roestemming nieuwbouw foor LHNO Oostkapelle Geïnspireerde uitvoering van Die Schöpfung Toch maar bloemen Excelsior Kloetinge blonk uit tijdens muziekconcours Concert Raven trok 500 rockers PZC/streek ERVANGING PAND TORENSTRAAT agenda 'Ons Genoegen' Vlissingen hield presentatiedag AANDAG 31 OKTOBER 1983 OMBURG - De minister van onderwijs heeft het bestuur van de christelijke school voor ger huishoudelijk en nijverheidsonderwijs (LNHO) toestemming gegeven om te starten met e bouw van een nieuwe school in Oostkapelle. Op het ogenblik is de school nog aan de orenstraat gevestigd, de nieuwe wordt gebouwd in het bestemmingsplan Halve Maan II in ostkapelle. Dit blijkt uit de voorstellen voor de vergadering van de Domburgse gemeente- lad die dinsdag 8 november wordt gehouden, aanvang 19.30 uur. grond waarop het schoolgebouw 1 verrijzen, was april dit jaar door de ad al verkocht aan de Zuidelijke indbouwmaatschappij (ZLM), die school bestuurt. Het perceel is hter nog niet bouwrijp gemaakt en en w stellen de raad voor om larvoor nu een krediet van 75 360 tlden beschikbaar te stellen. Voor- isteld wordt daarbij ook om uitvoe- ig van het karwei te gunnen aan fa Gedenkplaat bij windorgel wordt aangebracht i VLISSINGEN Woensdag 9 no vember wordt de bronzen ge denkplaat bij het windorgel op de Nolledijk in Vlissingen ge plaatst. Deze gedenkplaat is ge- goten in het atelier van Bert Ghysels in AalstiB) en heefl de volgende tekst: 'Wereldwindor- 'gel Vlissingen 24 juni 1983 Mass and Individual Moving' Een eerste poging van de Belgi sche bronsgieter, om de plaat te gieten bij de in gebruik neming van het windorgel ter plaatse, mislukte door de sterk wisselen de temperatuur. De gietvorm raakte daarbij beschadigd. Mo menteel wordt de mogelijkheid onderzocht om een meer infor matieve tekst aan te brengen bij de opgang naar de Nolledijk. Deze zal met name bedoeld zijn om de boulevard-wandelaars in te lichten over het windorgel. 1 waarbij ook de steun van bevol king. bedrijfsleven en gemeente bij de oprichting van het project wordt ebnadrukt. De plechtig heid begint om 15.00 uur. De Voogd in Gnjpskerke die als iaag- ste inschrijver uit de bus kwam bij de onderhandse aanbesteding De in schrijving lag nog 2850 gulden onder de raming voor het karwei. B en w vragen de raad om dat bedrag te bestemmen voor het vergroten van de Discussie-avond van Vrouwenbond FNV OOST-SOUBURG - De afdeling Sou burg van de Vrouwenbond FNV houdt dinsdag 1 november een discussiebij eenkomst over het landelijke actie- project 'vrouw en (on)zekerheid'. In de openbare lagere school De Grote Belt in Oost-Souburg begint om 19.45 uur een bijeenkomst waarbij de leden in kleine groepjes kunnen praten over onderwerpen als gelijkberechtiging, economische zelfstandigheid, of een basisinkomen voor bergmgscapaciteit van de riolering in het plan. Inmiddels heeft de ZLM bij het gemeentebestuur een bouwver gunning ingediend. Verder worden de voorstellen be sproken om aan de Dorpsstraat in Oostkapelle en in het gebouw van de gereformeerde kerk in dezelfde kern in totaal 24 woningen te bouwen. Zoals gemeld zijn deze voorstellen eerder al in de commissie financiën behandeld. De 24 woningen zullen overigens niet gelijktijdig gebouwd worden. Het contingent woningen dal de gemeente jaarlijks toegewezen krijgt van de rijksoverheid is daar voor namelijk niet toereikend. Dit jaar kan nog wel begonnen wor den met de eerste fase. Die behelst de verbouwing van de panden Dorp straat 58 en 60 tot zeven wooneenhe den en de nieuwbouw van vier kleine eensgezinswoningen en gestapelde flatwoningen De tweede fase is de verbouwing van de gereformeerde kerk en de consistorie tot negen wooneenheden en een grote eenge zinswoning Daarmee wordt op z'n vroegst eind 1984 begonnen. Expositie over fascisme Souburg OOST-SOUBURG - De Vlissingse wethouder D J P Bruinooge opent vanmiddag i maandag) om half twee een tentoonstelling over fascisme en racisme in de openbare bibliotheek in Oost-Souburg. De expositie, die uit gaat van de Anne Frank Stichting, is naar Souburg gehaald door de buurt vereniging Van Duijvenvoorde, in sa menwerking met de bibliotheek De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van de herdenking van de bevrijding van Vlissingen en is tot en met zaterdag te zien tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Melding UFO in Middelburg MIDDELBURG - In de Middel burgse wijk Dauwendaele is vo rige week donderdag omstreeks 17.40 uur een onbekend vliegend voorwerp waargenomen. Dit meldt het Ufologiseh studiecen trum Midden-Zeeland. Degene die het geval waarnam omschreef het als een opstaande staaf met in het midden een bol die langzaam in het rond draai de. Het object zou daarbij een goudachtig licht uitgestraald hebben De waarnemer heeft het object gedurende 10 minuten ge zien en afgaande op de grootte neemt het ufologiseh studiecen trum aan dat nog meer mensen het object is opgévallen. Deze worden verzocht contact op te nemen met het centrum op het adres Welzingestraat 4 (lel 01180-15580) iOES ziekenhuis De Bevelanden, 10-16.30 uur: uitzending Nomen üesclo. MIDDELBURG Gasthuis, 20-21 30 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN Bethesda Sint Jo- seph-ziekenhuis, 20-21,30 uur: uitzen ding Rawa Open Hof. 20 uur: lezing 'Biologische geneeswijze' door J. A. C Brons en S. (jsse FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actu eel I, 20 uur: Return of the Jedi, a l (jinem'Actueel II, 20 uur: Yab-Yum op stelten, 18 jr.: (Ünem'Actueel III, 20.30 uur: Sisters ifilmhga). GOES Grand, 20 uur: Blue Thun der. 12 jr. HULST De Koning van Engeland. 14.30 uur: The sound of love, 18 jr.: 20 ujir; Return of the Jcdi, a.l 20 uur: Brandende liefde, 16 jr., 20 uur Ator, 12 jr.; 20 uur: High road to China, a.l. ÓOSTBURG Ledel, 20 uur: Sex Society. 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Spa- cehunter. 12 jr.; 20 uur: Het huis bij het kerkhof, 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Porky II. 12 jr.. Alhambra II, 20 uur: Return of the Jedi, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL (Kinderigalerie Belleman. 10-lfi uur- tekeningen van Edwin Ken- lie (Lm 31,10). BRUINISSE Hal Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: 'Stille getuigen uit een koud verleden'. DOMBURG Biologisch Museum, 10-17 uur: 'De Natuur in Zeeland' en 'Bloemdijken in Zeeland'. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 h 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HEINKENSZAND DeStenge, 10-12 en 14-17 uur: 'Kijken naar landschap' (t-m 2 111 MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: foto's van Paul Citroen (Lm 4/11), Demerary, 9-17 uur: diverse ambach ten en exposities. Abdijcomplex, 10-17 uur: Forum: Vier Skulpturen (Lm 20/11) Galerie Roelant. 13.30-17,30 uur. werken Fred Schimmel (Lm 20/11). VLISSINGEN Reptielenzoo "Igua- 14-17.30 uur expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. UZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe stijl'. ZIERIKZEE Het Gravensteen. 10- 12 en 14-17 uur: werken van Willem Dolphijn (Lm 5/11). HULPCENTRA Koord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 100k voor milieuklachten i Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer OU50-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251, van 10.00-24,00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, lel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614 Te bereiken op kanloordaeen van 9-17 uur VLISSINGEN De Ko ninklijke Harmonie 'Ons Genoegen' uit Vlis singen hield zaterdag een geslaagde presenta tiemiddag in de aula van de scholengemeen schap 'Swanenburgh' in Vlissingen. Alle onder delen van de vereniging lieten tijdens dit open huis zien hoe het tijdens de wekelijkse repetities toegaat. Doel van het gebeuren was om nieu we leden te werven. De belangstelling voor het open huis was naar ver wachting en de bezoe kers hebben allen een inschrijfformulier mee gekregen. Het publiek kreeg een gevarieerd programma voorgeschoteld De Del taband 'repeteerde' on der leiding van instruc teur J. C. de Boo van Uyen, instructeur Ch. Somers oefende met de Jeugd-Deltaband en di rigent R. Di Bella liet zien hoe de harmonie wekelijks de muziek stukken instudeert Daarnaast werden er vi deo-opnamen getoond van enkele optredens van de verschillende verenigingsonderdelen en ook werden fotover- zamehngen en krantek nipsels tentoongesteld. Nieuwe leden kunnen in ieder geval rekenen op een goede opleiding. Daarvoor heeft het 93- jarige muziekgezelschap een aantal muzikanten in de gelederen die zich speciaal met de opvang van de muzikanten-in- spé bezighouden. Mo-' menteel heeft de Delta band hard gebrek aan enkele trompetisten. Het was voor de eerste keer dat Ons Genoegen zich op een dergelijke manier aan het publiek presenteerde. Opbouw commissie Oost-Souburg bijeen OOST-SOUBURG - De opbouwcom- missie Oost-Souburg vergadert van daag. maandag, in het wijkcentrum Middenhof in Oost-Souburg. Naast een bestuursverkiezing staat op de agenda het beleidsplan en de begro ting voor 1984. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Eten in Midgard MIDDELBURG - Vanaf donderdag 3 november wordt iedere donderdag in het jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg een maaltijd geserveerd. Voor deelname kunnen belangstellenden zich weke lijks tot en met woensdag opgeven. Opmars olie en olieprodukten in de Kanaalzone TERNEUZEN Aardolie en aardo lieproducten zijn sterk in opmars in de havens van de Kanaalzone. Tussen januari en (eind) september werd er 1.391.515 ton omgezet, 608.689 méér dan het voorgaande jaar. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terncuzen. De kolensector zette de dalende lijn voort Er werd 1 147.279 ton af- en aangevoerd. 321 318 ton minder dan in dezelfde periode van '82. Chemische producten lieten eveneens een krimpende omzet zien: 298.335 ton minder, maar altijd nog goed voor 1.444 275 ton. De totale goederenbalans voor de zeevaart kwam uit op 5.711.480 ton. 44.045 ton minder dan vorig jaar Het aantal zeeschepen dat de Kanaalzone en de rede van Temeuzen aandeed daalde van 1579 tot 1459 De binnenvaart boekte een stijging in de omzet van chemische producten (114.960 ton meer dan vorig jaar), aardolie en aardolieproducten (55.221 ton meer) en meststoffen (67.325 ton meer) In deze sector daalde de totale goederenomzet met 424.129 ton tot 3.960.289 ton. Het aantal schepen steeg van 4648 tot 4759. Veere's Genoegen in actie tijdens het nationaal federatief muziekconcours in de concert- en gehoorzaal. HOOG MUZIKAAL PEIL IN MIDDELBURG MIDDELBURG - De brassband Ex celsior uit Kloetinge leverde zater dag in de concert en gehoorzaal in Middelburg de beste muzikale pres tatie tijdens het 'Nationaal Federa tief Muziekconcours' van de 'Zeeuw se Bond' KNF. Verleden jaar was Excelsior als tweede geëindigd. Het dertig leden tellende gezelschap be haalde 324.5 punten en sleepte daar door een eerste prijs in de wacht, inclusief een wimpel en een onder scheiding van de jury wegens het leveren van een bijzondere prestatie. Volgens voorzitter en concourscom missaris C J Schout stond het gebeu ren zaterdag op hoog niveau. Dat bleek met name uit het feit dat van de 14 deelnemende muziekgezelschap pen er niet minder dan elf een eerste prijs behaalden. De overige drie moes ten met een tweede prijs naar huis. „We bevinden ons in een stijgende lijn" aldus Schout. Hij bedankte de jury en de deelne mers voor de inzet. De voorzitter vond dar de musici door hun inzet op een opvallende wijze gestalte hadden ge geven aan het streven van de KNF. namelijk het bevorderen van de ama teuristische muziekbeoefening. De belangstelling in de morgenuren was redelijk Vanaf 's middags begon de stroom bezoekers echter toe te nemen waarbij de concertzaal vrijwel steeds volledig was gevuld met toehoorders. De einduitslag zag er als volgt uit. Excelsior (Kloetinge), 324.5 pi. Ie prijs met wimpel en onderscheiding. Vlijt en Volhar ding (Oost-Souburg) 318,5 pt, eerste prijs met wimpel; Harmonie (Slikkerveer), 312,5 pt. Ie prijs met wimpel. De Vereenigde Vrienden (Sas van Genu. 298 289.5 pt, le prijs, Euphonia (Goesi. 291.5 pt. le prijs Crescendo (Dreischori. 296.5 pt le prijs. Ons Genoegen cRockanjei. 306 pt le prijs en promotie naar ere-afdehng. Veere s Ge noegen (Veerei. 302 pt. le prijs. Euterpe Sint-Maartensdijki 282.5 pt. 2e prijs: Sint Caecilla Cs Heerenhoeki.290 pt. le prijs en promotie naar 2e afdeling. De Echo Wilhel- minadorp, 290.5 pt. lc prijs en promotie naar tweede afdeling Vooruit (Waarde) 273,5 pt, 2e prijs. Concordia (Tholem 276,5 pt en plaatsing in tweede afdeling. Deter minate (Klundert), 288 pt en plaatsing in tweede afdeling Jo Ivens Het is al weer 185 jaar geleden dat Haydn's meesterwerk 'Die Schöpfung' zijn premiere beleefde in Wenen. Haydn was tijdens zijn verblijf in Engeland diep onder de indruk gekomen van de uitvoerin gen van Handels oratoria in de West-minster Abbev. Dit heeft hem geïnspireerd ook Oratoria te gaan schrijven. En daarmee heeft hij zijn grote voorbeeld Handel mijns inziens ver overtroffen. Bescheiden als hij was, heeft Haydn vele malen gezegd dat hij Mozart als de groot ste componist beschouwde, en dat zal wat betreft zijn instrumentale muziek wel enige waarheid bevat ten, maar ik durf toch te stellen dat 'de Schepping' van Haydn het vo- kale oevrc van Mozart overtreft. Haydn's 'Schöpfung' bevat drie de len, waarvan de eerste twee de scheppingsdagen beschrijven en het derde deel handelt over de eerste mensen. Adam en Eva. In de basiliek van Hulst konden we zaterdagavond Haydn's visie op de schepping ten volle meebeleven, toen daar onder leiding van Jo Ivens een zeer diepzinnige uitvoe ring .plaatsvond. Een interpretatie die zo overtuigend was en de luiste raars dermate in beslag nam. dat kleine oneffenheden geen enkel mo ment afbreuk deden aan het luister genot. Ivens had zaterdag de be schikking over een prachtig solis ten-trio. Zo was er Wout Ooster kamp. die beschikt over een prach- BASILIEK. HULST Die Schopfung-Haycln Toonkunst koor Breda Vokale solisten Hilary Reynolds. Hein Meens. Wout Oosterkamp. Gewestelijk Orkest. Tijn van Eyk-elavecimbel, letding Jo Ivens. tige. grote basstem, een perfekte techniek over het gehele bereik en vooral uitzonderlijk muzikaal in de aria 'Rollend in schaumenden Wel len' en zeer illustratief in het recita tief 'Gleich öünet sich der Erde Schosz'. Ook de tenor Hein Meens. over wie ik mij tot nu toe alleen lovend heb uitgelaten, kon de gehele avond boeien met zijn prachtige stem, zij het dat zijn Uriel partij wat minder mogelijkheden biedt tot een wat diepere expressie. De sopraan Hila ry Reynolds had in de aria 'Nun beut die Flur' wat moeite met de coloraturen, met name in het mezzo register, daarentegen was zij in de aria 'Auf starkem Fittige' erg mooi. Mijn kritische kanttekmngen gel den dan ook uitsluitend technische facetten, die echter door haar prachtige fijnzinnige expressie hele maal naar de achtergrond worden gedrongen. Bovendien heeft zij'een fraai timbre. Het orkest was in deze aria subliem, prachti van balans, licht en doorzichtig en duidelijk van accentuering. Ook in het recitatief "Seid früchtbar alle' klonk eén prachtig sonoor strijkorkest Ook samen klonken de solisten goed in het Terzett: 'in Holder Anmut'. Al leen vind ik het glijden naar een toon bij de sopraan niet op zijn plaats bij Haydn. en muzikaal hoogtepunt was ongetwijfeld het Duet 'Holde E Gattin' tussen Adam en Eva. Een toppunt van muzikale bewogen heid, perfekt samenspel en soms zelfs vertederend. Het koor was na een wat moeizame inleiding goed op dreef, met name in het derde deel. Slagvaardig cn met een stevi ge koorklank. Clavecinist Tijn van Evk speelde een kleurrijke clave- eimbelpartij. Resumerend kan ik alleen maar zeggen dat deze Schöp fung bij mij een diepe indruk heeft achtergelaten. Ik heb nu enkele uilvoeringen van dit werk gehoord onder Jo Ivens en het is verheu gend dat deze dirigent, ondanks zijn grote routine steeds weer diep er tot de essentie van het werk doordringt. Het was -treffend dat deze uitvoe ring plaats vond op een dag waarop vele mensen demonstreren tegen allerlei tuig dat onze schepping be dreigt. Misschien was het deze emo tionele betrokkenheid van de musi ci. die deze uitvoering zo Indringend maakte, of waren het de anti-kern- wapen-buttons die door de solisten en vele orkestleden gedragen wer den als uiting van hun zorg voor onze schepping We weten het niet Wat we wel weten is, dat in Hulst een duidelijke geprofileerde en vooral geïnspireerde uitvoering van 'Die Schöpfung' heeft plaatsge vonden. Arie Karreman. VESTZAKTHEATER VLISSINGEN (ZK) De Zeeuwse Komedie in Stuur me geen bloemen een blijspel in drie bedrijven en vele taferelen naar Don't send me flo wers' van Norman Barash en Carol Moore Mel Ed van Reijmersdal. Wil Koeleivijn. Lex Maas. Frans Haverkort. Janny Pe ters. Wim van Campen. Kees de Rijke. Tine van Kooten, Marina Haverkort, Tiny Koeleivijn en Truus van Rijswijk Regie Willem Huybrcghs Belichting, de cor en algemene middelen Tim Ric- meyer. Geluid Liesbeth Vcriiclst Kle ding Wim van Campen Grafische ver zorging Kees de Rijke Catering Miep Riemeyer De Zeeuwse Komedie is in het jaar dat het derde lustrum wordt gevierd terug op het punt van uitgang: het blijspel. In die vijftien jaren is - met wisse lend succes - aan genreverkenning gedaan. Zo was er plaats en ruimte voor spel en spelletjes, eigen pro- dukties, de musical, een greep uit de eenakterdoos en een steeds vas tere oriëntering op moderne to- neelklassicken. Het Vlissings Vest zaktheater, waar de Komedie huis houdt, zag met namen beladen stukken passeren: Arrabal, Bec kett. Claus. Feiffcr, Horowitz. Sar tre. Het lijkt me - eenmaal op dat punt gekomen - een hele stap om zo duidelijk te kiezen voor het pure blijspel. Men zal het een stap terug noemen en daar heeft het ook enige schijn van. De werkelijkheid gebiedt even wel een andere beoordeling. Wie de ontwikkeling van de Komedie heeft gevolgd, heeft kunnen vaststellen dat het gebrek aan een stevige artistieke leiding het gezelschap ge zelschap vooral de laatste jaren parten speelde. In het licht van die neergang betekent de aanpak van deze nieuwe produktie een stap vooruit, het begin wellicht van een omme keer. Want, die aanpak heeft in elk geval duidelijk gemaakt dat een alerte mise-en-scenc mogelijk is die rekening houdt met de eigen kwaliteiten van de groep. Men was. moet ik vrezen, zo hier en daar naast de weg van de kwaliteit terechtgekomen. In die dorre berm vindt men weinig bloemen, zó wei nig dal men ze elders moet zoeken Op dat spoor maakt de Komedie van een blijspel nu een blij spel, zo vrolijk als dat klinkt en klinken mag. Ze deelt die heden onder de 'gevorderde amateurs' die zich - sprekend over het blijspel als genre - slechts als het vleeschgeworden dédain presenteren, een verheu gend harde tik uit. Want tussen pretentieloos en pretentieus ligt een interessant maar vaak veronacht zaamd werkterrein. Daar onderkent men ook de heel specifieke eisen die aan dit genre worden gesteld. Die eisen zijn niet flauw en ook dat bleek zaterdagavond. J O tuur me geen bloemen' is een nogal aardig spel met veel onverwachte wendingen. Het beeld mag er verspringen en dat brengt leven en wat toegevoeg de waarde in de acte. Binnen het kader van het grote spel wordt bovendien met de toneelkijker ge werkt: men licht kleine stukjes uit, geeft die heel andere proporties en brengt zo enig theater binnen het toneel. Dat doet de rechtgeaarde speler goed; er worden veel goede kansen op spclontplooiing gegre pen en dat houdt ook het stuk-als- geheel op poten. Wat biedt het verhaal? Spel en overspel met Angina Pectoris en Dolores Quartz in nooit geziene hoofdrollen. Een geplaagd man. het lam gods in burger, breekt met de sleur door als een bezetene schikkingen te treffen voor het hiernamaals. Eigenlijk is hij er op uit om d'oultre tombe het joi de vivre van zijn nabestaanden te bepalen Dat staat garant voor fraaie verwikkelingen. Een vriend werkt de geest uit de fles én aan een rede bij de gapende groeve. Een afgezant van het Land Project 'Rust Zacht" tiet zijn centjes binnen en een onder zware Amerikaanse pres sie staande echtgenote ziet beurte lings Magere Hein en enige beter bevleesde hoeresnoeren op 's mans pad. Het moet allemaal een bevredi: gend einde krijgen en die afloop voorziet niet in een doodsbed. Dit spel der gissingen en vergissin gen wordt gespeeld door een en semble dat het geenszins aan geest drift ontbreekt. Dat ensemble heeft, op de beperkte ruimte die zo direct inhoud geeft aan het begrip Vestzaktheater, mooie oplossingen gevonden voor een toneelbeeld dat - op z'n minst gezegd - met complicaties moet rekenen Alles bij elkaar komt men daar toe aan een produktie die iets aan s Werelds Ontspanning heeft bijgedragen, een stukje vroüjk thea ter met een vrij hoge aanstekeüjk- heidsgraad. Dus, wat die bloemen betreft, stuur ze (toch) maar. O. iSpeeldata 12 en 26 november. 10 en 17 december. 2030 uur. Vestzak theater. Vlissingen i. De Britse popgroep 'Raven' gaf zaterdagavond voor zo'n vijf honderd toehoorders een vlekke loos verlopen hard roek-cóncert in de Middelburgse veilinghal. Vol gens een woordvoerder van de or ganisatie „was de opkomst welis waar kleiner dan verwacht, maar dat werd gecompenseerd door het enthousiasme van hel publiek en de goede organisatie van het euren gebeuren". Het zeer harde concert van Raven omvatte num mers van de drie lp's die de groep totnutoe heeft gemaakt. De nieuw ste plaat 'All for One', waarvan het titelnummer door het publiek luid werd meegescandeerd. werd zelfs bijna integraal ten gehore ge bracht. Het Raven-publiek bestond voorna melijk uit jeugdige 'headbangers' in de leeftijdsgroep van vijftien tot twintig jaar en een kleine groep van dertigers die. aldus de woordvoer der. „kwamen luisteren om nog eens een typische festival-sfeer te proeven Raven speelde in totaal anderhalf uur. een toegift van twintig minuten inbegrepen als dank voor de ..dolen thousiaste' reacties van het pu bhek Het voorprogramma werd vanaf kwart over zeven verzorgd door de Nederlandse groep 'Horizon', gefor meerd rond de ex-Pict,ure-zanger Schmoulik Avigal. Bij de organisatie, de Stichting Jeugd en Popgebeuren Zeeland, zijn hoegenaamd geen klachten bin nengekomen over geluidsoverlast. De EHBO-post. die gedurende het hele concert paraat was hoefde niet in actie tc komen. Na afloop van het concert bleken de drie Raven-muzikanten John en Mark Gallagher cn Rob Hunter niet te vermoeid te zijn om in gezelschap van de fans nog een glaasje te gaan drinken in een Middelburgs cafe. De Stichting Jeugd en Popgebeuren Zeeland is last van plan volgend jaar wederom een groots hard- rock-gebeuren te organiseren met medewerking van een bekende bui tenlandse 'act' Wie dat zal zijn is nog niet bekend, maar er wordt gedacht aan de groep 'Saxon' J. D. v. S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9