GIDEON'S DROOM ZffldND Proza van Ernst Jansz (Doe Maar) PZC/ kunst/cultuur Danstheater Burgers Solo Camerata Katarakt Najaarsconcert r-JJj Cardini De Jordaan Concert Films Theater DNDERDAG 10 NOVEMBER 1983 (Door Margriet Hunfeld) "lrnst Jansz, de 35-jarige gitarist-zanger uit de populaire popgroep 'Doe Maar' heeft Jonlangs een door hemzelf geschreven boek laten uitgeven. „Een literair debuut", noemt uitgever het werk, dat de titel draagt 'Gideon's droom'. Het verhaal, dat uit negen loofdstukken bestaat, werd door Jansz al in 1981 (vóór het grote succes van Doe Maar) op apier gezet. Het schrijven ervan heeft voor hem gewerkt als een 'therapie, om van een groot chuldgevoel af te komen'. Itn het eind van de bebouwde kom schuldgevoel is er bij mij de oorzaak papier vervolgens af en toe eens ca- j Neerkant leidt een slingerend weg- van geweest dat ik nooit een vaste deau gedaan aan een familielid of een tje naar het huis van Jansz. Hoewel relatie kon onderhouden. Ik kon geen vriend". uitgever expliciete richtingaanwij- keuzes maken in mijn leven, kreeg de „Door een toeval is een uitgever het jgen heeft gegeven, is het niet moei- dingen niet op een rijtje. Ik geloof op het spoor gekomen en enthousiast khet verscholen huis van de pop- zelfs dat een mens alleen maar een geraakt. Nee. ik geloof niet dat hij uzikant te vinden, want er staan vijf lijn voor zichzelf uit kan zetten, wan- mijn werk interessant vond. omdat ik 6 lelenge meisjes bj het hek, hopend neer hij klaar is met de relatie tot er een van Doe Maar ben" een glimp van het idool. zijn ouders. Ik ben dan nu zover. Ik In je verhaal vertel je voornamelijk it huis blijkt bij binnenkomst een kan verder met mezelf'. over je ongelukkig-zijn, je onvrede. rbouwde schuur zonder echt com- r. de vriendin van Jansz ligt in Wat je nu vertelt is de verklaring chiendjas op de bank en lijkt griep te die je achteraf geeft voor het schrijven Èben. Jansz zelf zorgt voor het van het boek. In het verhaal echter ilshouden, zet thee en spreekt even komt noch je vader, noch je schuldge- Pas op hel momeni dat Je een ongeluk Ier de opdringerige meisjes toe, ter- voel duidelijk naar voren Eerder een knjgt m Indie ver weg primitief hij handtekeningen uitdeelt. zoeken naar geluk, naar een plek inje levend xn Je droom, vind je het geluk. leven- Jansz: „Ja. dat is het moment dat in (t boek. daar praat hij graag over. Jansz. „Je moet dus weten waarmee werkelijkheid ook heeft bestaan, et gaat over het belangrijkste deel ik bezig ben geweest om mijn boek te waarop ik alles uit handen moest mijn leven dat ik heb meege- snappen. Dat klopt. Eerlijk gezegd geven en merkle dat dat het was dat |i aakt", vertelt hij. „De dood van heb ik dit boek ook niet voor een me het geiUkkigste maakte". i| i{n vader heeft er alles mee te ma- groter publiek geschreven. Ik heb Ik heb daarop de nadruk gelegd in RL Om mijn boek te begrijpen moet voor mezelf twee jaar geleden een en n droom omdat het voor een weten dat ik me tot mijn dertigste ander op papier gezet en die vellen simpele levensfilosofie bleek te zijn", huldig heb gevoeld aan zijn dood. stierf toen ik in de puberteit kwam i me begon los te maken van mijn óerlljk huis". Ji;n vader beschouwde mij altijd als lenige en beste vriend, zijn steun toeverlaat, omdat hij zich nooit ilt kunnen thuisvoelen in Neder- r,ó en hij zich met zijn Indische Jphtergrond altijd eenzaam voelde, nen ook ik hem in de steek dreigde laten, omdat ik mijn eigen weg a ilce gaan, moet hij daar enorm on- Cseleden hebben. Kort na zijn dood i ik een brief waarin hij deze pijn schreef. Die brief heb ik weggestopt uk wilde er nooit meer op terugko- bl Totdat ik erover ben gaan schrij- iToen kon ik er eindelijk rustig en (jectief over nadenken". iokoskoek ijglimlacht. Presenteert kokoskoek t de meisjesfans hem cadeau heb- gedaan, concludeert dan: „uat The Serial staat morgenavond - vrijdag 11 november - voor het laatst in de oude bezetting op het podium. In De Stenge te Ileinkens- zand sluit de groep de periode met zangeres Karin de Kok en bassist Wim Catshoek af; een succesvolle periode. Om te voorkomen dat de avond al te zeer in het teken van een 'afscheid' staat, zijn ook twee andere muzikanten uitgenodigd die vroeger deel uitmaakten van The Serial. Vooral voor de gezelligheid zullen Wim Bakker (drums) en Eelco Tam- Jlonderdag 10 november De groep Future treedt op in café 'eBlaauwe Steen in Goes. Future voor een groot deel uit nerikaanse musici die echter isingen woonachtig zijn. Het repertoire van Future omvat 'dansbare funk-rock. Aanvang 21.30 |uur, hijdag 11 november |#The Serial, Sing Sing Movement len Ex-Q-S treden op in De Stenge Helnkenszand. Aanvang 21.00 IT. l(Zfe onk elders op deze pagina Fay Lovsky en haar band treden |op in jeugdsoos Brogum in Zierik- ,Fay Lovsky is in 1955 in Leiden iren. Zij speelt al sinds haar le jaar piano Zij heeft onder leer gewerkt in Engeland en bij de 'ederlandse groep Tutti Frutti. De erste langspeelplaat waarop zij als Fay Lovsky was te horen is 'Confet- r. Op haar nieuwste plaat 'Origami' *ordt Fay voor het eerst uitgebreid terzijde gestaan door andere muzi kanten. 'aast muziek beheerst Fay Lovsky een aantal andere vaardigheden *aaronder het concipiëren van vi deo's en tekenen. Deze twee activi st teiten kwamen haar goed van pas toen zij als student aan de Rietveld Academie meewerkte aan de film pjes voor de populaire tv-quiz 'Twee voor twaalf De band waarmee zij in Zierikzee optreedt bestaat uit: Jacob Klaas- se en Cees Stolk (synthesizers): Peter Warnier (basi; Gerbrand Westveen (saxofoon) en Frans Hen driks (drums). Fay Lovsky zingt niet alleen maar bespeelt ook de xylofoon en de gitaar. Aanvang 21.30 uur. De rockgroep Vampire treedt in het kader van een horrorweekeinde op in het Middelburgse jongeren centrum Midgard. Het horrorgebeuren duurt van 21.00 tot 02.00 uur. Er wordt ook een griezelfilm ver toond. Zaterdag 12 november De hard roek-formatie Septem ber 80 treedt op in buurthuis De Paraplu in Vlissingen De groep speelt eigen compositis en covers en bestaat uit: Jan Kuipers (basi. Jan de Quelery (zang en sologitaar) en Rudy de Quelery idrums) Aanvang 21.00 uur. Zondag 13 november De Westduitse hard rockgroep Trance treedt op in de Middelburg se discotheek 'Cavern'. De groep bracht twee lp's uit: 'Break Out' en 'Power Infusion' Aanvang halfnegen. minga (saxofoon) nog een keertje meespelen. Intussen is de nieuwe bezetting van The Serial rond. Tirzali Mieras neemt de plaats van Karin de Kok achter de microfoon over en Sipko Nobel wordt de tweede toetsenspeler van de groep. Dat het geluid van de groep hierdoor zal veranderen behoeft geen betoog De nummers die The Serial blijft spelen zullen logischerwijze ook an ders klinken en daarom is het optre den in De Stenge voor het publiek toch een soort afscheid van het oude repertoire. Morgenavond is de groep echter nog niet te zien in de nieuwe samenstelling. Waarschijnlijk zal het begin '84 worden voor The Serial weer te zien en te horen is. Karin de Kok heeft inmiddels onder dak gevonden in New Balance. Deze nieuwe groep zal voornamelijk 'funk' gaan spelen. Naast Peter Pruyssers (bas), die uit Swell gestapt is. bestaat de groep uit Wim Reinierse (drums), Jos Calbot (gitaar) en Karin de Kok. Wim Catshoek is weliswaar met 'iets' bezig, maar kan daar nog niets con creets over zeggen. In De Stenge zullen vrijdagavond wel twee andere nieuwe groepen te zien zijn. De van de Bevelanden afkomsti ge 'Ex-Q-S' en 'Sing Sing Movement'. Beide groepen spelen hun eigen vorm van new wave. Het concert begint rond 21.00 uur en de organisatie is in handen van jon- gerensoos De Klomp uit Ovezande. Onbegrijpelijk inje boek vond ik de symboliek. Je schrijft over de drie mannen Surjit, Kamel en Jit: 'Ze zijn groot, sterk en wijs. Ze willen je vermorzelen. Ze willen je bij zich houden. Je bent alle drie deze man nen. Je gaat bij ze weg'. Het is in je boek, dat in een soort stacato is geschreven, allemaal wat verwar rend. Ernst Jansz. serieus: „Die mannen zijn niet bedacht. Ze zijn werkelijk heid. Ze bestaan". Meer wil hij er niet over kwijt. De stijl waarin je schrijft is nogal apart. Je maakt gebruik van minima le zinnen, erg kort allemaal. Er wordt niets uitgediept of toegelicht Alles lijkt in een impuls te zijn opgeschre ven. Jansz. „Ik heb mets impulsiefs ge daan, ik heb bewust gekozen voor die korte stijl. Het komt voort uit mijn gevoel, dat is namelijk het beste waar toe ik in staat ben: een gevoel uitdra gen. Ik ben nu eenmaal geen taalvir tuoos (of in de muziek bijvoorbeeld een perfect instrumentalist of techni cus). ik ben vooral een gevoelsmens. Mfjn kracht ligt erin dat ik dingen suggereer en dat doe ik in dit boek door middel van impressies Ik vind dat het heel beeldend werkt". Is je boek even succesvol als de liedjes die je voor Doe Maar hebt geschreven? Hij begint te lachen: „Nee, natuurlijk niet Hoe ligt dat trouwens bij boe ken? Ik weet alleen dat we met Doe Maai- tweehonderdduizend platen hebben verkocht en dat er van mijn boek tweeduizend exemplaren zijn verkocht". Fans kopen je boek natuurlijk'' Jansz: „Dat weet ik niet. ik krijg daar geen informatie over. Ik denk echter dat mijn fans te jong zijn om 'Gideon's droom' te begrijpen" De eenzaamheid die je in je boek hebt beschreven, bestaat die nog bij je? Jansz: „Nee, daar ben ik van afgeko men door erover na te denken. Ik heb mijn gevoelens van eenzaamheid al tijd geweten aan mijn Indisch-zijn het gevoel dat je er niet bij hoorde. Maar nu ben ik erachter gekomen dat ieder mens eenzaam is De een omdat hij een dikke bril draagt, de ander omdat hij stottert. Ach, er zijn zoveel redenen te bedenken" Hij begint te lachen „Bij mij was het vooral mak kelijk om dergelijke gevoelens op zoiets af te schuiven". Ga je door met het schrijven van boeken'' Jansz. „Ik denk van wel. Het is erg rustig om een boek te schrijven, je hebt niet meer nodig dan een typema chine en een vel papier Ik heb er behoefte aan om op zo'n manier te kunnen werken. Anderzijds kan ik het muziek-maken niet loslaten. Ik moet kunnen spelen". Antillen Hij lacht: „Ik ben dus nogal dubbel in wat ik wil, Enerzijds wil ik rust en alleen kunnen zijn, anderzijds zoek ik de drukte van het muziekleven. Er zijn plannen om met. Doe Maar vol gend jaar naar de Antillen te gaan. Daar heb ik zin in. die dingen blijf ik altijd leuk vinden". Genesis heeft de afgelopen jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Het vaste stramien van pompeuze symfonische pop is losgelaten en heeft plaatsgemaakt voor makkelijk in het gehoor liggen de rock, met een symfonische onder toon: verzorgd door toetsenman To ny Banks. Voornaamste oorzaak van de omscha keling is het vertrek van de bandleden Peter Gabriel en Steve Hackett De drie overblijvers produceerden gelijk in 1978 al (op 'And then there were three'I kortere nummers met sneller herkenbare melodieen. Drummer Phil Collins, die tevens de zangrol van Gabriel overnam, is meer en meer op de voorgrond getreden. Naast zijn muzikaal werk voor Genesis waagde hij zich bovendien niet zonder succes op de solo-toer. De nieuwste elpee van de groep, simpelweg 'Gene sis' genaamd, kwam onlangs uit. Col lins overheerst als nooit tevoren. Mi chael Rutherford en Banks blijven hoorbaar, maar bescheiden in zijn schaduw staan Jammer voor de Ge- nesis-liefhebbers, die aan het comple te geluid van de band de voorkeur geven. Toch heeft de sterke inbreng van Phil Collins ook zijn voordelen Zijn invloed, die zich met name uit in ritme en expressieve zang, levert sfeervolle rock nummers op Bekend is de ook de single uitgebrachte opna me 'Mama'. Een pakkend nummer, dat helaas een te grote lengte kent. Daarnaast toont Genesis op Home Dy the sea' en 'Silver rainbow' de van ouds geroemde muzikale kwaliteiten nog steeds in huis te hebben. Deze opnamen staan in contrast met bij voorbeeld 'That's all' en 'Illegal slien'; hierin wordt de nieuwe Gene sis gepresenteerd: swingende opzwe pende meezing-muziek; anders, maar niet onaangenaam. R. G Genesis - 'Genesis' Phonogram'Vertige 814 287-1). Het Internationaal Folkloristisch Danstheater geeft vanavond, donderdag, in de Middelburgse Schouw burg een voorstelling van 'Het Eeuwig Ritueel', een programma rond de ontmoeting tussen een jongen en een meisje. (20.00 uur) 'Het Eeuwig Ritueel' is nogmaals te zien op donder dag 24 november in de Concertzaal te Zierikzee. Het meest fundamentele thema van alle vormen van kunst: poëzie, epiek, schilder- en beeldhouwkunst, toneel en dans, is de ontmoeting, de versmelting van twee mensen tot een paar. Die ontmoeting gaat evenwel in verschillende culturen met steeds andere rituelen gepaard. Riten die wel te herleiden zijn tot de trits aftasting-acceptatie-voltrekking, maar die naar vorm niet onaanzienlijk kunnen verschillen. In het eerste deel van het programma wordt het zoeken, het aftasten en het testen van de mogelijke toekomstige partner gedemonstreerd. Het tweede deel is gewijd aan de rituelen rond de voltrekking van het huwelijk. Zaterdagavond geeft toneelgezelschap Toetssteen uit Amsterdam in het Kuiperspoorttheater te Middel burg een voorstelling van 'Burgers Solo', muziekthea ter van Ger Beukenkamp (teksten) en Hans Beers (muziek) en geregisseerd door de schrijver in samen werking met Fred Emous. (20.00 uur) Burgers Solo speelt zich af in Nutaarth, een fictieve plaats ergens aan een van de grote rivieren. In het eerste deel van het stuk komen 20 overledenen aan het woord, allen eens inwoners van Utaarth en allen gestorven in de twintigste eeuw. In het tweede deel komen generaties aan het woord, zoals die in 1983 in een Nederlandse stad kunnen worden aangetroffen, levenden met een familierelatie tot de eerste groep Door de openhartige vertellingen wordt de snelle ontwikkeling van de afgelopen vijftig jaar duidelijk: de invloed van de kerk. industriële revolutie, economische verschuivingen, wetenschappelijke ontwikkelingen en de verandering in maatschappelijk denken. Spelers zijn Hans Beers, Ger van de Grijn, Frank Khjn, Dik Lam. Chris Redmeyer, Wil Reyn van Amstel. Sasa Spanjerberg, Didy Thijsse. Ineke Veenhoven en Marij ke van der Velden Koorversterking en figuratie. Anita Sterkenburgh en Hedy Wiegner; de muzikale begelei ding is van Hans Beers (toetseni. Jan Bloemers basgitaar i; Ton Commandeur (saxofoon i; Sasa Span jerberg (accordeon). Woensdagavond is in de Middelburgse Schouwburg het nieuwste toneelstuk van Dirk Groenevelt, 'Kata rakt' te zien onder regie van Kees Hulst. (20.30 uur) Het Rotterdamse LantarenVenster Theater nam 'Ka tarakt' van Globe over, samen met de regisseur, twee acteurs en het decor, nadat er bij Globe problemen rond het stuk waren gerezen. 'Katarakt'. gespeeld door Wim van der Grijn. Liesbeth Coops, Kika Groszkopf en Esgo Heil. speelt zich af in een met nader gedateerde nabije toekomst. Het verval van de hoogconjunctuur en de afbraak van de verzorgingsmaatschappij zijn algemeen geaccepteerde gegevens geworden in een klimaat van permanente sociale agressie. De algemene verwachting dat Europa in de nabije toekomst (de toekomst uitgebeeld in het stuk) een derde machtsblok zal vormen tussen het oud-materialistische Sovjet systeem en de nieuw-materialistische Verenigde Sta ten als een kwetsbaar cn onhandig tussending, is in deze fictie uitgekomen Het land heet Nederland en de plaats waar het stuk zich afspeelt is Amsterdam. Stuck Filmmusik für Klavier (1976): L. Lombardi: Wiederkehr (1971); G Cardini: Una Sera d'Autunno (1979); D. Mosconi Grande Accordo Cromatico (1976); S. Bussotti/G. Cardini: Novelletta (1973) De Camerata Trajectina geeft vrijdagavond in de Oostkerk te Middelburg een uitvoering van 'De Hoer van Babyion', een programma met liederen uit de tijd van de godsdiensttwisten. (20.00 uur) 'De Hoer van Babyion' bestaat uit protestmuziek uit de zestiende en begin zeventiende eeuw waarin ener zijds het opkomend Calvinisme de paus en zijn kerk uitmaakte voor 'Hoer van Babylon' (naar het bijbel boek Openbaringen) en anderzijds paapse liederenma- kers de protestanten op de hak namen. Veel groeperin gen uitten hun haat jegens de Moederkerk in pamflet ten, spotprenten en politieke liederen, die op haar beurt zich ook niet onbetuigd liet. De Camerata Trajectina, een groep Utrechtse muzie kwetenschappers. heeft de liederen ondergebracht in drie groepen protestanten tegen katholieken (16e eeuw); katholieken tegen protestanten (begin 17e eeuw) en remonstranten tegen contra-remonstranten i begin 17e eeuw). Camerata Trajectina bestaat uit Marjan van Giel (sopraan). Ingrid Smit Duyzentkunst (mezzo-sopraan); Sjabbe van Silfhout (tenor); Saskia Coolen (blokfluiten viola da gambai. Erik Beyer "viola da gamba en slagwerk): Louis Peter Grijp (luit en citeri. De regie is in handen van Ingrid van Leeuwen: het programma werd gemaakt door Louis Peter Grijp. De Koninklijke Oratoriumvereniging 'Tot Oefening en Uitspanning' geeft zaterdag in de Middelburgse Concertzaal haar najaarsconcert. (20.00 uur) Op het programma staan werken van J. S. Bach. Hendrik Andriessen en Giacomo Puccini. Van Bach voert 'Tot Oefening en Uitspanning' de cantate nummer 104 uit. Voorts vertolkt met 'Lux Jocunda' van de Nederlandse componist Hendrik Andriessen. Van 'Opera'-componist Puccini staat ten vertolking van de 'Messa di Gloria' op het programma. De leiding is in handen van dirigent Jo Ivens; het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland verzorgt de begeleiding. Solisten bij het concert zijn de tenor Howard Crook en de bas Charles van Tassel. Een scène uit 'Katarakt' van Dirk Groenevelt Zaterdagavond treedt Nooy's Volkstheater in het Zuidlandtheater te Terneuzen op met de musical 'De Jordaan', een programma vol Amsterdamse nostalgie dat zich afspeelt in Amsterdams bekendste volkswijk: De Jordaan. (20.00 uur) Aan de hand van geschriften van Israël Querido stelden Dick Nooy en Jaap van de Merwe een nieuw programma vast met nieuwe liedjes, gezongen door Maxim Hamel, Wim Wama. Johnny Kraaykamp jr., Dick Rienstra, Kika Mol. Carry Tefsen, IJf Blokker en vele anderen. Het verhaal van 'De Jordaan' speelt zich af in 1898, een plaats en een tijd vol tegenstellingen. Daar is de geslepen woekeraarster Jet. de oprechte Corrie, de eerlijke vishandelaar Karei, de ouders van Corrie en natuurlijk de man met de grootste tegenstellingen in zich; Manus Peet, de man die alles ziet, alles hoort en waar een ieder terecht kan. De regie van 'De Jordaan' is in handen van Dick Scheffer; de muzikale begeleiding wordt verzorgd door Wim Valenkamp (piano, accordeon): Puck Terpstra (sax, fluit, piccolo, klokkenspel), Hennie Brmkinann (slagwerk, vibrafoon); Henk Hensing (basgitaar). In het kader van Het Derde Pedaal geeft de Italiaanse pianist Giancarlo Cardini zondag een concert in het Vestzaktheater te Vlissingen (16.30 uur) Cardini ontving zyn opleiding aan het Cherubini Conservatorium in Florence en aan het Accademia Musicale Chigiana in Siena, waar hij onder anderen interpretatie van de moderne muziek studeerde bij Pietro Scarpini. Cardini is internationaal actief als concertpianist en treedt veelvuldig op op vele nieuwe muziekfestivals. Verder gaf hy talloze concerten met hedendaagse Italiaanse componisten als Bussotti. Castaldi. Ombar- di en Zosi. Ook gaf hij premières van werken van verschillende van deze componisten Als auteur en vertolker geniet Cardini een internationale reputatie op het gebied van de Mixed-Media activiteiten (muzi kale gebeurtenissen, actiemuziek. neo-humanitair theater» Het concertprogramma vermeldt de volgende werken G. Cardini Neo-Haiku Suite for piano. Dowers, lights and daily objects (1979); M. Kagel. MM51, Ein Najaars concert Vrijdagavond geven het Zeeuws Jeugdorkest en de afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuwse Muziekschool een gezamenlijk concert in Den Dullaert te Hulst onder leiding van Han Beekman. Er zullen werken uitgevoerd worden van Rossini, Purcell en Seitz. Voor de pauze treden diverse orkestgroepen en ensembles van de muziekschool op. Het concert begint om 19.30 uur. Vrijdagavond treedt Heddy Lester in het Vestzak theater te Vlissingen op met haar nieuwe one-woman- show 'Rondkijken (20.30 uuri. De teksten zijn onder anderen van T Olthuis. P. Kuit, H Lester. F. Affolter Ook in deze show verzorgt Heddy's broer Frank Affolter de muzikale begeleiding. De regie is van Joop Admiraal Voor kinderen van vier tot tien jaar geeft Marion Christine Zandbergen zaterdagmiddag in Den Dullaert te Hulst een voorstelling van 'Mariolino Solo en Alleen', een meuw spel over de vrouwelijke muzikale clown Mariolino 14 00 uuri De Zeeuwse Komedie geeft zaterdagavond in het Vestzaktheater te Vlissingen een voorstelling van 'Stuur me geen bloemen', een blijspel van Norman Barash en Carrol Moore. De regie is in handen van Willem Huybreghs. (20.30 uur) De Theaterassociatie geeft dinsdagavond in de Schouwburg te Middelburg een voorstelling van 'Ge sprekken met de beul' naar het boek van Kazimierz Moczarski. over het leven van de Polen onder het huidige en het vorige regiem. De regie is van Rik Hancké, spelers zijn Elise Hoomans," Joop Keesmaat, Wim Kouwenhoven, Wim Meuwissen en Peter Sesink (20.00 uur) Het poppentheater Willem Parcival geeft woensdag middag in Parcival te Middelburg een voorstelling van 'De Chinese Keizer en de Nachtegaal' naar een oor spronkelijk sprookje van Hans Christiaan Andersen. (14.30 uur) Bram Biesterveld's Kindertheater geeft woensdag middag in zaal Thalia te Hansweert een voorstelling van 'Boem is ho1'. een stuk van Eli Asser over een professor, een boze buurman en een verliefde dochter voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Spelers zijn Bram Biesterveld. Flip Heeneman. Marja Wouters en Paul van Oort. de muziek is van David Asser; de regie is in handen van Paul van Gorcum. (14.00 uur. Vanavond, donderdag, is in het Zuidlandtheater te Terneuzen de film 'Contract' van Krzysztof Zanussi te zien (20.00 uur) In deze Poolse film over onderlinge familieverhoudingen zien we in de hoofdrollen Maja Komorowska. Tadeusz Lomnicki en Magda Jaroszow- na. Het jongerencentrum Midgard in Middelburg houdt vrijdag en zaterdag een 'horrorweekeinde'. Vrijdag avond wordt de videofilm 'The Raven' naar het verhaal van Edgar Allen Poe vertoont. Daarnaast is er een optreden van het high energy rocktrio Vampire' uit Vlissingen. dat bestaat uit Emil Brunings 'gitaar, zang). Fred Grevenga (drums); Frans Tuhuleruw (basi. (De avond duurt van 2100 tot 02 00 uuri Zaterdag avond vertoont Midgard de film 'Met jouw tanden m mijn nek' van Roman Polanski met in de hoofdrollen Sharon Tate en Roman Polanski (20 30 uur) Het Zeeuws Filmcircuit vertoont dit weekeinde de film 'Fontamara van de Italiaanse regisseur Carlo Lizzani De film uit 1980 laat het verzet in Italië tegen het opkomend fascisme in de jaren twintig zien De hoofdrollen worden vertolkt door Michele Placido. Antonelle Murgia en Idadi Benedetto De film is te zien zaterdagavond m De Ark te Rilland (20 00 uuri. zondagmiddag In 't Beest te Goes (15.00 uur), zondagavond in Midgard te Middelburg (20.30 uur), maandagavond in De Piek te Vlissingen (21.00 In de Vleeshal te Middelburg wordt zondag, maan dag en dinsdag een aantal films vertoond onder het thema 'Film en Muziek' Zondagavond vanaf 21.00 uur geeft het Delta Ensemble in dit kader een filmconcert bi.) films van Ivens, Flaherty. Ray, Ruttman en Fischln- ger Maandagavond (vanaf 20.00 uur) zijn er een aantal animatiefilms te zien met onder anderen Bruno Bozzet- ti. Dinsdagavond (eveneens vanaf 20.00 uur) zfjn er films van onder anderen Duchamp. Léger, Eggeling. Ray, Kubelka en Fischinger te zien. Het Filmhuis Zuidlandtheater te Terneuzen ver toont woensdagmiddag voor kinderen van acht tot twaalf jaar de Oostduitse film 'De Dikke en Ik' van Karl Heinz Lotz, een film over de problemen van een kind met de echtscheiding van zijn ouders 115.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9