Rijvers schrikt .van Ajacieden m Feyenoord weer eerste club van Rotterdam PSV-invaller vloert Ajax KNVB hakt sponsorknoop door ten gunste van Sony )oelman slaat op de vlucht ia:i»raig[«ra»»aa»R'ia»»iii:«fi 'IETS HEEL NIEUWS TEGEN SPANJE' MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 PAGINA 11 RDERWIJK iANPDe wedstrijd VVOG - GVVV uit de op. Doelman Jaap Dillen van GVVV kon dat vreugdebe- S klasse b is zaterdag in Harderwijk zeventien minuten toon niet aanzien en gaf een 10-jarige supporter een trap. tijd bij de stand 1-0 gestaakt. Kort voor'het einde Toeschouwers en spelers van VVOG belaagden daarna de ,..de arbiter Venema uit Assen de thuisclub een straf- doelman, die op de vlucht sloeg. Arbiter Venema maakte hop toe, die door Henk Drost benut werd. Jeugdige daarop een einde aan de wedstrijd ivegens, zotfis hij op het pporters van VVOG renden daarop juichend het veld formulier schreef, wanordelijkheden. gen opgelegd", aldus vice-voorzitter Van Eijden. Bovendien moet volgens Ajax in het vervolg meer aan de clubbelangen worden gedacht. Feesten Het bestuur van de landskampioen was niet te spreken over het feit dat de spelers na de overwinning in INDHOVEN (GPD) Bondscoach Kees Rijvers is zaterdag- vond in Eindhoven zo geschrokken van het optreden van de jacieden in het duel tegen PSV, dat hij overweegt om zijn lannen voor de op 16 november te spelen interland tegen panje drastisch te wijzigen. Aanvankelijk wilde Rijvers het ftal, dat op 12 oktober in Dublin met 32 van Ierland won, weel mogelijk intact houden. Na het zien van de ontmoeting Eindhoven denkt hij er echter over om „heel iets nieuws te Dublin ..tot in de kleine uurtjes' irpn" hebben kunnen feesten zonder dat 'denken hen gewezcn js 0p de importantie van had", aldus Rijvers, „verwacht voorbeeld Van Tiggelen. Ook hij valt de competitiewedstrijden die daarna t de Ajacieden beter in de wedstrijd me op dit moment tegen". volgden. Een dergelijk gesprek zal liden zitten. Vooral in fysiek op- Daaruit mag worden afgeleid, dat het opnieuw plaatsvinden op 18 novem- De vorm waarin de Ajacieden aantal Ajacieden dat tijdens de inter- ber. als het Nederlands elftal ten rkeren maakt de situatie problema- land tegen Ierland nog zes bedroeg minste twee dagen tevoren van Span- ch. Dat geldt niet alleen voor Van (naast van Basten waren dat Silooy, je heeft gewonnen. De selectie voor sten, die wegens de ziekte van Vanenburg, Ronald Koeman, Ophof de interland zal door Rijvers pas liffer met beschikbaar is. maar ook en Boeve) waarschijnlijk behoorlijk worden bekendgemaakt de andere internationals van zal worden teruggeschroefd. Rijvers ix. Ik was van plan om eventueel toonde zich zaterdag zo teleurgesteld mers zijn zondag vertrokken en slui- één of twee wijzigingen aan te over de prestaties van dc spelers v; ingen, maar dit dwingt me ertoe de ik om te gooien. Ook al omdat er bij oningen problemen zijn met bij- als het grootste probleem beschouwt, heeft te maken met vluchtschema's". a terugkeer van Ajax uit Qatar. De Amsterdam ten hun bezoek aan het oliestaatje Ajax, dat hij de trip van de Amster- pas donderdag af. één dag later dan dammers naar Qatar niet eens meer gepland. „Dat kon niet anders. Dat Geen terugslag voor Groningen KERKRADE (ANP) FC Gro ningen heeft geen noemens waardige terugslag gekregen van het Europese bekeravon- luur in het verre Italiaanse Bari. Zondagmiddag toonde de ploeg in Kerkrade boven dien genoeg mentale veer kracht om enkele fikse tegen slagen te kunnen verwerken en won met 2-3. De ontmoe ting tegen Roda JC begon voor FC Groningen slecht. Tijdens de warming-up bleek dat de kniekwetsuur van spits McDonald zo ernstig was. dat deze aan de kant moest blij ven. Zijn vervangen, Wiebing, toonde al na vijf minuten aan dat dit voor de ploeg geen gemis was. Hij scoorde uit een voorzet van Steenge de eerste treffer voor zijn ploeg. Toen zeven minuten later Fan- di, na een blunder van doel man Jos Smits, voor 0-2 zorg de, leek de Groningse formatie naar een gemakkelijke zege uit te lopen. Gelukkig voor de 7,800 Kerkraadse bezoekers echter vond Roda JC snel zijn eigen spel en kwam in de negentiende minuut terug tot 1-2, toen Chris Guthrie een voorzet van Peter van de Ven tegen het net kopte. Nog voor de rust kon Roda JC de ach terstand zelf helemaal weg werken. Zeven minuten voor rust schoot René Hofman van af de rechtervleugel onder de vallende doelman Schellekens door: 2-2. De Kerkraadse doelman, die in slechte vorm stak zondag, kwam Groningen na rust op nieuw te hulp en weer was het Fandi die kon profiteren. Evenals voor rust tikte Smits in de 78ste minuut opnieuw de bal voor de voeten van de dichtbij staande spits, die geen moeite had het lege doel te treffen. Voordien hadden Van Geel, Guthrie en Van de Ven unieke mogelijkheden ge had om de thuisploeg aan de leiding te brengen, maar zij faalden hopeloos. „Ik had liever gezien dat Ajax zware aldus Van Eijden. wedstrijden in Qatar had moeten Het ligt in de bedoeling dat alle „r, „I, geselecteerden zaterdag in het ii voor KNVB-sportcentrum in Zeist bijeen zullen komen. Zondag zijn de spelers weer thuis en de dag erop zullen ze P Desondanks heeft Rijvers afgelopen opnieuw in trainingskamp gaan. Van ij vrijdag tijdens het overleg met verte- de spelers die voor selectie in aanmer- afwerken, maar dat de spelers in vorm zouden zijn, dan dat ze één wedstrijd weggaan en niet in vorm zijn'" genwoordigers het sectiebestuur kmg komen zal waarschijnlijk ook en met de clubs die spelers leveren doelman Schrijvers van PEC het ko- a het Nederlands elftal, zijn teleur- I stelling geuit over de reis van Ajax naar Qatar. Ajax heeft er op zijn beurt op gewezen dat het drie wedstrijden i in plaats van één duel had kunnen mende weekeinde vrijaf zijn. Hoewel de bekerwedstrijd Blerick—PEC niet, in tegenstelling tot andere wedstrij den, is verschoven, heeft PEC vrijdag tijdens het overleg laten weten dat de spelen. „In het belang van het Néder- mogelijkheid zal worden bekeken o i lands elftal hebben we ons beperkin- Schrijvers aan de kant te houden. EINDHOVEN (GPDi - Eens te meer werd zaterdagavond duidelijk welk een hondstrouwe supportersschare PSV toch wel heeft. Dankbaar gingen in Eindhoven na negentig minuten voetbal 25.000 paar handen op elkaar om daarmee de vreugde over de 1—0-winst op landskampioen Ajax te onderstrepen. Dat PSV van die ne gentig minuten er slechts krap aan dertig had benut om op een aan vaardbare manier eredivisievoetbal te spelen, deerde nauwelijks iemand. zullen er binnenkort bij PSVen met name dan in de verdediging naast Jan Poortvliet ongetwijfeld nog wel een paar Eindhovenaren met ontevre den gezichten naar de reservebank worden verwezen. Erik-Jan van de Boogaard, die als invaller voor Haan twintig minuten na rust de enige treffer scoorde, zal voorlopig nog wel zonder morren ge noegen nemen met de wisselbank. Hij is net nog iets te onervaren om nu al aanspraak te kunnen maken op een oofdinspecteur eemt supporter de houdgreep DRECHT (ANP) Schermutse- !«n op de tribunes tussen Dordtse Porters en de politie zijn tijdens l competitieduel tussen DS'79 en ftuna S voor hoofdinspecteur Pk Harmsen aanleiding geweest Soonlijk in te grijpen. Bij dc rel ies werden twee fans gearresteerd. Vergeten was die bar slechte eerste vf.Sï baf5Plaa"houd.' "°e speelhelft. waarin zowel Ajax tzonder ""V11 vast ?an ,het speleb met Molby. Gasselich en Van Bastenl als sp,ts£" en d,e PlaaUen zon vergeven PSV door wederzijdse angst voor alles aa" Thorescn en Koolhof, die echter de eigen stellingen bleef verdedigen, saterdagavond opnieuw ver onder de Kennelijk had het voorbeeld van de maat bleef. Eindhovense politie, die zich vlak voor de wedstrijd voor een erg korte werkonderbreking had teruggetrok- ken. inspirerend op de spelers van PSV en Ajax gewerkt. „PSV had in die eerste 45 minuten iets te veel schroom voor de tegenstan der". zo verontschuldigde Jan Reker het matige spel van de Eindhovena ren voor rust. „In de rust heb ik geconstateerd dat iedereen, met uit zondering van Haan, er nog erg fit bij zat. Ik wilde daarom een meer agres siever PSV; er moest scherper worden opgeschoven, waarbij Valke in de rol van Haan moest gaan spelen". Drie dagen tevoren in het UEFA Cup-treffen faalde Valke nog op een onthutsende wijze. Zaterdagavond trok hij PSV, nadat Haan tijdens de rust met een spierblessure in het linkerbovenbeen had moeten afha ken, over het dode punt heen. Nu een plotseling erg zelfverzekerde Valke, superieur op het middenveld, crea tief en vrijwel foutloos met zijn diepe ballen. #1». ROTTERDAM (GPD) Op het terrein van de nationale competitiestrijd vond Feyenoord iets terug van het prestige, dat woensdagavond op hel internationale voetbaltoneel was zoek geraakt. Tot op het bot getergd door de vernedering van een mislukte tweede UEFA Cup-ronde tegen Tottenham Hotspur, haalde de Kuip-ploeg gisteren op het Rotterdamse Kasteel stadgenoot Sparta met een gefiatteerde, maar verdiende 14 winst uit de euforie van Jena. De gewonnen voetbalslag om de In die sfeer ongeveer verliep in Zuid de voorbereiding op de confrontatie met Sparta, de krachten werden omdat hij zich als opvolger van de In de zestigste minuut stond Cruyff titel „beste ploeg van de Maasstad" schonk Feyenoord na de afdroog- Zeker dat laatste geval was een schoolvoorbeeld van een penalty", wist Bert Jacobs. „Ik zal niet bewe ren dat de overwinning van Feye noord onverdiend is, maar ik had die stra de gang van zaken op Spangen, gasten toch wel eens willen zien als De andermaal uitstekende Gullit, ze op achterstand waren gekomen" partij in eigen huis tegen de Spurs massaal gebundeld voor een missie aan zichzelf twijfelende Van de Kor- in samenwerking met Jeliazkov aan J--' mj •- put voortdurend van achteruit ko- de wieg van de 01. die Vermeulen althans nog enige bevrediging. Want met ais primair doel eerherstel te dat uitgerekend het van oudsher als behalen. lokale rivaal bij uitstek te boek staande Sparta zichzelf woensdag avond in de DDR had benoemd tot Neerlands enig overgebleven ex portartikel op Europees voetbalge- Na een behoudende start slaagde Feyenoord in die opzet. In de twee de helft daverden de manschappen van Thijs Libregts naar een 14- inning. Het mocht opvallend H'eC*' 'i j3S 'n de ^°^®r(^amse heten, dat de winstvoering na rust bepaald niet juichend begroet Al wtrd s„ocht met drie%pilsen, doelpunten te verwachten waren. jaren gewend om Sparta met sen de ogen uit te steken, keek Feyenoord met zonder jaloezie naar zich wisU de bijval, waarmee de zoveel minder gedecoreerde buurman na de 1—1 tegen Carl Zeiss opeens werd overla den. waar voor de pauze Jeliazkov af wisselend Cruijff en Vermeulen mend voo/ frontexpedities meldde, ter wereld bracht De Limburgse Johan Crüijff. omdat hij als werk- linkerspits kreeg bij zijn doeltreffen- voorbereider op het middenveld het de actie de hulp van Houtman, die brein was achter de twee eerste doelman Van Noortwijk en Van Oos- Feyenoord-goals en sjouwer Andre ten (vervanger van de zeker twee Hoekstra, omdat hij weer eens haar- maanden uitgeschakelde Andries- fijn aanvoelde waar de kansjes op sen) in opperste verwarring bracht. De langs de flank dikwijls opkomen de Troost mocht van Cruijff de 0—2 op het hoofd van Hoekstra leggen, .waarna", sprak Libregts, „de wed- .Onder de psychologische druk van die nederlaag tegen de Spurs had den we afgesproken Sparta te laten komen om vervolgens toe te slaan UPrilprvfpï als dat mo&'ebjk was. Dat Houtman Lhtfrltr bid er by waSi t;0en die goals vielen, was Juist die verlegde aandacht naar de niet van eminent belang", bagatelli- Feyenoord kwam in de tiende mi- Niettemin moest ook Libregts er- kennen dat de triond van zijn elftal een geflatteerd karakter had Zeker teesneeld" In de eerste periode had de thuisclub stnja was Sespeela het betere voetbal laten zien, meer In blessuretijd mocht Houtman aangevallen ook en betere uitzich ten op de openingsgoal gehad. Arbitrage overkant van de Maas gaf de ge- seerde Feyenoord-trainer Libregts dachte aan een wraakexpeditie op evenwel terecht de inbreng van de Spangen voedsel. Als dan niet op verbleekte winnaar van de „Zilveren het internationale voetbalplatform Schoen", die twaalf minuten na rust kon worden aangetoond dat Feye- de geblesseerde libero Michel van de vanaf de kalkstip zijn geschonden aanzien wat oppoetsen, nadat De Wolf de bal met de hand had be roerd. Hoekstra en Spartaan Leng- keek bepaalden de eindstand op de noord nog altijd de meest i- Korput was komen aflossen. staande voetbalorganisatie van Rot- In veel sterker mate dan Houtman terdam was. dan moest het in de bepaalden in die tweede helft Ruud competitie maar worden bewezen. Gullit. Johan Cruijff en Andre Hoek- nuut goed weg. nadat Hiele de valreep op 14, waarmee de voet- behendige Eyer binnen de beruchte balslag om Rotterdam een geflat- lijnen onderuit had gehaald, teerde score meekreeg. Tegen het Scheidsrechter Bep Thomas wilde decor van 20.000 toeschouwers had evenwel van geen strafschop weten, de Kuipploeg in het lokale onder- zoals hij ook vier minuten na rust onsje Sparta weer naar het tweede weigerde de bal op de stip te leggen, plan verwezen en dat was uit oog- nadat Van de Korput de doorgebro ken Lengkeek had gehaakt. punt van het prestige gisteren het enige, dat telde... Verrassing PSV had een verrassing in petto. In /an de voor een wedstrijd geschorste Stevens speelde Piet Wild schut als laatste man Als libero maakte hij een zekere indruk, al moet iwege de tweede helft van het daar onmiddellijk aan worden toege- rerp doeiende duel braken de voegd dat Ajax nu ook weer niet de t ,Jn den Ult' het rnoment. Intentie had om Wildschut het in zijn ouegae van Harmsen bij het nieuwe rol erg moeilijk te maken, rapen zelf ook klappen opliepen, De jonge Deen Heintze (vaak winnaar 'wts hoofdinspecteur naar de in de duels met zijn even jonge land- jv, handeling. Eén van de genoot Jesper Olsen) kon zich erg gnersbazen werd door Harmsen - isooniijk in de houdgreep genomen afgevoerd. AMSTERDAM (ANP) - De KNVB teur van Sony, in principe overeen- bieding van één miljoen gulden per heeft Sony als hoofdsponsor gekozen, stemming bereikt over het hoofdspon- jaar, die uitsluitend ten goede komt Na langdurige vergaderingen van het sorschap van de voetbalbond. Enige aan het betaalde voetbal, vergelijkt sectiebestuur betaald voetbal en het dagen later meldde Pro Sport Promo- met een aanbod aan de totale KNVB. bondsbestuur, zondag te Amsterdam, tions, dat vorig jaar met de sectie Hij voegt daaraan toe, dat Philips met heeft KNVB besloten de voorkeur te betaald voetval een exclusief contract betrekking tot de amateursectie nog geven aan de aanbieding van de afsloot, Philips aan als kandidaat nimmer door Inter Football of de importeur van Sony. Philips Neder- voor sponsoering van deze loot aan de KNVB is benaderd, maar dat een land. dc andere kandidaat voor spon- KNVB-stam Kort daarop, in de aan- totaal sponsoering wel bespreekbaar soring, werd afgewezen. gespannen procedure voor de voorzit- is. Beide besturen waren van mening dat ter van de arbitragecommissie, werd Eveneens wordt door de KNVB ten het bod van Sonv aantrekkelijker eeen uitspraka gedaan, maar wel onrechte verklaard, dat Philips een was. aangezien de voorwaarden in zijn werd onder meer afgesproken dat de aanbieding voor twee jaar heeft ge- - KNVB de offerte van Philips nauw- daan. In recente gesprekken, zoals totaliteit gunstiger zijn dat de aanbie ding van Philips Ir. dit verband wordt keun§ 2011 bekijken en vergelijken afgelopen dinsdag 1 november, met ------ - - - met die van Brandsteden Electronics "■"""ij**-- **-•- gesteld dat het aanbod van Sony vier jaar omvat en betrekking heeft op alle sectoren van de KNVB. terwijl de aanbieding van Philips slechts ten j~ faveure komt van de sectie betaald voetbal voor een periode van twee jaar KNVB-directeur drs. Van Eijk en KNVB-jurist Jansen liet Philips we ten. dat in feite werd gesproken over een overeenkomst van vier jaar. In reageerde Bert Spaak, datzelfde gesprek heeft dit tweetal directeur van Pro Sport Promotions, toegezegd. dat de KNVB na intern teleurgesteld op het besluit van de bestuursberad via Pro Spon een af Teleurstelling in een telegram aau het bureau Pro S5ÜÜ2? üïk™L™' Phi,ipS Spaak Sport Promotions, dat Philips sponsor voor de sectie betaald voet bal had binnengebracht, wordt ge- afwikkeling. nadrukkelijk manifesteren. Heintze - speelde een foutloze wedstrijd. Met de -<■ Begin oktober was tussen KNVB en komst van Glenn Hysen deze week en Vlak voor rust, raakte Jesper Olseti i>a?i Ajax geblesseerd, maar in de tweede Brandsteder Electronics, de impor- het, weer beschikbaar z!'n vanStevens helft trad hij toch weer aan tegen PSV. beslissing belangrijke financiële en benadrukt dat zijn bureau een exclu- jur.dische consequenties voor de be- sief conlract met de sectie betaald lrokk« Paffen zal hebben. Over voetbai heeft V0Qr het aanbrengen steld dat op zeer korte termijn tussen jfA1,Van sPonsors Als Sony de hoofdper- beide partijen nader overleg dient Spaak eerste intern beraad houden. soon vna de KNVB wordt, dient dat plaats te vinden over de verdere sPaak bepaalde zich in een eerste voor het betaalde voetbal met instem- reactie ertoe enkele ^kanttekeningen ming van Pro Sport te gaan. Anders te plaatsen ten aanzien van het be- valt deze loot aan de KNVB-stam, sluit van de KNVB Pro Sport stelt volgens Spaak, buiten de overeen- dat de KNVB ten onrechte een aan- komst met Brandsteder Electronics.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11