Danny Blind barst van zelfvertrouwen Oranje helpt Australië aan Champions Trophy Arts Groningen betreurt doping beschuldigingen SPARTA: LIEVER TEGEN SPURS OF BARCELONA Surfers hopen op wind Politie legt beslag op videobanden van voetbalrellen )L YMPISCH ELFTAL GROOTSTE DOEL PSV-Ajax kan toch doorgaan DOOR 3-2 OVERWINNING OP PAKISTAN JERDAG 5 NOVEMBER 1983 PZC/sport 15 OST-SOUBURG Even fronst parta-speler Danny Blind het voor- jofd als hij in de telexkamer van de IC de resultaten van de loting voor l derde ronde om de UEFA-beker ei verschijnen. De tegenstander yi de Rotterdammers is Spartak ioskou. ..Er waren", zegt Blind, „nog jjf vertegenwoordigers uit het Oost- -|0k in de strijd, die hadden we ever willen hebben. We hadden ui- raard gehoopt op Barcelona, of ottenham Hotspur, of Nottingham prest. Daarmee trek je een vol sta- [on, niet met een Oostblokteam. Souburger Blind van de eerste jjirik bekomen is, laat hij weten: /an de vijf hebben we met Spartak ;oskou wel de aantrekkelijkste ge legen. Het is een sterke ploeg en je gakt het niet zo gauw meer mee, dat je weer naar Moskou gaat Tot slot is Blind toch weer een beetje optimis tisch: „Ik ga maar snel warme hand schoenen en een wollen muts kopen", meldt hij bij het vertrek van de PZC- redactielokalen. „Het is geen publiekstrekker", ver moedt ook Wout Holverda, „we had den beter Tottenham Hotspur of Not tingham Forest kunnen loten". ..Die hadden waarschijnlijk meer toeschou wers getrokken", zegt ook Ron van den Berg. woensdagavond in Jena de maker van het 'kwalificatiedoelpunt'. „Aan de hand van de uitslagen in de eerste en tweede ronde zou je zeggen dat Spartak een typische counter- ploeg is. Dus zullen we in de thuiswed strijd het koppie er goed bij moeten houden. Het positieve van deze loting is dat je als speler in elk geval in een land komt. waar je normaal gespro ken nooit op bezoek gaat" Trainer Bert Jacobs gaat er van uit dat hij geen gelegenheid zal krijgen Spartak vooraf te bekijken. ..Dat lijkt me vrijwel onmogelijk", meent de Zandvoorter. ..Ik zal mijn informatie hoogst waarschijnlijk op een andere manier moeten vergaren". Jacobs zal niet eens veel moeite hoeven te doen om een redelijk gedetailleerd portret van Spartak Moskou in handen te krijgen. In de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi, editie 1982-1983, maakte Haarlem kennis met de Mos- kovieten. In het ondergesneeuwde Le- ninstadion, dat 102.000 tribuneklan ten kan bergen, verloor Haarlem met 2-0. Na afloop van dat duel lieten tientallen toeschouwers het leven na een massale glijpartij Aan de Jan Gijzenkade verloor Haarlem ander maal. met 1-3. Haarlem helpt „Als Jacobs wil. kan hij beschikken over al mijn materiaal", laat Haar lem-trainer Hans van Doorneveld weten. „Ik beschik nog over alle analyses, heb ook nog alle videoban den. Bert kan ze zo van me lenen. Nu iedereen is uitgeschakeld, zou het voor hel Nederlandse voetbal goed zijn als Sparta het tegen Spartak wel zou redden. Daar wil ik graag aan meewerken". „Natuurlijk maak ik gebruik van de kennis van Hans van Doorneveld van Spartak Moskou", zegt Jacobs. „Ik zou wel gek zijn als ik dat niet deed, want ik heb begre pen dat er bij Spartak in vergelijking met vorig jaar vrijwel dezelfde ge zichten rondlopen". Dat blijkt te kloppen De populairste ploeg van Moskou, die zich weet ge steund door de leden van de vakbond voor het personeel van de gezond heidszorg. de wetenschappelijke en culturele instellingen, het stadsver voer en van de gemeentelijke voorzie ningen, wordt nog altijd gedragen door de internationals Joeri Gavrilov, Sergei Rodjonov, Sergey Sjevetsov en doelman Rinad Dassajev, Spartak Moskou bereikte de derde ronde door in de eerste ronde met 2-0 (thuis) en 0-5 af te rekenen met HJK Helsinki In de Finse hoofdstad be nutte de 30-jarige Gavrilov vier straf schoppen. Aston Villa hield aan de trip naar de Russische hoofdstad een perspectielrijke 2-2 over. maar ervoer al evenzeer de kracht van de counter- machine Cherenkov vonniste woens dagavond in Birmingham met twee goals de voormalige Europa Cup I- winnaar. De loting voor dc derde ronde van hel UEFA-bekertoernooi gaf het volgende re sultaat: Sparta Rotterdam (Ned) - Spartak Moskou (Sov); Radnickl Nis 'Joei Hajduk Spilt (Joe). LensiFra» - Anderlecht (Belt. Watford lEngi - Sparta Praag (TsJ): Bayern Mun- chen (WDli - Tottenham Hotspur (Eng), Nottingham Forest (Eng) - Celtic (Schi, Austria Wien (Oos) - Inter Mlland Hlai; Sturm Graz (Oos) - Lokomotiv Liepzlg (OD1) De data van de wedstrijden zijn 23 novem ber en 7 december De loting voor de kwartfinales van de drie Europese beker toernooien heeft plaats op 9 december in Zurich. OST-SOUBURG Danny Blind kijkt in zijn modern en in Nu hij zo voortreffelijk draait is het ch.e tinten uitgevoerde Souburgse flat naar de videobee)- en van de beslissende wedstrijd tussen Carl Ziess Jena en spartatribune zit. Maar daar gelooft narta Het beeld stopt bij Sparta's eerste 'afgekeurde' Blind nog niet in. Hij wil in eik geval x c i nog enkele jaartjes wachten als het melpunt. „Buitenspel luidt ons commcntaai, evcnls afgelo- eventueel zover komt. „ik heb nog en woensdagavond bij de 'flitsen' van Studio Sport „Het zoveel voetbaljaren voor me". Toch .as een geldige treffer van Ron van de Berg", stelt de S rechterflankverdediger van de Rotterdamse Kas- iets verder wil komen dan de uefa- beslist vast. In 'slow motion'-stand geeft het beeld j^usd; h?J. militair team en Jong Oranje. „Misschien kan ik een plaats- n t1n-nliilr Horor Hon in no f 111c ie je veroveren in het Olympisch Elftal. Souburgse semi-profspeler gelijk. Beter dan in de 'flits' is izien, dat er nog een Oostduitse verdediger in het doel staat, «en in w it tenue gestoken speler, vlak bij een witte paal.- ^ige tijd later scoorde Ron van de middenvelder te fungeren. Vooral als re na een hoge vrije trap van we een tegenstander met twee spitsen Als ik die selectie haal, dan zou dat een waardering zijn voor mijn spel in de afgelopen tijd. En dan kunnen we over een jaar of drie, vier eens kijken of het Oranjeteam tot de mogelijkhe den behoort". Men merkt het: Danny inny Blind een naar het oordeel van ontmoeten, voel ik me in m'n ele- Blind is in alles een nuchtere Zeeuw. [arbiter geldige treffer (1-1). waar- je de Rotterdammers als enige Ne- rlandse ploeg doorgaan in de strijd i de Europacup. ..Erg triest, de Schakeling van de andere Neder- *ldse clubs", oordeelt de Zeeuwse voetbalspeler van Sparta, die kansen van Feyenoord en Gronin- ji toch wel hoger ingeschat had, '^jar Danny Blind, uitgegroeid tot 4 van de steunpilaren van Sparta, it daarnaast lichtpunten door de (schakeling van de anderen. •ïu is ongetwijfeld alle aandacht van pers en het publeik op Sparta richt Krijgen we wellicht een direc- jelevisfe-uitzending van onze Euro- jjCUpwedstnjden. (jpny Blind (22 jaar) vindt, dat Spar- dat best verdient. „We spelen aan- jend, dus aantrekkelijk voetbal. ]we met 3-1 voorstaan, blijven we lvallen. Omdat onze verdediging t zo sterk in elkaar steekt krijgen doelpunten tegen, maar we ^ken er meestal meer. Vorig seizoen Iden we een doelsaldo van 70 tref- jvóór en 60 tegen". %et verbaasd (verbaasde de Souburgse betaald dbalspelers zeker niet. dat Sparta de ervaren en sterke Oostduitse b de derde ronde van de UEFA- ibereikte, de tweede maal, dat dc iteelploeg dat presteerde. „We gen in de thuiswedstrijd ondanks kleine 3-2 zege zeker negen a tien isen, en dat had de ploeg de over ling gegeven, dat we door de lede ronde kon komen. We waren J enorm veel zelfvertrouwen uit vertrokken. Met een bus, tiijvan alle moderne gemakken was rzien. We reden in acht uur naar een uur sneller dan Jena, dat vliegtuig reisde, er voor de eerste jstrijd over gedaan had". 'lid, met vijf jaar Sparta achter de >Fj al één van de routiniers in de i9g, heeft grote waardering voor jonge ploeggenoten, waarvan er uit Rotterdam afkomstig zijn. jny stelt: „Die Rotterdamse gas- Zijn niet van hun stuk te brengen. {ere jonge spelers doen het in hun ■•.ik voor zo'n partij, maar zij niet, A Trouwens ik stel me zelf ook id erg nuchter op. Toen het 1-0 de Oostduitsers was geworden, we geduldig op onze kand de gelijkmaker te scoren, „(ploeg is beslist niet in paniek 'takt". Souburgse Kasteelbewoner maakt henteel een voortreffelik seizoen i ..Het is". zegt Danny, „geleide- gegaan. Je krijgt natuurlijk meer je krijgt steeds meer feeling je wel of niet moet doen. Vorig .óenkwam de aanzet al. en nu gaat 'Uitstekend. Ik barst van het zelf- "rouwen". Blind stelt ook: „Mijn er heeft me vijf jaar geleden ook opzet als semi-prof laten begin- I Toen ik in Rotterdam woonde He ik 's morgens, maar nadat ik r Souburg terugkeerde ben ik daar jgestopt. Nu het zo goed gaat wil leljken tot hoever ik komen kan. Of ot de top kan doordringen. De set is er Blind is eigenlijk een aanval- middenvelder, maar door de 3 gedwongen stelde de vorige Ratramer Barry Hughes hem en- jaren geleden als 'rechtsback' op. [de bedoeling dat Blind aanval- tou opereren. De nieuwe trainer Jacob heeft die zienswijze ge- Russen erkennen damtweekamp niet DEVENTER (ANP) De dam- bond van de Sowjct-Unie hand haaft zijn standpunt, dat de tweekamp tussen Jannes van der Wal en Harm Wiersma geen wereldkampioen kan opleve ren. Dat heeft de voorzitter van de Sowjet-dambond, dr. Wadim Bairamov, vrijdag tijdens een persconferentie in Deventer be kendgemaakt. Wim Jurg. die in zyn functie van voorzitter van de FMJD de pers conferentie van Bairamov ook bijwoonde, verklaarde echter dat het bestuur niet zal afwijken van de vastgestelde lijn na de uncomplete wereldtitelstrijd in Brazilië. De elfde partij tussen titelhou der Jannes van der Wal en Harm Wiersma werd net als de tien vorige met een onbeslist afge sloten. De stand in de tweekamp is dus nog steeds gelijk, 11-11. Vrijdag in Deventer kwam de puntendehng. op voorstel van Wiersma, tot stand na 52 zetten in 4 uur en 10 minuten. Eerder, na 30 zetten, verwierp Wiersma eenzelfde voorstel van Van der Wal omdat hij meende op dat moment voordeel te hebben. IN BRIEF AAN INTER-BESTUUR die weet wat hij wil. Om aan financien te komen moet Sparta idat ondanks zijn attractief spel relatief weinig toeschouwers trekt) vrijwel elk jaar een aantal spe lers verkopen, de besten natuurlijk. Danny Blind vermoedt dat hij vol- Sdv5r°aeanr°b0U SpaS TSSSl B""" - genoeg, al heb ik erg graag bij deze ploeg gespeeld. Er is erg veel sfeer bij Sparta, het bestuur heeft altijd aan zijn verplichtingen voldaan en het heeft geen cent schuld". Heeft de Zeeuwse prol' voorkeuren voor een andere club'? „Zoals iedereen wil ik natuurlijk graag bij een top- clubb als Ajax spelen, maar AZ, of Utrecht, om er maar enkelen te noe men. vind ik ook prima". Danny Blind denkt overigens wel een hindernis te zien in het feit dat hij een verdediger is. „Die worden gemaakt, die koop je niet", stelt de Souburger. Danny Blind heeft niettemin zijn hoop gev tigd op zijn specialiteit van aanvall de verdediger. Misschien is ook de ^."YiuV vraagprijs een struikelblok. „Ik denk, i de loting in Zurich, EINDHOVEN (ANP) Burgemeester dr. G. Borrie van Eindhoven heeft vrijdagmiddag na een overleg met onder meer de politievakbonden be sloten dat het verantwoord is de voetbalwedstrijd PSV-Ajax zater dagavond door te laten gaan. De politievakbonden hadden aange kondigd zaterdagavond van zeven uur tot halftien. dus ook tijdens de eredivisietopper, een werkonderbre king te zullen houden in Eindhoven. De bonden hebben echter ook na drukkelijk verklaard wel zorg te zul len dragen voor de openbare orde, veiligheid en hulpverlening. Dit laat ste is vrijdagmiddag uitdrukkelijk be vestigd tijdens het overleg, waarbij ook aanwezig waren hoofdcommissa ris R Hessing en hoofdofficier van justitie mr. A Pfeil. Van Basten ziek Ajax-spits Marco Van Basten heeft de ziekte van Pfeiffer. Daardoor zal de jeugdige international de kwalifica tiewedstrijd voor het Europees kam pioenschap van Oranje tegen Spanje op 16 november moeten missen. Van Basten moet enkele weken volledige rust in acht nemen. Bij Ajax is Van Basten de tweede speler die wordt geplaagd door de ziekte van Pfeiffer. De Oostenrijker Felix Gasselich heeft de Utrechter vermoedelijk aangestoken. KNVB corrigeert De Schepper: geen schorsing voor Jaap Jonk ZEIST (ANP) Volendam-speler Jaap Jonk, die in de wedstrijd tegen FC Utrecht een rode kaart kreeg, zal niet worden geschorst. De rode kaart was het gevolg van twee maal geel. Bij de mondelinge behandeling van donderdagavond registreerde de tuchtcommissie wel de eerste gele kaart, maar niet de tweede. De com missie vond dat niet was aangetoond, dat van opzet sprake was. Jonk blijft dus staan op twee gele kaarten. Daarmee heeft de commissie de be slissing van de Hulster scheidsrechter Gerard de Schepper, die gisteravond niet voor commentaar bereikbaar was, naast zich neergelegd. De Schepper zei zondag na de wed strijd dat hij de dubbelstraf (penalty- en gele kaart) wel degelijk ge rechtvaardigd was. Deze week werden wel negen andere spelers uit de eerste en eredivisie geschorst. Daarbij krijgt Michel Valke (PSV) het recht verweer te voeren tegen de omzetting van de voorwaar delijke schorsing van één wedstrijd in een onvoorwaardelijke. Voor De Wert en Hiddink geldt als bijkomende straf, dat zij tot 1 april 1984 niet als aanvoerder mogen optreden. De straffen: AZ'67. R Heus. 4 wedstrijden en een boete van 150.-. SVV- R tereks, 5 wedstrijden.en 100.-. R Kiebert, 3 wed strijden en 100.- PEC A Kamstra. tied on 7iin snpcialiteit van aanvallen- stnjden en too.- FEC A. Kamstra. 2 de verrtedieerMisschien is ook de GRONINGEN (GPD) Clubarts Pe- laan tegen FC Groningen in Bari zijn voorzitter van de UEFA. Jacques wedstrijden onvoorwaardelijk en l wed- T°'Jr ter Hut van FC Groningen betreurt door mij in het bijzijn van persverte- George, en scheidsrechter Alain Del- strijd voorwaardelijk met een proeftijd van ff J,5'-i ',AV na afloop van de UEFA-Cupwed- genwoordigers uitlatingen gedaan, mer contact gehad te hebben met een half jaar ei Sin strijd in Bari de spelers van Inter welke aanleiding zijn geweest tot de Groningen over deze zaak. zoals voor- de Wert, 4 voor me moet hebben - cmnnwon ir Milaan te hebben beschuldigd i nu circulerende verhalen over het zitter De Vries had gezegd. Inter Mi- Danny Blind traint wekelijks (elke dopinggebruik. In een brief aan het mogelijke gebruik van stimulerende laan wil dat de UEFA strenge maatre- 150'~ PSV H stevens omzetting dinsdagmorgen iets extra's) op het bestuur van de Italiaanse club en zijn middelen bij de spelers onjuist en zal hierover in een brief aan deze schaamteloze belastering' het bestuur van Inter en mijn club terrein van zijn oude club RCS. heb dan ook een uitstekende condi- zijn verontschuldigingen aan. tie, waardoor ik eveneens in zo'n goede vorm ben gekomen". Hij traint Hut wijt het aan de enorme spanning arts-collega mijn spijt betuigen' onder meer met ex-Vlissinger Jo van rond de wedstrijd vanwege de poging Ook met betrekking tot de beschuldi- de Velde. Blind gaat nog vaak naar tot omkoping van trainer Han Berger ging van de poging tot omkoping lijkt zijn oude club kijken, of naar Vlissin- dat hij tot die uitspraken is gekomen. FC Groningen bakzeil te -moeten ha gen. „Het is triest wat je ziet, maar ik In een verklaring stelt de Groninger len. In het Milanese sportdagblad La ga omdat ik zo'n voetbalbeest ben", arts: „Na de wedstrijd van Inter Mi- Gazzetta dello Sport ontkenden vice- Inter. gelen zal nemen tegen degenen die wedstrijd. M Valke. omzetting van l wed- collega van Inter biedt Hut hiervoor Achteraf vind ik dit ondoordacht en zich schuldig hebben gemaakt aan strijd. SCHARENDIJKE De internationale wedstrijden om de Pall Mall-cup op het Grevelingenmcer met als inzet het wereldrecord voor surfplanken en catamarans heeft ernstig te lijden aan een vrijwel totaal gebrek aan wind. Tot nu toe is slechts één dag de eerste serieuze poging gedaan de wereldrecords aan te vallen. Daarbij kwam het weliswaar tot snelheden van ongeveer 40 kilometer per uur, maar deze snelheden kwamen door onvoldoen de wind niet in de buurt van het wereldrecord van de Amerikaan Fred Haywood. Tot nu toe is slechts één Nederlands record gesneuveld, dat in de open klasje. MIDDELBURG Met een gehandi- Maar om te voorkomen dat hem De Nederlander Joop Nederpelt wist met zijn negenmaster een tijd van 22,5 capt team kun je niet spelen, rede- machtsmisbruik zou worden verwe- kilometer per uur te realiseren, hetgeen een verdubbeling is van het bestaande neerde dezaalvoetbalploeg van Veld- ten had hij het verzoek tot uitstel record Bij de eenmasters gaat op dit moment gaat de Duitser Dieter Bechtel zicht. De formatie, die uitkomt in de voorgelegd aan KNVB-administra- overgangsklas van de Walcherse teur Wim Jagt. die echter een negatief zaalcompetitic. vroeg dan ook uitstel advies uitbracht. Daar was De Visser van dc ontmoeting met Amgas. Maar niet gelukkig mee en evenmin stemde de KNVB oordeelde het niet terecht de houding van Amgas hem tevreden, om de wedstrijd te verschuiven en ..Maar zij hebben nu in elk geval een onderlinge regeling bleek er niet kunnen zien dat wij echt problemen te treffen. Boos om die gang van hebben", zei hij. Op de foto van links zaken draafde de ploeg op met drie naar recht: Peter Bor, Jan Meijaard van de vijf geblesseerden. Op kruk- (gebroken been). Peter Breen. Lou ken, om duidelijk te maken dat het Willemse (gescheurde enkelbanden) wel degelijk „echt" was. De wed- en Wim Houmes (eveneens gebles- strijd werd niet gespeeld. seerd aan de enkelbanden). Herman van Weijngaarden van Amgas gaf de De coach van Veldzicht. Piet de Vis- tegenstanders voor deze niet gespeel- ser, is overigens zelf competitieleider, de ontmoeting wel een hand. aan de leiding met een snelheid van 39,3 kilometer per uur. „Jacobs spoort me zelfs KARATSJI (ANP) Het gebed, dat lang niet. Nederland zegevierde tot bm zoveel mogelijk naar voren te voor de slotwedstrijd van het hoe- grote teleurstelling van de 35.000 1 en als het ware als een vijfde keytoernooi om de Champions Trop- toeschouwers, onder wie de Pakis- hy tussen Pakistan en Nederland in taanse president Zia-L'l-Haq, na een Los lagen tegen Australië West- i. voor het Olympisch goud Angeles. Duitsland il-2i en India (1-2) konden Met. een brede grijns nam aanvoerder Nederland echter niet hoger tillen dan Charles Worth, die een politieke car- de vijfde en voorlaatste plaats, rière nastraaft als parlementslid van Dat is de laagste klassering in de al West-Austrahe. de kostbare trofee in negen jaar durende periode met Wim ontvangst uit handen van Zia-Ul-Haq. van Heumen als bondscoach. het stadion van Karatsji door de ruststand van 2-2 met 3-2 door doel- üjTA FE (AFP) Een Argentijnse luidsprekers klonk, heeft dc Pakista- punten van topscorer Bouwman (2) Hjy-speler is in Santé Fe veroor- ni niet mogen baten. Door de zege en invaller Doycr. tot negen jaar gevangenisstraf van Australië op West-Duitsland in Uiteraard bedankten de dolgelukkige Zo kreeg de vijfde editie van het De eindstand ïn schadeloosstelling van 62.000 de al gloeiende zon van de ochtendu- Australiërs na afioop de Nederlanders toernooi om de Champions Trophy, Australië I r (ruim 180.000 gulden) wegens ren (3-1) moest Pakistan met tenmin- uitbundig. De Aussies hebben nu al de laatste twee keer veroverd door 3 wesUDuit la d L Pzettelijk veroorzaken van de ste drie doelpunten verschil winnen drie toernooien achter elkaar gewon- Nederland, voor Oranje nog een posi- 4 Indla" u s an I van een tegenstander tijdens om de Champions Trophy in eigen nen (Melbourne, Koeala Loempoer en tief slot. De overwinningen op Nieuw- 5 Nederland «riendschappelijke wedstrijd in land te houden. Zo ver kwam het Karatsji) en gelden als de grote favo- Zeeland (4-2) en Pakistan na de neder- 6 Nieuw-Zeeland j^van dit mmm 5 2 1 2 5 8-9 HILVERSUM (GPD) Onder protest van de NOS heeft de politie vrijdagochtend beslag laten leggen op videobanden van de omroep- stichting met beelden van de supportersrellen in het Feyenoordstadion van woensdagavond jongstleden. Donderdag al was Care! Enkelaar. hoofd van de dienst televisieprogramma's van de NOS door de Rotterdamse officier van justitie verzocht dc banden ter nadere bestudering af te staan aan de politie. Uit principiële overwegingen weigerde de NOS aan dit verzoek te voldoen. Carel Enkelaar: „Ik ben van me- het neemt onze principiële bezwa- ning dat die banden een andere ren tegen deze hele gang van zaken bestemming hebben dan waarvoor met weg" ze nu gebruikt worden. Aan de De Nededrlandse Verreniging van andere kant begrijp ik best dat de Journalisten iNVJ) heeft ernstige videobanden belangrijk zijn voor bezwaren tegen het in beslag ne- het onderzoek naar de daders, ze- men van de videobanden van de ker als er sprake is van poging tot NOS. Volgens de NVJ wordt de doodslag. Maar nogmaals, de NOS NOS hiermee tot een verlengstuk heeft geweigerd omdat de opna- gemaakt van het opsponngsappa- men van die rellen in eerste instan- raat van politie en justitie tie uit journalistieke overwegingen De NVJ wil nu de in beslagneming zijn gemaaktvan de banden in het overlegor- Aangezien de rechter-commissaris gaan justitie, politie, pers aan de in Rotterdam de aard en het moge- or Je stellen lijk indentificeren van de daders De NVJ signaleert dat nu ai in van de strafbare feiten belangrijker voetbalstadions en andere plaat- vindt dan de principiële bezwaren sen waar geweld voorkomt, came- van de NOS. keerde de politie ralieden, programmamakers en vrijdagochtend rond 11.00 uur te- journalisten het doelwit zijn van rug in Hilversum met een bevel tot vandalen, die hiermee willen voor inbeslagneming van de banden komen dat video, films en foto's „Dat recht heeft men nu eenmaal later tegen hen gebruikt kunnen reageerde Carel Enkelaar. „Maar worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15