Schraalhans keukenmeester voor maaltijden bejaarden Groot krachtverschil in topwedstrijd zaalvoetbal Energiebedrijf van Middelburg zonder probleem naar PZEM ErSFs "I KLEINERE PORTIES VAN TAFELTJEDEK-JE Gemeenschapsruimte Naereboutschool m Vlissingen geopend Vlissingse wethouder opent expositie tegen fascisme DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 PZC/streek 16 £i VLISSINGEN- Het dagelijks bestuur van de 'Stichting Welzijn voor Ouderen' in Vlissingen stelt voor de porties van de warme-maaltijd-voorziening 'Tafeltje-Dek-Je' te verkleinen om zodoende te maaltijdprijs met 1,75 gulden te kunnen verlagen. Dit komt vandaag, dinsdag, ter sprake tijdens de algemene bestuursvergadering van de stichting die vanaf 19.30 wordt gehouden in het welzijnscentrum Bachten Komme. Hel dagelijks bestuur wil bovendien hei nagerecht afschaffen Dit levert een extra besparing op van 65 cent per maaltijd. Door een efficiënter in- koopbeleid kan nog eens vijftig cent per portie worden uitgespaard Het dagelijks bestuur zegt dat eén en ander zal leiden tot „een verlaging van het niveau van het huidige servi ce pakket Bevestiging van predikant in Serooskerke (W) SEROOSKERKE De heer G. Lang te Oegstgeest, die onlangs een beroep aannam naar de Hervormde Genteen- te in Serooskerke, zal op zondag 4 december in de Hervormde Kerk al daar in het ambt worden bevestigd door ds. H. E. G. Reefhuis te 's- Gravenhage-Loosduinen en daarna intrede doen. De dienst begint om 14.30 uur. De heer De Lang werd 26 augustus 1954 te 's-Gravenhage geboren, be zocht het eerste Vrijzinnige Christelij ke Lyceum en studeerde aan de Rijks universiteit te Leiden Hij was var 1980 tot 1982 werkzaam als leraai godsdienst. Zaalvoetbal in Vlissingen VLISSINGEN - In de eerste klasse van het Vlissingse zaalvoetbal kwam het team van BW 1 net met de hakken over de sloot door een kleine 4-3 overwinning op de ploeg van Provinciale Zeeland 1. De laagst ge klasseerde ploeg in deze klasse Markt Boys 1 bracht Vlissingen 1 een ver rassende en een gevoelige 8-3 neder laag toe. waardoor Markt Boys 1 twee winstpunten binnenhaalde, welke zij hard nodig hebben. Mento 1 kon in de derde klas niet tot de volle winst komen in zijn wedstrijd tegen PGV 2, het moest genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel Zeêr verrassend won het laagst geklasseer de VPS 1 met maar liefst 11-0 van Pechiney 1 TCV 1 had geen enkele moeite met de middenmoter SKA 1 •het won met 8-1. Door met 2-1 te verliezen van Meulenberg 1 verloor De Belt 1 de aansluiting met de koploper. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 2 november is: sporthal Baskensburg PZEM 2 - Walcheren 1. Uiterton 1-Schinkel Assurantie 2. Warme Bakker Grent 1 - PZEM 1. PVS 1 - Schinkel Assurantie 1. Sport Style Sinke 1 Astoria ZOF 1 Roovers Sport 'l - VW Audi Poppe 1 liet wedstrijdprogramma voor donderdag sporthal Souburg FC Hertel 2- SSVW 1 Uiterton 2 - RCS 1. De Stoof 1 - Hoechst Boys 1: Haven van Vlissingen - Douane Vlissingen 1 PVS 2 - BW 2. PZEM I - VPS 1 (beken Sporthal Zeevaartschool TCV 1 Meulenberg VPS 1 SKA 1 PGV 2 Pechiney 1 GVBK 3- Mcnto 1 Cursussen voor werklozen in VOC De Piek VLISSINGEN - In het Vltssmgse Ontspannings Centrum De Piek be ginnen twee cursussen voor werklo zen. Woensdag 2 november begint de cursus fotografie. Deze omvat 8 tot 10 bijeenkomsten en staat onder leiding van een student aan de foto-vak school De aanvangstijden zijn 10 00 en 14.00 uur De cursus theatertech niek, die woensdag 9 november van start gaat, behandelt vooral de prakti sche kant, zoals podiumvullingen bij theater en muziek, faciliteiten en film voorstellinggen. Ook komt het onder werp video-opnamen aan bod. De aanvangstijd is 14.00 uur. Beide cur sussen zijn gratis toegankelijk voor werklozen en schoolverlaters. Basketbaltoernooi Een maaltijd van 'Tafeltje Dekje' kost momenteel 11.50 gulden Veel oude ren eten voor dit bedrag twee dagen Men wil de maaltijden nu terugbren gen tot zogenaamde eendagsmaaltij- den van 8.60 gulden. Voor sommige eters betekent dat dus een kostenver- zwaring. stelt het dagelijks bestuur van de stichting. Andere pogingen om de pnjs te drukken zijn mislukt. Een goed sluitende organisatie van vrijwil ligers bleek met mogelijk. Subsidie De Algemene Bond voor Ouderen (AN'BO) en de Protestants Christelij ke Ouderen Bond (PC'OBi hebben enige tijd geleden om verlaging van de maaltijdprijs gevraagd. Het stich tingsbestuur is daarop met een rap port gekomen waarin de resultaten van een financieel onderzoek zijn vastgelegd. De stichting wil er' met klem op aandringen bij het Vlissingse gemeen tebestuur weer subsidie te verlenen aan 'Tafeltje Dek Je' Tot en met 1982 legde de gemeente een gulden per Controle illegaal roden aardappelen op deel Walcheren VfeERE - De groep Veere van de rijkspolitie houdt een controle op het illegaal rooien van aardappelen Steeds vaker komt het volgens een politiewoordvoerder voor, dat 'aard- appelrapers' niet meer wachten tot de landbouwer de aardappelen heeft ge rooid, maar hem een slag voor willen zijn door de 'piepers' zelf uit de grond t.e halen. Tot nu toe volstond de rijkspolitie met het geven van waar r OppCIlCXpOSltlC schuwingen. maaltijd bij op het nadelig saldo Dit jaar werd de financiële steun opge zegd in verband met bezuinigingen. De opstellers van het rapport „Hoe wel er moet worden bezuinigd in welzijnsland' menen wij dat de be hoefte aan een warme maaltijd tot de meest primaire levensbehoeften be hoort." Behalve verkleining van de maaltij den ziet het bestuur van de stichting als mogelijke kostprijsverlaging de instelling van een nieuw systeem om meer bejaarden bij 'Tafeltje-Dek-Je' te betrekken Naast medische rede nen zouden sociale gronden een rol moeten spelen. Daarbij kunnen bij voorbeeld bejaardenzorg en het kruis werk advies uitbrengen zon der in schakeling van een arts. Op de vergadering van vandaag wor den verder nieuwe bestuursverkie zingen gehouden. Voorzitter van de stichting, de heer W. de Wolf lreedt af en is niet herkiesbaar. De Vlissingse raad heeft in zijn plaats de heer J. Verkerk benoemd De heren F.J.A. Walrave en A. van de Nouland zijn evenmin herkiesbaar. VLISSINGEN De Frans Naereboutschool in Vlissingen beschikt, als laatste van alle lagere scholen in de gemeente, nu ook over een gemeenschapsruimte. Bij de ernaast gelegen Ichtusschool werd vorige week eveneens een dergelijke voorziening zonder officieel vertoon in gebruik genomen. Onderwijswethouder ing G. J. A. M. Adan. die in de Frans Naereboutschool de opening verrichtte, noemde zo'n gemeen schapsruimte onderwijskundig een bittere noodzaak. De ruimte zal gebruikt worden als bibliotheek, documentatiecentrum en televisielokaal Verder zal het onderwijs aan anderstaligen er ge geven worden en het is de bedoe ling dat er in het kader van de komende integratie met de kleuter school 'Het Mezennest' al gezamen lijke activiteiten van de kleuters en de eerste en tweede klas van de lagere school gaan plaatsvinden. De verbouwing van twee lokalen tot gemeenschapsruimte loopt vooruit op een algeheel verbou wingsplan, waarbij het hele ge bouw van de Frans Naerebout school tot basisschool voor vier- tot twaalfjarigen zal worden ingericht. Wethouder Adan deelde mee dat- het leerlingenaantal van deze school volgens de huidige prognose rond de 130 komt te liggen. Hij sprak de hoop uit dat het resteren de deel van de verbouwing ook binnen afzienbare tijd gerealiseerd zal kunnen worden ..Maar voorlo pig is dit al con giuw, vc<wcw;uiig aldus mg Adan Overigens is het gemeentebestuur bij de uitvoering van het bouwplan wat al te voortvarend te werk ge gaan. Omdat het geld ervoor be schikbaar was werden de werk zaamheden begonnen, voordat het fiat, van het ministerie en de inspec tie binnen was. Zo kon het gebeu ren dat een ambtenaar uit Den Haag naar Vlissingen kwam om het plan te bespreken, terwijl de aanne mer al een flink eind op streek was met het werk. Nu is het wachten nog op de toestemming om het benodigde meubilair aan te schaf fen. Wethouder Adan kreeg als dank voor ziin inspanningen voor de Frans Naereboutschool namens het personeel een videoband van de viering van het honderdjarig bestaan van de school aangeboden. De oudercommissie schonk de school een televisietoestel, dat een plaats kreeg in de nieuwe ruimte in Middelburg MIDDELBURG - Bij Antiquite's De Witte aan de Vlasmarkt in Middel burg zijn vanaf 1 tot en met 25 november poppen te zien van Greet Hoogland uit Eindhoven. Belangstel lenden kunnen terecht van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 18 uur. Het werk omvat voornamelijk 'vrou wen'. uitgedost in volumineuze jurken met wijde mouwen, dat alles gemaakt van een fijne Britse kleisoort die ui terst dun verwerkt kan worden. De structuur van de kleding wordt inge drukt in de nog natte klei Na droging worden de poppen gebakken en na afkoeling ingekleurd Het laatste ge beurt met onderglazuur of oxydes. Daarover gaat een transparante gla zuur en dan wordt de pop nog een keer gebakken. Door het indrukken van een kantpatroon en het gebrui ken van pasteltinten krijgen de plas tieken hun uiteindelijke aanzien. Bowling-uitslagen Middelburgse bond MIDDELBURG De Bowlingbond Middelburg speelde weer enkele lea gues. De leiders, World of Tenpin en Golden Arrow, behielden ondanks verlies toch hun leiderspositie. Do uitslagen dinsdagavond Steakhouse De Tamboer - 't Spinncnwiol 0-4, t Koper Galjoen - De Kiuitmolcn 0-4. World o( Tenpin - Pampa S.H 1-3, Pedicure t Voetje Auto Ronton 3 1 Stand 1 World ef Tenpin 2 't Voetje 3 t Spinnenw:el. 4 De Krjitniolen 5 De Tamboer Woensdagavond Kas B V geen tegen stander 4 0 De Blauwe Winkel De Meule- nucrs 4 0 Golden Arrow Finse Winkeltje ,0-4, The Flying Pms HSS Roland 3-1 Stand 1 Golden Arrow. 2 Finse Winkeltje 3 The Flying Pins. 4 Kas B V 5 Haarstudio Roland De stand bij de jeugdleague is na vier speeldagen bq de jongens 1 Erik Wage- naar. 2 Stephan v Gooi J Marco Dirksen 4 Edwin Milhous 3 Patrick Visser 6 Leo Kteboom Bij de meisjes 1 Diane Lukas 2 Mananne Verhelst. 3 Lee Chun v d Have. 4 Petra Kieboom 5 Wendy Wondcrgem Voorzitter van de buurtvereniging 'Van Duyvenvoorde'J. van Esch, biedt wethouder D. J. P Bruinooge (rechts), een boek aan. OOST-SOUBURG- De Vlissingse wethouder van welzijn D. J. Bruinooge (pvdal heeft maandagmiddag de tentoonstelling tegen fascisme en rascisme geopend in de openbare bibliotheek in Oost- Souburg. De expositie is opgezet door de anti-fascisme racisme- werkgroep van de buurtvereniging 'Van Duivenvoorde' en geeft een overzicht van de opkomst, het dagelijkse leven en de gevolgen van het Derde Rijk van Adolf Hitier Verder is er een stand ingericht met boeken die de strijd tegen het fascisme beschrijven. begane grond gehouden BU de De heer Bruinooge wees in zijn openingswoorden op een sluime rende terugkomst van het fascis me ..Ook in Nederland ontkomen we er niet aan En ook in Vlissingen niet. Het idee dat in de Vlissingse" raad een Centrumpartij zou ko men, vervult mi met schrik," aldus de wethouder Voorzitter van de buurtvereniging, de heer J van Esch zei dat rassendiscriminatie niet alleen een politiek onderwerp is „Het is iets wat iedereen in de buurt aangaat. Ook in onze buurt merk e in onderlinge discussies dat het rascisme weer opkomt. De voe dingsbodem is echter gelegen in de econoische situatie", aldus de heer Van Esch Hij bood de wethouder een boek aan van een Zaanse amb tenaar die zijn ervaringen uit de Tweede Wereldoorlog heeft vastge legd. De tentoonstelling wordt op de expositie is foto-materiaal gebruikt van de Anne Frank Stichting. „Ik hoop dat iedereen zich bij het zien van de beelden een moment zal bezinnen." aldus wethouder Brui nooge De tentoonstelling duurt tot maandag 7 november Buurtvereniging 'Van Duyvenvoor de' houdt donderdag 4 november verder nog een manifestatie tegen fascisme en racisme in 'De Zwaan' te Oost-Souburg. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, komen het koor 'De Grootste Mond' uit Til burg, spreker Liem van het komi- tee Indonesië, 'De Hartelike Groe ten' uit Middelbeers. de Zuid-Afri kaanse verzetstrijder James Madh- lope Phillips, de voorzitter van Ver enigd Verzet, Siem Korper en de avond wordt afgesloten met een optreden van Diskus uit Rotter dam Verwig zoekactie naaZ explosie ven in Amemdden E ARNEMUIDEN - De explosievenoRC ruimingsplocg van de Koninklijkjoi Marine uit Den Helder is begonne|Ui met het tweede deel van de groo^ai scheepse zoekactie bij Arnemuidenje In drie dagen tijd heeft de uit zeve man bestaande ploeg al een 1'osfoMt granaat, een mortierstaaf en tweja; brisantgranaten gevonden en oiafg schadelijk gemaakt. Het waperttuijai stamt uit de tweede wereldoorlog."ar Afgelopen voorjaar is de operatie bi gonnen Toen vonden de marineme sen al een groot aantal explosieven t— het gebied dat wordt begrensd doo_ de spoorlijn Vlissingen-RoosendadV en de Muidenweg, die langs de boopJ den van het Veerse Meer loopt. D actie werd opgeschort, toen de iano— bouwers hun gronden weer nodig had I den voor het verbouwen van gewai I sen. Nu de suikerbietenoogst voor eei I groot deel achter de rug is, kan met d I zoekactie worden voortgezet. J Tot de grote schoonmaakactie wen besloten, toen eind '82 binnen enkeli weken twee grote vliegtuigbommen u het bewuste gebied werden gevondet Het gebied ten noord-oosten van A^ nemuiden was in de oorlog van grool strategisch belang. Rond de daar ge legen Sloedam is toen felle strij! geleverd, waarvan de wapenvondstei van nu nog getuigen. De actie kost de gemeente Arnemui den geen cent. De kosten van dK, opruiming worden volledig door h<L_ rijk vergoed. CDA Vrouwenberaad El Middelburg bijeen la MIDDELBURG - De afdeling Middc|9 burg van het CDA Vrouwenberaat, komt morgen, woensdag bijeen in dr Oranje Nassau-MAVO (ingang Sporte laan) in Middelburg. yja Het hoofd van de recherche van d,0 Middelburgse gemeentepolitie. (ij Priester, praat over 'zedelijkheidswe(ta geving Aan de orde komen ond^a meer verkrachting, porno en inces'^e Deze organisatie meent, dat dez,e( strafbare feiten juist veel vrouwe}ei aangaan. De bijeenkomst begint oq_ acht uur. m Sectie beeldende jy kunst Vlissingse culturele raad bijeen VLISSINGEN- De sectie Beeldendrjr Kunst van de Vlissingse Culturell* Raad vergadert woensdag 2 novemfll ber over de vervanging van de kunan stcnares Hilda van Sumere door Paus c van Rafelghem voor de tentoonsteboi ling in Bellamy 19. Hilda van Sumertla valt door ziekte uit de programmeaa ring en de opengevallen tentoonstelen lingsperiode dient te worden opgon vuld. De vergadering begint om 19.3tei uur in Bachten Komme. na De tekst op de naamplaat van heipi windorgel bij de toegang op de Nollen dijk komt eveneens ter sprake. Verdela Wordt verslag gedaan van de voorgdcl stelde bezuinigingen bij de begrotinjwi '84 van de culturele raad 5cl fei "'ijl MIDDELBURG Hooizolder heeft de topper in de Walcherse hoofdklas zaalvoetbal tegen Sport Stijl Sinke niet groot verschil (12-2) gewonnen. Tot aan de rust kon Sport Stijl Sinke het tempo nog bijhouden, er was toen nog maar een 2-0 achterstand, maar daarna barstte het Hooizolder-geweld los. De vele toeschouwers, die naar sporthal Nassaulaan waren gekomen, kregen in de tweede 25 minuten maar liefst twaalf doelpunten te zien: tien van Hooizolder en twee van de Sport Stijl-ploeg. Hooizolder werd meer dan verdiend aanvoerder van de ranglijst. mytylschool in Oostkapelle OOSTKAPELLE In de gymnastiek zaal van het kmderrevalidatiecen trum Zonneveld in Oostkapelle werd het jaarlijkse schoolbasketbaltoer- nooi gehouden. Deelnemers waren de christelijke en de openbare lagere scholen van Oostkapelle, de huis houdschool uit hetzelfde dorp. de Dia conieschool uit Aagtekerke. de christelijke en de openbare lagere scholen uit Domburg en een lagere school uit Amemuiden De jongens van de openbare lagere school Dom burg sleepten de eerste prijs in de wacht Tweede en derde werden res pectievelijk de meisjes van de huis houdschool uit Oostkapelle en de jongens van de openbare lagere school Oostkapelle In december wordt in de sporthal van Oostkapelle de return gespeeld De organisatie van het afgelopen toernooi was in handen van de leraressen bewegings leer van de mytylschool, mevrouw I de Looff en mevrouw R. Kruyk. NCVB Nieuw- en Sint Joosland NIEUW- EN SINT-JOOSLAND De afdeling Nieuw- en Sint-Joosland van de NCVB komt morgen, woensdag bijeen in het Dorpshuis in Nieuw- en Sint Joosland. Een fabrikant van rijst- tafelprodukten geeft een demonstra tie. Ook de afdeling Amemuiden van de NCVB is voor deze bijeenkomst, die om kwart voor acht begint, uitge nodigd. Roovers Sport won met 3-0 van Asto riaZOF en komt op de derde plaats achter Sport Stijl Sinke. De ploeg van Audi Poppe zegevierde met 4-0 over Blauw Wit en Maartense Tapijt blijft de rode lantaarn dragen door de 6-3 nederlaag tegen FC Hertel. Amgas blijft aan de leiding in de overgangsklas De koploper stuurde VPV met een 7-2 nederlaag naar huis. PZEM won van PVS en staat met één punt minder op een goede tweede plaats. WB Grent doet het goed en zegevierde met 4-1 over Schinkel As surantiën Veldzicht, dat nog steeds met blessures kampt, verloor van Dauwendaele. 3-2 Hoofdklas Hooizolder - Sport Stijl Sinke 12-2: Een doelpuntrijke wedstrijd en een voortreffelijk draaiend Hooizolder Vooral Taco van den Velde en John Tahapary blonken uit Zij zorgden voor een 2-0 ruststand Maar in het tweede deel brak het geweld pas echt los De Hooizolder-aanval liep als een trein en binnen de kortste keren keek Sport Stijl Sinke tegen een 7-0 achter stand aan, voordat Gert Booij de eerste tegentreffer plaatste. Hooizol der bleef aanvallen en raakte daarna nog vijf maal de roos Wim Koster scoorde nog eenmaal voor de Sport-Stijl-ploeg. De Hooizol dertreffers waren van John Tahapary (4x). Taco van den Velde (3x), Jan Felius (2x). Julius Sohilait, Henk Wil- lense en Peter Huiszoon AstoriaZOF - Roovers Sporl 0-3: Een technisch beter Roovers Sport be haalde een verdiende zege op Astoria ZOF. Han Terwiel. had met goed keeperswerk een groot aandeel in de Roovers-winst. Piet Dingemanse be paalde de ruststand op 1-0 en Theo Marinusse en Leo Dingemanse maak ten er vervolgens 3-0 van. FC Hertel - Maartense Tapijt 6-3: Hertel was de betere ploeg en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. De pias vader geworden Paul Schipper nam drie Hertel-treffers voor zijn reke ning. John Livramento. Lion van Luijk en John Dane maakten het halve dozijn vol Voor Maartense scoorden Chris Mouth aan. Bram Gil de en Kees Vreeke. De ruststand was 3-1 voor Hertel. Blauw Wit - Audi Poppe 0-4: Met de rust keek Blauw Wit al tegen een 3-0 achterstand aan. door treffers van Huid Meerman. Adne van Huizen en een eigen doelpunt van Leo Flipse: een hard schot schampte via zijn been langs doelman Daan de Wolf. Ook na de rust kon Blauw Wit de technisch goede Audi-ploeg niet bedwingen Hans van de Rafelaar bepaalde de eindstand op 4-0. Overgangsklas Amgas - VPV 7-2: VOV kwam er nauwelijks aan te pas De Amgas- formatie speelde bijzonder knap. en had met de rust al een 4-0 voorsprong opgebouwd Jaap van Dalen had met vier treffers een groot aandeel in de Amgasoverwinning. Ook Rudie Tien pond. Wim van Welsum en Karei Janse scoorden voor Amgas De VPV- doelpunten waren van Jan Beije en Kees Koole. Dauwendaele - Veldzicht 3-2: Veld zicht moet nog steeds aantreden met een drietal reserves; toch had Dau wendaele veel moeite om de winst binnen te halen. In een gelijkopgaan- de strijd werd de gelukkigste ploeg winnaar De doelpunten van Dauwen daele kwamen van de voet van Anton Janse en Jacky Wijnands (2x). Wim Sabander maakte de twee tegengoals. PZEM - PVS 5-1: Een aantrekkelijke partij zaalvoetbal waarin PZEM de betere ploeg was. Twee doelpunten van Jan Schillemans en treffers van Henk Smit, Rob Vermeulen en Ko Feij brachten het totaal op vijf Ruud van Osselaar redde de eer voor PVS. De ruststand was 3-1. Schinkel Assurantiën - WB Grent 1-4: Frans de Kok en Jo van de Velde brachten een 2-0 voorsprong voor Grent op het scorebord Schinkel kwam terug via Ad Nijland (2-1) en dat bleek ook de enige treffer voor de assurantieploeg Grent scoorde nog tweemaal door Piet van de Bulck en Rein yan Boven De stand in de hoofdklas is Hooizolder 6 6 0 0 12 36- 4 Sporl Stijl Smke C 5 0 1 10 20-20 Roovers Sport 6 4 1 1 9 23-11 Audi Poppe 6 4 0 2 8 15-11 FC Hertel 6 2 1 3 5 19-23 FC Torna 6 2 1 3 5 17-24 BlauwWit 6 1 2 3 4 14 16 Brammetje Dump 7 2 1 4 4 22-31 AstoriaZOF 6 1 1 4 3 8-24 Maartense Tapijt 7 0 2 5 2 15-25 De stand in de overgangsklas is Amgas V 6 1 0 13 28- 7 PZEM 7 6 0 1 12 25- 6 WB Grent 7 4 1 2 9 30-23 VAW 6 2 3 1 7 13-15 FC Dauwendaele 7 2 2 3 6 14-18 PVS 6 2 1 3 5 11-16 Veldzicht 7 2 1 4 5 14-26 Schinkel Ass 6 0 3 3 3 16-23 RPM 6 114 3 14-14 VPV 7 115 3 12-25 Het wedstrijdprogramma is. woensdag 2 november, sporthal Baskensburg. Vlissin gen: overgangsklas. 79.50 uur WB Grent - PZEM. 20 30 uur PVS - Schinkel Assuran tiën. hoofdklas. 2110 uur Sport Stut Sinke - AstonoJZOF. 22 00 uur Roovers Sport - Audi Poppe. vrijdag 4 november, sporthal Nassaulaan. Middelburg, hoofdklas 20.00 uur Hooizolder - Blauw Wit. 20 50 uur Maartense Tapijt - Toma, sporthal Voor- borch. Middelburg, overgangsklas 19 50 uur RPM VAW MIDDELBURG - De Middelburgse gemeenteraad zal de overname van gemeentebedrijven door de PZEM niel blokkeren. Dat bleek maandag uit de reacties van diverse raadsle den tijdens een gezamenlijke verga dering van de commissies gemenele- bcdrijven en financien. Daarin werd lof toegezwaaid aan de delegatie die vanuit Middelburg aan de onderhandelingen met de PZEM heeft deelgenomen. De leden ir A. Krijgsman (VVD) en drs W. Ovaa (D'CC) betrokken in hun lof ook het optreden van wethouder G. B. Schoenmakers. Deze zal, wanneer de overdracht van het gemeentelijk energiebedrijf een feit is, een belang rijke portefeuille kwijt zijn. Directeur R. Meijer deed tijdens de vergadering mededelingen over het nader onderzoek naar de bodem verontreiniging op het terrein van de voormalige gasfabriek aan het Molen water Uit het nog niet gepubliceerde rapportn gemeentewerken en provin cie komt naar voren dat de woonhui zen in de buurt niet door de verontrei niging getroffen zijn. De besmette grond bevindt zich voor het grootste deel op het huidige bedrijfsterrein van gemeentebedrijven aan het Molenwa ter. Verder is een belendend parkeer terrein (de bodem eronder) aangetast. Met name de leden L. Kodde SGP) en drs W Ovaa iD'66) waren hierin blij kens hun vragen geïnteresseerd Uit de beantwoording van de heer Meiier kwam verder naar voren dat de PZEM binnen twee jaar een volledig rayon kantoor aan het Molenwater gereed wil hebben Zolang dat met het geval is kunnen Middelburgers die vragen hebben over eas water en elektriciteit Geslaagd MIDDELBURG - Nico Verhey. voor heen te Middelburg, slaagde aan de VU in Amsterdam met lof voor het doctoraal examen Nederlands recht NCVB Koudekerke KOUDEKERKE - De afdeling Koude kerke van de NCVB kwam bijeen onder leidjng van mevrouw Groot- jans-De Laat. Mevrouw Marinussen uit Middelburg sprak over volwaardi ge voeding uit het reformhuis. De volgende bijeenkomst is woensdag 16 november. Wim Kok spreekt in Oost-Souburg VLISSINGEN - FNV-federatievoor- zitter Wim Kok is de gastspreker op de donderdag 10 november te houden discussie-avond van de FNV-Vlissin- gen in gebouw De Zwaan in Oost- Souburg. De FNV-voorzitter wisselt met de le den van gedachten over het huidige regeringsbeleid en het antwoord van de FNV daarop De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. GEMEENTE VEERE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Veere brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn in alwijkmg van het ter plaatse geldende bestem mingsplan Zanddijk-Oost. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arukei 51). lid 8 van de Woningwet aan Projektbouw Zeeland B V te Terneuzen bouw vergunning te verlenen voor de bouw van 4 woningen met garages aan de Van Borselelaan te Veere. op de percelen, kadastraal bekend ge meente Veere. sectie E, nrs 491 en 492. Het bouwplan strijdt evenwel met het geldende bestemmingsplan omdat daarin slechts 2 wonin gen geprojecteerd zijn op de betreffende kavel. Het bouwplan zal wel passen in het. nog in voorbereiding zijnde nieuwe bestemmingsplan voor geheel Zanddijk. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen 14 dagen na dagtekening van deze bekendma king eventuele bezwaren schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders. Gedurende deze termijn ligt het bouwplan ter gemeentesecretarie, Kerkstraat 7 te Veere. voor een ieder ter inzage Veere, 1 november 1983. I K FOTO j\.ers0onl'\ I spraak. lvan rfpile 1-badsvs-l 1 00 m voor kwaUieits-l 1 teem vou' van I I vergrotingen f 1 d,aS' .rtft 1 VANAGFA terecht op het huidige onderkomeP van gemeentebedrijven aan de Dair^, Voor het zover is moet de grond op he^i terrein door de gemeente Middelburg schoon opgeleverd worden. Dat ge60 beurt ook op kosten van de Zeeuws?-*' hoofdstad. Uit opmerkingen van we^m houder Schoenmakers bleek dat Midc! delburg daarbij in de toekomst zee waarschijnlijk niet voor extra uitg™ ven komt te staan. In de overeen komst die de raad nu moet geodkeu ren met de PZEM is namelijk eet constructie bedacht die erop neei komt dat er maximaal 1,2 miljoer gulden beschikbaar komt voor hes opruimen van de vergiftigde grond Het leek Schoenmakers en zijn colle ga van financiën A. Bergshoeff on waarschijnlijk dat de opruimkoster dat bedrag te boven zullen gaan. Na vragen van mevrouw A. WesthofJ Hubee bleek uit opmerkingen vat directeur Meijer en wethoude; Schoenmakers dat er nog besprekini gen plaats vinden met de PZEM ove 1 de soepelheid waarmee betaalproblë men bij de klanten worden opgelost Gemeentebedrijven gaat in de prak tijk veel minder snel tot afsluiten vai energie-aanvoer over dan de PZEN doorgaans gewoon is. In ieder geva blijven de regelingen die met de Mid delburgse gemeentelijke social! dienst overeengekomen zijn voor hel oplossen van betalingsproblemen be staan, zo benadrukte directeur Meijet veescheermactiines slijpen verkoop reparatie 'HAUPTNER' specialist Slijperij Werkpl. Nederstr. 26 Middelburg winkel: Lange Delft 50 iedereen leest de krant altijd en overal. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16