Werkloze heeft recht op een gelijkwaardige plaats I H Jd Terneuzen voelt niets voor schoolbusje schipperskinderen 3 SECRETARIS STUURGROEP WERKLOOSHEID: conciërge m/v ÉS y 2 to WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 MIDDELBURG - „Er moet een maatschappelijke discussie op gang komen over ons huidige denken ten aanzien van de werkloze, die ook recht heeft op een gelijkwaardige plaats in onze samenleving. Verder moet er voor de werkloosheid een oplossing gezocht worden in de politieke sfeer zowel nationaal als internationaal. We moeten ons bestaansstelsel onder de loep durven nemen". verkorting. tals dat maar nieuwe ba- loze over meer geld moeten beschik- nen met zich meebrengt) én van deel- ken, om zich toch verder te kunnen tydbanen. ontplooien-. Het thema van de bijeenkomst van de vrouwen luidde 'Werkloosheid e De andere gastspreker was mevrouw J. Niemantsverdriet-Leenheer, burge- Dat zei de secretaris van de Zeeuwse stuurgroep werkloosheid, de heer A. Coomans. dinsdag tijdens een bijeen komst van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen afdeling Zeeland in Middelburg, Hij benadrukte dat hij zijn persoonlij- Machteloosheid Daarom ook wordt het steeds moeilij ker deze mensen op gang te brengen. Hij (of zij) raakt de prikkel kwijt om nog iets te doen. De gevolgen z(jn dikwijls zichtbaar overmatig eten, drank- en druggebruik Naarmate de werkloosheid langer duurt wordt ook de kans op criminaliteit groter. En ook het rechtstreekse verband tussen langdurig werkloos zijn en zelfmoord geeft te denken" ke' mening verkondigde en vond dat meester van Westerschouwen. Zij zei de oplossing van het probleem ge- tot de ruim zestig aanwezigen onder zocht moet worden in eerlijke en meer: „Het grote probleem is het rechtvaardige verdeling van arbeid en activeren van de werkloze zelf. Dat is van inkomen, een eerlijke en open wel mogelijk, maar dan moet er een stellingname ten opzichte van de der- zakelijk en een financieel perspectiet de-wereldpolitiek. Verder zei hij een worden geboden. Het alleen bezig voorstander te zijn van arbeidstijd- houden van de baanloze, is geen op lossing. Het zou naar mijn mening ook zo moeten zijn. dat bedrijven die winst maken, met dat geld investerin gen doen en het niet allemaal naar de belastmg hoeven te brengen. Dan zouden er ook meer banen geschapen kunnen worden" Film in kerk De Kandelaar Terneuzen TERNEUZEN delaar aan de Van Cmtfortstraat in Terneuzen draait donderdagavond de tievervalsend hoeft te zijn Ze zouden Mm in perish onderwerp een klei- b,Jvoorbeeld de „tte'vlekken' kun ne Koreaanse vrouw, die van geen nen bnbl It bedoe| daarraee hel compromis WH weten De avond be- werk uivoeren dat nu toch blijft gmt om 20,00 uur liggen, zoals de aanleg van een bos bijvoorbeeld" Patiënten vereniging ,c D De burgemeester vond ook dat de Sanieil Heter houdt gemeenten de mogelijkheid zouden r/is>.»s> t moeten schepper, voor de succesvolle inema-avona III xei Start van nieuwe ondernemingen OOSTBURG Het Oostburgse colle- AXEL De patiëntenvereniging 'Sa- waarin dan plaats is voor de baanloze. ge van b en w gaat niet in op het men Beter' houdt donderdag 3 no- De heer Coomans sprak vooral over verzoek van gedeputeerde staten om vember een thema-avond over De de werkloosheid als structureel pro- tijdens de eerste volgende raadsver- patiént en zijn recht" in 'De Halle' in bleem. „De werkloze verliest zijn sta- gadering geld beschikbaar te stellen Axel tus. niet alleen in de maatschappij voor nader onderzoek op het terrein De bijeenkomst begint met de verto- maar ook in het gezin Met name als van de voormalige gasfabriek. Vol- ning van de film 'Het ziekenhuis' De hij of zij die status ontleende aan het gens wethouder A. de Feijter zal de film geeft een beeld van de werkzaam- verdienen van het inkomen Op de gemeente niet uit eigen beweging het heden in hel ziekenhuis. Na de verto- uitkeringen wordt gekort en zodoende bodemonderzoek laten uitvoeren om- ning van de film zal de heer J. Reuch- heeft de mens zonder werk nog min- dat de gemeenteraad er zich duide- lm ingaan op het recht van de patiënt, der geld om te spenderen aan vnje- lijk afwijzend over heeft uitgespro- waarna een discussie volgt. De bijeen- tijdsbesteding, terwijl dal dan juist zo ken. komst begint om 19.30 uur belangrijk is Eigenlijk zou een werk- „We hebben ons standpunt ingeno- Coomans zag vooral problemen in de groep van langdurig werklozen. „Hun gevoel van machteloosheid en nutteloosheid wordt steeds groter. De Puit Vogelwaarde houdt hengel wedstrijd VOGELWAARDE - De zeehengel- vereniging 'De Puit' uit Vogelwaarde houdt zaterdag 5 november als afslui ting van het hengelseizoen '83 een vlees viswedstrijd nabij het Oude Ge maal te Ossemsse. De wedstrijd be gint om 13.30 uur en duurt tot 16 30 uur. De inschrijving en de prijsuitrei king vinden plaats in zaal "De Doos jes' in Vogelwaarde. Oostburg blijft bij weigering onderzoek terrein gasfabriek Agressie Coomans wees verder op de gevaren van agressie, die af en toe om de hoek komen kijken bij met name de jonge ren die al lange tijd geen werk heb ben of het nog nooit hebben gehad. „Je ziet dat de kleine agressie toe neemt, zowel op straat als binnen het gezin. Dat laatste is vooral te wijten aan de prikkelbaarheid, het aantal echtscheidingen als gevolg van werk loosheid neemt ook toe", aldus de secretaris van de Zeeuwse stuur groep Werkloosheid. De plattelandsvrouwen konden na de spreekbeurten kijken naar de film 'Mensenwerk'. Vervolgens werden de vrouwen verdeeld in een aantal dis cussiegroepen en werd er over het onderwerp van gedachten gewisseld met de twee sprekers en onder leiding yan mevrouw A. van der Zwaart, beleidsmedewerker volwassenenedu catie bibliotheekwerk van de provin cie Zeeland Burgemeester J Asselbergs van Sluis speldt Anna Bron de eremedaille in goud. behorende l Oranje Nassau op. VUFITG JAAR BIJ EEN FAMILIE Diepbedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons gedaan en betekend heeft, delen wij u mede dat plotseling van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa ABRAHAM JOHANNIS WILLE echtgenoot van Elizabeth Scheerens op de leeftijd van 68 jaar Aardenburg E Wille-Scheerens Draaibrug. S, Corthals-Wille J. Corthals Rudy, Marco IJmuiden: S. Bakker-Wille C Bakker Annet, Eric Aardenburg B, Thijen-Wille H. Thijen Lia, Martin. Athy 4527 BH Aardenburg, 1 november 1983 Verloren Kostje 16. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 4 november om 15 00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Aardenburg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Ontmoetingsruimte in de Sassenstraat. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gehe ven deze aankondiging als zodanig te beschou- Gelovend in haar Heer en Heiland is rustig van ons heengegaan onze geliefde zuster, schoonzus ter, tante en oudtante NEELTJE ELISABETH NAEYE in de ouderdom van 81 jaar. Hij die u roept, is getrouw 1 Thess 5:24 Axel C. J. Naeye A. Naeye-Verschellirfg Axel: E. Naeye Rozenburg A Koster-Naeye Axel J G Naeye Neven en nichten 4571 CB Axel. 31 oktober 1983 Crynssenstraat 25 De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op donderdag 3 november a.s. om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een samenkomst worden gehouden in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef, die aanvangt om 14.00 ijur Zij die de dienst en de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigings gebouw na de teraardebestelling. Burgemeester en wethouders van Hulst roepen sollicitanten op voor de part-time betrekking van van de gymzaal te St.-Jansteen gedurende 12 uur per week. Deze zal worden belast met het dagelijks onder houd van en het toezicht op de gymzaal. Salariëring: min. 561.- max. 657.- (schaal 2 van bijlage 1 behorende bij de bezoldigingsverorde ning). De bij de overheid gebruikelijke rechtspositiere gelingen zfjn van toepassing Sollicitatie binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de burgemeester van Hulst. Inlichtingen over deze betrekking kunt u verkrij gen ter gemeentesecretaris, bureau personeelsza ken de heer W. Everaard, tel. 01140-13755. tst. 31 men Er is geen post op de begroting voor het volgend jaar opgenomen, en de voltallige raad was het daarmee eens. We zullen een brief terugsturen dat we niet ingaan op het verzoek van gs. Als die het ons dwingend willen opleggen kan het college altijd nog in beroep gaan. maar zover is het nog lang niet". De gemeente weigert pertinent ruim 45.000 gulden beschikbaar te stellen voor het bodemonderzoek van het terreintje aan de Zuidzandseweg in Oostburg. Bij een oriënterend onder zoek is namelijk vastgesteld dat de verontreiniging absoluut geen gevaar 'vormt voor de volksgezondheid. Bo vendien heeft de gemeente geen plan nen voor woningbouw in die buurt Hel ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu denkt daar heel anders over. evenals gede puteerde staten van Zeeland. Uitein delijk kan het ministerie en de provin cie Oostburg dwingen op eigen kosten zo'n onderzoek te laten uitvoeren. Maar het Oostburgse college wil zich daar met bij voorbaat bij neerleggen. Bazaar in De Ark Sluiskil SLUISKIL De Hervormde Ge meente van Sluiskil houdt van don derdag tot en met zaterdag de jaar lijkse bazaar in jeugdgebouw De Ark Uit de opbrengst wordt het onder houd van de accommodaties betaald Attracties zijn ondermeer een rad van avontuur, puut van gies. sjoelen en schieten Er worden wafels, oliebollen en drank verkocht en er staat een lotenj op het programma. De bazaar is donderdag en vrijdag geopend van af 19 uur en zaterdag vanaf 14 uu SLUIS Omdat ze ruim vijftig jaar in dienst is van de familie Van de Plasse in Sluis heeft de 65-jarige mevrouw Anna Bron dinsdagavond de gouden ereme daille in de orde van Oranje Nassau gekregen. De koninklijke onderscheiding werd haar opgespeld door burgemeester J. Asselbergs tijdens een feestelij ke bijeenkomst in restaurant 'D'ouwe Sehuure' in St.-Anna ter Muiden. De uitreiking kwam voor haar als een volslagen verrassing In de veronderstelling dat één van de zonen Van de Plasse zou worden gehuldigd was een 'klein' feestje voorzien. Het ware karakter van de bijeenkoms kwam naar voren toen een groot gordijn in de feestzaal, werd weggtrokken. waarachter een groot aantal farm beleden van Anna Bron verscholen waren Na deM uitreiking volgde als klap op de vuurpijl een serenadij van het Sluise muziekgezelschap 'Apollo'. eveneens verdekt opgesteld achter een gordijn to Mevrouw Bron werkt nog bijna dagelijks in de bezit Mr, Je gen van de familie Van de Plasse. waaronder eeifij garage (ze is al vele jaren taxichauffeusei. winkels, eeiyo douanekantoor en een restaurant Het feest werd njt' een receptie in besloten kring voortgezet UI F «re TERNEUZEN De kans dat de gemeente Terneuzen een schoolbusje regelt voorliet vervoer van schipperskleuters naar de christelijke kleuterschool 'De Welpjes' aan de Leeuwenlaan is erg klein. Wethouder W. van Walraven (onderwijs) voelt er in ieder geval niets voor. Er is op dit moment trouwens helemaal geen overleg tussen de gemeente en de Algemene Maatschappij voor Varenden (AMVV) over de definitieve huisvesting van schipperskleu- tcrklas 'De Groene Zwaan', die sinds een paar weken gebruik maakt van een noodvoorzie ning. Van Walraven „Je zou toch denken dat je, als je op zoek naar een lokatie voor je kleuterklas bent. overleg pleegt met de gemeente. Dat ligt MARKIES VERLICHTING PAKT GOED UIT IN DE KAD0V00RVERK00P 2/11 t/m 12 11 1983 'n veriichtingskado leuk om te geven fijn om te krijgen Kom dat meebeleven kado's kiezen waar iedereen plezier van heeft. NOORDSTRAATPROMENADE 37 TERNEUZEN 750,00 VOOR UW OUDE SCHRIJFMACHINE!!! Dat is eén van onze GRANDIOZE AANBIEDINGEN, welke gelden tijdens onze OPEN DAGEN, te houden op 3, 4 en 5 november a.s. Tijdens deze dagen demonstreren wij o.a.: kopieermachines rekenmachines computers alle soorten schrijfmachines, van eenvoudig tot en met de meest geavanceerde tekstverwerker, Bij aankoop van een Hermes TT 21 ontvangt u maar liefst 750,00 terug voor uw oude buroschrijfmachine. Kom vrijblijvend eens een kijkje nemen. DANKAART HOEFEYZERS D&H <£D Zeestraat 2, 4571 BD Axel. Tel. 01155-1579. u N o* bi Q H H 32 w cn w 33 cn to EL volgens mij voor de hand De AMVV pakt het heel anders aan. En met die aanpak ben ik verre van- gelukkig". Van Walraven zei dat een.paar weken geleden ook al tijdens een vergade ring van de raadscommissie voor on derwijs. Toen 'toonde hij zich óók niet gelukkig met het besluit van de AMVV om tijdelijk in gebouw 'Pro Rege' in de binnenstad te kruipen De wethouder: „inmiddels is me wel dui delijk geworden dat de AMVV de onderwij sinspectie heeft gevraagd ontheffing te verlenen voor die tijdelij ke huisvesting De inspectrice is er al geweest, maar hoe die zaak is afgelo pen is ons nog niet bekend". 'De Groene Zwaan' kampt al sinds het begin van het nieuwe schooljaar met huisvestingsproblemen. Half augus tus bleek de gemeente niet langer bereid de schipperskleuters onderdak te bieden in de oude christelijke kleu terschool aan de Schoolweg Daarna lag het onderwijs weken stil, tót de ruimte m "Pro Rege' beschikbaar kwam. Inmiddels hadden de ouders en de AMVV - 'met de rug tegen de muur' - gekozen voor het verhuizen naar een leegstaand lokaal in schip- Welzijnscommissie Oostburg tegen deelname DGD OOSTBURG De welzijnscommis sie van Oostburg is in meerderheid tegen deelname in een gemeenschap pelijke Zeeuwse Districtsgezond heidsdienst (DGD). Met vijf tegen drie stemmen werd dinsdagavond besloten het college-advies terzijde te leggen en een negatief advies uit te brengen aan de raad. De voornaamste argumenten van de commissieleden hadden betrekking op tevredenheid met de huidige situa tie in de gezondheidszorg, en onduide lijkheid over de voordelen van zo'n DGD. Het. Oostburgse college was ïnmeer- derheid vóór deelname aan de DGD Wethouder J. Vergouwe verdedigde het voorstel manmoedig, maar, zoals hij zelf zei, „het is ontzettend moeilijk de voordelen van een DGD duidelijk te maken Vergouwe verwacht dat zo'n Zeeuwse gemeenschappelijke re geling vooral goed zal zijn voor de preventieve gezondheidszorg Maar het merendeel van de Oostburg se welzijnscommissie wasdinsdag- avond niet overtuigd. Over de kosten van deelname in de regeling werd dmsddagavond niet gepraat. Dat ge beurt vrijdag ais de financiële com missie een standpunt zal innemen over de zaak. Wethouder Vergouwe zal dan opnieuw het collegevoorstel verdedigen. persschool 'De Loopplank' Dat was óók de wens van gemeente en inspec tie. Toen niets die verhuizing nog in de weg leek te staan, haakte de AMVV echter andermaal af, juist op het moment dat wethouder Van Walraven zich erg boos had gemaakt over de aanpak van met name AMW-voor- Oorlogsinvaliden houden bijeenkomst in Sas van Gent SAS VAN GENT Ruim 275 oorlog sinvaliden uit Zeeland. Noord-Bra bant en Limburg houden op maandag 7 november een districtsdag in De Vlaanderen te Sas van Gent. De bij eenkomst is georganiseerd door de stichting MOVEO (Meer Ontspanning voor Ernstige Oorlogsgewonden). Die stichting verzorgt per jaar een zes- a zevental reizen voor gewonden uit de oorlog 40-'45. Indonesië en Korea. Zij worden dan vervoerd door vrijwil ligers. die hun auto's daarvoor gratis ter beschikking stellen. Op de dis trictsdag worden tussen tien en elf uur 's morgens de gasten verwacht in De Vlaanderen, waarna districtscom missaris C P A Remmers het jaarverslag zal voorlezen Daarna is het de beurt aan landelijk voorzitter jhr J C de Jonghe van Ellemeer, admiraal buiten dienst uit Wassenaar Die zal een twaalftal automobilisten onderscheiden met een oorkonde en de titel 'ere-automobilist met staat van dienst' De burgemeester van Sas van Gent, drs W R. V. Dusarduijn. beëindigt het officiële gedeelte 's Mid dags is er een samenzijn voor de oorlogsinvaliden, waarna er rond zes uur een diner wordt gebruikt. De stichting MOVEO heeft overigens niets te maken mot hef Oud-Strijders Legioen, dat afgelopen zaterdag tij dens de vredesdemonstratie in Den Haag met spandoeken aan vliegtuig jes hun ongenoegen uitte over de manifestatie Cursus kledingmaken bij VVV Kloosterzande HULST Het baanlozenproject Hulst Hontenisse is in nauwe samen werking met het Vormingswerk Jon ge Volwassenen gestart met een cur sus kledingmaken voor werkloze jon geren. De cursus wordt elke donderdagmor gen gehouden van halftien tot halt twaalf in de VJV-ruimte achter het bejaardentehuis in Groenendijk te Kloosterzande De cursus richt zich op kledingmaken. vermaken en her stellen Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met het VJV in Hulst man Adrie Barel. Vorige week krefe' de ouders van de schipperskleuj®1 drie alternatieven voorgeschoteld'; verhuizen naar 'De Loopplank'ps naar 'De Welpjes' (maar dan fe vervoer) óf naar een leegstaand Iof' in 'De Zonneschool'. De ouders kip voor 'De Welpjes' en dat zou dep meente en de inspectie worden*3' meld. „Maar wij hebben nog ifn gehoord", aldus Va'n Walraven djjk dagmiddag ta Inmiddels heeft de afdeling Ten 3{ zen van de koninklijke schippers 0 emging 'Schuttevaer' haar veront ei ting uitgesproken over de hele g van zaken. „Wij zetten toch zo lan 0I merhand wel vraagtekens bij de nier waarop de AMVV in Terneuze werk gaat", zegt voorzitter W G Meijer. „Elders in den lande doet club hele leuke dingen, maar loopt het echt helemaal mis. AMVV is helemaal op het verkei pad. En dat is vooral voor de sc perskleuters erg onplezierig". Kwalijk Ook de VVD-raadsfraclie. die de lopen maanden menigmaal verte woordigers naar de oudervergadi gen van 'De Groene Zwaan' stuu heeft nog maar weinige goede w den over voor de aanpak AMVV. Fractievoorzitter Zeeuw „ik las in de krant dat weer gekozen wordt voor "De pjes', maar dat de gemeente dan voor een schoolbusje moet zoi Die nieuwe keuze heeft ons on tend verbaasd. Hel is toch een lijke zaak dat de AMVV nog st niet de juiste procedures wem volgen. Volgens De Zeeuw lig keuze voor 'De Loopplank' nog st voor de hand. „Als het zo door vrees ik dat de continuiteit va onderwijs verloren gaat. En tillen wij erg zwaar aan". Samen Beterhoudt bijeenkomst in Axel AXEL De patiëntenvereniging men Beter' houdt morgen, don dag, een thema-avond over 'De tiènt cn zijn recht', in het cullut centrum 'De Halle' in Axel. De bijeenkomst begint met de ning van de film 'Het ziekenhuis' film gééft een beeld van de werkza heden die in het ziekenhuis plaats den. Centraal van alle activiteite het ziekenhuis staat de patiënt, onderzocht, behandeld, verzorgt genezen moet worden. Na de vertoning van de film heer J. Reuchlin ingaan op het r van de patiënt, waarna een discii volgt. De bijeenkomst begint, om Topbiljart HULST In café Marionette spe de topbiljartclub tegen de Trosvi den uit Clmge De Hulstenareft haalden een 18-2 overwinning I In Lokeren (Bi speelde het 0 Raedthuvs tegen de Lokerse bil club "Geme Bij'. De club uit West pe won met 12-8 van de Belg» Toepers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20