ongetwijfeld Doelder Groen. Dat gespeeld, al met een gelijkspel verzoend had, men daar weinig waarde aan moet /Inolmuitort was het Wim de Feyter die met een hechten bewijzen Piet Bollier en zijn V ccf (lULipilfllEU ziedend schot in de allerlaatste mi- mannen wekelijks door met goed spel Electra de Maayer-Dcto Jeans werd nuut HCG zijn eerste nederlaag be- overwinningen in de wacht te slepen, een treffen waar de liefhebbers van zorgde Nu was het Le Feber dat de dupe werd doelpunten erg goed aan hun trekken In een zeer spannende wedstrijd van de dadendrang van de groenvoor- kwamen, dit gezien de 5-12 uitslag, kwam Opel; Kerckhaert tegen Markt zieners: 7-3. Groovv Bar en AZW deelden de Koplopers Orevo rnnnen opnieuw OOSTBURG De koplopers van de Orevo, R. de Vreeze, Aers tnOud Sluis, hebben de afgelo pen week geen steek laten val len, Alle drie wonnen zij hun wedstrijd tegen respectievelijk Administratief Personeel, FC '83 en Veteranen. De nummers vier en vijf, FC'83 en Veteranen, takken door dit verlies enkele plaatsen op de ranglijst ten gun ste van OBV en Alheo, die bei den wonnen. Stand poule A, R de Vreeze 7-12 Aers 611, Oud Sluis 6-9, OBV 7-8. Alheo 5-7, FC'83 7-7, Veteranen 6-6. Ulisert 7-5, Adm Pers. 6-4. Rabo I 8-1. GL Shop 7-7 Stand poule B Telepost 7-11. Minders 7-11, Ge meente 6-10; Musson 7-10. OLS Bres lens 6-6. Van Looy 7 6; LTS 6-5; De Rode Leeuw 6-4, Kombuis 6-4. Chez Rene 6-4; Riemens 6-4: Rabo 2 7-3 Programma dinsdag Gemeente - Telepost; Riemens - Mtjnders; OLS Breskens - De Rode Leeuw Vrijdag Musson - Rabo 2. Maandag Adm Pers. - Rabo l punten broederlijk, 3-3. Een uitslag waar Groovy ongetwijfeld het meest mee gebaat is. dit in verband met het verblijf in de buurt van de onderste plaats. Minder doelpunten vielen er ui de stnjd tussen de teams van Super markt den Hamer en Dax Pallets. Pas twee minuten voor het einde kwam hier de enigste treffer tot stand. Het was Clen van de Bos die Dax hiermee een erg gelukkig te noemen overwin ning bezorgde. Voor de supercup kwa men de afgelopen speejweek De Poot- er tegen Wimd e Waal en AZW tegen Dax Pallets in het veld De Pooter liet duidelijk zien dat er nog wel degieijk verschil bestaat tus sen een regioteam en een topclub uit de rayonklasse. Dax Pallets gaf tegen AZW In de slotseconden nog een 2-1 voorsprong uit handen. Het was Henk Borgt die zijn team nog op 2-2 schoot. Stand tweede klasse HCG 8-14, Foto Diele man Schepper 9-14. Groosman Smulders 9- 13. Doelder Groen 9-13, Opel Kerckhaert 8-11 Kota Radja 9-11. Le Feber 8-10, La Bourse 8-9, Inter Sneldienst 8-76. Wapen van AxelKasbeke Conib 8-7. Broomche mie 8-5, Axel 8-5, Wilton 9-3. Haak Keukens 8-2. Markt Boys-Dolf Schoot 9-2 Programma woensdag 23 november Haak Keukens-Axel. Doelder Groen-La Bourse, Broomchemle-La Feber Markt Boys/Dolf Schoot-Groosman Smulders Donderdag 24 november HCG-Opel Kerckhaert; Inter SneldienstrFoto Dieleman'Schepper Damestennis KOEWACHT „Mannen, sneller spelen hè. Ook in de verdediging". George de Backer komt ervoor uit zijn dug-out. „Niet lopen draaien vanachter, spelen dat ding", klingt het ietwat bezorgd. Bij een 1-0 stand in het voordeel van Koewacht in het treffen met Hulsterloo moet Koe wacht noodgedwongen wat gas te rugnemen. Een kwartier voor tijd scoort speler rainer Edy de Witte voor Hulsterloo koppend de gelijk maker (1-1). Tevens de eindstand, en daarmee is de Koewacht-trainer niet tevreden. „Ik vind dat we deze wedstrijd voor de rust hadden moeten beslissen", analy seert De Backer na afloop. „Toen hebben we mogelijkheden gehad om uit te lopen naar 2-0 of zelfs 3-0 en ook in het begin van de tweede helft was Carlos van Regenmortel twee keer dichtbij een treffer. Dat neemt niet weg dat het de verdienste van Hul sterloo is geweest dat ze hier op 1-1 zijn gekomen. Maar ik ben niet tevre den Zeker niet als je de uitslagen van vandaag weer bekijkt. Corn Boys ver liest van Robur, Noormannen komt niet verder dan een gelijkspel en Oostburg krijgt eveneens klop Pakje hier vandaag dus twee punten, dan doe je gouden zaken, beseft hij. maar ja. het is een rare klas. We zijn nu zo n beetje op de helft van de competitie en er is geen uitgesproken titelkandi daat In het begin zag het er naar uit dat Noormannen er met kop en schou ders boven uit zou steken, maar ook die mannen hebben punten laten lig gen In de laatste wedstrijden. Ik ver wacht dan ook dat pas na de winter stop de klappen gaan vallen" „Voor Koewacht is een regelrechte terugkeer naar de vierde klas geen noodzaak", meent George de Backer, „maar het leeft wel in de groep. We knokken er natuurlijk elke keer voor, maar misschien zou hel heter zijn als we een jaartje rijpen. Je moet niet vergeten dat ik de ploeg op vijl plaatsen heb moeten aanpassen. Pe ter Picavet is weg, De Block is weg. Tonny Buijs is noodgedwongen moe ten stoppen. Rudy Matthijs is gebles seerd en ook Karei Broekman zit nog steeds in de lappenmand, Vooral die laatste missen we", mijmert de Koe wacht-trainer. „In de voorbereiding scoorde hij van de zeventien doel punten er twaalf en zo'n goaltjesdief missen we op het moment". Na de spectaculaire nacompetitie aan het eind van vorig seizoen, heeft hij dus vijl A-junioren moeten inpassen. „Laat ik voorop stellen dat we onge lukkig zijn gedegradeerd We moesten uit de laatste vier wedstrijden een punt zien te pakken en dat is niet gelukt Toen kwam de nacompetitie met de beruchte wedstrijd in Terneu zen tegen Aardenburg Zeventien mi nuten voor tijd scoorden wij 3-1 en die mannen komen binnen een kwartier op een 4-3 voorsprong' „Het voetbal in de eerste klas van de afdeling vraagt echter de nodige aan passing. In deze klas is het voetbal voor zeker zestig procent op kracht en voor veertig procent op techniek. Juist in dat opzicht komen we nog wel eens iets te kort", weet hij. „We hebben een voetballende ploeg en met die A-junioren, die overigens goed worden opgevangen, komen we in sommige duels qua kracht nog wel eens iets tekort. Vooral veel persoon lijke duels gaan dan verloren en dat is tekenend voor deze jonge ploeg. Vandaar ook dat het geen ramp zou zijn als we een jaartje langer over de terugkeer naar de vierde klas zouden doen". „Niettemin leeft onder de supporters een andere mening beseft ook dc Koewacht-tramer „Vooral na onze goede voorbereidingsfase was vrijwel iedereen ervan overtuigd dat Koe wacht binnen een jaar terug zou zijn op het oude niveau Maar ik wist wel beter Die jeugd inpassen, dat kost gewoon punten, maar dat is met erg. Want ondanks dat we vandaag een punt hebben ingeleverd, blijden we goed meedraaien en dat houdt de spanning er in" HULST In de ladiestenniscompeti tie in sporthal Den Dullaert in Hulst waren er deze week twee grote uitsla gen te noteren. Team Vervaet won met 8-0 van team Du Cheine. Uitsla gen van 17 en 18-0 waren kenmerkend voor deze wedstrijd. Ook team Adriaansens had geen enkele moeite met team Thijssen In alle vier de partijen behaalde Adriaansens meer dan tien games, terwijl Thijssen slechts een keer aan drie games toe kwam. Derhalve won Adriaansens ook met 8-0. Pieken TERNEUZEN In café 't Keldertje in Terneuzen speelde de piekploeg van die naam een wedstrijd tegen de formatie van De Vergulde Snor uit Zaamslag Na een marathonpartij werd de confrontatie door de Temeu- zenaren ruimschoots met 18-2 in hun voordeel beslecht Zaterdag 10 december volgt de return in Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35