Afgraven van duinen in Oranjezon in volle gang Oostburg stelt fonds in voor steun bedrijven 'Het zit me tot hier' BONDEN VERLIEZEN GEDING Balletauditie Nieuw kantoor milieuinspectie MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 PZC/streek Scène uit. het blijspel 'Het zit me tot hier', dat door de Souburgse toneelvereniging Stee op de planken wordt gebracht OOST -SOUBURG - De toncclvercniginq Stee uit Oost-Souburg heeft zaterdagavond ruim 175 bezoe kers getrokken met de voorstelling van het blijspel 'Het zit me tot hier', in het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. Het toneelstuk van drie bedrijven, geschreven door Hans van Wijngaarden, werd gcregi- seerd door A. Vader. Zaterdag (26 november) wordt nog een tweede en laatste voorstelling gegeven, die eveneens begint om 19.30 uur. Het stuk speelt zich af in de huiskamer van de familie Boelaart. Geert Boelaart. gespeeld door Frans Wal- hout, is een heerszuchtige vader De jongere generatie laat hem op een duidelijke manier merken, dat niet meer te accepteren. B EN W: HULP VIA GEMEENTEGARANTIES PvdA gewest MIDDELBURG - Het Waterschap Walcheren in Middelburg is volop bezig niet het afgraven van een duin in het natuur- en waterwingebied Oranjezon. Ilct gebied ligt tussen Oostkapellc en Vrouwenpolder, maar is eigendom van de gemeente Middel burg. Met hel zand, dat bij de afgra- dig in te lichten. ,,Door overleg had mogelijk een andere oplossing kun nen worden gekozen, die minder scha delijk is' voor natuur en milieu", schrijft Blom. refererend aan het rooi en van 2.8 hectare dennenbos, waar door 'zoet' zand voor de dijkverzwa ring kon worden gewonnen. Stormen In een vraaggesprek in de PZC van 1 juni 1983 heeft dijkgraaf mr J. Lants- heer van het Waterschap Walcheren erop gewezen, dat de stormen van afgelopen winter twaalf meter van de duinen hebben weggeslagen. „Daardoor loopt 40 hectare in het gebied Oranjezon gevaar" zei hij toen. Het project beslaat het aan brengen van een nieuwe laag zand aan de binnenkant van de buitenste duinen. Dit zand wordt verkregen door een twintig meter hoog, landin waarts gelegen duin, af te graven. Het bewuste duin ligt tussen het kanaaltje in Oranjezon en de zoge noemde 'puinweg'. Met vrachtwagens wordt het zand via de puinweg naar het strand afgevoerd. Het gebied dat wordt afgegraven heeft een opper vlakte van 200 bij 140 meter. Uit visueel oogpunt blijven de randen van het beboste duin staan Oranjezon, dat niet alleen een natuur- maar ook een waterwingebied is, is eigendom van de gemeente Middel burg. Het is slechts toegankelijk voor degenen die een jaarkaart bezitten. Ook kunnen dagkaartjes worden ge kocht. Uit Oranjezon wordt het drink water voor de gemeente Middelburg betrokken. NCVB-Oostkapelle houdt vergadering OOSTKAPELLE - De afdeling Oost- kapelle van de NCVB houdt morgen, dinsdag een ledenvergadering in het hervormd gemeentecentrum aan de Dorpsstraat 26 te Oostkapelle. De heer J. van Leerdam uit Serooskerke houdt dan een lezing over de apocriefe boeken Aanvang 19.30 uur. Plattelandsvrouwen Middelburg bijeen MIDDELBURG De afdeling Mid delburg en omstreken van de Neder landse bond van plattelandsvrouwen houdt morgen, dinsdag een bijéén komst in 'De Schakel' in Middelburg. De heer Poelman zal de dames infor meren over het slijpen van halfedel stenen en het verwerken ervan in sieraden. Het gehele proces, van ruwe steen tot eindprodukt, komt. aan de orde. Na de pauze is er een bingo. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Commissie over Raadsman mr J. J. van der V/eel. die optrad als raadsman voor de provincie, in een onderonsje met gedeputeerde J. D. de Voogd (middeni en directeur D. Öostinga van de Provinciale Stoomboot Diensten irechts (Slot van pagina 1) tie minder zwaar, maar toch niet in die mate dat de schade niet langer als onevenredig aan het doel beschouwd zou kunnen worden" aldus de presi dent van de Middelburgse rechtbank Extra zorgvuldig Als algemene uitgangspunten bij de beoordeling van het geschil tussen het provinciebestuur en de Abva Kabo stelde hij, dat staking - als het gaat om arbeidsvoorwaarden - een uiterste middel is. „alleen toelaat baar indien de werkgever niet tot overleg bereid is of overleg niet tot een redelijke oplossing heeft geleid." Voorts dient - zei de president van de rechtbank - een staking zo min moge lijk schade aan derden toe te brengen en moet worden afgewogen of het met staking nagestreefde belang het toe brengen van deze schade rechtvaar digt. De wettelijke situatie voor werk nemers bij de overheid is volgens hem geen andere dan die van werknemers in het bedrijfsleven, de maatschappe lijke ontregeling echter maakt dat de overheidswerknemer „extra zorgvul dig" moet afwegen of het nagestreefde belang de actie rechtvaardigt. Zijn vonnis, dat de AbvaKabo haar op roep tot staking moest intrekken, gold ook het personeel van de werk plaats De AbvaKabo werd veroor deeld in de proceskosten (1500 gul den). Nadat in de middaguren ter zitting mr. Metselaar namens de bon den had toegezegd een veroordeling te zullen nakomen, zag mr. J.J. van der Weel als raadsman namens de provincie ervan af een dwangsom van een miljoen gulden per dag op niet naleven van de uitspraak te handha ven Er was vreugde over de uitspraak bij de provincie-vertegenwoordigers, teleurstelling bij de AbvaKabo en het PSD-personeel. Gedeputeerde J.D. de Voogd ver klaarde eraan te zullen werken om de verhoudingen zo spoedig mogelijk weer in het reine te krijgen. PM-RAADSFRACTIE: WAAROM GEEN OVERLEG? ving vrijkomt, worden de buitenste duinen versterkt. Deze buitenduinen doen dienst als zeewering. Ook wordt een aantal paalhoofden versterkt. De fractie van Progressief Middelburg in de gemeenteraad van Middelburg verwijt het college van b en w van de Zeeuwse hoofdstad gebrek aan over leg over deze kwestie. Het karwei, dat ongeveer twee miljoen gulden kost, is in juni begonnen. Nog voor het eind van dit jaar moet het zijn afgerond. In een brief aan b en w spreekt PM-fractielid D F. Blom zijn be vreemding uit. dat de gemeenteraad en/of de commissie gemeentebedrij ven niet op de hoogte zijn gebracht van de werkzaamheden „Gezien het feit. dat er al lang sprake was van de noodzaak om de zeewering ter plekke te versterken, had mijns inziens ge noemde commissie toch tijdig kunnen worden ingelicht0", stelt Blom. Hij vraagt het college dan ook. waarom b en w op 7 juni 1-983 een beslissing hebben genomen over deze werk zaamheden zonder de commissie tij- Zeeland in Goes bijeen GOES De Partij van de Arbeid houdt zaterdag 10 december een ge westelijke vergadering in de Prins van Oranje in Goes. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van het werkplan 1983/1984 en de begro ting 1983/1984. Verder wordt een groot aantal verslagen besproken. Dat zijn onder meer de verslagen van de kerngroep vrouwen in het gewest Zeeland, dat van het Europees parle mentslid, het districts eerste-kamer- lid en het districts tweede-kamerlid, het bestuurslid van de sectie gemeen te-gewest en provincie en van het bestuurslid van de Evert Vermeer stichting. Ook worden er enkele be stuursverkiezingen gehouden. Tevens doet de delegatie vanuit Zeeland naar de partijraad verslag. De vergadering begint om 10.15 uur. MIDDELBURG - De secretaris-gene raal van het ministerie van volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer (VRO). mr M. D. van Wolferen, opent vrijdag 25 november om half vier het nieuwe kantoor van de regionale inspectie van de volks gezondheid voor de milieuhygiëne in de provincie Zeeland aan de Vrij landstraat in Middelburg. Na het formele gedeelte wordt 's avonds vanaf half zeven een 'open huis' gehouden. Er is een bescheiden tentoonstelling ingericht. Lezing CBTB over jongeren in agrarisch bedrijf in Middelburgs IDDELBURG - De sociaal-econo misch voorlichtster van de regio West- Nederland van de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond (CBTB). me vrouw Rikstelien-Botje. spreekt vrij dag 25 november over 'De jongeren en het boerenbedrijf Mevrouw Botje houdt haar toespraak tijdens een ver gadering van de afdeling Middelburg van de bond. die 's avonds om kwart voor acht begint in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereyszstraat in Mid delburg. Provincie beplant Völckerpolder MIDDELBURG Het dagelijks be stuur van de provincie zal na 1 januari 1984 op kosten van de BV Grondbezit aan de Schelde beplanting laten aan brengen op de voormalige zeedijk in de Vólcfterpolder in Zaamslag De BV heeft dijkgedeelten afgegraven en was eraan gehouden passende beplanting aan te brengen. Een juridische proce dure heeft ertoe geleid, dat de BV de beplanting voor 1 januari 1984 moet aanbrengen. Nu de BV niet heeft gereageerd op een waarschuwing hier over, kan de provincie optreden. WAO-bijeenkomst Van Eeghenhuis in Aardenburg AARDENBURG In het vormings centrum 'Van Eeghenhuis' in Aarden burg wordt van maandag 28 tot en met woensdag 30 november een drie daagse WAO-bijeenkomst gehouden. De bijeenkomst is een vervolg op die van vorig jaar. Bij deze driedaagse bijeenkomst staan drie thema's centraal: wat is het doel van de plaatselijke WAO-groe- pen activiteiten; hoe kunnen we de WAO-beweging versterken en hoe kunnen de verschillende acties en activiteiten het beste worden geconti nueerd. Voorts zal aandacht worden geschonken aan belangrijke maat schappelijke gebeurtenissen. Het pro gramma sluit aan bij regionale of plaatselijke problematiek en er zal worden nagegaan hoe men verbindin gen tot stand kan brengen met poli tieke partijen, kerken en vakbewe ging. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Van Eeg henhuis. De begeleiding is in handen van Leo D'Hoore. Vrouwengilde hield ledenontmoetingsdag OOSTBURG De afdeling Zeeland van het katholiek vrouwengilde hield een ledenontmoetingsdag in Oostburg. Het thema van de bijeen komst luidde 'vrouwen werken met vrouwen'. Voorzitter Weber van de afdeling Oostburg verwelkomde de dames. Vervolgens vertelde de voorzitter van het provinciaal bestuur. W. van Na ssau. iets over het thema. Het vrou wenwerk ligt vaak op het gebied van vrijwilligerswerk, waarin de vrouwen zich kunnen ontplooien, aldus de voorzitter. Bovendien - stelde ze - biedt dit de vrouw ontspanning en vergroot het werk haar zelfvertrou wen. Als speciale gasten ontvingen de katholieke vrouwen mevrouw Boer- tien. zuster Alberta en deken J. Aarts. Vertegenwoordiger van Melania in Nederland. M. van Luijck. overhan digde een ontroerde zuster Alberta de opbrengst van de actie voor Tanzania. Voorts was er een discussie Na de lunch vertrokken de dames naar Bres- kens. waar pastoor Gielliet een rond leiding verzorgde in de kerk. Bijeenkomst voor leraren over 'wonen in Vlissingen' VLISSINGEN Vandaag, maandag, wordt in het Stedelijk Museum' aan nnPnhflQI*llpiH Bellamypaik in Vlissingen een UpvIlUadi ItclU UCSIUUI bijeenkomst gehouden voor leraren uit het voortgezet onderwijs. Doel van en inspraaknota ?e2f Wl«njram* is na te saan of de r tentoonstelling wonen in Vlissingen MIDDELBURG - De commissie be- die op het ogenblik in het museum te stuur-bestuurden van de provincie zien is. aanknopingspunten biedt vergadert vrijdag '25 november ovr voor leerlingen uit het voortgezet on- de evaluatie van de wet openbaarheid derwijs. De organisatie is in handen van bestuur en over de inspraaknota van het stedelijk museum en het provincie Zeeland. De vergadering be- SECU-projekt (secundair-onderwijs gint vrijdagmiddag om twee uur in culturele instellingen) De aanvang is het provinciehuis in Middelburg. 20.00 uur. .OOSTBURG B en w van Oostburg gaan de strijd aanbinden met de werkloosheid in de gemeente. Via de instelling van een fonds 'Stimulering Werkgelegenheid' wil het college bestaande en nieuwe bedrijven de helpende band bieden. In dat fonds moet jaarlijks 100.000 gulden worden gestort. B en if zien als voornaamste steunmaatregel het verlenen van gemeentegaranties ,ioor financieringen. 'Bedrijven, die aanspraak willen ma- jen op het fonds moeten echter wel voldoen aan een aantal voorwaarden. In de eerste plaats moet er sprake zijn van het scheppen of handhaven van rerkgelegenheid binnen de gemeen- jfgrenzen, financieringsmogelijkhe- jen binnen de particuliere sector moeten zijn uitgeput en de onderne mer zal moeten aantonen dat zijn bedrijf voldoende toekomstperspec tief heeft. 3 en w van Oostburg wijzen in hun worstel op prognoses dat de werk loosheid in de provincie Zeeland in de .tomende jaren zal oplopen tot ver boven het landelijk gemiddelde. Die toename zal vooral Zeeuwsch-Vlaan- dtren treffen met de nadruk op West- ■Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu al is het «rkloosheidspercentage in het rayon Oostburg het hoogste (19 procent) in regio. G. A. de Kok opende expositie tan van den Broeke tn Astrid Bos MIDDELBURG „Deze galerie De Wijnstock is een unieke plaats in Middelburg. Zij ademt een sfeer, wiarin het verleden is vastgehouden m levens de relatie met het heden niet verloren is gegaan". Dit zei za- «rdagmiddag de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Haagse Cou rant (vroeger van de PZC) bij de opening in De Wynstock van een expositie met werk van Astrid Bos Den Haag) en Han van den Broeke Middelburg). Het gaat om mozaiek- «rk op kaarten en kleine voorwer pen (Astrid Bos) en om miniaturen op ondermeer doosjes (Van den Broeke). Deze tentoonstelling, aldus De Kok, beeft drie karakteristieken: harmonie, atmüteit en zij heeft een boodschap. Zij maant namelijk tot enige inkeer in iet drukke bestaan van alledag. De Kweker van deze tentoonstelling, zo besloot hij, heeft dezelfde ervaring als bij het luisteren naar de intieme cla- vecimbelmuziek van Scarlatti. GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Kescio. MIDDELBURG Gasthuis, 20.00- 21.30 uur: uitzending Rawa.. VLISSINGEN Bethesda-St.-Jo- sephziekenhuis, 20.00-21.30 uur: uit- sr.aing Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy II, 20 vir. Highroad to China, 12 jr. Cnen'Actueel I. 20 uur: De illusionist, n jr. Oi.en'Actueel II. 20 uur: Monty Py- meaning of life, 12 jr. te'Actueel III, 20.30 uur: d'Amore cd'anarchia (filmliga).. GOES Grand, 20 uur: Merry christ- Mr. LawTence.. HELST De Koning van Engeland. 30 uur: Part-time hooker. 18 jr. uur: De illusionist. 12 jr.. 20 uur: khnibbers, 16 jr.. 20 uur: The beast- saster, a.l., 20 uur: Flashdance, a.l.. tOSTBURG Ledel, 20 uur: Bran- Mde liefde, 16 jr.. IERNEUZEN Luxor, 20 uur: De ilusiomst, 20 uur: Jacht op Tiroler tipjes, 16 jr.. KISSINGER Alhambra I. 20 uur: Eighroad to China. ilbambra II. 20 uur: Sophie's choice. DePlek, 21 uur: Permanent vacation.. Overigens heeft de gemeenteraad van Oostburg het werkloosheidsproject eerder al onderkend in het beleids plan 1982-1986. Daarin staat opgeno men dat de gemeente een actief acqui sitiebeleid moet voeren ten aanzien van kleine en schone industrieën. „Maar", stellen b en w nu vast. „in feite is dat een te beperkte aanpak om werkelijke resultaten te kunnen boe ken in de bestrijding van werkloos heid". Financiële steun Vandaar dan ook het plan om via het fonds 'Stimulering Werkgelegenheid' financiële steun aan bedrijven te gaan verlenen. Bij die steun denken b en w hoofdzakelijk aan garantiever leningen, en in veel mindere mate aan het verstrekken van geldlenin gen. Het college: „Over het algemeen zal een gemeentegarantie de oplos sing bieden, geldleningen zullen niet of nauwelijks voorkomen". Het gemeentebestuur heeft nog even overwogen om ook financiële steun te gaan verlenen via eenmalige bijdra gen, deelnemingen in bedrijven en de verkoop en verhuur van produktie- middelen. Daarvan is echter afgezien in verband met de grote risicofactor. Aanvragen van bedrijven zullen zeer vertrouwelijk worden behandeld. B en Heemkundige kring houdt bijeenkomst KOUDEKERKE De Heemkundige Kring Walcheren houdt morgen, dinsdag, een bijeenkomst in hotel Walcheren te Koudekerke. Oud-leraar W. P. Jacobs houdt een lezing over de Nederlandse Majolica-wandtegels uit de 16e. 17e en 18e eeuw. Aan de hand van dia's wordt de uiteenzetting toe gelicht. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is toegankelijk voor leden en belangstellenden. 'Accordeola' wil langspeelplaat bij 25-jarig jubileum VLISSINGEN - De vlissingsc accor deonvereniging Accordeola wil vol gend jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een langspeelplaat uitbrengen. Mevrouw J. Lunnenburg, tweede secretaresse van de vereni ging, deelde dit zaterdagavond mee in haar openingswoord, voorafgaand aan de jaarlijkse uitvoering in het Vlissingsc Scheldekwartier, in sa menwerking met de Brassband Ex celsior. Dc uitvoering werd iets min der druk bezocht dan vorig jaar. maar trok toch nog bijna 500 belang stellenden. Het zwaartepunt van het programma lag voor de pauze, met de uitvoerin gen van het jeugdorkest onder leiding van Harry Schroevers en brassband Excelsior, onder leiding van Rinus Kramer. Het A-orkest zorgde voor een overgang met ondermeer de St. Louis Blues March, de Glenn Miller Story en de Danse Macabre. Twee werken wer den gezamenlijk uitgevoerd, Largo (onder leiding van Harry Schroevers) en Choral and Rock-out (onder lei ding van M. Kramer). Vervolgens bracht het A-orkest tot slot filmmu ziek (bewerkt door H. Schroevers), waarbij dia's werden vertoond. Deze presentatie bleek door velen zeer op prijs te worden gesteld. Rijkspolitie Mill wint toernooi van Deho '80 w willen van de raad een mandaat om over hulpverlening zelf beslissingen te kunnen nemen. Alleen gedeputeerde staten en de financiële commissie zullen vertrouwelijk worden ingelicht. Het voorstel komt aan de orde in de vergadering van de commissie finan ciën vrijdag 25 november. Aanvang 15.30 uur in het gemeentehuis. Forumdiscussie doven in Goes GOES - Het vormingswerk voor do ven in Zeeland houdt donderdag 24 november een forumdiscussie over de vraag 'Is de tijd rijp voor een stichting welzijnsbelangen voor doven?'. De bij eenkomst begint 's avonds om half acht in het bureau vorming aan de Singelstraat 7 in Goes. Achtergrond is het plan van de Neder landse Dovenraad om plaatselijke en regionale belangenverenigingen voor doven op te richten De doven in Goes zullen uitmaken aan welke voorwaar den zo'n vereniging of stichting moet voldoen. Huurderscomité Walcheren bijeen SOUBURG - Het huurderscomité Walcheren/Van Turnhoutstraat en omgeving houdt vanavond, maandag een vergadering in het club- en buurt huis 'De Zwaan' aan de Kromwegesin- gel in Souburg. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Gesproken wordt ondermeer over de nota kabeltelevi sie. De voorzitter doet verslag van de bespreking tussen de Vlissingse raadsleden tijdens de raadsvergade ring over dit onderwerp. Verder wor den de verslagen van het woonlasten comité Vlissingen en de opbouwcom- missie Oost-Souburg besproken. Bijeenkomst over 'woon-expositie' in Vlissingen VLISSINGEN - Vanavond, maandag, wordt in het Vlissingse museum een bijeenkomst gehouden over de expo sitie 'Wonen in Vlissingen', die tot eind december in dat gebouw te zien is. Zoals gemeld gaat het om een project waarbij SECU-Zeeland be trokken is (het proefproject ter sti mulering van de culturele vorming in het secundair onderwijs). De bijeenkomst is belegd om onder wijsmensen gelegenheid te geven, te reageren op de vorm en inhoud van de tentoonstelling. Tevens kan er over en weer van gedachten worden gewisseld over de bruikbaarheid van het exposi tiemateriaal in het onderwijs. De ten toonstelling gaat na december verder als reizende expositie. De bijeen komst begint om 19.30 uur. MIÜDELBL'RG - Het Koninklijk Conservatorium in Den Haag houdt zaterdag 26 november een balletauditie in het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming aan de Kuiperspoort 21 in Middelburg. Het conserva torium biedt jongens en meisjes een volledig beroepsopleiding tot toneeldan ser of -danseres. De vakopleiding is gecombineerd met de lagere school (vijfde en zesde leerjaar) en het algemeen voortgezet onderwijs (mavo en havo). De school- en dansopleiding zijn op basis van volledig dagonderwijs geïnte greerd in één instituut. Voor leerlingen van ver buiten Den Haag kan voor verantwoorde huisvesting bij particulieren worden bemiddeld De audities in Middelburg beginnen 's morgens om tien uur. TENTOONSTELLINGEN 8RU1NISSE Hal gemeentehuis, M2en 14-17 uur: 'Stille getuigen uit Kn koud verleden' (t/m 31/12).. HOMBURG Biologisch Museum, uur' 'De natuur in Zeeland' en Blo?mdiJken in Zeeland'.. KEILLE Landbouwmuseum, 10-12 K13-17 uur: Oude landbouwwerktui- a SUST Bibliotheek: 'Oude en «we stadsbeelden van Hulst' i t/m 112). MIDDELBURG Zzeeuws Museum, M7 uur: 'Krabbels en kapitale teke- ~?en' (t/m 6/1). '-nbachtencentrum Demerary. 9-17 - Diverse ambachten en exposi- jfcrie Roelant, 13.30-17.30 uur: '«ken van F. Schimmel (tm 21/11).. «ST-SOUBURG Bibliotheek, 330-17.30 uur: werken van Trees Ver ben (t/m 30/11).. 33S VAN GENT Bibliotheek, 330-17.30 en 18.30-20 uur: penteke- van Elly de Koster.. «KNEUZEN Hal Stadhuis. 8.30- 13-16.30 uur. 'Gewoon een mens' •B 30/11),. JUSSINGEN Reptielenzoo 'Igua- J. 14-17.30 uur: Expositie levende Welen, amfibieën en insecten., w PUKE - Museum. 10-12 en 330-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe S? Mn 18/12). HULPCENTRA ff' en M'dden-Zecland Goes, tel. -00-14444 (ook voor mllieuklachten), «iwsch-Vlaandcrcn Alarmnummer "1)0-12200 (brandweer en ambulance), «fonische hulpdienst Zeeland, tel -80-15551, dag en nacht bereikbaar, v. hulpdienst Zeeland voor mensen in tel 01180-36251, van 10.00-24.00 uur ««ends van 20.00-24.00 uur «ttttag 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel /ft-14645, dag en nacht bereikbaar. Inlandse Hartstichting, tel. 070-614614. -wiken op kantoordagen van 9-17 uur Sas van Gent SAS VAN GENT Hel zaalvoetbal team van de rijkspolitie uit Mill is winnaar geworden van het eerste lustrumtoernooi, dat door Deho'80 uit Sas van Gent werd gehouden. In de finale tegen de Rijkspolitie Steen bergen bleek Mill met 5-1 duidelijk te sterk. Acht politieteams streden voor het vijfde achtereenvolgende jaar om de Deho-trofee. In twee poules van vier werd een eerste schifting gemaakt. Daarin bleken de teams van de ge meentepolitie Terneuzen en de Rijks wacht uit Gent te sterk voor de concurrentie. De Terneuzense politie versloeg de Rijkswacht Kortrijk met 6-0, de rijkspolitie uit Steenbergen met 2-0 en Deho 2 met 3-1. De Belgen versloegen in poule A de rijkspolitie uit Mill met 3-1, de Rijks politie Middelburg met 5-1 en Deho 1 met 5-2. In de kruisfinales leed Gent achter een verrassende nederlaag via strafschoppen tegen Steenbergen, na dat beide teams elkaar op 1-1 hadden gehouden. Ook de gemeentepolitie uit Terneuzen wist zich niet voor de finale te plaatsen, doordat met 2-1 van de Rijkspolitie Mill werd verloren. In dfe finale deed Mill nog een keer van zich spreken door met 5-1 van Steenbergen te winnen. De uitslagen van de overige plaatsingswedstrijden: derde/vierde plaats: Gent-Terneuzen 5-0; vijfde/zesde plaats: Deho 1-Mid- delburg 0-2; zevende en achtste plaats: Deho 2-Kortrijk 4-2. De eindstand: 1 Rijkspolitie Mill; 2 rijkspolitie Steenbergen; 3 Rijks wacht Gent; 4 Gemeentepolitie Ter neuzen; 5 Rijkspolitie Middelburg; 6 Deho 1; 7 Deho 2; 8 Rijkswacht Kort rijk. Met de prijsuitreiking door bur gemeester Dusarduyn van Sas van Gent werd een uitstekend verlopen toernooi afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7