Tarieven en belastingen Aardenburg niet omhoog Ui Patiëntenvereniging bepleit vestiging huisarts in Graauw 'De Oranjebloem'in Sluis brengt première toneelstuk 'Korting subsidies kan banen kosten' Bouwval in Middelburg moet tentoonstellingsruimte worden Waarom moeten wij de dupe worden Wissel Zeeuws- Vlaanderen BEGROTING 1984 SLUITEND ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983 AARDENBURG B. en w. van Aardenburg hebben de gemeentebegroting voor '84 sluitend gekregen zonder de plaatselijke belastingen en tarieven te hoeven verhogen. Er is een post voor onvoorziene uitgaven van ruim 70.500,-. Dit blijkt uit de aanbiedingsbrief bij het gemeentelijk 'huishoudboekje' voor volgend jaar. zorg'. „Zij zijn het, die in de toekomst werkzaamheden zullen moeten gaan verrichten. Hun situatie van gedwon gen nietsdoen brengt problemen met zich mee". Een derde categorie, die in toenemen- B. en w. voorspellen de inwoners van gehele of gedeeltelijke realisering toenemen", schrijven b. en w. In de de mate een beroep doet op de sociale overigens 'zwaar weer' voor de nabije van plan Ydewalle met behulp van begeleidingsbrief wordt er vervolgens diensten, wordt gevormd door de één toekomst Tussen'84 en'89 ontvangt aanwezige voorzieningen Dit zal aan herinnerd, dat een zogenaamd oudergezinnen en tenslotte raken Aardenburg ongeveer 3 ton minder vooral ook de middenstand in onze 'overloopterrein' bij de Elderschans steeds meer zelfstandigen in de pro- uit het gemeentefonds. Volgend jaar, gemeente ten goede komen en ook het de afgelopen zomerperiode zes weken blemen, ondermeer als gevolg van de de eerste fase van deze inleverings- bezoekersaantal van onze toeristische lang vol stond, omdat de overige koersval van de Belgische frank. operatie, kosten Haagse bezuinigin- bezienswaardigheden doen toekomen accommodaties geen plaats meer bo- gen de gemeente 62.000.-, Het colle- den, ge sluit dan ook niet uit, dat de gemeentelijke tarieven en belastingen in de verdere toekomst wél omhoog moeten. Aardenburg signaleert over het bijna verstreken jaar een forse toename van het aantal bouwaanvragen. Eind dit jaar zijn het er 95 tot 100 tegen slechts Politie Terneuzen houdt verdachte inbraak aan Einde aan staking 55 in 1982. In veel gevallen gaat het TERNEUZEN De Terneuzense ge- overigens om vérbouwingen, al be- meentepolitie heeft vrijdagmiddag in staan er ook nogal wat nieuwbouw- verband met een inbraak bij de elek- plannen in de agrarische sector. trogroothandel Bliek aan de Haar- B. en w. willen op korte termijn een manweg in Terneuzen A. T. O. aange- begm maken met de procedure tot het houden. O. heeft geen vaste woon- of vaststellen van bestemmingsplannen verblijfplaats. De man werd voor ver voor Aardenburg en Eede. Ook wordt hoor ingesloten in het politiebureau, begonnen met de bouw van 9 bejaar denwoningen in het plan Malpertuus bij Brand- en Brouwerijstraat in Aar denburg Sociale zaken Het aantal mensen zonder werk dat HerCUlCS ZiWljnOreCllt een beroep doet op de algemene bij standswet, de rijksgroepsregeling RIJSWIJK (ANP) De staking bij werkloze werknemers en de wet Hercules BV in Zwijndrecht is ten werkloosheidsvoorziening steeg tus- einde, zo heeft het bedrijf vrijdag- sen '79 en '83 van 86 tot over de 200, in avond bekendgemaakt. De produk- percentages uitgedrukt met 232,5 tie, die sedert 4 november heeft stil- procent. B. en w. signaleren een forse gelegen, zal zaterdag worden hervat, stijging in de uitkeringen RWW: van Hercules B.V. Produceert chemische 350.000 naar een miljoen. De toena- halffabrikaten, met vestigingen in me van de werkloosheid is het Zwijndrecht (270 werknemers) en sterkst onder bouwvakkers, al noemt Middelburg (95 werknemers). Het de aanbiedingsbrief ook werkloze personeel in Zwijndrecht legde op 4 schoolverlaters 'een grote bron van november het werk neer nadat de cao-onderhandelingen V v - ,^3 Tv 1 Een moment tijdens de repetitie voor Hel meisje en het Leeuwenjong' 'HET MEISJE EN HET LEEUWENJONG' GEMEENSCHA PS WERK HULST: Als het aan het dagelijks bestuur van de 'kikkerstad' ligt, doet die meer dan voorheen een gooi naar het internationale (kust)toerisme via nieuwe voorzieningen, die ook een impuls kunnen betekenen voor werk gelegenheid en middenstand. „Zeer belangrijk daarbij is een project als Ydewalle. dat in het provinciaal be- - - leldsplan recreatie en toerisme (studie HULST De stichting juli 19831 met name wordt genoemd Gemeenschapswerk naast een zogenaamd 'speerpunt' na- Hulst vreest dat de be- bij Cadzand-Bad. Wij achten Aarden- zumigingsoperatie Van burg best in staat om een deel van het v'jf procent op het ge- toeristlsch aanbod in West-Zeeuwsch- meentelijk subsidiebe- Vlaanderen op te vangen door middel leid we^ eens een ge- dwongen inkrimping van het personeelsbe stand tot gevolg kan hebben. „De korting", aldus de stichting in een brief aan de Hulster raad. „is niet zo simpel Leeuwenjong' bij de Sluisse toncel- ereniging 'De Oranjebloem' planken gezet door vier dames zes heren. De regie is in handen van Piet Bruggeman, terwijl mevrouw Bruggeman souffleert. 'Het meisje met het Leeuwenjong' speelt zich voornamelijk af in een Wethouder Apers installeerde nieuw bestuur RES in Axel AXEL - Wethouder P. T. A. M. R. Apers van Axel heeft vrijdagavond het nieuwe bestuur van de stichting RES (Recreatie Exploitatie Smit- schorre) geïnstalleerd. Dit bestuur wordt voorgezeten door de heer B. Rammeloo, met de heren J. van den Enden als secretaris en A. Boon als penningmeester. Leden zijn de heren ^en óp"het përsoneeïs- J. de Zeeuw, R. Dicleman en J. Luteyn bestand" en mevrouw A. van der Wege. De £e stieló,„, installatie vond plaats in de kantine schapswerk wijst op het motorcrossterrein in Smit- schorre. aren vastge lopen. Struikelblok was de automatische prijscompensatie, die volgens de di rectie niet in stand kon blijven gezien de concurrentiepositie van het bedrijf. De directie wilde in ruil voor prijscom pensatie aanvankelijk geen arbeids tijdverkorting aanbieden, en volstond met een aanbod van drie procent loonsverhoging. Daar ging de bond niet op in. Het nu bereikte akkoord houdt m dat in ruil voor de prijscom- raad op het teit dat de bestuur heeft steeds pensatie een arbeidstijdverkorting subsidies worden ge- loyaal meegewerkt aan wordt ingevoerd van 80 Uur in 1984. bruikl voor enerzijds de uitbreiding en kwali- verder heeft de directie aangeboden organisatie van activi- teitsverbetering van het de verhoging van de ploegentoeslag teilen en anderzijds de voorzieningenniveau. voor volcontinuwerkers met 2.5 pro- bekostiging van vaste Het bestuur kan nu re- cent al m 1984 te laten ingaan, in lasten, zoals huren en kenen op loyale mede- plaats van in 1985 Hercules B V is salarissen Aan die vaste werking van de maat- een jqq pr0cent dochteronderneming lasten valt met te tor- schappelijke orgamsa- van Hercules inc. te Wilmington nen". zodat de korting ties aan de noodzakehj- (USA) Het bednjf had in 1982 een in eerste instantie op de ke kostenbeheersing. jaaromZet van 320 miljoen gulden, activiteiten zal moeten Dat om het behoud van worden afgewenteld, diverse functies moge lijk te maken." De raad wordt 'in over- weging' gegeven de be- peuterspeelzaal praktijk zal de bezuini- tot gevolg kunnen heb- zumigingen zodanig te HOEK - De peuterspeelzaal 'De Rak- ging ten koste moeten ben De stichting wil nuanceren dat er sprake kertjes' uit Hoek houdt woensdag een gaan van de variabele derhalve in gezamenlijk is van een rechtvaardige ouderavond in het buurthuis 'De echter overleg met de gemeen- verdeling. „Immers, het Hoekse Rakkers' in Hoek Tijdens te zoeken naar wegen de niet korten op activitei- deze bijeenkomst zal de heer Ton bezuinigingsoperatie ten voor werklozen of Bonné, als wijkverpleegkundige ver- nauwkeurig toe te pas- leermogelijkheden voor bonden aan de Kruisvereniging Ka- SLUIS Vrijdag 18 november gaat hoerenkamer op boerderij 'De Zon- meenschapscentrum 't Zoute Va het toneelstuk 'Het meisje en het nehoeve'. ergens op het platteland, je. De voorstelling begint om ai In het stuk treden Bram Basting uur. Na afloop is er een bal. na (grootvader Borkel). Bram Cambier kaal ondersteund door de 'Vera première. De acteurs en actrices (Marinus Borkel), Emmie van Hijfte ca's' De ouderen in Sluis krija: leggen op dit moment de laatste (Tietske Borkel). Ans de Bree (Fan- dinsdagavond al een voorpro^ hand aan het stuk; de repetities na Landman). Raoul Hubrechtse Dan wordt het stuk gespeeld: begonnen in september. Het stuk (Arend Landman). Peter Spelier (dr verzorgingstehuis 'Rozenoord iü telt drie bedrijven en wordt op de Hem Starki. Ingnd Faas (Marij van vang half acht). 'De Oranjeblce Landschoten), Christian de Jonge brengt het toneelstuk voorts oj (Maaike). Gerard van Hijfte (Dries) november in 'De Uitkomst' in Bk en Herman Bakker (Hannes) voor kens, op 25 november in 'D'On het voetlicht. Schoole' in Retranchement en e; De première vindt plaats in ge- december ii burg. Coensdike in Aait- Ouderavond Hoekse uit te voeren als wordt Maar dat zal dan wel verondersteld. In de eens een totale afbraak lasten. Wil i niet tot een totale af braak van activiteiten overgaan dan zal moe ten worden ingekrom- sen. mensen die niet kunnen De stichting heeft oven- lezen of schrijven zal gens wel begrip voor het door weinigen als on- De stichting Gemeen- stapje terug, zo blijkt uit rechtvaardig worden de brief. „Het gemeente- beoordeeld". BEN W JUICHEN BESTEMMING TOE MIDDELBURG - De Woningbouw- De gemeenteraad van Middelburg vloeroppervlak van 1.500 m2v« vereniging Middelburg wil de bouw- wordt gevraagd de aflossing van de De huidige zaak van Konraadi mei Auiicii u ai>Uvlw.r ra.uuiiio. val aan het Bellinkplein en de Kui- hiervoor benodigde geldlening te ga- dan gesloten. ten" vóór'werklozen "of Bo1iwéU^"^kver^^l^diiie ver- perspoort opknappen. Als de restau- randeren. De gemeenteraad verga- Tijdens de maandag 21 noveral leermoeelnkheden voor bonden aan de Kruisvereniging Ka- ratie is voltooid, is de stichting Beel- dert maandag 21 november vanaf houden raadsvergadering te naalzóne Zeeuws-Vlaanderen, een dende Kunst Zeeland in Goes bereid twee uur s middags in het stadhuis der de vaststelling van het gem toelichting geven op zijn werkzaam- de ruimte te huren als tentoonstel- van Middelburg. lijk rampenplan aan de orde 3 heden bij het Kruiswerk. Hierover lingsruimte. Voor de restauratie van Burgemeester^en wethouders van de zoals gemeld, opgesteld op baa kunnen ook vragen worden gesteld, de oude werkplaats van de woning- De bijeenkomst begint om 20,30 uur. bouwvereniging is twee ton vereist. Het oude bestuur, dat min of meer gedwongen was afgetreden, was niet bij de installatie aanwezig en wethou der Apers zei daar begrip voor te hebben Hij meende dat een woord van dank aan deze elf echter wel op zijn plaats was, De heer Apers drong in zijn toespraak ook aan op zelfwerk zaamheid. Voorzitter Rammeloo rea geerde daarop met de mededeling dat daar ten aanzien van het crossterrein al mee begonnen is. Ook hij sprak zijn waardering uit voor wat het oude bestuur heeft gedaan. Leerlingen De Stelle gaven show voor bejaarden Terneuzen TERNEUZEN Zesdeklassers van de christelijke lagere school De Stel- VEEL BEJAARDEN ZONDER VERVOER IN KERN HULST De patiëntenvereniging opica* vuur net Vestigingsbeleid van .*.»wb«»gsbeleid, hoewel daar op dit 'Samen Beter adviseert Tolsma zijn 'Samen Beter' in Hulst vindt dat de de landelijke Huisartsenvereniging, moment wel aan wordt gewerkt, lidmaatschap v.an de huisartsenver- huisarts M. Tolsma zich in Graauw De vestiging van Tolsma. eerder huis- ..Maar die regeling zal op z'n vroegst emging op te zeggen en zich aan te moet kunnen vestigen. De vereniging arts in Hulst, was daar aangekaart op 1 juli volgend jaar ingaan sluiten bij de progressieve huisartsen- werse" en De Priester dat momenteel wijst daarbij op het feit dat in die door de Vestigingscommissie Dat Tolsma is verboden in Graauw vereniging. Voorts wordt er gestreefd al 0 Amestem is gevestigd Volgens rande' Hulster woonkern veel bejaarden Zeeuwsch-Vlaanderen. Die had ge- een praktiik te beginnen, wijt de naar een verlaging van de patiënten- het al eerder door de gemeenteraad wonen die nu aangewezen zijn op steld dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen patiëntenvereniging aan een onder- norm van 2600 naar 2200 per arts. vastgestelde distributie-planologisch Bij die première vorige weeks' artsen in Hulst en Kloosterzande. al voldoende artsen zijn: 45 op een linge financiële kwestie^tussen de nu „Men moet niet vergeten dat onderzoek is in de doe-het-zelf sector Zeeuwse hoofdstad stellen in het des- het Toetsingsmodel Gemeen betreffende voorstel aan de raad, de Rampenplan. Dit is gebeurd Int nu gevonden bestemming voor de overleg met de overige Walcheis oude werkplaats zinvol te vinden en meenten, teneinde de nodige juichen het behoud van het monu- miteit te krijgen. mentale pand toe. De Woningbouwvereniging Middel burg vraagt het gemeentebestuur te vens om garantie van aflossing en rente van een bedrag van 1.130.000 gulden. Voor dit bedrag wil de vereni ging twaalf premie-huurwoningen voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens bouwen in het plan Reyershove. De raad wordt verder gevraagd in te stemmen met het collegevoorstel om twee Middelburgse bedrijven uitbrei- f ding toe te staan op het industrieter- Uitende rein Amestem in Middelburg. Het vaÓdaa? zatórS en 1 gaat om de doe-het-zelf bouwmarkt ti!fówLl van de firma Konraad en om een ,b'' soortgelijk bedrijf van de firma Lou- h j werse en De Priester dat momenteel het gemeenschapscentrum V Smt-Jansteen. Uitvoeringen van toneelvereniging in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Na een v< jubilerende Steense toneeln i ging Camera van Rhelorica 'Sie ten Steense' uit Sint-JanstecnK was de zaal maar voor de hel') le in Terneuzen "voerden de musical „Die mensen", aldus de patièntenver- inwonertal van ruim 108.000. Dat praktizerende artsen De vereniging huisartsen naast hun praktijk er nog nog voor U1tbreiding met dui- z°wel voor de acteurs als het 'De goed eten en lekker lachenshow' eniging, „beschikken vaak niet over komt neer op een norm van 2600 stelt in dat kader vast dat een arts tal van bijbaantjes op nahouden zend m2 Daarom wordt voorgesteld was dat een S"*» teleurstelUrs od voor bewoners van het Terneuzen- eigen vervoer. Uit telefonische reac- patiënten per arts voor een ziekenfondspatiënt jaarlijks Denk maar aan apotheekhoudende beide bedrijven met 500 m2 te laten de Première van de laatste se bejaardencentrum Scheldeoord ties is gebleken dat er in Graauw veel 'Samen Beter' vindt heteen ui terma- een vast bedrag incasseert. Met ande- artsen, de consultatiebureaus, de uitbreiden Louwerse en De Priester bukken die we op de planke: P Jasperse had de leidin" Na de behoefte aan een huisarts bestaat", te slechte zaak dat een huisartsenver- re woorden: zijn inkomen daalt naar- sportkeuringen, jeugdverzorging. mag dan aan de Waldammeweg uit- ten was de belangstelling stad n*,,™ Tonirpr. sneiers en oubliek be- eniging kan bepalen of een arts zich mate er meer artsen werkzaam zijn. De patiëntenvereniging overweegt op breiden met 500 m2 Konraad dat nu tig- We zijn er overigens ra kende liedfes eeleid door de heer O De arts Tolsma moest begin septem- mag vestigen „Het is trouwens ook De vereniging „En het ergste daarbij dit moment om in Graauw een enqué- aan het Domburcs Schuitvlot achter wat daarvan nu de s P C van der Maan en muzikaal ber zljn nieuw® Praku-'k m Graauw onduidelijk hoe dat mogelijk is". Voor 's dat in het geval van Graauw de te te gaan houden om de behoefte aan Zandstraat een vloeroppervlak van ma§ zijn", aldus een woordn bljgestaju? door ""O™1" va" de Recm" arisen bestaat er nog leen wettelijk patient de dupe wordt een eigen" hulsarts te peilen "an de Steen™ toneelventmp enkele jonge instrumentalisten. Grenadierweg een bedrijf met pen uitvoeringen beginnen om 20 TERNEUZEN Vogelvereniging 'De Vogelvrienden' uit Terneuzen houdt een tentoonstelling in de boven zaal van café Du Commerce. De 44 inzenders, allen eigen leden, zonden in totaal ruim 350 kanaries, parkieten en tropische vogels in. De verenigingstentoonstelling werd donderdagavond officieel geopend door Vogelvrienden-voorzitter Eddy Matteijssen. Als extra attractie is er een rad van avontuur De tentoonstellig is vandaag (zaterdag) geopend van 11 00 tot 20.00 uur. De prijsuitreiking, zaterdagavond om 20.00 uur. wordt verricht door Eddy Matteijzen en Vogelvrienden-secretaris Bennie de Schoolmeester. ADVERTENTIE 'Wij' dat zijn de werknemers van de postorderbedrijven in Nederland. Wij respekteren de belangen die de werknemers van de PTT nastreven, en hebben er begrip voor dat men die door middel van akties kracht bijzet. Wij worden echter zwaar gedupeerd door uw akties. Voor vrijwel al onze werkzaamheden zijn wij aangewezen op uw diensten. Het merendeel van de bestellingen komt per post binnen. Voor de verzending van de pakketten zijn wij veelal aangewezen op uw dienstverlening, De akties leggen onze bedrijven nagenoeg stil. Onze werkgelegenheid loopt hierdoor direkt ernstig gevaar. Zeker bij voortduring van de akties worden onze bedrijven in hun voortbestaan bedreigd. Dat kan toch niet de bedoeling zijn. Wij willen graag aan het werk blijven, en doen daarom namens alle werknemers een beroep op u: voer geen akties die de werkgelegenheid van anderen in gevaar brengen. Daarbij is niemand gebaat. Wij hopen weer op u te kunnen rekenen. De ondernemingsraden van: KEURKOOP - TER MEULEN POST - NECKERMANN - OTTO - WEHKAMP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38