s: jax heeft er weer een talent bij: John Bosman Knetemann tevreden over rentree De Mos vreest vertrek Olsen I» Afgang PSV bij Go Ahead Eagles \ODA VAN HET VELD GESPEELD Feyenoord blijft kampioen van de wisselvalligheid aU, f... h'J- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nederlaag Groningen MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 PAGINA 9 JEVENTER (GPD) PSV is zijn verdiende straf zaterdagavond in de Dankzij doelpunten van Mike Small en Eddy Bosman, als antwoord op de delaarshorst niet ontlopen. De gehele eerste helft waren de Brabanders openingstreffer van Hallvar Thoresen, ontsnapte de thuisclub daarmee via de eruit superieur aan het laffe en in die periode ronduit negatief ingestelde nooduitgang en bezorgde Go Ahead Eagles de Eindhovense titelpretendent de o Ahead Eagles, na de rust echter vielen zij ten prooi aan hovaardij, derde nederlaag (2-11 in de nationale competitie .uallel met die misplaatste trots liepen gebrek aan concentratie en hstelllng. Toen PSV alsnog de draad weer wilde oppakken was het kwaad Eerder gelukte dat FC Utrecht en Willem n, doch nadien behaalde PSV 15 r al geschied. punten uit de laatste acht competitieduels. MSTERDAM (GPD) De onderhandelingspositie van Ajax-trainer Aad de Mos ten opzichte zijn bestuur is er door het optreden van John Bosman niet sterker op geworden. Vorige ?eek nog stemde het bestuur van de Amsterdammers in met de verlangens van De Mos om jn smalle selectie op korte termijn te versterken met een spitsspeler. Afgaande op de Rijkaard errichtingen van John Bosman bij Ajax—Roda JC (5—2) lijkt trainer De Mos de opvolger fan Marco van Basten al in eigen gelederen te hebben. jarige Bosman, zoals eigenlijk heel Roda JC gisteren in de Meer van het veld werd gespeeld. iet is nog maar één wedstrijd en die die ook gisteren op tegen Roda JC. Ehlen en Degens, de centrale verdedi- fon je moeilijk als graadmeter ne- Ondermeer met een treffer (Ajax vier- gers van Roda JC. werden keer op Ln, maar als zo'n jongen zich op dit de), negentien minuten na rust. keer voorbij gestreefd door die 18- Eveau zo kan handhaven, liggen daar ■tuurlljk voor de toekomst mogelijk- iden". aldus Aad de Mos, die dan sk niet van plan is nu Molby volgen- 3 week weer beschikbaar is Bosman itomatisch naar de bank te sturen. 6 vind dat zo'n jongen nog een kans erdiend. Hij heeft in ieder geval ndaag getoond, waartoe hij in staat doorbraak van John Bosman naar Ajax-hoofdmacht kon natuurlijk leen plaatsvinden bij afwezigheid Molenaar (liesblessure). Molby atste duel geschorst). Van Basten Gasselich (beiden ziek). De 18- rige Amsterdammer die zaterdag ig een hoofdrol vertolkte in het Ï-^eede elftal van de Amsterdammers {en de reserves van Excelsior, eiste parta woensdag tgen Spartak OTTERDAM (GPD) Naar alle aarschljnlijkheid met dezelfde for- latie als tegen Haarlem bindt Spar- woensdagavond de strijd aan met Russische UEFA Cup-tegenstan- r Spartak Moskou. Alleen Adrie ndriessen (polsbreuk) en Robert etbeek verblijven nog in de zicken- oeg van de Rotterdamse eredivisie- nb. die werd gehinderd door een 3 litbeenblessure, heeft vrijdag de Dptraining hervat. Maar in geen 1 zal de linkback tegen Spartak len ingezet. Bij Sparta is aanval- Wout Holverda volledig fit ver- 1. Vorige week kreeg hij, vanwe- een pijnlijke buikblessure, een sk rust. „Ik was blij dat ik niet jl lelde mee te spelen in die bekerwed- ijd tegen VW. Die rust heeft me Ed gedaan, tegen Haarlem speelde sinds weken weer zonder pijn", i grond van het aantal verkochte fgangsbewijzen in de voorverkoop lent Sparta woensdag op een toe- op van 15.000 tot 20.000 toeschou- Spanje weer in beroep tegen Malta-Nederland MADRID (GPD) Spanje geeft de moed niet op. Aanstaande ;donderdag zullen de voorzitter tndc secretaris van de Spaanse veibalbond, Porta en Domin- fliez, in Zurich opnieuw beroep untekenen bij de UEFA tegen de „onregelmatigheden" rond de wedstrijd MaltaNederland. Volgens de Spaanse bond had de UEFA moeten verbieden, dat deie wedstrijd vorig jaar net 'ter de Nederlandse grens in Aken werd gehouden Nederland »on daar met 6-0. Bondsvoorzit ter Porta, hevig onder druk ge el door het thuisfront, zal in Zurich een uitgebreid dossier *P tafel leggen om de UEFA te wwejen een eerder besluit, *urin het Spaanse protest werd afgewezen, te herroepen. Hoewel de Spaanse kansen mini- Baal zijn, houdt bondscoach •Sunoz nog altijd rekening met eventuele verrassing voor de jatste wedstrijd tegen Malta Spanje moet in die wedstrijd toplicht een monsterscore be talen en zeven goals meer ma- «n dan de totale produktie van «ederland tegen de Maltezen. Aanvankelijk stond die wed- Hnjd gepland voor 21 december 's. (vier dagen na Nederland- Malta in Rotterdam) in Sevilla. j>m de omstandigheden voor Malta te verzwaren heeft Munoz "ter bij de bond aangedrongen verplaatsing van deze inter- De laatste wedstrijd zal nu schijnlijk in Gijon, Vigo of ,ao gespeeld worden. Daar 'Pt Munoz. dat de Maltezen de doorgaans natte velden "ïliljker uit de voeten kunnen 'en dan in Sevilla. Duel tussen Leo Degens en Jesper Olsen. De kans is niet gering dat de Deense Ajaeied naar Engeland zal vertrekken. AMSTERDAM (GPD) Aad de Mos, de trainer van Ajax, maakt zich meer zorgen over een mogelijk vertrek van Jesper Olsen, dan de Ajax-bazen Harmsen (voorzitter) en Bartels (penningmeester). Daar waar De Mos stelt dat het een kwestie van geld wordt of Olsen bij Ajax zijn aflopende contract verlengt, nu Tottenham Hotspur en Manches ter United zich ook in de slag om de Deense voetballer hebben gemengd, haalt voorzitter Harmsen zijn schouders op. „Laten we nu maar gewoon afwachten of Tottenham en Manchester United echt geinteresseerd zijn. Tot dusverre is daar niets van gebleken". Bij de rust had de stand voor Roda nog een dragelijk aanzien, omdat Van 't Schip en Bosman met op volle snelheid werden aangespeeld door de weer in zijn oude doen zijnde Rij kaard, Schoenaker en Koeman. Ajax benutte dan ook maar twee van de vele mogelijkheden. Eenmaal door Van 't Schip, in deze vorm een directe concurrent voor Broeken in Oranje, en eenmaal door Rijkaard. Hofman beperkte de schade voor rust tot 21. Maar in de tweede helft werd een compleet afwezig Roda JC gewezen op de fouten die het in de Meer maakte. Op snelheid vooral, via Van 't Schip op de rechtervleugel en Bos man in het centrum werden de sco ringskansen gecreëerd. Rijkaard voegde aan zijn treffer voor rust nog twee treffers toe (Ajax derde en vijfde treffer) en Bosman nam na bijna 20 minuten de vierde Amsterdamse tref fer voor zijn rekening op aangeven van Van 't Schip. Dat Zuidersma invaller voor Guth rie zo'n anderhalve minuut voor het laatste fluitsignaal van invaller- scheidsrechter Van Swieten (hij ver ving de zieke Gerard Geurds) Roda JC iets dichterbij kon brengen, was alleen te wijten aan slordig uitverde digen bij Ajax. Het nieuwe talent van Ajax, John Bosman, rechts boven de keeperin actie in de defensie van Roda JC. Ruud Gullit tweede van links) kopt Feyenoord uit een voorzet van Cruijff in de slotfase nog naar de overwinning. ROTTERDAM (GPD) Met de herfsttitel in zicht is Feyenoord nog altijd de kampioen van de wisselvalligheid. De resultaten blijven het verdoe zelen. maar vooral tegen de zogeheten „kleintjes" uit de vaderlandse eredivisie is het qua voetbal vaak alles of niets. Gewonnen wordt er tot nog toe meestal wel en dat is gezien de voorgeschiedenis natuurlijk het belangrijkste, maar de manier waarop dat gisteren tegen DS'79 gebeur de, betekende eigenlijk (gezichts)verlies. Alleen via een omstreden vrije trap, kon Feyenoord de morrende supporters op het nippertje het zwijgen opleggen. In de visie van DS-trainer Hans Dorjee dus duidelijk met de hulp van arbiter Keizer, die een actie van Spaan tegen Van de Korput bestraf te met de vrije trap waaruit Cruijff libero Gullit weer tot matchwin naar liet uitroepen, „Er was niks aan de hand", vertolkte Dorjee gela ten zijn gevoelens. Na een kwartier droomvoetbal, dat veel meer had moeten opleveren dan die ene treffer van Houtman (uiteraard terug in de basis na zijn „Spaanse" prestatie), verdween de discipline en heerste de chaos. Drie- vier-nul had het al moeten zijn na het buitengewoon aardige begin, waarin DS nog geïmponeerd was door de entourage. Vooral Vermeu len en de foutloos begonnen Cruijff konden hun keus uit de voorraad kansen echter niet bepalen, waar door de klad erin kwam. Alles wat aanvankelijk zo goed ging in de jubileum-wedstrijd van aan voerder Ben Wijnstekers hij kon zijn 250e wedstrijd vanwege een opspelende voetblessure niet uit maken en werd halverwege vervan gen door Van Til ging daarna volledig mis. Het leidde tot de 1—1 van Van der Wiel en de totale desorganisatie binnen Feyenoord. Vaak gestuurd door libero Gerrie Muhren, de beste man van het veld, en verder gedirigeerd door het be weeglijke spitsje Hakim Braham, was DS niet eens kansloos. Thijs Libregts onderkende het. „Als er een muur staat met een deur erin, ga je normaal gesproken door die deur heen, wij liepen er steeds met de kop tegenaan", zo omschreef de coach het voetbal van zijn ploeg plastisch. „Daar krijg je dus pijn in je hoofd van". fw I Met klem moest Harmsen dan ook ontkennen dat Manchester Uni ted-manager Ron Atkinson gister middag op de tribune bij Ajax- Roda JC de verrichtingen van de Deen volgde. Ajax-bestuurslid Arie van Eijden heeft de afgelopen week met de zaakwaarnemer van Jesper Olsen in Kopenhagen onderhandeld over een nieuw contract voor een periode van drie jaar. Dat na afloop van het gesprek met Van Eijden door de zaakwaarne mer van Olsen ook is gesproken met een vertegenwoordiger van het Londense Tottenham, heeft het bestuur van Ajax uitsluitend uit kranten vernomen. Jesper Ol sen, die direct na afloop van het duel tussen Ajax en Roda JC via een zijingang ijlings het Ajax-sta- dion verliet, heeft inmiddels beves tigd dat er belangstelling is. „Hoe serieus die belangstelling is weet ik echter ook niet", aldus de 22- jarige Deense international. Over de transfersom houdt de voorzitter van Ajax zich voorals nog op de vlakte. Wel geeft hij toe dat het het dubbele zal moeten zijn van het bedrag zoals dat vrijdag werd genoemd in het En gelse dagblad Daily Mail. Een bedrag van 375.000 Engelse pon den, omgerekend zo'n slordige 1,6 miljoen gulden. Daarmee geeft de Ajax-voorzitter in ieder geval te kennen dat het transferbedrag van Olsen rond de 3,3 miljoen gulden schommelt. „Dat zijn bedragen die alleen door Engelse. Italiaanse of Spaanse clubs nog betaald kunnen wor den", zegt Ajax-trainer Aad de Mos. „Zij nemen wat dat. betreft een machtspositie in. In het verle den. eind zestiger jaren begin ze ventigerjaren, kon Ajax zich meer permitteren. De betere voetballers werden gewoon vastgehouden en de mindere werden verkocht. An no 1984 is die rol omgedraaid en is Ajax niet langer in staat om de beteren (en wat mij betreft is Olsen een van de beteren) vast te hou den. Het zou een ramp voor Ajax j EINDHOVEN Het is nog altijd niet bekend aan welke y club Jan Poortvliet voor de rest van dit seizoen wordt (uitgeleend. De 28-jarige PSV'er mag van zijn club een nieuwe werkgever voor de duur van dit seizoen zoeken en inmiddels zijn er serieuze contacten met Sparta. Roda JC, FC Groningen en het Belgische Standard Luik. „Ik hoop dat ik nu snel rondkom met één van dit clubs, want ik word een beetje ongeduldig", zei Poortvliet zondag avond zonder een voorkeur uit te spreken voor cén van dit clubs. Tegenover de komst van Glenn Hysen. die zaterdagavond met PSV zjjn Nederlandse competitiedebuut maakte als invaller tegen Go Ahead Eagles, staat met alleen het vertrek van Poortvliet, maar ook van Landsbergen. Nadat Landsbergen al eerder overeenstimming had bereikt met Hyundai, werd nu ook PSV het eens over de hoogte van de vergoedingssom. die iets meer dan twee ton bedraagt. Landsbergen heeft, bij de club van de ex-PSV'er Huh een contract voor twee jaar getekend, maar vertrekt pas in februari naar Zuid-Korea. Tot zolang kan PSV nog over hem beschikken. GUADELOUPE Acht maanden na zijn dramatische val tijdens de semi- klassicker Dwars door België heeft Gerrie Knetemann dit weekeinde zijn rentree gemaakt. Dat gebeurde met wedstrijden op het Caribische eiland Guadeloupe in de Atlantische Oceaan. Zaterdag werd hij in de zwaarste koers van het weekeinde, die overigens slecht over een afstand van 85 kilometer ging, zesde. „Gezien de omstandigheden ging het goed", reageerde de Kneet op zijn heroplre- den, „en met wat meer durf had er nog wel meer in gezeten. Alleen ben ik hier niet naar toe gekomen om risico's te nemen, maar gewoon om eindelijk eens te koersen. En het is vreemd om weer in het peloton te hangen. Maar vooral ook leuk, na tuurlijk". De wedstrijdjes op Guadeloupe, waar voor hij net als een aantal andere Europese profs is uitgenodigd om tegen de plaatselijke amateurs tc ko men rijden, zijn een eerste bekroning van maandenlang hard werken voor een terugkeer. Knetemann liep bij die valpartij in maart een dubbele been breuk en een zeer ernstige armblessu- re op Vier pezpn en een zenuw in zijn rechterarm werden doorgesneden waardoor zijn hand niet meer goed functioneerde en sommigen hem al afschreven voor de actieve wieler sport. Knetemann echter kondigde aan te rug te zullen komen en tekende voor komend seizoen een contract bij de Belgische ploeg Europ Decor van on der anderen Fons de Wolf en Frank Hoste. Overigens is hij nog niet hele maal hersteld van zijn blessures. Vier maal per week bezoekt hij de fysiothe rapeut voor een massage van het rechterbeen, dat nog altijd pijnlijk is. En ook zijn hand is nog geen honderd procent „Er zijn nog wel functies die niet helemaal perfect zijn in die hand. maar ik heb er toch weinig last van. Ik kan mijn stuur vasthouden, remmen en schakelen. Meer hoef ik niet. te doen, al weet ik niet hoe dat zal zijn als het er echt op aan komt in een koers met heel veel bochten bijvoor beeld" Doodziek Knetemann echter leeft wat zijn wie- Iercarrière betreft bij de dag. „Je moet toch eens beginnen en dan kun je het beter hier doen dan bijvoor beeld in een zesdaagse van Hernïng in Denemarken. De sfeer is ontspan nen, heel anders dan bij wedstrijden in Europa waar met het mes op tafel wordt gereden. Hier hoeft het alle maal niet zo nodig. En dat bevalt me best, want van dat trainen wordt je op een bepaald moment ook dood ziek", aldus de Huijbergenaar, die met zijn vrouw Gré tot en met vol gende week maandag op het paradij selijke eiland blijft. Zaterdag startte hij evenals Hennie Kuiper en een aantal bekende Franse beroepsrenners in een tamelijk lastig koersje over 85 kilometer, Ondanks de lange vliegreis (twaalf uur) en het enorme temperatuursverschil (boven de dertig graden) reed hij streed hij mee in de voorste linie van het vijftig man tellende deelnemersveld. De Kneet reed. net als Kuiper, in een pelotonnetje van vijftien coureurs dat kort voor het einde een kopgroepje van vier renners inliep. De plaatselij ke amateur Molière pakte de winst. Knetemann spurtte dus naar een zes de plaats „Daar moet je ook weer geen al te hoge hoed van ophebben, want het zijn geen kanjers van wed strijden hier. Maar renners als Pascal Simon, Jean René Bernaudeau en Robert Alban waren wél gelost", stel de hij tevreden vast. De Kneet wil echter geen voorbarige conclusies aan zijn heroptreden verbinden, maar hij put er wel moed uit. ,,Ik ben realist en ik zeg. we zien wel waar het schip strandt. Dat is dit weekeinde niet gebeurd." Knetemann rijdt dit jaar in elk geval de Zesdaagse van Maas tricht en zal volgend jaar ook starten in de Zesdaagse van Rotterdam. GRONINGEN Verrassend verloor FC Groningen op ei gen veld met 0-2 van Excelsior. Bijna de gehele wedstrijd was het spitsuur voor het Rotter damse doel. maar de Gro ningse aanvallen waren nim mer verrassend: bijna steeds hoge ballen voor de pot. El) minuten voor het einde scoor de Beukers koppend met een duiksprong sensationeel na een snelle counter En in de laatste minuut maakte Jalink de Groningse afgang defini tief: 0-2. Verlies Utrecht SITTARD FC Utrecht, dat iets goed te maken had na de bekernederlaag tegen FC Twente, stuitte op een geladen Fortuna in Sittard. De Lim burgers straalden zelfvertrou wen uit en wonnen tenslotte verdiend. Eerst schoot Du Chatinier vier minuten na rust in eigen doel en Hover beslist de strijd twintig minuten voor het einde: 2-0. Winst PEC VOLENDAM PEC Zwolle kreeg verrassend genoeg op vallend veel kansen In de 13e en de 34e minuut scoorde Van Roon 10-2Na rust trok PEC zich met acht man voor Schrij vers terug. Maar alleen Blan ker kreeg een kans. die hij echter niet benutte. Het bleef 0-2. Ontgoocheling HELMOND Ontgoocheling bij Helmond Sport dat een half uur voor het einde nog met 2-0 voor stond. Verdiend op dat moment Willem II ging daar na sterk op de aanval spelen en kwam vier minuten voor tijd nog gelijk. Wim Rijsber- gen maakte zijn debuut bij Helmond Sport, maar had kennelijk nog aanpassings moeilijkheden. Lubse 1-0, rust, Van Breemen 2-0, Huijbregts 2-1, Bastiaansen 2-2. Aantrekkelijk HAARLEM Zowel Haarlem als Sparta speelde sterk aan vallend en dus werd het een aantrekkelijke wedstrijd met een juiste uitslag: 2-2. Olde Riekennk 0-1, rust. Keur 1-1, Olde Riekerink 1-2, Keur 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9