Werkgroep wil betere promotie van Vlissingen Grote belangstelling Uit-verkoopdag in Goes NCR V's Los Vast in tennishal Biggekerke EVENEMENTENKALENDER EERSTE STAP Souburger bekent oplichting Recreatieraad Vlissingen wil herinvoering van gratis muziekuitvoeringen «VOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 PZC/streek VLISSINGEN - Er wordt op het ogenblik in Vlissingen hard gewerkt om de stad als toeristisch produkt beter te verkopen. Dat gebeurt in de 'acquisitiewerkgroep toeristische promotie', waarin de gemeentelijke overheid, de jeugd- en recreatieraad, de Vlissingse jndernemerscentrale (VOC) en de VVV nauw samenwerken. De gemeente heeft 25.000 gulden uitgetrokken om de bestaande plannen te bekostigen en vanuit het bedrijfsleven is de bereidheid getoond om dit bedrag tot de totaal benodigde 45.000 gulden aan te vullen, pe eerste doelstelling, een gezamen- vreselijk verzuild. Een gezamenlijk bracht. Economische- en werkgele- ijk evenementenbeleid voor het zo- evenementenbeleid is absoluut no- genheidsmotieven vormden de voor nerseizoen, is intussen van de grond dig", stelde de heer Jacobs. Verder naamste motor van dit nieuwe beleid {ekomen door het inventariseren van noemde hij het openstellen van win- Het evenementenoverzicht van de .'venementen die in Zeeland en wijde kels in de avonduren en op zondag als jeugd- en recreatieraad is gebundeld Jmtrek ibijvoorbeeld ook in Vlaande- voorwaarde om Vlissingen aantrekke ren) gehouden worden. Op die manier lljker te maken voor het toeristische jan voorkomen worden dat belangrij- publiek. Jee evenementen elkaar beconcurre- De acquisitiewerkgroep is ook bezig maandelijkse rubrieken is onaerge- Alle organiserende instanties studie te verrichten naar de opzet van bracht Dit eerste concept wordt in èunnen gebruik maken van deze ge- een advertentiecampagne en er wordt januari gevolgd door een meer uitge gevens die door de jeugd- en recreatie- bekeken of hotels arrangementen lad verzameld worden Dit deelde de kunnen aanbieden die de verblijfstoe- inctionans van deze raad 'Jan Ja- rist buiten het hoogseizoen naar Vlis- )obs in de vergadering van dinsdag singen kunnen lokken Deze aktivitei- jnee Filosofie achter dit werkstuk is ten moeten naar het oordeel van de Be overtuiging dat het dagtoensme jeugd- en recreatieraad voor meer ken voor hun aktiviteiten. jlleen bevorderd kan worden wanneer jaren gepland worden. Men denkt, feat wordt gekoppeld aan evenemen- een evaluatie na vijf jaar. daar het ..Op dat gebied is Vlissingen effect van de inspanningen niet eerder dan na drie jaar verwacht mag wor den. Het werk van de acquisitiewerk groep is een doorbreking van het tot voor kort gevolgde principe dat het toeristisch beleid los van het recrea- tiebeleid moest staan. Het eerste werd uitsluitend als een zaak van de VW gezien. Binnen de acquisitiewerk- howband Juliana üddelburg in twee korpsen gesplitst tot een handig boekje waarin alles wat voor 1984 op het programma staat voorzover dat nu bekend is in breide versie, waama in april de defi nitieve evenementenkalender zal ver schijnen. Het is de bedoeling dat belanghebbenden deze zullen gebrui ken om een gunstige datum te prik- Equipe De Bruyne clubkampioen MAC de Zeeuwen ÜDDELBURG - De Showband Julia- groep is een koppeling tot stand ge- ia in Middelburg heeft zich gesplitst n twee afzonderlijke korpsen. Het howgedeelte van het Middelburgse nuziekgezelschap zal voortaan ope- eren onder de naam Juliana's Drum- Buglccorps; het andere deel Handwerk ten bate MIDDELBURG De clubrit van MAC De Zeeuwen heeft een overwin ning opgeleverd voor het echtpaar De Bruijne uit Krabbendijke. Zonder een fout kwamen zij aan de finish en haalde daardoor de kampioenstitel van de Zeeuwen in de A-klas. De uitzetters Maree en Winterkamp, hadden de deelnemers een prima rit oorgeschoteld. In de B-klas ging de van kapel Middelburg MIDDELBURG - De hervormde vrou- fuliana zal Juliana's Blaasorkest wengroep Zuiderwijk in Middelburg overwinning naar het echtpaar Fop- ;aan heten. Het jeugdorkest Johan houdt vrijdag 4 november een hand- pes uit Zierikzee, dat reeds clubkam- riso blijft onder de eigen naam op werkmiddag en -avond in de recrea- pioen in de B-klas was. Foppes be- czelfde wijze als voorheen functio- tiezaal van De Rustenburg aan de haalde hiermee de' vierde ritoverwin- eren. Vrijlandstraat 28 in Middelburg. Tij- ning in het kampioenschap, otde splitsing en de nieuwe naamge- dens de bijeenkomst, die duurt van uitslag A-klas ie de Bruijne. Krabbendij- ing werd al in augustus van dit jaar 15.00 tot 21.00 uur. zijn niet alleen ke:2A van Dijke. St.-Philipsland; 3 A. van esloten De korpsen presenteren zich handwerken, maar ook andere ge- Loo Kapelle. 4 A Deegens, Middelburg; 5 3. ■pde vrijdagen 4, 11 en 18 november schenken te koop. Ook kan worden Hrnge, Middelburg. B-klas 1 j. Foppes. jdens een drietal showavonden in de deelgenomen aan een loterij en zijn ^lertteee. 2 P Ruk. Ovezande: 31 mej jüddelburgse Schouwburg aan het koffie en oliebollen verkrijgbaar De gggid''SkmplofSÏU-kl.fr c «bliek Dit gebeurt; vanaf half acht s opbrengst is bestemd voor de uit.brei- de Bruyne krabbendijke. 2 A. Deegens vonds. De showavonden staan in het ding van de Thomaskapel, die mo- Middelburg, 3 A. iken van het vijftigjarig bestaan van menteel in volle gang is. uliana. uliana's Drum- en Buglecorps houdt ch voornamelijk bezig met Ameri- aanse showelementen, die volgens et bestuur van Juliana vooral bij de iugdige leden zeer in de smaak val- en. Juliana's Blaasorkest zal zich in loofdzaak toeleggen op concert- en Tijdens de showavonden an het publiek kennis maken met de lieuwe opzet van de groepen. Tevens al echter het gezamenlijk musiceren /an de drie elementen van Juliana op VLISSINGEN Dc Vlis- jiet programma staan. Ook treedt dan singse gemeentepolitie jen majorettengroep. samengesteld heeft dinsdag de 31-jari- .iut oud-leden van het eerste majoret- gc A. L. J. M. uit Oost- Jjenpeloton, op Souburg aangehouden -ÏMet ingang van het komend jaar zal voor oplichting van een Juliana's Drum en Buglecorps zich in verzekeringsmaat- éen nieuwe uniformering vertonen, schappij. Hij heeft in- iïvamon middels bekend brand pAdlIlcll hebben gesticht in de DOSTKAPELLE - Aan de rijksuni- schuur van zijn woning, tersiteit in Utrecht slaagde voor het een aanhangwagen te Kanaal door Walcheren stelveen In februari te hebben laten rijden, stichtte hij brand in de schuur bij zijn eigen ning, waardoor hij geld van de verzekering kon innen Tenslotte liet hij in juli een bestelauto te aan*to'en'hi]*zich'ap''hët Middelburg in het Ka- politiebureau bevond "aal 5°or Walcheren rij- den door twee andere Na verhoor bekende hij betrokkenen en pro- i januari van dit jaar de beerde hij daarna ook auto wordt daag (woensdag) uit het water getakeld. De politie hield de man loctoraal examen sociale geografie hebben verduisterd en aanhangwagen te heb- hiervoor het verzeke- tan Minderhoud uit Oostkapelle. bestelauto in het ben verduisterd m Am- ringsgeld op te strijken rHFATER BURF.AU PRESENTEERT PROGRAMMA JOES De 'Uit-verkoopdag' die Uit n Goes in samenwerking met Thca- erbureau Uit in Zeeland dinsdag leeft gehouden, is voor de organisa- ie boven verwachting verlopen. Di eet na het begin om 11.00 uur vorm- le zich in de Prins van Oranje in Soes een lange rij belangstellenden. "De drukte bleef aanhouden tot diep niddag en zorgde voor een omzet van enkele duizenden guldens aan kaartverkoop. Het kindertheater Dodd boekte met het stuk 'Karius en Baktus' pok suc ces: ongeveer driehonderd kinderen toonden hiervoor belangstelling. De aanvankelijk geplande Herman Heij- ermans-tentoonstelling kwam wegens organisatorische moeilijkheden te vervallen. Hiervoor in de plaats was er een permanente diavoorstelling en videovertoningen over popmuziek en poppentheater Jan de la Mar. de directeur van Uit in Zeeland, en Ge rard van Rossurn. de voorzitter van Uit in Goes, verklaarden na afloop 'ontzettend tevreden' te zijn. Zij den ken erover om volgend jaar eenzelfde manifestatie op touw te zetten Het zomerprogramma voor Vlissingen blijkt voor een belangrijk deel in het teken van het loodswezen te staan met de viering van net honderdjarig jubileum van de Vereniging Neder landse Loodsen Sociëteit, het 25-jarig jubileum van de loodsensportvereni gingen en het 12.5-jarig jubileum van het Scheldeloodsenkoor Daarnaast staan verschillende evenementen ge boekt ter gelegenheid van de officiële afsluiting van de boulevardwerken Verder viert de NV Haven van Vlis singen haar 50-jarig bestaan en het Contact Oud Mariniers Zeeland een 15-jarig jubileum. Het evenementen overzicht is een proef van de jcugd- en recreatieraad, die hij succes her haald zal worden Prijsuitreiking ballonvvedstrijd KOUDEKERKE - In het kantoor van de Verenigde Spaarbank in Koude- kerke werden de prijzen uitgereikt van de ballonwedstrijd, die zaterdag 17 september werd gehouden ter ere van de opening van dit kantoor. Zo n 200 jeugdige Koudekerkenaren lieten een ballon op vanaf het Dorpsplein. De meeste kwamen toch wel zo'n honderd kilometer ver. maar de eerste prijs ging naar Angela Ots. wier bal lon in Cochem (BRD) werd gevonden De tweede prijs was voor Stephanie Huibregtse. omdat haar ballon in Bat- tice in de Belgische Ardennen terecht kwam De vindplaats Geleen leverde Christiaan Kloosterman de derde prijs op. Alle kinderen van wie de ballon terug werd gevonden kregen een attentie De prijzen werden uitge reikt door kantoorbeheerder J. van de Broeke. Korting op budget recreatieraad in Vlissingen valt mee VLISSINGEN - De begroting van de jeugd- cn recreatieraad van Vlissin gen voor het komende jaar is maar in geringe mate door het snoeimes van de bezuinigingen getroffen. Waar het budget voor 1983 in vergelijking met voorgaande jaren bijna werd gehal veerd, hoefde er deze keer maar een bedrag van 2500 gulden te worden ingeleverd: 1000 gulden op de post stimulering en begeleiding en 1500 gulden voor deskundigheidsbevorde ring. Deze korting werd wel met enige spijt ontvangen, maar over het algemeen overheerste toch een gevoel van op luchting dat het budget overigens onaangetast bleef. ,,Wij ervaren dit als een blijk van waardering van de kant van het gemeentebestuur voor het werd dat door ons wordt verricht", stelde voorzitter R. J. Suurmond vast Binnen de jeugd- en recreatieraad werd een aanzienlijke bezuiniging be reikt door de vergaderstukken voor de leden niet meer per post rond te sturen. Voortaan krijgen zij alleen een vrij uitvoerige agenda, waarna zij zelf de stukken uit hun postvakje in Bacil- ten Komme kunnen halen. Niemand van de leden had bezwaar tegen deze nieuwe werkwijze. Lezing Ko de Korte in Oostkapelle over Groenland OOSTKAPELLE - De bioloog Ko de Korte houdt donderdag 3 november een lezing over Groenland in Oostka pelle. Dat zal gebeuren in de recrea tiezaal van Zeehospitium Zonneveld aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. aanvang 19.30 uur. Het gebodene wordt nader toegelicht met het vertonen van dia's en daarbij kome zaken aan de orde als Eski mo's, alvisseryacht. en zeevogels op Groen nd De lezing wordt gehouden op ini itief van de culturele raad Dornbu Oostkapelle. Poicerplay VEEL BEKENDE ARTIESTEN BIGGEKERKE - Het radiopro gramma Los Vast-Live van de NCRV komt zaterdag 12 november naar Biggekerke. Een keur van Nederlandse artiesten treedt tus sen 12.00 cn 14.00 uur op in het live-programma: Boudewijn de Groot en zijn band, Powerplay en VOF de Kunst ('Suzanne') zijn de groepen die aan de uitzending mee werken. Verder zijn John Spencer, die oude songs uit de jaren zestig brengt, Lenny Kuhr en Corrie Ro llings in deze aflevering van Los Vast te beluisteren. Uiteraard zal ook Ome Joop niet ontbreken, de welbekende figuur uit de 'Dik Voormekaarshow'. De Kaasboer is bij die gelegenheid gratis toegankelijk Presentator/or ganisator Jan Rietman van het pro gramma adviseert de mensen die het spektakel willen bijwonen tijdig voor het opengaan van de deuren om 11.15 uur aanwezig te zijn. daar de ervaring leert dat Los Vast altijd een enorme publieke belangstelling trekt en het geen uitzondering is dat niet iedereen een plaatsje in de zaal kan vinden. 'Vol is vol' is het devies en dat betekent voor De Kaasboer dat er niet meer dan 3000 personen zullen worden toegelaten, omdat anders de enorme tennishal onleefbaar gaat worden Jan Rietman wijst daarbij op de tienduizend bezoekers die Los Vast deze zomer in de Rotterdamse Ahoyhal trok en het programma vanuit de Rai in Amsterdam waar het zelfs nog drukker was. Hoewel het gebeuren in Biggekerke iets kleinschaliger zal zijn, verwacht hij dat. het. daar toch ook een compleet feest gaat worden. Sinds de NCRV met dit. programma het land introk werd het een doorslaand succes. De luisterdichtheid is de drie miljoen inmiddels ruim gepasseerd. Men heeft ervoor gekozen niet alleen de grote bevolkingscentra aan te doen, maar ook 'diep het land in' te gaan. De keus valt dan altijd op kleine dorpen met grote zalen. De vrijdag voorafgaand aan de uitzending is een ploeg werkvolk al bezig om de podia en de geluidsap paratuur op te bouwen, die met drie grote vrachtwagens aange voerd worden. Tijdens de uitzen ding zullen er, de plaatselijke hulp krachten meegerekend, rond de 175 mensen in touw zijn om het evene ment naar behoren te laten verlo pen. VLISSINGEN - De gesubsidieerde muziekverenigingen binnen de ge meente Vlissingen zouden - evenals dit vroeger het geval was - weer verplicht moeten worden gratis me dewerking te verlenen aan bepaalde festiviteiten, met name koninginne dag en Sinterklaas. Dat is de mening van de jeugd- en recreatieraad van Vlissingen. Hiervan zal het gemeen tebestuur middels een brief in kennis gesteld worden, zo werd dinsdag in de vergadering van die raad beslo ten. Voor hun optredens op genoemde feestdagen ontvangen de muziekver enigingen samen een bedrag van rond de 6000 gulden van tiet Vlissings Akti viteiten Fonds en het Comité Organi satie Feestelijkheden, die dit op hun beurt weer uit. een gemeentelijke sub sidie moeten bekostigen. Het was sommige leden van de jeugd- en re creatieraad vooral in het verkeerde keelgat geschoten dat twee Vlissingse korpsen op die dagen buiten hun eigen gemeente hadden gemusiceerd, omdat ze daar een hogere vergoeding ontvingen De raad was unaniem van mening dat de verhoudingen in de loop der jaren een beetje zoek geraakt waren doordat de subsidies steeds hoger werden terwijl de verplichtin gen die er tegenover stonden juist verminderden De jeugd- en recreatie raad wil dat het gemeentebestuur dit in deze tijd van bezuinigingen gaat rechttrekken door de herinvoering van gratis muziekuitvoeringen. Rommelmarkt Lutemgroep Middelburg toch succes MIDDELBURG De rommelmarkt van de Lutemgroep in Middelburg heeft ruim achthonderd gulden opge bracht. om precies te zijn 802,40 gul den De markt dreigde in het honderd te lopen, doordat enkele dagen voor het gebeuren een deel van de voor raad tweede hands goederen die in een pakhuis was ondergebracht in vlammen opging. De scoutingleden kregen echter veel reacties van sym pathisanten. die in enkele dagen tijd nog een aantal goederen aandroegen. Mede door deze bijdragen kon de traditionele rommelmarkt van de Lu temgroep in de Graanbeurs op het Damplein zaterdagmorgen toch nog doorgaan De opbrengst van de ver koop dient als aanvulling van de groepskas Turnwedstrijden voor huisvrouwen MIDDELBURG Aan de huisvrou wenwedstrijden van de Zeeuwse Brabantse Turnkring, die zaterdag 5 november in de sporthal 'De Kruit- molen' te Middelburg worden gehou den, aanvang 13.30 uur, nemen 15 verenigingen met in totaal 28 wed- strijdgroepen deel. De wedstrijden bestaan uit een vier kamp met de volgende onderdelen ritmise oefening, laag brug, even- wichtsbalk en brugongelijk resp rin gen. Wedstrijd A met gewone oefenstof heeft zestien deelnemende groepen, wedstrijd B met moeilijke oefenstof zes en wedstrijd C met gemengde oefenstof eveneens zes. Na de wed strijd volgt een demonstratie ritmise en jazzoéfeningen. waaraan wordt deelgenomen door Udi Bergen op Zoom. Sparta Krabbedijke, Volhar ding Goes en Olympia Tholen. Met de massale uitvoering van de ritmise wedstrijdoefening door al deelnemen de huisvrouwen wordt de wedstrijd dag afgesloten. De organisatie is in handen van MTV'69 Middelburg. Wedstrijdleidster is mevrouw C. de Graaf-van Weele uit Krabbendijke Ringrijden in Westkapelle WESTKAPELLE - In de manege 'De Zandbooi' in Westkapelle wordt zater dag een onderlinge ringrijwedstrijd gehouden tussen de ringnjdersvereni- gingen van Zoutelande en Westkapel le De wedstrijd begint om 10 00 uur &ef kindertheater Dodd met Karius en Baktus op de planken tijdens de Uit-verkoopdag in Goes mededelingten) Commissie Gemeentewerken Openbare vergadering met spreekrecht op maandag 7 november om 19.30 uur in het stadhuis Onder meer worden behandeld Verkoop perceel grond aan de Kousteense- dijk aan Hermans Groep B V. Verkoop van perceel Verlengde Arnestem- weg aan B V De Schelde Verkoop pand Oude Vhssmgseweg I. Verkoop van perceel Arnestemweg aan de Staat der Nederlanden Verkoop grond aan Vreedenburg en Vluch- tenburgstraat aan Woningbouwvereniging Middelburg Verkoop grond aan Oostperkweg aan B B L. Verkoop kavel Michaëlsdreef aan de heer Vink. Verlening visrecht in vijvers van Tooren- vliedt aan de heer Openneer Verhuur van percelen grond aan Achter de Kerk. Breeweg 8 en Ter Hogestraat 56. Secr de heer P. Meeusen i toestel 1301 Wanneer u tijdens de genoemde rergadcnng- <eni over één of meerdere van dc te behandelen ondencerpen uw mening wilt geven, kun: 11 gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissieseae- tar'isiesse op het stadhuis, tel. 01180-26251. Bij de commissiesecretanisiesse en het bureau voorlichting van de gemeente liggen de volledi ge agenda's met bijbehorende stukken voor u om in te zien Wegen wet Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat het besluit van de raad van die gemeente van 18 apnl 1983 tot het onttrek ken aan het. openbaar verkeer van het parkeer terrein van het Vlissings Bolwerk, door gedepu teerde staten van Zeeland is goedgekeurd bij besluit van 27 september 1983 onder no. 968 339 2e ard Dit besluit ligt ingaande 3 november december 1983 buiten de werkuren ter inzage 1983 tot en met 16 november 1983 ter gemeente- op zaterdagen van 10 00 uur tot 13 00 uur in de secretarie op de afdeling algemene zaken, bu- openbare bibliotheek. Molstraat 13 te Middel- reau bijzondere wetten (kamer 5' voor een ieder burg ter inzage Tot 3 december 1983 kan iedere Bij de stukken ligt een mededeling waar en belanghebbende tegen eerder genoemde beslis- wanneer een mondelinge toelichting kan wor- sing van gedeputeerde staten beroep instellen den verkregen. bu de kroon Het beroepschrift moet worden Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het ingediend bij de commissaris van de Koningin verlenen van de vergunningen kunnen bij b en in Zeeland. Sint-Pieterstraat 42 4331 EW Mid- w worden ingediend vanaf heden tot 3 decem- delburg ber 1983 De persoonlijke gegevens van degene die eer. bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, met bekend Hin,l0M.-0t gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, nu Kit I 11 tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden Ingevolge de hinderwet zijn vergunningen aan- ingediend gevraagd Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180- 1 tie heer L. Karentsen Veerseweg 113 te 4332 26251. toestel 413« kan tot26 november 1983 een BD Middelburg voor het oprichten en in openbare zitting worden gehouden waarop werking hebben van een gemengd land- mondelinge bezwaren naar voren kunnen wor- bouu bednjl op het perceel Veerseweg 113 den gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal te Middelburg, kadastraal bekend gemeente worden gegeven tot een gedachtenwisseling Middelburg, sectie F. nummer 2731. De aandacht wordt er op gevestigd dat degenen 2 de heer g j Schmitz. Koordweg 355 te die gebruik hebben gemaakt van cén of meer Middelburg voor een reparatieserkplaats van genoemde mogelijkheden tot het indienen op liet perceel Noordweg 355 te Middelburg van bezwaren en degenen die aantonen daartoe kadastraal bekend gemeente Middelburg, redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later sektie T nummer 1134 (het betreft hier een beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de aanvraag een nieuwe, de gehele inrichting genomen beschikkingen omvattende vergunning' Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder re K°op bij inschrijvingen een voorschriften Vanaf heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken woonwagen alsmede de ontwerp beschikkingen elke werk- io x 3 4 m Te bezichtieen na tel afsnraak dag ai, 8 30 uu. tol 12 00 uur en an 14 00 uur ,0118oT-27751 Jt °fj'cn"ee" na tel tot 16 30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noord straat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikkingen op de aanvragen Genoemde aanvragen met de daarop betrek king hebbende stukken en de ontwerp-beschik- kingen liggen eveneens vanaf heden tot 3 ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGS RUBRIEK DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 39