Harm Wiersma wereldkampioen r Vlissingen-Sluiskil: extra werk Ad Morren Toppers vooraf 'OOR VIERDEMAAL Verlies EMM tegen Hongaren ZEEUWS ZAALVOETBALTEAM MET INVALLERS NAAR TOERNOOI PZC/sport Spaanse pers: Adios Parijs Tuchtcommissie UEFA deed nog geen uitspraak Tennistoernooi in Antwerpen krend Vader en John Tahapary zeggen af B 'Doelman' Simon Blom toch in de Mosselloop Piet Goedbloed weer in de spits bij Veere tegen Nieuwland 1 BJDAG 18 NOVEMBER 1983 21 HDRID (GPD) „Adios Europa Cup, adios Parijs", is de algemene nnmerklacht van de Spaanse pers na de 21-nederlaag van Spanje tegen tderland in Rotterdam. „Spanje ontbeerde schotvaardigheid", stelt het lortblad As als verklaring van de nederlaag. „Holland was zeker niet beter in Spanje, wat overigens mank ging aan lijn op het middenveld en gebrek ia besluitvaardigheid in de aanval". Voor het andere sportblad Marca is de (jtrlaag volstrekt onverdiend: „Een schoffelend Nederland kon minder inspraak maken op de zege via twee geluksdoelpunten dan Spanje, wat itrigens een gebrek aan overtuiging toonde". sMadrileense krant Diario 16 oordeelt dat de schuld van de nederlaag iiedig bij bondscoach Munoz gezocht moet worden: „Munoz was laf', luidt vonnis van Diario 16, volgens wie Spanje nooit had mogen verliezen, ijnje faalde in het benutten van de kansen die het kreeg, terwijl Munoz al ëei eerder op een aanvallend concept had moeten overschakelen". De taktische fout van Munoz is volgens het blad geweest om niet meer profijt te trekken uit de defensieve onzekerheid van Gullit, die volgens Diario 16 echter wel de beste man van het veld was en de enige speler die enigszins herinneringen opriep aan de „geoliede Oranje-machine" van de wereldkam pioenschappen van '74 en '78. Ook het Madrileense blad El Pais deelt die kritiek ten dele ..Spanje is ten onder gegaan aan zijn eigen fouten „Zoals zo vaak is weer eens een beslissende slag verloren", verzucht El Pais. Alle media zijn het er over eens dat de kansen van Spanje voor plaatsing in de eindronde van het EK tot een minimum gereduceerd zijn. „Alleen een wonder via een onwaarschijnlijke monsterscore op Malta kan Spanje nog redden", luidt de voorspelling van vrijwel alle media, die bijna zonder uitzondering hun verontwaardiging uitspreken over het onsportieve gedrag van het publiek in de Kuip door fluitconcerten aan te heffen tijdens het spelen van het Spaanse volkslied. lADVERTENTIE *ftNDEt4. IEERENVEEN (ANP) Voor de vierde keer in zijn damcar- ière is Harm Wiersma gehuldigd als wereldkampioen, ndat e laatste partij in de damtweekamp tegen titelverdediger innes van der Wal donderdagmiddag in Heerenveen in tmise was geëindigd. Daardoor won Wiersma deze match »t 21-19 en zal hij half maart aantreden voor het duel met firny, dat de Sowjetrussische damfederatie en de wereld- ambond geëist hebben. dingsvarianten teniet gedaan door de voorzetting van Wiersma. „Ik had erop gerekend mijn titel te kunnen behouden, en ik weet nog niet waarom ik dat niet heb gedaan", aldus een teleurgestelde Van der Wal na afloop van de tweekamp en nadat hij een compliment over zijn spel van zijn drie jaar oudere streekgenoot in ontvangst had genomen. „Hij heeft goede tegenstand geboden", zei de nieuwe wereldkampioen tegen de deze tweekamp bestaat uit twin- partij, nog de mogelijkheid op gelijke honderden toeschouwers. Wiersma {partijen, waarvan de eerste tien in hoogte te komen. De titelverdediger ontving uit handen van tweede ka- fcskou en de resterende partijen in verraste Wiersma wel met zijn ant- mer-lid Hennekamp de lauwerkrans herland worden gespeeld. „Ook in woord op de openingszet, maar zag en een fraaie bokaal en kreeg boven- match staat de wereldtitel op het vrijwel onmiddellijk al zijn voorberei- dien een auto. aldus FMJD-president Wim fcg. die tevens meedeelde dat het I, cogres van de werelddambond, dat -,d 1984 in Afrika wordt gehouden, moeten uitmaken wejk van de ïsmatches nu echt om de wereldw lis gegaan. inn Wiersma was voor de aanvang ade laatste partij bepaald niet op gemak. Tot nu was de slotpartij in itekampen slechts een formaliteit «est, maar deze keer had Van der die twee punten achter stond te: een nederlaag in de veertiende Dr. A. F. Phil ip«»t raat 9-11 Goaa. Talafoon 01100-21222. OPENINGSTIJDEN Maandag t/m donderdag 08 00- 12.00 uur en 12.30-16.30 uur, vrijdag 08.00-12.00 uur en 12.30 15.30 uur; donderdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 09.00- 12.00 uur. Heeft u onze keuken- showroom al bezocht? I anaROSE a^tKEUKBV international 5 jaar garantie Anderhalf jaar voor messteek GRONINGEN (ANP) De i8- jarige T. B. T. uit Groningen is donderdag door de rechtbank in Groningen veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden wegens poging tot doodslag en mishandeling, behoort tot de harde kern van de Z-side-supporters van FC Groningen. Hij stak op 20 juli jl. ajaens een vnenschappelijke ïïdstnjd tussen zijn club en de etbalclub Westerwolde een ir.dere bezoeker met een mes HEERENVEEN Jannes van der Wal <r) feliciteert Harm Wiersma donderdag in Heerenveen met het behalen van de wereldtitel dammen, nadat de laatste van de 20 partijen van de tweekamp in remise was geendigd Wiersjna wist éen partij te winnen. I ROS MAG NTERLAND TZENDEN iVERSUM (GPD) De TROS- 3 Itvisie zal op zaterdag 17 december i rechtstreekse reportage verzor- ivan de interland tegen Malta als Feyenoord-stadion is uitver- Kht. De TROS verwierf het recht. Bitzending na loting met de IV, de andere zendgemachtigde nierdagavond. ZÜRICH (ANP) De UEFA-tuchtcommissie heeft donderdag geen uitspraak gedaan in de aanklacht, die FC Groningen tegen Appolonius Konijnenburg bad ingediend wegens omkooppogingen voor de Europe se bekerwedstrijd Internazionale-Groningen in Bari. Appolonius Konijnenburg, de man die volgens de Groningse beschuldi gingen trainer Han Berger namens Inter 250.000 gulden bood voor beïnvloeding van de uitslag, verscheen niet in Zurich. De tuchtcommissie had de in Venetië woonachtige Hagenaar uitgeno-, digd voor de zitting. Konijnenburg, die als illegale makelaar door de UEFA niet tot aanwezigheid kan worden gedwongen, meldde zich via een briefje af. Hij was ziek. Volgens Renze de Vries, de voorzitter van FC Groningen, kan een tweede zitting van de tuchtcommissie over de omkoopaffaire worden verwacht. De UEFA wil Konijnenburg graag horen. BDELBURG Het eerste heren van EMM heeft gisteravond in Middelburgse sporthal het Hon- hrse Bekescsabai verrassend goed ij geboden. De Oosteuropeanen Hnen met 21-27. Een goed resul- wanl Bckjcscsabai had in zijn f demonstratiewedstrijd in Ne- ind tegen Hellas namelijk ver- ;i?end uitgehaald. De Haagse ere- 'j uitploeg werd met 26-19 inge st. Toen ook nog bekend werd topschutter van EMM, Eddy Schuitema, door een rugblessure voor minstens twee weken uitgescha keld is, was de moed de Middelburg se formatie al danig in de schoenen gezakt. Gedurende de wedstrijd was daar niets meer van te merken. Bekescsa bai nam wel meteen het initiatief en stond de gehele wedstrijd op voor sprong, maar echt weggespeeld wer den de EMM zeker niet. De eerste helft was het mooist Doel punten van onder anderen Renny Minnaert en Bert de Jonge en prima keepwerk van Jos Aartsen zorgden en voor dat EMM gedurende het eerste gedeelte van de wedstrijd in de buurt bleef van de Hongaren. De ruststand was 8-13. Na de rust trok EMM plots het initia tief naar zich toe met een hard schie tende Ron van Belzen en Bennie Minnaert als voornaamste doelpun tenmakers. Zij scoorden allebei vijf treffers. ANTWERPEN (BELGA) De als eerste geplaatste Ivan Lendl en de nummer drie van de plaatsingsrang lijst. Jose-Luis Clerc. hebben donder dag de kwartfinales van het interna tionale tennistoernooi van Antwer pen bereikt. Het toernooi in de Vlaamse havenstad heeft het record cijfer van 100.000 bezoekers binnen handbereik. Woensdagavond waren er met de voorverkoop mee al 84.619 plaatsbewijzen verkocht. De trekpleister Lendl, de Tsjechoslo- waakse winnaar van de eerste editie van dit supertoernooi, had in het Antwerpse sportpaleis drie sets nodig om de Amerikaan Chip Hooper te verslaan 7-6, 3-6, 6-4 Lendl ontmoet in de kwartfinales Andres Gomez uit Ecuador. Jose-Luis Clerc won gemak kelijk van Thomas Smid. Clerc moet het in de kwartfinales opnemen tegen Gene Mayer. Jimmy Connors voegde zich als voorlaatste speler bij de laat ste acht In zijn eerste optreden in het stokoude sportpaleis van Antwerpen versloeg hij de 18-jarige Michael West- phal in twee sets: 4-6. 6-4 Uitslagen: tweede ronde herenenkel spel: Jose-Luis Clerc (Argi - Tomas Smid (Tsj) 6-3. 6-4; Ivan Lendl (Tsj) - Chip Hooper <VSt) 7-6. 3-6. 6-4. Jimmy Connors (VSt) - Michael Westphal (WDll 6-4. 6-4 Ook Wimbledon-winnaar John McEn roe plaatste zich. De laatste uitslag van de tweede ronde is: John McEn roe (VSt) - Claudio Panatta (Ita) 6-1. 6-1. Luxemburg wil in toekomst garanties LUXEMBURG CAFP) De stroop tocht van de Engelse supporters door de stad Luxemburg heeft geresul teerd in een schade van vele miljoe nen franken. Dertig Engelsen werden gearresteerd en verbleven donderdag nog achter de tralies. Na de slapeloze nacht kwamen burgemeester en wet houders van de stad donderdagmor gen in spoedvergadering bijeen. Het college besloot in de toekomst het plaatstelijke stadion niet meer voor internationaal voetbal vrij te geven, indien er gevaar bestaat voor ongere geldheden. Een stap verder ging de regering van Luxemburg. Zij heeft de UEFA mede gedeeld voortaan geen Engelse clubs meer op bezoek te willen krijgen. 1SSI l uit Wie ilNGEN' Het eerste team van Zeeuwse zaalvoetbalselectie li zaterdag een toernooi in Roo ks' en komt maandag uit tegen Selectie uit Brabant. Voor die "ontmoetingen heeft Max Kem- 'oorlopige formatie van 'Spelers uitgenodigd. De Zceuw- gaat er echter van uit dat die nog gewijzigd kan worden. leidt met name voor de veldspe- -•i*i ')'n"en het teami die zondag een «agrijke wedstrijd moeten spelen. nJtfKempees heeft inmiddels de af- Éan Barend Vader al binnen: igse speler heeft meegedeeld Heen voor de wedstrijd van In aanmerking wil komen. Het ls vrijwel zeker dat Kempees !®eer spelers zal moeten vervan- Het Zeeuwse team behoort overi- l snee •flHet gons ieder jaar tot de deelnemers aan het toernooi in Roosendaal „Ik had daar liever geen bekendheid aan gegeven", vond Max Kempees tijdens de voorbereiding op die wed strijden. „Want als er te veel afzeggin gen komen, dan kunnen we beter met gaan. Ik zal terug moet vallen op de B-spelers, maar ook daar spelen er een paar van op het veld". De Zeeuwse selectie voor de zaal heeft de laatste weken een aantal oefen wedstrijden gespeeld in breder ver band. Daarin heeft Max Kempees alle spelers aan het werk gezien en voor het A-team zijn er voorlopig acht man aangewezen. Dat zijn Johnny Bish (Hooizolder), Barend Vader (Audi Poppe), Julius Sohilait (Hooizolder), Erik Spekkens (AKF), Marcel de Nijs (Feesthuis), Peter en Hans Picavet (De Ster) en John Tahapary (Hooizol der). Met deze geselecteerden wil Max Kempees regelmatig wedstrijden spelen tijdens de komende oefencam pagne. Het toernooi van zaterdag past in dat kader en ook de wedstrijd tegen West-Brabant, die maandag avond (21.15 uur) in Halsteren wordt gespeeld. „De acht spelers van de selectie hebben voor maandag wel toegezegd", verzekert de Zeeuwse coach. Het ligt dus voor de hand dat ik met dat team verder ga, maar het is niet onmogelijk dat er nog spelers bij komen. Dit is in feite nog niet de definitieve ploeg". Volgens Max Kempees heeft John Tahapary nog niet afgezegd voor het toernooi van zaterdag. De Middel burgse spitsspeler zal niettemin de voorkeur geven aan zijn verplichtin gen op het veld „Zondag speel ik met Middelburg een uitwedstrijd tegen NOAD". aldus Tahapary. „Dat bete kent dat ik zaterdag in de zaak niet mee kan doen. Ik ga wél kijken, maar ik wil met de coach afspreken dat ik niet speel" Eind van de week zal Max Kempees het team verder aanvullen: „Ik ben nu nog niet precies op de hoogte over de afmeldingen. Ik had wel aan Taco van der Velde gevraagd of hij af en toe in wil vallen. Taco is een van de spelers uit de B-selectie en ook hij zal zater dag vanzelfsprekend niet meedoen" Voor de B-selectie van Kempees is vooralsnog geen wedstrijdprogram ma samengesteld. De spelers die voor dit team zullen uitkomen zijn: Jan van Nierop, Paul Schipper, Taco van der Velde, Walter Mortier, Gé Wol- ters, Bennie van de Brande, Hans van de Boom en Herman Snoeck. Ad Morren in zijn 'eigen' massageruimte bij Vlissingen. Rechts. Rob van Splunder. VERZORGER BESCHIKT OVER EIGEN 'TAKTIEK' KOUDEKERKE Zondag is hij weer van de partij bij Vlissingen- Sluiskil: Ad Morren, sinds een jaar of drie verzorger bij Vlissingen. In de afgelopen periode heeft hij zich al enkele bijnamen verworven. Zo wordt hij 'de snelste verzorger van Zeeland' genoemd, maar ook 'de Salo Muller van Zeeland", naar de beroemde oud-verzorger van Ajax. En meer dan waarschijnlijk staat Ad Morren (38) zondag weer enkele keren langs de zijlijn als een zenuwachtig renpaard vlak voor de start. Na het sein van de scheidsrechter vliegt hij het veld in met de 'wonderspray' en de 'wonderspons' en met een snelheid die alom bewondering oogst. Morren kan er om lachen. Het is een onderdeel van zijn 'tactiek'. „Als je de toestemming van de gebeurt natuurlijk wel eens dat er scheidsrechter krijgt om het veld in niets ernstigs aan de hand is, maar te gaan. dan moet je dat zo snel als verzorger moet je altijd aan het mogelijk doen. Daardoor kweek je ergste denken. Maar vaak is er op een beetje respect Dat doe ik met zo'n moment een blessure, die niet voorbedachten rade. Ik laat zien zomaar weg te moffelen is. Een dat ik de boel niet in het ootje flinke tik tegen je enkel kan best neem", verklaarde Morren. Amster- zeer doen. Je kan die enkel koud dammer van geboorte. Later in een maken met de spons of met spray, wedstrijd kan die werkwijze mis- dat stilt de pijn en leidt de gedach- schien nog enig voordeel opleveren te eraan af', als Vlissingen zich in een hoek De verzorging heeft ook sociale gpfirulct. WPPI. rinnr He tpupnslanrier erzorgmg neen, OOK SOCiaie aspecten meent Ad Morren. „De gedrukt weet door de tegenstander. Vlak voor de wedstrijd stapt Morren meesle spelers hebben overdag altijd even in de richting van de toch gewoon hun werk en wanneer scheidsrechter om zich voor te stel- je s ol h bb len. „De scheidsrechter behoort te geblesseerd bent dan komt je werk weten wie ik ben. Dat weet hij de spelers ook. De reactie van die in gevaar. Eigenlijk gebeurt dat nog te vaak. Ik probeer er voor te wa ken Je moet die jongens een goede begeleiding geven", aldus de Vlis- singen-verzorger, die in het dage lijks leven werkzaam is als pedicure en bovendien in het bezit is van het man is dan meestal u kunt alleen diploma sportmassage op het veld komen als ik het zeg. Van voetbal heeft Morren, naar zijn Dan zeg ik: wilt u dat ook tegen zeggen, weinig kaas gegeten. „Ik mijn collega zeggen" vind het wel leuk als de jongens Zoals praktisch alle verzorgers winnen, maar voor mij is het het vindt ook Ad Morren meestal een belangrijkste dat ze een wedstriid oplossing voor de krepeergevallen zonder blessures doorkomen. Als je in het veld. Spelers, die vijf minu- dan nog wint ook. dan is dat meege- ten eerder bij wijze van spreken nomen Tijdens een wedstrijd zijn er nog om hun moeder lagen te roe- wel eens spannende momenten pen, ogen ineens weer topfit. „Het voor een doel, maar als er dan een HAAMSTEDE Voetbal of atletiek? Afgelopen woens dag hakte Simon Blom de knoop - mogelijk definitief - door. Bestuurders van de voetbalvereniging DFS deden voor de zoveelste keer een beroep op de 28-jarige doelman, die ook als atleet behoorlijk aan de weg timmert. „We hebben een gesprekje gehad, maar ik heb van tevoren gezegd dat ik zaterdag mee wil doen aan de Mosselloop in Westenschouwen. Ik denk dat dit betekent dat ik nu gekapt ben met voetbal". Blom wilde de thuiswedstrijd (van Delta Sport) per se niet laten lopen, „maar ik kan moeilijk nee zeggen tegen DFS". Dat deed hij nu wel en dus loopt Simon Blom morgen (zaterdag) mee in Westenschouwen. Door een spierscheuring en de bouw het eigenlijk ook wel stom. maar van zijn huis in Haamstede verloor zolang ik niet op niveau liep gaf het Simon Blom twee atletiekjaren In niets. Dan kan je het gemakkelijk apnl van dit jaar pas begon hij weer allebei doen. Voetbal is dan een intensief te trainen „En ik stond er goede afleiding", aldus Blom. die van te kijken hoe snel ik weer op overigens nooit trainde bij DFS. m'n oude niveau zat" Hoewel hü de Qp dit moment echter lijkt Blom scherpte nog miste liep hij vorige definitief voor de atletiek gekozen maand in Euen-Leur een marathon le hebben Hij wil specifiek op de in 2.35 „Niet slecht", vond hij zelf marathon gaan trainen. De crossen en hij kwam gelijk tot de conclusie Zjjn voor Simon Blom van onderge- dat hij zich maar op het lopen van SChikt belang „Andere jaren wilde lange afstanden toe moest gaan jjc nog graag tweede worden als ik leggen Voor het komend seizoen op de derde plaats lag. maar dat heelt Blom twee marathons (Rot- maakt me nu weinig meer uit. Be- terdam en Etten-Leuri op zijn pro- halve voor de Mosselloop natuur- gramma staan. hjk. want dat is een thuiswedstrijd. Als vervanger voor de geblesseerde dan ga je altijd iets verder dan Robbie van Dijke kwam Simon normaal. Blom vorig jaar halverwege het sei zoen m het doel bij DFS Blom, die Z00UVOeo tnnnorc vroeger al ervaring had opgedaan HjC iL/yyei j als doelman raakte zelf eveneens Praktisch alle Zeeuwse toppers ko- geblesseerd, waarna zijn plaats men morgen naar de zestiende Mos- werd ingenomen door Jacky van selloop. Met uitzondering van Piet Rees. maar ook hij viel aan het Vonck zijn de sterkste atleten van begin van dit seizoen uit. Blom de partij. Hun wedstrijd (samen kwam (inmiddels hersteld) weer on- met de veteranen) start om 14.30 der de lat en speelde de eerste vier uur. De afstand is 7000 meter. De dames lopen een kwartier eerder een afstand van 2 kilometer. Favo riete is Trijnie Smeenge van Dyna mo. Vanaf halftwee zijn er scholie renwedstrijden in de categorieën competitiewedstrijden. Ondertus- 9-iO en 11-12 jaar. Zij lopen 1000 sen maakte hij als atleet weer de meter. Voorts slaan er twee trimlo- nodige vorderingen pen op het programma. Om 14.00 „Alle atleten vinden het stom dat uur over een afstand van twee ik ook nog voetbal. Dat zeggen kilometer en om 15.15 uur over een anderen trouwens ook. Zelf vind ik afstand van zeven kilometer. speler van ons op de grond ligt, dan let ik daar op. Ik ben ook wel eens aan het tellen of ze er allemaal nog zijn" In de aanloop naar het duel tegen Sluiskil heeft Morren extra werk. „Voor zulke wedstrijden gedragen die jongens zich ook anders dan normaal. Zeg maar dat ze gespan nen zijn". Het werk van de Vlissin- gen-verzorger houdt eigenlijk nooit op. „Ik had me van tevoren niet gerealiseerd dat er zoveel tijd in ging zitten, daarom moet je iets van bezieling hebben". VEERE Het moet een hele om schakeling geweest zijn voor Piet Goedbloed. Vijftien jaar lang stond de inmiddels 30-jarige voetballer van Veere in de spits van de aan val. Hij was elk jaar wel goed voor tussen de tien en de twintig doel punten in een competitie en stond dus bekend als een gevreesde schutter. Maar sinds kort speelde Piet Goedbloed op het middenveld en ook daar was hij een zeer waar devolle kracht voor Veere. De Walcherse koploper in de vierde klas van het zaterdagvoetbal speelt morgen (zaterdag) op eigen veld tegen Nieuwland. Veere moet in die wedstrijd zijn leidende positie ver dedigen en is ongetwijfeld favoriet voor de wmst. De selectie van Hans de Rijke is namelijk al sinds lange tijd ongeslagen in de competitie. Piet Goedbloed was aan het begin van de competitie een van de drie spitsen over wie Hans de Rijke kon beschikken. Veere is gewend om met twee aanvallers te spelen en daarom moest de trainer een voor lopige keuze maken. Piet Goed bloed: „Ik wilde zelf ook wel op het middenveld proberen, maar dan wel in een aanvallende rol. Meestal speelde ik op de linkerkant en van- daaruit kom ik zo veel mogelijk mee Het is zelfs opvallend dat hij tot nu toe niet minder productief is dan in voorgaande jaren. Van de vijftien doelpunten die Veere in zeven wed strijden heeft gemaakt, kwamen er vijf op naam van Goedbloed. Hij gaat daarmee Gert Jan Bouterse zelfs nog vooraf: de 22-jarige aan valler scoorde inmiddels vier keer. Veere heeft in het begin van het seizoen vrijwel alle kandidaten voor het kampioenschap al ontmoet. Het debuterende 's-Heer Arendskerke heeft op Piet Goedbloed de meeste indruk gemaakt. Maar met deze tegenstander (die cp dc tweede plaats staat in de rangschikkingi rekende Veere thuis met comforta bele 5-2-cijfers af. Voor het thuisduel tegen Nieuwland (dat op vijf punten van de leider staat) kan Veere zaterdag vermoe delijk niet over Leo Touw beschik ken. De spitsspeler heeft een blessu re aan de enkel en Hans de Rijke wil geen enkel risico nemen. Piet Goedbloed

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21