Sint-Nicolaas op rondreis door Zeeuwsch-Vlaanderen frxx bijleveld Carnavalsvereniging Vogelwaarde 22 jaar Open dag ZIKV Oostburg Familie berichten Wissel Zeeuws-Vlaanderen VEEL BELANGSTELLING VOOR INTOCHT Prima kwaliteit op vogeltentoonstelling van 'Zang en Kleur' Groet breekt fietser op bijleveld VERBOUWINGSUITVERKOOP MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 PZC/streek TERNEUZEN Sinterklaas en zijn zwarte pieten hebben het afgelopen weekeinde een bezoek gebracht aan een aantal plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag zette de Sint met zijn gevolg voet aan wal in Breskens en deed nog diezelfde middag intocht in Axel, Sluiskil, Zaamslag en Philippine. Zondagmiddag was de Goedheiligman op doorreis naar andere dorpen. Sinterklaas was overigens al een weekje in Zeeuwsch-Vlaanderen Nog voor zijn officiële intrede in Nederland voor het spiedend oog van de televi siecamera's zette de Sint vorige week zaterdag al voet aan wal in Temeu- zen. De Spaanse kindervriend hield in die plaats nog een weekje vakantie voor hij zich op zijn jaarlijks terugke rende grote werk stortte. In Breskens werden Sint en pieten met een kotter aan land gezet in de Vissershaven. Voorzitter P. Minder- houd van de winkeliersvereniging ontving het gezelschap in de vismijn. De Sint werd er vergezeld van elf pieten. Na het welkom volgde een rondgang door het dorp in een koets je, waaraan muzikale medewerking werd verleend door de muziekvereni ging Breskens-Groede. Evenals in Breskens bestond er ook in Axel grote belangstelling voor het bezoek van Sinterklaas. Burgemees ter A. Hack verwelkomde de Spaanse gasten. Hij sprak de hoop uit dat de Sint ondanks de economische terug gang nog voldoende geld bezat om voor iedereen cadeautjes te kopen. De middenstand zou de Sint daarbij in elk geval graag behulpzaam zijn. In Axel schonk Sinterklaas de burge meester namens de vereniging We reldkinderen het spel 'Green World' Dat spel zal de komende weken wor den verkocht via de vishandel Schoot. De opbrengst is bestemd voor kinde ren in nood in de derde wereld. De afdeling Zeeland van de vereniging wil in Indonesië een kleuterconsulta tiebureau bouwen. Burgemeester Hack op zijn beurt schonk het spel aan de plaatselijke speel-o-theek, zo dat iedereen er kennis van zou kun nen nemen. Bij zijn rondgang door Axel werd de Sint bijgestaan door de ponyclub 'De Kleppertjes' en de fanfare 'Hosanna'. In Sluiskil kwam de Sint met zijn gevolg aan bij de pont. waarna hij te voet naar het Lelyplein ging. Daar werd hij ontvangen door wethouder W. van Walraven van Temeuzen, Aan het eind van de middag liep de Sint ook nog binnen in het Elisabethzie- kenhuis. In Zaamslag werd Sinterklaas bij zijn Intocht muzikaal bijgestaan door de muziekvereniging 'De Volharding'. In Handwerkexposities in Sint-Jansteen en Nieuw-Namen trekken veel bezoekers NIEUW-NAMEN/SINT-JANSTEEN Enkele honderden belangstellenden hebben zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan een handwerktentoon- stelling, die de handwerkclub van de afdeling Nieuw-Namen van de rooms katholieke bond van ouderen in het gemeenschapscentrum 'De Kauter' in Nieuw-Namen hield. De expositie bestond uit enkele hon derden werkstukjes, die door de leden van de handwerkclub uit Nieuw-Na men in het afgelopen jaar zijn ge maakt. De werkstukjes varieerden- van eenvoudige pannelappen tot fraai gebreide en geborduurde spreien, ta fellakens, kussens, kleedjes, shawls, baby-artikelen, poppen en dieren De prijzen van de werkstukjes waren van dien aard dat ze vlot van de hand gingen. De leden van de handwerk club spraken na afloop van een ge slaagde tentoonstelling. Zondagmiddag hield de handwerk club van de afdeling Sint-Jansteen van de bond van ouderen zijn jaarlijk se tentoonstelling en verkoop in het gemeenschapscentrum 'De Warande' te Sint-Jansteen. Ook hier was veel belangstelling voor het jaarlijkse ge beuren van de bond van ouderen. De opbrengst komt zowel in Nieuw- Namen als in Sint-Jansteen helemaal ten goede voor de aankoop van nieu we materialen voor de handwerk- clubs. Brandje in schuur Hulst snel geblust HULST De vrijwillige brandweer uit Hulst is zondagmiddag omstreeks 17.00 uur niet in actie moeten komen bij een brandje in de schuur van J. N. uit Hulst. Eigenaar N. had daarvoor het brandje met water al geblust. Volgens een woordvoerder van de groep Hulst van de rijkspolitie is de brand vermoedelijk ontstaan in een houten kist. Daarin stond een thee lichtje, terwijl op de kist een glas-in- loodraam lag. In de schuur worden glas-in-loodramen vervaardigd Toen de kist vlam vatte, wist N, de brand met water te blussen. Volgens de woordvoerder was er ook een rookont wikkeling in het dubbelwandig dak van de schuur. Onder het dak bevon den zich enkele electrische leidingen. Over de oorzaak van die rookontwik keling kon de woordvoerder van de politie nog geen mededelingen doen. De recherche stelt vandaag, maan dag, een onderzoek in. Topbiljart SINT-JANSTEEN De topbiljart- club 'Zondagsvermaak' uit Sint-Jan steen speelde een wedstrijd tegen de Hulster topbiljartverenigmg Mario nette' in zaal 'De Kroon' in Sint- fJansteen. De Hulstenaren hadden .weinig moeite met hun tegenstan ders: 10-1. die Temeuzense woonkern werd hij ontvangen op het bordes van het voormalig gemeentehuis Na zijn rondgang door het dorp deelde hij in het jeugdgebouw De Poort presentjes uit aan de kinderen. Hulst Sinterklaas en zijn zwarte pieten brachten, zondagmiddag een bezoek aan Hulst. De Spaanse kindervriend werd omstreeks twee uur opgewacht door de Koninklijke Stedelijke Har monie Hulst aan De Statie in Hulst, waarna een uitgebreide rondgang door de binnenstad volgde. Dat ge beurde met medewerking van het majorettenpeloton van de fanfare 'Weldoen Door Vermaak' uit Clinge. Niet alleen aan De Statie, maar langs de gehele route door de binnenstad stonden vele honderden ouders met kinderen. De intocht van de Sint gebeurde op een schimmel die door twee pieten feilloos door het vele aanwezige publiek werd gedirigeerd. Na zijn rondgang door de binnenstad werd de Sint welkom geheten door burgemeester P. J Molthoff op het bordes van het Hulster stadhuis In zijn toespraak benadrukte burge meester Molthoff nogmaals dat ieder een een stapje terug moet. „Gelukkig moeten de kinderen nog niet inleve ren De Sint is hier vandaag gekomen om de wensen van de kinderen te kunnen vervullen. Ik heb gehoord dat die wensen ook vervuld zullen wor den Voor de gemeente hoeft u niets mee te brengen. Wat we te kort heb ben halen we bij een ander", aldus burgemeester Molthoff. Sinterklaas vond Hulst een gezellig stadje en hoopte dat het die gezellig heid nog lang zou houden. Daarna overhandigde de Sint beneden in het stadhuis aan alle kinderen een trac- tatie. De pnns van de carnavalsvereniging 'De Betekoppen' uit Sas van Gent i midden) biedt een kist met bieten aan aan pnns Fredericus van Vogelwaarde t rechts)- HERSTEL BANDEN MET 'KLOOR1ANEN' De intocht van de Sint op de Markt in Axel. KLOOSTERZANDE Onder grote belangstelling hield de vogelvereni ging 'Zang en Kleur' uit Kloosterzan- de zaterdag en zondag de jaarlijkse show en clubtentoonstelling in de grote zaal van café 'De Hoogaars' in Groenendijk te Kloosterzande. In to taal werden driehonderd vogels, ver deeld over"28 inzendingen, ingeschre ven. De ingeschreven vogels waren vorm-, kleur- en postuurkanaries, grote en kleine parkieten, bastaarden, dia mantduifjes en verschillende soorten tropische vogels. Het aantal inge schreven vogels was gelijk aan dat van vorig jaar Het aantal inzendin gen was dit jaar echter beduidend hoger. Voorzitter Jan Dobbelaar van de organiserende vogelvereniging toonde zich daar zaterdagavond ver heugd over. De kwaliteit van de inge zonden vogels was deze tentoonstel ling van een hoog gehalte Bij de puntenwaardering kwam dat duide lijk tot uiting. Een onafhankelijk korps van vier keurmeesters, bestaan de uit de heren Ch. Suykerbuyk en L. J. Steur (kleur-, vorm- en postuurka naries) en H. de Heer en J. Burm (bastaarden, tropische vogels, grote en kleine parkieten, duiven en kwar tels i, had dan ook de handen vol om tot een puntenverdeling te komen. De gebruikelijke bondsonderschei- ding, het bondskruis van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers, ging naar J. Marin uit Vogelwaarde. Zijn Ingezonden rijstvogel in de klasse EK (eigen kweek) kreeg 92 punten. De uitslagen zijn' klem-kanaries, pigment zonder rood: kampioen en eerste prijs F. Pardon, Lamswaarde, met respectievelijk 88 en 90 punten; kampioen derby EK: P. de Koster, Kloosterzande met 90, 2 J. Marin, Vogelwaarde met 89 Kleurkanaries, pig ment met rood: kampioen EK: A. van Goethem Vogelwaarde met 90; 2 F van Poorten, Kloosterzande met 90; kampioen vetstof zonder rood C de Looff, Kuitaart met 91 Kleurkanaries. vetstof met rood: kampioen P Vaal Kloosterzande met 90. 1 A van Goethem, Vogelwaarde met 90; 2 P Vaal met 89 Kampioen hoofdgroep 8 EK. F van Poorten met 90 Kuif-, vorm- en postuurkanaries kampioen, eerste en twee de prijs J. Dobbelaar met respectievelijk 91. 90 en 90 punten Kampioen bastaarden. W Martinu met 90; 1 F Pardon. Lamswaar de met 89 Zebravinken en kleine tropische vogels: kampioen A van Goethem met 90; 2 E van Goethem. Kloosterzande met 90. Klassement van verdiensten: 1 J. Marin met 452 punten, 2 A van Goethem met 450, 3 J Dobbelaar met 449, 4 C. de Looff met 449, 5 F van Poorten met 448 punten. Edy Engels nieuwe voorzitter van Terneuzense scoutinggroep TERNEUZEN Edy Engels (29) uit Biervliet is de nieuwe voorzitter van scoutinggroep Sint Hubertus uit Ter- neuzen geworden. Engels volgt hier mee Henk Verbrugge op die afgelo pen zaterdag in het groepsgebouw 't Weitje aan de Zuiderparklaan, onder grote belangstelling van bestuur, le den, oud-leden en vertegenwoordi gers van Scouting Zeeland, afscheid nam. Verbrugge, bijna twintig jaar hopman bij Sint Hubertus, installeerde bij zijn afscheid Rowan-leider Edy Engels als zijn opvolger. Engels zegt over zijn benoeming: „Henk Verbrugge heeft een financieel gezonde club met een groot ledental aan mij overgedragen. Het draait allemaal erg goed en dat wil ik in de toekomst zo houden". Ter gelegenheid van het feestelijke afscheid van de groepsvoorzitter orga niseerden welpen, verkenners en ro wans een puzzeltocht voor leden en leiding. Ze draaiden films en boden de scheidend voorzitter een koud buffet aan. Henk Verbrugge werd bovendien be dolven onder cadeaus. Van de verken ners kreeg hij een eigengemaakt vig net van Scouting Nederland, terwijl de welpen hem verrasten met een levensgrote welp uit crëpepapier. Een slijpmachine en electrische verfspuit kreeg hij van bestuur en leden, Kees Hamann kwam namens de oud-leden tenslotte met een acculader op de proppen. Wethouder J. van Rooijen van Wel zijn, die de gemeente Temeuzen tij dens de afscheidsreceptie zou verte genwoordigen, was verhinderd. AARDENBURG De fietser H. J. M. D. is zaterdagmiddag bij een ongeluk aan de Biezen te Aardenburg gewond geraakt. Hij werd met verwondingen aan voor hoofd en neus naar het Sint-Antonius- ziekenhuis te Oostburg gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat landbou wer B.. bezig met het maken van een afrastering, een draad over de weg had gespannen naar zijn tractor toe. Zijn zoon zag de fietser D. aankomen en zwaaide en riep dat hij moest stoppen. D. begreep het gebaar niet, zwaaide terug en reed tegen de draad, waardoor hij ten val kwam. VOGELWAARDE Het 22-jarig ju bileum van de carnavalsvereniging Vogelpiek uit Vogelwaarde heeft er toe geleid, dat de banden met de Kloorianen uit het naburige dorp Kloosterzande weer als vanouds zijn aangehaald. De garantie dat er deze keer geen feesttent zal komen in Kloosterzande (vorig een reden om niet aan eikaars optochten mee te werken) werd op het drukbezochte feest van afgelopen zaterdag met applaus ontvangen. Burgemeester Somers van Hontenis- se, die tot de genodigde behoorde, sprak zijn enthousiasme uit over deze ontwikkeling. „Met carnaval hoort het er plezierig aan toe te gaan, en dat lijkt nu te worden voortgezet", zo zei hij in zijn toespraak. Op deze bijeen komst werden enkele oud-bestuursle den gehuldigd als dank voor bewezen diensten. Zij kregen een ere-penning. Op de receptie, die 's avonds gehou den werd. kwamen velen de jubileren de vereniging feliciteren. Ook elf ra den van elf waren van de partij om het feest luister bij te zetten met cadeaus en toespraken voor Prins Fredericus en zijn gevolg. De Koenkelpot. uit 's-Heerenhoek liet extra lang op zich wachten. Zij waren in verband met de staking van de Provinciale Stoomd- boot Dienst via Antwerpen naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen. Als slotattractie trad stipt om 23.00 uur het bekende carnavalsduo De Deurzakkers uit 's-Hertogenbosch op om het feest tot in de vroege ochtend op te vrolijken. 'Vliegende Holland» Terneuzen gaf een geslaagd concert 'TERNEUZEN Harmonie j I Vliegende Hollander' in Terneoj heeft zaterdag een gezamenlijk eert gegeven met de koninklijkei gemeente harmonie uit Heusj.,1 (Belgie). Het was een geslaagd^ eert, dat door 100 belangstellen!- werd bijgewoond. De bijeenkomst werd geopend fc burgemeester C. Ockeloen. Vooij pauze werd muziek ten gehore t bracht door 'De Vliegende Hollai£ onder leiding van Piet Eekman, vens werden KNF-speldjes uitge:a aan tien leden, die twaalfenhalfj i lid zijn van 'De Vliegende Hollar I De speldjes waren voor: Jan Do® Karei Doorns. Kees Jansen. Han& Piet Verhage. Cees Verhage, Cees: Vos, Maarten de Vos, Leunis Witte» Johnny Bakker. Na de pauze trad de Belgische ham nie onder leiding van Roger Verspij op. Tot slot was er een gezameaS i optreden van de beide korpsen, Inbraak in kantine voetbalclub Hulst HULST In de nacht van zafëffe I op zondag is bij een inbraak in{ j kantine van de voetbal verenig HW'24 in Hulst een cassette-recorfcu en een versterker gestolen. De der(s) kwam(en) de sportkantine fc j nen door een tuimelraam aan zijkant de forceren. Bij de ïnbr-ci werd alles overhoop gehaald, ife verliet de kantine via de deur 5 technische recherche heeft de zaai; onderzoek. Geld gestolen uit automaat wasserette WATERLANDKERKJE Onbeken den hebben geld ontvreemd uit de automaat van de autowasserette van C. de N. aan de Molenstraat te Water landkerkje. De dader(s) forceerde(n). daartoe het slot van de automaat. Hoeveel geld er verdwenen is, is niet bekend. De diefstal is gepleegd tussen 17.00 en 19.00 uur vrijdagavond. EHBO in IJzendijke voerde blijspel op IJZENDIJKE De EHBO-afdej p IJzendijke voerde zaterdag en zont- het blijspel 'Zo heeft tante Emeraa het gewild' op in het jeugdgebouw.! totaal kwamen zo'n 450 mensent; ken naar de belevenissen van de ent- namen van tante Emerance. Hetsts werd op de planken gebracht da jj Herman Baillie, Betsy Brakman, Rc r. Jacobs, Guust van de Wijnckel.Em de Smet, Peter van de Velde, Deus Goossens, Lucie de Vilder en Rieu- Sutter. De regie was in handen vr Robert Colpaert. Na afloop van de voorstellingen vdj de een grote verloting. Een van de cursisten van het Zeemos Instituut voor Kunstzinnige Vorming geeft een demonstratie schilderen. OOSTBURG Zaterdag hield hel Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen een open dag in haar onderko men de voormalige openbare school te Oostburg. Op de open dag werden werken van de cursisten tentoon gesteld en gaven cursisten demonstralies. Zo konden de bezoekers kennis maken met hel etsen, schilderen, boetseren en weven. Annelies Soet, docen te. sprak na afloop over een positieve dag. „Alle cursussen hebben er na vandaag enkele mensen bij", zo vertelde zij, De open dag wordt georganiseerd om de drempel te verlagen naar het ZIKV toe. „Mensen komen eerder naar zo'n open dag dan dat ze zo maar eens binnenwippen", aldus Arinelies Soet. De cursus sen. die gegeven worden in Oostburg. zijn tekenen childeren. grafiek, getouw-weven, algemeen textiel en boetseren pottenbakken Verder heeft het ZIKV een groep van vijftig jaar en ouderen en een kmder-atelier. In totaal bezoeken zo'n tweehonderd cursisten iedere week de school. In februari staan opnieuw activiteiten op het programma, dit in verband met de verhuizing naar het multifunctioneel centrum in Oostburg, waar het ZIKV een plaatsje krijgt. Met grote droefheid, dQCh dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, is na 'n nog vrij kortstondig ziekbed, voorzien van de H, Sakramenten der zieken, van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster en tante MARGARETHA CELINA LEONIA LOESSAERT weduwe van Camiel Vandevelde op de leeftijd van 72 jaar. St -Kruis B. Vandevelde J. Vandevelde-Duininck Aardenburg: G. Verbuijt-Vandevelde H. Verbuijt St.-Kruis: H. Vandevelde A. Vandevelde-van Vooren St.-Kruis: R. Vandevelde St.-Kruis: A. de Muijnk-Vandevelde H. de Muiink en kleinkinderen Fam. Loessaert Fam. Vandevelde Fam. Landuijt St.-Kruis, 19 november 1983, 4528 KH, Eiland 17. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij U wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op dinsdag 22 november om 10.30 uur in de parochiekerk van de H Eligius te Oostburg. Eucharistieviering maandag om 19 00 uur in de parochiekerk. Zij. die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou- Veilig in Jezus' armen. Heden is uit onze familiekring weggenomen onze geliefde broeder, zwager, oom en oudoom ADRIAAN ROBIJN Cadzand: Martina Robijn Oostburg: M. Robijn C. M. Robijn-Baas Rotterdam: M. Baarendse-Robijn D. Baarendse Nieuwvliet: M. Ekkenbus-Robijn W. Ekkenbus Neven en nichten Onstburg, 19 november 1983. Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt sneller want Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm onze geliefde vader, groot- en overgroot vader PIETER JACOBUS VASSEUR sinds 1964 weduwnaar van Maria Eversdijk in de ouderdom van 78 jaar. Terneuzen: P. H. Vasseur E. M. H. Vasseur-Markusse Aardenburg: H. P. Vasseur G. Claeijs Cadzand: J. L. Vasseur W. J. Vasseur-van Sluis Steenbergen: L. J. Vasseur A. L. Vasseur-van de Walle Rilland: J. D. Vasseur M. H. C. Vasseur-Rinkhoud Oostburg: M. C. J. van der Stel-Vasseur D. I. van der Stel Klein- en achterkleinkinderen 4506 HC Cadzand, 19 november 1983. Zuidzandseweg 8. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 22 november a.s. om 14.30 uu op de Algemene Begraafplaats te Cadzand. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in gebouw 't Zwin'. afdeling Terneuzen houdt een LEDENVERGADERING op dinsdag 22 november 1983 in café 'Bellevm'. Aanvang 20.00 uur. Sprekers: O. Hindriks, hoofdinspecteur der ge meentepolitie over 'Vandalisme'. Tsjeu Strous, districtsbestuurder FM' over 'Akties'. Op weg naar want... U bent prijsbewust. U weet dat zij kwaliteiten ver kopen. U houdt van mode. Waarom Omdat BIJLEVELD gaat verbouwen en daarom houden zij een grote Op woensdag 23 november a.s. vanaf 09.00 uur. kostuums - kolberts - pantalons winterjassen - overhemden - truien jacks en ribbroeken (ook stretch) zijn bijna allemaal afgeprijsd of met korting. Wegens de voorbereiding gesloten op maandag 21 en dinsdag 22 november. herenmode lange delft 19 middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18