Trainerswissel en verjonging bij Animo Ria de Ridder: mannen spelen korfbal eerlijker dan vrouwen Veel Zeeuwse streekduels in derde klas Swift kiest weer voor automatismen PZC/sport Animo oefent tegen hoofdklasser Samos Standen veldkorfbal VRIJDAG 11 NOVEMBER 1983 VANAF VIJFTIENDE JAAR RSTE SELECTIE VA N TOP ARNEMUIDEN Naarmate ze met TOP naar een hoger niveau klom werd het voor Ria de Ridder steeds duidelijker dat korfbal meer en meer fysieke eisen stelt. „Als je steeds hogerop komt wordt het steeds belangrijker", vindt de 22-jarige speelster, die vanavond met de Zeeuwse selectie tegen een Belgische ploeg speelt. Daarmee krijgt ze loon naar werken, want Ria de Ridder staat bekend om haar tomeloze inzet. Daarnaast beschikt ze domweg over de nodige kwaliteit, want al op vijftienjarige leeftijd maakte ze haar debuut in het eerste team van TOP. Sinds dat eerste optreden in het eer ste team van de club uit Amemuiden l..ik was behoorlijk zenuwachtig"! is er heel wat veranderd. TOP klom steeds hoger en de spelers groeiden mee naar het huidige niveau Het korfbal werd niet alleen tactisch be ter. maar werd ook feller Het kan nogal eens tekeer gaan onder de korf. ,,In de hogere klassen zie je ook steeds forsere dames. Soms wordt er wel eens te hard gespeeld, maar dat is ook vaak de schuld van de scheidsrech ters. Als iemand kwaad met kwaad wil vergelden, dan moet je dat als scheidsrechter natuurlijk niet toe staan". Gemener gaan aan hard spel, ook de vrouwen weten van wanten. ,.lk geloof dat mannen eerlijker zijn", meent Ria de Ridder, die net als haar man Blaas een bestuursfunctie bekleedt bij TOP. „Bij vrouwen ligt dat toch anders. Je ziet ook dat meisjes onder ling gemener zijn. Ze zijn sneller jaloers en zo". Dat is volgens de TOP-speelster ook in het veld het geval. Zelf heeft ze de kneepjes' van het vak in de dertien jaar die ze nu speelt aardig onder de knie gekregen. Maar ondanks die routine staat ze vöór ieder duel onder spanning. „Ik ben altijd zenuwachtig. Er zijn er ook, die er helemaal geen last van hebben. Dat zal wel met karakter te maken heb ben" Het karakter van Ria de Ridder wordt gekenmerkt door een erg fanatieke instelling. ..Of ik nou train of speel, ik doe het allebei even graag" Het ge volg van dat fanatisme is. dat ze maar zelden te spreken is over haar eigen prestaties ..Ik heb altijd het gevoel dat het beter kan Ik vind altijd dat ik teveel fouten maak en dat ik conditie tekort kom. omdat ik nog wel eens een stapje teveel wil doen". Het gevolg van de inzet, van Ria de Ridder en de andere TOP-speelsters is dat het vrouwelijke deel van de ploeg een reputatie heeft die er niet om liegt. „Bij ons hangen de dames er in ieder geval niet zomaar bij", zegt Ria de Ridder, die in het dagelijks leven administratief medewerkster is „Dat is bij andere clubs wel eens anders Daar wordt te weinig van de kwaliteiten van de dames uitgegaan". Mede dankzij de vrouwelijke inbreng heetsTO heeft TOP het als kleine (164 leden) vereniging vrij ver geschopt Volgens Ria de Ridder is de rek er nu wel uit TOP bezit ontegenzeggelijk over kwaliteiten, maar komt vermoe delijk toch tekort op een nog hoger niveau. „Toch is het de verdienste van Jan Maljers dat we nu op dit niveau spelen", zeggen Blaas en Ria de Rid der praktisch tegelijkertijd. Maljers is momenteel aan zijn zestiende seizoen bij TOP bezig en houdt het. in ver band met drukke werkzaamheden, aan het einde van dit (korlballjaar voor gezien. De verwachtingen bij TOP voor het komend microseizoen zijn overigens niet al te hoog gespannen. De vereni ging beschikt niet over een goede trainingsaccommodatie en bovendien krijgt de club uit Arnemuiden dit jaar met veel (Zeeuwse) tegenstand te ma ken. ..We trainen in een gymzaal Dat is eigenlijk waardeloos, maar het is niet anders Het schot kan je in zo n zaaltje bijvoorbeeld slecht oefenen", verklaart Ria de Ridder, die ondanks die handicap werd gekozen in de Zeeuwse selectie „Dat is wel leuk. Een heel andere ervaring", zegt ze nuchter De samenstelling van een Zeeuws team lijkt overigens een eenmalig gebeuren. Coach Adrie van de Berge, die als lid van de selectiecommissie Ria de Ridder „Fysieke kracht wordt steeds belangrijker naarmate je hoge rop komt". ook een flink aandeel had in het samenstellen van het team: „Ik be twijfel of dit een terugkerende zaak wordt. We doen dit nu puur en alleen omdat we een uitnodiging van die Belgen hebben gekregen". Maar ook zonder een Zeeuws team valt er dit microseizoen genoeg te beleven. Het wordt in ieder geval een competitie met een ongekend aantal Zeeuwse derby's. „In de zaal heb je toch al meer sfeer en nu met al die Zeeuwse ploegen kan het een leuke competitie worden", verwacht Ria de Ridder. „Voor TOP zie ik trouwens geen promotiekansen. Van de Zeeuwse ploegen zie ik ONDO en Zuidwesters hoog eindigen" NUNSPEET Meer dan wat ook zijn automatismen in het microkorfhal van belang. Vandaar ook dat het Middelburgse Swift heeft besloten het experiment van vorig jaar niet voort te zetten. Toen had Bep Huij- bregtse vijf heren in de selectie, waarvan er maar vier konden spelen zodat er nog al eens in wisselende bezetting werd aangetreden. „Dat de den we omdat we dachten onze tegen standers met een tactische wissel te kunnen verrassen", vertelt aanvoer der Jan Peter Pouwer, „maar dat effect is eigenlijk nooit bereikt. Van daar dat we dit seizoen weer gewoon vier-vier spelen". Een vaste ploeg dus. omdat het toch grotere voordelen heeft. „Als die wis sel ideaal was, zouden ze het in de hoofdklas ook wel doen. maar je ziet het eigenlijk op dat niveau nergens. Wij waren zowat de enigen. In de micro is het belangrijk dat je elkaar goed begrijpt en precies weet wat iemand doet. Op het veld komt het nog voor een deel aan op werken", aldus Pouwer. De Swift spelers moe ten elkaar dus blindelings kunnen aanspelen. Een kwestie van constant in dezelfde formatie spelen en trainen. Probleem Maar dat laatste is een probleem. Uitgerekend aanvoerder Pouwer moet de trainingen verzuimen, om dat hij momenteel in Nunspeet de militaire dienstplicht vervult. Maar ondanks die afwezigheid heeft Bep Huijbregtse hem niet gepasseerd, want de 21-jarige Middelburger heeft behalve korfbaltechnische ook nog andere kwaliteiten die voor het team van groot belang zijn. „Hij heeft alle eigenschappen van een leider", zegt de trainster, „en hij heeft een ontzet tend positieve invloed op de ploeg. Pouwer is de gezagvoerder binnen de lijnen. „Als er iets is geweest tijdens een wedstrijd met bijvoorbeeld de scheidsrechter hoef ik helemaal niet op te treden. Dat handelt hij allemaal af. En hij blijft altijd correct. Het is voor een trainer geweldig als je zo'n rechterhand naast je hebt. Een derge lijke aanvoerder kom je maar heel incidenteel tegen", prijst Bep Huij bregtse hem. Tegen die achtergrond valt zijn afwezigheid op de trainin gen .dan ook in het niet. Bovendien kan Pouwer hoe dan ook heel wat met de bal. Hij behoort tot de talentvolle juniorenlichting van Swift, die altijd op hoog niveau heeft gespeeld. „Je moet je niet blindstaren op die distrietsjunioren, al is het natuurlijk altijd beter dan op afde lingsniveau spelen. Je komt namelijk tegen sterkere ploegen, waardoor de overgang later naar de senioren niet zo groot is. Maar er zijn ook andere methodes om die afstand te over bruggen. Je kunt bijvoorbeeld je ta lentvolle junioren in het tweede zet ten dat in een landelijke reserveklas uitkomt", aldus Pouwer. Net als het Souburgse Animo debu teerde zijn ploeg Swift vorig seizoen in de eerste klas van het district, een positie die nog wel eens ten onrechte als „landelijk" wordt aangeduid. „We hebben in dat jaar veel geleerd", zegt militair Pouwer. „want we misten bijvoorbeeld nog het raffinement dat alle ploegen, die al langer in de eerste klas spelen, wel hebben. Nu wc dat een keer hebben meegemaakt hoop ik dan ook op een beter resultaat dan vorig jaar". Botsing ift zal het in elk geval de eerste wedstrijden moeten doen zonder „vaste keus" Anita Geelhoed In de oefenwedstrijd tegen ODO liep ze een zware hersenschudding op Bij een doorbraak botste ze in volle vaart met haar hoofd tegen de schouder van een heer, die in haar baan stond. De klap kwam zo hard aan dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, waar ze een week verbleef. Heel voor zichtig is ze nu met de training begon nen, maar meer dan lichtjes meedoen bij de adspiranten zat er nog niet in Van de dames die nu van het team deel uitmaken moet er dus nog één afvallen. Wie dat wordt staat nog niet vast. De Swift-ploeg voor de komende competi tie ziet er als volgt uit heren Jan Peter Pouwer. André Geelhoed, Lejo de Hond en Cees Opsteeg; dames Carla Joziasse, Karin Maljers. Sieka Geldof en Joke van de Lycke De zaalkorfbalcompetitie staat voor de deur. Dit weekeinde beginnen de af delingsteams in de sporthal len en over een week volgen de districtsploegen dat voorbeeld. Op twee pagina's wordt vandaag vooruitge- blikt op de komende compe titie. De tekst is van de PZC- sportredacteuren Joop van den Berg, Peter de Jonge Frits Bakker en Koen Mijn heer en van korfbalmede werker Jan Roovers. De fo to's zijn van Ruben Oreel. HL IJBERGEN De trainerswissel en de verjonging pakten goed uit. Bij zijn entree, aan het begin van het veldseizoen, van Ad de Kort uit Huijbcrgen als trainer van het Souburgse Animo besloot hij tot een fikse verjonging van de selectiegroep. Na de eerste helft van de competitie op het veld staat Animo in de tweede klas C afgetekend aan de leiding. „Maar trek daar geen conclusies uit voor de micro", w aarschuwt de 39-jarige trainer trainer, „want daar zijn we de enige - veld - tw eedeklasser die in de zaal eerste klas speelt". Tot voor kort was de Brabander als clubtramer een volkomen onbekende in het Zeeuwse korfbal Weliswaar had menige speler hem als routinier van het Roosendaalse Keep Fit wel eens ontmoet, maar dat hij de ambi ties had. om een „landelijke" onder zijn hoede te nemen wist nagenoeg niemand. Zijn vriend Enk Buizer, trainer van Tjoba, maakte hem daar warm voor en bracht hem vervolgèns min of meer in contact met Animo. De Souburgse club werd al zes jaar geleid door Adrie van de Berge, die overi gens nog altijd goede resultaten be haalde zoals een tweede plaats in de vorige microcompetitie Signalen Ad de Kort: de sfeer is me tweehonderd procent meegevallen „Maar er waren signalen uit de groep", aldus Animo-voorzitter Wout van der Wekken, „die er op wezen dat men een beetje op elkaar was uitge keken, Het bestuur heeft toen tegen Adrie van de Berge gezegd dat het beter w as om nu normaal te stoppen, om mogelijke wrijvingen in de toe komst te voorkomen". Zo gingen club en trainer als grote vrienden uit elkaar en startte de speurtocht naar een opvolger. Met in de hand een profielschets van de selectie. Een procedure waar uiteindelijk Ad de Kort uit rolde, van w ie wél bekend was dal hij een goed tactisch inzicht heeft. Dat bewees hij al als coach van vertegenwoordigende teams van de afdeling Zuid-West. Een Brabander onder Zeeuwen, een combinatie die goed kan werken „De sfeer is me tweehonderd procent mee gevallen. Brabanders zijn wel geneigd te denken dat de Zeeuwen stug zijn. maar ik kan ze vertellen dat het een fabeltje is", aldus De Kort Er was dan ook by geen van beide partijen sprake van aanpassingspro blemen en tot grote opluchting van de Huijbergenaar leerde een blik op de wedstrijdkalender tevens dat er tij dens het carnavalsweekeinde geen korfbal is „Dat was mijn grote vrees, want in Zeeland houden ze natuurlijk geen rekening met carnaval", zegt hij. De rasechte Brabander, die al vanaf zijn zevende jaar korfbal speelt, is gevoelig voor een ontspannen sfeer „Ze mogen mij ook bij mijn voornaam noemen Ik ben assistent bedrijfslei der bij Vroom en Dreesman en daar is het ook voor iedereen Ad Ik wil amicaal zijn. maar ik ben wél de baas natuurlijk". De resultaten van de veldcompetitie wijzen er op dat het klikte tussen de spelersgroep en de nieuwkomer. „Al vind ik het nog wat te vroeg om dat al te zeggen Want we hebben eigenlijk alleen-nog maar gewonnen en je kunt pas echt goed zien of het lekker loopt als het ook eens een tijdje tegen zit", aldus De Kort Niet dat hij daar op hoopt. Sterker nog. hij rekent er niet eens op ..Er zijn ploegen waartegen we zeker punten kunnen pakken Neen, namen noem ik niet" Omdat het Zeeuwse ploegen zijn? „Ach. Erik Buizer denkt dat hij met Tjoba tegen ons kan winnen en ik denk dat wij hen kunnen pakken", betoogt hij. Anders ligt dat voor de wedstrijd tegen Swift, volgende week in de Middelburgse sporthal de Voorborch de eerste tegenstander van Animo. Een lastig begin met —volgens De Kort— een duidelijke bedoeling van de competitieleider in Zeist „Ze heb ben die streekwedstryd met opzet in het begin gepland, omdat ze bang zijn dat we elkaar, als de kaarten geschud zijn. misschien wel eens zouden hel pen". denkt hij Nu kan daar geen sprake van zijn en ziet hij een beetje op tegen die ontmoeting. „Want ik beschouw Swift als een gevaarlijke outsider in deze klas", aldus De Kort. De ploeg waarmee liij aan de competitie begint .-.iet er a/s volgt uit. heren Peter, Ko en Aanioud Crucq, Martin Roelofs, dames t.in Rakker Knnn Wmdt l.iesbeth, Plnge- mansc en Tanja Pteters SOUBURG In het kader van de voorbereiding op de komend zaalkorfbalcompetitie heeft het Souburgse Animo kans gezien oj een tegenstander van formaat naar Vlissingen te krijgen. H« Utrechtse Samos wilde er wel een reis naar Zeeland aan wagenot als sparing-partner op te treden. Na PKC en Deetos is Samos d| derde hoofdklasser die in Zeeland komt oefenen. Samos is een debutant in die hoofdklas en komt met de sterksii selectie naar Vlissingen. Bij Animo kampt Lia Bakker met es hardnekkige achillispees-blessure. zodat zij voorlopig nog niet ka spelen De wedstrijd wordt geleid door de Zeeuwse districts-scheidsrechle Johan Meesen uit Vlissingen en begint om 18.50 uur in de Vlissingg Sporthal Baskensburg. VLISSINGEN Het enthousiasme bij de meeste Zeeuwse korfbalij aan de vooravond van het zaalkorfbalseizoen in de derde klas A isp Maar liefst zes Zeeuwse clubs zijn bij elkaar in eén klas ingedeeld n logische gevolg daarvan is een flink aantal Zeeuwse derby's. V* Zeeuwse clubs worden ONDO en Zuidwesters in het algemeen gezia kandidaten voor een topklassering, maar ook ADO i's-Gravendeel) m beschouwd als een topper. Zuidwesters In de voorbereiding op het zaalkorf balseizoen gaf Zuidwesters al een visitekaartje af. De oefenwedstrijd tegen de twee klassen hoger spelen de plaatsgenoot Animo werd met winst afgesloten; 9-6. „We lieten bo vendien goed spel zien en daar ben ik toch blij mee", zegt trainer Adrie van de Berge, die op het veld tot op heden erg succesvol is geweest met Zuidwesters. De Souburgse ploeg heeft enige tijd moeten wennen aan de prestatiegerichte aanpak van Van de Berge. „Maar dat levert toch resultaten op", aldus de Souburgse trainer, die met zijn ploeg ook in de zaal wil 'vlammen'. „We durven ons gezicht te laten zien. Het zelfvertrouwen is er". De Zuid- westers-oefenmeester venvacht in ieder geval een spannende competi tie. „En je hebt best kans dat ADO tussen de Zeeuwse ploegen de la chende derde wordt". Seolto Ondo „Iedereen bij ons leeft echt naar deze competitie toe", zegt Hans Mesu van ONDO uit Sint-Laurens. Voor Mesu begint de competitie overigens een paar weken te vroeg. Hij is nog herstellende van een gebroken rib. die hij opliep bij een botsing met zijn clubgenoot Jos Marinissen. ONDO zal het de eerste tijd dus moeten doen zonder zijn inbreng, maar Mesu verwacht des ondanks dat de ploeg voldoende kwaliteit in huis heeft om dit sei zoen sterk naar voren te komen. „Er zijn bepaalde verwachtingen", zegt Mesu. „Er wordt toch wel gere kend op een plaats bij de eerste drie" Het woord kampioenschap wil hij niet in de mond nemen. „Het wordt een erg moeilijke competitie. Je hebt toch elke keer een extra druk van het spelen tegen Zeeuwse clubs Trainer Paul Stem heeft de jeugdige Ada Aalbrecht in de selec tie opgenomen ten koste van Ina Gideonse. die niet elke wedstrijd beschikbaar is „We hebben een vrij sterk team", oordeelt. Hans Mesu. die Zuidwesters overigens erg hoog inschat. „Door de komst van Harry Buys toch weer versterkt. Boven dien hebben ze goede dames". Stormvogels Met vertrouwen blikt Stormvogels trainer Adrie Dieleman vooruit naar het zaalseizoen. „We moeten met deze groep bij de eerste drie kunnen eindigen. Je weet alleen niet hoe zo'n competitie als deze kan uitpakken. Je zit nu met vrese lijk veel rivaliteit en dan kan het nog wel eens tegenvallen als je denkt hoog te kunnen eindigen. Wij zijn er in ieder geval niet bang voor", zegt Dieleman. Sinds de ploeg uit Westkapelle drie jaar geleden kampioen werd. is er nogal wat veranderd. „Een nieuwe trainer, nieuwe spelers. We misten ervaring, maar nu zijn we in een wat rustiger vaarwater terecht gekomen. Dat biedt perspectieven, de opbouw zit er in. Zoals het er nu naar uit ziet kunnen we met de sterkste formatie de zaal in". Overigens is de Stormvo gelstrainer zeer te spreken over het feit dat de Zeeuwse ploegen nu in dezelfde klas spelen „Voor het Zeeuwse korfbal is het fantastisch en dat, terwijl het korfbal zich toch al in een goede belangstelling ver heugen" Bij Seolto is verdeeld gereageeï de competitieindeling. Trainet han Meesen: „Je kan wel zeggen het leuk is, al die wedstrijden dl bij en weinig reizen, maar aai andere kant sta je nu 1 week onder druk als je wéérti een Zeeuwse ploeg speelt. Ba dien ken je die ploegen allemi Overigens neemt Seolto in de genoegen met een bescheid® „We willen ons handhaven, da: opzet", aldus Meesen, die \s eerste competitiehelft van zijn; iets meer verwacht had. In de« klas van de afdeling verspeeld Vlissingse ploeg onnodig pti „Op het moment dat het niet !e loopt zakt het bij ons een bee:i Tegen Tjoba hadden we eenrrt ke afsluiting, maar het was toet helemaal wat ik er van vera had. Het komt er gewoon nietb maal uit", zegt de Seolto-trali In de voorbereiding oefendt ploeg onder meer tegen de Zen selectie. „En dat ging helemaal overdienstelijk. We moeten no beetje toegroeien naar de j vorm", meent Johan Meesen zijn team morgen (zaterdagn liefst twee sparringpartners i schotelt: Swift 2 en Animo 2 Standen veldkorf- 2-A: All Ready All Ready-trainer Maurice van Gou doever windt er geen doekjes om:, „Ik voorspel dat er één topper is in' deze klas, een flinke middenmoot en een degradant. En dat All Ready niet degradeert staat voor mij vast", zegt de trainer van de ploeg uit Zierikzee. Maurice van Goudoever: „Op techniek behoeven wij niet ach ter te blijven bij de gemiddelde Zeeuwse ploeg Tegen een ploeg als Seolto en ook tegen Ventura trou wens moeten we punten kunnen pakken' Van Goudoever is er voorts van overtuigd dat zijn ploeg mogelijkheden heeft om Zuidwes ters punten te ontfutselen. „Zuid westers is per se geen topploeg". aldus de All Ready-trainer Gedurfde uitspraken van een trai ner, die met zijn ploeg op het veld niet hoger reikt dan de eerste klas afdeling. „In iedere ploeg zitten wat zwakke plekken, maar als je dat net als voor het microkorfbal uitselecteert, dan krijg je een totaal ander beeld. Deze ploeg moet dan ook voldoende inhoud hebben om zich te handhaven". bal Ondo 2 Res. Ov B. Luctor 1 Allen Weerbaar 2 Animo 3 8-13 St. Vogels 2 PKC 3 8-12 Volhardingl HKV2 8-10 Seolto 2 Trekvogels 2 8- 8 T)oba4 Deetos 3 8- 7 Zaamslagl HKC2 8- 6 3-A Tjoba 2 8- 6 BKC SDO 2 8- 2 Togo 2 district 1-B: Zuidwesten! Kinderdijk 8-15 Olympia 2 Swift 8-11 Animo 4 Excelsior 8-10 Luctor 2 Snel 8- 9 TOP 2 Albatros 8- 9 4-A: ODO (Ml 8- 6 St.Vogels3 Tjoba 8- 2 Atlas 2 GKV 8- 2 Tjoba 5 2-A BI Wit 2 De Bermen 8-16 All Ready 2 Zwervers 7-11 Ondo 3 Vlaardingen 6-10 Animo 5 KVR 7- 8 4-B. Elku- 8- 7 Luctor 3 Top (Al 9- 7 KVK 1 Terheyden 9- 6 Swift 3 Eureka 8- 3 Zaamslag2 Aio 8- 2 Zuidwesters! 2-B. Seolto 3 Ons Eiland 8-14 Togo 3 IJsselvogels 8-13 5-A Oranje-Wit 8-12 Olympia 3 SEV 8- 8 Seolto 4 Fiks 8- 6 Atlas 3 Ondo 8- 6 St Vogels! DVS'69 8- 4 Volhardingl Kwiek (R) 8- 1 KVK 2 2-C: Vet. A Animo 8-13 NWK DES 8-10 Olympia KOAG 8-10 Volharding Merwede 8- 8 Blauwwit Velocltas 8- 7 Jun. 1-A Tempo 8- 7 Animo 1 Ado 8- 6 Luctor 1 NIO 8- 3 Ondol 3-A: Zuidwesten Zuidwesters 8-15 Tjoba Fluks 8-12 Togol Sagitta 8-11 St.Vogels Ventura Sport 8-10 Jun 2-A. Dijkvogels 8- 6 Animo 2 RWR 8- 4 Olympia OndoCs-Grzi 8- 3 Blauwwit VlOSlNi 8- 3 Atlas 3-B: Seolto Stormvogels 6-11 Ondo 2 Val to 7-11 BKC Nieuwerkerk 7- 8 Jun 3-A Vitesse 7- 7 TOP Weidevogels 7- 6 Swift 2 Avanti 7- 5 Animo 3 Voltreffers 7- 0 Luctor 2 Res 3-A Zuidwesters! Fortuna 5 8-14 Zaamslag VEO 3 8-12 Togo 2 Oranje Nassau 2 Asp. H-A. 8-10 Swift 1 Pams 4 7- 8 Tjoba 1 DES 2 7- 7 Animo 1 Animo 2 8- 7 Luctor Danaïden 3 8- 2 All Ready HKC 3 8- 2 Zuidwesten Jun B Ondo KOAG 9-15 Volharding PKC 8-14 Asp A-l: Albatros 9-12 Swift 2 Pemix 9- 9 Tjoba 2 Swift 9- 8 St Vogels Snel 9- 8 Seolto Merwede 9- 7 BKC Meervogels 8- 4 Swift 3 TopiS) 8- 1 BI Wit Sen 1-A Asp B-l Tjoba 3 8-13 Swift Atlas 1 8-11 Animo All Ready 1 8-11 Atlas Seolto 1 8-10 Ijoba Olympia 1 8- 7 Togo Togol 8- 6 Zuidwesters BI. Wit 1 8- 5 Luctor Swift 2 8- 1 Seolto j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22