Commissie vrijwilligerswerk in Hulst geeft opdracht terug Horeca Terneuzen wil zich beter verkopen Probleem exploitatie De Veste in Terneuzen is bijna opgelost Wissel Zeeuws-Vlaanderen DISCUSSIE ZINLOOS DOOR BEZUINIGINGEN Zaalvoetballers Hulst winnen ook tweede duel Gemengde teams in actie op zaalvoetbaltoernooi Coördinatie-orgaan wijst Oostburg op grondstort van Dixhoorn VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 HULST De commissie vrijwilligerswerk van de stichting Gemeenschapswerk in Hulst wil zijn opdracht teruggeven. De leden vinden het op dit moment niet zinvol om te discussiëren over een reis- en onkostenvergoeding voor vrijwilligers en een handvest voor het vrijwilligerswerk. Dit schrijven ze aan het bestuur van het Gemeenschapswerk, dat woensdagavond vergadert. De Hulster stichting stelde de com- gers wordt gelegd en de 'wildgroei' in missie indertijd in omdat ze zich deze sector, nu tal van instanties zorgen maakte over de financiële waaronder de vakbeweging zich druk, die de laatste jaren op vrij'wÜli- ermee bezighouden. In een nota over vrijwilligerswerk, die in juni vorig jaar verscheen, pleit het Gemeenschapswerk voor een hand vest voor het vrijwilligerswerk, waarin een aantal uitgangspunten worden vastgelegd. Ook werd de suggestie gedaan om een reis- en onkostenvergoeding in te stel len, waarmee wordt voorkomen dat vrijwilligers om financiële redenen moeten afhaken. De commissie vreest dat de huidige Gemeenschapsdienst Blaauwe Hoeve Hulst HULST In de kapel van het verzor- gings- en bejaardentehuis 'de Blauwe' Hoeve' in Hulst wordt zondag vanal 11.15 uur een gemeenschapsdienst ge houden de dienst wordt muzikaal opgeluisterd door het jongerenkoor met combo. WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Artsen Terneuzen: zat. 8 00 - zon 8 00 uur: J G. Stevens, tel. 12020. Oostelijk Bol werk 2c Zon 8.00 - ma. 8 00 uur. H Hammer, tel 12303. Oostelijk Bol werk 2c. Spreekuren alleen voor drin gende gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur Oostburg en Aardenburg: vrij. 19 - ma. 8 uur: H. D Bruggeman, Nieuw- straat 53. Oostburg, tel 01170-2121 Cadzand, Retranchement. Sluis en Zuidzande: G. de Meijer. Sluis. tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: Chr. Kalkman. Biervliet, tel. 01152- 1345. Breskens en Groede: A. G Hermani- des, Dorpsstraat 17. Breskens. tel 01172-1566 Axel: vrij. 17.30 - ma 8.00 uur E. C. J. Frank, Noordstraat 8. tel 01155-1666 Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en Omstreken: vrij. 18 - ma 8 uur L. Feyen, Bernhardstraat 35, Westdorpe, tel 1777. Spreekuur zat. 11.30 uur op Stationsstraat 26, Sas van Gent. Hulst: vrij 18 - zon. 24 uur W. Gielen, Grote Markt 11. Hulst. tel. 01140- 12969. De praktijk van de artsen Niesten en Lips, Grote Bagijnestraat 18. Hulst, tel. 01140-13373. wordt door eigen art sen verzorgd. Spoedgevallen-spreek uur' zat 9.30-10 en 17.30-18 uur en zon 12.30-13 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H G van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoed gevallen zat. en zon, om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18 - ma. 8 uur: R. G. Buwalda, Clooster- straat 72, tel 01148-1277. Zaamslag: C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 01153-1377 Clinge, St.-Jansteen en Koewacht: vrij. 18 ma 8 uur: K Kerckhaert, Kon Juhanastraat 23, Clinge, tel. 01140-12361. Apotheken Terneuzen: zat 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur. A F. J. Hamann, tel. 12060. Oostelijk Bolwerk 12a. Axel: zat. 10-11 en 16-17 uur: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155- 2888. Hulst: zat. 11-12 en 15-17 en zon. 15.30-16.30 uur Apotheek Hulst. Steenstraat 35, tel 01140-14255 (spoe- drecepten telefonisch) Oostburg: zat 11-12.30 en 15-16 30 u en zon 11 30-12.30 en 17.30-18 30 uur Apotheek Oostburg, Burchtstraat 16. tel. 01170-2170 ispoedrecepten telefo nisch). Dierenartsen Zaamslag en Hulst: R T Versol. Plevierstraat 18. Hengstdijk, tel. 01148-2365 en J. F. de Haas. Axelse straat 108, Zaamslag, tel 01153-1366. Terneuzen en Axel: zatTerneuzen, J. J. L. M Kop. spreekuren zat Ter neuzen W de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur. tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12 00 uur. tel. 01155-1488 Zondag volgens afspraak tel. 01150- 95017 IJzendijke: K. G. M v d. Vijver, tel 01176-1388 b.g.g 01174-424 Weekend- spreekuur zat 13.00 en zon 12 00 uur in de dierenkliniek te IJzendijke Terneuzen: J P en P. de Vos. kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren. Van Diemenstraat 83. Terneu zen. tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische afspraak Sluis, Oostburg en Aardenburg: A. L J van Bruinessen, Romanlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Week endspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Tandartsen West-Zeeuwsch-Vlaanderen zat. 10- 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uur A. C R. Bracké, praktijk Burg. van Zuyenstraat 81, Breskens, tel 01172- 2714. Privé" Boeg 6, tel. 2931. 'Sluis en Oostburg: zat. en zon. 10-11 uur: T. J. Schauteet, Visserstraat 11, Sluis. tel. 01178-1921. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10- 10.30 en 18-18.30 en zon 12-12 30 uur: N. Verhelst, Lijsterbesstraat 14, Hoek. tel. 01154-1914. Wijkverpleegkundigen Op genoemde telefoonnummers krijgt u het telefoonnummer van de dienst doende verpleegkundige. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: 01173- 1367. Terneuzen: 13360. Hoek, Sluiskil, Philippine, Westdor pe en Sas van Gent: 01159-306. Hulst en Hontenisse: 01140-12191 Groot Axel, Zaamslag, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe: 01155-1885 ZEEUWSE-VLAAMSE RA YONCOMPETITIE bezuinigingsgolf beide plannen on mogelijk maakt. De leden vinden het niet redelijk om op dit moment extra bijdragen van de gemeenten te vra gen. Bovendien constateren ze, dat het welzijnswerk als geheel aan het eind van zijn (financiële) latijn is en contributieverhoging de enige uit weg lijkt. Veel kinderen kunnen niet meer meedoen aan activiteiten of moeten in het gunstigste geval kiezen. „Ziehier het dilemma van de commis sie", aldus de brief aan het bestuur van de stichting Gemeenschapswerk. „Is het thans maatschappelijk verant woord een pleidooi te houden voor vergoeding van reiskosten aan vrijwil ligers (hoe wenselijk ook) in een tijd dat kinderen geconfronteerd worden met maatschappelijke ongelijkheden omdat de ouder(s) economisch op de ondergrens balanceren en geen kans meer zien hun kinderen in hun jonge leven betere ontplooiingskansen t,e geven?" De commissie beantwoordt die vraag ontkennend en wil dan ook van zijn taak worden ontheven. De bestuursvergadering is om 20.00 uur in het gebouw van Gemeenschaps werk aan de Steenstraat Alov houdt Sint Nicolaas prestatieloop GRAAUW Ook dit winterseim houdt de sportvereniging Aloy Graauw een cyclus van vijf prestatie lopen, waarbij de afstanden telke% langer worden. Vorig jaar sloeg do serie dermate aan (in totaal warene toen zo'n ruim driehonderd d«|> mers verdeeld over vijf lopen), dj Remy Mangnus voor aanvang vandi seizoen niet lang hoefde te denkt over de voortzetting. Tijdens de eerste loop van dit seizoc (de Fruitloop, die een paar weke, geleden werd gehouden) werd er et- record aantal deelnemers geboetj terwijl er elders in de provincie Z# land toch ook nog een grote prestate loop werd gehouden. Ruim drleh» derd lopers en loopsters meldden voj die eerste loop aan. Morgen (zaterdag) staat dan de tw» de uit deze reeks van vijf op programma.- Sint-Nicolaas zal 15.00 uur de deelnemers aan de ve schillende afstanden op weg schletts Er kan aan deze Sint-Nicolaaslo worden deelgenomen aan een lo. over respectievelijk drie, vijf, zeveno' elk kilometer. Het parkoers is ditms uitgezet in de richting Emmahavi Paal, Duivenhoek en Oude Graai Vanaf 13.30 uur kan er worden in schreven in het sportcentrum vï Sint-Aloy aan de Dorpsstraat Graauw. TERNEUZEN De selectie van het zaalvoetbalrayon Hulst heeft deze week ook zijn tweede wedstrijd voor de eerste 'Zeeuws-Vlaamse rayon competitie zaalvoetbal' in winst om gezet. In Oostburg won Hulst met 2-1 van de plaatselijke selectie. De selec tie van Terneuzen slaagde er daaren tegen niet in om Sas van Gent onder de duim te houden: in Sas van Gent werd het in een uitermate doelpunt rijke wedstrijd 8-8. Hulst leidt nu met vier punten uit twee wedstrij den, vóór Terneuzen. dat drie punten telt, en Sas van Gent (met één punt). Axel en Oostburg nemen vooralsnog de laatste plaats in. Oostburg-Hulst 1-2. Oostburg speelde vanuit een versterkte defensie en hield ook bij balbezit de eigen gelede ren gesloten. Het werd Hulst zodoen de niet gemakkelijk gemaakt Tegen de verhoudingen in nam Oostburg in de zevende minuut van de eerste helft zelfs een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Willy de Wever, maar de bezoekers hadden het geluk dat Jan van Nierop de stand kort daarop alweer gelijk trok. Hulst bleef daarna de meest offensieve ploeg en zeven minuten voor het laatste fluitsignaal resulteerde dat in de winnende goal van Arnold Seghers. Sas van Gent-Temeuzen 8-8. De eer ste helft was gelijkopgaand. hoewel Sas van Gent wel steeds in het voor deel was. Op een gegeven moment leidde de Sasse selectie met 3-1. waar na Terneuzen de zaken recht trok tot 3-3. Niettemin ging Sas van Gent met een 4-3 voorsprong rusten Na de rust leek Terneuzen met vijf treffers op rij het duel vervolgens een beslissende wending te geven, maar in de slotmi nuten kwam Sas van Gent alsnog terug tot 8-7. De gelijkmaker viel daarna in de allerlaatste seconde Voor Sas van Gent scoorden Henk van Oosten (2x). Egbert Wille (2xi. C van de Akker (2x) en Ad van der Reijsen I2x). voor Terneuzen Paul van der Hooft <3xi. Akke Ganpat i3xi. Hans Porreij (lx) en Hans van de Boom (in eigen doel) De stand is nu: 1 Hulst 2-4; 2 Terneu zen 2-3. 3 Sas van Gent 1-1.4 Axel 1-0, 5 Oostburg 2-0 Het programma voor maandag 19 december a.s.: Hulst-Sas van Gent (20 30 uur) en Oostburg-Axel (20.00 ZAAMSLAG Het zaal voetbal toei nooi dat de vereniging Bakkerij Ris- seeuw uit Zaamslag morgen (zater dag) in de sporthal 't Sportuur in Axel houdt, blijkt dermate aan te slaan bij de clubs, dat dit toernooi een lang leven lijkt te zijn beschoren. Tijdens de eerste editie werd dit recreatieve toernooi gespeeld met zogenaamde gemengde teams en dat leverde een groot succes. Reeds vanaf de oprichting speelt Bak kerij Risseeuw (overigens vorig sei zoen nog onder een andere naam uitkomend) de wedstrijden met ge mengde teams „en vanaf het eerste moment bleken de dames zich uitste kend thuis te voelen binnen het team. ook de meespelende heren blijken daar totaal geen problemen mee te hebben. De dames worden net zo gemakkelijk in het spel betrokken, als dat het geval zou zijn wanneer er alleen maar met heren gespeeld zou worden Onze ervaringen daarmee zijn enkel maar positief stelt Peter Goossen Ook de ploegen, waartegen Bakkerij Risseeuw z'n wedstrijden speelde, ble ken het initiatief wel te waarderen. „Een enkele uitzondering daargela ten, maar dat blijf je toch altijd hou den. Voor ons was dat totaal geen probleem om op deze voet voort te gaan", aldus Hennie Neve. Het eerste toernooi, vorig jaar overi gens door de organiserende vereni ging zelf gewonnen, smaakte naar meer. En dat moet er zaterdag komen. De juist die dag officieel m Nederland gearriveerde Spaanse kindervriend Sint-Nicolaas zal het toernooi om 20.00 uur openen met. het verrichten van de aftrap In totaal zullen vijf teams van de partij zijn tijdens dit toernooi; dat zijn. De Vurssche uit Axel. De Griete, De Pnjsslag uit Ter neuzen, Van Hoorn uit Hoek en uiter aard Bakkerij Risseeuw uit Zaamslag. Alle ploegen zijn in één poule inge deeld en spelen een halve competitie. Elke wedstrijd duurt zestien minuten, terwijl rond de klok van 23 00 uur de laatste wedstrijd gespeeld zal zijn, waarna de prijzen in de kantine van de Axelse sporthal zullen worden uit gereikt Hulster majorettes naar kampioens wedstrijden Hoeve HULST Op uitnodiging van de Westbrabantse en Zeeuwse muziek- bond neemt het majorettenpeloton van 'De Vossen' uit Hulst zondag deel aan de kampioenschappen van de 'Druma' in het Brabantse Hoeve Het Hulster majorettenpeloton heeft deze uitnodiging te danken aan het laatst gehouden concours waarbij men het hoogst geklasseerd werd in de derde divisie afdeling Zeeland. De Vossen zullen het in Hoeve moeten opnemen tegen vijf pelotons in hun divisie; Rijsbergen. Kruisland. Zegge en Sint- Willibrord. De show voor het kam pioenschap van 'De Vossen' is inge studeerd door Jeamnne van Hoije Miss-majorette is Sonja Heijens Voor het Hulster majorettenpeloton is het de eerste keer dat men in de derde divisie deelneemt aan een kampioen schap FNV Terneuzen vraagt aandacht voor vandalisme TERNEUZEN De FNV, afdeling Terneuzen, wil een vertegenwoordi ger hebben in de gemeentelijke werk groep ter bestrijding van vandalis me. Volgens de bond neemt het pro bleem steeds grotere vormen aan en kost het de gemeenschap een aan zienlijke som geld. Dit blijkt uit het werkplan van de FNV Terneuzen. dat volgende week dinsdag wordt vastgesteld op de na jaarsvergadering in café La Bellevue. Hoofdinspecteur-korpschef C' O Hin- driks van de gemeentepolitie houdt een inleiding over vandalisme. Dis trictsbestuurder Tjeu Strous be spreekt actuele zaken. De najaarsver gadering begint om 20.00 uur fADVERTENTIE Het diensiencenirum 'De Veste' in Terneuzen NIEUWE HUUROVEREENKOMST IN WORDING TERNEUZEN De problemen rond de exploitatie van het dienstencen trum De Veste in Terneuzen lijken op korte termijn te worden opgelost. Vrijwel zeker is, dat de stichting Welzijn voor Ouderen in De Veste blijft gehuisvest. De Woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen leen volle dochter van de Woningbouwvereni ging Terneuzen: de stichting opereert met hetzelfde bestuur) werkt op dit moment aan een nieuwe huurover eenkomst voor vijf jaar. De moeilijkheden rond het diensten centrum spelen in feite al vanaf de opening van De Veste in het begin van de jaren zeventig. Het ministerie van idestijds) CRM vond toen dat het centrum te groots van opzet was en weigerde daarom een subsidie voor de volle honderd procent. Dat had tot gevolg dat de Stichting Welzijn voor Ouderen niet voldoende geld binnenkreeg om de volledige huur aan de Woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen te betalen De Woningstichting kampt daardoor met een exploitatietekort van ruim 750.000 gulden. Het jarenlange overleg tussen de stichting Welzijn voor Ouderen, de Woningstichting en de gemeente Ter neuzen lijkt dan nu uiteindelijk vruchten te gaan afwerpen. Directeur 1-1. Engelsma van de Terneuzense wo ningbouwvereniging zei donderdag dat de problemen 'zó goed als' zijn opgelost. Engelsma „Populair gezegd moeten er nog een paar vlekjes wor den weggewerkt. Als het aan ons ligt is de zaak nog voor het eind van dit jaar geklaard weggewerkt via een verhoogde rijks bijdrage. Het rijk stelt die bijdrage elke tien jaar vast en bij de laatste vaststelling is voor het dienstencen trum aanmerkelijk meer geld be schikbaar gesteld. „Dat is", zegt En gelsma, „een bijna toevallige, maar gelukkige omstandigheid. De nieuwe rijksbijdrage betreft een aanmerke lijk ftedrag, waarmee wij het exploi tatietekort in de komende zeven tot acht jaar denken weg te werken". Overigens spreekt. Engelsma over het wegwerken van vlekjes, voorzitter L. Uilenbroek van de stichting Welzijn voor Ouderen maakt gewag van 'duchtige bobbels'. Hij stelt vast: „Er moet nog een aantal zaken goed op een rijtje worden gezet, ook met de gemeente. Ook wij hopen op oplossing op korte termijn. Data ook moeten omdat het contract dit jaar afloopt". Volgens Engelsma zal de gemeta Terneuzen garant gaan staan voort huurbetaling door de stichting ffS zijn voor Ouderen. Die huur zal ov« gens behoudens de wettelijke ver gingen op hetzelfde niveau blljva gehandhaafd Feest toerclub GRAAUW De toerafdehng van de sportvereniging 'Sint-Aloy' in Graauw hield haar jaarlijkse feest avond in het sportcentrum in Graauw. Hoogtepunt van de bijeen komst was de uitreiking van de bre vetten voor de door de leden gereden kilometers in het seizoen '83. Nadat voorzitter Jo Buys de eindstand be kend had gemaakt, reikte hij de bre^ vetten uit. Eindstanden, brevetten gouden leeuw: 1 J de Poorter met 5888 km, 2 H de Witte met 3332 km. 3 G. van Goethem 1200 km. Brevet zilveren leeuw IC Dumezmet925 km, 2 W. van de Broeck met 851 km Brevet bronzen leeuw. 1 P.Dieleman met 2463 km, 2 R de Bakker met 2233 km, 3 E Strobbe met 793 km TWEEDE GEVAL BIJ GROTE GA T n vli i-nkrw SLA GZIN: 'TERNEUZEN-OP-STAP-STAD TERNEUZEN „De promotie van de horeca in Terneuzen heeft te lang op een laag pitje gestaan. Daar is nu een kentering in gekomen. We gaan de zaken bloedserieus aanpakken, ook naar Horeca Nederland toe". Met deze woorden opende voorzitter Jan Jonkman donderdagmiddag de eer ste algemene ledenvergadering van de Horeca Vereniging Terneuzen. De vergadering werd bezocht door een zestiental horeca-ondernemcrs waar onder enkele regionale vertegen woordigers van Horeca Nederland. De voorzitter stelde duidelijk dat de HVT en Horeca Nederland twee heel verschillende verenigingen zijn, maar dat een goede samenwerking tussen de twee onontbeerlijk is. Die samen werking bleek meteen al uit de unifor me opstelling van beiden ten aanzien van het para-commercial isme (zoals sportkantines die drank verkopen). Als voorbeeld daarvan noemde men, de Terneuzense lts, waar in het kader van een horeca-opleiding tijdens praktijklessen aan het publiek voor een luttel bedrag menu's in drie gan gen inclusief aperatief worden geser veerd. Met alle begrip voor de praktijkerva ring die de leerlingen moeten opdoen, komt de Horeca Vereniging Terneu zen, bij monde van haar voorzitter, hiertegen sterk in opstand. „Een hore ca-opleiding hoeft de plaatselijke ho reca met; te beconcurreren", zo werd gesteld De heer Clement van Damme van Horeca Nederland verzekerde de aan wezigen dat er aan deze zaak-wordt gewerkt. Verder nodigde zowel de heer Van Damme als voorzitter Jonk man de horeca-ondernemers uit om attent te zijn op para-commerciële activiteiten en zo door te spelen aan Horeca Nederland. De voorzitter. „Het gaat er ons absoluut niet om sportkantines en dergelijke uit te ban nen, maar als wjj ons aan richtlijnen moeten houden, moeten zij het ook". Op-stap-stad In de vergadering van de HVT kreeg de publiciteit uitvoerige aandacht. Zo maakte men een keuze uit een drietal ontwerpen voor een huisstijl met bijbehorende slagzin. Die slagzin luidt: 'Terneuzen-op-stap-stad'. Ge sproken werd over het initiatief van een Terneuzenaar om een plaatselijk kroegenboek uit te geven. Men kwam tot de slotsom in dit boek zowel als vereniging als individueel geen ad vertentie te plaatsen. De voorzitter typeerde het initiatief evenwel als: „Een geweldige vorm van reclame die nagenoeg niets kost". Ten aanzien van de viering van het vierhonderd-jarig beslaan van de stad Terneuzen deden de horeca-onderne mers talloze suggesties om de horeca te promoten. De vereniging wil de zogenaamde 'Vin de Ville' die door een plaatselijke slijter op de markt wordt gebracht, niet 'en masse' inko pen „Ieder bestelt gewoon voor zich zelf', aldus de voorzitter. De sugges ties varieerden van live muziek in alle horeca-ondernemingen, vla wijnfees ten, tot het uitgeven van een eigen kalender. Definitieve beslissingen over wat de HVT precies gaat doen tijdens de feestelijkheden, zijn niet genomen. Wel wil de vereniging de speciaal in verband met het vierhonderdjarig be staan van Terneuzen door de Stich ting Noordstraat Promenade uitgege ven 'knaak' als betaalmiddel accepte ren. De aanwezigen waren verder zeer ingenomen met het ontwerp van bier viltjes die ter gelegenheid van het feest worden uitgegeven. Tenslotte was men het erover eens dat er een permanente vertegenwoor diger van de Horeca Vereniging Ter neuzen zitting in het bestuur van de Terneuzense VW moet nemen. OOSTBURG Het Zeeuws Coórdi- natie-orgaan voor Natuur-, Land- schaps- en Milieubescherming wil dat b en u van Oostburg maatregelen nemen tegen een grondstort in de buurt van het Grote Gat. Volgens coordinator J. de Vries is daar eert strook van zestig bij vijf meter op hoogte gebracht 'met de duidelijke bedoeling het aangrenzende perceel bouwland uit te breiden ten koste van de oeverlanden". Het geval stemt overeen zo schrijft hij b en w en de Oostburgse raad met dat op een weiland in de Sint Philipspolder. dat volgens het be stemmingsplan buitengebied een be schermde status als natuurgebied heeft B en w zagen indertijd geen reden tot ingrijpen omdat de stort te beperkt van omvang zou zijn. Het Coordma- tie-orgaan is het daar niet mee eens De Vries vindt dat er in de Sint Philipspolder wel degelijk sprake is van een aantasting van land- en na tuurwetenschappelijke waarden. „Zelfs als het gemeentebestuur iedere activiteit op zichzelf van te weinig omvang vindt om in te grijpen, zal zij toch niet willen ontkennen dat door het geleidelijk opvullen van laagtes, kreekrestanten, drinkputten enzo voorts het aanwezige relief verdwijnt en daarmee één van de essentiële voorwaarden voor de natuur- en land schappelijke waarde van een dergelijk terrein", laat hij weten. „Als dat zo is, dan is het primair aan het gemeente bestuur om wegen te vinden ter voor koming van deze sluipende, stapsge wijze vernietiging van te beschermen waarden. Wij zijn ons er zeer van bewust dat alleen aanwijzing in het bestemmingsplan daarvoor onvol doende is. Handhaving ervan en sti mulering van onderhoud en verbete ring (het 'herstel' waar het bestem mingsplanartikel van spreekt) zijn wenselijke vervolgstappen Dat er mets zou mogen of moeten gebeuren m de beschermde gebieden is onzes inziens een misverstand, maar verbe tering van de landbouwkundige toe stand voorzover strijdig met de na tuurbescherming. is nu juist wat het bestemmingsplan wil voorkomen. In dit verband zijn wij zeer teleurgesteld door uitlatingen van wethouder De Feyter. die een dikke streep halen door de bedoelingen van het bestem mingsplan". Aan b en w en de gemeenteraad vraagt het Coordinatic-orgaan „het nodige te doen én in het algemeen de indruk, die dreigt te ontstaan weg te nemen, als zou de gemeente Oostburg de natuurbeschermingsdoelstelling niet ernstig nemen die aan enkele kleine delen van haar buitengebied is gegeven". Vuurtje stoken liep bijna uit op uitslaande brand Ossenisse OSSENISSE - De brandweer van Ossenisse rukte donderdag even na vijf uur uit met groot materieel voor een 'uitslaande' brand in de landbouwschuur van J. S. aan de Westdijk in Ossenisse. Op de plaats aange komen bleek het echter niet te gaan om de landbouwschuur, maar om een oud en vervallen schuurtje dat dc landbouwer kwijt wilde en in brand had gestoken. Door een fikse wind was de 'af- braak-brand' echter enigszins uit de hand gelopen Op een gegeven moment dreigde het vuur over te slaan op de land bouwschuur .waar zich land bouwmachines in bevonden en een hoeveelheid stro. De brand weer kwam zodoende toch niet voor mets en kon door het nat houden van de schuur erger voorkomen. De politie buigt zich ondertus sen over de vraag of de landbou wer wel een vergunning had voor het 'afbranden' van het schuur tje. Vrouw Hulst betrap op winkeldiefstal HULST De groep Hulst van (t rijkspolitie heeft woensdagmiddi| proces-verbaal opgemaakt tegen i» vrouw J. W. uit Huist wegens diefsti j van een stofzuiger uit een groot») renhuis in de Gentsestraat in Huk s Mevrouw W. probeerde zonder tel* talen met het apparaat naar buiten!* j gaan, maar werd aan de deur aanp sproken door de bedrijfsleider Toa mevrouw geen kassabon kon overlej gen werd de politie ingeschakeld Ve volgens werd bij mevrouw thuis ee: huiszoeking gedaan waarbij nogea groot aantal gestolen goederen uittel warenhuis werden gevonden. Vo!gü een woordvoerder van de groep Hu' hebben de gestolen goederen waarde van ruim 600 gulden. Spanning aan top zaalvoetbal in Sas van Gent SAS VAN GENT In de tweede kle J van het zaalvoetbal in rayon Sas vu J Gent voeren drie teams de strijd de topplaats. Molenkreek 2 deed hifi -, de beste zet, door met 1-0 van Room Oedt te winnen. Het was een gelijk- opgaande wedstrijd waarin voor tijd Johnny Pluym, Molen! aan de winst hielp. Philippine 21 bovenaan meestrijden door in t laatste seconden gelijkspel ttM Corn Boys 4 te behalen. In deze soms felle strijd waarbij tweede plaats inzet was, wisten o Corn Boys zich slecht te beheeis 3 hetgeen tot de uitsluiting van Corn Boys speler leidde. Toen daan de Com Boys doelman een tijciïi j kreeg, weigerde deze die straf uil gaan zitten De scheidsrechter stai' te toen de strijd. 51 sec. voor lijd een 3-3 stand. Philippine 2 dat da e week een dubbele wedstrijd mos n spelen, behaalde tegen Rac. Whil* een nipte 3-2 zege Ook Ona Su tweemaal aantreden. De eerste v® E strijd tegen Rooien Oedt, ging roy* N met 5-0 verloren Doch hun weds'J?! jj tegen Corn. Boys 3. werd een i overwinning. Rijnvaart 2 behaaüet] een nipte overwinning in een gelijfcf- gaande wedstrijd tegen CSM. met21 Deho MM 2 wist het doel tegen Phii;- pine 3 goed te vinden en won gemak kelijk met 6-1- Rac. White 4 datonde- aan staat presteerde het. om R*: White 3 met 3-1 te verslaan. strijd Corn Boys 2 tegen CPC 2 niet door vanwege het met te weM spelers verschijnende CPC 2 Dat* door twee verliespunten» tegemoet kan zien en dan terecht komtopfP- puntentotaal van min 1, Stand: 1 Molenkreek 2 9-15: 2 Phillpp»1 9-14, 3 Rooien Oedt 9-13,4 Corn Boys28-» 5 Corn Boys 4 9-11.6 Deho MM 2 51(1 Rac White 3 9-10, 8 Rijnvaart 2 9-9.9Ct* 9-8. 10 Ona/Su 9-8. 11 Philippine 3 9* j Corn Bovs 3 9-5. 13 Rac White 4 9-4 CPC- ADVERTENTIEl Robe di Kappa Selected dealer Noordstraat 23 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24