roningen donderdag naar tuchtcommissie Drie eredivisieclubs uit beker Glenn Hoddle uitblinker tegen Liverpool: 2-2 Twente maat te groot voor eerste divisie CLUB WIL GETUIGEN MEEBRENGEN NAAR ZURICH Portugal naar EK Frankrijk Zeven arrestaties in Enschede Schandalig slecht NEC I lans Kraay -naar Antwerp Tahamata mist strafschop tegen Anderlecht: 2-3 Blerick klopt PEC hemmens voorzitter FBO ÜAANDAG 14 NOVEMBER 1983 GRONINGEN (GPD) Alvorens donderdag in Zurich voor de tuchtcommissie van de UEFA ie verschijnen verwacht FC Groningen nadere informatie van de Europese voetbalunie. Zo •jl voorzitter Renze de Vries weten of het nodig is getuigen mee te nemen die kunnen a bevestigen dat er gesprekken hebben plaatsgevonden met de aangeklaagde Apollonius •r: Konijnenburg. Deze in Italië wonende Nederlander heeft volgens FC Groningen als tussenpersoon gefungeerd in de omkoopaffaire met Inter Milan, maar hij ontkent evenwel met trainer Han Berger en Renze de Vries over geld te hebben gesproken. let onder ede af te leggen verklann- ta willen De Vries en Berger de '"fcrhtr.ommissie ervan overtuigen dat c. ionijnenburg getracht heeft hen na- tens Inter om te kopen. Hiervan Btaat geen geluidsbandje, zoals muwens ook nooit door Berger is 2 ie»eerd Wel beschikt hij over een *->ttebandje met naar zijn zeggen hfj JSSABON (ANP) Het Portugese eroetbal heeft zondag de eindronde ru het toernooi om het Europese wtbalkampioenschap 1984 bereikt. ortugal won in het Estadio da Luz rar,Lissabon de beslissende wedstrijd esen de Sowjet-Unie met 1-0. Jordao naakte het doelpunt twee minuten roor rust van de strafschopstip, n eindstand in groep 2 is: ,1 o.tutal 6 5 0 1 10 11- 6 t-Unie 6 4 1 1 9 11- „zeer interessante telefoongesprek ken waarvan sommige mensen erg zeuwachtig aan het worden zijn. Aan de ontstane verwarring heeft Berger echter ook zelf bijgedragen. Uit zijn onthullingen over het bandje blijkt dat er meer personen betrokken zijn in de affaire, waarbij de naam van Piet Keizer is gevallen. Berger heeft zelfs toegegeven op verzoek van Ko nijnenburg telefonisch contact te heb ben gehad met Keizer die zich toen in I tal ié ophield. In een later stadium probeerde Berger de oud-voetballer, die samen met Cor Coster zakelijke bindingen heeft met Konijnenburg, echter plotseling bui ten de omkoopzaak te houden. „Ik heb in deze affaire geen contact gehad met Coster of Keizer beweerde Ber ger in een gesprek voor de radio, waarmee hij zichzelf dus tegensprak. Op dit moment richt de aandacht van FC Groningen zich volledig op de aanklacht tegen Konijnenburg die bij de UEFA is gedeponeerd. Een pro bleem is dat de Europese voetbalunie weinig kan uitrichten tegen een indi vidueel persoon als Konijnenburg die geen deel uitmaakt van de UEFA of een daarbij aangesloten bond De contacten tussen de Europese voetbalunie en FC Groningen lopen via KNVB-voorzitter Jo van marle, die tevens bestuurslid van de UEFA is. De Vries: „Hij krijgt via de telex verdere aanwijzingen van de UEFA en zal die aan ons doorgeven. Op dit moment weten we alleen dat we donderdag in Zurich moeten komen. Voor de rest is het allemaal nog een beetje vaag". lriand 1 2 4 4 6-9 ENSCHEDE (ANP) In de rust en vlak na de voetbalbekerwedstrijd FC Twente-FC Utrecht is het. volgens de politie in Enschede, in en rond het Diekmanstadion nogal onrustig geweest. Er deden zich tussen de supporters van beide clubs diverse vechtpartijen voor. onder meer in de kantine van het stadion De politie arresteerde zeven aanhangers van de FC Utrecht van wie er vier in arrest blijven. Zij worden verdacht van openlijke geweldpleging. Bij één van de vechtpartijen raakte een supporter van de FC Twente licht gewond. De mobiele eenheid trad op in het zogenoemde vredestenue. De politie maakte bij de ar restaties van de rellenschoppers gebruik van speciale aanhoudingseenheden. NIJMEGEN ANPi In een schanda lig slecht gespeelde wedstrijd is NEC er zaterdagavond niet in geslaagd de zaterdag eerste klasser Quick Boys uit het bekertoernooi te werken. De wanvertoning van Nijmeegse kant werd gadegeslagen door slechts zes honderd toeschouwers. De Katwijkse Quick Boys zullen niet gedacht heb ben de eerste helft zo gemakkelijk stand te kunnen houden. NEC was na de slechte resultaten in de competitie verplicht iets te laten zien aan de supporterschare. die met elke wed strijd slinkt. Op de niet onverdienste lijke wedstrijden tegen Barcelona in de Europacup kunnen de Nijmegena- ren immers niet een seizoen lang teren. Het bleef 0-0. ïeen stunt van Jsselmeervogels PAKENBURG (ANP) IJsselmeer- ogels. gebrand op nieuwe bekersuc- ïssen, heeft de eredivisieploeg van i.jDS'79 niet kunnen verontrusten. De Tlrtjd tussen de halve finalist van 1975 de Dordtse ploeg werd in feite al inEfcoor rust beslist. Hakim Braham, sr. oed voor drie doelpunten, die de la land van 1-1 op 1-4 brachten, had bij s In tweede treffer, vlak voor rust, ledewerking van doelman Hilbrand an der Meer. Gorter bracht de stand sa 1-5. IREDA (GPD) Zaterdagmiddag eeft Hans Kraay junior een akkoord «reikt met de Belgische eerste-klas- er FC Antwerp.' Zoals bekend kan traay door een KNVB-schorsing tot *t einde van dit seizoen niet meer oor NAC uitkomen. 'orige week Vrijdagavond speelde iraay met het tweede team van FC Intwerp een testwedstrijd tegen de serves van Kortrijk. Daags daarna iet het bestuur van Antwerp Kraay n het bestuur van NAC weten de iederlandse middenvelder tot aan et eind van dit seizoen onder con- »ct te willen nemen, bordat Kraay voor FC Antwerp uit on komen dient evenwel eerst nog an enkele voorwaarden voldaan te orden. Op de eerste plaats zal de jrl NVB Kraay toestemming moeten se (ven tussentijds naai- het buitenland (vertrekken en daarnaast moet NAC en speler van FC Antwerp overne- Westduits voetbal. Bayern Munchen-HSV 1-0. Dumberger i mi wordt tijdens een aanval op het HSV-doel door Magarth (ri vastgepakt. V.l.n.r. kijken Jacobs. Kraus en Lerby toe. BAYERN WINT SAAIE TOPPER IN BUNDESLIGA LONDEN (RTR) Liverpool, pas een week op zijn vertrouwde plaats aan de top van de league, heeft zaterdag zijn hoge positie met pijn en moeite behouden. Liverpool kwam in Londen bij de Spurs niet verder dan een gelijkspel van 2-2. West Ham United, dat in het begin de ranglijst aanvoerde, kwam terug tot op een punt van Liverpool en op gelijke hoogte met Manchester United door een duidelijke overwinning (3-0) bij nummer laatst Wolverhampton Wanderers. Manchester United speelde gelijk bij Leicester City, ook een vooraanstaande degradatiekandidaat. Liverpool heeft voor 65.000 toeschou wers op White Hart Lane hard moeten vechten om ten minste een punt weg te halen bij de ploeg, die opnieuw in Glen Hoddle zijn waardevolste speler had. De middenveldmotor van de Spurs had een belangrijk aandeel in de twee gelijkmakers. Voor de eerste bood hij Archibald, elf doelpunten in dertien wedstrijden, de gelegenheid, de tweede maakte hij zelf van de strafschopstip na een overtreding van Kennedy tegen Roberts. De uitslagen van de wedstrijden in de Engelse league zijnAston Villa - Stoke City 1-1Coventry City - Queen's Park Rangers 1-0; Everton - Nottingham Forest 1-0, Ips wich Town - Arsenal 1-0, Leicester City - Manchester United 1-1, Luton Town - Bir mingham City 1-1Notts County - Manches ter City l 1, Southampton West Bromwlch Albion 1-0, Sunderland - Watford 3-0; Tot tenham Hotspur - Liverpool 2-2; Wolver hampton Wanderers - West Ham U. 0-3. de stand na dertien speeldagen Liverpool 13 27; West Ham 13 26, Manchester United 13 26. Southampton 12 23; Luton Town 13 23, Coventry 13 23, Tottenham 13 22, Aston Villa 13 21, Queens Park 13 20. Ipswich Town 13 20, Nottingham F 13 20, West Bromwlch 13 20; Arsenal 13 18. Birming ham 13 18, Sunderland 13 18; Everton 13 18, Norwich 14 17, Stoke City 13 11, Watford 13 10, Notts County 13 8, Leicester 13 7, Wolverhampton 13 3. Stuttgart, dat net als Borussia Mon- chengladbach, Bayem en HSV na veertien speeldagen negentien pun ten achter de naam heeft. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde In de Bundesliga zijn gespeeld, zijn: Waldhof Mannheim - Bayer Leverku- sen 0-3; Kickers Offenbach - Stuttgart 1-2, Eintracht Braunschweig - Arminia 2-0; Wer- der Bremen - Fortuna Düsseldorf 2-0; FC Nurnberg - Eintracht Frankfurt 0-0, Bayern Munchen - Hamburgers SV 1-0; FC Köln - Kaiserslautern 1-4, Borussia Mönchen Gladbach - Borussia Dortmund 2-1; VFL Bochum - Baver Ürdtngen 2-2. De stand ln de Bundesliga na veertien speeldagen VFB Stuttgart 14 19, Borussia M-Glb 14 19. Bayern München 14 19, Hamburger SV 14 19; Werder Bremen 14 18, Fort Düsseldorf 14 17. Bayer Leverkusen 14 16. Bayer Ürdlngen 14 15. FC Kóln 14 14. Bochum 14 13; Arminia 14 13, Braunsch weig 14 12; Waldhof Mannh. 14 12; Kaisers lautern 14 11. Nümberg 14 9; Borussia Dortm. 14 9 Kickers Ofïenb. 14 9, Elntr Frankfurt 14 8 Schotland De uitslagen in de eredivisie van de Schotse league zijn; Aberdeen - Glasgow Rangers 3-0; Celtic - •Motherwell 4-0; Dundee United - St John stone 7-0, St. Mlrren - Hibernian 2-1; Hearts - FC Dundee 1-3. De stand Is: Aberdeen 12 19, Celtic 12 18. Dundee United 11 17. Hearts 12 15; Hibernian 12 11; FC Dundee 12 11, St. Mirren 11 9. Glasgow Rangers 12 7. Motherwell 12 7, St. Johnstöne 12 4. BLERICK (ANP) Na in de wrste ronde van het toernooi om de KNVB-beker de eerste- divisieclub Eindhoven te heb- uitgeschakeld, hebben de Blerickse amateurs zondag in de tweede ronde ook aan alle 'Busies van PEC Zwolle een (inde gemaakt. PEC heeft de uitschakeling hoofdzakelijk aan zichzelf te wij len Ondanks het duidelijke vel- doverwicht werd er zo noncha lant met de kansen omgespron gen dat een beter resultaat niet verdiend zou zijn geweest. Van Kooten. Van Roon en Rep Brachten de meest simpele kan sen om zeep. Blerick speelde nuchter voetbal en was niet erg onder de indruk van de grote namen in de Zwolse ploeg. Ver dedigend werden er geen grote fouten gemaakt. Als Blerick naar voren trok kwam de verde lging van PEC vaak in moeilijk heden. Dat bleek al na vijf minu ten toen de Zwolse defensie zich Wrkeek op een lange bal van "an Aerts waardoor Mewiss vrij yoor reserve-doelman Abma twam en toen simpel kon sco- jïn J-o pec bleef daarna sterke nfk uitoefenen maar kwam na averee kansen gemist te hebben Pas kort na rust door Van Koo ten met een kopbal tot de gelijk maker: i-i. Zwollenaren bleven ook daarna sterker maar scoorden niet. Blerick lukte dat wel, ant vijf minuten voor tijd pro- gtttrde ex-prof Cordang (FC handig van een misver- «and tussen doelman Abma en voorstopper Van Moorst. Cor- ang bracht met zijn treffer (rick in de volgende ronde. ENSCHEDE Tijdens een kopduel verliezen Ton du Chatinier (ri van Utrecht en Billy Ashcroft de bal uit het oog. Rummenigge ENSCHEDE (ANP) Dat FC Twente tenminste een maat te groot is voor de eerste divisie bewees het de afgelopen weken ondubbelzinnig door na een moeizame start naar de tweede plaats te klimmen. En voor wie het nog niet duidelijk was, legde de formatie van Fritz Korbach er in het bekerduel tegen FC Utrecht nog eens ten overvloede getuigenis van af. De nummer vier van de hoogste afdeling speelde welis waar technisch wat beter maar moest uiteindelijk buigen voor de kracht van de Enschedeers. FC Twente miste onder meer Piasmans en Sanchez Torres. Desondanks schrok de ploeg nauwelijks van de snel opgelopen achter stand. De Enschedeers herstelden zich en namen in het tweede bedrijf afstand: 3-1Een wat geflatteerde uitslag na hun ontmoeting, die alles bood wat bekervoetbaf zo aantrekkelijk kan maken. De twee ploegen die met open vizier wensten te strijden, misten kansen voor beide doelen waardoor er even goed een korfbaluitslag op het scorebord had kunnen komen. Onvoorstelbare blunders aan weerszijden en een scheids rechter (Van Swieten) die de sfeer aanvoelde Kortom, het duel was van meet af aan aantrekkelijk. Beide teams hadden al drie goede kansen gemist, toen Wouters na de tweede hoekschop van de gasten op aangeven van De Wit in de twaalfde minuut voor 0-1 zorgde. De Utrechtse vreugde over een voorsprong duurde nog geen 120 tellen Toen drukte de met pijnstillende injecties in zijn fors geblesseerde knie toch aan de wedstrijd begonnen Ashcroft zijn hoofd onder de bal na een door Bleuming genomen hoekschop- 1-1. Onder aanvoering van uitblinker Sórensen bleef Twente ook na de hervatting gelijkwaardig aan de bezoekers, die tot drie maal toe - en zeker twee keer terecht - een strafschop claimden bij Van Swieten. Zelfs toen doelman Snelders Kruys over de knie nam. weigerde de arbiter echter een strafschop toe te kennen. Twente hield mede daardoor de moed erin en sloeg zeventien minuten voor tijd nogmaals toe via Ashcroft. die heel beheerst scoorde. Bleuming, die daarvoor al een riante kans op 3-1 had laten liggen, velde in de 86e minuut definitief het vonnis over Utrecht. Karl-Heinz Rummenigge was zater dagmiddag weer eens goud waard voor zijn elftal, Bayern München. De aanvoerder van Bayern en het West- duitse elftal, wiens optreden door een spierblessure pas vlak voor de topwedstrijd tegen landskampioen Hamburger SV definitief werd, maakte tien minuten voor tijd de enige treffer van het duel en Mun- :hen. De geldigheid van het doelpunt van Rummenigge werd aangevoch ten door HSV. De topscorer van de Westduitsc competitie (negen goals) zou in buitenspelpositie gelanceerd zijn door Dremmler. Groh, de gele genheids-libero van de Europa-cup- W innaar. had de buitenspelval echter te laat laten dichtklappen. Het doelpunt van Rummenigge was één van de weinige opwindende mo menten in het duel tussen de West- duitse voetbalgrootmachten, dat ge kenmerkt werd door een gebrek aan tempo en vele foutieve passes Bij rust kregen beide ploegen, na 45 minuten van absolute saaiheid, een fluitcon cert van de 77.839 toeschouwers in het uitverkochte Olympia-stadion Ham burger SV raakte het leiderschap in de uiterst spannende Westduitse com petitie od doelsaldo kwijt aan VFB BRUSSEL (BELGA) Bcveren Haas heeft zijn voorsprong in de Belgische eerste afdeling dit weekeinde ver- groot lot drie punten. De ploeg kwam zelf tot winst op AA Gent (3-1) en zag naaste concurrent Seraing niet ver der komen dan een gelijkspel (2-2) bij KV Mechelen. Anderlecht bleef derde op vier punten van Beveren door bij Standard Luik met 3-2 te winnen in een emotioneel geladen wedstrijd. Beringen (0-3 tegen Club Brugge» is nu alleen laatste omdat broeder in de nood' RWDM een puntje haalde uit het duel met Beerschot (0-0) Beveren toonde zich zaterdagavond op het Freethiel een waardig leider De ploeg nam een voorsprong van 2-0 door treffers van Stalmans en Theu- nis. Maar voor de rust scoorde Cordiez tegen. In de tweede helft probeerde Gent met countervoetbal de gelijk maker te forceren Beveren wilde ech ter niet meewerken en zag de inzet beloond met weer een doelpunt van Theums, die doelman Laurijssen geen kans gaf (3-1). In de wedstrijd Standard - Anderlecht vielen zelfs drie strafschoppen, alle na de pauze, die was ingegaan met een stand van 2-1 voor Standard, dat Jelikic en Tahamata zag scoren Van- denbergh vond het net voor Ander lecht. Vercauteren. Tahamata en Van- denbergh mochten het in de tweede periode van de stip proberen Alleen Tahamata faalde. Hij zag zyn inzet over het doel gaan. De uitslagen ln de hoogste klasse van de Belgische voetbalcompetitie zijn: RWD Molenbeek - Beerschot 0-0: Waregem - Lierse 6-2; Lokeren - FC Luik 1-3. Cerkel Brugge - Waterscheid 0-1. Beveren - Gent 3-1Beringen - Club Brugge 0-3 KV Meche len Seraing 2-2. Antwerp Kortrijk 2-0. Standard Luik - Anderlecht 2-3 De stand is 1 Beveren 12-20. 2 Seraing 12-17. 3 Anderlecht 12-16. 4 Waregem 12 14 5 Cerkel Brugge 12-14, 6 Waterschei 12-14, 7 KV Mechelen 12-14; 8 Antwerp 12-13, 9 Club Brugge 12-13 10 Standard 12-12. 11 Beer schot 12-12 12 Lokeren 12-10 DEN HAAG (ANP) Het aantal clubs uit de eredivisie is ook iu de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker met drie verminderd. Nadat al in de eerste omloop Excelsior. Den Bosch cn Willem II waren uitgevallen, eindigde zondag het toernooi voor PEC Zwolle, FC Utrecht en Go Ahead Eagles bij respectievelijk Blercik. FC Twente en Fortuna Sittard. Roda JC knoeide tegen een andere zaterdagploeg. Rijnsburgse Boys Van Geel zorgde met een treffer toch voor de winst één keer onderbroken door een, schit terende. tegentreffer van Adam. MVV T wente MVV heeft ontdekt dat er verschillen zijn tussen de top van de eerste divisie en de eredivisie Haarlem wees de Maastrichtenaren hun plaats. Na het openingsdoelpunt van Maas bepaalde Haarlem het beeld van het duel. Balm (twee). Keur. Van der Kuyl, Masefield en Van der Waart scoorden, slechts FC Utrecht was in alle opzichten de bekertopper uit de tweede ronde, goed voetbal, spanning, het hoogste aantal toeschouwers (7500) en een met direct voor de hand liggende winnaar, die niettemin zijn plaats bij de beste zestien van de bekerstrijd verdiende Utrecht had iets meer techniek in huis, Twente wat meer kracht, wils kracht en slagvaardigheid. Vooral het laatste was beslissend toen duidelijk werd dat scheidsrechter Van Swieten geen eenvoudige kansen in de vorm van strafschoppen wilde weggeven. Wouters maakte, voor Utrecht, het eerste doelpunt, maar Ashcroft had een snel antwoord, De productie viel daarna een uur stil. het duel niet Ashcroft en Bleuming legden in het laatste kwartier in de uitslag vast dat Twente meer is dan een topploeg uil de eerste divisie door treffers van Olde Riekennk en Verbeek) succes. Van den Berg. Leng- keek en Schmidt zorgden voor de eindstand van 4-1 blijven. Linford. Bram Rontberg, Pen en Van Delft verzorgden de doelpun- AZ Sparta Sparta wilde niet in de fout van vorig jaar, verliezen van VVV in het be kertoernooi. vervallen, De Rotter dammers kozen daartoe voor aanval lend voetbal en hadden na rust (1-1, AZ heeft de tweede helft van de strijd tegen Emmen gebruikt om een ruime overwinning te behalen Door Tol en Meijennk was het in de vijftigste minuut nog 1-1 Door Loggie (twee). Tiktak. Arntz en Tol werd het 6-1 Den Haag Den Haag is slecht begonnen en sterk geëindigd tegen Xerxes dat te veel van zijn krachten moest gebruiken om met de semi-profs in de pas te Graafschap Graafschapper Leeuwerik heeft voor komen dat zijn ploeg in enkele weken drie keer tegen Heracles moet spelen. Een week voor het competitietreffen tegen Heracles besliste hij het beker duel in de voorlaatste minuut. 3-2. In het spannende duel van gelijkwaardi ge ploegen vielen alle doelpunten na rust Galgenbeld gaf de Graafschap twee keer een voorsprong. Krüzen en Kerr maakten gelijk en dat was na de late treffer van Leeuwerik niet meer mogelijk. BREDA (GPD) Eugène Lemmens wordt de nieuwe voorzitter van de FBO. De huidige secretaris-penning meester van de werkgeversorganisa tie in het betaalde voetbal volgt per 18 november aanstaande, wanneer de algemene ledenvergadering in Utrecht wordt gehouden, Leo van Zandvliet op. die om gezondheidsre denen geen tijd meer kan vrijmaken voor deze functie. Van Zandvliet neemt nog wel zitting in het FBO- bestuur. Eugène Lemmens zal als secretaris-penningmeester worden opgevolgd door bestuurslid Nico Gloudemans. Arie van Eijden (vice- voorzitter van Ajax) en Marten Ei- brink (voorzitter PEC Zwolle) zijn de kandidaten om de twee vacatures in het bestuur (Van Graafeiland en Wiersmai op te vullen. De naam van Marten Eibrink als bestuurskandidaat van de FBO mag op z'n zachtst gezegd opmerkelijk worden genoemd. Op bestuurlijk ni veau is Eibnnk namelijk nog maar enkele jaren betrokken bij het betaal de voetbal De projectontwikkelaar heeft in die korte tijd in ieder geval wel naam gemaakt Zo nam hij onder meer de totale schuldenlast van PEC Zwolle izes miljoen gulden) over en financierde hoogstpersoonlijk dure aankopen als Kees van Kooten. John Rep en Piet Schrijvers Eugène Lemmens. nu nog secretaris van de FBO „Al in 1981 hebben de leden van de FBO het bestuur aange raden om in de toekomst meer aan dacht te besteden aan marketing en management We hebben lang ge zocht naar geschikte kandidaten om op dat vlak een beleid te gaan ontwik-, kelen Met het naar voren schuiven van Van Eijden. van professie marke ting-manager bij Shell en de project ontwikkelaar Eibnnk verwachten we de juiste personen voor die taak ge vonden te hebben En hoelang ie mand werkzaam is in het betaalde voetbal doet er dan niet toe". In afwezigheid van SVV De Graaf schap en Heracles (zij zijn geen lid meer van de FBO) 'buigen' de leden zich in Utrecht ook over de cao voor dit seizoen „Slechts een formele zaak meent Lemmens. „De onder handelingsdelegaties van de FBO en de WCS (spelersvakbond) hebben al volledige overeenstemming bereikt om de cao met nog een jaar te verlen gen"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11