Gedeputeerde: nieuwe weg Terneuzen erg belangrijk Als u aan een nieuwe kleuren-tv toe bent, moet u 'm nü kopen. bcrco Laag geprijsd BIJ OFFICIËLE OPENSTELLING Echtpaar J. Luteijn-Janse Koudekerke 60 jaar getrouwd P."ïSSf WjJodeRoo Alles verkopen\ wij met korting Jero* daarom veel aanbiedingen kwaliteit voor 'n lage prijs iM>niSei)uis VROOM© DREESMANN 18 DONDERDAG 10 NOVEMBER TERNEUZEN Met de openstelling van de verbindingsweg tussen de rotonde bij Driewegen en de mr Haarmanweg in Terneuzen is het zuidelijk deel van de 'city-ring', de rondweg om Terneuzen, voltooid. Bovendien vormt de nieuwe weg, die een paar honderd meter lang is, een belangrijke ontsluiting van het industriegebied aan de oostkant van het Kanaal Gent-Terneuzen. Gedeputeerde drs R. C. E. Barbé (economische zaken) onderstreepte woensdagochtend, voordat hij de weg opende, vooral die functie. Barbé: ,.Dit stuk weg vormt een erg belanrijke schakel in het wegennet van Terneuzen Met deze weg kan ook acquisitie worden gepleegd en dat is eigenlijk het allerbelangrijkste. Voor Terneuzen en de hele Kanaalzone is een belangrijke stimulerende rol weg gelegd op het gebied van de werkgele genheid in deze regio, temeer daar in de randgebieden Hulst en Oostburg op termijn geen structurele verbete ring te verwachten is. De rol van de Kanaalzone wordt dus steeds belang rijker". De gedeputeerde prees in dat verband de moed van Terneuzen. „In het verle den zijn weieens vraagtekens ge plaatst bij de noodzaak om deze weg aan te leggen. Maar ik heb het altijd een erg goeie beslissing gevonden, temeer daar dié ontsluiting van zo'n industrieterrein van essentieel belang is als het gaat om nieuwe vestigin gen". De verbindingsweg is aangelegd door aannemingsbedrijf Gebr. van den He mel bv uit Biervliet Totale kosten: 3.5 miljoen gulden 40 procent werd ge dekt door een subsidie van de provin cie. Gedeputeerde Barbé over het inschakelen van plaatselijke aanne mers „Een heel goed beleid. Je moet, vind ik. de lokale aannemerszoveel mogelijk bij werkzaamheden in het eigen gebied betrekken. Begeleid je die zaken momenteel niet goed. dan is de kans groot dat die kleine aanne mers buiten de markt vallen en hele maal verdwijnen". Barbé vond het jammer dat die mening nog niet door anderen is overgenomen - ook niet in Middelburg. Bodem In de bouw keet van Van den Hemel werd een kleine groep genodigden verwelkomd door directeur ing J. Huigh van openbare werken van Ter neuzen. wiens dienst het werk bege leidde. Burgemeester C. Ockeloen stelde vast dat de gemeente voor de aanleg van de verbindingsweg diep in de buidel heeft moeten tasten. „En dat zal ons in de nabije toekomst in toenemende mate moeite gaan kos ten. De bodem van die pot is in ieder geval in zicht". Ockeloen noemde de verbindingsweg niet alleen van belang voor de afwik keling van het vrachtverkeer, maar ook voor het woon-werk-verkeer. Vol gens hem kan dat positieve gevolgen hebben voor de drukte op de Axelse- straat, een van de belangrijkste ver keersaders van Terneuzen die de ge meente al jaren zorgen baart. Ockeloen prees voorts het werk van Van den Hemel en voegde daar aan toe: „Wij hebben - in tegenstelling tot andere regio's - nog nooit problemen gehad met projecten, uitgevoerd door plaatselijke aannemers. Die blijken in ieder geval in ons gebied uitermate betrouwbaar en goed werk af te leve ren". Gedeputeerde Barbé opende de weg door met een druk op een knop de verkeerslichteninstallatie op de krui sing Ha.armanweg/Noorwegenweg in gebruik te stellen. Die plotselinge verandering bracht een van de passe rende weggebruikers in verwarring Hij sloeg met zijn auto spontaan linksaf, maar kwam na een honderd tal meters tot de ontdekking dat hij op het gloednieuwe fietspad reed Collecte TERNEUZEN De nationale collec te voor de geestelijk gehandicapten bracht in de Zeeuws-Vlaamse kernen de volgende bedragen op. Hoek. ƒ872,70; Terneuzen ƒ4189,64. Sluis kil 1315,-, Zaamslag Zaamslagveer 1254.50; Westdorpe f 668.75, Axel ƒ3619.26. Vogelwaarde 816.85, Ossenlsse Walsoorden ƒ479.-. Hulst ƒ2878,40. Kui taart ƒ97,10. Philippine ƒ867,75, Hengst dijk 177.75, Kloosterzande ƒ1054.20, Ter- hole 219.46. Scouting-voorzitter H. Verbrugge neemt afscheid TERNEUZEN Groepsvoorzitter H. Verbrugge van de scoutinggroep Sint Hubertus uit Terneuzen neemt zater dag 19 november officiéél afscheid na 'een leven in de padvinderij'. Van 19 tot 21 uur is er een receptie in clubgebouw 't Weitje aan de Zuiderparklaan. Verbrugge is sinds 1945 lid van wat nu Scouting Nederland heet. In Terneu zen had hij een actief aandeel in de heroprichting van de Sint Hubertus- groep in 1964. Hij was ook de stimule rende kracht achter de bouw van het clubhuis aan de Zuiderparklaan, waarbij hij en andere bestuursleden het financiéle risico droegen. Verbrugge maakt voorts deel uit van de EHBO-vereniging in Terneuzen, zit in de planningscommissie voor het sociaal cultureel werk en dirigeert het Gregoriaanse koor van de Willibror- dusparochie, In het verleden was hij voorzitter van de Temeuzense Jeug draad en penningmeester van de vak bond KABO. Zijn vertrek als groeps voorzitter betekent overigens niet dat hij Sint Hubertus uit het oog verliest: hij blijft lid van het bestuur. Nieuwe groepsvoorzitter wordt E, Engels uit Biervliet. Het echtpaar Luteijn Janse in zijn woning in Koudekerke. KOUDEKERKE J. Luteijn en M. F. Janse vierden woensdag hun 60-jarige huwelijk. Dat gebeurde in hun woonplaats Koudekerke waar de bruidegom is geboren, en de bruid op zeer jeugdige leeftijd ook kwam wonen. Het feest wordt vrij dag gevierd met een receptie voor belangstellenden en een gezellige bijeenkomst voor familieleden in de Warwijckstraat 12-14 in Veere. Het echtpaar woont echter in Kou dekerke, al zestig jaar lang. In een eigen woning aan de Schuttestraat 16, waar de h eer Luteijn al vanaf zijn tiende jaar woont. Hij is nu tachtig en zijn vrouw drie jaar jonger. Beiden genieten nog een redelijk goede gezondheid. De heer Luteijn heeft zo'n vijftig jaar een bodedienst onderhouden tussen Koudekerke, Middelburg en Vlissingen. Op 10-jarige leeftijd hielp hij zijn vader al in het bedrijf dat hij later zou overnemen. „Toen ik 10 jaar was moest ik tweemaal per week met een handkar naar Middelburg lopen. Ik heb in die tijd wat klompen versleten", weet de heer Luteijn zich te herinneren. La ter ging de'lijndienst' over op de 'wilde vracht'. Inmiddels heeft een zoon van de heer Luteijn het bedrijf voortgezet. Ritje Regelmatig maakt de heer Luteijn per fiets nog een ritje door de polder en ook rijdt hij vaak naar Middel burg of Vlissingen. Met autorijden is hij vong jaar gestopt, evenals met het tuinieren, „maar dat laatste kwam omdat mijn grond werd ont eigend", excuseert de 80-jarige Kou dekerkenaar zich Verder houdt hij zich bezig met knutselen en m name het maken van verenwage compleet met paarden ervoor, ti hoort tot zijn favoriete tijd verdij Aan de plaatselijke bejaardensa heeft hij nog nooit een bezoek g bracht. „Daar voel ik me nog ni oud genoeg voor", grapt hij. Mevrouw Luteijn heeft vroeger va van handwerken gedaan; waarvi het breien van sokken voor de hö familie de hoofdmoot vormde. Hi echtpaar kreeg zes kinderen, n wie er eén is overleden en het verder 13 kleinkinderen en vijf ad terkleinkinderen. Het diamanten echtpaar km woensdag gelukstelegrammen vi koningin Beatrix en haar coming saris in Zeeland, dr. C. Boertieni van het gemeentebestuur van Vi kenisse was er een grote fruitmul Met een - blindelingse - druk op de knop van een verkeerslichten installatie opende gedeputeerde Barbé woensdagochtend de verbindingsweg' tussen de rotonde bij Dnetvegen en de mr Haarmanweg in Terneuzen GOES. NU grondige verbouwing. Onze 2e verdieping de kop gaat er af Dit betekent ook DE KOP ER AF VAN ONZE PRIJZEN het ene met nog meer dan het andere. VANAF 8nov. A Immers S-band tuner Door de ingebouwde S-band tuner geschikt voor de ontvangst van maarliefst 99 kanalen. Dus volledig voorbereid voor de kabel ontvangst van de toekomst. Programmakeuze 32 Voorkeurprogramma's Eenvoudige bediening doordruk- toetsen met handige indikatie- lichtjes. Met elektronisch snelge- heugen voor een perfekte zendervastlegging Ruisonderdrukking Geen hinderlijke ruis en bijgelui den Bij instelling van de zender en na zender-sluiting wordt de automatische ruisonderdrukker ingeschakeld. Instelmogelijkheden Telefunken kleuren-tv 8016 UT Dit is nu echt een kleuren-tv van topkwaliteit. Uitgevoerd in warmkleurig noten Met 66 cm high-focus beeldbuis. Deze tv heeft, zoals u kunt lezen, vele voortreffelijke eigenschappen. En kost nu bij Vroom Dreesmann maar heel weinig. Voor nog geen 1350 gulden koopt u 'm mèH jaar garantie en wordt-ie óók nog gratis thuisbezorgd! Betaalservice Gespreide betaling is mogelijk in 3 maandelijkse termijnen, zonde renteberekening! Ook financiers kan. Informeer eens bij onze ver zekeringsbalie. Gratis thuisbezorgd Waar u ook woont in Nederland, deze kleuren-tv wordt gratis biju afgeleverd. Voor kleurverzadiging, helderheid, kontrast, volume en toen Studio geluid Voorzien van een ingebouwde luidspreker met een uitstekend studiogeluid van maar liefst 10 Watt. We willen de zaak in Middelburg helemaal aanpassen aan de sfeer van de zaak in Goes, om onze kollekties beter te kunnen presenteren. Dat vergt een ingrijpende verbouwing. Nieuwe hna-slirme Nieuwe boa-slipper Altijd makkelijk in huis, zo'n leuke boaslipper op komfortabel poro-zooltje Lekker behaaglijk gevoerd, met binnenzool en randje van zachte vacht. Het patchwork is van echt leder, en in diverse aktuele kleurtjes uitgevoerd Maten 36-41 Per paar ^0^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20