PTT-knooppunt in Roosendaal doorn in oog ABVA/KABO Morgen overleg tussen bonden en Rietkerk WATERMERK 4 Wissel Zeeuws-Vlaanderen GEEN STAKINGSBEREIDHEID Heroïnelijn opgerold 2 Familie berichten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 NOVEMBER ROOSENDAAL (GPD) De AbvaKabo is bang dat het expeditieknooppunt van de post in Roosendaal (postdistrict Middelburg) door de landelijke directie van de PTT zal worden gebruikt om de poststaking te breken. Tijdens een bijeenkomst, zaterdag, bleek dat maar zes werknemers van de afdeling aan- en afvoer willen staken. Het EKP in Roosendaal is nu het enige in het land dat niet plat is gegaan. Bondsbestuurder Van der Maden van de AbvaKabo toonde zich na afloop zeer teleurgesteld over het besluit van de 21 aanwezige vakbondsleden. „Er is hier geen greintje solidariteit. Dat Zwart tijdschrift verboden Het novembernummer van het zwarte Zuidafrikaanse tijdschrift Pace is door de autoriteiten een verschij ningsverbod opgelegd, omdat h. et de spot dreef met het systeem van apart heid. Achter het nieuws De VARA- actualiteitenrubriek Achter het Nieuws plukt de vruchten van de publiciteit en van de nieuwe vorm waarin de rubriek gestoken is. In de 'maand oktober was de rubriek met een kijkdichtheid van 26 (ongeveer 3.5 miljoen kijkers) de best bekeken ac tualiteitenrubriek op televisie. Hoe wel ook de geringe concurrentie van de EO daarin een rol speelt, wijzen de cijfers uit dat met het meewegen van dat effect de VARA-rubriek ook het hoogste scoort. De redactie van Achter het Nieuws heeft inmiddels besloten Joop Daal- meijer en Hans Emans voorlopig het adjunct-eindredacteurschap te laten vervullen. komt door een vete tussen twee regio nale groepen", aldus een van de aan wezigen. Van der Maden reageerde daarop met de mededeling dat hier over na de acties zal worden gespro ken. Hij sprak in dit verband over „een gezondmaking van verziekte ver houdingen". Na ruim een uur praten viel het besluit niet te gaan staken, omdat het draagvlak te smal is. Daarna ont stond een discussie over oorzaak en gevolgen. Sommigen vreesden bij een staking hun baan te verliezen. Ande ren vonden dat te weinig informatie was verstrekt. „Het gaat gewoon om de centen. Een maand staken kost ruim 400 gulden, daar gaat het om", merkte een PTT'er na afloop op. Een enkeling attendeerde de bonds bestuurder op het feit dat de rechter overleg heeft gelast „Als jullie toch weer naar de onderhandelingstafel moeten, waarom zouden we dan gaan staken", was een van de opmerkin gen. Opinie „We doen er alles aan om de publieke opinie niet tegen ons te krijgen. We hebben eerder uitzonderingen ge maakt. onder meer voor rouwkaarten, nu ook voor betaalkaarten en cheques van de giro Binnenkort gaan we praten over bankcheques. Het is met de bedoeling mensen te treffen waar voor we mede staken", aldus Van der Maden.die daarbij doelde op uitke ringsgerechtigden. Hij nep de leden op vooral geen besmet werk uit te voeren „Doe wat er nog te doen is stipt en langzaam. Het mag niet zo zijn dat de tegenpartij hiervan mis bruik gaat maken". Verder merkte hij op dat de acties in andere plaatsen hierdoor een deuk krijgen. De bondsbestuurder vroeg de PTT'ers in ieder geval solidair te zijn met hun collega's in andere plaatsen die wel staken. Hij kondigde aan dat in overleg met groepsbestuur en dienstcommissies bekeken zal wor den ol' acties mogelijk zijn bij andere afdelingen in het postdistrict Middel burg. In dat verband noemde hij de voorsorleercentra. Daar zou meer be reidheid bestaan om acties te voeren. Vandalisme Woensdag 2 november stond mijn zoon van elf jaar bij de watertoren Goes te wachten op zijn neefje Om ongeveer half twee kwam een groepje jongens, 5 a 6, m de leeftijd van 14 en 15 jaar voorbij, Een van die jongens had een schooltas achterop met daar op een gele fles. Nadat het neefje was gearriveerd, reden zij richting 's Gra venpolder. Nabij de 'Vier Linden' haalden zij eerder genoemd groepje in, eerst het neefje en daarna mijn zoon. Bij thuiskomst ontdekten wij dat hij van achteren bespoten was met bleekwater. Jas, broek en 4Xs naar de knoppen. Maar denkt u zich eens in, als hij tijdens het inhalen had omgekeken, was dat rampzalig gewor den, want dan had hij de volle laag gekregen. Dan was de schade met bij 250 gebleven. Graag zou ik willen dat de ouders van deze jongen (die naar ik vermoed) ook vlekken op zijn kleren moet hebben, of naar bleekwa ter hebben geroken, kontakt met mij op te nemen! Moraal van dit verhaal: vandaag bleekwater, morgen zout zuur? Albertine Hoog endoom-de Brij Esdoornstraat 79 's Gravenpolder Drumband Alpha Als donateur van de drumlaniare Al pha wil ik de vreemdste verhalen die onder de zusterverenigingen ver spreid worden „als zou deze vereni ging Alpha stoppen" eens tegenspre ken. Alpha bestaat nu 2 jaar en is een groeiende vereniging. Zij functioneert zonder enige subsidie of lening, en is beslist niet van plan om het bijltje er bij neer te gooien. In tegendeel, in maart 1984 zijn zij van plan een uitvoering te geven, waarvoor ze reeds volop voor aan het repeteren zijn Ik hoop dat diegene die deze praatjes rondstrooit, eerst eens bij deze vereni ging informeert, voordat hij zijn ideeen rondbazuint N. A. N. Defilippis Scheldestraat 56 Vlissingen staakt één dag. De acties bij PTT, douane en de gemeentereiniging in een aantal steden gaan gewoon door. Bij de spoorwegen worden vandaag tijdens de ochtendspits stakingsac ties verwacht in het noorden van het land. In het rayon Zwolle rijden van morgen tot half negen geen tremen door een werkonderbreking van leden van de Vervoersbond FNV. NS-perso- neel en bonden overlegden gister avond en vannacht over de vorm van acties in het NS-rayon Leeuwarden. In het streekvervoer worden vandaag geen acties verwacht; wel wordt ver gaderd over verdere acties bij streek- vervoerbedrijven. Het afgelopen weekeinde was het vrij rustig op het actiefront: streekvervoer en treinen reden bijna zonder vertra ging Zaterdag staakten alleen chauf feurs van de Centraal Nederland-ves tiging in Utrecht. De blokkade van het gemeentelijk vervoerbedrijf en het vuilverbran- dmgsbednjf in Dordrecht is zaterdag opgeheven. B en W hadden met een kort geding gedreigd als de al bijna een week durende actie zou worden voortgezet. B en W van Rotterdam hebben wel een kort geding aangespannen tegen de bonden om een einde te maken aan de stiptheidsactie bij de Afval Verwer king Rijnmond. Als een laatste ge sprek tussen gemeente en bonden vandaag mets uithaalt, dient het ge ding morgen voor de Rotterdamse rechtbank. Dinsdag dient ook het kort geding dat de Nederlandse Postorderbond heeft aangespannen tegen de AbvaKabo. De Postorderbond is niet tevreden met de uitspraak van de president van de Haagse rechtbank, afgelopen vrijdag, dat de acties bij de PTT geoorloofd zijn. Volgens de postorder bond lijdt deze bedrijfstak een verlies van 2 lot 3 miljoen gulden per dag. Het geding dient in Den Haag. Fiscus soepel Staatssecretaris Koning van finan ciën zei zondag voor de radio dat de overheid soepel zal zijn als mensen door dc acties bij PTT en de belastin gen hun belasting niet op tijd kunnen betalen. „Die mensen hoeven zich geen zorgen te maken", aldus Koning. De FNV is zaterdag weggebleven op een door het CDA georganiseerde bijeenkomst over werkervaringspro jecten in Maastricht Naast minister De Koning van sociale zaken zou ook FNV-districtsbestuurder Schipper het woord voeren. De federatie wenste niet te discussieren met het CDA „omdat deze partij ieder overleg met de vakbeweging frustreert", aldus een woordvoerder. Premier Lubbers kreeg zaterdagmid dag in Krimpen aan den IJssel van de gemeentepolitie een maquette van een zinkend politiebootje aangebo den. Dat gebeurde voor de poort van een scheepswerf, waar mevrouw Lubbers de doopplechtigheid kwam verrichten van een schip voor de Nedlloyd. Behalve de politie, protes teerden in Krimpen ook personeelsle den van andere gemeentelijke dien sten. Staatssecretaris Koning PSD Als ex PSD-werknemer las ik tot mijn verbazing in de PZC dat gedeputeer de J. de Voogd verklaard heeft dat er geen tekort aan personeel is bij de Provinciale Stoomboot Diensten. In de 10 jaren (1972 Lm 1982) dat onder getekende lid was van het georgani seerd overleg van de provincie Zee- lan'd en de Dienstcommissie (o r.) van de PSD is bij voortduring in deze overlegorganen gewezen op het tekort aan personeel. Hierop is door de pro vincie in eerste aanleg gereageerd met er komt binnenkort een vaste oeververbinding öf er komt binnen kort een derde dubbeldekker. Met als gevolg dat er personeel moet af vloeien. Tot voor twee jaar - in 1980 - is in het georganiseerd overleg van de provincie een motie aangenomen door zowel de vertegenwoordiging van de provincie als de personeelsver tegenwoordiging, waarin het tekort aan personeel is verwoord. Mijn ver- zoek aan de heer De Voogd is dan ook' om de stukken van het georganiseerd overleg er nog eens op na te zien! Nog een aantal 'aandachtspunten' vrien delijk verwoord: 1. Het personeel van de PSD kan maar één keer in de twee jaar met twee weken zomerverlof; 2. Een groot, aantal personeelsleden moet verlofdagen laten staan omdat er geen vervanger beschikbaar is. De personeelsleden hebben dan ook met verbazing kennis genomen van de gebrekkige kennis van zaken met betrekking tot het PSD-personeelsbe- leid van gedeputeerde De Voogd. Een slechte beurt voor een PSD-gedepu- teerde. Dan was het kamerlid Evers- dijk beter geïnformeerd over de situa tie binnen de PSD. Die wist welke cijfers binnen de PSD aktueel waren. A. AWijgman Blikkenburg 10 Vlissingen UTRECHT Prins Bemhard 11.1 reikte zaterdag namens het Wereldnatuurfonds een natuurbeschermingsonder- scheiding uit aan mr. Lasonder van de Stichting Reinwater. Hij kreeg de prijs voor zijn aanhoudende iverk. het Rijn-water schoner te krijgen EPE (ANP) Dc gemeentepolitie in Epe heeft zaterdagmorgen samen met Wcstduitse collega's aan de grensovergang Salzburg een partij van ruim tien kilogram heroine on derschept. Deze partij rtiet een han delswaarde van ongeveer anderhalf miljoen gulden was verborgen in de dubbele bodem van een brandstof tank. De samenwerkende politiemannen hebben zowel de organisator, de koe rier als de tussenpersoon van de heroï nelijn aangehouden, aldus een woord voerder van de Eper gemeentepolitie. Twee Turkse echtparen uit de ge meente Epe en de Turkse organisator en financier, de 34-jarige J. G werden nog dezelfde dag m verband met deze zaak ingesloten. Z W H K y w 03 W Bij beschikking van de ar- rondissementsrech tbank te Middelburg d.d. 2 no vember 1983 is het faillis sement J. de Hondt. wo nende te 4456 RN Lewe- dorp. gemeente Borsele. aan de Oude Zandweg 19 opgeheven wegens de toe stand van de boedel. Mr. J. M. de Jonge curator Stationsplein 11 4461 HP Goes Griepvaccinaties Ziekenfondspatiënten blauwe kaart 2,50 meenemen. J. F. M. BERGEN OOST-SOUBURG Bij vonnis van de arron dissementsrechtbank te Middelburg d.d. 12 okto ber 1983 is in staat van faillissement verklaard de heer F L. Ferket, wonende te 4567 AX Clinge. ge meente Hulst, aan de Grensstraat 13, met be noeming van mr. R. A Fibbe lot rechter-commis- saris en met aanstelling van ondergetekende tot curator Advocatenkantoor Mrs Maat. Cambier Brevet. Mr. A. I. Cambier. Stationsstraat 29 4571 LA AXEL CHR. P. REIJNOUDT g :J zijn 90-ste verjaardag imet familieleden eng vrienden te vieren, g Receptie van 16.30-18 g: uur in het Dorpshuis i te Nw.- en St. Joos-g land. i De kinderen Heden overleed onverwacht te Alblasserdam onze geliefde zwager en oom P. J. PAARDEKOPER echtgenoot van Cornelia Korstanje in de ouderdom van bijna 62 jaar. Kapelle P. Vossen-Korstanje Jac. Vossen Kapelle: J. Meulpolder-Korstanje S. Meulpolder Marina Krabbendijke. S Simpelaar-Korstanje P. Simpelaar Woensdrecht: Ria en Mink Saskia, Peter, Lenle Kapelle, 12 november 1983 Heden heeft de HEERE van ons weggenomen, na een ernstige ziekte onze geliefde zwage ren oom WILLEM WESTERBEKE echtgenoot van Frederika Melse in de leeftijd van ruim 70 jaar Heilige de Heere deze roep stem aan ons aller hart Zoetermeer: Aagtekerke: Aagtekerke: Aagtekerke: Axel: Westkapelle- Aagtekerke: Westkapelle: Aagtekerke: S. Louws-Melse M. Louws W. Louws-Melse P. Louws L. Melse C. C. Melse-de Visser L. Wisse-Melse S. Wisse J. Scheele-Melse C. SCheele L. Peene-Melse M. Peene J. Maljaars-Melse J C. Maljaars J. Peene-Melse S. Maljaars-Melse A. Maljaars Neven en nichten Westkapelle. 11 november 1983 Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde broedei. zwager en oom WILLEM WESTERBEKE echtgenoot van Frederika Melse in de ouderdom van 70 jaar. Heilige de Heere deze roep stem aan ons aller hart. Westkapelle: Joha. Huibregtse-Westerbeke W. Huibregtse J. Westerbeke A. Westerbeke-Houmes Middelburg: Z. Corbijn-Westerbeke S. Corbijn Westkapelle B. Brasser-Westerbeke W Brasser J. de Pasgter P. de Pagter-Buteijn Neven en nichten Westkapelle. 11 november 1983. Met droefheid geven wij u kennis dat de HEERE uit ons midden heeft weggenomen na een gedul dig gedragen ziekte, mijn geleefde man. onze lieve zorgzame vader en grootvader WILLEM WESTERBEKE echtgenoot van Frederika Melse op de leeftijd van 70 jaar. Geve de HEERE ons de kracht dit verdriet te dragen en te berusten in Zijn wil. Westkapelle: F. Westerbeke-Melse Meliskerke: L. de Visser-Westerbeke G. de Visser Westkapelle. J. Westerbeke Aagtekerke: F. Provoost-Westerbeke A. Provoost en kleinkinderen. 4361 BW Westkapelle. 11 november 1983 Molenweg 2. Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben dinsdag 15 november a.s. te Westkapelle om 12.15 uur. Vertrek van de kerk der Geref. Gemeente te Westkapelle om 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg, onze lieve vader, groot- en overgrootvader SIMON TILROE op de leeftijd van 71 jaar. Sterke God ons allen in dit zware verlies. Werkendam: M de Visser-Tilroe P de Visser Sleewijk: Ton en Anne-Marie Caroline Werkendam: Simon en Jeanette Werkendam: Martin 4354 SJ Vrouwenpolder. 12 november 1983 Zoekweg 6. Gelegenheid tot afscheidnemen dinsdagavond van 19.00-20.00 uur aan huis. De rouwdienst waarin zal voorgaan ds. A. C Poley. zal worden gehouden donderdag 17 no vember a s. om 12.15 uur in de Geref. Kerk aan de Fort den Haakweg te Vrouwenpolder, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 13,00 uur op de begraafplaats te Vrouwenpolder Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in voornoemde kerk. Heden heeft het de Heere behaagd vrij plotseliy uit onze familie weg te nemen na een jarenlang goede verzorging in het bejaardentehuis 'Vreöt lust' onze geliefde tante en nicht JANNA PEKAAR op de leeftijd van 77 jaar Namens de familie- M. Pekaar Yerseke, 13 november 1983 Bejaardentehuis 'Vredelust' Damstraat 68. Correspondentieadres: Zomerweg 61, 4481 CA Kloetinge De begrafenis zal D.V plaatsvinden donderdag 17 november a.s. op de Algemene Begraafplaats te Yerseke om 14 00 uur vanuit het bejaardente huis 'Vredelust'. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis In bovengenoemd gebouw Geen bloemen. In plaats van kaarten Na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis'De Stelle' is plotseling van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster, tante en nicht LOUISA MARIA DE LANNOIJE weduwe van Johannes Franciscus van de Kerkhove in de ouderdom van 83 jaar. Sluis: I. M Stokkerman-de Lannoljt C J. Stokkerman Sluis: E. Rijckborst-de Lannoije Neven en Nichten Familie De Lannoije Familie Van der Kerkhove Oostburg, 12 november 1983 Correspondentieadres Kloosterstraat 43, 4524 BK Sluis. De plechtige uitvaartdienst gevolgd door d- teraardebestelling waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op dinsdag 15 november os 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Eligiusx Oostburg. Heden overleed zacht en kalm. na een liefdevol verzorging in het 'Gasthuis' te Goes, mijn ïnni geliefde man en onze lieve vader, groot- ei overgrootvader JOHANNIS LABEUR echtgenoot van A. M. van Oosten op de leeftijd van 84 jaar. Goes: A M. Labeur-van Oosten Middelburg: A. Labeur-Boone Middelburg: N. v. d. Broeke-Labeur J. v. d. Broeke Bussum: J. G. Oele-Labeur C. M Oele Goes: A. A. Labeur D. Labeur-de Nooijer Alblasserdam. G. J. Schouten Labeur A. Schouten Klein- en achterkleinkindere 12 november 1983 Het 'Gasthuis'. Kievitlaan 64, 4461 RB Goes De overledene ligt opgebaard in het mortuariUE van 'Bergzicht', Reigerstraat 5 te Goes, F aldaar dagelijks van 15.00-15.30 uur. Een rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 16 november a.s. om 13.15 uur in de Aula var. het 'Gasthuis', Kievitlaan 64, Goes, waarrii aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden or 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Goes Na de begrafenis is er gelegenheid tot condols ren in het 'Gasthuis'. Geen bloemen. Nog onverwacht is van ons heengegaan op di leeftijd van bijna 84 jaar onze lieve zuste, schoonzuster en tante CATHARINA KABOORD Haar leven was dienen. Uit aller naam. J. Kaboord Correspondentieadres Burg. van Tuyll van Serooskerkenweg 20,765! CX Ruurlo. De rouwdienst zal worden gehouden woensdsj 16 november a.s. om 13.00 uur in het rouwe trum 'De Voorzorg'. Industrieweg 20 te Vlisss gen, waarna de teraardebestelling zal plaatshei' ben om 14.00 uur op de begraafplaats te VlisÉ gen. Bedroefd om haar heengaan maar dankbaard; ze zolang bij ons mocht zijn geven wij u kemu van het plotseling overlijden van mijn geliefd! vrouw, onze zeer zorgzame moeder, groot-s overgrootmoeder LEUNTJE JANNETJE VERBURG echtgenote van C. de Fouw in de ouderdom van 88 jaar. Coüjnsplaat C de Fouw Utrecht: J. de Fouw M de Fouw-van Oorschot Kortgene- S Verwei-de Fouw J. Verwei Kats: A. Kramer-de Fouw G. L. Kramer Nijkerk: P. de Fouw G de Fouw-Posma Zoetermeer: A. L. Schipaanboord- de Fou»' G Schipaanboord Prinsenbeek: C. de Fouw J. H. de Fouw-Koole Klein- en achterkleinkindts Coüjnsplaat. 13 november 1983. Bejaardencentrum 'Rustoord'. Dr. Maasstraat 4. De overledene ligt opgebaard in de rouwkaiK van het bejaardencentrum 'Rustoord'. Bezoek dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag!! november om 14.00 uur te Coüjnsplaat. Vertrek vanuit het bejaardencentrum 'Rii toord'. Wanneer u de begrafenis bij wilt wonen wordti verzocht om 13.30 uur aldaar aanwezig te zit Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis! het bejaardencentrum 'Rustoord'. In plaats van kaarten Voor de zeer vele blijken van belangstelling3 betoond na het overlijden van onze gelid moeder, groot- en overgrootmoeder JACOBADRONKERS weduwe van Adrianus Meeuse zeggen wij u hiervoor hartelijk dank. W. Mts Voorburcht 25 4421 EM Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18