Nader onderzoek bodem in Haamstede en Serooskerke 'De gezondheidszorg in eerste lijn dient te worden versterkt' Vorm subsidie vrouwencentrum twistpunt raad Westerschouwen Archeologische verrassing bij sloop aan Bellamypark WISSEL SCHOUWEN PZC/streek BEN W WESTERSCHOUWEN IN BEGROTINGSBRIEF: DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 13 HAAMSTEDE Het dagelijks bestuur van de gemeente Westerschouwen wil het volgend drën is geld we^riools°ixï jaar nadere bodemonderzoeken op het terrein van het transportbedrijf Rademaker in westerschouwen .Bovendien schrij- Haamstede en de stortplaats Hoosjesweg nabij Serooskerke. Dat blijkt uit de aanbiedings- ven de gemeentebestuurders is de brief bij de begroting voor 1984 van de gemeente. Onderzoek heeft uitgewezen dat zowel de ^^"^^"ermgTSonnên'110" grond als het grondwater verontreinigd is met oliehoudende produkten, aldus de brief. Door zoais bekend wordt eveneens het middel van het nader onderzoek kan de totale omvang van de verontreiniging aan het licht welzijn hard aangepakt. Het college spreekt van een somber beeld. Zo komen. moet het sociaal-cultureel werk ge- De kosten melden burgemeester en ste aanzet gegeven in de vorm van een ningen op strand- en parkeerplaatsen, kort worden met 20 procent, wethouders zijn vrijwel geheel voor experimentenstudie De stichting gemeenschappelijke rekening van de gemeente. Het rijk Het dagelijks bestuur schrijft verder voorziening bibliotheekvoorziening heeft namelijk voorgeschreven dat de dat de provinciale raad voor recreatie Schouwen-Duiveland alleen b. en gemeenten per inwoner 10 gulden in Zeeland een aantal projecten voor w. krijgt naar alle waarschijnlijk- moeten bijdragen aan elk onderzoek subsidie heeft aangedragen. Dat zijn held in 1984 een nieuw onderkomen in dat wordt verricht naar verontreini ging. Aan het overgebleven bedrag, dient de gemeente 10 procent mee te j. j. Boeijesweg en sanitaire voorzie- betalen. De woningbouw in de gemeente zo meldt het college bevindt zich momenteel op een dieptepunt. Ook voor het volgend jaar vallen er weinig tekenen van opleving te bespeuren. Van Cleemputte biljartkampioen onder meer de aanleg van fietsen voet- Zierikzee, paden aan de Hoogenboomlaan en de Voorts maken b. en w. gewag van het HOOFDPLAAT Het jeugdbiljart- - reserveren van eeld voor riolerings- kampioe„scha„ vicrdc klK ||bre werkzaamheden aan de Hogezoom. waaPvan lljdens llc, „rgclopen «eek Commissaris bezoekt gedeelte Haamstede-Renesse Boven- einde de finale is gespeeld, is een duel geworden tussen spelers van JBH gemeente Veere Verkoopmiddag van VEERE - De commissaris Mts de vastgestelde vragenlijst voor in Zeeland. dr't^Boertien! Welfare BreSkeUS het volgend jaar, waarop 11 wonmg- brengt morgen (woensdag) een werk bezoek aan de gemeente Veere. De WJPVn nnilrnP7Hpht heer Boertien wordt's middags om UnUU^UUIll twee uur ontvangen door het college BRESKENS De afdeling welfare punten meer en een hoger moyenne van burgemeester en wethouders van van het Nederlandse Rode Kruis weten te halen. En moest Leeraert wel Veere. Na de ontvangst, waarvoor het hield maandagmiddag een verkoop- erg sterk voor de dag komen om de wetwoningen, 7 premie-koopwonin gen en 4 woningen in de vrije sector staan genoteerd, blijkt wellicht te optimisisch van aard te zijn. menen b. w. Toch tracht het college aldus Hulst en JBT Terneuzen. Henk Leeraert van JBH en Werner van Cleemputte hadden zich in dit door 't Turp georganiseerde toernooi tenslotte los weten te maken van een aantal achtervolgers Maar in die die ouverture had Van Cleemputte twee de brief waar mogelijk de woning- stadhuis in Veere is gereserveerd, middag in het bejaardentehuis 'Ter districtstitel alsnog te pakken. Leer bouw in Westerschouwen te stimule- - - maken b en w met hun gast een Gelde' in Breskens. In de gemeen- aert versloeg in die slotronde zijn rondrit door de vier kernen van de schapsruimte was de koopwaar uit- tegenstander (60-491 maar het verschil Ondanks dat de gemeentekas nog gemeente Veere. gestald. Vele bezoekers kwamen een in gemiddelde kon de Hulsterse met in een slechte positie verkeert Achtereenvolgens worden Vrouwen- kijkje nemen en kochten wat van de jeugdspeler niet meer wegwerken, aan het eind van dit jaar is bijvoor- polder. Serooskerke (Wi, Gapinge en met de hand gemaakte spullen, waar- Werner van Cleemputte werd de ver beeld geen nadelig saldo op de kapi- veere bezocht. De thee wordt ge- onder sokken, kussens, poppen en diende winnaar van een toemoi waar- taaldienst en bovendien valt de finan- bruikt in de oefenruimte van EMM in gehaakte kleedjes. Voor de kinderen in maar liefst vier spelers promotie ciéle verhoudingswet van het rijk gun- serooskerke. was er een grabbelton en de inwendi- wisten te halen. De eindstand in sUg uit voor Westerschoujwen), moet Omstreeks half vier is het gezelschap ge mens werd versterkt met koffie en Hoofdplaat. 1 Werner van Cleemputte er bezuinigd worden. Dat merken on- terug in Veere. waar onder meer de wafels. JBT 12 - 185 - 11. 2 Henk Leeraert der meer de vrijwilligers van de restauratie van de zeemuren wordt De artikelen voor de welfare worden JBH 12 - 1.77 - 15. 3 Frank Comelis 't brandweer. Aan de opleidingen en de bezichtigd. Om half vijf begint een niet alleen gemaakt door ouderen. Turp 10 - 1 80 - 13. 4 Jean Paul de kwaliteit van het materiaal mag naar informeel gesprek met de raadsleden Ook langdurig zieken kunnen zich Kraker JBT 8 - 1.41 - 14. 5 Guido mening van het dagelijks bestuur niet in het stadhuis. In dezelfde tijd kun- bezig houden met handwerken. De Mewrckx JBH 7 - 1 81 - 18. 6 Francis getornd worden. Wel willen b. en w. nen de partners van de raadsleden handwerkgroepen van de welfare ko- StaalTMW4 -1.21 -11.7 JurgenKoole een nullijn hanteren. Daarom heeft luisteren naar een uiteenzetting, die men regelmatig by elkaar, maar de JBH 3 - 1.24 - 12. 8 Peter Martens 't hetcollege gekozen voor de controle- de Veerse kunstenaar Sjoerd Bijlsma medewerksters brengen ook bezoeken Turp 0 - 1.21 - 9 rende taken van het brandweerperso- geeft over zijn werk. Omstreeks half aan huis. Van de opbrengst van de Van Cleemputte. Leeraert, Comelis ...i T-. -~i m"™,m zeg wordt het werkbezoek besloten middag worden nieuwe materialen en Merckx promoveren naar de derde gekocht voor de welfare. klas. neel. Daarop zal bezuinigd worden. Voorts neemt volgens de begro- met een" aperitief, tingsbrief het personeel van ge meentewerken het onderhoud van brandkranen. Dit jaarlijks onderhoud werd tot dusver verzorgd door de brandweer. Voorseizoen De recreatiedrukte meldt het colle ge blijft beneden de verwachtin gen in juni en begin juli. Zolang er niet meer wordt gedaan aan de sprei ding van schoolvakanties, zullen de voorseizoenwerken een te kleine om vang kennen van verblijfsrecrean- len, VOORSTEL VOOR BERAAD INGETROKKEN BURGH/HAAMSTEDDE Het dage- er geen begroting opgezonden was en 1984 een subsidie toegekencT Het lijks bestuur van de gemeente Wes- omdat een eigen bijdrage van de kant voorstel tot verhoging van de markt- - IJl-* UC81UUI Vdll UC CCIIICClln: Tier UI»UU, «.«u ki|3i.n v M,. V-V. Het rijk oefent evenwel druk uit terschouwen heeft maandag onder van het vrouwencentrum ontbrak. Dit gelden om hierin verandering te brengen. druk van de fractie van de VVD en de was in het tweede verzoek wel het werd ev... Voorts hanteert het college het uit- PvdA zijn voorstel tot subsidiëring geval. De meerderheid wvan de raad wijziging v panrsnunt dat behoud van natuurde- i „„i. i- scheepvaartrechten goedgekeurd en de de IZA-regeling Zeeland het Vrouwenontmoetingscen- stond dan ook positief tegenover een (een ziektekostenregeling voor ge- trum in Zierikzee, terug moeten trek- subsidieverlening, maar over de wijze meentepersoneel) kreeg ook de goed- ken. Het college wilde een subsidie waarop ontstond een discussie. Van keuring van de raad. verleneni van 50 gulden per deelne- der Salm vond dat er sprake was van mer uit de gemeente. De PvdA-erG.J. een regionale aanpak en zag geen oW. van der Salm was van mening dat reden om van de normale subsidië- njkspolitie op Schouwen-Duiveland dit beter omgezet kon worden in een ring, een bijdrage per inwoner, af te met name tijdens de vakantiedrukte bijdrage van 9 cent per inwoner, wijken. Dit zou dan neerkomen op een roor een te grote taak staat. Gevraag- Verder vond hij het voorstel onduide- bedrag van 450 gulden per jaar, Ver Een beperkt gebruik van deze gebie den dient voor inwoners en recrean ten mogelijk te zijn, meldt de brief. Verder stelt het college dat het korps de bijstand van politiemensen wordt lijk. H. J. van Zuijlen (vvd) was het der merkte hij op dat het voorstel marktberichten onvoldoende verkregen, hetgeen r mening van b. en w. lachwekkend is. eens en pleitte voor een onduidelijk was. Er bleek bijvoor heroverweging van het dagelijks be- Tevens maakte het college melding stuur. een kampeerplaatsenplan. dat in In een eerder gehouden raadsvergade- de maak is voor de Westerschouwen. De gemeente heeft inmiddels de ring had de raad een verzoek om een geldelijke bijdrage afgewezen, omdat Groentenvciling Barcndrccht, 21 november 1983 Aardappelen, bintjes bonken 62-69, groot 42-60, eigenheimer 60- ko bleek uit zijn woorden Van Zuijlen J 'st', «ït ti.'OQ vein mpmna rlat hpt vnnreitpl beeld niet uit wat het college i precies bedoelde met een deelnemer. BRESKENS De Uitkomst. 19.30 we stadsbeelden van Hulst' (t/m 14/ uur 'Het meisje en het Leeuwenjong', 12). wneelspel door toneelvereniging De MIDDELBURG Zeeuws Museum, Oranjebloem. 10-17 uur: 'Krabbels en kapitale teke- G0ES Ziekenhuis De Bevelanden, ningen' (t/m 6/1). 15.15-16.30 uur: Uitzending Nomen Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10- Nesclo. 17.30 uur: schilderijen van Marian KOl'DEKERKE Der Boede. 10-11 Aerssens en keramiek van Gustavo uur: Uitzending radio Der Boede. Pérez (tm &'12). Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur. Diverse ambachten en exposi ties. Galerie Montpamasse. 14-18 uur werken van Saint-Geniès. Julianaziekenhuis, Antiquités B. Witte, 10-18 uur: Pop- Uitzending radio pen van Greet Hofland (tm 25/111 OOST-SOUBURG - Bibliotheek. 13.30-17.30 uur: werken van Trees Ver- willigen (tm 30/11). OOSTBURG Atelier Oudcstad 66., 10-12 en 14-18 uur: werken Jan Ver- schoore. SAS VAN GENT Bibliotheek, 13.30- 17.30 uur: pentekeningen van Elly de Koster. Cinem'Actueel II. 20 uur: Monty Phy- TERNEUZEN Galery Arty Party, Ion's meaning of life, 12 jr. 10-18 uur: werken .Monique Posthu- Cinem'Actueel III, 20 uur: King of mus (tm 30/11). comedy, 12 jr. Museum, 9-12 en 13-17 uur: Foto- en GOES Grand. 20 uur: Merry Christ- dia-exposities 'Kijken naar land schap' (tm 3/12). Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: 'Gewoon een mens' (tm 30/11). VLISSINGEN Galerie 'De vrije was van mening dat het voorstel ,j.i ,8.10st47-l,21.12S141-69, boerenkool teveel onzekerheden voor de gemeen- 26-84. bospeen 3 10-4.20, broccoli 3.10-3 50. te inhield. ..Ik lees eruit dat als één Chinese kool 10-40, knolselderij 10 st 50-73 vrouw uit onze gemeente naar een 12 st 56-74. 15 st 8-67, koolrapen 23-39 thema-avond gaat dat de gemeente groene kool 1853. witte 20-81. rode 20-58. direct 50 gulden kost. Wij willen dat eele 25-70. pakzooi 1 06-1.32. paprika groen het colllege zich hierover nog eens 1103 nr°od 2,°-240 Pf^sehe 27-98. ,.„„„4.,,,, t T prei 80 1 03. pepers groen 4 90. rood 4 00- beraadt ze» hij De vooratter. J L. 4 1Q selderiJ 30.73 spinazle 11M 71 splls. Niemantsverdnet-Leenheerbesloot kool 31.j 00 vleestomaten BBB 15 00, BB na overleg met haar wethouders, het 15 50-15 90. uien bonken 84-94. rood 68. grof voorstel in te trekken en te verdagen 50-76, rood 80. middel 42-64. rood 63-85 tot een volgende bijeenkomst drieling 28-32. pikler 12-26. geschoond 1.15. Verder werd aan de Stichting Sport- winterpeen grof 47-55. middel 35-50. fijn MIDDELBURG Gasthuis. 20-21.30 uur Uitzending Rawa OOSTBURG St.-Antoniuszieken- huis en verpleeghuis De Stelle. 10- 1130 uur Uitzending radio Delta. TERNEUZEN 20.15-22.15 uur: Juliana. VLISSINGEN Bethesda-St.-Jo- tephziekenhuis. 20-21.30 uur: Uitzen ding Rawa. Bachten Komme, 19.30-21 30 uur: Contactavond soos gehandicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actu- «11, 20 uur: De illusionist, 12 jr. mas mr. Lawrence, a.l. HULST De Koning van Engeland, 20 uur: De illusionist, 12 jr.; 20 uur: Halloween 2. 16 jr.; 20 uur: The beast- master, a.l.; 20 uur: Partime hooker, neeringh', 13.30-17.30 uur: oude kaar- 18 jr. ten van Zeeland (t/m 14/1). OOSTBURG Ledel, 20 uur: Bran- Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Wo- dende liefde, 16 jr. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: De Illusionist, a.l.; 20 uur: Jacht op Tiro- 1« slipjes, 16 jr. vlissingen Alhambra i. 20 uur: High road to China, a.l. Alhambra II, 20 uur- Sophie's choice, al tentoonstellingen bergen op ZOOM Stichting Et- «tera. 13.30-17 uur: Wandkleden en Srafiek van Marijke Raaijmakers (tm U2) BRUINISSE Hal gemeentehuis, 9- 12 en 14-17 uur: 'Stille getuigen uit een toud verleden' (t/m 31/12). Domburg Biologisch Museum. 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en Uloemdijken in Zeeland'. DOES Museum. 10-12 en 13.30-17 jut: 'Zeeuws Platenboek', aquarellen Tan Rino Visser. Cunchcafé, 9-18 uur: werken van Nelly ïan Nieuwenhuijzen (t/m 30/11). HULST Bibliotheek: 'Oude en nieu- nen in Vlissingen'. Galerie 'Bellamy 19': werken van Remco van der Gugten (t/m 2/12). Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën cn inscktcn. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10- 18 uur: expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun- IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe stijl' (t/m 18/12). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor mllieuklachtem Zeeuwsch-Viaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10 00-24.00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur Oostburgse club mag trapveldje niet gebruiken als ijsbaan OOSTBL'RG Het trapveldje aan Uranus in Oostburg mag in de winter niet worden onderge spoten met water. Dat werd vrijdagavond medegedeeld op een vergadering van de ijsclub 'Het Grote Gat' uit Oostburg. Een verzoek daartoe aan wet houder A. de Feyter werd afge wezen, omdat bij zware regen val en dus vermoedelijk ook bij dooi, de kelders van woningen rond het veldje onderlopen. De ijsclub heeft een nieuw ver zoek ingediend bij burgemeester en wethouders om het braaklig gend terrein aan de Poolster in Oostburg in de winter om te toveren tot een ijsbaan. Van daag, dinsdag, wordt het ver zoek door b en w behandeld. Een voorziening voor de avond uren heeft de ijsclub al, namelijk een gravelveld bij een voetbal veld in Oostburg. Daar kan 's avonds, als het tenminste gaat vriezen geschaatst worden. De voorgenomen fusie met de Oost burgse atletiekclub wordt nog even in de ijskast gezet De KNAU wil dan dat er een subad ministratie komt, wat onder meer inhoudt dat er een tweede penningmeester en tweede se cretaris moeten worden aange steld. De belangstelling voor de ijsclub is, 11a twee slechte winters, iets dalend. Toch wordt er iedere maandagavond getraind in het gymnastieklokaal van het KWL in Oostburg onder leiding van twee trainers. Om de kosten wat te bestrijden, werd tijdens verga dering besloten om een grote verloting te organiseren. ijsbergsla 95-1 21 Aardappcltcrmijnmarkt Rotterdam Datum 21-11- 83 Bintje 50 mm opw April laten 80.20. bieden 80.10. slot 80 20, novem ber slot 65 00; mei laten 85.00 slot 85 00 Stemming april flauw, november kalm mei kalm Openstaande posities april plus 42 wordt 42.50: november min 6 word 0: mei: 63 Omzet nov 6x65 00. apnl 178, hoogste prijs 82 50: laagste pnjs 79.70. laatst gedane zaken 2x80 20 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Datum 21-11- 83 Bintje 35 50 mm April, laten 45.50. bieden 44 00. slot 45.50, novem ber slot 40 00. mei slot 48.00 Stemming april, november en mei kalm. Openstaande posities april 390, november min 19 wordt 0. mei. 10 Omzet nov. 19 tw. 19x40 00 V '7. Een enkele enthousiaste schatgraverwaagde zich ondanks een uitdrukkelijk verbod op het sloopterreir Bellamypark. VLISSINGEN - De eerste voorbe reidende werkzaamheden voor het archeologisch onderzoek in het ge bied van de kopbebouwing van het Bellamypark in Vlissingen hebben verrassende resultaten opgeleverd. In teqenstelling tot de verwachtin gen is namelijk (nog) niets terugge vonden van Middeleeuwse bebou wing en stuitte men op voormalige havengrond. Het is volqens direc teur-conservator W. Weber van het stedelijk museum in Vlissingen echter nu nog te vroeg, om daar al aan te verbinden, die een herzie ning van de geschiedschrijving van Vlissingen tot gevolg zouden heb ben. Het afgelopen weekeinde is het vooronderzoek begonnen, waarbij de afgravingen beperkt zijn geble ven tot een klein gebied aan de kant van de Molenstraat. Ze waren met name gericht op een bestudering van de situatie, zodat men kon bezien welke werkwijze het beste gevolgd zou kunnen worden. Verder zijn er enkele scherven opgegraven uit verschillende periodes en een kinderschoentje, waarvan het vol gens de heer Weber echter twijfel achtig is of het nog kan worden behouden. In een eerder stadium is tijdens de sloopwerkzaamheden een zandste nen poortje ontdekt uit de zestiende eeuw, De laat-gotlsche stijl is her kenbaar aan de zogenaamde 'seg mentboog'. gevormd door stenen met een uitgekapt, hol profiel, zoals die ook is terug te vinden in de omgeving van het huis Rouaan in de Beursstraat, bij de toegang naar het Hofje De Pauw. Aangezien er geen bebouwing achter het poortje in de grond terug is gevonden ver moedt directeur Weber, dat het poortje vroeger toegang heeft ver strekt tot een tuin of hofje In opdracht van de afdeling bouwkun de van de gemeente is het poortje voorlopig opqeslagen op het ge meentelijk opslagterrein aan de Ko ningsweg. „Wellicht kan het later worden verwerkt in de nieuwbouw, die daar ter plaatse moet verschij nen". is de suggestie van de heer Weber. Beursstraat. Bovendien ontstaan er gemeente „Eventueel kan die wor- te gevaarlijke situaties, als er zon- den gebruikt voor de verbouwing der toezicht wordt gegraven", ver- van het arsenaal aan de Vissersha- klaart de heer Weber. ven, wanneer dat wordt aange Op het opslagterrein aan de Ko- kocht. Die suggestie heb ik althans nmgsweg bevindt zich overigens gedaan in de museumcommissie sinds enkele weken ook de houten aldus de heer Weber. poort, afkomstig van het voormali ge arsenaal op het terrein van de Het onderzoek bij het Bellamypark Koninklijke Maatschappij De wordt uitgevoerd door hel stede- Schelde, dat in 1968 is gesloopt De lijk museum cn gemeentelijk ar- poort is daarna opgeslagen in de chief van Vlissingen. in samenwer- voormalige Scheldecentrale aan de king met de vrijwilliqers van de Aagje Dekenstraat, die echter in- Archeologische Werkgemeenschap middels ook is gesloopt. Tevoren Nederland (AWN) en de Rijksdienst had De Schelde het Vlissingse mu- voor Oudheidkundig Bodcmondcr- seum gewezen op het bestaan van zoek 1ROB1. De werkzaamheden de poort, die eiqendom is van de worden volgende week voortgezet. Publiek Het vooronderzoek van zaterdag heeft nogal wat belangstelling qe- trokken van het publiek, dat echter zor-gvuldig buiten de hekken rond het terrein werd gehouden. Enkele enthousiaste liefhebbers die zich ondanks het uitdrukkelijk verbod toch op het terrein waagden wer den met inschakeling van de poli tie weer weggestuurd. „De politie bewaakt de omgevinq nauwlettend, om te voorkomen dat schatgravers hier aan het werk gaan. Die hebben zich op voldoende plaatsen kunnen uitleven, zoals ook is gebeurd in de omgeving van de Het zandstenen poortje met de segment boog, dat tevoorschijn 1s gekomen tijdens de sloopwerkzaamheden aan de kopbebouwing van hel Bellamy park. die worden uitgevoerd in verband met de gedeeltelijke restauratie en nieuwbouw ter plaatse. VOORZITTER GROENE KRUIS THOLEN: STAVENISSE Het Nederlands sys teem van gezondheidszorg is com plex en verbrokkeld. De samenhang tussen de voorzieningen ontbreekt. Jaarlijks moeten steeds grotere be dragen aan de instandhouding ervan worden besteed. Het is daarom nood zakelijk te komen tot een meer effec tieve aanpak, gericht op versterking van de gezondheidszorg in de eerste lijn (cxtra-muraal). Dit stelde voor zitter M. C. Noorthoek maandag avond tijdens een goedbezochte le denvergadering van de Vereniging Het Groene Kruis Tholen-Sint-Phi- Iipsland in de Stove in Stavenisse. Noorthoek zei voorts dat de vereni ging een aanvraag heeft ingediend voor een wijkverpleegkundige m Sta venisse. „Wij hopen daarmee in een behoefte van deze kern te voorzien", zei hij. Aanleiding tot de aanvraag is de groei van de vereniging (meer dan 6.000 leden) en de noodzaak tot ver sterking van de eerstelynszorg. De vereniging - verduidelijkte de voorzit ter - stelt zich ten doel professionele gezondheidszorg te verlenen aan thuiswonenden „Het streven is om patiënten zo lang mogelijk m de eigen situatie te laten verblijven", maakte de voorzitter duidelijk. „Wij beschik ken daarvoor over verpleegkundigen en ziekenverzorgenden, die middels het basispakket van de kruisvereni- Heemkunclige Kring Bevelanden bijeen GOES - De Heemkundige Kring De Bevelanden' houdt vrijdag haar jaar vergadering in het gebouw van het museum voor Zuid- en Noord-Beve land Deze bijeenkomst begint om 19 30 uur Na het huishoudelijk ge deelte. met ondermeer de presentatie van het negende Histonsch Jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland. houdt P S. G Raas een lezing over s Heerenhoek. ging zorg dragen voor de uitvoering van dit doel" Noorthoek betoogde dat de vereni ging zich zorgen maakt over de huis vesting. Hij zei dat zeven van de acht wijkgebouwen van de vereniging hard aan herstel toe zijn Volgens de voor zitter is het zaak de ramen en de kozijnen op te knappen en de ingan gen aan te passen voor invaliden Verder bedankte hij de medewerkers en bestuursleden van de vereniging voor hun inzet in het afgelopen jaar De vergadering boog zich in Stavenis- Ramses Shaffy treedt op in Goes GOES Ramses Shaffy verzorgt vrij dag 25 november een optreden in Goes In café Midcity aan de Grote Markt zal de entertainer zowel oua als nieuw repertoire brengen. Het gaat om een avondvullend optreden Het optreden begint omstreeks 21.30 urn- se ook over de begroting voor het volgend jaar Voorts hield F. Raad. apotheker uit Halstëren. een lezing over 'medicijnen en medicijngebruik' Ook bestond gelegenheid tot het stel len van vragen over dit onderwerp aan een forum, samengesteld uit des kundigen Bijeenkomst voor plattelandsvrouwen GOES De Thoolse bond van platte landsvrouwen verzorgde onlangs een cabaretprogramma in Goes. Dat gebeurde tijdens een programma van de afdelingen Goes van de Neder landse vereniging van huisvrouwen en de Nederlandse bond van Platte landsvrouwen Het motto luidde: 'overspanning' De Thoolse vrouwen voerden in zwart-witte kleren sket ches en liedjes op over het dagelijks leven en de veranderende maatschap- Pij

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 31