Bouwbond CNV hekelt •pstelling ambtenaren Geen bezwaar gs tegen kolencentrale PZEM EEL ANDI Onderzoek naar 'handel en wandel' van burgemeester Lockefeer Aardenburg Slopen voor dijkverzwaring Nieuwe Zeeuwse actie voor derde wereld voorbereid 'ZE MOETEN BIJ ZICHZELF TE RADE GAAN' Veerboot even Zeeuws- Vlaamse bussen rijden uit de vaart Postdistrict Middelburg: nog geen harde acties Slepende ruzie mtaardt in iteekpartij door mist Bestuur van PZEM wil geen tweede kerncentrale Twee auto's uitgebrand ZATERDAG 5 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 MlDDELBURG - Het dagelijks bestuur zal binnenkort in de staten van de staten binnenkort zullen voorstellen 2 ton uit de lopende middelen voor teeland komen met een voorstel om opnieuw een actie voor een land m de 1983 aj te zonderen in een fonds; daaruit kunnen aanloop- en organisatiekos- erde wereld op te zetten Dit in navolging van de enkele jaren geleden ten voor een nieuw derde-wereldproject worden betaald Afhankelijk van de pgezette provinciale hulpactie voor een dnnkwaterproject in Rwanda verdere ontwikkelingen komen gs in 1983 en later nog bij de staten terug om bn de beantwoorden van vragen over de begroting 1984 laten gs weten, dat zij meer geld te vragen BRUINISSE Vakbondsbestuurder L. Reijgersberg van de hout- en bouwbond CNV heeft Scherpe kritiek op de opstelling van ambtenaren. Volgens hem kan de hout- en bouwbond fcNV niet begrijpen waarom de ambtenaar zich zo druk maakt over inleveren. „Heel Nederland moet op z'n kop worden gezet, want er mag niet gekort worden. Nu, als men dat niet wil dan zullen er net als in de vrije marktsector ontslagen moeten vallen", zei Reijgersberg vrijdagavond tijdens de CNV-jaarvergadering van de afdeling Bruinisse. in schaarde zich daarmee achter De CNV-er vond de vastigheid voor de Er zijn van de CNV-collega's reeds tntiek die zijn landelijk voorzitter. D. ambtenaren fijn voor de groep als 150.00(1 werklozen en niemand hoor ie ran Commenee op de ambtenarenac- zodamg „Maar of het rechtvaardig is, er zielig over doen. dus dan ook niet jes heeft geuit. daar twijfel ik sterk aan Ambtenaren over ambtenaren" Hij kantte zich Jestuurder Reijgersberg wees erop zijn ten opzichte van arbeiders in de tegen stiptheidsacties Die kunnen lat bijvoorbeeld in de bouw vele vrije marktsector al bevoordeeld", niet. Het betekent dat je in het iedrijven met financieringstekorten meende hij. Reijgersberg nep de amb- verleden dan maar wat raak gerom- •jampen. failliet gaan (hij noemde als tenaren op bij zichzelf te rade te gaan. meld hebt Een werknemer die zun kent voorbeeld aannemersbedrijf ichOUWen-DUlVeland, WaartJOOr 44 jntslagen vielen), of nauwelijks het (oofd boven water kunnen houden. Door de problemen vliegen de werk- iemers bij bosjes de straat op. Reij- taak verricht is stipt en punctueel De bestuurder stelde dat de ambtena ren gewoon hun werk moeten blijven doen waarvoor ze betaald worden, „en goed betaald worden, beter dan in de marktsector" Hij was voorstander van onderhandelingen tussen ambte naren en overheid maar laat men er wel aan denken dat heel Nederland - te weten de belastingbetalers - de ambtenaren nauwlettend in de gaten houdt". Reijgersberg achtte het onjuist om de uitkeringstrekkers bij de ambtena- renproblematiek te betrekken. jersberg beklemtoonde dat die situa- AXEL De chauffeurs Een derde van hen voel- ie voor ambtenaren niet geldt; zij jtten veel comfortabeler „Het finan- èeringstekort van de overheid is z goot. De rentelast per jaar is 18.000 van de streekvervoers- de nu nog niets voor maatschappij 'Zuid- acties. Maar woordvoer- VVest-Nederland' (ZWN) der en 'chauffeursvoor- Jhebben vrijdagavond man Chris Ollebek niljoen gulden. Dat is meer dan de besloten dat ze maan- sloot vrijdagavond laat iele begroting van volkshuisvesting dag in Zeeuwsch-Vlaan- niet uit dat in de loop goed merkbaar en dat #i ruimtelijke ordening, die slechts deren nog niet tot actie van volgende week als- werkt nunatuurlijk 6 500 miljoen gulden bedraagt. En overgaan. Dat besluit nog zal worden besloten door Maar het belang- Een ambtenaar vliegt de laan uit", werd genomen tijdens zich bij de landelijke ac- rijkste is dat onze passa dus Reijgersberg een vergadering die ties aan te sluiten. Mis- giers weten dat er maan sluit om nu niets te doen wel te maken met de naweeën van de acties, eerder dit jaar. Op som mige plaatsen zijn de gevolgen daarvan nog MIDDELBURG - In het postdistrict Middelburg van de PTT slaan voorlo pig geen harde acties op het program- na. De post zal dan ook normaal lezorgd worden, maar men kan uiter- lard alleen garanties geven voor een ijdige bestelling indien de verzen- ing uitsluitend binnen het district eschiedt, aangezien deze afwachten- houding door veel andere postdis- ficten niet wordt gevolgd. 'et is dan ook de vraag of zendingen an elders Roosendaal zullen berei- en Er zal de komende week wel ïrgaderd worden door het PTT-per- meel, waarbij het eventueel toch ssluiten tot stiptheids- of andere !ties mede afhankelijk is van de itwikkeling van de situatie NNA JACOBAPOLDER - Een sle- endc ruzie tussen twee buren in hna Jacobapolder is vrijdagmiddag Maard in een steekpartij waarbij de l-jarige J. T. met een aardappel- ihilmesje in zijn buik werd gesto en. Het slachtoffer is overgebracht aar het ziekenhuis Lievensberg in ergen op Zoom. Hij verkeert buiten svensgevaar. e dader van de steekpartij, de 46- ttige C van L. uit Anna Jacobapol- er. werd door de rijkspolitie aange- ouden en ingesloten. Over de toe- lacht van de ruzie kon de politie een mededelingen doen. 1 nbraak pastorie n Schoondijke CHOONDIJKE In de pastorie van e heer B aan het Dorpsplein te phoondijke hebben onbekenden in- Ibroken. Er worden wat etenswaren -rmist De dader(s) zijn binnengeko men via een schuurtje, waar een ruit werd gehaald. Bij de heer R. in de eatrixstraat te Schoondijke werd •poogd in te breken. Hier werd niets ffmist door bijna 25 chauffeurs zocht. e 60 crd be- schien". aldus Ollebek na afloop van de verga dering, „heeft het be- dag. wat de ZWN betreft, niets aan hand is" de VLISSINGEN - Mistbanken, die het zicht tot amper 50 meter beperkten, hebben vrijdagavond de veerdienst Vlissingen-Breskens enige tijd lamge legd. Door de plaatselijk zeer dichte mist werd de veerboot van 20.55 uur uit de vaart genomen Een uur later was de mist echter al weer zo ver opgetrokken, dat de dienst kon wor den hervat. De veerdiensten Kruinin- gen-Perkpolder ondervonden nauwe lijks hinder van de mist. Mr G. A. Wagner (links) overhandigt namens het NIVE de ideeënbusprijs aan C. van Hattum van de afdeling organisatie en efficiëntie van De Vitrite Fabriek in Middelburg MIDDELBURG - De Vitrite Fabriek in Middelburg heeft vrijdag de ideeënbusprijs ontvangen, die jaar lijks aan industrieën wordt uitgereikt door het ideeéncentrum van het Nederlands Instituut voor Management (NIVE). De prijs - een oorkonde - werd namens het NIVE in Den Haag overhandigd door mr G. A Wagner, president- commissaris van Shell aan C. van Hattum van de atdeling organisatie en efficiëntie van de Vitrite. De Middelburgse fabnek kreeg de prijs voor de meest beloonde ideeén per honderd werknemeis in één jaar In de bijbehorende oorkonde staat dan ook dat de Vitrite de bedrijfsonderscheiding heeft gekregen we gens „creatieve prestaties van het personeel VLISSINGEN - Met behulp van 55 kilogram dynamiet is vrijdagmiddag een deel van de fundering van het voormalige Fort De Ruyter bij Ritthem opgeblazen. Talloze brokstukken werden door de kracht van de explosie tot grote hoogte in de lucht geslingerd en vele belandden daarbij zelfs tot in de Westerschelde. Een deel van de overblijfselen van het fort moet wijken voor de dijkverzwaring, die het waterschap Walcheren ter plaatse uitvoert in het kader van de Deltawet. De hulp van explosieven was noodzakelijk, omdat het gebruik van het normale sloopgereedschap zoals pneu matische hamers en boren te veel tijd vergde Spring- meester Danny Jowenko uit Zoutelande en aannemer C A. Qualm uit Rozenburg toonden zich na de explosie tevreden over het resultaat. Volgende week wordt onderzocht hoe diep de fundering in werkelijkheid ligt. Die varieert vermoedelijk van enkele decimeters tot drie- meter. Hel waterschap krijgt ook nog te maken met een ander deel van het fort, dat nog moet worden verwijderd voor de nieuwe zeewering Het is nog niet bekend of dan ook weer gebruik wordt gemaakt van explosieven. Zie ook pagina 11) NIET IN STRIJD MET BESTEMMINGSPLAN MIDDELBURG Gedepu teerde staten hebben geen be zwaar tegen de ombouw van de conventionele PZEM-cen- trale in Borssele tot een ko- lengestookte centrale. De door de PZEM aangevraagde bouwvergunning is niet in strijd met het bestemmings plan 'Haven en industrieter rein Sloe'. dat vorige week gedeeltelijk door gs werd goedgekeurd. Gs zijn evenals de gemeente van mening dat de door Total, het Zeeuwse Coördinatieorgaan en de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land ingediende bezwaren on gegrond zijn. De bezwaren van Total waren vooral gericht tegen de aanleg van de Ka- loothaven Hoewel aanleg van deze haven voor de ombouw van de centra MIDDELBURG - De raad van bestuur van de PZEM vindt - nog steeds - dat er onder de huidige omstandighe den géén tweede kern centrale in Borssele moet komen en dat be slissingen over uitbrei ding van het aantal kerncentrales „op na tionaal niveau, in het parlement" moeten worden genomen. PZEM-voorzitter W. Don zei dat vrijdagmid dag in de vergadering van aandeelhouders van het Zeeuwse nuts bedrijf. daartoe uitge lokt door de Vlissingse vertegenwoordiger W. Wisse. Wisse verwees daarbij naar de uitspraken van PZEM-directeur ir M D Daleboul op hei recente kernenergie-symposium in Middelburg, daar sprak hij zich persoon lijk voor een tweede kerncentrale uit. Wisse betoogde vrijdag dat de PZEM-directeur daar toe het volste recht heeft, maar wilde duide lijkheid over de vraag waar het PZEM-bestuur staat. „Dat standpunt is heel duidelijk.' zei Don Als er ooit tot uitbreiding van het aantal kerncen trales moet worden overgegaan, moet is dat met een zaak van een enkel energiebedrijf, maar een nationale zaak Don gaf aan. dat ook de directeur van de landelijk samenwerken de energiebedrijven (SEPi zich in dezelfde geest als de heer Dale bout heeft uitgelaten en zei „De SMEP-directeur jaagt nog vliegende vo gels na, die hij bepaald nog met in de hand heelt" Burgemeester P A. D Diepenhorst van Domburg stelde na het antwoord van de PZEM- voorzitter vast „Dus als het rijk tot uitbreiding van het aantal kerncen trales besluit, legt Zee land zich daar bij neer" Don: „Dan wil ik wel weten hoe er in de sta ten en bij de PZEM- bestuurders over wordt gedacht. Ik zou in zo'n situatie niet met een vrij mandaat naar een vergadering gaan". Ie niet zonder belang is maakt dit echter geen deel uit van de door de PZEM aangevraagde bouwvergun ning. Inmiddels heeft het havenschap bij de gemeente een verzoek inge diend voor de aanleg van de Kaloot- haven. De belde milieuorganisaties wilden in de bouwvergunning strengere eisen voor de uitstoot van zwaveldioxyde en stikstofoxyden laten openmen Ook wilden ze strengere eisen voor de opslag van de afvalstoffen. De ge meente stelt - en gs onderschrijven dit - dat belangen die in milieuvergunnin gen moeten worden geregeld nit ook in een bouwvergunning kunnen wor den geregeld. In de bouwvergunning kan dan ook niet worden nagegaan in hoeverre een 100 -rookgasontzwave ling moet worden toegepast. Wel kan worden voorgeschreven dat er ruimte moet worden gereserveerd voor een eventuele volledige ontzwaveling in de toekomst. Hiervoor is in het bouw plan ruimte gereserveerd. Ook de wijze van opslag van afval stoffen (vliegas, bodemslakken en gips) kan niet in de bouwvergunning worden geregeld. Voor de tijdelijke opslag van die stoffen is voldoende ruimte voorhanden, aldus gs. BETICHT VAN 'KNOEIEN'MET RESTAURANTREKENING Bericht Dat vonden wij nou een boeiend bericht, dat ons on langs werd opgestuurd door een attente correspondent in een van de Zeeuwse dorpen Bet luidde: -De heer K L. kwam gisteren zodanig te vallen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Hij liep hierbij verwondingen aan het gelaat AARDENBURG De commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, stelt een onderzoek in naar de 'persoonlijke handel en wandel' van burgemeester \V. Lockefeer van Aardenburg. Dat gebeurt naar aan leiding van een brief waarin Locke feer wordt beticht van het 'knoeien' met een restaurantrekening. Ook an dere klachten over het gedrag van de Aardenburgsc burgemeester worden door de commissaris bestudeerd. Daarover rapporteert bij recht streeks aan minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken, die sinds de politieke perikelen in de afgelopen zomer op de hoogte gehouden wil worden van de gang van zaken in Aardenburg. Daarbij zijn nu ook de persoonlijke gedragingen van de burgemeester in het geding. Vrijdagmorgen had Loc kefeer hierover al een persoonlijk on derhoud met de commisssaris in Mid delburg. „We hadden het ons liever anders voorgesteld in Aardenburg, na het overleg deze zomer." zei kabinetchef met klem de beschuldigingen van de gemeente bestemd zou zijn. Dus als mr. A. de Ru naar aanleiding van de hand gewezen Volgens hem heeft hij iemand later de inhoud wil verande- meuwste ontwikkelingen „Toen ging niets met de rekening uit te staan „Ik ren. sta ik daar volledig buiten het echter louter om bestuurlijke pro- 'heb dan ook nooit geprobeerd iets aan De Aardenburgse burgemeester is blemen Hij bevestigde dat kritiek op de inhoud te veranderen. Daar zou niet van plan het hierbij te laten het persoonlijke gedrag van de Aar- geen enkele aanleiding voor bestaan zitten „Ik wacht eerst het onderzoek denburgse burgemeester nog niet eer- want de rekening was niet van mij. en van de commissaris af zodat dat niet der duidelijk onderwerp van gesprek evenmin bestemd voor de gemeente. is geweest in Middelburg Particulier «81 wordt doorkruist. Daarna zal ik mijn maatregelen Aanleiding tot deze hernieuwde be langstelling is een brief van ex-wet houder en VVD-raadshd J de Ridder. Daarin wordt de burgemeester be schuldigd van het 'knoeien' met een restaurantrekening Lockefeer zou m gezelschap van due kennissen voor een drankrekening van ruim 280 gul den hebben gezorgd in een restaurant Daags na het 'feest' zou - alweer volgens de brief - iemand namens de burgemeester aan de uitbater hebben gevraagd om de lijst alcoholische ver- Welke stappen de burgemeester zal Volgens de burgemeester is de reke- nemen tegen de beschuldigingen van ning geparafeerd en betaald door een het aanzetten van 'valsheid, in ge- parliculicr, die niet lot zijn gezel schap behoorde. „De consumpties waren grotendeels voor anderen, bui ten mijn gezelschap. Wij hebben al leen koffie, een enkel cognacje en wijn gedronken. De rest was van andere aanwezigen in het restau rant." Lockefeer m deze beschuldi- snaperingen te vervangen door 'vier ging zeer serieus en "hoog op. Ze zijn diners'. De rekening zou - alweer volstrekt onjuist. Ik voel me bescha- volgens de brief - bestemd zijn voor de digd gemeente. „Er is op geen enkel moment sprake aanvankelijk niet Burgemeester Lockefeer heeft vrijdag van geweest dat de rekening voor de beid prijsgeven. sehnfte wilde hij vnjdag niet „Ik heb ook getuigen die de brief kunnen ontkrachten zinspeelde hij Zowel de briefschrijver J. de Ridder als de commissaris van de koningin zaten vrijdag erg met de zaak in hun maag. Commissaris Boertien de commentaar te geven onderzoek is afgerond. Zijl chef mr. A. de Ru bevcsti Ridder de brief heeft geschreven. Het Aardenburgse raadslid wilde de openbaar- Burgemeester Lockefeer ,,lk voel me beschadigd" rlien weiger- ii voordat het Zijn kabinet- itigde dat De f/.': M Rijksweg A-58 door ongeluk met takelauto versperd GOES Het verkeer op rijksweg A-58 is vrijdag oi'geveer tweeëneen half uur gehinderd door een ongeluk met een takelauto. die met een sleep op weg was naar Viissingen. De ge meentepolitie van Goes, de rijkspoli tie. de brandweer van Goes en twee kraanbedrijvcn kwamen in actie om de problemen zo spoedig mogelijk op te lossen. Een takelauto bes'uurd door W. P K. uit Viissingen was op de rijksweg bezig een kapotte vrachtauto, be stuurd door C J H B uit Haarlem, af te voeren Van de vrachtauto brak een wiel los, dat vervolgens de verbinding tussen de auto en de takelwagen verstoorde De remmen van de takel wagen blokkeerden daardoor met als gevolg, dat het sleepvoertuig schaar de. kantelde en de rijbaan blokkeerde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ZIERIKZFK In de nacht van donderdag op vrijdag is om 1.15 uur een auto uitgebrand, die geparkeerd stond aan de Zwaardweg in Middenschou- wen. Een patrouille-auto van de rijkspolitie, die toevallig pas seerde. bluste de brand. Het voertuig bleek by nader on derzoek gestolen te zijn De auto is eigendom van J A M M. uit Heusden. Gistermorgen vroeg om 7 15 urn- is de auto van P v P uit Kerk- werve gedeeltelijk uitgebrand. Het voertuig stond geparkeerd aan het Kraaijenplein in Haam stede. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluitine

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7